Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 5 grudnia 2003  
    

Trzydniowy Konkurs Mikołajkowy z Logitechem!


Autor: DYD | źródło: Konkurs! | 20:05
(45)Komentarzy (45)
Startujemy z szybkim konkursem mikołajkowym (trwa tylko TRZY dni), w którym można wygrać SZEŚĆ urządzeń firmy Logitech o łącznej wartości ponad 2000 złotych! Do rozdania mamy najnowsze zestawy bezprzewodowe i myszki MX! Każdy kto odpowie na proste pytania, ma szanse stać się posiadaczem jednej z sześciu nagród.

Ale to nie wszystko! Dodatkowo, wylosowane i nagrodzone osoby będą mieli zadanie do wykonania: opisanie - w postaci krótkiej recenzji - swojej nagrody. Tekst opublikujemy na serwisie! Teraz już tylko zapraszamy do konkursu mikołajkowego!

Toshiba dynabook SS M200 140/L2X


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 17:49
Komentarzy (0)
Toshiba wprowadziła dzisiaj do sprzedaży nowego dynabooka - SS M200 140/L2X. Jest on oparty na procesorze Pentium M 1.4GHz, posiada 512MB RAM pamięci PC2700 (max. 2GB), 60GB dysk twardy oraz grafikę GeForce FX Go5200. 12.1-calowy ekran umożliwia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1400x1200 (SXGA+). Notebook posiada dwa gniazda USB 2.0, sloty PC Card oraz SD, modem oraz Ethernet. Baterie pozwalają na 5 godzin pracy. Wymiary urządzenia to 295 na 249 na 33.2-36.9mm, a waga 2.1kg.

Chiny wspierają własne rozwiązania


Autor: DYD | źródło: 4press / Yahoo | 15:00
(1)Komentarzy (1)
Chińskie władze nakazały rodzimym producentom sprzętu elektronicznego stosowanie rodzimych rozwiazań kryptograficznych w urządzeniach dla sieci bezprzewodowych. W ten sposób władze w Pekinie zapewniły sobie większą kontrolę nad branżą, a równocześnie dały rodzimym producentom nieco wytchnienia w konkurencji z firmami zagranicznymi.

Nowe prawo, które zaczęło obowiązywać od poniedziałku, obejmuje zarówno producentów krajowych, jak i zagranicznych. Dotyczy ono importu i sprzedaży wszystkiego sprzętu stosowanego do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych Wi-Fi. » czytaj dalej

Microsoft odzyskał pamięć


Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 14:33
(9)Komentarzy (9)
Po 28 latach Microsoft "przypomniał sobie" o prawach do systemu plików FAT. Firma poinformowała, że zamierza nałożyć opłaty licencyjne na producentów kart pamięci i przenośnych urządzeń cyfrowych.

System FAT jest dziś powszechnie wykorzystywany na dynamicznie rosnącym rynku aparatów cyfrowych i innych elektronicznych produktów konsumenckich i zapewne z tego powodu gigant z Redmond postanowił upomnieć się o swój patent. Wszystkie firmy wykorzystujące system FAT będą teraz musiały płacić Microsoftowi 25 centów za jedno urządzenie lub 250 tys. USD za licencję zwalniającą od rozliczeń za liczbę sprzedanych sztuk. W ten zaskakujący sposób Microsoft zapewnił sobie - bez żadnego wysiłku - nowe źródło dochodu. Zapewne zastrzyk gotówki będzie pokaźny, bo nie sposób wyobrazić sobie że producenci milionów urządzeń elektronicznych nagle zmienią system plików lub będą sprzedawać klientom niesformatowane nośniki. Więcej informacji na DPreview.com.

Nowa "kostka" MSI


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 14:26
Komentarzy (0)
Od stycznia Micro-Star International rozpocznie sprzedaż nowego systemu typu mini-barebone Mega 180, opartego na procesorze AMD Athlon XP. Mega 180, które jest obecnie prezentowane na wystawie IT Month, jest połączeniem komputera, wieży oraz odtwarzacza MP3 i DVD/VCD. Urządzenie jest także wyposażone w chipset nVidia nForce 2 ze zintegrowaną kartą graficzną, panel LCM oraz tuner AM/FM. Wraz z "kostką" dostępne są także liczne akcesoria, m.in. pilot, głośniki, bezprzewodowa mysz i klawiatura i antena radiowa. Mega 180 trafi do sprzedaży pod marką "MSI Mega PC" w styczniu przyszłego roku.

To już drugi sprzęt tego typu, jaki MSI wprowadza do swojej oferty. Na początku roku firma wypuściła urządzenie Mega 651 oparte na platformie Pentium 4, które jednak było sprzedawane pod innymi markami. Jego dystrybucji podjęły się firmy BenQ i Synnex Technology, które sprzedawały urządzenie pod makrami "Enjoyment Center PC" i "iMEL". » czytaj dalej

ACDSee wersja 6.0.2


Autor: DYD | źródło: FileFlash | 12:46
(1)Komentarzy (1)
ACDSee Systems wprowadziła do sprzedaży najnowszą wersję swojej przeglądarki plików graficznych. Nowa odsłona programu ACDSee została oznaczona numerem 6.0.2. Wersję Trial można pobrać stąd. Wśród nowych funkcji pojawiło się przypisywanie poszczególnym obrazom oceny w skali cyfrowej, wypalanie plików na płytach CD oraz DVD, szybkie lokalizowanie i przeglądanie obrazów oraz selektywne przeglądanie bazy danych. W przeszukiwaniu zasobów pomoże m.in. funkcja kojarzenia z obrazami zdjęć kluczowych. Udoskonalono również opcje retuszowania obrazów, choć nie ma wątpliwości, że to zadanie stanowi akurat margines zastosowań ACDSee.

Winamp 5 RC10 Beta


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 12:37
Komentarzy (0)
Ukazała się kolejna Beta wersja piątego wydania popularnego Winampa. Z tego miejsca (waga 4.20 MB) można pobrać najnowsze, choć jeszcze w fazie produkcji, wydanie popularnego odtwarzacza plików muzycznych i video. Winamp 5 Beta wszedł w pierwszą fazę testów publicznychw sierpniu 2003. Jest to kolejne wydanie Winampa po wersji 2.95. Wersja Winamp 5 RC10 jest stabilna i wnosi kilka zmian, listę w oryginale zamieszczam w dalszej części newsa. Dostępna jest też standardowo wbudowana nowa skóra - Modern. » czytaj dalej

Profesjonalna karta graficzna nVidii


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 12:19
Komentarzy (0)
W środę nVidia zapowiedziała wprowadzenie na rynek profesjonalnych kart graficznych Quadro FX 1100, opartych na rdzeniu GeForce FX 5700. Urządzenia trafią do sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku.

Karta ta będzie przeznaczona do pracy z wymagającymi aplikacjami graficznymi, m. in. przy projektowaniu przemysłowym, tworzeniu cyfrowych materiałów, czy prezentacjach multimedialnych. Urządzenie Quadro FX 1100 będzie zapewniało transfer danych do pamięci –128Mb DDR SDRAM taktowana zegarem 650MHz - na poziomie 10,4 GB/s. Oznacza to, że szybkość transmisji danych będzie tylko nieznacznie większa, niż oferują to karty graficzne Quadro FX 1000. Producent natomiast nie ujawnił częstotliwości taktowania rdzenia graficznego. Zapowiadane urządzenie będzie uzupełnieniem rodziny profesjonalnych kart graficznych nVidii zgodnych z DirectX 9.0, do której zaliczyć należy urządzenia Quadro FX 500, Quadro FX 1000, Quadro FX 2000, Quadro FX 3000 oraz Quadro FX 3000G. » czytaj dalej

Total Commander 6.01 - oficjalny


Autor: DYD | źródło: Board | 11:51
Komentarzy (0)
Ghisler.com zamieścił po wersji Beta edycję 6.01 menadżera plików Total Commander. Dodam, że wersja 6.x zawiera wiele innowacji, w tym wielo stronicowy interfejs, wyszukiwanie prawidłowych wyrażeń oraz przyciski katalogu historii i "hotlist" (ulubione). Total Commander (shareware) jest to aplikacja działająca pod systemami Windows 95/98/ME/NT/2000/XP ułatwiająca zarządzanie plikami i katalogami, posiadająca klienta FTP, a także pomagającą przy kopiowaniu, wyszukiwaniu, archiwizowaniu i usuwaniu danych. Program dostępny jest pod tym adresem.

 
Czwartek 4 grudnia 2003

Bench'emAll! 2.53 Beta


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 22:20
Komentarzy (0)
Pojawiła się nowa Beta wersja (2.53) ciekawego użytka Bench'emAll!, w który powinni się zaopatrzyć wszyscy amatorzy benchmarkowania, czyli testowania swoich maszyn w różnych aplikacjach i grach. Bench'emAll! całą czarną robotę zrobi za nas - z naszej strony pozostaje jedynie wybór aplikacji i ich jednorazowa konfiguracja. Później zapuszczamy program i czekamy na wyniki z wybranych aplikacji. Program obsługuje takie tytuły jak: Splinter Cell, Return to Castle Wolfenstein, Unreal II: The Awakening, ChameleonMark, 3DMark03, 3DMark2k1SE Pro, Quake3, UT2003, Serious Sam: The Second Encounter, Vulpine GLmark 1.1, SpecViewperf 7.0, SpecViewperf 6 oraz Doom3. Najnowsza wersja dodaje obsługę SplinterCell 1.2b, Return to Castle Wolfenstein oraz wprowadza poprawki przy innych aplikacjach. Plik można pobrać z serwera autora (903 KB). Szczegóły na stronie Bench'emAll!.

Colin McRae Rally 04 na PC 04.04.04


Autor: DYD | źródło: CDP | 16:23
(17)Komentarzy (17)
Firma CD Projekt poinformowała, iż do jej planu wydawniczego trafiła gra Colin McRae Rally 04 w wersji na PC! Czwarta część najlepszej gry rajdowej pojawi się w sprzedaży 04.04.04 - przynajmniej wedle zapowiedzi dystrybutora. Codemasters zapowiada, że wersja PC ustanowi nowy standard w tym gatunku.

Codemasters wsłuchała się w krytyczne wypowiedzi graczy na temat trzeciej odsłony Colina i zabrała się za stworzenie mistrzowskiej gry rajdowej. Zdobyliśmy kilka zrzutów ekranu, dostępne w dalszej części newsa! Podaliśmy też więcej informacji na temat nowych rozwiązań w Colin 4. » czytaj dalej

Cicha rewolucja Intela


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 16:14
(1)Komentarzy (1)
Intel rozpoczął sprzedaż pierwszego mobilnego procesora Celeron nowej generacji: ultra-niskonapięciowego układu taktowanego zegarem 800MHz. Jednak choć na rynku dostępne są już tablety PC z nowym Celeronem, oficjalna premiera procesora odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

W odróżnieniu od dotychczasowych mobilnych Celeronów, nowy model nie jest oparty na układach Pentium III-M czy Pentium 4, ale nowszym Pentium M. W sprzedaży pojawił się szybciej, niż zapowiadano – dostępność układu planowano dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. I oficjalnie pojawi się rzeczywiście dopiero wtedy. Jednak już teraz producenci tacy jak Motion Computing czy HP oferują tablety oparte na nowym procesorze. » czytaj dalej

Zintegrowane układy MPEG-2 będą tanieć


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 16:02
Komentarzy (0)
W drugiej połowie przyszłego roku ceny zintegrowanych chipów wykorzystywanych w nagrywarkach DVD spadną poniżej poziomu 30 USD – przewidują specjalisci branży. Przyczyną tych spadków będzie zaostrzona konkurencja oraz większa presja klientów na obniżanie cen urządzeń.

Zintegrowane układy MPEG-2 dla nagrywarek DVD łączą w sobie funkcję kodera i dekodera sygnału. Obecnie na tym segmencie rynku dominują głównie duże firmy międzynarodowe - ESS Technology, Royal Philips Electronics, LSI Logic, czy Cirrus Logic - ale już od połowy 2004r. do gry mają się włączyć także firmy tajwańskie, m.in. MediaTek i ALi. Obecnie cena zintegrowanych układów MPEG-2 wynosi około 40-45 USD, ale specjaliści przewidują że w pierwszej połowie 2004r. ceny zostaną obniżone do poziomu 35 USD, po czym nastąpi dalszy spadek cen tych urządzeń. » czytaj dalej

Sapphire Radeon 9800 XT + H20


Autor: DYD | 13:24
(19)Komentarzy (19)
Z polskiego oddziału firmy Sapphire (www.sapphiretech.com) spłynęła informacja krótka w treści, jednak bogato ilustrowana. otóż na targach Comdex 2003 w Las Vegas firma Sapphire pokazała kartę graficzną zbudowaną na układzie ATI Radeon 9800 XT chłodzoną wodą. Jednostka chłodząca kartę Sapphire stworzona została przy wykorzystaniu komponentów i współpracy firmy Koolance (www.koolance.com). Więcej danych nie podano poza terminem wprowadzenia do sprzedaży - na razie wiadomo, że ma wejść w przyszłym roku... A teraz zapraszam do galerii. » czytaj dalej

Logitech MouseWare 9.79


Autor: DYD | 12:31
Komentarzy (0)
Na witrynie Logitech.com zostały zamieszczone nowe sterowniki MouseWare przeznaczone dla prawie wszystkich myszy i trackbali firmy Logitech. Co prawda drivery ukazały się pod koniec listopada, jednak jakoś przeoczyliśmy ten fakt. Z MouseWare mogą skorzystać posiadacze takich urządzeń jak: seria myszy z rodziny MX, MouseMan Dual Optical, MouseMan Traveler, Cordless MouseMan Optical, Cordless MouseMan Wheel, MouseMan Wheel, Wheel Mouse, Mini Wheel Mouse, First Wheel Mouse, Cordless TrackMan FX, Cordless TrackMan Wheel, Marble Mouse USB, TrackMan Marble Wheel (FX) i wiele innych. Najnowsza wersja (9.79 build 019) działa pod systemami Windows XP, Millennium, 2000, NT, 98 i dostępna jest z www.logitech.com (4.09 MB).

"Flagowy" monitor NEC/Mitsubishi


Autor: DYD | 12:26
(3)Komentarzy (3)
Od stycznia w ofercie polskiego przedstawicielstwa firmy NEC/Mitsubishi znajdzie się nowy "flagowy" model LCD tego producenta - monitor NEC MultiSync LCD2180UX. Urządzenie jest wyposażone w nowoczesną matrycę SAS-IPS TFT o przekątnej 21,3 cala. Sugerowaną cenę detaliczną netto NEC MultiSync LCD2180UX ustalono na poziomie 10450 PLN...

Wymiary aktywnej powierzchni ekranu to aż 432 x 324 mm, co pozwala na równoczesne wyświetlanie dwóch stron formatu A4 naturalnej wielkości. Użytkownicy dostają do swojej dyspozycji możliwość skorzystania z narzędzi automatyzujących konfigurację ustawień pracy, nie tracąc dostępu do manualnej regulacji wszystkich parametrów. Optymalna rozdzielczość pracy to 1600 x 1200 pikseli przy odświeżaniu z częstotliwością 60 Hz. Czas reakcji matrycy wynosi 25 ms. Jasność obrazu to 250 cd/m2, a współczynnik kontrastu wynosi aż 500:1. Częstotliwość odświeżania poziomego wynosi od 31,5 do 91,1 kHz, pionowego od 50,0 do 85,0 Hz. NEC MultiSync LCD2180UX oferuje kąt widzenia 176 stopni w poziomie i w pionie. Możliwości podłączeń: posiada niezależne porty DVI-I, DVI-D i VGA. » czytaj dalej

 
Środa 3 grudnia 2003

Maxdata Eco 3150X - mocny notebook


Autor: DYD | 21:53
(3)Komentarzy (3)
Maxdata Eco 3150X w podstawowej konfiguracji jest wyposażony w procesor Intel Celeron 2,4 GHz oraz chipset Intel 845GV. Taka konfiguracja zapewnia odpowiednią wydajność przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Najbardziej wymagający użytkownicy mogą jednak wyposażyć swojego Eco 3150X w procesor Intel Pentium 4 3,06 GHz z technologią HT.

Eco 3150X posiada 15-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768 pixeli. Jego waga to 3,6 kg. Liczne porty umożliwiają podłączenie niezbędnych urządzeń peryferyjnych. Bezproblemową komunikację zapewnia zintegrowana karta sieciowa i modem. MAXDATA Eco 3150X jest dostępny w cenie netto od 3999 zł. Możliwe jest skonfigurowanie notebooka według indywidualnych preferencji. Komputer jest objęty 24-miesięczną gwarancją. » czytaj dalej

Pentagram Cerberus


Autor: DYD | źródło: MMV | 21:48
(2)Komentarzy (2)
Gama produktów Pentagram poszerzona została o urządzenie o nazwie Cerberus. Cerberus łączy w sobie funkcje routera oraz firewalla. Nadaje się on do podzielenia szerokopasmowego łącza do Internetu (takiego jak ADSL czy z sieci telewizji kablowej). Do modemu ADSL/kablowego lub innego łącza internetowego podłączany jest on poprzez interfejs Ethernet, natomiast wbudowany 4-portowy switch 10/100 Mbps pozwala szybko podłączyć komputery pracujące w sieci lokalnej.

Urządzenie jest łatwe w konfiguracji (cały proces przeprowadzany jest z poziomu przeglądarki stron internetowych), jest także instrukcja w języku polskim. Cerberus potrafi także pełnić kilka dodatkowych funkcji, takich jak: klient/serwer DHCP, klient Dynamic DNS (dla najpopularniejszych dostawców tego typu usług), blokowanie dostępu do wybranych adresów URL, Virtual Server, DMZ. Sugerowana cena detaliczna: 250 z VAT.

32-bitowy pixel shader od ATI


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 16:56
(6)Komentarzy (6)
Prezes ATI David Orton, w wywiadzie dla japońskiego PC Watch stwierdził, że 32-bitowy pixel shader pojawi się w układach firmy w najbliższym czasie. W chwili obecnej wszystkie programowalne procesory ATI obsługują 24-bitową precyzję, wymaganą przez DirectX 9. Układy konkurencyjnej nVidii już w tej chwili obsługują działania na liczbach 32-bitowych. Chociaż Orton zapowiedział ulepszenie pixel shadera, odmówił jednak komentarzy na temat układów, które miałyby go obsługiwać. Można się jednak spodziewać, że będzie to układ R420 i jego następcy. ATI nie mów także "nie" dla precyzji 64-bitowej, jednak nie nastąpi to w dającej się przewidzieć przyszłości.

Na przeszkodzie stoją dwie rzeczy: trudność w implementacji i niewielka poprawa jakości w stosunku do 32 bitów. W kwestii przyszłościowych rozwiązań Orton wymienił Vertex i Pixel Shader 4.0, które mają się pojawić w DirectX 10, który zadebiutuje w systemie Longhorn. Mają one być wyjątkowo elastyczne, co zbliży układy graficzne do CPU. » czytaj dalej

Awarie zasilania: przyczyny i koszty


Autor: DYD | 16:39
Komentarzy (0)
Przyczyny i koszty awarii zasilania oraz sposoby ochrony systemów informatycznych przed ich skutkami były tematem spotkania prasowego zorganizowanego przez firmę American Power Conversion (APC) w Warszawie. Podczas spotkania podkreślono, że koszty związane ze skutkami awarii zasilania najczęściej przekraczają nakłady związane z inwestycją w zabezpieczenie infrastruktury.

Awarie zasilania są najczęstszą (ponad 45%) przyczyną utraty danych, wynika z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych przez Contingency Planning Research. Choć średnio 90% przerw w zasilaniu trwa krócej niż 5 minut, czas konieczny do ponownego uruchomienia systemu i odzyskania danych jest o wiele dłuższy. Oprócz wartości utraconych danych, koszt przestoju spowodowanego awarią zasilania obejmuje stracony przychód i zysk firmy, jak również bezproduktywny czas jej pracowników. Przy szacowaniu skutków przestoju brane są pod uwagę również czynniki dodatkowe: zawiedzione oczekiwania klientów, wizerunek firmy na tle konkurencji, jej postrzeganie na rynku a także zobowiązania prawne i kontraktowe. » czytaj dalej

Muzyczna klawiatura ...


Autor: DYD | źródło: Creative | 16:18
(2)Komentarzy (2)
Creative zapowiada nową podwójną klawiaturę komputerową i muzyczną Prodikeys DM. Innowacyjna i kompaktowa konstrukcja integruje muzyczną klawiaturę z 37 czułymi na siłę uderzenia klawiszami wraz z kontrolerami MIDI oraz ergonomiczną klawiaturę komputerową z klawiszami obsługi multimediów, funkcji Internetu oraz możliwością programowania własnych klawiszy skrótów.

Klawiaturę Prodikeys DM podłącza się do komputera PC za pomocą standardowego złącza PS/2. W komplecie dostarczane jest pełne różnych możliwości i łatwe w obsłudze oprogramowanie muzyczne. Zaawansowani użytkownicy mogą nagrywać własne sekwencje muzyczne i eksportować nagrane kompozycje do formatów MP3, WAV lub MIDI. Ponadto klawiaturę Prodikeys DM można użyć jako standardową klawiaturę / sterownik MIDI pod kontrolą dowolnego oprogramowania muzycznego MIDI. Klawiatura Prodikeys DM dostępna jest w cenie k. 428 PLN brutto. » czytaj dalej

Raport wirusów w listopadzie 2003


Autor: DYD | źródło: Trend Micro | 16:13
(2)Komentarzy (2)
Zespół inżynierów firmy Trend Micro opracował raport dotyczący aktywności wirusów w listopadzie. W zeszłym miesiącu wykryto prawie 200 nowych zagrożeń. Listopad nazwano "miesiącem mutacji" - aż 72 procent najaktywniejszych wirusów to nowe warianty robaków z poprzedniego miesiąca. Odkryto miedzy innymi aż szesnaście nowych wersji wirusa WORM_ANGEBOT, oraz trzynaście mutacji BKRD_SDBOT i dwanaście WORM_MIMAIL.

Numerem jeden na liście najgroźniejszych wirusów wciąż pozostaje WORM_SWEN.A. Od 18 września do 31 listopada 2003 roku zaatakował blisko 300 tysięcy komputerów na całym świecie. Firma Trend Micro zaleca użytkownikom szczególną ostrożność przy otwieraniu internetowych kartek z życzeniami (tzw. e-cards), które często są nośnikiem wirusów. Będą one szczególnie popularne w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Transit USB


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 15:15
(2)Komentarzy (2)
Firma M-Audio zaprezentowała miniaturowe urządzenie o nazwie Transit USB. Pozwala ono podłączyć do komputera PC urządzenia audio. Wszystko odbywa się za pośrednictwem złącza USB. Urządzenie jest bardzo małe, a jego rozmiary to 95 na 52 na 22 mm.

Transit USB wspiera sygnał 24bit/96kHz i jest zasilany bezpośrednio z portu USB. Posiada wejście i wyjście stereo oraz wspiera standardy dźwięku Dolby Digital 5.1, DTS oraz AC3. Producent do tej nowości dołącza sterowniki do systemów Windows 98 SE/Me/2000/XP, Mac OS 9.2.2/Mac OS X 10.1.5. Jego cena to 99.95 dolarów.

Emeryci - nadzieja rynku gier?


Autor: DYD | źródło: 4press / Ananova | 11:37
(3)Komentarzy (3)
Firma Codemasters uważa, że emeryci i renciści stanowią coraz liczniejszą grupę odbiorców gier wideo.

Ludzie starsi z reguły mają styczność z grami poprzez swoje dzieci i wnuki. Jednak przedstawiciele brytyjskiego developera są przekonani, że emeryci i renciści coraz częściej kupują gry nie tylko jako prezenty, ale i dla siebie. Dlatego Codemasters zdefiniowało nową grupę docelową dla swoich produktów – tzw. „siwych graczy”, czyli osoby powyżej 60. roku życia. W październiku zorganizowano pierwsze w historii branży badania tego rynku. Okazało się, że gry wideo są coraz popularniejszą formą eskapizmu dla ludzi, którzy nie są już aktywni zawodowo. » czytaj dalej

Kuloodporny Xbox


Autor: DYD | źródło: 4press / VideoGames | 11:14
(6)Komentarzy (6)
Choć konsola Xbox jest sprzedawana już od ponad 2 lat okazuje się, że wciąż potrafi zaskoczyć swoich użytkowników. Jak donosi „Baltimore Sun”, wśród nieznanych dotąd właściwości konsoli Microsoftu należy wymienić... kuloodporność.

Policja z Anne Arundel County w stanie Maryland poinformowała o przyczynach strzelaniny, która miała miejsce w ubiegły piątek w Edgewater. Zdenerwowany przez swoich hałaśliwych współlokatorów 34-letni Robert Preston Kersey, o 2-ej w nocy wyskoczył ze swojej sypialni z pistoletem automatycznym w dłoni. Jako że przyczyną hałasu był Xbox, na którym grali znajomi nerwowego Amerykanina, Kersey wystrzelił w kierunku konsoli. Strzał zakończył się jednak tylko połowicznym sukcesem – wskutek uderzenia 9-milimetrową kulą konsola wyłączyła się, jednak obudowa pozostała nienaruszona. Kula nie zdołała przebić się przez plastik. Na szczęście niespodziewany rykoszet nie zrobił nikomu krzywdy. » czytaj dalej

VIA Hyperion 4in1 v4.51


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 11:14
Komentarzy (0)
Po zdjęciu wersji 4.50 na oficjalnej stronie VIA Arena pojawiła się dziś nowa wersja (4.51) pakietu sterowników VIA Hyperion 4in1. Sterowniki te przeznaczone są dla płyt głównych zbudowanych na układach firmy VIA. Historia zmian jakie zaszły w najnowszym pakiecie "cztery w jednym" dostępna jest w tym miejscu - poprawiono problem z Delayed Write Failed. Plik można ściągnąć stąd (WWW) lub stąd (FTP) (1.31 MB). Najnowszy pakiet VIA posiada następujące wersje sterowników: ACPI - 2.00a, AGP - 4.42b, IDE - 1.20, IRQ - 1.3a.

 
Wtorek 2 grudnia 2003

Secure Digital 512 MB Kingstona


Autor: DYD | źródło: KT | 19:08
Komentarzy (0)
Firma Kingston Technology wprowadziła na rynek najnowszy model karty pamięci w formacie Secure Digital o pojemności 512 MB. Nowa karta SD o rozmiarach znaczka pocztowego i wadze poniżej 2 gram może pomieścić ponad 500 cyfrowych zdjęć lub ponad 10 godzin muzyki w formacie mp3. Standard SD umożliwia także kryptograficzną ochronę praw autorskich przechowywanych na karcie danych. Karta Kingston SD 512 MB współpracuje z najnowszymi modelami komputerów kieszonkowych, aparatów i kamer cyfrowych oraz odtwarzaczy mp3.

Opisywana karta pamięci Kingston Secure Digital 512 MB jest już dostępna pod numerem katalogowym SD/512 w cenie ok. 187 USD. W ofercie firmy Kingston znajdują się również karty pamięci SD o pojemnościach 32 MB, 64 MB, 128 MB i 256 MB. Wszystkie produkty z rodziny Digital Media objęte są pięcioletnią gwarancją.

Worms 3D PL Service Pack 1 dostępny


Autor: DYD | źródło: CDP | 17:13
(3)Komentarzy (3)
Firma CD Porojekt poinformowała, że Service Pack 1 do gry Worms 3D PL jest już dostępny. Zawiera on kilka nowych elementów, i poprawek. Wśród nich między innymi: ulepszona SI gołębia, wsparcie dla standardu Unicode w Windows XP, zaimplementowane bezpośrednie tworzenie i dołączanie do gier za pośrednictwem GameSpy Arcade. Pełna listę poprawek można znaleźć tutaj. Natomiast sam plik (zajmujący 60 MB) znajduje się tu: ftp.cdprojekt.info

8-prędkościowe nagrywarki DVD z HP


Autor: DYD | źródło: HP | 17:09
Komentarzy (0)
HP wprowadził na polski nagrywarki DVD, obsługujące wiele formatów i charakteryzujące się krótszym czasem nagrywania w porównaniu z poprzednimi modelami. Nowe nagrywarki DVD HP dvd400i i HP dvd400e zapisują płyty DVD z 8-krotną prędkością. Dzięki oprogramowaniu dołączonemu do nagrywarek DVD amatorzy produkujący filmy i użytkownicy przechowujący duże ilości danych mogą szybko nagrać płytę DVD i przejść do następnego projektu. Obie nagrywarki DVD są zgodne z technologią +R/+RW, czyli najpopularniejszym obecnie formatem nagrywarek DVD, obsługiwanym przez większość produkowanych odtwarzaczy DVD i płyt DVD-ROM.

Zarówno napęd wewnętrzny (dvd400i), jak i zewnętrzny (dvd400e) umożliwia tworzenie kopii zapasowych i archiwizowanie danych, przechowywanie cyfrowych zdjęć i tworzenie osobistego archiwum filmów na płytach DVD+R/+RW o pojemności 4,7 GB. Napęd HP dvd400e jest na tyle elastyczny, że można go połączyć z komputerem przez interfejs IEEE1394 lub USB 2.0; w zestawie dołączone jest okablowanie zgodne z tymi standardami. Napędy zapewniają szybkość nagrywania 8x na płycie DVD +R, 4x na płycie DVD +RW , 24x na płycie CD-R i 10x na płycie CD-RW. Ponadto napęd odtwarza płyty DVD z szybkością 12x, a płyty CD z szybkością 32x. Do obu napędów dołączone są programy do edycji filmów, takie jak ArcSoft ShowBiz 2 i muvee autoProducer. » czytaj dalej

Grantsdale zintegrowany z modułem WLAN


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 14:53
(1)Komentarzy (1)
Intel ujawnił plany, według których następna generacja chipsetów dla komputerów biurkowych Grantsdale będzie zintegrowana z modułami WLAN. Realizacja zapowiedzi przyniesie wiele zysków dla użytkowników, jednak dla producentów modułów może to oznaczać kłopoty ze sprzedażą sprzętu.

Prezes Intela Paul Otellini potwierdził tą informację, choć nie ujawnił szczegółów technicznych dotyczących zintegrowania modułu WLAN z nowym chipsetem. Otellini wyjawił jedynie, że chipset nie będzie wykorzystywał obecnej łączności radiowej Wi-Fi, co może oznaczać że użytkownicy będą nadal zmuszeni korzystać z dodatkowych kart. Nie ujawniono także informacji na temat cen nowego chipsetu, choć wydaje się oczywiste, że będzie zdecydowanie tańszy niż konwencjonalne rozwiązania WLAN. Intel także nie wyjawił, czy układ Alderwood oraz tańsze wersje chipsetu Grantsdale będą również zintegrowane z modułem WLAN. » czytaj dalej

"Cyfrówka" dla purystów


Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 13:01
(31)Komentarzy (31)
Leica zaprezentowała aparat cyfrowy DIGILUX 2 - urządzenie, które ma przekonać do formatu cyfrowego fotografików-purystów.

Serca wielbicieli fotografii tradycyjnej ma podbić nie tylko wygląd (nawiązująca do klasycznych modeli niemieckiego producenta obudowa ze stopu magnezu), ale też parametry i sposób obsługi. DIGILUX 2 to pierwsza chyba "cyfrówka" z niewymienną optyką, w której ostrość, ogniskową i przysłonę ustawia się za pomocą pierścieni na obiektywie. Aparat posiada matrycę o rozdzielczości 5 megapikseli oraz doskonały obiektyw DC VARIO-SUMMICRON 7-22.5 mm f/2.0 - F2.4 ASPH. Oczywiście jak na urządzenie "z ambicjami" przystało, nowa Leica umożliwia zapis zdjęć w profesjonalnym, "surowym" formacie RAW. Wygodę użytkownika ma zapewnić duży, 2,5-calowy wyświetlacz LCD oraz szybki port USB 2.0. Dane są zapisywane na kartach SD. » czytaj dalej

Tweak-XP Pro v3.0.2


Autor: DYD | źródło: FileFlash | 12:58
Komentarzy (0)
Totalidea Software opracowała nową wersję programu Tweak-XP Pro, zawierające w sobie 42. mini-aplikacji przeznaczonych do optymalizacji ustawień w systemie Windows XP. Wersja "PRO" charakteryzuje się dużo ilością nowości i zmian, m.in. warto wspomnieć o: możliwości oczyszczania rejestru dzięki Registry Cleaner; opcji do stworzenia RAM-dysku i przyspieszenia ładowania plików; DiscDrive Doctor umożliwia diagnozowanie i naprawę problemów z twardym dyskiem; przeglądania i badania plików tymczasowych z katalogu Internet Cache. Program posiada też polską wersję językową. W nowej wersji poprawiono błąd z aplikacją PopUp Blocker oraz programem instalacyjnym. Program (w wersji Demo) jest dostępny stąd (4.21 MB).

DVD > VCD AVI DivX Converter v2.7


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 12:55
Komentarzy (0)
Na tej stronie ukazała się nowa wersja oprogramowania do konwersji filmów DVD na inne formaty. Aplikacja umożliwia konwersję DVD na takie formaty multimedialne jak: VCD (Video CD, MPEG-1), SVCD (MPEG-2) lub AVI/DivX. Program jest intuicyjny i łatwy w obsłudze i dostępny jest do sprawdzenia i przetestowania w wersji "Trial". Można go pobrać z tego adresu (1.5 MB).

"Twardziel" w karcie CF


Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 12:24
Komentarzy (0)
Firma Transcend zaprezentowała 1-caly twardy dysk w formie karty Compact Flash. Nośnik ma pojemność 2,2GB.

Urządzenie zostało stworzone z myślą o przenośnych odtwarzaczach MP3, aparatach cyfrowych i innych urządzeniach gdzie istotna jest pojemność. Dysk może być zasilany napięciem 3,3 lub 5V. Średni czas wyszukiwania informacji to 10ms. Talerz wiruje z prędkością 4200 obrotów na minutę, a szybkość transferu danych waha się w granicach od 3,3 do 6,5 MB na sekundę.

 
Poniedziałek 1 grudnia 2003

VIA przeprasza za sterowniki


Autor: R4v | źródło: Inquirer | 21:46
(15)Komentarzy (15)
VIA wystosowała przeprosiny do użytkowników, którzy mieli problemy ze sterownikami Hyperion 4.50. Kłopoty występowały na systemach z pamięcią powyżej 1GB i kartami ATI z ustawionym AGP Aperture powyżej 32MB. Sterowniki zostały zdjęte ze strony firmy, pomimo posiadania certyfikatu WHQL. W swoim komunikacie, firma wyraziła głębokie ubolewanie z powodu błędu. Nowa wersja sterowników, która jest przygotowywana, ma automatycznie ustawić AGP Aperture na 32MB. Podobne problemy miała nVidia ze sterownikami dla chipsetu nForce w wersji 2.4x. W tym przypadku jedyną reakcją firmy było zdjęcie sterowników z serwera i zastąpienie ich poprzednią wersją.

VIA od Solteka


Autor: R4v | źródło: x-bit labs/nVNews | 21:45
Komentarzy (0)
Soltek przygotowuje dwie nowe płyty dla układów AMD i Intela, oparte na najnowszych chipsetach VIA. Pierwsze płyta, SL-PT880Pro-FGR przeznaczona dla procesorów Pentium 4, włączając Prescotta, pracuje z chipsetem PT880. Układ VIA według testów jest niewiele wolniejszy od komkurencji ze strony Intela i zdecydowanie tańszy. Płyta będzie obsługiwać trzy kanały IDE UltraATA, z czego jeden obsługiwany przez kontroler Promise RAID oraz cztery SerialATA (2 obsługiwane przez mostek VT8237).

Druga z płyt to SL-KT880E-RL. Będzie ona pracować pod kontrolą chipsetu KT880, który wciąż czeka na swoją premierę. KT880 jest podobny w konstrukcji do układu dla procesorów Intela. Jedyną znaczącą różnicą jest obsługa magistrali EV-6, z której korzystają Athlony. Poza funkcjami obsługiwanymi przez chipset, jak USB 2.0, 2 kanały UltraATA i 2 SerialATA, znajdziemy tu tylko kodek audio i kontroler Fast Ethernet, także firmowane przez VIA.

Dell W1700 z tunerem TV


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 17:47
(1)Komentarzy (1)
Dell rozpoczyna sprzedaż nowego 17-calowego monitora z wbudowanym tunerem telewizyjnym - model o symbolu W1700 będzie na razie dostępny tylko w Japonii w cenie $776... Monitor LCD Della posiada matrycę typu Super IPS, z obsługą rozdzielczości WXGA (1280x768) i 16.7 miliona kolorów. Cechuje go plamka o wielkości 0.291 mm, jasność 450 cd/m kw, czas odpowiedzi matrycy 25ms, kontrast 400:1t, kąt widzenia obrazu 176° (poziomo/pionowo), 56-75Hz frame scan, 31-61kHz line scan oraz właściwości tunera CATV (VHF/UHF/CATV).

Monitor posiada złącza dla kart graficznych typu DVI-D (cyfrowe) oraz 15-pin D-Sub (analogowe), jak również interfejsy typu AV takie jak: Tuner - Coax, Composite Video, Component Video, S-Video i RCA (L+R) Audio. Dell W1700 posiada także wbudowane głośniczki 2x5W oraz technologię wygładzania wyświetlanego ekranu i PIP. Podczas pracy monitor konsumuje 60W mocy. Wymiary: 290-420x544x89.5mm, waga 7kg. » czytaj dalej

CPU Spy 1.02 do badania procesora


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 17:32
Komentarzy (0)
CPUSpy to nowy program do identyfikacji i sprawdzania szczegółowych danych o procesorach firm Intel i AMD. Aplikacja oprócz prezentowania standardowych danych takich jak typ procesora, wartość zegara w megahercach, wartość magistrali FSB, podaje szczegółowe dane o klasyfikacji procesora, dostępnych funkcjach, obudowie oraz ilości i rodzaju cache'a L1, L2 oraz L3 posiada bazę danych procesorów AMD i Intela, wyświetla numer IP, informację o dostępnej pamięci fizycznej i wirtualnej a także test pamięci cache. Wszystko w jednym, małym programie dostępnym ze strony sinnercomputing.com (41 KB). Informacje szczegółowe o wersji 1.02 tej aplikacji na stronie domowej.

Cordless Desktop MX for Bluetooth


Autor: Jakub | 14:10
(58)Komentarzy (58)
Tym razem do naszego laboratorium trafił zestaw Cordless Desktop MX for Bluetooth - nowy zestaw bezprzewodowy firmy Logitech (www.logitech-sklep.pl), zawierający klawiaturę, myszkę... i coś jeszcze. Jest to urządzenie podobne do testowanego wcześniej zestawu Cordless Desktop MX, jednak w tym wydaniu zamiast standardowego łącza radiowego użyto technologii Bluetooth, dzięki czemu możliwości zestawu są znacznie większe, niż by się wydawało na pierwszy rzut oka. Serdecznie zapraszam do opisu. » czytaj dalej

Nowy, mały desktop Fujitsu Siemens


Autor: DYD | źródło: FSC | 14:06
(6)Komentarzy (6)
Wprowadzony dziś do oferty desktopowy model Scenic C610 jest obecnie najmniejszym komputerem PC w swojej rodzinie. Scenica C610 cechują niewielkie rozmiary (84 x 315 x 321 mm) oraz specjalne funkcje ułatwiające serwis m.in. rozłożenie obudowy, montaż lub szybką wymianę najważniejszych komponentów bez użycia narzędzi.

W modelu Scenic C610 użyto chipsetu Intel 865GV ze zintegrowana grafiką na płycie (64 MB), technologii hyper-threading, dwukanałowej pamięć RAM, kontrolerów Serial-ATA i gigabit LAN. Oprogramowanie DeskView oferuje m.in.: monitorowanie systemu i przekazywanie administratorowi wszystkich informacji o ewentualnych awariach, zdalny update BIOS'u i systemu, ostrzeganie o nieautoryzowanym otwarciu obudowy, zdalne włączanie i wyłączanie. » czytaj dalej

Ekspresowa mapa Sieci


Autor: DYD | źródło: 4press / New Scientist | 13:54
(6)Komentarzy (6)
Powstała kolejna "mapa Internetu". Od innych przedsięwzięć tego typu różni się tym, że stworzył ją jeden człowiek.

"Zaczęło się od zakładu, ale później zapaliłem się do tego pomysłu i dostrzegłem jego wartość" - mówi Barrett Lyon, pracownik zajmującej się sieciami amerykańskiej firmy Network Presence. Lyon w rozmowie ze znajomymi z pracy stwierdził, że w odróżnieniu od dotychczasowych, wysokobudżetowych projektów stworzenia graficznego modelu Internetu, potrafiłby sam przygotować podobną mapę wszystkich najważniejszych węzłów Sieci. I że nie potrzebuje do tego miesięcy pracy, a zaledwie jednego dnia... Jak zwykle w takich sytuacjach bywa, koledzy poprosili, by zrealizował swoje przechwałki. Tak narodziło się Opte. » czytaj dalej

Czuły dotyk robota


Autor: DYD | 13:13
(7)Komentarzy (7)
Naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego opracowali materiał, który znajdzie zastosowanie jako sztuczna skóra dla robotów.

Japończycy opracowali materiał, który oprócz świetnych właściwości plastycznych, pozwalających na pokrycie niemal dowolnego kształtu, oferuje wysoką "czułość". Elektroniczna skóra dla robotów w jednym bloczku o wymiarach 10 x 10 cm posiada bowiem aż tysiąc czujników. Mogą one rozpoznawać nacisk i przesyłać do systemu informacje o nim. Skóra zbudowana jest z umieszczonych na plastikowym podkładzie organicznych tranzystorów powleczonych warstwą gumy. Każdy z tranzystorów ma powierzchnię zaledwie kilku milimetrów kwadratowych. Organiczne tranzystory są wykonane z pentacenu - zbudowanej z węgla i wodoru substancji chemicznej o właściwościach przewodnika. Całość pokryta jest jeszcze metaliczną warstwą przewodzącą i kolejną warstwą ochronną. Proces rozpoznawania dotyku odbywa się następująco: przy nacisku warstwa gumy ulega odkształceniu i w uciskanym miejscu obniżeniu ulega wartość oporu elektrycznego. Obwód dekodujący, umieszczony w warstwie tranzystorów, lokalizuje miejsce zmian i przesyła dane do systemu sprzężonego ze skórą. » czytaj dalej

Toshiba Dynabook SS SX poniżej kilograma


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 11:49
(1)Komentarzy (1)
Teraz coś dla naszych bussineswomen, dla których każdy kilogram w torebce jest cenny... Japońska Toshiba przedstawiła kolejny model mobilnego komputera z serii Ultra Light B5. Nowością jest mobile Dynabook SS SX/210LN zaplanowany do sprzedaży w styczniu 2004 roku. Nowy model Toshiby jest głównie interesujący z powodu jego małej wagi - jedyne 995g przy pełnym wyposażeniu. Przy czym notebook na standardowej baterii "żyje" do 5.4 godz.

Pozostałe dane techniczne modelu Dynabook SS SX/210LNLN to 12.1 calowa matryca XGA LCD, procesor 1.0GHz ULV (Ultra Low Voltage) Pentium M, Intel 855GM chipset, 256MB PC2100 (do 1GB), 1.8" 20GB twardy dysk. Z kolei wersja SS SX/210LNLW waży 1.1kg i posiada 2.5" 40GB HDD oraz interfejs IEEE 802.11b/ge. W Japonii ceny nowych notebooków Toshiby to ponad $2000.

Krwawa promocja gry Gladiator


Autor: Anitka | źródło: 4Press / Annanova | 11:42
(19)Komentarzy (19)
Choć producenci gier wideo od lat próbują uwolnić się od stereotypu branży propagującej przemoc, to równocześnie doskonale zdają sobie sprawę, że kontrowersje wokół poszczególnych tytułów powodują wzrost sprzedaży. Dlatego firma Acclaim zdecydowała się na dość niezwykły sposób reklamowania swej najnowszej gry – „Gladiator: Sword of Vengeance”.

Wspomniana gra to podlana „antycznym sosem” historia gladiatora, który ma wyzwolić Cesarstwo Rzymskie spod rządów despotycznego władcy. Tym, co na wyróżniać „Gladiatora” spośród produkcji innych firm, jest wyjątkowa brutalność prezentowanych scen. Producent twierdzi, że to jedna z najbardziej krwawych gier w historii. Kampania promująca ten tytuł ma nawiązywać do podstawowego wyróżnika gry. Specjaliści od marketingu stworzyli na jej użytek nawet nowe określenie – „bloodvertising” (od połączenia słów „blood” - krew i „advertising” - reklama). » czytaj dalej

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL