Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 5 września 2022 
    

Intel: premiera kart ARC nie została odwołana


Autor: Zbyszek | źródło: PCGamesHardware | 19:01
(5)
Intel pracuje nad swoimi kartami graficznymi już od około 5 lat. Gdy jesienią 2017 roku Intel zdradził plany konkurowania z Nvidią i AMD na rynku kart graficznych dla graczy oraz zatrudnił Raja Koduri (wcześniej szefa działu Radeon Technologies Group w AMD), nikt nie przypuszczał, że na pierwsze modele kart poczekamy tak długo. Przedłużające się oczekiwanie zostało przerwane przez Intela latem 2021 roku, kiedy ogłosił, że jego karty graficzne otrzymają nazwę ARC i zameldują sie na rynku na początku 2022 roku. Z tego jednak nic nie wyszło, a kolejny termin - lato 2022 roku, także nie został dotrzymany - o czym więcej informowaliśmy tutaj i tutaj

W tej kwestii pojawiły się właśnie nowe informacje - Tom Petersen i Rayan Shrout z Intela udzielili wywiadu redaktorom PCGamesHardware. W nim stwierdzili, że karty ARC A770 w wersjach z 8GB pamięci i 16GB pamięci, oraz ARC A750 z 8GB pamięci trafią do sprzedaży "w najbliższym czasie". Maja one konkurować z kartami GeForce RTX 3060 i GeForce RTX 3060 Ti, oraz Radeon RX 6600, 6600XT i 6650 XT od AMD, zajmując półkę cenową do 400 USD.
W przypadku, gdy zadebiutują nowsze karty graficzne od Nvidia i AMD ze średniego segmentu, cena kart ARC A770 i ARC A750 ma zostać odpowiednio dopasowana, ale pozostaną one nadal w sprzedaży.

Uzyskaliśmy też wreszcie wyjaśnienie co oznacza, że karty będą dostępne jako "Limited Edition". Pracownicy Intela zdradzili, że oznacza to po prostu przeciętną dostępność kart w sklepach - Intel po prostu nie zagwarantuje, że po ich premierze wszyscy zainteresowani zakupią je bez najmniejszych problemów. Co więcej w niektórych krajach mają być dostępne lepiej, a w innych słabiej lub w ogóle. Jako przykład kraju gdzie karty ARC będą dostępne dość dobrze podano rynek Niemiecki.

Tom Petersen i Rayan Shrout stwierdzili też, że kart ARC zaskoczą bardzo wysoką wydajnością RayTracingu, natomiast wymagać będą aktywowanej funkcji Resizable-Bar, ponieważ po jej wyłączeniu tracą około 40 procent (!) wydajności.

W wywiadzie zabrakło choćby przybliżonego terminu premiery kart ARC, czy też informacji o wydajności gier DirectX 11 i informacji na temat etapu w jakim obecnie znajduje się ślimaczące się dopracowywanie sterowników.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. A ja tam jestem optymistą (autor: kombajn4 | data: 6/09/22 | godz.: 08:53)
  myślę że zainteresowanie będzie tak olbrzymie.... że kart spokojnie starczy dla wszystkich

 2. pierwsze niezależne testy i recenzje kart ARC (autor: Qjanusz | data: 6/09/22 | godz.: 10:54)
  będę czytał jedząc popcorn i popijając piccolo

  btw... pamiętam jak Larrabee zaskoczył wysoką wydajnością RT - tam była dokładnie taka sama śpiewka

  I zgadzam się w 100% z kombajn4 :-)


 3. Łoj tam (autor: xpx | data: 6/09/22 | godz.: 16:37)
  Zawsze to dodatkowa konkurencja, oby jak najszybciej wyszły te " cudeńka" XD

 4. Za 500zł i wydajności 1650 to wykupią wszystko w 1 dzień (autor: ekspert_IT | data: 7/09/22 | godz.: 09:10)
  O ile ogarną sterowniki i nie będzie gier nie uruchamiających się na tym sprzęcie, a to chyba największa obawa ..

 5. Wygląda na to, że Intel będzie musiał dokładać do interesu... (autor: pwil2 | data: 9/09/22 | godz.: 22:45)
  ...by ktokolwiek chciał kupić te karty.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.