Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 30 września 2005  
    

Intel Pentium 4 516


Autor: Adam | źródło: Anand | 16:25
(8)Komentarzy (8)
Bez większego rozgłosu Intel poszerzył swoją ofertę procesorów o model Pentium 4 516. Procesor ten dostępny jest niemal wyłącznie dla dużych odbiorców OEM produkujących komputery - w typowym sklepie raczej go nie znajdziemy. Oprócz tego trafia on do tanich komputerów i ma konkurować z Sempronami AMD - dokładna cena tego modelu nie jest znana ale jest ona zbliżona do cen Celeronów D. Procesor ten pracuje z prędkością 2,93 GHz, posiada 1 MB pamięci cache i pracuje na szynie o prędkości 533 MHz. Oprócz tego obsługuje on 64-bitowe rozszerzenia ale nie wspiera technologii HyperThreading. W Stanach Zjednoczonych model 516 dostępny jest w komputerah kosztujących 500 dolarów - świadczy to o cenie rzeczywiście porównywalnej z Celeronami.

Samochodowy zestaw PC


Autor: DYD | 15:46
(12)Komentarzy (12)
VIA oraz Mini-box.com wprowadziły dziś do sprzedaży rodzinę kompaktowych komputerów klasy PC do samochodu - VoomPC, zbudowane na energooszczędnych płytach głównych VIA EPIA Mini-ITX o architekturze x86. Platforma VoomPC typu "barebone", dostępna w cenach od 299 do 399 dolarów nadaje się zarówno dla prywatnych entuzjastów samochodów jak i producentów pojazdów. Jej rolą może być integrowanie szerokiego zakresu funkcji takich jak nawigacja GPS, urządzenia komunikacyjne, rozrywkowe i informacyjne. Urządzenia znajdą również zastosowanie w pojazdach służb policyjnych, ratunkowych oraz w transporcie komercyjnym - wszędzie tam, gdzie niezbędny jest dostęp do danych w terenie. » czytaj dalej

GeForce 7800 GTX 512 MB


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 14:44
Komentarzy (0)
W związku z tym, że karty graficzne ATI w wersjach X1800XT oraz Pro będą posiadać 512 MB pamięci, nVidia postanowiła wprowadzić GeForce 7800 GTX również w wersji 512 MB. Jak dotąd karty GeForce 7800 dostępne były tylko w wersjach 256 MB - jednakże wielu klientów ocenia karty graficzne po ilości ich pamięci, decyzja ta jest więc w pewnym sensie zrozumiała. Co do samych kart to taktowanie rdzenia zapewne pozostanie na tym samym poziomie czyli 430 MHz - jakie będzie taktowanie pamięci nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, że wraz z premierą tej karty ma być ona od razu dostępna w sprzedaży.

Albatron K8NF4X-754


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 13:14
Komentarzy (0)
Albatron przedstawił nową płytę główną dla procesorów AMD Athlon 64 i Sempron w wersji Socket 754, nazwaną K8NF4X-754. Zastosowany w niej chipset to nVidia nForce4 4X - pomimo tego płyta oferuje dwa sloty PCI-Express x16 dla kart graficznych jak w płytach z układem nForce 4 SLI. Cała różnica polega na tym, że drugi slot to tak naprawdę złącze o prędkości 4x. Poza tym płyta oferuje dwa gniazda pamięci DDR, dwa sloty PCI, cztery porty Serial-ATA i dwa ATA, kartę sieciową FastEthernet, układ audio 5.1 z cyfrowym wyjściem S/PDIF a także cztery porty USB 2.0. Cena płyty nie została jak dotąd sprecyzowana.

Hermon Intela dla komórek


Autor: DYD | 13:04
Komentarzy (0)
Firmy Intel oraz Research In Motion (RIM) poinformowały o współpracy, której efektem będzie zastosowanie technologii Intela w przyszłych urządzeniach BlackBerry. RIM zamierza korzystać z architektury Intel XScale i planuje zastosowanie procesora komórkowego Intel PXA9xx (kryptonim „Hermon”) w kolejnej generacji swoich urządzeń BlackBerry, które będą działały w ramach szybkich sieci EDGE (Enhanced Data Rates for Global Evolution). Dodatkowo firmy Intel i RIM będą prowadziły współpracę zmierzającą do opracowania kolejnych technologii bezprzewodowych oraz poszerzenia całego ekosystemu aplikacji i usług BlackBerry. » czytaj dalej

Powstaje ASUS Polska


Autor: DYD | 12:49
(5)Komentarzy (5)
ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), jeden z największych na świecie dostawców komputerów przenośnych oraz komponentów PC, oficjalnie otworzył w Polsce biuro przedstawicielskie. Powstanie biura jest odpowiedzią na bardzo szybki rozwój sektora IT w Polsce. Dwukrotny wzrost sprzedaży notebooków w pierwszym półroczu 2005 roku sprawił, że polski rynek stał się niezwykle interesujący dla czołowych producentów tego sektora. Biuro przedstawicielskie będzie również wspierać sprzedaż pozostałych produktów ASUSTek: płyt głównych, podzespołów do budowy komputerów, sprzętu sieciowego oraz platform PC (barebone). » czytaj dalej

Casio Sound LCD


Autor: Adam | źródło: I4U | 11:42
(1)Komentarzy (1)
Firma Casio poinformowała o opracowaniu ekranu LCD ze zintegrowanymi głośnikami - rozwiązanie to nosi nazwę Casio Sound LCD. Ekran o przekątnej wynoszącej 2,5 cala oferuje rozdzielczość 960 na 240 punktów i ma zaledwie 3,2 mm grubości. Wbudowane głośniki mogą być monofoniczne lub stereofoniczne a wykonane są z materiałów ceramicznych i korzystają z technologii piezoelektrycznej - Casio deklaruje dobrą jakość dźwięku osiąganą dzięki temu rozwiązaniu. Docelowo ekran tego typu mógłby trafić do przenośnych odtwarzaczy, dodatkowo zmniejszając ich wymiary. Wcześniej bo już w 2003 roku NEC prezentował podobną koncepcję, integrując w ekranie LCD głośniki w technologii NXT czyli płaskich paneli.

Iiyama ProLite C320WT


Autor: Adam | źródło: email | 11:16
Komentarzy (0)
Do sprzedaży w naszym kraju trafił niedawno nowy telewizor LCD firmy Iiyama o nazwie ProLite C320WT. Zastosowana w tym modelu matryca należy do kategorii SMVA, jej przekątna wynosi 32 cale a oferowana rozdzielczość to 1366 na 768 punktów. Kontrast w tym modelu został określony jako 800:1, jasność to 550 cd/m2 a czas reakcji wynosi 12 ms. Kąty widzenia wynoszą po 176 stopni zarówno w pionie jak i poziomie. ProLite C320WT posiada 8-watowe głośniki stereo a wejścia obejmują DVI, D-Sub, dwa EuroScart, Composite, Component, wejście antenowe i wyjście audio (stereo plus subwoofer). Dodatkowo ProLite C320WT posiada funkcję PiP i obsługę standardu HDTV, waży 28 kg a jego wymiary wynoszą 657 mm na 298 mm na 816 mm. Sugerowana cena wynosi 5999 zł.

Sony Memory Stick Micro M2


Autor: Adam | źródło: I4U | 11:01
(1)Komentarzy (1)
Koncern Sony przedstawił kolejny standard kart pamięci z serii Memory Stick - tym razem nosi on nazwę Memory Stick Micro M2. Karty zgodne z tym formatem mają wymiary 15 mm na 12,5 mm na 1,2 mm i teoretycznie w przyszłości mogą oferować pojemności do 32 GB. Oprócz tego Sony podało, że maksymalny osiągany transfer może wynosić nawet 160 MB/s. Obecnie firma prezentuje karty o pojemności 1 GB, które mają konkurować z formatem miniSD - jak na razie nie wiadomo kiedy pojawią się wersje o innych pojemnościach. Oprócz tego dostępny jest adapter, pozwalający skorzystać z kart Micro M2 w urządzeniach obsługujących karty Memory Stick.

XFX 7800 GT Extreme Gamer


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 10:21
Komentarzy (0)
Firma XFX przedstawiła swoją najnowszą kartę graficzną o nazwie 7800 GT Extreme Gamer. Model ten jak sama nazwa wskazuje bazuje na układzie nVidia GeForce 7800 GT ale posiada kilka cech szczególnych. Po pierwsze pewnym zmianom uległ wygląd - karta posiada ciemnoniebieski laminat, pomalowany na czarno radiator oraz wentylator z podświetleniem i przezroczystymi łopatkami. Od strony technicznej producent poprawił swoją kartę podnosząc taktowanie: z 400 MHz dla rdzenia do 450 MHz oraz pamięci GDDR3 o pojemności 256 MB z 500 MHz DDR do 525 MHz DDR. 7800 GT Extreme Gamer ma trafić do sprzedaży w październiku w takiej samej cenie jak dotychczasowy model czyli około 400 Euro.

 
Czwartek 29 września 2005

Projektor BenQ PE8720


Autor: Anitka | 19:01
(7)Komentarzy (7)
Najnowszy projektor kina domowego opracowany przez firmę BenQ posiada układ DMD HD3 DarkChip firmy Texas Instruments. Projektor oferuje wyświetlanie obrazu 16:9 i ośmiosegmentowe koło kolorów, a poziom szumu wynosi 23 dB. Wyposażony w technologię Senseye zapewnia naturalne kolory i odpowiednią ostrość. Nowa funkcja elektrycznego przesuwania obiektywu ułatwia pozycjonowanie obrazu na ekranie - można uzyskać idealnie wyrównany obraz bez przenoszenia projektora. Model ma jasność 1000 lumenów ANSI i kontrast 10000:1. Gniazdo HDMI umożliwia wyświetlanie obrazu telewizji o wysokiej rozdzielczości (HDTV). Projektor BenQ PE8720 będzie dostępny na większości rynków europejskich od sierpnia 2005 roku. Sugerowana cena detaliczna będzie wynosić około 30990 zł. Gwarancja 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę), naprawy realizowane w trybie door-to-door.

Ekskluzywne komputery Dell


Autor: Adam | źródło: I4U | 15:02
(5)Komentarzy (5)
Dell postanowił wyróżnić ze swojej oferty specjalną serię komputerów - drogich, o wyśrubowanych parametrach i z dodatkowymi przywilejami dla nabywców. Oprócz znanego już systemu XPS 600 w serii tej znajdą się nowe modele - XPS 200 oraz XPS 400, bazujące na systemach Dell Dimension z obudowami w standardzie BTX. Dołączy do nich także komputer przenośny o oznaczeniu XPS M170. Wszystkie komputery będą posiadały zainstalowany system Microsoft Windows MCE oraz specjalne przywileje dla kupujących. Na przykład do każdego komputera zostanie przydzielona jedna osoba, odpowiedzialna za pomoc w rozwiązywaniu problemów - w dodatku przez cały okres użytkowania komputera ma być to ten sam człowiek. Nabywcy otrzymają swoje komputery w zaprojektowanych od nowa opakowaniach a także specjalne, laminowane karty klubowe, obszerną, dodatkową dokumentację, segregatory na płyty CD itp.

Nietypowy ekran LCD


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 14:30
(2)Komentarzy (2)
Firma TMDisplay (Toshiba Matsushita Display Technology), będąca wspólnym przedsięwzięciem koncernów Toshiba i Matsushita, poinformowała o opracowaniu ekranu LCD w technologii LTPS (Low-Temperature PolySilicon) posiadającego unikalną funkcję. Model ten potrafi rozpoznać cień rzucany na ekran przez palec użytkownika - nie musimy dotykać ekranu aby ten zareagował na nasze polecenie. Po zbliżeniu palca do ekranu zostaje wyświetlone menu lub przyciski a sam ekran reaguje także na dotyk, pozwalając wybrać konkretną funkcje. Co ważne przedstawiony prototyp integruje wszystkie elementy w samej matrycy LCD dzięki czemu jest ona lżejsza i ma mniejsze wymiary. Docelowo rozwiązanie to ma trafić do telefonów komórkowych i innych urządzeń przenośnych a TMDisplay liczy na jego rychłe wprowadzenie do sprzedaży.

HD-DVD Toshiby opóźnione


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 14:18
Komentarzy (0)
Japoński koncern Toshiba, będący jednym z głównych promotorów standardu HD-DVD, poinformował o przesunięciu terminu rozpoczęcia dostaw do Stanów Zjednoczonych odtwarzaczy płyt w tym standardzie. Sprzedaż tych urządzeń ma się rozpocząć dopiero w lutym lub marcu przyszłego. Według przedstawicieli powodem tej decyzji jest chęć wprowadzenia odtwarzaczy równocześnie na całym świecie, co wiąże się z koniecznością wyprodukowania odpowiedniej ilości urządzeń. Drugim powodem jest zamiar wprowadzenia odtwarzaczy w momencie, gdy na rynku będzie już odpowiednia ilość płyt HD-DVD. Pomimo tego oświadczenia plany dotyczące wprowadzenia odtwarzaczy HD-DVD w Japonii jeszcze przed końcem tego roku nie uległy zmianie.

ASUS N6800XT


Autor: Adam | źródło: email | 12:09
Komentarzy (0)
Asus przedstawił nową kartę graficzną o nazwie N6800XT/TD/128M. Model ten bazuje na układzie nVidia GeForce 6800XT i przeznaczony jest dla magistrali AGP. Karta swoimi parametrami odpowiada modelom GeForce 6800 LE - rdzeń zawiera 8 potoków i pracuje z prędkością 300 MHz a 128 MB pamięci z 256-bitopwą szyną taktowanych jest zegarem 350 MHz DDR. Dodatkowo karta wymaga dodatkowego zasilania poprzez wiązkę ze złączem Molex. Wyjścia obejmują D-Sub. DVI oraz TV-Out. Oprócz tego w pudełku z kartą powinniśmy znaleźć dwie gry: Joint Operations oraz Xpand Rally. Cena karty nie została jak na razie przedstawiona.

Go 7800 GTX w notebookach


Autor: DYD | 11:50
(14)Komentarzy (14)
NVidia zaprezentowała dzisiaj nowy procesor graficzny NVidia GeForce Go 7800 GTX, najmocniejszy procesor graficzny z linii układów firmy NVidia przeznaczonych dla notebooków. Zbudowany w oparciu o desktopowy procesor graficzny GeForce Go 7800 GTX posiada: nową architekturę programowalnych shaderów, dwukrotnie wydajniejszych niż poprzednia generacja procesorów graficznych dla notebooków; obsługę najnowszych gier i aplikacji z technologią DirectX 9 Shader Model 3.0 oraz HDR; Zaawansowaną technologię zarządzania energią PowerMizer, zwiększającą czas życia baterii i zmniejszającą wydzielanie ciepła oraz technologię PureVideo drugiej generacji. Nowy procesor graficzny jest od dzisiaj dostępny w notebookach następujących producentów: Eurocom Corporation, Sager Computer, Alienware Corporation, Falcon Northwest, Voodoo Computers, ABS Computer Technologies, Hypersonic PC Systems, Evesham Technology, oraz ProStart Computer. » czytaj dalej

Kerio Personal Firewall 4.2.1


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:47
Komentarzy (0)
Ukazała się nowa wersja firewalla Kerio Personal Firewall. Firewall Kerio uruchamia się jako usługa w tle, wykorzystuje specjalny sterownik niskiego poziomu, który jest ładowany do jądra systemu. Sterownik ten ładuje się ponad wszelkimi innymi sterownikami urządzeń sieciowych. Dlatego też ma kontrolę nad pakietami wchodzącymi i wychodzącymi, co daje skuteczną ochronę naszego komputera w sieci Internet. Wewnątrz firmy KPF chroni komputer przed atakami zainicjowanymi przez użytkowników z sieci wewnętrznej, a zdalne stacje robocze i laptopy przed atakami z Internetu. Na stronie www.kerio.pl (5.25 MB), można zassać nową wersję Kerio Personal Firewall 4.2.1» czytaj dalej

Nowe ATI Tray Tools v1.0.3.750


Autor: DYD | 11:40
(1)Komentarzy (1)
Ukazała się nowa edycja jednego z ciekawszych narzędzi dla użytkowników kart ATI Radeon. Nowa wersja ATI Tray Tools posiada numerek 1.0.3.750, o której można poczytać na stronie autora w tym miejscu. Narzędzie ATI Tray Tools posiada wiele możliwości, oddając do dyspozycji użytkownika takie funkcje jak: liczne profile D3D i OpenGL, wiele ustawień tweakujących, profile dla o/c, informacje o układzie graficznym, etc. Pogram dostępny jest z tej strony (842 KB). Można uruchomić program jako zasobnik systemowy w tray'u i w łatwy sposób zarządzać kartą graficzną z układem Radeon. W dalszej części długa lista zmian (w wersji oryginalnej). » czytaj dalej

Ogniwo paliwowe LG


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 11:40
Komentarzy (0)
Wcześniej informowaliśmy o pracach firmy Toshiba nad stworzeniem ogniw paliwowych, korzystających z metanolu. Obecnie firma LG oficjalnie podała, że także jej prace nad tym rozwiązaniem są już mocno zaawansowane. Według planów pierwsze urządzenia zasilane ogniwami paliwowymi mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku - tym samym LG byłoby pierwszą firmą, która rozpocznie ich sprzedaż. Według przedstawionych informacji jedno ogniwo paliwowe na 200 centymetrach sześciennych metanolu może zapewnić pracę notebooka - o poborze mocy 25W - przez 10 godzin. Obecnie firma opracowała jedno urządzenie o mocy 25W ale plany zakładają opracowanie modeli o mocach od 5W do 50W.

Więcej informacji o ATI X1600


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 11:11
Komentarzy (0)
Wraz ze zbliżającą się premierą nowych kart graficznych ATI - ma ona nastąpić 4 października - dostępnych jest coraz więcej informacji o nich. Tak jak już wcześniej informowaliśmy karty z serii X1600 dostępne będą w dwóch wersjach: wydajniejszej i droższej XT oraz tańszej i mniej wydajnej Pro. Obydwie odmiany będą posiadać 12 potoków i będą przeznaczone dla magistrali PCI-Express - jednakże wersja AGP nie jest jak na razie wykluczona. Model X1600 XT ma posiadać rdzeń taktowany zegarem 600 MHz oraz 128 MB lub 256 MB pamięci GDDR3 o prędkości 700 MHz DDR, ze 128-bitową szyną. Tańsza odmiana - X1600 Pro - to rdzeń pracujący z prędkością 500 MHz i dwie wersje taktowania pamięci: wydajniejsza z pamięciami DDR2 o prędkości 400 MHz DDR i wolniejsza o prędkości 250 MHz z kostkami DDR1.

Asus DRW-1608P2S


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 10:57
Komentarzy (0)
Asus przedstawił wczoraj swoją najnowszą nagrywarkę płyt DVD o nazwie DRW-1608P2S. Model ten należy do kategorii urządzeń Super-Multi DVD DL co oznacza zapis płyt we wszystkich trzech formatach - DVD+R/RW, DVD-R/RW oraz DVD-RAM - wliczając w to płyty dwuwarstwowe. Oferowane prędkości zapisu wynoszą 16x dla płyt DVD+/-R, 8x dla DVD+/-R DL i DVD+RW, 6x w przypadku DVD-RW, 5x dla DVD-RAM, 40x dla CD-R oraz 32x dla CD-RW. Odczyt płyt DVD odbywa się z maksymalną prędkością 16x, DVD-RAM 5x a CD-ROM 40x. Asus DRW-1608P2S trafi najwcześniej do sprzedaży na Tajwanie - nastąpi to na początku przyszłego miesiąca - w cenie około 65 dolarów.

 
Środa 28 września 2005

Kolejne układy graficzne ATI?


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 15:56
(1)Komentarzy (1)
Jak niedawno informowaliśmy, ATI zleciło produkcję swoich nowych układów graficznych, produkowanych w technologii 90nm, firmie TSMC. Pomimo zapewnień, że produkcja ma się dobrze i nie wynikły żadne komplikacje ATI powierzyło wytwarzanie kolejnych układów firmie UMC, także w technologii 90 nm. Układy, o których mowa, mają oznaczenia bardzo zbliżone do tych stosowanych w kartach X1300, X1600 i X1800 - ich nazwy to R521, RV531 oraz RV516. Jak na razie nie wiadomo czy są to te same układy tylko produkowane w innej fabryce czy też jednak zaszły w nich jakieś zmiany, które wymusiły nowe oznaczenia. Produkcja tych GPU ma się rozpocząć jeszcze przed końcem tego roku.

Sony SDM-205F i SDM-205K


Autor: Adam | źródło: Engadget | 14:13
(2)Komentarzy (2)
Firma Sony przedstawiła dwa nowe monitory LCD o nazwach SDM-205F oraz SDM-205K. Obydwa urządzenia pracują w rozdzielczości 1600 na 1200 punktów i oferują ekrany o przekątnej wynoszącej 20,1 cala. Oprócz tego monitory posiadają możliwość obracania ekranu o 90 stopni i wyposażone są w trzy wejścia sygnału, umożliwiając w ten sposób podłączenie trzech komputerów. Wejścia te to dwa analogowe D-Sub i jedno cyfrowe DVI-D. Dodatkowo model SDM-S205K, po podłączeniu klawiatury i myszki poprzez gniazdo USB, umożliwia sterowanie dwoma komputerami podłączonymi również przez USB do monitora. Co do dokładnych parametrów i cen firma Sony nie podała ich.

Toshiba Gigashot V10


Autor: Adam | źródło: I4U | 12:23
(3)Komentarzy (3)
Firma Toshiba wprowadza do sprzedaży kamerę cyfrową o nazwie Gigashot V10. Urządzenie dysponuje dyskiem twardym o wielkości 0,85 cala oraz pojemności 4 GB i konkurować będzie z urządzeniami JVC z serii GZ-MC, o których już wcześniej informowaliśmy. Model ten oferuje rozdzielczość 5 Mpix i dysponuje 5-krotnym zoomem optycznym (38 - 190, F3.3 - 3.4) oraz 2-calowym ekranem LCD. Materiał wideo zapisywany jest w formacie MPEG-2 ze stereofonicznym dźwiękiem Dolby Digital - wbudowany dysk twardy pozwala na zapis filmu o maksymalnej długości 128 minut. Dodatkowo Gigashot V10 potrafi także korzystać z kart pamięci SD oraz zapisywać pojedyncze zdjęcia w rozdzielczości do 2560 na 1920 włącznie. Wymiary kamery wynoszą 38 mm na 60 mm na 104 mm przy wadze. Gigashot V10 trafi do sprzedaży w październiku, początkowo w Japonii, w cenie około 530 dolarów.

Panasonic DMC-LX1


Autor: DYD | 12:22
(2)Komentarzy (2)
Panasonic wprowadził na rynek DMC-LX1 - nowy, cyfrowy aparat fotograficzny LUMIX z przetwornikiem CCD formatu 16:9. DMC-LX1 wyposażony został w 8,4-megapikselową matrycę CCD (dla formatu 16:9) oraz obiektyw Leica DC Vario-Elmarit z czterokrotnym zoomem optycznym. Aparat może nagrywać filmy z rozdzielczością 848 x 480 w formacie 16:9 Wide VGA z częstotliwością 30 klatek na sekundę. Nowy aparat jest już dostępny w Polsce za cenę ok. 2500 PLN.

LX1 kryje w swojej niewielkiej płaskiej obudowie ekran LCD o przekątnej 2,5 cala posiadający 207 tys. pikseli. Podobnie jak inne aparaty z serii LUMIX, wyposażony jest w optyczny stabilizator obrazu MEGA O.I.S - z częstotliwością próbkowania 4000 razy na sekundę stabilizator kompensuje niezamierzone drgania ręki. Wyposażony w procesor przetwarzania obrazu Venus Engine II, model DMC-LX1 zapewnia czas reakcji migawki równy 0,01 s. Aparat udostępnia pięć trybów autofocusa: 9-punktowy, 3-punktowy błyskawiczny, 1-punktowy błyskawiczny, 1-punktowy normalny oraz zwykły punktowy (spot).

Komórka dla kobiety...


Autor: DYD | 12:20
(8)Komentarzy (8)
Samsung przedstawia SGH-E530 - ważący zaledwie 85 g telefon posiada dwa ekrany (TFT LCD i OLED), wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 1,0 megapiksela z lampą błyskową (1152 x 864 zapisywane w formatach JPEG i GIF), nagrywanie i wysyłanie sekwencji wideo w rozdzielczości 176 x 220 oraz odtwarzacz MP3 i 92MB pamięci użytkownika do przechowywania danych. Zoom cyfrowy oraz 64-tonowe polifoniczne dzwonki to pozostałe cechy. Urządzenie o wymiarach 86 x 42 x 27 mm, pozbawione wystającej anteny przypomina owalnym kształtem puderniczkę, dlatego Sasmung kieruje swój produkt dla piękniejszej płci. » czytaj dalej

Ostatni jednordzeniowy Xeon


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 12:15
(2)Komentarzy (2)
W poniedziałek Intel poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży dwóch nowych modeli procesora Xeon, które są jednocześnie ostatnimi układami jednordzeniowymi w całej serii. Wszystkie następne procesory, skierowane na rynek serwerów i stacji roboczych, od tej pory będą wielordzeniowe. Wprowadzone procesory należą do grupy modeli o obniżonym napięciu - pierwszy z nich pracuje z prędkością 3,0 GHz z poborem mocy na poziomie 55W a drugi taktowany jest zegarem 3,20 GHz i TDP 90W. Wersje te ze względu na mniejszy pobór mocy przeznaczone są dla serwerów typu Blade i innych aplikacji, w których ze względu na ograniczoną ilość miejsca ważna jest jak najmniejsza ilość wydzielanego ciepła.

Zewnętrzny dysk IO-DATA HDP-U


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 11:49
(1)Komentarzy (1)
Japońska firma IO-DATA przedstawiła nową obudowę dla dysków twardych o wielkości 2,5 cala. Model o nazwie HDP-U wyróżnia się przede wszystkim specjalną konstrukcją, która ma chronić dysk twardy przed skutkami uderzeń. Właściwa obudowa dysku otoczona jest specjalną silikonową ramką, pozwalającą rozproszyć energię uderzenia - jak podaje producent, dysk w takiej obudowie może bez uszkodzenia przetrwać upadek z 80 cm na twardą powierzchnię. HDP-U dostępny jest w wersjach o pojemności 40 GB, 60 GB, 80 GB, 100 GB oraz 120 GB - ta ostatnia wersja trafi do sprzedaży w późniejszym terminie. Urządzenie podłączane jest do komputera poprzez złącze USB 2.0, jego waga to 170 g, wymiary wynoszą 74,2 mm na 128,6 mm na 12,5 mm a do sprzedaży trafi w październiku.

Shuttle XPC SN26P


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 11:11
Komentarzy (0)
Shuttle poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży na większości rynków nowego systemu barebone o nazwie XPC SN26P. Model ten, o którym już wcześniej informowaliśmy, bazuje na chipsecie nVidia nForce 4 SLI i umożliwia instalację dwóch kart graficznych, w tym także GeForce 7800. Wbrew wcześniejszym informacjom system nie wymaga specjalnego chłodzenia dla kart graficznych, które było wcześniej prezentowane. Obecnie obydwie karty mogą korzystać ze swoich oryginalnych coolerów. Nowy system ma być dostępny w sprzedaży w przeciągu najbliższego tygodnia ale jego cena nie jest znana - wcześniejsze informacje podawały kwotę 1399 Euro za system z dwoma kartami GeForce 6800 GT.

Genius GHT-V150 5.1


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 09:00
Komentarzy (0)
Firma Genius przedstawiła nowy zestaw głośników 5.1 o nazwie GHT-V150 5.1. System ten składa się z subwoofera w drewnianej obudowie z głośnikiem o średnicy 16 cm i mocy 75 W RMS a także czterech głośników satelitarnych z podstawkami, o mocy 15W RMS każdy, oraz głośnika centralnego o tej samej mocy. Głośniki satelitarne są dwudrożne - posiadają głośnik średnio-niskotonowy oraz wysokotonowy a ich podstawki pozwalają na regulację pochylenia. GHT-V150 5.1 posiada także bezprzewodowego pilota do zdalnego sterowania zestawu i trzy wejścia audio - 5.1 dla komputera lub odtwarzacza DVD i dwa stereofoniczne. Jak dotąd producent nie sprecyzował ceny zestawu.

 
Wtorek 27 września 2005

Felieton: Bloga cisza w Internecie...


Autor: Spieq | 10:50
(36)Komentarzy (36)
Blog, w zasadzie weblog, czyli nieskrępowana radosna twórczość internautów. Na tyle swobodna, by czasem łamać wszelkie granice obyczajowości, zdrowego rozsądku i dobrego smaku. Nierzadko bowiem ta naładowana osobistym ładunkiem przemyśleń parasztuka klawiatury może powodować reakcje odwrotne do oczekiwanych przez nieświadomego ubytków twórczych autora. Od przełomu wieków w rzeczywistości polskiego Internetu kwitnie dość ekspansywnie ekshibicjonizm pisarski, który w większości przypadków stanowi autoterapię z jednej strony, ale z drugiej - męczarnie dla tych, którzy z obowiązków czysto zawodowych owe wywody śledzić muszą. » czytaj dalej

Bluetooth rośnie w siłę


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 10:45
(1)Komentarzy (1)
Jak podała firma In-Stat, zajmująca się badaniami rynku, liczy sprzedanych w tym roku urządzeń zgodnych z technologią Bluetooth ponownie się podwoi względem poprzedniego roku. Jako główny czynnik rosnącej popularności Bluetooth firma In-Stat wymienia telefony komórkowe wyposażone w tą technologię - pociąga to za sobą chęć korzystania z Bluetooth w komputerach przenośnych, samochodach, zestawach słuchawkowych czy odtwarzaczach muzyki. Prognozy na ten rok zakładają sprzedaż 316 milionów urządzeń a w 2009 roku liczba ta ma osiągnąć wartość 866 milionów - aby te przewidywania się sprawdziły, technologia Bluetooth musi się nadal rozwijać. Z myślą o rozwoju został opracowany standard Bluetooth 2.0 + Enhanced Data Rate (EDR), z którym coraz więcej urządzeń jest zgodnych.

Zasilacze WinFast


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 10:42
(5)Komentarzy (5)
Firma Foxconn, do której należy marka WinFast, wprowadza do sprzedaży serię zasilaczy komputerowych o mocach od 380W do 550W sygnowanych tą właśnie nazwą. Modele w tej serii noszą oznaczeniach FA-380A, FA-480A oraz FA-550A, związane oczywiście z ich mocą. Co do parametrów samych zasilaczy nie wiadomo na razie zbyt wiele - na zdjęciach widać, że posiadają 12 cm wentylatory z przezroczystymi łopatkami a obudowy pomalowane są na czarno. Na zdjęciach widać także, że tylko wiązka ATX jest wyposażona w koszulkę. Ceny zasilaczy ani dokładny termin wprowadzenia ich do sprzedaży nie są znane. » czytaj dalej

Samsung Yepp T7F


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 10:40
Komentarzy (0)
Firma Samsung przedstawiła nowy przenośny odtwarzacz muzyki korzystający z pamięci flash o nazwie Yepp T7F, będący następcą modelu Yepp T7X. Urządzenie dysponuje kolorowym ekranem LCD TFT o przekątnej 1,2 cala i umożliwia odtwarzanie muzyki w formatach MP3, WMA i dodanym w nowej wersji OGG. Oprócz tego odtwarzacz pozwala na oglądanie filmów w formacie MPEG-4 oraz zdjęć JPEG i posiada także wbudowany tuner FM, możliwość nagrywania głosu a także funkcje zegarka z budzikiem. Oprócz tego odtwarzacz dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - srebrnej i niebieskiej. Yepp T7F dostępny jest w wersjach z pamięcią o pojemności 256 MB (model YP-T7FVS w cenie około 170 dolarów), 512 MB (YP-T7FXS kosztujący około 200 dolarów) i 1 GB (YP-T7FZS w cenie 250 dolarów).

Następny rekord LCD


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 10:38
(15)Komentarzy (15)
Producent ekranów LCD - CMO (Chi Mei Optoelectronics) - przedstawił model o przekątnej wynoszącej 56 cali i niespotykanej dotąd rozdzielczości. Ekran ten pracuje w rozdzielczości czterokrotnie większej od standardu HDTV jakim jest 1920 na 1080 - przedstawiony ekran oferuje rozdzielczość 3840 na 2160 punktów co daje 8,29 milionów pikseli. Nowy panel zawiera 24,8 miliona tranzystorów i został wyprodukowany w fabryce CMO, należącej do kategorii (generacji) 5.5 G. Rekordowy ekran ma być prezentowany podczas wystawy FPD International w Jokohamie w dniach od 19 do 21 października 2005 a jego produkcja rozpocznie się w trzecim kwartale przyszłego roku.

ATI X1600 dopiero w grudniu?


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 10:37
(3)Komentarzy (3)
Mimo zapowiedzianej na 5 października premiery nowych kart graficznych ATI - mowa o modelach X1800, X1600 oraz X1300 - nie wszystkie z nich trafią od razu do sprzedaży. Jak podaje serwis The Inquirer karty graficzne z serii X1600 znajdą się w sklepach dopiero na początku grudnia, pomimo faktu że same układy są już od pewnego czasu produkowane. Decyzja ta wynika zapewne z tego, że karty X1600 konkurowałyby z wprowadzonymi niedawno modelami X800 GT oraz X800 GTO. Jeśli chodzi o wspomniane karty X800 GTO to ich dostawy mają potrwać jeszcze do końca tego roku.

Demo Call of Duty 2


Autor: Adam | źródło: W2S | 10:36
(5)Komentarzy (5)
Activision udostępnił wersję demo gry Call of Duty 2, będącej kontynuacją serii Call of Duty. Tak jak pierwsza część gry tak i druga osadzona jest w realiach Drugiej Wojny Światowej i należy do kategorii FPP. W udostępnionej wersji mamy szansę zagrać na jednym z poziomów gry, rozgrywającą się w El Daba w Egipcie. Pełna wersja gry ma mieć swoją premierę 25 października w wersji dla komputerów PC i przed końcem tego roku dla Xbox 360. Plik zawierający demo gry ma spore rozmiary - 671 MB - a odnośniki do niego można znaleźć pod tym adresem.

Napęd HD-DVD dla notebooków


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 10:35
(5)Komentarzy (5)
Opracowany przez Toshiba Samsung Storage Technology napęd przeznaczony jest dla komputerów przenośnych i prawdopodobnie jako pierwszy w tej kategorii umożliwia odczyt płyt w standardzie HD-DVD. Model ten nosi oznaczenie TS-L802A i pomimo że nie potrafi zapisywać płyt HD-DVD możliwe jest nagrywanie płyt CD i DVD. Obsługiwane formaty i prędkości zapisu to DVD-RAM przy prędkości 3x, DVD-R 4x, DVD-R DL 2,4x, DVD-RW 4x, DVD+R 4x, DVD+R DL 2,4x, DVD+RW 4x, CD-R 16x oraz CD-RW 10x. Odczyt płyt HD-DVD odbywa się przy prędkości 1x, DVD 8x a CD 24x. Wymiary napędu wynoszą 128 mm na 126,1 mm na 12,7 mm przy wadze 160 g. Jak na razie cena tego modelu nie jest znana.

 
Poniedziałek 26 września 2005

Omega ATI Catalyst 5.9


Autor: DYD | 15:44
Komentarzy (0)
OmegaDrive wypuścił "własne" sterowniki v2.6.71 Omega dla systemów Windows 2k/XP oparte o sterowniki Catalyst w wersji 5.9. Mogą z nich skorzystać użytkownicy kart z układami Radeon, w tym m.in. X7xx, X8xx, Radeon All In Wonder Radeon 7x00/VE/LE, Radeon 8500/LE, Radeon 9x00/SE/Pro/XT/TX, Radeon oraz Mobility Radeon. Pakiet m.in. oferuje szybką możliwość programowej przeróbkami kart typu R9500->R9700 i innych soft-optymalizacji. Dodatkowo w pakiecie znajdziemy kilka przydatnych narzędzi do tweakowania i o/c. Pakiet można ściągnąć ze strony Omegi (17.6MB). Info o zmianach w pliku readme.txt.

Nowy kombajn multimedialny


Autor: DYD | 15:41
(19)Komentarzy (19)
Creative poinformował o wprowadzeniu multimedialnego odtwarzacza MP3 Zen Vision, przeznaczonego do przeglądania zdjęć i odtwarzania cyfrowych filmów. Urządzenie wyposażone jest w ekran obsługujący 262,144 kolorów o rozdzielczości 640x480, dysk twardy o pojemności 30 GB i wagę 239 gramów. Odtwarzacz wyposażony jest we wbudowane radio FM z 32 zaprogramowanymi ustawieniami oraz z funkcją nagrywania. Złącze Plug&View z boku odtwarzacza obsługuje zarówno karty Compact Flash Type I i Type II. Opcjonalny adapter kart pamięci wpasowuje się bezpośrednio w slot Compact Flash i obsługuje popularne typy kart pamięci, w tym SmartMedia, MultiMedia Card i Secure Digital - w sumie 17 rodzajów. » czytaj dalej

Asus A8N-VM i A8N-VM CSM


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 14:14
Komentarzy (0)
Asus wprowadza do sprzedaży dwie bliźniacze płyty główne, przeznaczone dla procesorów AMD K8. Pierwsza z nich to A8N-VM, bazująca na chipsecie nForce 410 z układem graficznym GeForce 6100 a druga to A8N-VM CSM zawierająca nForce 430 i GeForce 6150. Obydwa modele posiadają gniazdo Socket 939 dla procesorów AMD K8, jeden slot PCI-Express x16, jeden PCI-E x1 i dwa PCI. Oprócz tego płyty posiadają dwa porty ATA 133, 6-kanałowy układ audio oraz 8 portów USB 2.0. Model A8N-VM posiada 2 porty Serial-ATA II i kartę FastEthernet a wersja A8N-VM CSM 4 porty i GigabitEthernet oraz dodatkowo wyjście DVI i port FireWire. Ceny płyt mają wynosić 79 Euro dla wersji A8N-VM i 89 Euro dla modelu A8N-VM CSM.

Zalman FS-C77 oraz FS-V7


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 12:17
(7)Komentarzy (7)
Zalman wprowadził niedawno do sprzedaży dwa coolery, należące do serii o nazwie Fatal1ty. Modele te swoim wyglądem mają pasować do płyt głównych Fatal1ty firmy Abit oraz urządzeń Creative w tej samej wersji. Dla procesorów przeznaczony jest model Fatal1ty FS-C77, przystosowany do instalacji na platformie AMD K8 i Intel Pentium 4. Waży on 918g, jego wymiary wynoszą 136 mm na 136 mm na 67 mm, wykonany jest z miedzi a wentylator z półprzezroczystymi łopatkami został podświetlony czerwoną diodą. Drugi model przeznaczony jest dla kart graficznych - jego oznaczenie to Fatal1ty FS-V7. Pasuje on na większość dostępnych kart graficznych, również wykonany jest w całości z miedzi, wyposażony w wentylator z półprzezroczystymi łopatkami i czerwoną diodę. Waga coolera to 270g a wymiary wynoszą 91 mm na 126,4 mm na 30 mm. » czytaj dalej

Rekordowy ekran LCD Brightside


Autor: Adam | źródło: TomsHardware | 11:46
(10)Komentarzy (10)
Firma Brightside, wywodząca się z Kanady, przedstawiła ekran LCD o rekordowo wysokim kontraście. Przedstawione urządzenie nosi nazwę DR-37P a jego przekątną wynosi 37 cali. Ekran ten dysponuje kontrastem na poziomie 200 000 : 1 i jasnością 3 000 cd/m2. Tak wysoki kontrast i naturalny obraz urządzenie zawdzięcza specyficznej budowie z 16-bitowym odwzorowaniem kolorów - zastosowana matryca LCD zapewnia 8-bitową paletę, która jest dodatkowo poszerzona o kolejne 8 bitów dzięki podświetleniu diodami LED. Kąty widzenia wynoszą po 170 stopni w pionie i poziomie, rozdzielczość to 1920 na 1080 punktów a wejścia obejmują DVI-D oraz HD-DI. Ekran ma potężny pobór mocy - 1680W - i równie wysoką cenę, wynoszącą 49 tysięcy dolarów.

RM CPU Clock Utility 1.8


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 11:11
Komentarzy (0)
Dostępna jest już najnowsza wersja programu RightMark CPU Clock Utility, oznaczona numerem 1.8. Program potrafi odczytywać prędkości procesora, bieżące wartości mnożnika (FID) oraz napięcia (VID). Pozwala także dzięki, technologiom AMD PowerNow! lub AMD Cool´n´Quiet, zmieniać mnożnik i napięcie procesorów AMD podczas pracy systemu, a także dzięki EIST i SpeedStep takie same zmiany są możliwe dla procesorów Intel, które obsługują wymienione technologie. Wersja 1.8 to przede wszystkim poprawki zauważonych wcześniej błędów - pełną listę zmian można znaleźć pod tym adresem. Plik z programem można pobrać spod tego odnośnika (275 KB).

Trzy nowe Opterony


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 11:00
(1)Komentarzy (1)
AMD wprowadza do sprzedaży trzy nowe modele dwurdzeniowych procesorów Opteron. Dwa spośród nich - Opteron 280 oraz Opteron 880 są już dostępne. Pracują one z prędkością 2,4 GHz i posiadają po 1 MB pamięci cache na każdy z rdzeni. Ponadto będą dostępne w trzech wersjach różniących się poborem mocy (TDP): 95W, 68W i 55W. Obydwa przeznaczone są dla gniazda Socket 940 i mogą pracować odpowiednio w systemach z 2 (280) lub 4 i więcej (880) procesorami. Z kolei za 30 dni do sprzedaży trafi trzeci procesor - Opteron 180 przeznaczony dla gniazda Socket 939 i systemów z 1 procesorem, także pracujący z prędkością 2,4 GHz i wyposażony w 1 MB pamięci cache na każdy z rdzeni. Ceny nowych procesorów wynoszą 799 dla wersji 180, 1299 dla modelu 280 i 2649 dolarów w przypadku modelu 880.

Nowe karty Elsa Quadro FX


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 10:19
(5)Komentarzy (5)
Firma Elsa wprowadza do sprzedaży dwie karty graficzne, przeznaczone do zastosowań profesjonalnych. Pierwszy model nosi nazwę Quadro FX 4500 i bazuje na układzie firmy nVidia, taktowanym zegarem 415 MHz. Oprócz tego karta posiada 512 MB pamięci GDDR3 z 256-bitową szyną, która pracuje z prędkością 525 MHz DDR. Model ten przeznaczony jest dla magistrali PCI-Express, posiada dwa wyjścia DVI o maksymalnej rozdzielczości 2560 na 1600 i wspiera standard ShaderModel 3.0. Cena Quadro FX 4500 wynosi około 2600 dolarów. Tańszą kartą jest model Quadro FX 3450 w cenie wynoszącej 1460 dolarów, również przeznaczony dla magistrali PCI-Express ale bazujący na starszym układzie. Karta także posiada dwa wyjścia DVI ale już bez obsługi rozdzielczości 2560 na 1600. Obydwa modele są już dostępne w sprzedaży. » czytaj dalej

Eizo FlexScan P1700


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 10:04
Komentarzy (0)
Do oferty firmy Eizo dołączył nowy monitor LCD o nazwie FlexScan P1700. Urządzenie dysponuje matrycą o przekątnej 17 cali i rozdzielczości 1280 na 1024 punkty. Deklarowany czas reakcji wynosi 8 ms, jasność osiąga wartość 300 cd/m2 a kontrast określony zostało jako 700:1. Kąty widzenia to odpowiednio 160 stopni w pionie i 170 w poziomie. Oprócz tego urządzenie zostało wyposażone w sensor, który automatycznie reguluje jasność monitora. FlexScan P1700 posiada tylko analogowe wejście D-Sub a jego wymiary wynoszą 369 mm na 192 mm na 385,2 mm przy wadze 4,2 kg. Dodatkowo model ten jest dostępny w dwóch kolorach obudowy - białym i czarnym. Sugerowana cena modelu FlexScan P1700 wynosi 360 dolarów.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL