Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 21 grudnia 2001  
    

Windows XP bardzo (nie)bezpieczny


Autor: DYD | 15:22
(7)Komentarzy (7)
Najnowsze wydanie Security Bulletin MS01-059 zaleca, aby posiadacze systemu Windows XP (na razie niestety tylko w wersji angielskiej), a także ME i 98 (o czym poniżej) jak najszybciej pobrali odpowiednią nakładkę (600 KB) zarówno dla wersji Windows XP Professional jak i Windows XP Home Edition. Problem jest na tyle poważny, że "bug" w uPnP umożliwia uruchomienie na zaatakowanym komputerze dowolnego kodu źródłowego. Dotyczy to systemów Windows ME/XP i tych 98, na których zainstalowano klienta usługi ICS z ME/XP. Microsoft zaleca bezwzględną instalację odpowiedniej łatki (info z Jamy Mastacha). Dokładny opis znajduje się w artykule MS01-054 na stronie Microsoftu. [Update:] Jest już także polski patch dla Windows XP PL.

Plextor zaleca kontrolery Adaptec


Autor: DYD | źródło: Alstor | 14:52
Komentarzy (0)
Według ostatniej informacji prasowej firmy Adaptec, Plextor zaleca stosowanie najnowszych kontrolerów USB2connect Adapteca do współpracy z nagrywarkami zewnętrznymi PX-S88TU i PX-W2410TU. "Wsparcie Adapteca dla standardu USB 2.0 pozwala naszym klientom w pełni wykorzystać nowe zewnętrzne napędy Plextor, które obsługują ten szybki interfejs. Zarówno zewnętrzny model PX-W2410TU, jak i miniaturowa, kieszonkowa nagrywarka PX-S88TU mogą cieszyć klienta wysokim transferem danych i wygodnym podłączeniem typu "plug and play" podczas pracy komputera. Adaptec to cenny sojusznik i będziemy kontynuować ścisłą współpracę w celu wymiany doświadczeń" - brzmi oświadczenie Plextora. USB2Connect 3100LP to 4-portowy kontroler w pełni zgodny z USB 2.0, przeznaczony dla komputerów PC i Mac, umożliwiający podłączanie zarówno urządzeń ze złączem USB 1.1 jak i USB 2.0.

Wesołych Świąt życzy redakcja TPC!


Autor: DYD | 14:10
(6)Komentarzy (6)
Cała redakcja serwisu TwojePC w składzie Anitka, Lancer, Cisek, Marecek, Kilgor, Jakub, Kris, Stefan, R4v, Paweł oraz moja skromna osoba życzymy naszym Czytelnikom zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia w odchodzącym 2001 roku. Niech na wigilijnym stole znajdzie się wiele smakowitych potraw, zaś pod choinką nie zabraknie upominków od Was i dla Was (nie koniecznie tych komputerowych). Niech święta będą okazją do refleksji, wzruszeń i ciepłych życzeń od najbliższych i pamiętajcie - Święta Bożego Narodzenia są raz w roku, niech więc te dni upłyną szczególnie ...

Oficjalne VIA 4in1 v4.37a


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:24
(2)Komentarzy (2)
Kilka dni po wydaniu wersji 4.36, firma VIA zamieściła nowy pakiet driverów VIA 4in1 w wersji 4.37a, o czym poinformował nas Chris75. Nowe wydanie tych sterowników usuwa błędy objawiające się na wersji 4.36 pod Windows 2K, dodaje wsparcie 4X dla kart NVidii oraz posiada zaktualizowany plik inf. Najnowszy pakiet sterowników VIA 4in1 dla systemów Win 95, 98, 98SE, 2000, ME & XP można ściągnąć z serwera WWW.viaarena.com lub FTP.viaarena.com (0.98 MB).

Nowe wersje programów w skrócie


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 12:44
Komentarzy (0)
 • The Bat! 1.54 Beta 18 jest programem przeznaczonym do obsługi poczty elektronicznej, spełniającym potrzeby każdego, nawet najbardziej zaawansowanego użytkownika. Interfejs programu jest przejrzysty, dzięki czemu nawet nowicjusz bardzo szybko go polubi i z łatwością będzie mógł z niego korzystać. Najnowszą wersję 1.54 Beta 18 można pobrać stąd (1.73 MB).

 • Trillian 0.71 może okazać się przydatny dla osób korzystających z wielu komunikatorów jednocześnie. Znane są Wam na pewno programy typu ICQ, AOL, Windows Messenger, Yahoo! Messenger czy odwieczny IRC. Bywa tak, że mamy zainstalowanych kilka komunikatorów na jednym komputerze - wówczas przydany może okazać się właśnie Trillian. Łączy on w sobie w/w komunikatory, udostępniając w jednym programie ich funkcje - a wszystko okraszone przejrzystym interfejsem. Najnowszą wersję tej aplikacji (0.71) dla systemów Windows 95/98/ME/2000/NT/XP można pobrać z tego miejsca (2.18 MB).

 • CloneCD 3.3.2.1 jest rozbudowanym narzędziem do kopiowania płyt CD. Program umożliwia zapis na płycie w trybie RAW, dzięki czemu posiadamy pełną kontrolę przy nagrywaniu danych. Jeśli posiadamy nagrywarkę, która znajduje się na liście urządzeń CloneCD, otrzymamy wówczas dodatkowo możliwość kopiowania płyt CD w całości w stosunku 1:1. CloneCD w wersji 3.3.2.1 można pobrać stąd (2.81 MB).

 • SuperGrace z taktowaniem 275 / 275


  Autor: Lancer | 12:26
  (5)Komentarzy (5)
  Właśnie (dosłownie przed 15-toma minutami) dotarła do mnie z Komputronika karta Radeon 8500 firmy SuperGrace. Zapytacie... znowu? Ja odpowiem tak, ale tym razem "pełna" wersja 8500 (poprzednio była 8500LE) taktowana zegarem 275 MHz rdzeń i 275 MHz pamięci, czyli tak jak wersja ATI Retail. Zapowiada się ciekawie, oby poczta polska nie nawaliła i karta ATI Retail dotarła do nas przed świętami!

  ZEN na Dzikim Podkręcaniu


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:12
  Komentarzy (0)
  Tym razem Dzikie Podkręcanie prezentuję pierwszą w Polsce recenzję coolera ZEN. Nie jest to cooler w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, gdyż ośrodkiem przenoszącym ciepło procesora jest ciecz. Można go [ZEN'a] nazwać kompaktowym chłodzeniem wodnym. Recenzja dostępna jest w tym miejscu, a poniżej krótka "zajawka":
  "Na początek muszę zaznaczyć, iż ZEN nie jest coolerem takim jak wszystkie inne. Mimo iż cały mieści się na procesorze, należy go nazywać kompaktowym chłodzeniem wodnym (?). Dlaczego? A dlatego, iż w przeciwieństwie do zwykłych coolerów, ośrodkiem transportującym ciepło procesora do żeber nie jest metal, lecz ciecz. Dokładnie, jest to HFC-134a..."

  Pracowite Święta na TwojePC


  Autor: Lancer | 11:01
  Komentarzy (0)
  Ostatnio na redakcyjnym stoliku nazbierało się trochę sprzętu, więc pragnę powiadomić, że w obecnej chwili testuje: MSI 845 Ultra (chipset i845D pod pamięci DDR) dostarczony przez Microstara, a z Amado już wyjeżdżają płyty na porównawczych chipsetach i845 (SDRAM) i VIA P4X266. Do całości nie zabraknie również płyty na chipsecie i850. Całe porównanie płyt pod procesory P4 Intela, odbędzie się na procesorze Pentium4 2GHz (tuż po świętach pojawi się Pentium4 Northwood) dostarczony przez firmę ACT. Multimedia Vision dostarczyła karty GeForce2 Ti/450 i GeForce3 Ti200/480 zaś dla uzupełnienia niedawnego artykułu z Radeonem 8500LE, firma Balta wypożyczyła kartę ATI Radeon8500 Retail. Na koniec otrzymałem informacje, że Discotech już wysłał do nas zestaw wodnego chłodzenia procesora (watercooler). Zapowiadają się pracowite Święta...

  Opinia o drukarce Brother HL-1030


  Autor: DYD | 10:45
  Komentarzy (0)
  Na Boardzie pojawiła ciekawa opinia o drukarce Brother HL-1030 autorstwa Kane'a. Oro fragment: "Zamęczałem Was swego czasu pytaniami na temat tanich drukarek laserowych. Po dokładnej analizie rynku i godzinach spędzonych z kalkulatorem, zdecydowałem się na wybór Brothera HL-1030. No i wreszcie dzisiaj (a właściwie wczoraj bo jest 0:41) stałem się jego szczęśliwym posiadaczem. Postanowiłem się jak zwykle podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami. (...) Po otwarciu pudełka oprócz oczywiście samej drukarki, znalazłem instrukcje po polsku, płytę cd, dyskietkę ze sterownikami, kabel zasilający oraz bęben z tonerem. Co ciekawe i trochę niezrozumiale nie było w środku kabla do podłączenia drukarki z komputerem." » czytaj dalej]

  Nero Info Tool - nowy program Ahead Software


  Autor: DYD | źródło: Alstor | 10:34
  Komentarzy (0)
  Firma AHEAD Software, producent popularnego oprogramowania Nero Burning ROM, poinformowała o swojej najnowszej aplikacji przeznaczonej dla użytkowników nagrywarek CD-RW, nagrywarek DVD, napędów DVD/CD-ROM itp. Nero Info Tool jest programem wchodzącym w skład pakietu Nero Toolkit, będącego zestawem aplikacji narzędziowych i diagnostycznych dostarczanych razem z popularnym oprogramowaniem Nero 5.5. Nero Info Tool wyświetla szczegółowe informacje dotyczące napędów, nośników, konfiguracji i oprogramowania. Wszystkie dane mogą być wydrukowane lub zachowane w pliku tekstowym. Rodzaje wyświetlanych informacji: typ napędu, nośniki, konfiguracja i oprogramowanie. Bezpłatną wersję programu można ściągnąć ze strony: cdspeed2000.com

   
  Czwartek 20 grudnia 2001

  Nadtaktowanie Radeon'a 8500 LE ...


  Autor: Kris | 12:52
  (21)Komentarzy (21)
  Wielokrotnie sugerowałem, że różnice w możliwościach pracy tych samych pamięci Hynix 3.6ns występujących w kartach OEM i Retail Radeon 8500 wynika z selekcji przeprowadzanej przez ATI i przeznaczaniu tych "lepszych" kości do kart "pudełekowych" 275/550MHz. Dziś mogę rzucić trochę więcej światła na to zagadnienie. Po pierwsze kości nie są selekcjonowane. Po drugie w kartach OEM pamięci pracują na niższym napięciu. Po trzecie w biosach OEM pamięci mają ustawione bardziej agresywne timingi. Po czwarte różnica napięcie realizowana jest za pomocą doboru elementów dzielnika rezystancyjnego więc ma charakter sprzętowy. Teraz może kilka informacji dla ekstremalnych podkręcaczy. Napięcie Vmem oczywiście można zmodyfikować poprzez zmianę charakterystyki dzielnika. W minimalnym stopniu można to osiągnąć przez zmniejszenie rezystancji trikiem ołówkowym ale konkretny efekt możliwy jest jedynie przez wylutowanie i zmianę przynajmniej jednego z oporników dzielnika. Dodatkowy efekt można osiągnąć poprzez zmianę biosa OEM na Retail (timingi). » czytaj dalej

  Nowe polskie artykuły w Sieci


  Autor: DYD | 11:53
  Komentarzy (0)
 • Frazir.Wroc.Pl: Pierwszy raz Intel wyprodukował Chipset który zarazem jest tani i ma dużą wydajność. Popatrzmy teraz jak się spisuję nowicjusz o wielu nazwach: i845 B-Step/i845DDR/i845D. Oczywiście "nowy" obsługuję pamięć DDR (Chipset potrafi obsłużyć do 2GB DDR 200 i DDR 266 bez ECC.). Także Intel zapewnia, że bardzo wnikliwie poszedł do tematu/konstrukcji kontrolera pamięci i że na pewno nie będzie problemów takich jak z chipsetem P4X266 (Nie współpracuję z niektórymi modułami DDR). Dalej ...

 • Moded-Kompz.prv.pl: Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do przeczytania dwóch nowych artykułów na MoDeD-KOMPz. Pierwszy z nich to prosty i krótki podręcznik o chłodzeniu komponentów naszych PC'tów. Drugi zaś "Sposoby zasilania wentylatorów" to tekst nie tylko o zasilaniu wentylatorów ale także o przełącznikach, diodach i obwodach :-) Pomoże on tym, którzy chcą podłączyć dodatkowe wiatraki, a także tym, którzy zamierzają zbudować np. "control panel" do wiatraków." Wszystko to na: www.moded-kompz.prv.pl

 • JTT Computer dystrybutorem VIA


  Autor: DYD | 11:51
  Komentarzy (0)
  JTT Computer S.A. podpisała umowę z VIA Technologies Inc. na dystrybucję płyt głównych tej firmy. Na początek w ofercie JTT pojawiły się dwie płyty przeznaczone dla procesorów Intel Pentium 4, z obsługą pamięci DDR. Są to VL33-S, przeznaczona pod socketW (423pin) oraz P4XB-S do nowych procesów Pentium 4 socketN (478pin). Oba modele są zbudowane w standardzie ATX. Posiadają 3 banki pamięci DDR266 z obsługą maksymalnie 3GB, port AGP 4X (obsługuje też AGP 2X/1X 1,5V i 3,3V), 5 złączy PCI, zintegrowany układ dźwiękowy Realtek ALC201A, zgodny z AC'97. Cena płyty VL33-S dla użytkownika końcowego wynosi 438 zł netto, natomiast płyty P4XB-S 458 zł.

  AMD będzie blokować procesory


  Autor: R4v | 11:26
  (3)Komentarzy (3)
  Ostatnio AMD podejmuje coraz bardziej kontrowersyjne decyzje. Poczynając od oznaczeń modelu procesora, poprzez zarzucenie projektu Duron MP, aż do ostatniej. Według tej strony, AMD zamierza zablokować możliwość pracy w parach wszystkich swoich procesorów za wyjątkiem Athlona MP. Wygląda na to, że firma zamierza zmusić klientów do zakupu droższych procesorów. W przypadku identycznego z wersją MP Athlona XP jest to jeszcze zrozumiałe. Natomiast decyzja zablokowania Durona, który nie ma odpowiednika MP, nie jest do końca jasna. Czym się kieruje AMD w tym przypadku wiedzą chyba tylko odpowiedzialni za te decyzje.

  Nowy patch dla chipsetów VIA


  Autor: R4v | 11:06
  (3)Komentarzy (3)
  VIAHardware.com zamieściła najnowszą wersję łaty dla chipsetów VIA, która ma pomóc w kłopotach z kontrolerem IDE i dźwiękiem. Nowa wersja ma numer 0.19 i posiada następujące poprawki:
  • dodano obsługę kolejnych chipsetów
  • StandBy i Hibernate jest obsługiwane w Windows 2000 i Windows XP
  • prostsza instalacja
  • bit CPU Idle nie jest poprawiany, więc procesor powinien być chłodniejszy
  • dołączono patch VIA MWQ
  Poza tym można się spodziewać niewielkiego przyspieszenia operacji dyskowych oraz poprawienia jakości obrazu na kartach przechwytujących obraz. Patch jest do ściągnięcia ze strony VIAHardware.com.

  DivX 4.12 już opracowany


  Autor: DYD | 10:45
  (2)Komentarzy (2)
  Na oficjalnej stronie DivX.com została zamieszczona nowa wersja sterowników DivX. Nowa wersja DivX likwiduje zwisy systemu na Pentium 4 przy enkodowaniu w trybie YUV12, usuwa błędy objawiające się na płytach VIA oraz dodaje lepsze wsparcie dla nowych, nadchodzących standardów DivX video. Wymagania DivX są następujące: Pentium II 450, 64 MB RAM, 8 MB karta graficzna, DirectX 7 lub 8, minimum 24-bit kolor przy użyciu Windows Media Player. Z tego miejsca (812 KB) można pobrać najnowszą wersję DivX 4.12 Bundle zawierającą w sobie odtwarzacz The Playa oraz DivX Codec.

  Nietoperz w wersji 1.54 Beta 17


  Autor: DYD | źródło: Fileflash | 10:37
  Komentarzy (0)
  The Bat! jest programem przeznaczonym do obsługi poczty elektronicznej, spełniającym potrzeby każdego, nawet najbardziej zaawansowanego użytkownika. Interfejs programu jest przejrzysty, dzięki czemu nawet nowicjusz bardzo szybko go polubi i z łatwością będzie mógł z niego korzystać. Dla niewielkich firm The Bat! jest także alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do innych programów do obsługi poczty korporacyjnej, ponieważ wyposażono go w możliwość obsługi wielu użytkowników, dzięki czemu może pełnić rolę lokalnego serwera pocztowego. The Bat! wykonuje wszystko, czego można oczekiwać od programu pocztowego, a nawet jeszcze więcej... Firma RITLABS czuje się zobowiązana do tego, aby The Bat! pracował zgodnie z wymaganiami użytkownika. Program jest bardzo często aktualizowany, zaś nowe właściwości pojawiają się jako wynik stałego sprzężenia użytkowników, autorów i pracujących ochotniczo testerów z całego świata. Najnowszą wersję 1.54 Beta 17 można pobrać stąd (1.69 MB).

  CloneCD w wersji 3.3.1.1


  Autor: DYD | źródło: Fileflash | 10:34
  Komentarzy (0)
  W Sieci ukazała się dziś nowa wersja programu CloneCD, który jest rozbudowanym narzędziem do kopiowania płyt CD. Program umożliwia zapis na płycie w trybie RAW, dzięki czemu posiadamy pełną kontrolę przy nagrywaniu danych. Jeśli posiadamy nagrywarkę, która znajduje się na liście urządzeń CloneCD, otrzymamy wówczas dodatkowo możliwość kopiowania płyt CD w całości w stosunku 1:1. CloneCD 3 pracuje pod systemami Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows NT 4 (SP4 lub nowszy), Windows 2000 oraz Windows XP. Więcej informacji o tym oprogramowaniu do nagrywania płyt znajduje się na stronie producenta. W nowej wersji datowanej na 8 grudnia poczyniono wiele zmian i poprawek CloneCD w wersji 3.3.1.1 można pobrać stąd (2.81 MB).

  Dwukierunkowe USB


  Autor: R4v | 10:33
  Komentarzy (0)
  Grupa robocza USB ustaliła nowy standard dla transmisji pomiędzy urządzeniami. Zakłada on, że urządzenia nie będą już potrzebowały kontrolera jako pośrednika, żeby się ze sobą komunikować. Standard On-The-Go odnosi się jedynie do urządzeń USB 2.0. Znajdzie on zastosowanie zwłaszcza w urządzeniach przenośnych, jak telefony komórkowe. On-Th-Go ma także pomóc w wypromowaniu samego USB 2.0, które wyraźnie traci poparcie nawet członków Forum USB na rzecz IEEE1394.

  VIA prezentuje procesor VIA C3 933MHz


  Autor: DYD | 10:11
  Komentarzy (0)
  VIA Technologies Inc. przedstawił nowy procesor VIA C3 933MHz. Jest to trzecia "prędkość" w rodzinie procesorów z jądrem EZRA wyprodukowanym w technologii 0,13 mikrona. Dzięki niskiemu zużyciu energii, VIA C3 (dla gniazda Socket 370) jest najchłodniej pracującym procesorem z występujących na rynku. Procesor VIA C3 zdobywa coraz większą akceptację rynku jako rozwiązanie dla segmentu Value PC, urządzeń typu book-size, notebooków, serwerów typu high-density, czy też urządzeń cyfrowych nowej generacji. "Procesor VIA C3 jest pierwszorzędnym wyborem dla wzrastającej liczby małych, wysocezintegrowanych urządzeń PC. Podstawą wzrastającego zainteresowania są minimalne wymagania odnośnie chłodzenia, wysoka stabilność i kompatybilność systemu," skomentował Richard Brown, dyrektor marketingu w VIA Technologies, Inc. "Image VIA C3 tj. bezkonkurencyjna wartość oraz doskonała wydajność będą potwierdzone nową wersja 933MHz." Procesor VIA C3 933MHz trafił już do masowej produkcji.

  Definicje dla Nortona AntiVirusa


  Autor: DYD | 10:05
  Komentarzy (0)
  Dziś ukazało się kolejne uaktualnienie (datowane na 19 grudnia) baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 58371 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.00 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Szczegóły na stronie Symanteca.

  Nowe polskie artykuły w Sieci


  Autor: DYD | 03:53
  Komentarzy (0)
 • Frazir.Wroc.Pl: Pierwszy raz Intel wyprodukował Chipset który zarazem jest tani i ma dużą wydajność. Popatrzmy teraz jak się spisuję nowicjusz o wielu nazwach: i845 B-Step/i845DDR/i845D. Oczywiście "nowy" obsługuję pamięć DDR (Chipset potrafi obsłużyć do 2GB DDR 200 i DDR 266 bez ECC.). Także Intel zapewnia, że bardzo wnikliwie poszedł do tematu/konstrukcji kontrolera pamięci i że na pewno nie będzie problemów takich jak z chipsetem P4X266 (Nie współpracuję z niektórymi modułami DDR). Dalej ...

 • Moded-Lompz.prv.pl: Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do przeczytania dwóch nowych artykułów na MoDeD-KOMPz. Pierwszy z nich to prosty i krótki podręcznik o chłodzeniu komponentów naszych PC'tów. Drugi zaś "Sposoby zasilania wentylatorów" to tekst nie tylko o zasilaniu wentylatorów ale także o przełącznikach, diodach i obwodach :-) Pomoże on tym, którzy chcą podłączyć dodatkowe wiatraki, a także tym, którzy zamierzają zbudować np. "control panel" do wiatraków." Wszystko to na: www.moded-kompz.prv.pl

 •  
  Wtorek 18 grudnia 2001

  SiS645 tym razem w produkcie ABITa


  Autor: DYD | 16:24
  Komentarzy (0)
  ABIT w dniu dzisiejszym oficjalnie ogłosił nowy model płyty głównej z gniazdem Socket478 oznaczonej symbolem SD7-533. Płyta oparta jest na popularnym ostatnio układzie SiS645, przeznaczonym dla procesorów Pentium 4 i pamięci DDR. Model SD7-533 nie wyróżnia się niczym specjalnym od innych rozwiązań zbudowanych na chipsecie SiS645. Niskie koszty układu powodują, że producenci płyt głównych nie wysilają się na dodatkowe wyposażenie i stosują absolutne minimum. Przyjrzyjmy się zatem specyfikacji płyty SD7-533. Posiada trzy banki pamięci PC2700/PC2100 DDR SDRAM, slot AGPx4, 5xPCI, zintegrowany układ C-media 8738 oraz 6 portów USB. Jedyny wyjątek od standardu, stanowi technologia SoftMenu III do zmiany takich parametrów procesora jak Vcore i magistrali FSB w przedziale od 100Mhz do 165Mhz z ruchem co 1MHz.

  Nowości na nowy rok od Intela


  Autor: R4v | 15:57
  Komentarzy (0)
  Intel przygotowuje na nowy rok premiery kilku procesorów. Pierwsze mają się pojawić Celerony wyposażone w 256kB cache w wersjach 1.0A, 1.1 i 1.3. Ceny dla dystrybutorów to odpowiednio $75, $90 i $125. Wszystkie trzy mają pracować z magistralą 100MHz. Kilka dni później spodziewany jest Pentium 4 w wersjach 2.0A i 2.2 z 512kB cache i pasujące do gniazda Socket N (478). Ceny kształtują się na poziomie $440 za wersję 2.0A i $629 za 2.2.

  Duron MP - nie ma i nie będzie


  Autor: R4v | 15:39
  Komentarzy (0)
  AMD wycofało się z planów produkcji Durona w wersji dla systemów wieloprocesorowych. Przyczyną mają być podobno wymagania rynku, który nie akceptuje słabych układów w systemach serwerowych. Tłumaczenie to jest dość mętne. Wcześniej AMD uważało za konieczne stworzenie segmentu Value Server and Workstation. Być może decyzja została podjęta ze względów ekonomicznych, które nie uzasadniają produkcji pod różnymi nazwami jednego procesora. Pozostaje mieć nadzieją, że "normalne" Durony nie zostaną pozbawione możliwości pracy w parach i będą nadal tanim rozwiązaniem dla tanich serwerów. Zwłaszcza w obliczu wysypu płyt na chipsecie AMD-760MPX.

  Mobile Duron 1GHz


  Autor: R4v | 15:22
  (1)Komentarzy (1)
  AMD oficjalnie zaprezentowało nowego Durona 1GHz w wersji dla notebooków. Zasadniczą różnicą w stosunku do normalnych Duronów jest zastosowanie technologii PowerNow!, która ma pozwolić na zmniejszenie poboru mocy przez układ. Mobile Duron 1GHz w ilościach hurtowych kosztuje $160. Pierwsze komputery oparte na nowym procesorze ma wypuścić Compaq na początku przyszłego roku. Durony trafią do notebooków z serii Presario 700.

  Bios Asusa dla A7V


  Autor: R4v | 15:14
  Komentarzy (0)
  Asus wypuścił nowy bios dla płyty A7V. Nowa wersja 1010_01A ma status beta. Zakres wprowadzonych poprawek nie jest znany, więc używacie go na własną odpowiedzialność. Plik z biosem możecie pobrać stąd.

  Porównanie: SuperGrace Radeon 8500LE kontra GeForce3 Ti500


  Autor: Lancer | 07:43
  (39)Komentarzy (39)
  Kilkanaście dni temu Kris przedstawił recenzję karty Mint Radeon 8500LE. Kilka dni przed ukazaniem się jego recenzji, dzięki uprzejmości firmy Komputronik zdołałem i ja się przekonać co jest wart nowy układ ATI. W moje ręce wpadła karta firmowana przez SuperGrace, oparta również na układzie Radeon 8500LE. Niniejszy artykuł niech stanowi uzupełnienie wymienionej wyżej recenzji kolegi. Zapraszam więc wszystkich, którzy nie czytali pierwowzoru do zapoznania się z nim w pierwszej kolejności, a dopiero następnie do przeczytania moich spostrzeżeń. Ci którzy już to uczynili mogą czytać dalej ;) Moje wszelkie spostrzeżenia opieram na dotychczasowym punkcie widzenia wieloletniego posiadacza kart z chipsetami NVIDII, do których to będę się odwoływał. Przez ostanie 3 lata przewinęło się przez moje ręce kilkanaście kart na kilku chipsetach - TNT, TNT2, GeForce256, GeForce2 GTS, GeForce2 Pro, GeForce3 i GeForce3 Ti500 - jest więc do czego się odwoływać. » czytaj dalej

  Panel plazmowy Hitachi CMP4121HDE


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 07:03
  (3)Komentarzy (3)
  Hitachi Media Group (IMG) przedstawił w dniu dzisiejszym najnowszy panel plazmowy - Hitachi CMP4121. Jest to pierwszy panel plazmowy Hitachi z przekątna 42" który trafia na rynek do sprzedaży korporacyjnej i detalicznej. Hitachi CMP4121 jest w stanie wyświetlać nie tylko obraz telewizyjny czy DVD, ale również i sygnał z komputerów. Panel wyposażono w technologię ALIS (Alternate Lighting of Surface Method). ALIS pozwala na osiągnięcie lepszego kontrastu obrazu poprzez zwiększenie ilości światła potrzebnego do yświetlenia na ekranie. CMP4121 ma 9 cm grubości - zawieszenie na ścianie w niewielkim pokoju nie sprawia większych problemów. Kąt pod którym można widzieć obraz wynosi 160 stopni, zaś maksymalna rozdzielczość to 1024 x 1024.

  "Plazma zabiera coraz większa część europejskiego rynku wyświetlaczy" - powiedział Nick Rogers, szef Hitachi Information Media Group. "Nasz nowy, 42" model ekranu celuje prosto w użytkowników wymagających, poszukujących cyfrowej jakości obrazu. Już w kwietniu pokazaliśmy podobny, 37" model ekranu plazmowego. Cieszył się on takim powodzeniem że postanowiliśmy wprowadzić ekran o przekątnej 42" z jeszcze lepszymi parametrami." Na rynku dostępny jest również model CMP4121HDE który dodatkowo obsługuje wysokorozdzielczą telewizję w standardzie HDTV. Hitachi CMP4121 oferowany będzie w cenie dla końcowego użytkownika 29990 z 3 letnią gwarancją.

  Oficjalne VIA 4in1 v4.36a


  Autor: DYD | 00:05
  Komentarzy (0)
  Kilka dni po wydaniu wersji 4.36, firma VIA zamieściła nowy pakiet driverów VIA 4in1 w wersji 4.36a. Nowe wydanie (4.36) tych sterowników zawiera nowy i usprawniony driver IDE w wersji 1.20. Dodatkowo mamy zmienioną instalację, która poprawia stabilność na niektórych układach VIA Apollo wyposażonych w najnowsze drivery do kart graficznych we wszystkich systemach. Nie wiadomo jakie zmiany poczyniono w wersji 4.36a. Najnowszy pakiet sterowników VIA 4in1 dla systemów Win 95, 98, 98SE, 2000, ME & XP można ściągnąć z serwera WWW.viaarena.com lub FTP.viaarena.com (0.98 MB)

   
  Poniedziałek 17 grudnia 2001

  Intel i jego podkręcone Celerony Tualatin


  Autor: DYD | 23:28
  Komentarzy (0)
  Powołując się na serwis x-bit, Intel oficjalnie ogłosił, że ich nowe modele procesorów Celeron oparte na rdzeniu Tualatin i technologii 0.13 mikrometra (konkretnie chodzi na razie o model Celeron 1.2GHz) będą wyposażone w podwyższone napięcie. Vcore (napięcie rdzenia) w tych procesorach powiększy się z 1.475V do 1.5V. Intel zamierza wprowadzić procesory Celeron (Tualatin/256) pracujące z zegarem 1GHz oraz 1.1GHz w styczniu 2002 roku. Pierwsze sample procesorów z napięciem 1.5V mają pokazać się 8 stycznia, zaś masowa sprzedaż nastąpić ma 4 lutego.

  Winamp3 Developers Beta 2.5


  Autor: DYD | 23:08
  Komentarzy (0)
  Właśnie została wydana druga oficjalna wersja Beta odtwarzacza plików dźwiękowych Winamp3 firmy Nullsoft. Wydanie nosi sylbol 3.0 Beta 2.5 weirzbowski (12/18/01) build #455. Winamp3 Beta może zawierać jeszcze liczne błędy - jak każda Beta. Autorzy programu zalecają instalacje programu w innym katalogu niż wersje poprzednie Winampa z serii 2.x. Program jest nadal w fazie tworzenia i dopracowywania - Nullsoft, swoją Betę kieruje głównie do twórców skór, plug-inów i oprogramowania. Winamp 3.0 Beta 2.5 cold leży na stronie nullsoft.com (1.29 MB). W nowej wersji poczyniono liczne zmiany w playliście, poprawiono pop-up menu, usunięto błędy w przeładowywaniu skór oraz w mini-przeglądarce. Usunięto także masę błędów z poprzedniej wersji.

  Nowa kierownica od Manty


  Autor: DYD | 15:03
  Komentarzy (0)
  Ilu graczy, tyle gustów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy w Polsce, firma Manta przeszczepia na nasz grunt nową kierownicę. COMPRESSOR DELUXE FORCE FEEDBACK HY-810, bo tak brzmi jej nazwa, jest alternatywą dla tych graczy, którym wygląd kierownic z serii Twin Turbo 2 nie przypadł do gustu. Kompatybilna z PSX, PSX2 i PC, zaopatrzone w - zależnie od typu - Force Feedback lub wibracje, wraz z hamulcem i pedałami już wkrótce trafi do sklepów. Łatwość instalacji, dobre parametry, przy niskiej cenie, czynią z niej ciekawy prezent na gwiazdkę. O ile Mikołaj się podzieli... Wiecej informacji na temat kierownicy juz wkrótce na stronach www.manta.com.pl

  Nowości z polskiej Sieci w skrócie


  Autor: DYD | 14:27
  Komentarzy (0)
  Panowie z serwisu redakcja.NET, jako jedni z pierwszych mieli okazję testować najnowszy system MS Windows XP PL Home Edition. U Frazira znajdziemy artykuł na temat układu graficznego SiS 315. Na stronie MP4.com.pl pojawił się opis nowej i obecnie podobno najszybszej metody kodowania Divxów - GKnot (divx4 2pass + mp3vbr). Tutorial oparty jest na pakiecie Gordian Knot 02x. Z kolei Tirinti z Tweak.pl napisał słów kilka o chłodzeniu Intel Pentium 4 1.5GHz.

  Radeon 8500 LE i problemy z monitorem


  Autor: Kris | 13:59
  Komentarzy (0)
  W swojej recenzji Radeon'a 8500 LE pisałem o trudnościach ze startem niektórych monitorów przy włożonym do karty kabelku TV i braku biosa OEM NTSC w nieoficjalnym pakiecie flashera. Gwoli uzupełnienia podsyłam ten pliczek (oczywiście wrzutka na Waszą odpowiedzialność)...

  Premiera discoWaterBlack


  Autor: DYD | 13:25
  (2)Komentarzy (2)
  Michał z Extreme PC poinformował o dwóch wydarzeniach ze swojego podwórka. Wraz z dzisiejszą premierą pierwszego polskiego watercoolera o nazwie "discoWaterBlack" Extreme PC prezentuje recenzje discoWaterBlack oraz konkurs, w którym można wygrać między innymi wspomniany discoWaterBlack, Zalman 5001 CU oraz Thermalright SK-6. Poniżej fragment z artykułu o discoWaterBlack:
  Nareszcie na naszym rynku dostępne jest chłodzenie na miarę prawdziwego overclockera, chłodzenie wodą (a raczej Borygo ;) z angielska water cooler zwane WaterBlack. Ktoś kto będzie posiadał discoWaterBlack chłodzący jego eXtremalnie podkręcony procesor (najlepiej AMD ;) będzie mógł bez żadnego "ale" nazywać się prawdziwym overcolckerem. Oczywiście jest to całkowicie polski produkt i dlatego mogę powiedzieć "Polacy nie gęsi i swoj WaterBlack mają"...
  Właśnie dostałem informację od Pawła z Dzikiego Podkręcania, że u nich również ukazała sie recenzja pierwszego zestawu chłodzenia wodnego, jaki będzie można kupić w Polsce. Poniżej zapowiedź:
  Prawie rok temu postanowiłem zrobić własne chłodzenie wodne. Kupiłem pompę, węże gumowe, dość dużo innego sprzętu i zabrałem się do roboty. Po kilku dniach zaczęło to jakoś wyglądać i nawet działać na sucho. Lecz później zaczęły się kłopoty. Przed samym montażem na procesorze postanowiłem wykonać jeszcze jeden test. I to mnie uratowało. Okazało się, że blok wodny zaczął przeciekać i to dość mocno. W tym momencie stwierdziłem, że aż tak bardzo nie potrzebuję watercoolera i odstawiłem sprawę na bok, czyli na szafę. Czas mijał i na początku listopada otrzymałem od firmy DiscoTech propozycję przetestowania ich prototypu chłodzenia wodnego. Propozycję przyjąłem natychmiast i po tygodniu (a może dłużej) kurier przyniósł paczkę, a w niej wszystkie elementy watercoolera. Natychmiast zabrałem się za składanie i testy. A oto co z tego wynikło.

  Zbadaj dane swojego procesora


  Autor: DYD | źródło: Bluesnews | 13:13
  Komentarzy (0)
  Z Blue's News dowiedziałem się o nowej wersji informatora o procesorze i chipsecie płyty głównej Cpu-Z. Ten mały program podobnie jak znany WCPUID (dostępny w dziale PLIKI) przedstawia nam informacje techniczne o naszym procesorze, chipsecie płyty głównej (obsługuje Intel i430TX, i440BX/ZX, i815/E/EP/EM, i845, i850, VIA Apollo VP3, Apollo Pro, Apollo Pro +, KX133, KT133, KT133A, AMD 751, 761, 762 (760MP) oraz status pamięci. W nowej wersji dodano wsparcie dla procesorów Celeron Tualatin, pokazuje nowe dane o procesorze oraz obsługę układu Intel i845. Program w wersji dla systemów Windows 95, 98, Me, NT4, 2000 można ściągnąć z www.cpuid.com (113 KB). Nowa wersja posiada wsparcie dla procesorów Pentium 4 Northwood oraz poprawia obsługę układu i850.

  Święta na Giełdzie Komputerowej w Warszawie


  Autor: DYD | źródło: WGK | 13:05
  Komentarzy (0)
  Święta już za chwilkę a na Giełdzie Komputerowej w Warszawie ruch jak nigdy. Ostania szansa na kupienie gwiazdkowego prezentu komuś bliskiemu (albo sobie). Na Serwisie Informacyjnym Warszawskiej Giełdy Komputerowej www.wgk.waw.pl najświeższe ceny (zebrane dnia 15.12). A oto ich największe zmiany:
  • pamięć DDR 256MB PC-2100 300PLN (+60PLN)
  • pamięć DDR 512MB PC-2100 650PLN (+120PLN)
  • napęd DVD Toshiba 16/48 OEM 440PLN (+30PLN)
  • procesor AMD Athlon XP 1600+ 600PLN (+20PLN)
  • karta graficzna Asus GF3 Ti200 64MB TV Deluxe 1320PLN (-50PLN)
  • procesor Intel Pentium 4 1.6GHz S.478 OEM 800PLN (-40PLN)
  • nagrywarka TEAC 24/10/40 IDE OEM 600PLN (-30PLN)
  • dysk twardy Seagate Barracuda IV 80GB 880PLN (-20PLN)
  Znów podrożały pamięci. Tanieją za to karty graficzne z górnej półki czyli GeForce3. Ceny pozostałych podzespołów wahają się z lekką tendencją spadkową.

  Guru3D - The End


  Autor: DYD | 13:04
  Komentarzy (0)
  Założyciel znanego angielskojęzycznego serwisu Guru3d.com, po ponad 5 letniej pracy przy nim, postanowił od dziś zakończyć działalność. Swoją decyzję autor serwisu podyktował głównie przez ciągłe problemy z utrzymywaniem strony oraz brakiem czasu na jego aktualizację. Guru3D hostował także kilka znanych programów, m.in.: Geforce Tweak Utility, RivaTuner, Detonator Destroyer, GeforceAAset Util, DivX Videoplayer. Szkoda, że kolejny wartościowy serwis zakończył swój żywot - nie wszystkim starcza zapału i sił na prowadzenie witryny hardware...

  OpenGL dla Radeon'a 8500


  Autor: Kris | 13:01
  Komentarzy (0)
  Jeśli ktoś ma ochotę na wypróbowanie nowszego OpenGL dla Radeon'a 8500 w systemie Windows XP, a nie lubi czekać na oficjalne driverki to załączam stosowny dll (6.13.10.2438) ... pochodzi od notebooka Dell wyposażonego w układ Radeon Mobility 7500 ... IMHO warte spróbowania (jeśli ktoś nie wie jak reinstalować driver z podmienionym plikiem to lepiej niech czeka na oficjalne sterowniki) ... Plik DLL można pobrać z ftp.twojepc.pl (983 KB).

  HyperSnap-DX w wersji 4.22.00


  Autor: DYD | 12:55
  (1)Komentarzy (1)
  Wchodząc dziś na stronę domową firmy Hyperionics natknąłem się na nową wersję przydatnego programu HyperSnap-DX datowaną na 14 grudnia. Najnowsze wydanie tej aplikacji (4.22.00) posiada zaimplementowane menu w stylu "OfficeXP", usprawnione łapanie w trybie "DVD/video overlay", wsparcie dla układów NV12, NV21 i IMC1-4 (Intel), poprawki przy zrzucaniuekranu z gier trybie "special capture", poprawki w funkcji "Edit/Cut". Przypomnę, że HyperSnap DX to jeden z bardziej znanych programów służących do zrzucania obrazów z ekranu. Zyskał on popularność dzięki łapaniu screenów z aplikacji Direct3D, DirectX, Glide i filmów DVD. Program zapisuje obrazy w formatach BMP, GIF lub JPEG. Download pełnej wersji 4.21.00 dla systemów Windows 9x, NT4, Windows 2000 i Windows XP możliwy jest z www.hyperionics.com (2.51 MB). Dostępny jest także patch (980 KB) dla użytkowników starszych wersji 4.xx programu HyperSnap-DX.

  Nietoperz w wersji 1.54 Beta 16


  Autor: DYD | źródło: Fileflash | 12:48
  Komentarzy (0)
  The Bat! jest programem przeznaczonym do obsługi poczty elektronicznej, spełniającym potrzeby każdego, nawet najbardziej zaawansowanego użytkownika. Interfejs programu jest przejrzysty, dzięki czemu nawet nowicjusz bardzo szybko go polubi i z łatwością będzie mógł z niego korzystać. Dla niewielkich firm The Bat! jest także alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do innych programów do obsługi poczty korporacyjnej, ponieważ wyposażono go w możliwość obsługi wielu użytkowników, dzięki czemu może pełnić rolę lokalnego serwera pocztowego. The Bat! wykonuje wszystko, czego można oczekiwać od programu pocztowego, a nawet jeszcze więcej... Firma RITLABS czuje się zobowiązana do tego, aby The Bat! pracował zgodnie z wymaganiami użytkownika. Program jest bardzo często aktualizowany, zaś nowe właściwości pojawiają się jako wynik stałego sprzężenia użytkowników, autorów i pracujących ochotniczo testerów z całego świata. Najnowszą wersję 1.54 Beta 16 można pobrać stąd (1.68 MB).

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL