Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 30 września 2003  
    

MyIE2 0.8.2050 Final


Autor: DYD | 19:53
(11)Komentarzy (11)
MyIE2 to popularna i darmowa przeglądarka internetowa oparta na "silniku" Internet Explorera (do poprawnego działania wymaga IE w wersji 5/6). Potężna pod względem możliwości, jest jednak mała, jeśli chodzi o rozmiar: zmieści się nawet na dyskietce. Poszczególne okna otwierane są w zakładkach co sprawia, że MyIE2 zużywa bardzo mało zasobów systemowych. Wśród najważniejszych zalet programu wymienić należy wyszukiwanie zaznaczonego tekstu po upuszczeniu go na stronie, wbudowany podręczny notatnik, chowające się (opcjonalnie) paski narzędzi i pasek eksploratora, przypisywanie aliasów do adresów internetowych, łatwość wypełniania formularzy (np. login+hasło), dodatkowe wyszukiwarki, funkcję tłumaczenia stron i rozbudowany system własnych wtyczek. Ponadto MyIE2 to program "ekologiczny" i nie zaśmieca Rejestru niepotrzebnymi wpisami. Pojawiła się właśnie nowa wersja

 • MyIE2 0.8.2050 (zip: 708KB) 2003-09-30
 • MyIE2 0.8.2050 lite (z instalatorem: 768KB) 2003-09-30
 • MyIE2 0.8.2050 combo (instalator + dodatkowe skórki i wtyczki: 1,9MB) 2003-09-30

 • Petycja w sprawie otwarcia Tlena


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 19:06
  (12)Komentarzy (12)
  Marian napisał: "Tlen.pl to popularny w Polsce komunikator internetowy, wygodny w użyciu, funkcjonalny z atrakcyjną szatą graficzną i możliwością przystosowania go do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, dzięki dużemu zestawowi nakładek graficznych i wtyczek rozszerzających funkcjonalność. Przy projektowaniu komunikatora Tlen.pl wykorzystano dostępną publiczne, darmową specyfikację protokołu jabbera (obecnie zwanego XMPP), czyli standardu definiującego wspólny sposób komunikacji wszystkich komunikatorów na świecie. Standard ten miał rozwiązać raz na zawsze problem z wzajemną niekompatybilnością istniejących komunikatorów (np. ICQ, GG lub Odigo) i ułatwić komunikację użytkownikom, jednocześnie nie ograniczając ich do wyboru konkretnego rozwiązania, a pozwalając wybrać dowolny komunikator rozumiejący 'język' jabbera aby móc komunikować się z dowolną osobą na świecie (nie tylko w Polsce)." » czytaj dalej

  Chaintech IMO-Desk


  Autor: R4v | źródło: Chaintech | 17:22
  Komentarzy (0)
  Chaintech przedstawił na targach Computex komputer IMO-Desk. Według firmy nie jest to notebook, tylko najmniejszy komputer typu desktop. Tezę te ma uzasadniać możliwość dowolnej wymiany procesora, w zależności od wersji dla gniazda Socket A lub Socket 478. Płyta główna obsługuje do 512MB pamięci DDR400 w modułach DIMM. W obudowie znalazło się także miejsce dla dysku Ultra ATA-133 do 120GB pojemności. Wyświetlaniem obrazu zajmuje się ekran LCD o przekątnej 15". Z innych funkcji należy wymienić czytnik kart pamięci 6-in-1, pilot do włączania i wyłączania komputera a także wbudowaną bezprzewodową kartę sieciową. Waga IMO-Desk to 4kg. Nie podano ceny komputera, jednak ma ona być konkurencyjna.

  Shadermark 2.0


  Autor: R4v | źródło: W2S | 16:34
  (4)Komentarzy (4)
  Shadermark 2.0 jest benchmarkiem jednostek pixel i vertex shader dla kart zgodnych z DirectX9. Kod testów jest napisany w języku Microsoft High Level Shading Language. Shadermark jest w tej chwili jedynym programem testującym, który w całości opiera się na HLSL. Program zawiera także moduły, które mają uniemożliwić stworzenie optymalizacji na poziomie sterowników. Shadermark posiada 22 testy, jednak są one uruchamiane w zależności od możliwości sprzętu i sterowników. Więcej informacji oraz linki do programu można znaleźć na stronie producenta.

  Dwurdzeniowy Opteron


  Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 16:33
  Komentarzy (0)
  Przedstawiciele AMD potwierdzili pogłoski na temat układów dwurdzeniowych tej firmy. Pierwsze procesory z rodziny Opteron, z dwoma rdzeniami mają pojawić się pod koniec 2005 roku. W tym samym czasie Intel wypuści układ Xeon o podobnej konstrukcji, znany pod nazwą kodową Tulsa. Pierwsze "podwójne" układy AMD będą zbudowane w technologii 90nm SOI. Pod koniec 2005 roku firma zamierza przejść na proces 65nm. Pierwsze układy wykonane w tej technologii mogą zacząć pojawiać się najwcześniej w 2006 roku. Podobną strategię przyjmie prawdopodobnie także Intel ze swoim Xeonem.

  Panele LCD wciąż drożeją


  Autor: DYD | źródło: 4Press / DigiTimes | 11:31
  (1)Komentarzy (1)
  Jeśli planujesz w najbliższych miesiącach kupić monitor LCD, nie ma z czym zwlekać – tak najkrócej można podsumować plany tajwańskich producentów - podaje serwis Digitimes w dzisiejszej relacji. Analizując ceny w polskich sklepach internetowych także widać tendencję rosnącą, choć nie u wszystkich producentów paneli.

  Wzrost popytu na panele LCD, który tradycyjnie następuje pod koniec roku, spowoduje niedobór sprzętu na rynku i związany z tym wzrost cen. Tajwańscy producenci matryc TFT LCD zapowiadają, że od przyszłego miesiąca podniosą ceny 15-calowych paneli dla komputerów przenośnych oraz 15- i 17-calowych paneli dla monitorów. We wrześniu firmy z Tajwanu sprzedawały 15-calowe matryce dla notebooków w cenie 205-210 USD. W październiku przewidywany jest wzrost cen o 5-10%. Panele dla monitorów 15 cali, sprzedawane obecnie w cenie 190-195 USD podrożeją najprawdopodobniej do poziomu 200 USD za sztukę. 275 USD za sztukę osiągną ceny matryc 17-calowych, co oznacza 5-procentową podwyżkę. Prognozy przygotowała na podstawie danych pochodzących z firm HannStar Display, AU Optronics, Chi Mei Optoelectronics i Chunghwa Picture Tubes redakcja DigiTimes.

  Zdjęcie z wakacji, podziel się z innymi


  Autor: DYD | 11:15
  (46)Komentarzy (46)
  Z lekkim poślizgiem zamykamy akcję Zdjęcie z wakacji, podziel się z innymi z galerią zdjęć liczącą ponad 130 sztuk! W naszej akcji Czytelnicy TwojePC przysyłali do nas wybrane, autorskie fotki uchwycone w minione wakacje. Najciekawsze zdjęcia w rozdzielczości minimum 1024x768 zostały opublikowane w naszej galerii - ich rola to tapety.

  Trzy najładniejsze zdjęcia, subiektywna redakcja TPC nagrodzi - do końca tygodnia. Będzie to trudne zadanie dla nas z uwagi na mnogość wyjątkowych zdjęć. Serdecznie dziękujemy wszystkim za podesłanie ciekawych prac - polecamy wnikliwą analizę, bo większość prezentuje wysoki poziom kompozycji i pomysłowości. Zdjęcia umieściliśmy w 9 częściach galerii po 15 zdjęć. » czytaj dalej

  KT600 vs nForce2 - Abit, MSI i Asus


  Autor: Lancer | 08:25
  (25)Komentarzy (25)
  Historia chipsetów VIA i NVIDIA przypomina prawdziwy wyścig. Dwa lata temu, w świat poszły słuchy o tym, że NVIDIA przygotowuje swój pierwszy chipset - bynajmniej nie graficzny. W światku producentów płyt głównych zawrzało. W owym czasie szczególnie oblegana była platforma AMD, z powoli zdobywającymi rynek pamięciami DDR. Wówczas konkurencja już była spora - AMD 760, SiS 745, VIA KT266 i Ali Magik1. Aby coś "skubnąć" z tego rynku, trzeba było stworzyć naprawdę niezły produkt. NVIDIA się postarała i urodziła w końcu nForce.

  Układ mimo kilku innowacji nie zdobył popularności głównie przez debiut doskonałego chipu VIA KT266A i wielu własnych niedomagań. Czas mijał i przez rok VIA dzięki kontynuacji linii KTxxx niemal zdominowała rynek. Jednak rok temu NVIDIA stworzyła nowy układ - nForce 2. Zasadniczo bardzo podobny do swego pierwowzoru, jednak wyleczony z większości wad poprzednika i obdarzony nowymi funkcjami. Dzięki udanej konstrukcji nForce i niemocy konstrukcyjnej VIA, sytuacja odwróciła się i dominant powoli tracił udział w rynku. W kwestii wydajności, jak i własnych możliwości KT400 sporo ustępował przeciwnikowi. Aby zatrzymać ekspansję NVIDII należało coś zrobić. KT400A okazał się niewiele lepszy od swego pierwowzoru. Było to zbyt mało. Oto więc pojawił się KT600.

  Drugi kontratak miał być lepiej przygotowany. Co z niego wynikło? Przekonajmy się w tym artykule. Czy NVIDIA ze swoją najnowszą edycją chipu nForce 2, czyli Ultra 400 wyjdzie obronną ręką? A może KT600 przywróci pierwszą pozycję VIA? Przyjrzyjmy się bliżej testom porównawczym przeprowadzonym przy użyciu płyt głównych MSI KT6 Delta (dostarczył MSI Polska) i Abit KV7 (dostarczył ABIT Polska) oraz Asus A7N8X Deluxe (dostarczył AMD.PL) przeprowadzone na procesorze AMD Athlon 3200+. » czytaj dalej

   
  Poniedziałek 29 września 2003

  4 kanały już wkrótce?


  Autor: DYD | źródło: 4Press / Inquirer | 23:56
  (4)Komentarzy (4)
  Według nieoficjalnych informacji, firma Silicon Advanced Systems (SIS) w najbliższym kwartale rozpocznie wreszcie sprzedaż od dawna zapowiadanego chipsetu obsługującego 4-kanałowe pamięci RDRAM. Układ R659 ma trafić na rynek w czwartym kwartale. Przepustowość pamięci wyniesie 9,6GB na sekundę, co jest wartością doprawdy imponującą. Ponadto chipset ma obsługiwać szyny 800MHz, HyperThreading i port AGP8x. R659 będzie pozycjonowany na szczycie oferty SiS i trafi do wydajnych serwerów i stacji roboczych.

  Adobe rusza na wojnę z Quarkiem


  Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 23:55
  (3)Komentarzy (3)
  Firma Adobe zaprezentowała nowe wersje swoich programów. Są one oznaczone sufiksem "CS". Tym razem Adobe posunęło się jednak o krok dalej - nie tylko dodało do aplikacji nowe opcje, ale połączyło je też w zestaw Creative Suite. W skład Creative Suite wchodzą Photoshop CS z aplikacją ImageReady CS, Adobe Illustrator CS, Adobe InDesign CS, Adobe GoLive CS, Adobe Acrobat 6.0 oraz nowe narzędzie Version Cue. Posłuży ono do zbierania informacji o wszystkich wersjach dokumentów Adobe w lokalnej sieci komputerowej. Version Cue umożliwia korzystanie z jednego pliku przez całą grupę osób pracujących nad projektem. Zbędne stanie się ciągłe wymienianie nowych wersji dokumentów. Narzędzie oferuje więc funkcjonalność serwerowych systemów do zarządzania plikami, tyle że bez serwera. To ważne, gdyż klienci Adobe przeważnie pracują w grupach do 10 osób i w związku z tym nie posiadają zaawansowanej infrastruktury informatycznej. » czytaj dalej

  20-calowa Belinea LCD


  Autor: DYD | 18:40
  Komentarzy (0)
  Firma Maxdata, producent monitorów Belinea, poszerzyła swoją ofertę o nowy model - 102015. 20-calowa Belinea to propozycja dla wymagających użytkowników.

  Nowy, największy w ofercie firmy MAXDATA monitor ciekłokrystaliczny wyposażony jest w panel wykonany w technologii MVA, dzięki której przy rozdzielczości 1600 x 1200 plamka ma bardzo małe rozmiary (0,255 mm). Przekątna efektywna obrazu wynosi 50,05 cm. Ekran wyświetla obraz z jasnością do 250 cd/m2. Na uwagę zasługuje niezwykle wysoki współczynnik kontrastu, wynoszący 600:1. Belinea 102015 oprócz konwencjonalnego złącza analogowego wyposażona jest w cyfrowe złącze DVI-D. Szeroki kąt widzenia (170 stopni w pionie i w poziomie) umożliwia jednoczesną pracę kilku użytkowników. Czas reakcji wynosi 25 ms (narastanie/opadanie 15/10 ms). Rozdzielczość nominalna to 1600 x 1200 punktów, przy częstotliwości odświeżania obrazu 75 Hz. Układ wyświetlania akceptuje częstotliwości odchylania poziomego od 30 do 82 kHz i pionowego od 50 do 75 Hz. Sugerowana cena brutto monitora Belinea 102015 wynosi w Polsce 5481 zł. » czytaj dalej

  Prescott: pierwsze wnioski


  Autor: Jasiek | 15:30
  (11)Komentarzy (11)
  Serwis OC.com.tw przedstawił przedpremierowe testy nadchodzącego procesora firmy Intel na nowym rdzeniu Prescott taktowanym 2,8 Ghz. Jest to próbka technologiczna wykonana w technologii 90nm z 1MB cache L2. Mimo zmniejszenia wymiaru technologicznego, liczący 112 mm kwadratowych rdzeń będzie pobierał aż 103W mocy. Oznacza to wyższą temperaturę pracy nowego CPU w stosunku do Northwood'ów, stąd radiator dołączany do wersji IBP został nieco przebudowany. Tego wyniku pomiaru zewnętrznym miernikiem nie można w całości usprawiedliwiać wysokimi temperaturami panującymi na Tajwanie.

  W testach wydajnościowych dodatkowa pamięć L2 daje realny zysk w granicach 5%. Części benchmarków wyraźnie brakuje optymalizacji. Nowy procesor notuje czasami wyniki gorsze od Northwooda 2.8 Ghz obsadzonego na identycznej platformie z 875P. Jak widać, możemy się spodziewać debiutu bez rewelacji, a o sukcesie bądź porażce Prescott'a zadecyduje maksymalny zegar jaki osiągnie nowy rdzeń oraz chęć programistów do optymalizowania kodu pod kątem SSE3. » czytaj dalej

  Apple odświeża logo


  Autor: DYD | źródło: 4Press / Wired | 13:28
  (9)Komentarzy (9)
  Pomimo protestów fanów firmy Apple, charakterystyczne logo "jabłuszka" już wkrótce zyska nowy, metaliczny połysk. W najnowszej wersji systemu operacyjnego Panther, którego finalna wersja trafi na rynek w najbliższych tygodniach, nieznacznej zmianie uległo logo Apple. Kształt pozostał niezmieniony, jednak jabłko nabrało wyraźnego metalicznego połysku. Dzięki temu logo lepiej pasuje do designu "Pantery", w którym dominuje połyskujące aluminium. Jednak zmiana logo wywołała zdecydowany sprzeciw części fanów marki Apple, którzy przygotowują już specjalną petycję mającą na celu zablokowanie upowszechniania nowego rysunku w materiałach reklamowych i na produktach firmy. Niezadowolenie fanów Apple objawiło się już przed 5 laty, kiedy z jabłka znikła tęcza i logo stało się monochromatyczne.

  Obrońcą nowego wizerunku jest Rob Janoff, który w roku 1976 stworzył pierwsze logo Apple. Stało się ono na wiele lat jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon branży komputerowej. Projektant jest wyraźnie zadowolony ze zmiany logo. "To je odświeża. Doskonały pomysł - nieustannie zmieniać rysunek i czynić go coraz lepszym. Jestem za" - mów Janoff. Co ciekawe, 27 lat temu Janoff pokazał Steve'owi Jobsowi kilka projektów logo nowej firmy. Wśród nich, obok słynnej wersji z tęczą, znalazło się... jabłko koloru srebrnego, bardzo zbliżone do najnowszej aktualizacji.

  Hyper-notebook


  Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 13:26
  (1)Komentarzy (1)
  WinBook J4 300 to pierwszy notebook wykorzystujący technologię HyperThreading (pisaliśmy o tym wydarzeniu tutaj). HyperThreading czyli wielowątkowość to technologia pozwalająca procesorowi na równoczesne wykonywanie dwóch operacji. Dzięki temu rośnie wydajność systemu - w niektórych aplikacjach nawet o 30%. Choć Intel oficjalnie zaprezentował układy z tym rozwiązaniem już w roku 2002, to na rynek pierwsze komputery biurkowe z obsługą HyperThreading trafiły dopiero w maju tego roku. Na "wielowątkowy" komputer przenośny trzeba było czekać aż do teraz.

  WinBook reklamuje swój nowy produkt jako ofertę dla osób które chcą nagrywać płyty DVD prowadząc równocześnie montaż wideo lub dla użytkowników, którzy w trakcie konwersji kolekcji nagrań na format MP3 nie chcą rezygnować z uruchamiania najnowszych gier. Dodatkowo komputer wyposażono w ciekawą opcję słuchania płyt CD bez włączania systemu. Cena za te możliwości jest - jeśli porównać je z cenami komputerów przenośnych na naszym rynku - niewygórowana. Podstawowa konfiguracja J4 300, z procesorem 3,06GHz, 15-calowym wyświetlaczem, dyskiem 60GB, nagrywarką DVD i kartą Wi-Fi wynosi w Stanach Zjednoczonych 2 tys. USD.

  HyperSnap-DX 5.30.00 PL


  Autor: DYD | 11:58
  Komentarzy (0)
  23. września ukazała się wersja 5.30.00 programu HyperSnap-DX w wersji angielskiej. Teraz dostępna jest też polska edycja najnowszej wersji. HyperSnap-DX to zaawansowane narzędzie do przechwytywania ekranów z systemu Windows (zrzuty ekranu) oraz obróbki i edycji otrzymanych w ten sposób obrazów. Umożliwia też zrzuty z gier komputerowych pracujących w trybie pełnoekranowym, używających DirectX lub Glide, filmów DVD, a także z niektórych programów odtwarzających video. Informacje co nowego? w wersji 5.30.00 dostępne są tutaj. Download polskiej wersji 5.20.00 dla systemów Windows 9x, NT4, Windows 2000 i Windows XP możliwy jest z następujących lokalizacji: hyperionics.com (2.69 MB).

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL