Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 31 października 2003  
    

Konkurs TPC - 6 zestawów Logitecha do rozdania!


Autor: DYD | źródło: ...nagrody za 2300 PLN !!! | 19:55
(39)Komentarzy (39)
Wszystkich Czytelników serwisu TwojePC.Pl serdecznie i gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w naszym najnowszym konkursie! Do wygrania jest aż SZEŚĆ zestawów głośnikowych firmy Logitech o łącznej wartości ponad 2300PLN! Firma Logitech jest głównym i jedynym sponsorem naszego konkursu i fundatorem nagród.

Każdy kto odpowie na proste pytania, ma szanse stać się posiadaczem jednego z tych sześciu systemów głośnikowych, które na pewno wzbogacą dźwięk płynący z komputera. Nie trzeba sie rejestrować ani wysyłać SMS-ów !!! Nie pozostaje nam więc nic innego jak zaprosić wszyskich do naszego konkursu!

P4 3.2GHz Extreme Edition - podrasowany Pentium4


Autor: Lancer | 19:53
(26)Komentarzy (26)
Ostatnimi czasy widzimy, jak świat mikroprocesorów ciągle się spóźnia. Największym spóźnialskim ostatnich miesięcy okazał się być Athlon 64. Spóźnił się o rok! Intel nie chciał zostać w tyle. Już jakiś czas temu na rynek miał trafić Pentium 4 Prescott. Nie dotarł do dziś. Ciągnące się problemy przesuwają premierę następcy Northwooda. AMD uporało się z problemami i nastąpiła premiera długo wyczekiwanych procesorów rodziny K8. Ich debiut, a w szczególności pojawienie się Athlona FX nie wpłynęło dobrze na samopoczucie Intela. Brakło konkurenta dla najwydajniejszych Athlonów. Po cichu i bez wcześniejszych zapowiedzi pojawiło się "coś". Niespodziewanie ukazał się Pentium 4 nazwany Extreme Edition. Okazuje się on być najbardziej skomplikowanym pośród procesorów kierowanych na rynek konsumencki. Jak wiele ma wspólnego z tak samo taktowanym, ale już standardowym Pentium 4 i co ma takiego "ekstremalnego"? Przekonajcie się po lekturze tego artykułu. Zapraszam! » czytaj dalej

TVTool 9.0 już dostępny


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 19:51
(1)Komentarzy (1)
Na stronie h.o.t. - home of tvtool od wczoraj dostępne jest przydatne narzędzie TVTool w aktualizowanej wersji 9.0. Program pomaga skonfigurować oraz uruchomić opcję TV-Out na kartach opartych na chipsecie BT869, bądź BT868. TVTool działa na wszystkich kartach nVidii (od TNT-1 aż po GFFX) i obsługuje układy telewizyjne: BT868, BT869, CX25870-CX25875, CH7003-7008, SAA7102, SAA7108, 7104, 7108A oraz zintegrowany TV encoder (MV resp. NV17).

W najnowszej wersji poprawiono m.in. obsługę kart FX, GF4-Ti oraz GF2-MX i kompatybilność z najnowszymi sterownikami NVidii (ForceWare). Program przeznaczony dla systemów Windows 98, Me, NT4, 2000, XP można ściągnąć z oficjalnej strony tvtool.cust.nearlyfreespeech.net (370 KB).

Nowy pakiet Codec 7.7b (DivX)


Autor: DYD | 19:46
Komentarzy (0)
Na tej stronie został zamieszczony nowy pakiet kodeków, które zapewniają swobodne odgrywanie filmów DiVX zapisanych w różnych wersjach. Codec 7.7b to pakiet najnowszych kodeków, w skład których weszły: DivX Pro 5.1 Codec Full, XviD MPEG-4 Codec (16/07/03) Nic's Build, Ligos Indeo XP Codec 5.2820.15.58, AC3Filter 0.70b (rc2), Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 DirectShow Decoder 1.9.0.311, Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 ACM Codec 1.9.0.305, Ogg Vorbis Audio DirectShow Filter 0.9.9.6, Ogg Vorbis DirectShow Decoder 1.0b5, Ogg Vorbis Audio ACM Codec 0.0.3.6, DivX AntiFreeze 0.4. Wersja pod Windows 9X/ME lub XP/2000 można pobrać ze strony autora. Pakiet waży trochę ponad 3MB. Pakiet zawiera wszystkie niezbędniki w jednym miejscu, zaawansowany i przejrzysty instalator oraz brak reklam i programów "szpiegujących".

54-megabitowy Centrino


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 17:40
Komentarzy (0)
Intel przedstawił nowy kontroler sieciowy PRO/Wireless 2100A, będący częścią platformy Centrino. Nowy układ korzysta ze standardu 802.11a. Dotychczas Centrino mogło komunikować się w standardzie 802.11b. Zmiana zapewni transfer do 54Mbps w paśmie 5GHz. PRO/Wireless 2100A obsługuje także protokoły bezpieczeństwa WPA i WEP oraz Cisco Compatible Extensions. Układ może być sterowany przy użyciu oprogramowania Intel PROset, które pozwala na łatwą konfigurację, korzystanie z profili w przypadku korzystania z różnych sieci, monitoring połączenia i włączanie/wyłączanie modułu radiowego. Chociaż standard 802.11a zapewnia szybki przesył danych, nie jest to rozwiązanie zbyt popularne. Dlatego w połowie przyszłego roku Intel chce dołączyć do Centrino kontroler 802.11a/b/g. Standard z literką g w nazwie także pozwala na transfer z prędkością do 54Mbps, pracuje jednak, podobnie jak 802.11b, w paśmie 2.4GHz.

PHP 5.0.0 Beta 2


Autor: R4v | źródło: W2S | 16:20
Komentarzy (0)
Pojawiła się nowa wersja PHP 5.0.0, oznaczona jako Beta 2. Jest to pierwsze wydanie, które zawiera wszystkie elementy PHP 5. W nowej wersji poprawiono wiele rzeczy w stosunku do Beta 1. Zmiany dotknęły m.in. Zend Engine 2, obsługę XMLa z dodanym rozszerzeniem SimpleXML. Dodano także obsługę bazy SQLite oraz poprawiono rozszerzenie dla bazy Interbase. Więcej o zmianach można poczytać tutaj, a pakiet znajduje się na tej stronie.

Drobne zmiany w Pentium 4


Autor: R4v | źródło: Digit-Life | 16:18
Komentarzy (0)
Intel poinformował o zmianie obudowy procesorów Pentium 4. Dotyczy to układów z pamięcią cache L2 o pojemności 512kB i pracujących z magistralą 800MHz. Spowoduje to małe zamieszanie na rynku, ze względu na dwa układy ze steppingiem D-1. Główną różnicą jest nieznaczne zwiększenie wysokości procesora z 3.46mm do 3.75mm. Z mniej widocznych zmian można wymienić zwiększenie liczby warstw obudowy do ośmiu, w stosunku do poprzednich sześciu. Dodano także nieco kondensatorów na zewnątrz. Pierwsze układy ze zmienioną obudową trafiły do sprzedaży 24 października.

Epson Stylus C64 i C84


Autor: DYD | źródło: Epson | 13:43
(2)Komentarzy (2)
EPSON Stylus C64 to czterokolorowa drukarka nadaje się do różnorodnych zastosowań - od wydruków tekstowych, poprzez prezentacje, aż do okazjonalnych wydruków fotograficznych. Zastosowano tu atramenty EPSON DURABrite drugiej generacji. Stylus C64 pojawi się w sprzedaży w październiku 2003, w cenie około 469 PLN. Cechy drukarki: wybór pomiędzy kolorowymi wkładami atramentowymi o wydajności 250 stron (standard) lub wkładami o wyższej wydajności do 400 stron kolorowych lub 540 stron czarno-białych; wydruki bez marginesów do formatu 10 x 15 cm; obudowa w srebrnym kolorze; szybkość druku - do 17 stron na minutę; automatyczny podajnik papieru na 100 arkuszy; złącze równoległe i złącze USB kompatybilne z systemami Windows i Macintosh; opcjonalnie możliwość pracy w sieci.

Stylus C84 to nowa drukarka atramentowa w której podobnie jak w modelu C64 zastosowano atramenty pigmentowe EPSON DURABrite drugiej generacji. » czytaj dalej

 
Czwartek 30 października 2003

Recognita do OCR i archiwizacji


Autor: DYD | 17:13
(1)Komentarzy (1)
Alstor podpisał umowę z firmą ScanSoft, w wyniku której poszerzył swoją ofertę w zakresie przetwarzania dokumentów o: programy do OCR Recognita OmniPage PRO 12, Recognita OmniPage PRO 12 OFFICE, PDF Converter do importu i zamiany dokumentów z formatu PDF bezpośrednio do edytora MS WORD oraz program PaperPort PRO 9 OFFICE do zarządzania dokumentami. Recognita OmniPage PRO 12 to jeden z najbardziej popularnych na świecie programów do rozpoznawania pisma. Rozpoznaje teksty w ponad 100 językach, a także pojedyncze teksty napisane w kilku językach. Przekształca dokumenty papierowe i zapisane w formacie PDF na możliwe do edycji dokumenty pakietu Office. Dodatkową zaletą programu jest możliwość skanowania dwóch stron jednocześnie (program oddziela je od siebie i rozpoznaje każdą z nich niezależnie). Aplikację wyposażono w moduł automatycznej korekty "IntelliTrain" oraz funkcję uczenia pojedynczych znaków, dzięki czemu zapamiętany dowolny znak czy symbol w przyszłości zostanie rozpoznany. » czytaj dalej

Nowa metoda pobierania muzyki


Autor: DYD | źródło: 4press / CDR-Info | 17:09
(1)Komentarzy (1)
Firma World Music Network (WMN) opracowała technologię jednolitego standardu, dzięki której można udostępniać muzykę i filmy w dowolnym formacie z równoczesnym śledzeniem szlaku ich dystrybucji. Technologia ta pozwala nadzorować nienaruszalności praw autorskich w imieniu artystów i wytwórni.

Do konwersji do formatu MP3 muzyki pochodzącej z płyt CD czy innych nośników technologia WMN wykorzystuje mechanizmy już istniejące, blokuje jednak ich nielegalne kopiowanie. Pliki utworzone w technologii WMN posiadają jednak unikalny nagłówek identyfikujący, który umożliwia rozpoznawania plików przez odtwarzacze MP3, aplikacje P2P, czy przeglądarki Internetowe. W tym właśnie nagłówku znajdują się informacje, umożliwiające transfer plików przez Internet bez zakłóceń i zniekształceń. » czytaj dalej

Superwydajny procesor optyczny


Autor: DYD | źródło: 4press / The Inquirer | 16:47
(32)Komentarzy (32)
Izraelska firma Lenslet opracowała optyczny procesor DSP Enlight, który jest w stanie wykonywać 8 bilionów operacji na sekundę. Jak podaje Lenslet, opracowanie tego procesora otwiera nowe możliwości w dziedzinach bezpieczeństwa państwowego, multimediów i rozwiązań komunikacyjnych. Procesor Enlight wyposażony jest w optyczny akcelerator, który umożliwia wykonywanie bardzo szybkich obliczeń. 8 bilionów operacji na sekundę to wydajność porównywalna z superkomputerami oraz 1000 razy większa, niż oferują aktualnie produkowane układy. Moc obliczeniową układu optycznego zapewnia 256 laserów, które dokonują obliczeń z prędkością światła. "To jest przyspieszenie o około 20 lat w rozwoju sprzętu cyfrowego" - powiedział Aviram Sariel założyciel i szef wykonawczy Lenslet. » czytaj dalej

Diablo II i Max Payne2 nowe patche


Autor: DYD | źródło: AVault | 16:41
(2)Komentarzy (2)
Mimo iż nasz serwis to głównie informacje stricte sprzętowe - to jednak staramy się również pisać o wydarzeniach dotyczących ważnych gier (np. Quake, Diablo, Half-Life, MaxPayne, UT i "podobne" klasyczne tytuły). Wczoraj ukazała się już na serwerach wielu serwisów (poprzez Battle.Net łata dostępna jest już od kilku dni) oficjalna nowa łata do gry Diablo II i dodatku Lord of Destruction w wersji 1.10. Potężną listę zmian jakie wprowadza ten patch można przejrzeć na tej stronie. Download możliwy jest z oficjalnego serwera blizzard.com lub wielu mirrorów - ich lista znajduje się tutaj. Z kolei do niedawno wydanej gry Max Payne 2 wyszedł patch z numerkiem 1.01 wprowadzający kilka poprawek. Download ze strony www.take2games.com (5.49 MB).

"Motyl" powróci?


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 16:29
(2)Komentarzy (2)
IBM eksperymentuje z formą komputera przenośnego, wykorzystującego projekt rozkładanej klawiatury znany ze słynnego "motyla" - laptopa ThinkPad 701C z roku 1995.

Zaprezentowany przeszło 8 lat temu model przeszedł już do historii designu - trafił nawet do zbiorów nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Klawiatura w modelu ThinkPad 701C rozsuwa się po otwarciu laptopa, jest więc szersza od ekranu. W kolejnych produktach IBM wycofał się jednak z tego rozwiązania, argumentując, że coraz większe wyświetlacze pozwalają na wygodne używanie zwykłych klawiatur. Faktem jest jednak, że klawiatura-motyl cieszyła się większym uznaniem wśród specjalistów od projektowania przemysłowego, niż wśród zwykłych użytkowników, którzy narzekali że na skrajnych, pozbawionych podparcia klawiszach, pisze się po prostu niewygodnie. » czytaj dalej

Koniec Itanium 2 z rdzeniem McKinley


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 12:31
(5)Komentarzy (5)
W środę Intel poinformował o tym, że zaprzestanie produkcji pierwszych procesorów Itanium 2 opartych na rdzeniu McKinley. Układy te były wytwarzane w technologii 0,18-mikrona. W związku z tym procesory Intel Itanium 2, taktowane zegarem 1,0GHz z 1,5MB i 3MB pamięci cache oraz 900MHz z 1,5MB pamięci cache, będą dostępne w sprzedaży tylko do 13 października 2006r. Natomiast graniczną datą składania zamówień na te procesory jest 6 kwietnia przyszłego roku.

Decyzja o zaprzestaniu produkcji powyższych procesorów związana jest z coraz mniej korzystnym stosunkiem ceny urządzeń do ich wydajności. Aktualnie Intel sprzedaje procesory Itanium 2 z 6MB pamięci cache w następujących cenach: 4227 USD za chip taktowany zegarem 1,5GHz; 2247 USD za model układ 1,40GHz z 4MB pamięci cache; 1338 USD za procesor 1,30GHz z 3MB pamięci cache; oraz 744 USD za układ 1,0GHz z 1,5MB pamięci cache. Obecnie wszystkie procesory Intel Itanium 2 są już produkowane w technologii 0,13-mikrona, w miedzianymi połączeniami wewnętrznymi.

Pocket LOOX 610 - mobilne biuro w kieszeni


Autor: DYD | źródło: FSC | 12:28
Komentarzy (0)
Nowy model Pocket LOOX 610 firmy Fujitsu Siemens Computers przeznaczony jest dla mobilnych użytkowników, którzy traktują swoje PDA jako połączenie urządzenia wspomagającego zarządzanie czasem i informacjami z platformą obsługującą zaawansowane aplikacje do komunikacji i prac biurowych. Dzięki nowemu Pocket LOOXowi korzystanie z nawigacji satelitarnej (GPS), poczty elektronicznej, synchronizacja baz danych, dostęp do korporacyjnych aplikacji i surfowanie po internecie, może odbywać się bez zbędnych kabli i to za pomocą małego i łatwego w użyciu urządzenia.

Nowy Pocket LOOX 610 będzie dostępny w dwóch wersjach: "BT" wyposażonej standardowo w Bluetooth oraz łącze podczerwieni oraz "BT/WLAN" dodatkowo ze zintegrowaną obsługą bezprzewodowych połączeń z siecią LAN. W razie potrzeby wersja Pocket LOOX 610 BT może także łączyć się bezprzewodowo z siecią dzięki karcie CompactFlash. Bezprzewodowe łączenie z siecią pozwoli użytkownikom na szybkie i łatwe korzystanie z poczty elektronicznej, dostęp do danych o klientach zamieszczonych w sieci oraz surfowanie po Internecie. Wymagający użytkownicy mogą w każdej chwili i z każdego miejsca połączyć się z siecią dzięki karcie GPRS, która korzysta z sieci telefonii komórkowej. » czytaj dalej

 
Środa 29 października 2003

Winamp 5 Beta 2


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 22:17
(17)Komentarzy (17)
Wyciekła kolejna Beta wersja piątego wydania popularnego Winampa. Z tego miejsca (waga 4.63 MB) można pobrać najnowsze, choć jeszcze w fazie produkcji, wydanie popularnego odtwarzacza plików muzycznych i video. Winamp 5 (Beta 2 jest datowane na 10/23/03) wszedł w pierwszą fazę testów "publicznych" testów w sierpniu 2003. Jest to kolejne wydanie Winampa po wersji 2.95.

Nie polecamy korzystać z wersji 3.xx - wersja 5.xx ma być połączeniem najlepszych cech 2.xx i 3.xx w odświeżonym wydaniu. Przy kłopotach zawsze można wrócić do wersji 2.95. Wersja Winamp 5 Beta 2 jest stabilna i wnosi bardzo wiele zmian, listę w oryginale zamieszczam w dalszej części newsa. Dostępna jest też standardowo wbudowana nowa skóra - Modern - do obejrzenia na zrzucie. » czytaj dalej

ICQ Pro 2003b Build #3916


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 22:01
Komentarzy (0)
Po dłuższej przerwie ukazała się nowa wersja ICQ - tym razem jest to ICQ Pro 2003a, czyli wersji rozbudowanej ICQ, oznaczoną numerem Build #3916 i datowanej na 22/10. ICQ (I Seek You) potocznie zwany "ickiem", jest najstarszym (nie licząc IRC-a) i popularnym narzędziem służącym do kontaktów ze znajomymi w Internecie, wysyłania sms'ów i wielu innych funkcji. Plik z najnowszym ICQ Pro 2003b, w którym wyeliminowany znalezione błędy i poprawiono interfejs, można pobrać z oficjalnej strony ftp.icq.com (4.39 MB).

Ultra mały komputer


Autor: R4v | źródło: 3DGPU | 17:49
(6)Komentarzy (6)
Firma Antelope Technologies posiada w swojej ofercie bardzo ciekawy komputer. Modular Computing Core posiada wszystko to, co komputer posiadać powinien. Pracujący pod kontrolą procesora Transmeta Crusoe 1GHz, MMC posiada 256MB pamięci DDR, 10GB dysk twardy, układ graficzny z akceleracją 3D i układ dźwiękowy. Całość pracuje pod kontrolą systemu Windows XP. Nietypowy jest natomiast rozmiar urządzenia. MMC to pudełko o wymiarach 7.6x12.7x.1.9cm, czyli niewiele większe od dysku twardego 2.5". Komputer posiada specjalne złącze, które umożliwia wykorzystanie go w różnych aplikacjach. Przy podłączeniu do monitora i klawiatury można wykorzystać stację dokującą, która udostępnia wszystkie potrzebne złącza. MMC można umieścić także w stacji z 6.3-calowym ekranem dotykowym TFT, zamieniając go w przenośny komputer typu handheld. Jako wyświetlacz można także wykorzystać mały ekran o rozdzielczości 800x600 umieszczany wprost przed okiem. W ten sposób można korzystać z komputera praktycznie w każdych warunkach. Więcej informacji o MMC można znaleźć na stronie producenta.

Intel Desktop Control Center dla D865PERL i D875PBZ


Autor: R4v | źródło: W2S | 17:06
Komentarzy (0)
Intel wypuścił swoje narzędzie do kontrolowania ustawień płyt głównych pod nazwą Desktop Control Center. Aplikacja działa podobnie do System Utility nVidii i pozwala na zmianę ustawień magistral, pamięci a także kontrolowanie wentylatorów oraz zmianę niektórych ustawień biosu. Umożliwia także przetestowanie ustawień pod kątem stabilności systemu. Parametry mogą być przypisane do jednego z trzech ustawień, które można później łatwo przełączać. Niestety, narzędzie działa tylko na płytach D865PERL i D875PBZ. Ich posiadacze znajdą program na stronach Intela.

Pierwsza kamera cyfrowa Logitech


Autor: DYD | źródło: Logitech | 14:27
(9)Komentarzy (9)
Logitech przedstawia zupełnie nową gamę urządzeń - kamery cyfrowe wideo. Urządzenia będą nosić nazwę Logitech Pocket Video 750 oraz Logitech Pocket Video 550. Kamery cyfrowe to bardzo praktyczne, lekkie i uniwersalne produkty grupy wideo Logitech. Ich zaletą jest możliwość bardzo szybkiego nagrywania od momentu uruchomienia. Wyeliminowanie elementów ruchomych (napęd mechaniczny, itp.), a wprowadzenie pełnej elektroniki i pamięci zamiast taśmy wideo nadało kamerom niewielki rozmiar oraz wagę. Pocket Video 750 posiada ekran LCD o przekątnej 1.5" na którym użytkownik posiada podgląd rejestrowanego obrazu. Ekran można obracać w zakresie własnej osi w 360 stopniach. Ponadto Pocket Video 750 posiada dwukrotny cyfrowy zoom (x 2). Kamera zapisuje zdjęcia, wideo i dźwięk na załączonej w komplecie karcie Secure Digital Card (SD) o pojemności 32MB.

Kamera Video Pocket 550 jest jeszcze mniejsza od modelu 750. Jest to uproszczona wersja swojej poprzedniczki, choć posiada prawie identyczne funkcje (dane w tabelce). Obie kamery zapisują sygnał wideo w formacie MPEG4, który doskonale sprawdza się w kompaktowych, przenośnych urządzeniach wideo. Dzięki wysokiej kompresji na jednej karcie SD o pojemności 128MB można nagrać prawie godzinny film. » czytaj dalej

Powrót Diamond Multimedia


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 14:19
(29)Komentarzy (29)
Producent popularnych w latach 90. kart graficznych - firma Diamond Multimedia - zapowiedział powrót na rynek. Firma planuje wypuścić w USA serię kart graficznych nowej generacji pod legendarnymi markami Stealth i Viper. Zgodnie z tradycją tych nazw, linia Stealth będzie oferować szeroki zakres kart graficznych których cechą rozpoznawczą będzie jakość, z kolei urządzenia Viper będą dedykowane dla entuzjastów gier komputerowych. Pozostając wierną tradycji, firma Diamond będzie nadal sprzedawcą układów elektronicznych. W ofercie znajdą się produkty większości producentów, tak aby firma mogła się maksymalnie dostosować do oczekiwań klientów.

Pierwsze nowe karty graficzne firmy Diamond powinny trafić do sprzedaży już w listopadzie. Firma określa się mianem neutralnej, co oznacza, że będzie produkować karty graficzne oparte na rdzeniach zarówno ATI Technologies, jak i nVidii. Przy wyborze odpowiedniego procesora graficznego firma będzie się kierować głównie jego wydajnością, jakością i ceną. Analogicznie jak to miało miejsce w przypadku poprzednich produktów firmy, urządzenia nowej serii kart graficznych Diamond będą sprzedawane w pakietach wraz z popularnym oprogramowaniem, a dodatkowo firma planuje wprowadzić także specjalne promocje w poszczególnych krajach. » czytaj dalej

 
Wtorek 28 października 2003

Zrób to sam: wyciszanie komputera


Autor: SebaSTS | 20:21
(18)Komentarzy (18)
W dzisiejszym artykule z cyklu wyciszanie peceta poruszę temat mat dźwiękochłonnych. W poprzednich artykułach zająłem się wyciszeniem grafiki oraz zarządcą wiatraków. Tym razem coś z innej beczki. Decybele wydobywające się z komputera nie należą do najprzyjemniejszych, ponieważ są to głównie dźwięki o wysokiej częstotliwości takie jak, gwizdy, szumy, szmery... Pomocne w walce z nimi są wyżej wymienione maty. Dzięki uprzejmość firmy Discotech (www.discotech.waw.pl) miałem sposobność przetestować jedną z nich. Zapraszam do artykułu nie grzeszącego wielką treścią, ale obdarzonego sesją zdjęciową. » czytaj dalej

Mysz optyczna Studio Mouse Graphite


Autor: DYD | źródło: ACCO Polska | 15:08
(8)Komentarzy (8)
Do sprzedaży trafiła nowa mysz optyczna Kensingtona - Studio Mouse Graphite. Urządzenie posiada krystaliczną powłokę i sprawia wrażenie, jakby zostało "oblane" szkłem. Mysz wyposażona została w sensoryczny scroll oraz dodatkowo w przycisk pełniący funkcję scrolla. Rozdzielczość wynosi 800 DPI. Za sprawą ergonomicznego kształtu, mysz dopasowuje się do dłoni użytkownika. Boki myszki pokryto antypoślizgowym materiałem Easy Grip. Urządzenie działa przez port USB. Myszka jest kompatybilna z systemami od Windows 98 i Mac OS 8.5 wzwyż. Sugerowana cena detaliczna to 159,00 zł netto. Gwarancja wynosi 5 lat.

Nowy Coolpix 3700


Autor: Anitka | źródło: 4Press / dpreview | 13:49
Komentarzy (0)
Nikon zaprezentował nowy model aparatu cyfrowego - Coolpix 3700. Pomimo niewielkich gabarytów, za sprawą aluminiowej obudowy urządzenie sprawia bardzo solidne wrażenie. Urządzenie ma wymiary 95,5 x 50 x 31 mm, z baterią waży 162 g. Posiada 3-megapikselową matrycę oraz obiektyw z zoomem 3x. Jako nośnik danych zastosowano karty Secure Digital. Producent zadbał takżę o szeroką gamę predefiniowanych, automatycznych ustawień. Uwagę zwraca opcja „sound release”, która umożliwia uruchomienie samowyzwalacza za pomocą głośnego dźwięku – np. klaśnięcia w dłonie. Urządzenie potrafi też rejestrować filmy z dźwiękiem w rozdzielczość do 640 x 480 pikseli. Do sklepów Nikon Coolpix 3700 trafi w grudniu. Cena została ustalona na 420 euro.

Nowe demo do Worms 3D dostępne


Autor: DYD | źródło: CDProjekt | 13:13
(4)Komentarzy (4)
Na cztery dni przed ogólnoświatową premierą Worms 3D zespół Team 17 opublikował nową wersję demonstracyjną gry. W nowym demie można zagrać na dwóch planszach, przy użyciu nowych broni (m.in. samonaprowadzający gołąb). Dodatkowo istnieje możliwość gry pojedynczej oraz w dwie osoby na jednym komputerze. Jak poinformowało Team 17 wszelkie wcześniejsze problemy z poprawnym działaniem pierwszej wersji demonstracyjnej zostały rozwiązane. Najnowszą wersje demonstracyjną Worms 3D (plik zajmuje 93 MB) można pobrać stąd: ftp.cdprojekt.info.

Idą święta, ceny spadają


Autor: Anitka | źródło: 4Press / ZDNet | 12:34
(4)Komentarzy (4)
Dwaj najwięksi producenci mikroprocesorów, firmy Intel i AMD, obniżyli ceny niektórych swoich układów. Decyzja ta związana jest z nadchodzącym okresem zwiększonych przedświątecznych zakupów. Pełny wykaz nowych cen procesorów Intela i AMD dostępny jest na internetowych stronach producentów.

Zgodnie z oczekiwaniami, redukcja cen intelowskich procesorów Pentium 4 w wersji biurkowej wyniosła od 7% do 35%. Tak więc najdroższy obecnie układ Pentium 4 3,2GHz kosztuje 417 USD. Z kolei chip 3GHz z 800MHz szyną systemową zanotował spadek ceny o 33% i aktualnie kosztuje 278 USD. Oczywiście zredukowane zostały także ceny Pentium 4 w wersji mobilnej, a maksymalne obniżki objęły (podobnie jak w przypadku procesorów biurkowych) najszybsze układy. Obniżona o 34% cena 3,2GHz chipu Pentium 4 dedykowanego dla notebooków obecnie wynosi 433 USD, zaś procesor 3,06GHz z 800MHz szyną systemową to wydatek rzędu 294 USD, czyli o 33% mniej niż poprzednio. » czytaj dalej

MIT gra na nosie wytwórniom płytowym


Autor: Anitka | źródło: 4Press / CDR-Info | 12:21
(1)Komentarzy (1)
Dwaj studenci Massachusetts Institute of Technology opracowali nową metodę udostępniania muzyki w sieciach akademickich. Projekt LAMP (skrót od „Library Access to Music") stworzyli – przy finansowym wsparciu uczelni – 20-letni Josh Mandel i 22-letni Keith Winstein. Za jego pośrednictwem studenci najsłynniejszej politechniki świata zyskali bezpłatny dostęp do 3,5 tys. płyt z muzyką, które sami wybrali w trakcie ubiegłorocznego głosowania. Co jednak najważniejsze - metoda pozostaje w zgodzie z prawem o ochronie własności intelektualnej.

Zasada działania LAMP jest prosta: studenci z poziomu strony internetowej otrzymują dostęp do 16 dedykowanych kanałów. Każdy z nich jest kontrolowany przez jednego studenta, który przez maksymalnie 80 minut za pośrednictwem Internetu wybiera repertuar. Pragnący posłuchać muzyki studenci wybierają odpowiadający ich gustom kanał, a muzyka jest przesyłana do ich pokoju kablem telewizyjnym. Muzyki można słuchać na dowolnym sprzęcie w pomieszczeniu. Użytkownicy słuchają przesyłanych w ten sposób utworów, ale nie nagrywają i nie przechowują muzyki. » czytaj dalej

Nowa linia komputerów na Opteronie


Autor: Anitka | źródło: 4Press / The Register | 12:15
(3)Komentarzy (3)
Amerykański producent komputerów - firma Cray – poinformowała, że od przyszłego roku rozpocznie sprzedaż nowej linii superkomputerów opartych na 64-bitowych procesorach AMD Opteron. Cray zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty systemów komputerowych wyposażonych w dowolną liczbę (z zakresu od 64 do ponad 10 tys.) procesorów Opteron. Wszystkie systemy będą posiadały opracowaną przez firmę Cray strukturę wewnętrznych połączeń. Decyzja o rozszerzeniu portfolio firmy o komputery oparte na Opteronach jest konsekwencją wygrania przetargu na dostarczenie systemu komputerowego dla laboratorium Sandia National Labs, który posiadałby 10 tys tych procesorów AMD. Wykorzystanie procesorów Opteron umożliwi klientom Craya pracę na oprogramowaniu 32- lub 64-bitowym, co jest jednym z głównych powodów zainteresowania firmy tymi układami. » czytaj dalej

 
Poniedziałek 27 października 2003

Nowy projektor NEC - WT600


Autor: Anitka | źródło: 4Press / IRS | 20:24
Komentarzy (0)
Firma Image Recording Solutions wprowadza na polski rynek projektor NEC WT600. Projektor NEC WT600 charakteryzuje się przede wszystkim innowacyjnej budowie układu optycznego. Zamiast użycia tradycyjnego obiektywu, w modelu WT600 producent zastosował system asferycznych luster współpracujących z procesorem DLP. Dzięki temu do uzyskania obrazu o przekątnej 40 cali wystarczy mu ustawienie w odległości zaledwie 5,5 cm od ekranu. NEC WT600 to produkt do bardzo małych pomieszczeń, wystaw sklepowych, banków czy muzeów. To także ciekawa propozycja dla osób, które chcą stworzyć system kina domowego klasy high-end. Projektor waży 5,9 kg i pozwala uzyskać obraz o przekątnej do 100 cali. » czytaj dalej

nVidia System Utility


Autor: R4v | 18:34
(9)Komentarzy (9)
nVidia wypuściła narzędzie dla posiadaczy płyt głównych z chipsetami nForce2 i nForce3. System Utility, będące częścią pakietu ForceWare, pozwala na zmianę parametrów pracy systemu, takich jak taktowanie magistrali FSB czy ustawienia pamięci. Podkręcanie komputera dokonywane jest z poziomu systemu Windows i nie wymaga restartu czy zmian w biosie. Do uruchomienia narzędzia niezbędna jest płyta zaakceptowana przez nVidię, z odpowiednio przygotowanym biosem. Aktualnie na liście są następujące płyty z chipsetem nForce2: ASUS A7N8X-E, Biostar M7NCG, Epox 8RDA+ i 8RDA3+ oraz Abit NF7-S. Jak twierdzą niektórzy użytkownicy, ta ostatnia sprawia pewne problemy. Plik można ściągnąć ze strony nVidii.

Parhelia niekompatybilna z DirectX9?


Autor: R4v | źródło: Digit-Life | 18:33
(1)Komentarzy (1)
Matrox postanowił wycofać się z obietnic obsługi DirectX 9 przez układ Parhelia. Już wcześniej było wiadomo, że firma nie ma większych szans na rynku popularnych układów graficznych. W przypadku Parhelii, początkowo obiecywano obsługę DirectX9 Quad Vertex Shader Array, wraz z Vertex Shaders 2.0. Teraz Matrox wycofuje się z tych obietnic. Nie wiadomo, czy przyczyną jest brak zainteresowania tymi funkcjami u nabywców kart, czy po prostu firma przesadziła z obietnicami i nie była w stanie stworzyć odpowiednich sterowników.

Japoński Athlon 64 FX43


Autor: R4v | źródło: Digit-Life | 18:31
(6)Komentarzy (6)
W Japonii pojawił się w sklepach nowy procesor AMD. Athlon 64 FX43 jest znacznie tańszy od FX51, a także tańszy od Athlona 64 3200+. Zagadkę cenową wyjaśnia obudowa układu. Jak się okazuje, jest to Opteron 140. Sprzedawcy twierdzą, że dostali zezwolenie AMD na zmianę nazwy na Athlon 64 FX43. Przy taktowaniu zegarem 1.4GHz nie jest to zbyt atrakcyjna pozycja, pomimo ceny na poziomie $220. Wszystko wskazuje na to, że i pozostałe układy z rodziny Opteron 1xx zostaną przemianowane na Athlona 64. Opteron 142 ma zostać modelem FX45, Opteron 144 to FX47 a Opteron 146 będzie się nazywał Athlon 64 FX49.

Gigabyte dla wygodnych


Autor: DYD | źródło: 4press / CDR-Info | 15:50
(6)Komentarzy (6)
Firma Gigabyte zaprezentowała nowy multimedialny napęd optyczny GO-M1600A, który umożliwia np. słuchanie muzyki bez konieczności włączania komputera. Nowy napęd Gigabyte odczytuje dane z następującą szybkością DVD - 16x i CD - 48x, umożliwiając maksymalny transfer danych na poziomie 22,1MB/s.

GO-M1600A oferuje użytkownikowi typowe funkcje napędu optycznego obsługującego CD, MP3 i VCD/DVD, ale co ciekawe bez konieczności uruchamiania komputera. Napęd posiada także zintegrowany tuner FM, który jest uruchamiany przyciskiem umieszczonym z przodu napędu. DVD-ROM posiada panel LCD, na którym wyświetlany jest aktualny status urządzenia, zaś pilot sterujący zapewnia łatwość zarządzania urządzeniem z odległości. Nowy napęd Gigabyte jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows 95/98/98 Se/ME/NT/2000/XP, OS/2, Novell, SCO Unix i Linux.

Kolejna "cyfrówka" Sigmy


Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 14:33
(2)Komentarzy (2)
Sigma zaprezentowała aparat oznaczony symbolem SD10 - swoją drugą cyfrową "lustrzankę" z matrycą Foveon X3. Sigma konsekwentnie wprowadza produkty wykorzystujące innowacyjne matryce firmy Foveon, które każdemu punktowi przypisują 3 niezależne piksele w barwach czerwonej, zielonej i niebieskiej. Aparat SD10 jest wyposażony w matrycę o rozdzielczości 10 megapikseli, jednak ze względu na "potrajanie" punktów, maksymalna rozdzielczość rejestrowanych obrazów to tylko 2268x1512 pikseli. Dzięki dodaniu do matrycy mikro-soczewek, poprawie uległa czułość urządzenia - jej maksymalny zakres wynosi aż 1600 ISO. W porównaniu z modelem SD9, nowe dziecko Sigmy to także dłuższy czas ekspozycji i mniejszy pobór mocy. Polityka cenowa producenta jest jednak podobna, jak w przypadku poprzedniego modelu - w porównaniu z szybko taniejącą ofertą konkurencji, produkt Sigmy jest po prostu drogi. Bez obiektywu Sigma SD10 będzie kosztować 1100 funtów. Zestaw z obiektywem 18-50mm F3.5-5.6 będzie droższy o 50 funtów, a za drugi obiektyw 55-200mm F4-5.6 będzie trzeba dopłacić kolejnych 100 funtów.

GeIL GT2 RADEON 9800 PRO


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 11:44
(11)Komentarzy (11)
Znana z produkcji wydajnych układów pamięci firma GeIL w przyszłym miesiącu wprowadzi do swojej oferty specjalną serię "podkręconych" kart graficznych RADEON 9800 PRO. Wszystko wskazuje na to, ze w chwili premiery GeIL GT2 RADEON 9800 PRO będzie najszybszą kartą graficzną na rynku.

Częstotliwość taktowania rdzenia wyniesie 445MHz, a pamięci - 740 MHz. To więcej niż w high-endowym Radeonie 9800 XT. Co ciekawe, w karcie nie zastosowano pamięci GeIL, lecz kości 128 DDR SDRAM firm PC Partner i CP Technology. Aby zapewnić stabilną pracę urządzenia z tak wyśrubowanymi parametrami, karta została wyposażona w potężny system chłodzenia Thermal Take TT-6010A. Najbardziej interesująca jest jednak informacja o cenie tego "potwora". Prawdopodobnie nie przekroczy ona 400 USD, będzie więc porównywalna do standardowych kart Radeon 9800 PRO. A różnica w wydajności będzie znacząca - według redaktorów ukraińskiego serwisu ModLabs.net którzy testowali już kartę, wyniesie aż 15%. Więcej informacji po rosyjsku i zdjęć tutaj.

MSI NVidia GeForce FX5700 Ultra


Autor: DYD | źródło: MSI | 11:00
(4)Komentarzy (4)
Przed weekendem pisaliśmy notkę o karcie MSI NVidia GeForce FX5950 Ultra, a teraz od prężnego polskiego oddziału MSI mamy doniesienie o kolejnym modelu tej firmy. Tym razem jest to ten słabszy brat - MSI NVidia GeForce FX5700 Ultra - oczywiście mniej wydajny od swojej siostry FX5950 Ultra, ale posiadający kilka "pazurów"... Seria kart MSI NVidia GeForce FX 5700 oparta jest na 2.2ns kościach pamięci DDRII, mogącymi pracować z prędkością do 900MHz oraz taktowaniu rdzenia karty pracującego nawet na poziomie 450Mhz. Specjalnie dla tego rodzaju kart, MSI przygotowała inną technologię chłodzenia (w FX5950 Ultra zastosowano Twin Flow) nazwaną MSI T.O.P TECH - "chłód i cisza". Znajdują się w niej odpowiednio dobrane radiatory oraz wiatraki, które sterowane są przez oprogramowanie. Podobnie jak przy GeForce FX5950 Ultra systemu chłodzenia ma generować hałas nie przekraczający 26 (db). Podkręcanie, wydajność, cisza, chłód oraz dobra cena to ma wyróżniać MSI FX5700 Ultra. Poczekamy, przetestujemy, zobaczymy, ocenimy...

GetRight 5.1 Beta 1


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 10:46
Komentarzy (0)
Ropoczęły się BETA testy programu GetRight w wersji 5.1 - przydatnego asystenta do ściągania binarnych plików firmy Headlight Software. Program potrafi wznawiać pobieranie pliku nawet, kiedy połączenie zostanie przerwane (tylko w przypadku kiedy serwer na którym znajduje się plik korzysta z funkcji odzyskiwania połączenia). Nowa wersja aplikacji GetRight posiada przede wszystkim usunięte oprogramowania do serwowania reklam - Gator oraz kilka innych mniejszych innowacji o których można poczytać tutaj. Program przeznaczony dla systemów Windows95/98/Me/NT/2000/XP można pobrać ze strony Headlight Software (2.60 MB).

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL