Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 31 maja 2006  
    

Cpu-Z w wersji 1.34


Autor: DYD | 22:03
Komentarzy (0)
Ukazała się nowa wersja (1.34) informatora o procesorze i chipsecie płyty głównej Cpu-Z. Ten mały program podobnie jak bardziej rozbudowany Everest, czy HWiNFO, przekazuje nam informacje techniczne o naszym procesorze, chipsecie płyty głównej oraz pokazuje status pamięci. W nowej wersji dodano wsparcie dla procesorów AMD socket AM2/S1/F (rev F.), lepsze raportowanie pamięci Enhanced Performance Profile, dodano nowe wpisy w DDR2 - Trc (bank cycle time) w chipsetach i925, i945, i955, i975. Dodano także obsługę FB-DIMM DDR2 SPD, nazwy Core 2 Duo, logo Turion 64 X2 i poczyniono kilka poprawek. Program w wersji dla systemów Windows 95, 98, Me, NT4, 2000 można ściągnąć z www.cpuid.com (407 KB).

Prestigio Mini PC


Autor: DYD | 21:56
(8)Komentarzy (8)
Firma Prestigio wprowadziła do sprzedaży minikomputer Prestigio Mini PC. Komputer wykorzystuje platformę Intela MoDT (Mobile on Desktop) zapewniająca niski pobór mocy, cichą pracę i małe rozmiary. Komputer wykorzystujący procesor Pentium M z magistralą 533 Mhz o częstotliwości 1,73 GHz, 512 MB RAM i dyskiem twardym parallel ATA o pojemności 40 lub 80 GB został umieszczony w niewielkiej, stylowej obudowie o wymiarach 16,5 x 16,5 x 5 cm. Prestigio Mini PC zawiera zestaw łącz wideo łącznie z portem DVI i S-Video. Standardowym wyposażeniem urządzenia jest też kontroler sieci bezprzewodowej WiFi i gigabitowej sieci przewodowej oraz nagrywarka DVD. » czytaj dalej

Nowy Mac za starego Peceta?


Autor: Adam | źródło: The Register | 17:40
(3)Komentarzy (3)
Firma Apple rozpoczęła dzisiaj akcję, która polega na odebraniu starego, niepotrzebnego komputera przy zakupie nowego Mac'a. Ponadto Apple obiecuje, że stary sprzęt zostanie poddany utylizacji w sposób jak najbardziej przyjazny środowisku. Akcja ta dotyczy jak na razie tylko terenu Stanów Zjednoczonych i zakupów dokonywanych on-line. Jednocześnie nie ma znaczenia jaki komputer chcemy oddać - biurkowy czy przenośny - ani kto jest jego producentem. Niestety, wysyłką starego komputera pod wskazany adres musi się zająć sam nabywca. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

PNY odkupuje karty 3Dlabs


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 17:10
(1)Komentarzy (1)
Jak już wcześniej informowaliśmy 3Dlabs nie będzie się już zajmował tworzeniem nowych układów graficznych do zastosowań profesjonalnych - w związku z tym firma PNY Technologies wprowadziła promocję dla użytkowników posiadających karty z układami tego producenta. Ich posiadacze mogą liczyć na upusty przy zakupie kart PNY z serii Quadro - warunkiem jest oddanie karty z układem 3Dlabs. Właściciele kart 3Dlabs Realizm 800 mogą kupić model Quadro FX 4400 w cenie 549 dolarów a posiadacze Realizm 500 mogą nabyć Quadro FX 3400 za 449 dolarów. Wymiana dotyczy także kart Realizm 100 lub 200 - można za nie kupić FX 4000 w cenie 449 dolarów, jak również posiadaczy kart Wildcat VP 560 – 990 lub Wildcat 4 7210 i 7110, którzy mogą je zamienić na Quadro FX 3000 w cenie 349.

Dwa wyświetlacze w notebookach


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 14:09
(4)Komentarzy (4)
Asustek Computer wraz z premierą systemu Windows Vista ma zamiar wprowadzić do sprzedaży dwa komputery przenośne, z których każdy będzie wyposażony w dwa ekrany. Rozwiązanie to, opracowane przez Microsoft, nosi nazwę SideShow i jest jednym ze składników Visty. Dzięki niemu użytkownik ma stały dostęp do wybranych przez siebie informacji, także po wygaszeniu ekranu a nawet wyłączeniu komputera. Drugi ekran będzie znacznie mniejszy od podstawowego - Asus zamierza zastosować model o rozdzielczości 320 na 240 punktów. W jednym z wariantów możliwe jest także odłączenie ekranu od notebooka i używanie go na przykład jako przenośny odtwarzacz. Jak na razie nie wiadomo jak takie rozwiązanie wpłynie na cenę tych notebooków.

Dwa nowe notebooki Acer Ferrari


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 13:52
(4)Komentarzy (4)
Acer zaprezentował dwa nowe komputery przenośne z serii Ferrari - pierwszy z nich nosi nazwę Ferrari 1000 a drugi Ferrari 5000. Obydwa systemy korzystają z najnowszych procesorów AMD Turion 64 X2 a ich obudowy wykonane są z włókien węglowych. Ferrari 1000 korzysta z chipsetu ATI RADEON XPRESS 1150 ze zintegrowanym układem graficznym oraz panoramicznego ekranu o przekątnej 12,1 cala, a jego waga wynosi 1,7 kg. Do dyspozycji jest także wbudowana kamerka OrbiCam. W modelu Ferrari 5000 wykorzystany został panoramiczny ekran o przekątnej 15,4 cala i ponownie kamerka OrbiCam. W obydwu notebookach do dyspozycji jest także obsługa sieci WLAN 802.11a/b/g, Bluetooth 2.0 oraz GigabitEthernet. Ponadto w modelu Ferrari 5000 można wybierać między nagrywarką płyt DVD a napędem HD DVD. Dokładne ceny tych komputerów nie zostały podane.

Kolejne procesory Intel Yonah


Autor: Adam | źródło: VRZone | 11:29
(4)Komentarzy (4)
Na 25 czerwca została zapowiedziana premiera kolejnych układów firmy Intel, bazujących na rdzeniu Yonah. Nowy model nosi nazwę Core Duo U2500 i należy do kategorii układów o obniżonym poborze mocy (ULV). Pracuje on z prędkością 1,2 GHz, korzysta z FSB o prędkości 533 MHz i 2 MB pamięci cache L2. Oprócz tego oferuje on wsparcie dla technologii Intel Virtualization (VT), Enhanced Intel Speed Step (EIST), Intel EM64T oraz Execute Disable Bit (XD Bit). Pobór mocy tego układu (TDP) został określony na 9 W, a jego cena ma wynosić 289 dolarów. W mniej więcej tym samym czasie do sprzedaży trafi także Celeron M 423, pracujący z prędkością 1,06 GHz - posiada on 1 MB cache, korzysta z FSB o prędkości 533 MHz a pobór mocy (TDP) został określony ma 5,5 W. Cena tego układu to 161 dolarów. » czytaj dalej

Karta HIS z dwoma GPU X1600XT


Autor: Adam | źródło: VRZone | 11:04
(1)Komentarzy (1)
HIS ma zamiar wprowadzić do sprzedaży kartę graficzną wyposażoną w dwa układy graficzne ATI Radeon X1600 XT. Układy na karcie współpracują ze sobą dzięki mostkowi, dostarczonemu przez firmę TLX - rozwiązanie to w swoich założeniach jest podobne do stosowanego w kartach GeForce 7950 GX2. Dzięki temu każdy z układów ma do dyspozycji pełną wydajność magistrali PCI-Express x16, a sama karta korzysta z pojedynczego slotu PCI-Epxress. Układy graficzne w tym modelu pracują z prędkością 590 MHz, oferując w sumie 24 jednostki Pixel Shader, i korzystają łącznie z 512 MB pamięci taktowanej zegarem 690 MHz DDR. Przedstawiona na zdjęciu karta to egzemplarz przedprodukcyjny, a sama karta jeszcze nie otrzymała ostatecznej nazwy.

Nowa płyta Asus'a P5W DH Deluxe


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 10:45
(5)Komentarzy (5)
Asus przedstawił nową płytę główną o nazwie P5W DH Deluxe - model ten został stworzony z myślą o procesorach Intel Core 2 Duo i jest bogato wyposażony. Płyta bazuje na chipsecie Intel 975X z mostkiem południowym ICH7R i oferuje dwa sloty PCI-Express x16 ze wsparciem technologii Crossfire, dwa PCI-E x1 i dwa PCI. Do dyspozycji są także dwa porty IDE i aż trzy kontrolery Serial-ATA: pierwszy w mostku południowym, oferujący trzy porty Serial-ATA II, drugi to układ JMB363, obsługujący jeden port e-SATA i jeden Serial-ATA II, a trzeci pochodzi z firmy Silicon Image i dodaje dwa porty Serial-ATA II. Płyta P5W DH Deluxe wyposażona jest w dwie karty sieciowe GigabitEthernet i jedną WiFi a także 8-kanałowy układ HD-Audio, pasywny system chłodzenia oraz rozwiązanie o nazwie DH Remote, stanowiące zdalne sterowaniem dla całego komputera. Asus jak na razie nie podał ceny tego modelu i nie przedstawił jego zdjęcia. Więcej informacji o tej płycie można znaleźć pod tym adresem.

 
Wtorek 30 maja 2006

Razer Krait - pierwszy gryzoń dla strategów?!


Autor: Spieq | 11:10
(13)Komentarzy (13)
Przed premierą Copperheada poruszenie wśród graczy było ogromne - oczekiwali czegoś jeszcze lepszego od dotychczasowych rozwiązań, co pozwoliłoby na zdobycie mistrzostwa świata w ulubionej grze. Razer umiejętnie podgrzewał atmosferę, publikując arcyciekawe newsy na temat rewolucyjności tejże myszki. Część osób połknęła haczyk, inni - odeszli rozczarowani. Tym razem jest inaczej - Razer Krait nie jest koniem pociągowym producenta, który nie sili się nawet na wmawianie nam, z jaką to niespotykaną myszką mamy do czynienia. Wychodząc z założenia, że sprawdzone rozwiązania nie niosą ze sobą ryzyka porażki, postanowił połączyć entuzjastów poprzednich modeli - Vipera i Diamondbacka. Czy takie małżeństwo odniesie sukces? A może zabije je rutyna i strach przed czymś naprawdę nowym i pomysłowym? Czy marketingowy haczyk „na stratega” wystarczy w zupełności? » czytaj dalej

Pierwsze GF 7950 GX2 w sprzedaży


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 10:50
(12)Komentarzy (12)
Oficjalna premiera tych kart - nVidia GeForce 7950 GX2 - zapowiedziana została na dzień 5 czerwca tego roku. Tymczasem w Izraelu jeden z dystrybutorów najwyraźniej nie mógł się doczekać premiery i rozesłał pierwszą partię tych kart do sklepów. Jak na razie zbyt wiele nie wiadomo o kartach, które trafiły do sprzedaży - producentem tych kart jest Leadtek, a ze względu na ich niewielką liczbę sklepy ustaliły dla nich bardzo wysoką cenę, wynoszącą w przeliczeniu między 850 a 1000 dolarów. Karty te noszą oznaczenie PX7950GX2, korzystają z dwóch układów z serii GeForce 7900 GTX i wyposażone są w łącznie 1 GB pamięci RAM.

Notebook Toshiba AW5 z Core Duo


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 10:44
Komentarzy (0)
Toshiba przedstawiła kolejny komputer przenośny o nazwie Satellite AW5, konstrukcyjnie bardzo zbliżony do wprowadzonego wcześniej modelu CW1. Najważniejsza różnica to zastosowanie układu graficznego nVidia GeForce Go 7600 - CW1 korzystał z układu zintegrowanego w chipsecie ATI Radeon Xpress 200. AW5 posiada 15,4-calowy ekran o rozdzielczości WXGA i korzysta z procesorów Intel Core Duo. Oprócz tego do dyspozycji jest nagrywarka płyt DVD, slot ExpressCard, czytnik kart pamięci, cztery porty USB 2.0 i jeden FireWire 400 oraz obsługa sieci WLAN 802.11a/b/g i GigabitEthernet. W podstawowej konfiguracji znalazł się także 60 GB dysk twardy i 512 MB pamięci RAM. Model AW5 jak na razie dostępny jest w Japonii w cenie około 1700 dolarów.

Cyfrówka Fujifilm Finepix Z3 Zoom


Autor: Adam | źródło: The Register | 10:40
Komentarzy (0)
Firma Fujifilm przedstawiła nowy aparat cyfrowy o nazwie Finepix Z3 Zoom. Model ten, według słów producenta, został stworzony z myślą o kobietach - w związku z tym dostępne są trzy kolory obudowy: srebrny, błękitny i różowy. Aparat wyposażony jest w sensor o rozdzielczości 5 Mpix i obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym. Oprócz tego czułość można ustawić na maksymalną wartość 1600 ISO a sam aparat może równocześnie wykonywać dwa zdjęcia, z których jedno wykonane jest z lampą a drugie bez niej - wybór najlepszego należy już do użytkownika. Finepix Z3 Zoom wyposażony jest także w 2,5-calowy, kolorowy ekran, i posiada możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości VGA przy 30 fps. Do dyspozycji jest także 10 MB wbudowanej pamięci oraz możliwość wykorzystania kart pamięci xD. Producent nie określił jak na razie ceny tego aparatu.

Kolejny MiniPC AOpen MP945-VXR


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 10:31
(3)Komentarzy (3)
AOpen w najbliższym czasie ma wprowadzić do sprzedaży nowy komputer z kategorii MiniPC - model ten nosi nazwę MP945-VXR. System ten korzysta z inicjatywy MoD (Mobile on Desktop) i bazuje na podzespołach zaczerpniętych z komputerów przenośnych. Zastosowany chipset to Intel 945GM a wykorzystane procesory to Intel Core Duo. MP945-VXR posiada gniazdo dla pamięci DDR2-SODIMM i jeden slot Mini-PCI a ponadto wyposażony jest w kartę sieciową GigabitEthernet, port Serial-ATA dla 2,5-calowego dysku twardego, wyjście telewizyjne i DVI, port FireWire i USB 2.0 a także wyjście audio w formacie 5.1. Wymiary obudowy wynoszą 16,5 cm na 16,5 cm przy wadze około 2,3 kg. Kompletny system, wyposażony między innymi w procesor Core Duo, ma kosztować około 900 Euro. » czytaj dalej

Nowy chipset VIA P4M900


Autor: Adam | źródło: The Register | 10:20
Komentarzy (0)
VIA przedstawiła zapowiadany już jakiś czas temu nowy chipset, przeznaczony dla procesorów Intela. Chipset ten nosi nazwę P4M900 i posiada zintegrowany układ graficzny o nazwie Chrome9, wyposażony w dwa potoki i oferujący wsparcie standardu Shader Model 2.0. Chrome9 pracuje z prędkością 250 MHz i obsługuje wyjście telewizyjne ze wsparciem dla technologii HDTV i trybu 1080p. P4M900 może także obsługiwać zewnętrzną kartę graficzną, korzystającą ze slotu PCI-Express x16, a także dwa sloty PCI-E x1. P4M900 wspiera procesory Intela z FSB do 1066 MHz włącznie i obsługuje pamięci DDR2 667 a ponadto może być łączony z różnymi mostkami południowymi VIA.

Nowy, niedrogi projektor od BenQ


Autor: Anitka | 08:57
(5)Komentarzy (5)
Firma BenQ poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek projektora W100. Nowy model projektora dedykowany jest dla kina domowego. Projektor cechuje się poziomem jasności obrazu 1300 ANSI lumenów, kontrastem na poziomie 2500:1 i poziomem szumów 25dB. Projektor waży 2,7 kg a jego wymiary to 238x283x94 mm. Charakteryzuje się naturalną rozdzielczością obrazu 854x480 (16:9) pikseli w palecie kolorów 16,7 mln. W100 zapewnia przekątną od 35” do 160” w ustawieniu minimalnej odległości od ekranu od 1,35 metra do 11,32 metra. W100 posiada wejścia NTSC, PAL, SECAM oraz HDTV (480p, 576p, 720p i 1080i). Projektor dostępny jest w cenie 3 120 zł brutto i jest objęty gwarancją 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę).

Tuner DVB-T w sticku USB


Autor: Anitka | 08:41
Komentarzy (0)
Avermedia zaprezentowała nowy tuner TV o nazwie AVerTV DVB-T Volar wielkością przypominający popularne "sticki" USB. Urządzenie ma wymiary 7 cm x 2.5 cm x 1.1 cm i waży 17.5 grama. Nowy tuner jest kompatybilny z systemami Windows XP Media Center Edition (MCE) 2005 oraz Linux i jest zgodne z wymaganiami czułości RF NorDig. Urządzenie dostarczane jest z oprogramowaniem AVerTV 6, które zapewnia m.in. wsparcie dla cyfrowych napisów, ustawienia PIP/POP oraz poprawę jakości video. Tuner został ponadto zaprojektowany, aby zminimalizować pobór mocy, dzięki czemu nie jest skracana żywotność baterii na przykład w notebooku. Zgodnie z założeniami producenta, AVerTV DVB-T Volar nie ma zachwycać ilością funkcji, a charakteryzować się prostotą i łatwością użycia. » czytaj dalej

Samolot na paluszkach


Autor: DYD | 08:26
(1)Komentarzy (1)
Matsushita, producent baterii Panasonic Oxyride, oraz studenci Tokyo Institute of Technology wspólnie opracowali pierwszy na świecie (stan na 16 stycznia 2006) załogowy samolot działający na baterie AA, czyli popularne paluszki. W czasie próby w dniu 29 kwietnia 2006 r. samolot, napędzany mocą 160 baterii AA Panasonic Oxyride, wzniósł się na wysokość 2 metrów i pokonał w powietrzu dystans 400 metrów w czasie 90 sekund. Przed oficjalnym startem maszyny, który odbędzie się w lipcu br., planowana jest jeszcze jedna próba – z wykorzystaniem 120 baterii AA. Lipcowe wydarzenie ma zostać zarejestrowane przez Japońskie Stowarzyszenie Lotnicze. » czytaj dalej

AMD zamieni FAB 30 w FAB 38


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 00:06
Komentarzy (0)
Firma AMD podała, że zamierza zwiększyć możliwości produkcyjne swoich fabryk w najbliższych trzech latach. Jednym z głównych posunięć w tym kierunku jest przebudowa istniejącego zakładu produkcyjnego o nazwie Fab 30, produkującego obecnie procesory na 200 mm waflach krzemowych. FAB 30 ma zostać przystosowany do produkcji na 300 mm waflach kosztem 2,5 miliarda dolarów, tym samym podwajając ilość procesorów otrzymywanych z jednego wafla. Jednocześnie dzięki tym zmianom FAB 30 rozpocznie produkcję w technologii 65 nm pod koniec 2007 roku. Po przebudowie zmieni się także nazwa FAB 30 - nowa nazwa to FAB 38. Przy okazji przebudowy AMD zamierza także wprowadzić pewne zmiany w zakładzie o nazwie FAB 36. Oficjalne oświadczenie AMD w tej sprawie można znaleźć pod tym adresem.

Nowa wersja 36 GB Raptora


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 00:02
(8)Komentarzy (8)
Kilka miesięcy temu Western Digital wprowadził odnowioną wersję 74 GB modelu Raptor, noszącą oznaczenie WD740ADFD. Teraz przyszła kolej na nowszą wersję 36 GB Raptora - w nowym wcieleniu wykorzystane zostały 75 GB talerze, pochodzące z modeli WD1500ADFD oraz WD740ADFD - oczywiście wykorzystywana jest tylko 1 strona 1 talerza. Dysk w tej wersji otrzymał oznaczenie WD360ADFD oraz nowy kontroler - zamiast mostku ATA - SATA dysk korzysta z kontrolera SATA z NCQ. Pozostałe zmiany to zwiększenie pamięci cache z 8 do 16 MB, krótszy czas dostępu przy odczycie (4,5 ms czyli o 0,1 ms mniej), zapisie (5,2 ms czyli o 0,7 ms mniej) a także większa prędkość odczytu danych (maksymalnie 84 MB/s czyli o 12 MB/s więcej) i niższy poziom głośności (29 dBA czyli o 3 dBA mniej). 36 GB Raptor w nowej wersji powinien wkrótce pojawić się w sklepach.

 
Poniedziałek 29 maja 2006

Artykuł sponsorowany - odkrywamy tajemnice!


Autor: Spieq | 12:00
(17)Komentarzy (17)
Rozważań reklamowych ciąg dalszy. Po ogólnym wstępie przyszedł czas na krwiste kawałki - coś, co szczególnie spędza sen z oczu poszukiwaczy zaginionej prawdy. Artykuł sponsorowany, czyli twór prawie namacalny, lecz nierzadko ukrywający się pod płaszczem cnoty i niedopowiedzeń. Forma reklamy szczególnie potępiana w przypadku, gdy autor nie akcentuje rzeczywistego jego statusu. Albo też w momencie, gdy coś niezasłużenie zasługuje na tyle słów zachwytu. Jak to w końcu jest z tym - z pozoru - niewinnym tworem? Istnieje? A jeśli tak, czy włada także naszymi umysłami? » czytaj dalej

Nowe klipy WMV High Definition


Autor: DYD | 11:55
(17)Komentarzy (17)
Na specjalnej stronie Microsoftu ostatnio ukazały się nowe "zajawki" video z kilku programów przyrodniczych i sportowych zapisanych w formacie WMV High Definition. Cztery nowe klipy mają rozdzielczość w standardzie 720p (1280 x 720 pikseli) i każdy waży ponad 100 megabajtów. Zachęcam przede wszystkim obejrzeć 2 minutowy trailer Super Speedway - kamera usytuowana jest w bolidzie Formuły 1, zaś widok z niej jest mocno ekscytujący - można by także rzec, że jest wzorem do stworzenia gry wyścigowej z naprawdę realistycznymi odczuciami z jazdy. Polecam fanom szybkiej jazdy...

Nowości AMD także dla Socket 939


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 11:42
(2)Komentarzy (2)
Dwa najwydajniejszy w swoich seriach dwurdzeniowe układy AMD dla komputerów biurkowych - Athlon 64 FX-62 oraz Athlon 64 X2 5000+ - będą dostępne zarówno w wersji dla nowej podstawki Socket AM2, jak i starszej Socket 939. Do tej pory wydawało się, że nowe układy będą dostępne tylko w wersji dla nowej podstawki. Ceny tych procesorów mają wynosić 1031 dolarów dla modelu FX-62, pracującego z prędkością 2,8 GHz, i 696 dolarów w przypadku 5000+, taktowanego zegarem 2,6 GHz. Oficjalne potwierdzenie tej informacji można znaleźć na stronach AMD pod tym adresem.

Bezprzewodowe słuchawki Creative


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 11:40
(1)Komentarzy (1)
Creative przedstawił nowe, bezprzewodowe słuchawki o nazwie SL3100. Zestaw ten korzysta z technologii Bluetooth, a według zapewnień producenta dzięki rozwiązaniu o nazwie Dual Mode można z nich korzystać przez 8 godzin po jednokrotnym naładowaniu. Słuchawki są zgodne ze standardami A2DP oraz AFH i mogą działać w promieniu do 10 m od nadajnika. SL3100 posiadają wbudowany akumulator Li-Ion a wykorzystane przetworniki noszą nazwę Neodymium i mają 40 mm średnicy. Oprócz tego zestaw ten pozwala na zdalne sterowanie odtwarzaczami tego samego producenta - dostępne funkcje to regulacja głośności i przeskakiwanie między ścieżkami. W zestawie otrzymujemy także dwa zestawy "poduszek" - jedne wykonane są z gąbki a drugie z materiału skóropodobnego. Creative wycenił swoje słuchawki na 130 dolarów.

Abit przedstawia Fatal1ty AN9 32X


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 11:18
(1)Komentarzy (1)
Abit wkrótce wprowadzi do sprzedaży nową płytę główną z serii Fatal1ty - model ten nosi nazwę Fatal1ty AN9 32X. Płyta po raz pierwszy została zaprezentowana podczas tegorocznego CeBIT'u - jest ona przeznaczona dla procesorów AMD w wersji Socket AM2 i bazuje na chipsecie nVidia nForce 590 SLI. Do dyspozycji są dwa sloty PCI-Express x16, pracujące w trybie SLI z pełną prędkością x16, a także cztery gniazda pamięci DDR2 o łącznej pojemności do 8 GB. Oprócz tego płyta oferuje dwa sloty PCI-E x1, jeden PCI, dwie karty sieciowe GigabitEthernet, dwa porty FireWire, dziesięć portów USB 2.0, 8-kanałowy układ HD Audio, sześć portów Serial-ATA II a także system chłodzenia o nazwie OTES GT. Abit jak na razie nie podał ceny tej płyty.

Wyprzedaż układów Intel Netburst?


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 11:10
(7)Komentarzy (7)
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o sporych obniżkach cen dwurdzeniowych procesorów Intel Pentium D, oferowanych przez firmę Intel. Na tym jednak nie koniec - wraz z premierą procesorów Core 2 Duo zostaną wprowadzone znaczne obniżki cen układów Pentium 4 z serii 5 i 6. Zmiany te wejdą w życie z dniem 23 lipca - najciekawszym układem będzie nowy model Pentium 4 524, kosztujący zaledwie 69 dolarów - czyli mniej niż niejeden Celeron D do tej pory. Układ ten pracuje z prędkością 3,06 GHz i korzysta z FSB o prędkości 533 MHz. Oprócz niego oferowane będą modele 531 w cenie 74 dolarów (wcześniej 178 dolarów) oraz 541 w cenie 84 dolarów (wcześniej 218 dolarów). Spore obniżki obejmą także procesory z serii 6 - najtańszy układ to Pentium 4 631, wyceniony na 163 dolary (wcześniej 178). Pozostałe modele to 641 w cenie 163 dolarów (wcześniej 218 dolarów), 651 w cenie 163 dolarów (dotychczas 273 dolary) oraz 661 wyceniony na 183 dolary (wcześniej 401 dolarów).

Procesory Intel Merom i ich ceny


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 11:04
(1)Komentarzy (1)
W sierpniu tego roku ma się odbyć premiera dwurdzeniowych, 64-bitowych układów firmy Intel noszących kodową nazwę Merom, które są przeznaczone dla komputerów przenośnych. Jak już wcześniej informowaliśmy mają one nosić nazwę Core 2 Duo - początkowo do sprzedaży trafią trzy układy z tej serii. Pierwszy z nich nosi oznaczenie T7600 i pracuje z prędkością 2,33 GHz - będzie on kosztować ponad 600 dolarów. Drugi układ to T7400, pracujący z prędkością 2,16 GHz, wyceniony na 423 dolary. Trzeci układ z tej serii nosi nazwę T7200 - jego taktowanie wynosi równe 2 GHz a cena to 294 dolary. Oprócz tego jeszcze w tym roku, ale w późniejszym terminie, trafią do sprzedaży dwa nowe procesory Celeron M - pierwszy z nich to model 420, pracujący z prędkością 1,86 GHz, a drugi nosi oznaczenie 430 i taktowany jest zegarem 2 GHz. Ich ceny mają wynosić poniżej 100 dolarów.

Tablet PC R1F w planach Asusa


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 11:02
(1)Komentarzy (1)
Asus opracował swój pierwszy komputer przenośny należący do kategorii Tablet PC - model ten nosi nazwę R1F i jak na razie nie wiadomo kiedy trafi do sprzedaży. R1F korzysta z procesorów Intel Core Duo oraz panoramicznego ekranu o przekątnej 13,3 cala. Oprócz tego ekran ten można obracać, zmieniając komputer z notebooka w tablet. Na liście wyposażenia można znaleźć obsługę sieci WLAN 802.11a/b/g, GigabitEthernet i Bluetooth a także nagrywarkę płyt DVD, czytnik kart pamięci, czytnik linii papilarnych, trzy porty USB 2.0 a także wyjścia S/PDIF, TV-Out oraz VGA. Dodatkowo Asus przewidział możliwość zamiany napędu optycznego na drugą baterię. Cena ani termin wprowadzenia do sprzedaży nie są znane.

Conroe-L w przyszłym roku?


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:40
Komentarzy (0)
W najnowszych planach wydawniczych firmy Intel pojawił się nowy procesor, noszący jak na razie kodowe oznaczenie Conroe-L. Wszystko wskazuje na to, że układ ten bazuje na architekturze o kodowej nazwie Conroe - lub jak kto woli procesorach Core 2 Duo - ale posiada tylko jeden rdzeń. Patrząc na informacje podane przez Intela Conroe-L może zastąpić oferowane obecnie procesory Celeron D oraz najtańsze modele Pentium 4 z serii 5. Jak na razie poza spodziewanym terminem premiery - ma ona nastąpić w drugim kwartale 2007 roku - nie wiadomo zbyt wiele o tym nowym układzie. Ceny ani wydajność Conroe-L nie zostały podane. » czytaj dalej

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL