Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 22 sierpnia 2002  
    

Innowacyjne technologie Fujitsu


Autor: DYD | źródło: Alstor | 18:04
(3)Komentarzy (3)
Firma Fujitsu LTD, jeden z czołowych producentów dysków twardych, opracowała dwie nowe technologie wykorzystywane przy konstrukcji głowic oraz talerzy dysków HDD, które umożliwią osiągnięcie bardzo dużej gęstości zapisu danych na jednym calu – 300 Gb/cal2. Nowe technologie pozwolą na produkcję dysków o pojemności sześciokrotnie większej niż dostępna obecnie. Do seryjnej produkcji dysków 2,5” wdrożone zostaną w ciągu najbliższych 2 do 4 lat.

Pierwsza z innowacji Fujitsu to głowice GMR (Giant Magneto-Resistive) obsługujące tryb CPP (Current-Perpendicular-to-Plane). W nowych głowicach CPP GMR istotnie zwiększono czułość odczytu sygnałów związanych z danymi oraz osiągnięto trzykrotny wzrost szybkości przepływu danych. Zwiększenie czułości odczytu przy jednoczesnym zmniejszeniu powierzchni zapisu danych umożliwi kilkukrotne zagęszczenie danych.

Dodatkowo, oprócz nowych głowic CPP GMR, Fujitsu opracowało inną technologię: Advance Synthetic Ferrimagnetic Media polegającą na zmianie struktury talerzy dysków. Technologia ta umożliwia zapis na dysku danych z gęstością do 300 Gb/cal2! Co więcej, mimo zwiększonej gęstości „upakowania danych” otrzymano o wiele dokładniejszy ich odczyt.

Dzięki tym dwóm nowym technologiom Fujitsu zamierza w przeciągu 2 lat wprowadzić na rynek dyski 2,5” o pojemności do 360 GB – co odpowiada około 76 wysokiej jakości filmom DVD. Według Fujtisu nowe dyski znajdą zastosowania w notebookach, urządzeniach powszechnego użytku, komputerach PC gdzie dyski 3,5” zostaną zastąpione przez nowe 2,5”.

Blair kontra gadatliwi


Autor: DYD | źródło: 4D | 14:25
(1)Komentarzy (1)
Brytyjski rząd rozważa wydanie całkowitego zakazu rozmów telefonicznych za kółkiem. W ciągu ostatnich dwóch lat kierowcy rozmawiający przez komórkę spowodowali ponad 930 wypadków, w których zginęła przynajmniej jedna osoba. Nic więc dziwnego, że projekt przygotowywanej ustawy jest wyjątkowo restrykcyjny – zakazuje nawet rozmów przez zestawy słuchawkowe i głośno mówiące. Spowodowanie wypadku podczas rozmowy telefonicznej ma być dodatkową okolicznością obciążającą, tak jak prowadzenie auta po pijanemu. Z angielskich statystyk wynika, że kierowcy używający w samochodzie telefonów GSM czterokrotnie częściej doprowadzają do wypadków, niż osoby prowadzące bez telefonów.

Treo jak Nokia


Autor: DYD | źródło: 4D | 14:18
Komentarzy (0)
Dobra wiadomość dla posiadaczy palmtopów Handsprong Treo - firma PalmGSM.Net wprowadza do sprzedaży płytę CD z ponad 700 dzwonkami dla tego urządzenia. Użytkownicy mają do wyboru 14 kategorii muzycznych, m.in. muzykę filmową, rock, utwory klasyczne, pop, a także hymny i kolędy. Od września do listopada pojedyncze sygnały można będzie również skopiować (bezpłatnie w 30-dniowej wersji beta) ze strony internetowej producenta. Programiści PalmGSM.net nie obawiają się o brak zainteresowania klientów – płyta ma kosztować niecałe 10 dolarów.

NEC/Mitsubishi: filozofia designu


Autor: DYD | źródło: 4D | 14:07
Komentarzy (0)
Nowa linia produktów firmy NEC-Mitsubishi Electronics Display nawiązując do eleganckiej, ponadczasowej stylistyki Bauhaus, wyznacza nowy rozdział w historii projektowania monitorów.

Dla większości użytkowników klasyczny kolor obudowy komputerów, monitorów i drukarek to mieszanka beżu i szarości. Design powinien być funkcjonalny, bez żadnych dodatków. Od kilku lat możliwe jest też kupno sprzętu w czarnej lub antarcytowej obudowie, nie wspominając o kilku ekstrawaganckich przykładach urządzeń w jaskrawych kolorach. Dziś nawet monitory z oferty jednego producenta bardzo się od siebie różnią i nie można mówić o ciągłości myśli projektantów, designerskiej konsekwencji. Coś takiego jak "tożsamość marki" w branży monitorów jak do tej pory praktycznie nie istnieje. Jednak firma NEC/Mitsubishi jest świadoma, że forma, kolor i wygląd monitora nie może być już tylko kolejnym wariantem "beżowego pudełka". Design powinien być ponadczasowy i rozpoznawalny. Niezależnie od tego, monitor nie powinien być "osobnym" obiektem, lecz sprzętem bezkolizyjnie wpasowującym się w otoczenie. Powinien raczej wkomponować się w tło, niż wysuwać na pierwszy plan, a jego wygląd musi pasować do nowoczesnych wnętrz. NEC/Mitsubishi postanowiła zatem wyznaczyć zupełnie nowy trend, w którym monitor nie jest rzeźbą samą w sobie, musi cofnąć się o krok, by wpasować się w swoje środowisko. » czytaj dalej

Wsparcie dla chipsetu KT400


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:28
Komentarzy (0)
VIA Technologies, Inc. producent chipsetowych technologii oraz platform PC, w dniu 19 sierpnia poinformował, iż chipset VIA Apollo KT400 cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem rynku płyt kompatybilnych z procesorem AMD Athlon™ XP. KT400 połączony z procesorem AMD Athlon™ XP oferuje bezkonkurencyjną wydajność. Jest to możliwe dzięki rozszerzonemu kontrolerowi pamięci DDR, technologicznie najnowszym zintegrowanym I/O oraz komunikacyjnym technologiom, w tym V-Link 8X, USB 2.0, Ultra ATA-133, 6-kanałowy kodek Surround Audio.

Do dnia dzisiejszego ponad 20 producentów, którzy reprezentują więcej niż 90% światowego rynku płyt głównych kompatybilnych z AMD, potwierdziło projekty płyt opartych na chipsecie KT400. Wśród nich są: ABIT, Acorp, Albatron, Aopen, ASUS, Azza, Biostar, Chaintech, DFI, ECS, Epox, Gigabyte, FIC, Iwill, Jetway, LuckyStar, MSI, Shuttle, Soltek, SOYO oraz Tyan.

“Olbrzymi wybór rozwiązań KT400, które w najbliższym czasie pojawią się na rynku, odzwierciedla gigantyczne zapotrzebowanie zgłaszane przez graczy, profesjonalistów i konsumentów pragnących mięć szybsze transfery, najnowsze parametry np.: AGP 8X,” powiedział Ted Lee, vice prezes sprzedaży i marketingu w VIA Technologies, Inc. “KT400 stanie się standardem, do którego będą porównywane pozostałe platformy AMD Athlon XP.” » czytaj dalej

Logitech przedstawia nową gamę klawiatur


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:15
(4)Komentarzy (4)
Logitech Europe prezentuje swoje najnowsze klawiatury dla użytkowników domowych i biurowych. Nowe modele klawiatur znacząco wzbogacą ofertę Logitech oraz odpowiedzą na zapotrzebowania płynące z rynku. Wszystkie klawiatury odznaczają się unikatowym wyglądem oraz rozwiązaniami stylistycznymi który wpłynąć maja na komfort pracy. Dodatkowo klawiatury wyposażono w specjalne funkcje multimedialne:
 • szybki dostęp do takich katalogów jak Moje Zdjęcia, Moja Muzyka oraz Moje Dokumenty
 • szybki dostęp do centralnego pulpitu multimedialnego który w pełni współpracuje z Windows Media Player oraz innymi aplikacjami multimedialnymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa staje się pełna kontrola nad odtwarzanymi multimediami (DVD, MP3, inne).
 • szybki dostęp do ulubionych internetowych stron przy użyciu programowalnych, opisanych klawiszy umieszczonych w specjalnych grupach
Nowa seria klawiatur Logitech bazujących na kabelku poszerzyła się obecnie o modele:

Logitech Internet Navigator Special Edition (SE) – seria limitowana bardzo popularnej klawiatury Internet Navigator. Nowy model sprzedawany będzie jak na razie tylko do końca roku 2002. Główne zmiany jakie wprowadzono do modelu SE to stylizacja w kolorach czarnym i srebrnym – identyczna jak w bezprzewodowym modelu Cordless Desktop Optical. Również klawisze i ich układ jest w pełni zaczerpnięty z zestawu bezprzewodowego. SE jest odpowiedzią Logitecha na potrzeby klientów. Od pewnego czasu użytkownicy poszukiwali klawiatury w kolorze czarnym która wykorzystywała by zalety standardowych klawiatury na kablu, a przy tym posiadała rozbudowana gamę klawiszy multimedialnych. » czytaj dalej

Nowy „cyfrak” od Ricoha


Autor: DYD | źródło: Alstor | 13:07
Komentarzy (0)
Firma Ricoh wprowadza do sprzedaży nowy model aparatu cyfrowego – Caplio RR30. Urządzenie posiada 3,24 megapikselową matrycę CCD, 3-krotny zoom optyczny i 3,4-krotny zoom cyfrowy. Inną istotną dla użytkowników cechą jest jego „energooszczędność”. Wyświetlacz aparatu włącza i wyłącza się automatycznie pomiędzy kolejnymi wykonywanymi zdjęciami. Urządzenie obsługuje zarówno baterie, jak i akumulatory litowo-jonowe pozwalające na robienie setek zdjęć pomiędzy kolejnymi ładowaniami. Możliwe jest także podłączenie zasilacza.

Caplio RR30 umożliwia również robienie zdjęć w trybie „macro” z odległości zaledwie 1 cm, a przy użyciu flash’a z zaledwie 16 cm, bez ryzyka, iż zdjęcie zostanie prześwietlone. Oprócz standardowych opcji wykonywania zdjęć aparat może wykonywać zdjęcia w 2 trybach ciągłych („S-Continuous mode” i „M-Continuous mode”), zapisując 16 ujęć w odstępach co 0,13 s w jednym pliku po pojedynczym naciśnięciu spustu lub po jego przytrzymaniu. Konstruktorzy tego modelu zadbali również o znaczną poprawę jakość zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu (tryb „High-sensivity”). Bardzo proste jest również oglądanie wykonanych zdjęć. Aby obejrzeć ostatnie ujęcie należy nacisnąć tylko jeden przycisk (Quick Review Button), po dwukrotnym jego naciśnięciu aparat powróci do trybu zapisu.

Przekazywanie danych z aparatu jest niezwykle proste dzięki interfejsowi USB i dostarczonemu wraz z nim oprogramowaniu. Urządzenie posiada 8 MB pamięci wewnętrznej i gniazdo na karty pamięci SD. W skład zestawu wchodzą również: kabel video, kabel USB, pasek na rękę, 2 baterie.

Nowe pismo dla Ekspertów


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:01
(3)Komentarzy (3)
Właśnie ukazało się w sprzedaży nowe czasopismo pod szyldem Komputer ŚWIATA. Tym razem będzie to magazyn dla zaawansowanych użytkowników komputerów o nazwie Komputer ŚWIAT Ekspert. W pierwszym numerze Czytelnicy znajdą praktyczne porady dotyczące obsługi zaawansowanych programów do Windows i Linuksa, wskazówki dla webmasterów i administratorów sieci oraz artykuły na temat najciekawszych włamań do serwerów internetowych znanych firm i instytucji. Opisują one też rodzaje zagrożeń czyhających na komputery podłączone do internetu, zawierają porównanie znanych firewalli oraz sposoby zabezpieczenia Windows i Linuksa. Płyta CD dołączona do pisma zawiera pełne wersje programów Partition Magic 5, Restorator (po polsku) i Delphi 6 Personal oraz wiele innych przydatnych aplikacji, narzędzi oraz sterowników. Cena 9.90 zł.

 
Wtorek 20 sierpnia 2002

Microsoft na Linuksie


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:53
(2)Komentarzy (2)
Xbox Linux Project udostępnił właśnie wersję 0.1 systemu operacyjnego Linux przeznaczonego dla konsoli Microsoftu Xbox. Miłośnicy alternatywnej wobec Windowsów platformy operacyjnej mogą ją mieć już nawet w konsoli gier. Software, oferowany za darmo na zasadach licencji GPL, należy wgrać do pamięci Flash konsoli lub uruchomić z CD-ROM-u. Niestety – w pierwszym przypadku Xbox zamieni się w komputer, na którym można uruchomić tylko programy linuxowe. W drugim – należy zainstalować dodatkowe oprogramowanie, które Microsoft uznaje za nielegalne. Wygląda więc na to, że linuksowa wersja konsoli Microsoftu długo jeszcze pozostanie żartem programistów.

Palmtop w srebrze


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:42
Komentarzy (0)
Absolutna nowość – etui na plamtopy wykonane ze srebra! Nie od dziś wiadomo, że elektronika użytkowa powinna przy okazji być także gadżetem. Użytkownikom przedkładającym wygląd nad funkcjonalność angielska firma Proporta proponuje ekskluzywne posrebrzane futerały na PDA. Wykonywane ręcznie i na zamówienie pasują do każdego modelu, można też na nich umieścić wygrawerowany tekst. Cena – do negocjacji. Mniej zasobnym Properta proponuje za 39 USD etui z aluminium. Niestety - na razie w ofercie znalazły się tylko opakowania dla Palma m500.

Compaq dla mas?


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:39
Komentarzy (0)
Najnowsze notebooki Compaqa - Evo N1000v oraz Evo N1005v – zdaniem producenta łączą znakomite parametry z przystępną ceną. Obydwa komputery stworzono z myślą o użytkowniku masowym, zwracającym uwagę głównie na cenę produktu. Sercem obu urządzeń będą procesory Intel Pentium 4 o szybkości do 2,2 GHz lub AMD AthlonTM XP, a 15-calowy monitor SXGA+ TFT i kontroler graficzny ATIŽ Mobility(tm) Radeon(tm) zapewnią wysoki komfort użytkownia. Podobnie jak wszystkie nowe notebooki Evo, modele N1000v i N1005v wyposażono również w bezprzewodowy interfejs Compaq MultiPort, zapewniający użytkownikowi wygodny dostęp do Internetu lub sieci firmowej. Interfejs będzie dostępny jako moduł w technologii 802.11b lub Bluetooth Notebooki trafią do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Orientacyjne ceny poznamy za kilka dni.

Chaintech w trzech smakach


Autor: R4v | 16:29
Komentarzy (0)
Chaintech, znany producent płyt głównych, zamierza podzielić swoją ofertę na trzy części, skierowane do określonych grup użytkowników. Płyty Zenith są najbardziej rozbudowany i przeznaczone dla entuzjastów. Każda płyta zostanie wyposażona w 6 gniazd PCI, 3 lub 4 sloty DIMM, zintegrowany kontroler Ethernet, porty USB 2.0, IEEE 1394 Firewire oraz kontroler IDE RAID. Do płyt zostanie dołączony CBOX2, czyli panel montowany w zatoce 5.25". Ma on posiadać dodatkowe gniazda USB i FireWire, gniazda audio, port podczerwieni, czytnik kart SmartCard i wyświetlacz prezentujący odpowiednie kody w czasie startu i temperaturę procesora. Do płyt zostaną dołączone także okrągłe kable IDE, słuchawki Body Theater i zestaw oprogramowania wraz z Linuxem. Pierwsze Zenithy powinny pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale. Będzie to płyta 7VJS, zbudowana na chipsecie VIA KT400.

Kolejne płyty, 7NJS zbudowana na nForce2 i 9GJS na chipsecie Intel Granite Bay, pojawią się pod koniec roku. Apogee to z kolei seria przeznaczona na rynek masowy. Ona także zostanie wyposażona w 6 gniazd PCI, 3 lub 4 gniazda DIMM, kontroler Ethernet i porty USB 2.0. W tym przypadku zabraknie jednak gniazda FireWire i kontrolera RAID. Do serii Apogee także będzie dołączany panel CBOX, słuchawki i zestaw oprogramowania z Linuxem. Płyt z tej serii to: 7NJL2 z układem nVidia nForce2, 7VJL2 z VIA KT400, 9EJL3 z i845PE, 9BJF2 z i845GE i 9SJL zbudowana na chipsecie SiS648. Z kolei seria Summit ma trafić na rynek płyt najtańszych. Od serii Apogee różni ją brak dodatkowego wyposażenia, jak choćby panelu CBOX.

VisionTek zbankrutował


Autor: R4v | 16:14
(1)Komentarzy (1)
VisionTek, główny partner nVidii w Stanach Zjednoczonych, zamierza wkrótce ogłosić bankructwo. Nie pomogło nawet bezpośrednie wstawiennictwo nVidii w bankach, w których VisionTek jest zadłużony. W chwili obecnej firma została przejęta przez bank. Przez ostatnie pół roku próbowano różnych sposobów w celu ocalenia przedsiębiorstwa. Najpierw zlecono produkcję kart tanim chińskim wytwórcom, następnie szukano nowych rynków zbytu. W związku z ciągłym obniżaniem cen i kompletną porażką w Europie, firma stała się niewypłacalna. nVidia ma w tej chwili nie lada problem i szybko szuka nowego partnera, który pozwolił by utrzymać udziały w rynku amerykańskim. Według Reactor Critical, nVidia i pewien tajwański producent zamierzają wykupić nazwę VisionTek i pod tą nazwą nadal sprzedawać karty w USA.

Intel pozwany


Autor: R4v | 16:04
(2)Komentarzy (2)
Pewna grupa użytkowników pecetów pozwała firmy Intel, Gateway i HP w związku z wprowadzeniem w błąd co do mocy procesora Pentium 4. Grupa uważa, że zostali okłamani zapewnieniami o większej wydajności P4 od Athlona, czy nawet Pentium III. Oczywiście mowa o serii Willamette. Sprawa oczekuje w tej chwili w sądzie w Madison County w Illinois. Intel i Gateway odmawiają jakichkolwiek komentarzy, HP natomiast w ogóle nie odpowiada na pytania. W całej sprawie najbardziej winne wydają się obie firmy komputerowe, które za wszelką cenę chciały 'wcisnąć' klientom sprzęt, który nie dość, że był droższy to jeszcze wolniejszy. Nie chodzi tu tylko o sztuczki marketingowe, ale wręcz ordynarne kłamstwo w celu sprzedaży drogiego produktu. Wydaje się, że nawet jeśli pozew zostanie odrzucony, firmy będą z większą ostrożnością podchodzić do informacji przekazywanych klientom. Pozostaje pytanie, czy zwolennicy Intela w formie protestu nie pozwą AMD i jego dość kontrowersyjnego pomysłu z numerem modelu.

Wyrenderuj sobie małpkę


Autor: R4v | 16:01
Komentarzy (0)
ATi przygotował oprogramowanie RenderMonkey, które ma ułatwić tworzenie efektów wykorzystujących jednostki shader. Program posiada zintegrowane środowisko projektowe IDE dla obsługi programów dla shaderów, pozwala na podgląd efektów oraz zawiera edytor graficzny. W tej chwili RenderMonkey obsługuje tylko DirectX8, jednak modułowa budowa pozwala dodać w przyszłości obsługę DirectX9 i OpenGL. Wszyscy chętni mogą pobrać wersję 0.5 beta ze strony ATI Developer za darmo, wraz z dokumentacją.

 
Poniedziałek 19 sierpnia 2002

Przyszłość Athlona XP


Autor: R4v | 16:04
Komentarzy (0)
Ostatnio pojawia się dużo plotek odnośnie nowych, szybszych Athlonów XP. W ostatniej wersji dokumentu AMD Processor Recognition na stroni 16 zasugerowano, aby zrezygnować z numeru modelu dla wersji taktowanych zegarem powyżej 1.8GHz. Jest jednak mało prawdopodobne, żeby zapowiadało to odejście od numeru modelu. Wydaje się raczej, że AMD szykuje modyfikacje oznaczeń. Może się więc okazać, że kolejne procesory otrzymają oznaczenie 2300+ i 2500+. Dodatkowo pojawiły się pogłoski, że magistrala 333MHz ma zadebiutować wraz z Athlonem XP 2800+. Wtedy też pozostałe procesory z rodziny mają zostać dostosowany do takiej magistrali. Nie należy się jednak spodziewać tych układów przed końcem października.

Chłodzenie Hammera


Autor: R4v | 16:01
Komentarzy (0)
Dynatron Company, producent coolerów dla boxowych wersji procesorów AMD, przedstawił układ chłodzący dla rodziny K8, czyli Hammerów. Przedstawione zostały dwie wersje coolera. Ich parametry to:
 • Wymiary: 78x74x58mm / 78x67x55m
 • Rezystancja termiczna: 0.27C/W / 0.32C/W
 • Masa: 274g / 266g
 • Materiał: Aluminium A1070 / Aluminium 6063
 • Rozmiar radiatora: 75x67x36mm / 75x68xmm
 • Rozmiar wentylatora: 70x70x15mm
 • Prędkość obrotowa: 4 tys. obr/min
 • Zasilanie 12V
 • Jedno łożysko ślizgowe i jedno kulkowe
 • Hałas: 36dB
Interesujący jest układ mocujący. Pod płytą główną mocowana jest metalowa płytka, na która przychodzi od góry plastikowa ramka. Do całości dopiero przypinany jest radiator standardową już klamrą.

"19-tka" LCD do zastosowań wielkoformatowych


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:28
Komentarzy (0)
Firma NEC-Mitsubishi Electronics Display dopełnia swój asortyment wyświetlaczy TFT, wprowadzając na rynek model NEC MultiSync LCD1920NX - monitor o przekątnej ekranu 19 cali.

Wraz z wprowadzeniem nowego monitora, NEC/Mitsubishi może pochwalić się najpełniejszą ofertą na rynku - spektrum produktów LCD obejmuje modele o przekątnych 15, 17, 18, 19, 20 i 21 cali. W portfolio producenta znajdują się również modele z wbudowanymi głośnikami (wersja M) lub z analogowym i cyfrowym portem. Litera X w nazwie produktu oznacza podwójny port (DVI-D + VGA) - tak jest m.in. właśnie w przypadku nowej ciekłokrystalicznej "19-tki". Dodatkowo, niektóre modele dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy (beż komputerowy lub antracyt).

Nowy NEC MultiSync LCD1920NX został zaprojektowany z myślą o profesjonalnych zastosowaniach, w których istotną rolę odgrywają dwa czynniki: duży format i kilka możliwych opcji połączeń (analogowe i/lub cyfrowe). Monitor oferuje doskonałej jakości obraz o maksymalnej rozdzielczości 1280 x 1024 przy odświeżaniu 60 Hz, wyświetla 16,77 mln kolorów i można go połączyć z komputerem za pomocą portu D-Sub i/lub DVI-D. » czytaj dalej

Nie, na wszelki wypadek


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:19
Komentarzy (0)
Władze Bangladeszu chcą wprowadzić zakaz używania telefonów komórkowych przez dzieci poniżej 10 roku życia. Kontrowersyjny przepis ma uchronić najmłodszych obywateli Bangladeszu przez chorobami, które promieniowanie telefonów GSM może - zdaniem niektórych specjalistów – wywoływać u użytkowników. Podczas piątkowej konferencji prasowej minister środowiska Shahjahan Siraj ujawnił jednak, że wątpliwości rządu budzą możliwości wyegzekwowania zakazu. – Nie chcemy stworzyć kolejnej martwej ustawy.

Bangladesz, jeden z najbiedniejszych krajów świata, jest również jednym z nielicznych państw, w których badania wpływu fal elektromagnetycznych na ludzkie zdrowie finansowane są z budżetu państwa. Na ten cel Bangladesz wyda w najbliższych pięciu latach prawie 7 mln USD. Dla porównania, podobny projekt w Wielkiej Brytanii otrzymał budżet w wysokości 1,7 mld funtów.

Siemens dla pamięci


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:10
Komentarzy (0)
Fujitsu Siemens Computers wprowadza do sprzedaży nowe rozwiązanie dla pamięci masowych - system CX600. Urządzenie należy do rodziny produktów FibreCAT, umożliwiających łączenie infrastruktury pracujących w systemach Windows i UNIX. Do FibreCAT CX600 można podłączyć 256 hostów, maksymalnie 240 napędów, 8 GB pamięci buforowej i maksymalnie 1024 numerów jednostek logicznych (LUN). Konstrukcja CX600 opiera się wyłącznie na technologii Fibre Channel 2 Gb/s. Cztery procesory 2 GHz umożliwiają wykonanie do 150 tys. operacji wejścia-wyjścia na sekundę i oferują przepustowość 1300 MB na sekundę.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL