Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 4 listopada 2005  
    

Telewizja w monitorze - tuner TV AG Neovo


Autor: NimnuL | 12:40
(10)Komentarzy (10)
Gdy lubimy oglądać TV, a w pomieszczeniu w którym pracujemy na komputerze nie ma miejsca na telewizor, rozwiązaniem jest wyposażenie swojej maszyny w tuner TV. Dzięki temu na ekranie monitora swobodnie możemy oglądać ulubione programy. Na rynku istnieją dwa rodzaje tunerów TV: wewnętrzne oraz zewnętrzne. Te pierwsze występują w formie kart rozszerzeń oparte na złączu PCI. Niewątpliwą zaletą jest cena, możliwość zgrywania materiału video oraz brak zajmowanego miejsca poza komputerem. Podstawową wadą jest natomiast fakt, że komputer musi być włączony gdy chcemy oglądać programy.

Urządzenie zewnętrzne daje większy komfort użytkowania, gdyż komputer w czasie oglądania TV może być wyłączony. W niniejszym artykule przyjrzę się dokładniej właśnie zewnętrznej wersji tunera TV-02 firmy AG Neovo.
 » czytaj dalej

Trzecie cesarstwo nadchodzi


Autor: DYD | 12:14
(17)Komentarzy (17)
Po raz kolejny Manta Multimedia wprowadza na rynek nowe pokolenie cesarskiej rodziny odtwarzaczy DVD. Emperor III, młodszy brat Emperor czyta MPEG4 i XviD, w tym kodeki takie, jak: QPEL i GMC. Ponadto, odtwarza standardowo pliki DVD, VCD, MP3, CD, SVCD, HD-CD, CD-DA, JPEG i KODAK Picture CD oraz płyty DVD, DVD+/-R, DVD+/-RW, CD-ROM, CD-R i CD-RW. Emperor III wyświetla polskie teksty napisów we wszystkich formatach txt. Napisy do formatu DivX i XviD mogą być wyświetlane w dwóch różnych pozycjach na ekranie. Istnieje również możliwość wyświetlania ich w dwóch kolorach - żółtym i białym. Sugerowana cena detaliczna: 200 PLN brutto. » czytaj dalej

Ruszyła nowa fabryka Intela


Autor: DYD | 12:03
(2)Komentarzy (2)
Intel uruchomił fabrykę w Chandler w Arizonie, gdzie wykorzystywane są 300-milimetrowe "wafle" krzemowych. Fab 12 to nowoczesny zakład powstały w miejscu istniejącej wcześniej fabryki, którą dostosowano do produkcji w procesie technologicznym 65nm. Obecnie jest to najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka półprzewodników Intela gotowa do produkcji procesorów wielordzeniowych na masową skalę. Wartą około 2 miliardów USD inwestycję rozpoczęto w 2004 roku. Fab 12 jest piątym zakładem Intela wykorzystującym 300-milimetrowe wafle krzemowe. Pozostałe cztery fabryki tego typu to: Fab 11X w Nowym Meksyku, D1D i D1C w Oregonie oraz Fab 24 w Irlandii. Uruchomienie Fab 12 to najnowsza z sześciu inwestycji Intela w zakłady produkcyjne na terenie Stanów Zjednoczonych. Wszystkie inwestycje umożliwią stworzenie ponad 2000 miejsc pracy. » czytaj dalej

TV i LCD 20 cali od Mitsubishi


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 11:48
(4)Komentarzy (4)
Firma Mitsubishi Electric przedstawiła nowy telewizor LCD o nazwie MDT20TWS, który oferuje ekran o przekątnej wynoszącej 20,1 cala i rozdzielczości 1680 na 1050 punktów. Oprócz tego telewizor oferuje kontrast na poziomie 700:1, jasność 470 cd/m2 i kąty widzenia po 178 stopni zarówno w pionie jak i poziomie. Telewizor ten posiada także funkcję CRO (Contrast Ration Optimizer), która ma pozwalać na zwiększenie kontrastu aż do wartości 1600:1. Ponadto urządzenie wyposażone jest w wejście DVI a także USB 2.0 a jego wymiary wynoszą 471,4 mm na 203 mm na 391,5 mm przy wadze 7 kg. Do wyboru są także dwie wersje kolorystyczne: srebrna i czarna. Telewizor ten ma trafić do sprzedaży w grudniu tego roku w cenie około 1100 dolarów.

nVidia nForce 3 5.11


Autor: Adam | źródło: MajorGeeks | 11:44
Komentarzy (0)
Na stronach nVidii dostępne są nowe sterowniki dla płyt głównych z chipsetami nForce 3 oznaczone numerem 5.11 i przeznaczone dla 32-bitowych systemów Windows. Pakiet wymaga instalacji dodatku SP1 w Windows XP - w innym wypadku brak będzie obsługi USB 2.0 - a także DirectX 9.0 aby móc używać aplikacji NVMixer. Więcej informacji oraz bezpośrednie odnośniki do pliku ze sterownikami (ma on 35,6 MB) można znaleźć pod tym adresem.

Samsung SPH-V8200


Autor: Adam | źródło: CDRInfo.com | 11:43
Komentarzy (0)
Podczas konferencji Analyst Day w Korei przedstawiciele firmy Samsung przedstawili nowy telefon komórkowy o nazwie SPH-V8200. Model ten, według przedstawiciela producenta, jako pierwszy na świecie może się pochwalić wbudowanym aparatem cyfrowym o rozdzielczości 8 Mpix. Telefon ten jest natępcą modelu SCH-V770, który posiadał aparat o rozdzielczości 7 Mpix. Nowy telefon ma być dostępny w sprzedaży w Korei jeszcze w listopadzie. Samsung liczy na zwiększenie swojego udziału rynkowego dzięki temu modelowi.

3 nowe serie LCD-ków Samsunga


Autor: DYD | 11:42
(3)Komentarzy (3)
Model Samsung SyncMaster 960BF to 19-calowy monitor TFT-LCD z elegancką podstawą. Posiada wejście analogowe i cyfrowe a ergonomię obrotu zapewniają mu dwa zawiasy. Czas reakcji tego modelu to 4ms (szarość do szarości), kontrast wynosi 700:1 a jasność 300 cd/m2. Pozostałe parametry: rozdzielczość 1280 x 1024, kąty widoczności 160/160, częstotliwość pozioma 30-81 kHz, częstotliwość pionowa 56-75 Hz. Syncmaster 760BF jest wyposażony w funkcje MagicTune, MagicBright II, MagicColor, MagicZone oraz MagicRotation. Ponadto zaprojektowany został według zasady "Easy to Carry" (lekka i zaokrąglona podstawa). Syncmaster 760BF to 17-calowa wersja tego modelu o tych samych parametrach. Ceny: SM 960BF: 2229zl; SM 760BF: 1699zl. » czytaj dalej

7800GTX 512MB 14 listopada


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 11:40
Komentarzy (0)
O nowej karcie firmy nVidia - GeForce 7800GTX 512MB - informowaliśmy już wcześniej, ale nadal napływają nowe informacje. Z najnowszych doniesień wynika, że karty są już w drodze do sklepów i termin oficjalnej premiery - 14 listopada - powinien się pokrywać z ich dostępnością w sprzedaży. Cena GeForce 7800GTX 512MB - który w istocie jest wersją Ultra - ma wynosić między 599 a 649 dolarów. Wyższe taktowanie rdzenia zostało uzyskane dzięki zmianom w PCB karty a ponadto zastosowane zostały kości pamięci GDDR3, pochodzące od Samsunga, o czasie dostępu 1,1 ns czyli ponad 900 MHz DDR. Tak jak już informowaliśmy domyślne taktowanie powinno wynosić 550 MHz dla rdzenia i 900 MHz DDR dla pamięci ale kilku producentów już zapowiedziało swoje karty z większym taktowaniem.

10 Mbps w komórce w Japonii


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 11:31
Komentarzy (0)
Koncern NEC poinformował o gotowości wprowadzenia pakietu o nazwie HSDPA (High Speed Download Packet Access), który umożliwia przesyłanie danych w sieciach telefonii komórkowej z prędkościami dochodzącymi do 8 - 10 Mbps. Usługa ta została przygotowana wspólnie z firmą Vodafone Japan i właśnie przeszła pomyślnie pierwsze testy. Jak na razie nie wiadomo kiedy pierwsi klienci będą mogli z niej skorzystać.

Bezprzewodowy IXUS


Autor: DYD | 11:30
Komentarzy (0)
Canon zaprezentował aparat Digital IXUS WIRELESS - pierwszy kompaktowy aparat cyfrowy Canona pozwalający na bezprzewodową transmisję danych. Aparat działa o oparciu o standard Wi-Fi [IEEE 802.11b]. Dostarczany wraz z aparatem adapter [Wireless Printer Adapter WA-1E] umożliwiadruk bezpośredni na drukarkach zgodnych ze standardem PictBridge. Matryca CCD 5 mln pikseli, trzykrotny zoom wykonany z asferycznych soczewek, procesor DIGIC II, jasny monitor LCD o przekątnej 2 cale i 14 trybów fotografowania to niektóre cechy tego modelu. Opcjonalne akcesoria to: skórzany futerał DCC-500, lampa błyskowa HF-DC1, ładowarka baterii CB-2LVE, super-cienka bateria NB-4L, zasilacz sieciowy ACK-DC20. Aparat jest kompatybilny z kartami MMC/SD i dostarczany jest z kartą Canon SD o pojemności 16MB. » czytaj dalej

Nowa 19-stka LCD od BenQ


Autor: DYD | 11:26
(1)Komentarzy (1)
BenQ ogłosił wprowadzenie na rynek dziewiętnastocalowego BenQ FP93V. Monitor FP93V oferuje 8ms czas reakcji matrycy, kontrast 550:1, jasność 250 cd/m2, podwójne gniazdo sygnałowe, rozdzielczość 1280 x 1024 oraz kąty widzenia (pion/poziom): 160/160. W Polsce monitor będzie dostępny na Gwiazdkę w sugerowanej cenie detalicznej 1690 zł. "Projekt wzorniczy musi być sensowny i powinien leżeć w zasięgu możliwości finansowych odbiorcy" skomentował Conway Lee, prezes BenQ Europe. "Ten nowy monitor dowodzi raz jeszcze, że nasz dział kreatywny tworzy użyteczne i stylowe produkty." Gwarancja 36 miesięcy realizowana w systemie door-to-door czyli przesyłka kurierska do serwisu i z powrotem na koszt serwisu.

Fujitsu razem S3 Graphics


Autor: DYD | 11:16
(2)Komentarzy (2)
Dziś już oficjalnie S3 Graphics i Fujitsu ogłosiły, że Fujitsu będzie produkować nową linię procesorów graficznych S3 w technologii 90 nm, umożliwiającej wytwarzanie szybkich i wyjątkowo energooszczędnych rdzeni. Fujitsu będzie produkować najnowszą i najbardziej zaawansowaną linię procesorów graficznych S3 Graphics o nazwie "Chrome" w 90-nanometrowym procesie produkcji opracowanym przez Fujitsu. Umożliwia on wytwarzanie układów krzemowych pracujących z częstotliwościami wyższymi o 25%, przy jednoczesnym co najmniej 25-procentowym obniżeniu energochłonności w porównaniu do układów wytwarzanych w typowych 90-nanometrowych procesach. W uznanych testach porównawczych, nowe rdzenie wyprodukowane przez Fujitsu wykazywały nawet 75-procentowy wzrost wydajności w stosunku do poprzednich generacji procesorów S3 Graphics. Dzięki temu nowa rodzina procesorów graficznych może oferować bogatsze funkcje wideo Hi-Def i lepszą grafikę 3D. » czytaj dalej

Genius TVGo DVB-T01


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 10:40
Komentarzy (0)
Firma Genius przedstawiła swój najnowszy, zewnętrzny tuner telewizyjny o nazwie TVGo DVB-T01. Model ten umożliwia odbiór naziemnej telewizji cyfrowej FTA ( Free-To-Air) włącznie z obsługą standardu HDTV. Urządzenie umożliwia także programowanie czasu nagrywania i zapis materiału w formacie MPEG-2. Ponadto w zestawie znajduje się nadajnik zdalnego sterowania. TVGo DVB-T01 podłączany jest do komputera poprzez złącze USB 2.0, posiada złącze dla umieszczonej w zestawie zewnętrznej anteny i działa w paśmie od 48,25 MHz do 863,25 MHz. Genius TVGo DVB-T01 powinien wkrótce trafić do sprzedaży ale jego cena nie została podana.

nVidia przed ATI


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:28
Komentarzy (0)
Według najnowszych badań ilość sprzedanych układów graficznych dla komputerów biurkowych w trzecim kwartale tego roku wzrosła o 9,8% i wyniosła 50,9 miliona sztuk - z tego 60,3% stanowią układy zintegrowane. Ogółem Intel posiada 36,9% udziału w sprzedaży, ATI 23,6% a nVidia 22%. Jeśli chodzi o sprzedaż układów dla kart graficznych to wyniosła ona 20,2 miliona sztuk co stanowi wzrost o 10,3% względem ubiegłego kwartału. W tej kategorii udział nVidii wzrósł z 46,3% do 50,4% a ATI zmalał z 51,8% do 47,9% - tym samym nVidia odzyskała prowadzenie w tej kategorii.

Wirusy w październiku


Autor: DYD | 08:36
Komentarzy (0)
Firma Kaspersky Lab opublikowała listę dwudziestu szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w październiku 2005 r. Pod koniec sierpnia 2005 r. aresztowano w Maroku i Turcji dwóch młodych mężczyzn pod zarzutem udziału w tworzeniu robaków z rodziny Mytob. Czy zostaną uznani za winnych? - to dopiero się okaże. We wrześniu analitycy z firmy Kaspersky Lab zaobserwowali jednak znaczny spadek liczby nowych wariantów robaka Mytob - fakt ten wydaje się mówić sam za siebie. Powszechnie wiadomo jednak, że natura nie znosi pustki, a świat wirusów komputerowych nie różni się od innych środowisk naturalnych. Cyber-przestępcy nie przepuścili tej okazji i wypuścili na wolność wiele nowych rodzin groźnych robaków. » czytaj dalej

 
Czwartek 3 listopada 2005

Asus i telewizory LCD


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 14:32
Komentarzy (0)
Asustek Computer ma zamiar wprowadzić do sprzedaży jeszcze przed końcem tego miesiąca lub na początku grudnia pierwsze telewizory LCD sygnowane marką Asus. Początkowo do sprzedaży trafią dwa modele - jeden o przekątnej wynoszącej 32 cale i drugi o przekątnej 37 lub 42 cale - kwestia przekątnej większego modelu nie została jeszcze rozstrzygnięta. Jednocześnie wiadomo, że same matryce LCD będą pochodzić od jednego z japońskich dostawców - prawdopodobnie chodzi o firmę Sharp ale przedstawiciele Asusa nie potwierdzili tych informacji. Jednocześnie pozostałe podzespoły tych telewizorów - poza wspomnianą matrycą - mają zostać opracowane przez firmę Asus. Jak na razie brak jest dokładniejszych informacji o tych telewizorach jak i o ich cenach.

S3 ChromeS27


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 13:54
(11)Komentarzy (11)
Firma S3 Graphics przygotowała układ o nazwie ChromeS27, który ma konkurować z nVidia GeForce 6600 i ATI Radeon X700. Karty zawierające S27 posiadają 8 potoków i 4 jednostki Vertex ze wsparciem ShaderModel 2.0 a sam rdzeń taktowany jest zegarem 700 MHz - 128 MB lub 256 MB pamięci jest taktowanych zegarem 700 MHz DDR. System z jedną kartą uzyskuje pomiędzy 2800 a 3600 punktów w teście 3DMark05 - ponadto istnieje możliwość połączenia dwóch kart w trybie MultiChrome, który w sposób znaczący zwiększa wyniki. Ponadto MultiChrome działa praktycznie na każdej płycie głównej, która posiada dwa sloty PCI-Express x16. Do sprzedaży mają także trafić tańsze karty z układem ChromeS25, taktowane zegarem 600 MHz dla rdzenia i 400 MHz DDR dla pamięci. Karty z układem ChromeS27 mają kosztować około 100 dolarów za wersję 128 MB i około 130 za model 256 MB.

Asus EAX1600XT SILENT


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 11:57
Komentarzy (0)
Asus przedstawił dwie karty graficzne z układami ATI Radeon X1600 - pierwsza z nich o nazwie EAX1600XT SILENT/TVD/256M była już przez nas przedstawiona jako wersja X1600 Pro - w istocie jest to model X1600 XT, wyposażony w system pasywnego chłodzenia z masywnym radiatorem, umieszczonym z tyłu karty. Rdzeń ma pracować z prędkością 590 MHz a 256 MB pamięci GDDR3 ma być taktowane zegarem 690 MHz DDR. Ponadto model ten posiada funkcje VIVO z obsługą technologii AVIVO. Druga karta - EA1600PRO/TD/256M - zawiera układ X1600 Pro, taktowany zegarem 500 MHz, oraz 256 MB pamięci DDR2 o prędkości 390 MHz DDR. W tej wersji brak jest wejścia wideo. Według producenta obydwie karty powinny właśnie trafiać do sklepów ale ich ceny nie zostały określone.

GeForce 7800 GTX 512 MB


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 11:34
(8)Komentarzy (8)
Wczoraj informowaliśmy o planach nVidii dotyczących wprowadzenia GeForce 7800 GTX 512 MB - dziś mamy więcej informacji i pierwsze zdjęcie, usunięte na prośbę nVidii z serwisu, w którym po raz pierwszy się pojawiło - wiele wskazuje więc na to, że jest ono prawdziwe. Producentem przedstawionej na zdjęciu karty jest XFX a karta ma nawet wyższe taktowanie rdzenia niż wczoraj podawaliśmy - rdzeń pracuje z prędkością 580 MHz w trybie 3D, obniżając taktowanie do 275 MHz w 2D. Pamięci o pojemności 512 MB mają stałe taktowanie, wynoszące 865 MHz DDR. Jednocześnie na zdjęciu widać monstrualnych rozmiarów system chłodzenia - zdjęcie to pojawiło się w sieci już wcześniej, ale wtedy nVidia stwierdziła, że jest to profesjonalna karta z serii Quadro.

LiteOn SHM-165P6S


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 11:07
(1)Komentarzy (1)
LiteOn przedstawił nową, wewnętrzną nagrywarkę płyt DVD o nazwie SHM-165P6SM, która potrafi zapisywać zarówno płyty DVD+R/RW, DVD-R/RW a także DVD-RAM, łącznie z płytami dwuwarstwowymi. Prędkości zapisu wynoszą 16x dla płyt DVD+/-R, 8x dla DVD+R DL, 4x dla DVD-R DL, DVD+RW 8x, DVD-RW 8x a także DVD-RAM przy prędkości 5x, 48x dla CD-R i 24x dla CD-RW. Maksymalne prędkości odczytu płyt wynoszą 16x dla DVD-ROM i 48x dla CD-ROM, czas dostępu dla płyt CD i DVD wynosi 160 ms a bufor ma 2 MB pojemności. Ponadto SHM-165P6S wyposażony jest w interfejs ATAPI i technologie SMART-BURN, SMART-X i VAS a do sprzedaży ma trafić pod koniec tego miesiąca.

Ati Radeon X1800 XT CrossFire


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 10:58
Komentarzy (0)
W dwóch brytyjskich sklepach internetowych pojawiły się w ofercie karty graficzne Ati Radeon X1800 XT w wersjach CrossFire Edition. Model ten pozwala na połączenie z drugą kartą z serii X1800 i pracę w trybie CrossFire, podobnym do SLI nVidii. Karty zostały wycenione na około 599 dolarów za sztukę a ich taktowanie jest niższe niż zwykłej wersji XT - wynosi ono 600 MHz dla rdzenia i 700 MHz DDR dla 256 MB pamięci. Jednocześnie termin pierwszej dostawy został wyznaczony na koniec listopada. Sapphire - będący producentem wymienionych w tych sklepach kart - zapowiada normalne taktowanie wersji XT - 625 MHz rdzeń i 750 MHz DDR pamięci - a jako termin dostawy podaje pierwszy lub drugi tydzień grudnia.

ECS Extreme PF22


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 10:16
Komentarzy (0)
Firma ECS przedstawiła nową płytę główną o nazwie Extreme PF22, zawierającą chipset Intel 955X z mostkiem południowym ICH7R i przeznaczoną dla procesorów Intel w wersji LGA 775 z FSB do 1066 MHz, w tym także dwurdzeniowych Pentium D. Oprócz tego PF22 posiada dwa sloty PCI-Express x16 dla kart graficznych i to z obsługą technologii ATI CrossFire. Płyta posiada także jeden slot PCI-E x1, trzy PCI, cztery gniazda pamięci DDR2, dwie karty sieciowe GigabitEthernet, sześć portów Serial-ATA, 2 porty FireWire i 8 USB 2.0. Model PF22 wyposażony jest także w technologię I.O.C. (Instant Overclocking Controller), umożliwiającą automatyczne podkręcanie. ECS Extreme PF22 ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

 
Środa 2 listopada 2005

Wacom Intuos3 A5 Wide


Autor: Adam | źródło: email | 13:57
Komentarzy (0)
Do sprzedaży w Polsce w przyszłym tygodniu trafi nowy tablet firmy Wacom o nazwie Intuos3 A5 Wide. Model ten dostępny jest nowym formacie 16:10, który ułatwia pracę w systemach z monitorami panoramicznymi lub środowisku dwumonitorowym. Podobnie jak modele z serii Intuos3 formatu A6 - A4 tak i nowy model Intuos3 A5 Wide został wyposażony w piórko Grip Pen z trzema wymiennymi końcówkami (Standard, Stroke i Felt Pen) a także programowalne klawisze ExpressKeys oraz czułe na dotyk paski Touch Strip rozmieszczone po obu stronach tabletu. Więcej informacji o tym urządzeniu można znaleźć pod tym adresem.

Fujitsu LifeBook N6220


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 13:45
Komentarzy (0)
Firma Fujitsu Computer Systems przedstawiła nowy komputer przenośny o nazwie LifeBook N6220. System ten składa się z procesora Intel Pentium M 750 o prędkości 1,86 GHz z układem graficznym ATI Mobility Radeon X600 z 256 MB pamięci dzięki technologii HyperMemory oraz 17-calowego ekranu LCD WXGA+ Crystal View. Oprócz tego komputer posiada 512 MB pamięci, 80 GB dysk twardy, napęd combo, wbudowany subwoofer a także głośniki stereo oraz możliwość dokupienia zdalnego sterowania i tunera telewizyjnego. W wyposażeniu tego notebooka znajduje się także karta WLAN Intel PRO/Wireless 2915ABG Network. Ceny tego komputera rozpoczynają się od 1650 dolarów.

HIS X1800XT z 512MB pamięci


Autor: DYD | 11:55
(8)Komentarzy (8)
Firma HIS (Hightech Information System Limited) przedstawiła model karty o dość przydługiej nazwie HIS X1800XT 2x Dual Link DVI VIVO 512MB. Karta zbudowana jest w oparciu o najpotężniejszy obecnie układ ATI - Radeon X1800XT. Karta wykorzystuję uroki technologii Shader Model 3.0 oraz DirectX 9. HIS X1800XT cechuje ośmiokanałowa, bardzo szybka pamięć typu GDDR3 oraz kontroler pamięci Ring Bus, w którym zastosowano nowy design cache do lepszej i szybszej kontroli nad pamięcią karty. Technologia ATI Avivo umożliwia przechwytywanie i odtwarzanie wysokiej jakości materiału video H.264/VC1. HIS X1800XT posiada wartość rdzenia 625MHz oraz 1.5GHz pamięci 512MB GDDR3.

Terabajtowa nagrywarka DVD


Autor: DYD | 11:38
(10)Komentarzy (10)
Podczas tegorocznych targów elektroniki użytkowej IFA spółka Hitachi przedstawiła zaproszonym gościom nową nagrywarkę DVD Hitachi DV-DH1000W z twardym dyskiem o łącznej pojemności 1 terabajta. Pojemność o wartości 1 terrabajta umożliwia nagrywarce DV-DH1000W sporządzenie około 128 godzin zapisu o wysokiej rozdzielczości (High Definition) lub do 1700 godzin w standardowej rozdzielczości. Nagrywarka dysponuje dwoma cichymi 500 GB HDD opracowanymi specjalnie na potrzeby produktów elektroniki użytkowej oraz siedmioma tunerami, które umożliwiają nagrywanie symultaniczne (w tym samym czasie). Spółka Hitachi przedstawiła jednocześnie swoje najnowsze super multi formatowe nagrywarki DVD z twardym dyskiem z serii Memory Master, a także swoje ostatnie koncepcje dotyczące rozwoju technologii Blu-Ray służącej do zapisywania danych.

Nikon wprowadza D200


Autor: DYD | 11:24
(4)Komentarzy (4)
Firma Nikon prezentuje nową cyfrową lustrzankę D200. Istotnym elementem modelu D200 jest matryca CCD w formacie DX o rozdzielczości 10,2 mln efektywnych pikseli (3872 x 2592 piksele) z zakresem ISO od 100 do 1600 (po włączeniu opcji Hi-1 wzrasta nawet do wartości 3200 ISO). Przy opracowywaniu modelu D200 postawiono sobie za cel połączenie całego szeregu rozwiązań firmy Nikon z zaawansowanymi funkcjami przejętymi z aparatu Nikon D2x zapewniając komfortowe wykonywanie zdjęć dzięki wyjątkowej jakości obrazu, szybkiemu działaniu i natychmiastowemu reagowaniu na polecenia fotografa. Aparat D200 wyposażony został w lekki korpus ze stopu magnezu. Ponadto zastosowano w nim zaawansowany system uszczelnień, który chroni aparat przed wilgocią i kurzem. Wbudowana dwulistkowa migawka, przetestowana przez ponad 100 tys. cykli, zawiera zaawansowany mechanizm stabilizacji lustra. Kolejnym elementem wpływającym na wysoki poziom ergonomii aparatu jest nowa gumowa muszla oczna. » czytaj dalej

Panasonic LF-M860JD


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 10:05
Komentarzy (0)
Panasonic przedstawił zewnętrzną nagrywarkę płyt DVD o nazwie LF-M860JD. Urządzenie podłączane jest do komputera poprzez złącze USB 2.0 i może zapisywać wszystkie trzy standardy płyt: DVD+R/RW, DVD-R/RW oraz DVD-RAM, łącznie z nośnikami dwuwarstwowymi. Prędkość zapisu płyt wynosi 16x dla DVD+/-R, 8x dla DVD+/-RW, 8x dla DVD+/-R DL, 5x dla DVD-RAM, 40x dla CD-R i 24x dla CD-RW. Odczyt płyt DVD-ROM odbywa się z maksymalną prędkością 16x a CD-ROM 40x. Wymiary nagrywarki wynoszą 168 mm na 50 mm na 246,5 mm przy wadze 1,9 kg. Ponadto urządzenie jest zgodne z systemami Windows XP Home Edition i Professional, Windows XP Professional x64 Edition oraz Windows 2000 Professional.

MSI RD480 Neo2


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 09:59
(3)Komentarzy (3)
Firma MSI przedstawiła nową płytę główną o nazwie RD480 Neo2 z obsługą technologii ATI CrossFire, przeznaczoną dla procesorów AMD K8 w wersji Socket 939. Model ten zbudowany jest przy pomocy chipsetu ATI Radeon XPRESS 200 CrossFire i oczywiście oferuje możliwość instalacji dwóch kart graficznych ATI i ich współpracę w trybie CrossFire. Oprócz tego płyta ma do zaoferowania cztery gniazda pamięci DDR, jeden slot PCI-E x1 i dwa PCI a także układ HD Audio 7.1 z cyfrowym wyjściem S/PDIF, cztery porty Serial-ATA, trzy porty FireWire i obsługę do 10 portów USB 2.0. MSI nie zapomina także o swoim firmowym rozwiązaniu o nazwie CoreCell. Jak dotąd MSI nie określiło ceny tego modelu.

GeForce 7800 GTX 512 MB


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 09:36
(1)Komentarzy (1)
Od pewnego czasu pojawiają się informacje o nowej karcie graficznej z serii GeForce 7800 - mowa o wersji GTX z 512 MB pamięci. Model ten jest odpowiedzią na karty ATI Radeon X1800XT, wyposażone w 512 MB bardzo wydajnej pamięci GDDR3 Samsunga. Ponadto, według najnowszych informacji, model z 512 MB będzie miał także wyższe taktowanie, i to zarówno rdzenia jak i pamięci - w rzeczywistości jest to więc wersja Ultra tyle że pod nazwą GTX. Rdzeń ma pracować z prędkością 550 MHz - znacznie wyższą niż 430 MHz w modelu z 256 MB pamięci - a same pamięci mogą teoretycznie pracować z prędkością 900 MHz DDR i prawdopodobnie ich taktowanie będzie do tego zbliżone. Oficjalna premiera tego modelu ma się odbyć 7 listopada ale pierwsze karty mogą trafić do sprzedaży dopiero pod koniec listopada. Ich cena jak na razie nie jest znana.

Transcend JetFlash 2A 8GB


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 09:26
Komentarzy (0)
Transcend przedstawił dwa nowe produkty - 8 GB moduł pamięci USB o nazwie JetFlash 2A a także 8 GB kartę pamięci CF 80X Ultra Performance. JetFlash 2A oferuje dwukanałowy tryb pracy dzięki czemu osiąga 21 MB/s przy odczycie danych i 11 MB/s przy ich zapisie. Ponadto w zestawie otrzymujemy programy PC-Lock, Boot-Up oraz narzędzia do tworzenia partycji. Karta pamięci 80X Ultra Performance została stworzona z myślą o aparatach cyfrowych i oferuje format FAT32 a także interfejs ATA. Deklarowana prędkość odczytu i zapisu ma dochodzić do 12 MB/s. Ponadto karta posiada funkcje stałej korekcji i wykrywania uszkodzeń. Obydwa produkty powinny wkrótce trafić do sprzedaży ale ich ceny nie zostały przedstawione.

Gigabyte GA-G1975X


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 09:17
(1)Komentarzy (1)
Firma Gigabyte przedstawiła pierwszą płytę główną z nowej serii G1-Turbo o nazwie GA-G1975X. Model ten bazuje na chipsecie Intel 975X Express z mostkiem południowym ICH7R i oferuje gniazdo LGA 775 dla procesorów Intel Pentium 4, Celeron D i dwurdzeniowych Pentium D z FSB 533, 800 i 1066 MHz. Ponadto płyta posiada specjalny system chłodzenia o nazwie Turbojet a także dwa sloty PCI-Express x16 - z możliwością instalacji dwóch kart graficznych - oraz dwa sloty PCI-E x1 i dwa PCI. Oprócz tego do dyspozycji są cztery gniazda pamięci DDR2, 8-kanałowy układ audio firmy Creative, karta sieciowa GigabitEthernet, cztery porty Serial-ATA II i jeden ATA a także 3 porty FireWire i USB 2.0. Cena płyta nie została jak dotąd podana.

Seagate Cheetah 15K.4


Autor: DYD | 09:03
(1)Komentarzy (1)
Firma Seagate rozpoczęła sprzedaż dysków Cheetah 15K.4 z nowym interfejsem Serial Attached SCSI (SAS) w regionie EMEA. SAS jest bardziej zaawansowanym odpowiednikiem SCSI, pozwalającym osiągnąć większą elastyczność i skalowalność projektowanych systemów IT. Interfejs SAS zapewnia systemy punkt-punkt oraz szybkość transferu danych na poziomie 3.0Gb. Obecnie dostępne są dyski Cheetah z interfejsami Ultra320 SCSI i Fibre Channel o pojemnościach 36, 73 i 147 GB. Cheetah 15K.4 to pierwszy dysk, którego wskaźnik MTBF (Mean Time Between Failure - wskaźnik długości czasu pracy bez awarii) wynosi 1,4 miliona godzin.

AirProjector od Trilink


Autor: DYD | 08:56
(3)Komentarzy (3)
Dzięki nowemu, bezprzewodowemu modułowi AirProjector KJ200 nie potrzeba już doprowadzać kabli z jednego końca pomieszczenia do drugiego, żeby dokonać prezentacji. Przy instalacji projektora lub telewizora plazmowego w sali konferencyjnej czy w salonie mieszkalnym nie musisz się zastanawiać, gdzie trzeba wywiercić dziury w ścianach. AirProjector KJ200 spowoduje, że wszystkie Twoje kable staną się niepotrzebne i umożliwi Ci dokonać prezentacji bez jakichkolwiek problemów i gdziekolwiek. Wystarczy mieć notebook lub komputer stacjonarny, zarówno Mac, jak i PC, z Wi-Fi i można dzięki nim za pomocą dostarczanego softwaru natychmiast podłączyć swój projektor (telewizor), do którego jest podłączony KJ200 za pomocą kabla RGB. Transfer danych przebiega z prędkością do 54 Mbit - AirProjector obsługuje standard bezprzewodowego przenoszenia danych 802.11b i g. Przenoszony obraz może mieć rozdzielczość do poziomu SXGA (1280x1024). » czytaj dalej

Drukarki foto Samsunga


Autor: DYD | 08:14
Komentarzy (0)
Samsung wprowadza do sprzedaży w Polsce dwie nowe drukarki fotograficzne. SPP-2020 i SPP-2040 to drukujące w formacie A6 drukarki termosublimacyjne. Model SPP-2040 umożliwia również sterowanie drukiem fotografii bez pomocy komputera PC. Urządzenia z serii Samsung SPP-2040 są wyposażone w interfejs kart pamięci 7-w-1 (karty CF I, II, SM, SD, MMC, MS, XD) i wykorzystują standard PictBridge do bezpośredniego druku z cyfrowych aparatów fotograficznych, telefonów z funkcją aparatu fotograficznego oraz cyfrowych kamer wideo. Drukarka SPP-2020/2040 może pracować jako drukarka bezprzewodowa (opcja Bluetooth przez złącze USB typu A) lub przewodowa. Drukarki Samsung SPP-2040 spełniają wymagania standardu Mobile Printing Ready, przewidującego dogodne dla użytkownika przenoszenie zdjęć pomiędzy telefonem komórkowym i drukarką za pomocą różnych rodzajów kart pamięci, technologii PictBridge i Bluetooth (OPP). » czytaj dalej

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL