Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 23 marca 2007  
    

Nowe telewizory LCD Samsunga


Autor: Adam | źródło: I4U | 19:08
(5)Komentarzy (5)
Koreański koncern Samsung przedstawił trzy nowe telewizory LCD należące do serii Bordeaux, które początkowo mają trafić do sprzedaży w Korei - modele te to 40-calowy LN40M81BD, 46-calowy LN46M81BD i największy z nich 52-calowy LN52M81BD. Wszystkie trzy obsługują tryb HD 1080p, a ich deklarowany kontrast wynosi aż 15 000:1. Jak na razie pozostałe parametry tych telewizorów nie zostały ujawnione. Ponadto każdy z nich wyposażony jest w aż trzy porty HDMI. Jak na razie nie wiadomo kiedy telewizory te trafią do sprzedaży na innych rynkach, ani jaka będzie ich dokładna cena.

Creative X-Fi dla notebooków


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 19:04
(31)Komentarzy (31)
Do tej pory firma Creative Labs dla komputerów przenośnych oferowała karty muzyczne bazujące na starszej generacji układów niż dla komputerów biurkowych - mowa o serii Audigy 2 ZS. W najbliższym czasie ma się to jednak zmienić - producent ten zamierza wprowadzić do sprzedaży produkt o nazwie Sound Blaster X-Fi Extreme Audio Notebook, zgodnie z nazwą bazujący na rozwiązaniach serii X-Fi. Jednocześnie ta zewnętrzna karta zamiast starszego interfejsu PCMCIA wykorzystuje najnowszy standard Express Card. Niestety, jak na razie dokładne parametry nie zostały podane, podobnie jak cena. Creative ma podać te brakujące informacje w ciągu kilku najbliższych tygodni. » czytaj dalej

Cięcia w ofercie układów Intela


Autor: Adam | źródło: The Register | 19:02
Komentarzy (0)
Według najnowszych doniesień w lipcu tego roku znikną z oferty niektóre starsze procesory firmy Intel przeznaczone dla komputerów przenośnych - mają one zostać zastąpione nowszymi układami. Z dniem 16 lipca z oferty mają zniknąć układy Core Solo T1300 oraz Core Solo T1400, układ o obniżonym poborze mocy Core Duo LV L2300 oraz procesory Celeron M 410 i 420. Wycofywane procesory zostaną zastąpione w drugim kwartale przez nowe wersje procesorów Core 2 Duo Lv oraz układy z serii Celeron M 500, a w trzecim kwartale dołączą do nich Core 2 Solo.

UPC chello szybsze


Autor: DYD | 14:42
(14)Komentarzy (14)
UPC Polska podwyższa prędkość swojej usługi szerokopasmowego dostępu do internetu chello. Tym razem UPC zwiększa prędkości dwóch usług: chello light i chello classic. Prędkość pobierania danych chello light wzrośnie z 1,5 Mb/s do 2 Mb/s, a wysyłania danych z 256 kb/s do 384 kb/s. Natomiast prędkość pobierania danych chello classic wzrośnie z 3 Mb/s do 5 Mb/s, a wysyłania danych z 384 kb/s do 512 kb/s. Szybsze chello light i chello classic będą dostępne w sprzedaży dla nowych klientów już od 25 marca. Ceny usług pozostaną bez zmian. » czytaj dalej

S.T.A.L.K.E.R. w piątek 13-tego


Autor: DYD | 14:26
(43)Komentarzy (43)
S.T.A.L.K.E.R. zdążył stać się kultowym tytułem jeszcze przed premierą. Wielkie zapowiedzi twórców, długie oczekiwanie, w końcu jest - i jak wynika z pierwszych opinii - ukraińskiemu zespołowi GSC Game World udało się dotrzymać obietnic i stworzyć wyróżniający się, klimatyczny FPS, pod wieloma względami przypominający grę RPG. Równo za 3 tygodnie gracze w całej Polsce będą się mogli o jej jakości przekonać, wkraczając samodzielnie w strefę śmierci. S.T.A.L.K.E.R. trafi na sklepowe półki w piątek, 13 kwietnia, w cenie 99,90 PLN.

24-calowiec LCD dla graczy


Autor: DYD | 10:03
(8)Komentarzy (8)
BenQ zaprezentował nowy 24-calowy monitor zaprojektowany z myślą o komputerowych graczach. Ma on stabilną obudowę ramową z obrotowym ekranem, wykorzystuje technologię "Senseye+game", interfejs HDMI oraz wyświetlaczem LCD 16ms (6ms GTG) / 12ms (Motion Picture Response Time. Sam ekran umieszczony jest w cienkiej metalowej ramce, a specjalne mocowanie pozwala na szybkie dostosowanie kąta widzenia do preferencji użytkownika. Zewnętrzna stała ramka obudowy pozwala np. na powieszenie słuchawek, kontrolera lub umieszczenia figurek bohaterów gier. W Polsce monitor dostępny będzie wiosną w orientacyjnej cenie detalicznej 3900 zł z VAT. » czytaj dalej

Alienware podkręca 4 rdzenie


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 07:10
(6)Komentarzy (6)
Firma Alienware poinformowała, że przez pewien okres czasu nabywcy systemów Area-51 7500 będą mogli wybrać "fabrycznie" podkręcony czterordzeniowy procesor Intela. Area-51 7500 to komputer biurkowy przeznaczony dla graczy - we wspomnianej wersji wykorzystany został procesor Intel Core 2 Extreme QX6700 oraz płyta główna na bazie chipsetu nVidia nForce 680i SLI. Niepodkręcony układ QX6700 pracuje z prędkością 2,66 GHz - w wersji oferowanej przez firmę Alienware został on podkręcony do 3,2 GHz. Cena podstawowej konfiguracji tego systemu wynosi 2199 dolarów, a więcej informacji o nim można znaleźć pod tym adresem.

Europejska premiera Sony PS3


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:06
(22)Komentarzy (22)
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu dzisiejszym odbyła się europejska premiera konsoli do gier Sony Playstation 3. Ze względów bezpieczeństwa w większości krajów nocna sprzedaż tej konsoli została odwołana - jednocześnie najbardziej spektakularna premiera miała miejsce w Londynie. Ponad 100 pierwszych nabywców konsoli PS3 - spośród których najbardziej wytrwali czekali w kolejce przez 36 godzin - otrzymało wraz z konsolą za darmo 46-calowe telewizory HD oraz darmowy kurs taksówką do domu. Łączna wartość rozdanych telewizorów szacowana jest na ponad 250 tysięcy funtów brytyjskich, a cena samej konsoli w Wielkiej Brytanii wynosi 425 funtów.

Gigabyte i Asustek kończą współpracę


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 07:04
(2)Komentarzy (2)
Wczoraj - czyli 22 marca 2007 - firmy Gigabyte Technology oraz Asustek poinformowały o zawieszaniu współpracy za pośrednictwem spółki Joint-Venture Gigabyte United. Według przedstawionych informacji powodem zawieszania działalności była obawa odbiorców i pracowników firmy Gigabyte o stracenie niezależności tej marki. Jednocześnie Gigabyte uznał, że dla dobra firmy ważna jest niezależność własnej marki płyt głównych. Ponadto przedstawiciele Asustek poinformowali, że firma ta szanuje tę decyzję i nie wyklucza przyszłej współpracy z firmą Gigabyte.

45 nm procesor Intela dla UMPC


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:02
(2)Komentarzy (2)
Według najnowszych doniesień Intel pracuje nad nowym procesorem, opracowywanym z myślą o komputerach przenośnych należących do kategorii UMPC (UltraMobile PC). Do tej pory procesory Intela stosowane w systemach UMPC nie różniły się od tych stosowanych w notebookach - nowy układ ma zmienić ten stan rzeczy. Niestety, jak na razie nie wiadomo o nim zbyt wiele - wiadomo, że ma być on jednym z pierwszych sześciu przyszłych procesorów produkowanych w technologii 45 nm. Ponadto jego premiera spodziewana jest w tym roku - dokładny termin nie jest jak na razie znany.

 
Czwartek 22 marca 2007

Cooler Asus Arctic Square


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 15:39
(3)Komentarzy (3)
Asus przedstawił nowy cooler dla procesorów, noszący nazwę Arctic Square. Jest on przeznaczony dla procesorów Intela w wersji LGA 775 oraz układów AMD w wersjach Socket AM2, 939, 940 i 754. Jego konstrukcja bazuje na miedzianej podstawie, która łączy się poprzez cztery ciepłowody z aluminiowym radiatorem. Za przepływ powietrza odpowiada 92 mm wentylator, pracujący z prędkością 2300 RPM i podświetlony niebieską diodą. Wymiary całego coolera wynoszą 108 mm na 106 mm na 135 mm przy wadze 666g. Dokładna cena tego coolera jak na razie nie została podana. Więcej informacji o Arctic Square można znaleźć pod tym adresem.

Hitachi traci na produkcji HDD


Autor: Adam | źródło: ExtremeTech | 15:29
(4)Komentarzy (4)
Japoński koncern Hitachi Ltd. poinformował o zamiarze zamknięcia swojej meksykańskiej fabryki podzespołów służących do produkcji dysków twardych - ma to związek ze stratami, jakie od dłuższego czasu przynosi Hitachi Global Storage Technologies. Wspomniana fabryka ma zostać zamknięta najdalej do 2008 roku. Koncern Hitachi planuje przywrócić rentowność produkcji HDD jeszcze w tym roku - ma w tym pomóc zamknięcie wspomnianego zakładu oraz zwiększenie produkcji w tym roku nawet o 40% i wprowadzenie kolejnych modeli dysków twardych.

Kolejny producent kart graficznych


Autor: Adam | źródło: VRZone | 15:21
(1)Komentarzy (1)
Na początku marca pojawił się nowy producent kart graficznych - jest nim firma Zotac, wydzielona z innej firmy - PC Partner. Jej zadaniem jest produkcja kart graficznych oraz płyt głównych z jednym zastrzeżeniem - tylko na bazie układów nVidii. Ponadto Zotac ma tworzyć produkty przeznaczone dla entuzjastów komputerów i osób podkręcających sprzęt. Podczas CeBIT'u jedną z ciekawszych kart tego producenta był model bazujący na układzie GeForce 7900 GS - karta wyróżniała się taktowaniem GPU podniesionym do 570 MHz i pasywnym system chłodzenia, bazującym na potężnym radiatorze i ciepłowodach. Na karcie znalazło się także 256 MB pamięci GDDR3, ale ich taktowanie nie zostało podane. Cena karty także nie została sprecyzowana.

Przenośne konsole w dobrej formie


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 10:05
Komentarzy (0)
Według raportu przygotowanego przez DFC Intelligence w 2007 roku wartość sprzedaży przenośnych konsol do gier i oprogramowania dla nich może osiągnąć 10 miliardów dolarów. Jednocześnie Nintendo DS może się stać najpopularniejszą platformą w historii - konsola ta była najlepiej sprzedającą się w ubiegłym roku. Do tej pory zostało sprzedanych ponad 20 milionów PSP i około 40 milionów Nintendo DS. Ponadto według przewidywań łączna liczba sprzedanych Nintendo DS i Sony PSP oraz ich następców do 2011 roku może być większa niż łączna sprzedaż Nintendo Wii, Sony PlayStation 3 i Microsoft Xbox 360.

4 GB zestawy pamięci Mushkin


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:48
Komentarzy (0)
Oferta firmy Mushkin została uzupełniona o nowe moduły pamięci DDR2. Dostępne są dwa rodzaje modułów: pierwsze noszące nazwę XP2-8500 i drugie o nazwie XP2-6400 - w obydwu wypadkach dostępne są pojedyncze 2 GB moduły pamięci i 4 GB zestawy DualChannel bazujące na tych modułach. Moduły XP2-8500 pracują w trybie DDR2 1066 przy ustawieniach CL5-4-4-12 - według producenta jest to pierwszy 4 GB zestaw DualChannel pracujący w tym trybie. Z kolei pamięci XP2-6400 pracują w trybie DDR2 800 przy ustawieniach CL4-3-3-10. Cena 4 GB zestawu pamięci XP2-8500 wynosi około 600 dolarów, a XP2-6400 około 500 dolarów.

Shuttle przedstawia CarPC


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:39
(7)Komentarzy (7)
Firma Shuttle przedstawiła nowy system MiniPC, noszący nazwę CarPC - jest on przeznaczony do montażu w samochodach. Obudowa tego systemu pełni funkcję radiatora i ma wymiary 279 mm na 230 mm na 70 mm. System ten może być zasilany napięciem od 10,6 do 16V, a sposób montażu dysku twardego potrafi pochłaniać przeciążenia do 2G. CarPC bazuje na procesorze Intel Core Duo T2400 o prędkości 1,83 GHz i chipsecie Intel 945GM oraz zintegrowanym układzie graficznym. Dostępne są cztery porty USB 2.0, analogowe i cyfrowe wyjście audio, port sieci GigabitEthernet, wyjście DVI-I oraz porty PS/2 dla myszki i klawiatury. Cena tego systemu nie została jak na razie określona.

SanDisk i Hynix łączą siły


Autor: Adam | źródło: The Register | 09:17
(1)Komentarzy (1)
Firmy SanDisk oraz Hynix podpisały we wtorek porozumienie o współpracy, jednocześnie wyrażając chęć stworzenia spółki joint-venture. Współpraca ma polegać ma wymianie patentowej i zwiększeniu produkcji pamięci NAND flash przez firmę Hynix. Obydwie firmy będą także dążyć do opracowania pamięci NAND flash, mogących pomieścić więcej bitów informacji w jednej komórce - plany mówią o 4 bitach w jednej komórce. Jak na razie nie wiadomo kiedy to połączenie firm ma dojść do skutku, ani jakie są ustalenia finansowe w tej sprawie.

 
Środa 21 marca 2007

16 GB SSD na bazie DRAM


Autor: Adam | źródło: Engadget | 17:10
(23)Komentarzy (23)
HyperDrive4 to nowy dysk typu SSD (Solid State Drive), oferowany przez firmę Accelerated Logic. Zamiast pamięci NAND flash korzysta on z typowych modułów pamięci DRAM DDR typu Registered ECC - możliwe są konfiguracje o pojemności od 1 GB do 16 GB. HyperDrive4 oferuje zarówno interfejs IDE, jak i Serial-ATA, a swoją wielkością odpowiada napędowi optycznemu 5,25 cala. Dostępne jest także miejsce dla 2,5-calowego dysku twardego, służącego do wykonania kopii zapasowej. Producent deklaruje także sporą wydajność - stały transfer na poziomie 125 MB na sekundę i czas dostępu zaledwie 1.1µs. Pobór mocy ma wynosić od 10 do 25W podczas pracy i od 3 do 6W po wyłączeniu w trybie podtrzymywania zawartości pamięci. Sugerowana cena tego dysku ma wynosić 999 Euro.

"Osobisty superkomputer" Tyan


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 17:06
(10)Komentarzy (10)
Firma Tyan przedstawiła nowy system komputerowy, nazywany przez producenta "osobistym superkomputerem" - nosi on nazwę TyanPSC T-650. Bazuje on na architekturze klastra z pięcioma węzłami - każdy z nich zawiera dwa, przedstawione niedawno, czterordzeniowe procesory Intel Xeon L5320 o prędkości 1,86 GHz i poborze mocy zaledwie 50W. Dzięki takiej konfiguracji do dyspozycji jest 40 rdzeni, a cały system ma nie przekraczać głośności 52 dB i maksymalnego poboru mocy na poziomie 1400W. Ponadto system ten może korzystać z maksymalnie 60 GB pamięci RAM i systemów operacyjnych Microsoft Windows Computer Cluster Server 2003 lub Linux. Cena podstawowej konfiguracji systemu TyanPSC T-650 wynosi 20 tysięcy dolarów.

UMPC TabletKiosk TufTab v7112XT


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 12:12
Komentarzy (0)
Firma TabletKiosk poszerzyła swoją ofertę o nowy system należący do kategorii UMPC i noszący nazwę TufTab v7112XT. Wyróżnia się on wzmocnioną konstrukcją, wytrzymującą uderzenia i wibracje, jednocześnie będąc odpornym na deszcz, kurz i wysoką wilgotność. System ten bazuje na procesorze VIA C7-M o prędkości 1,2 GHz i poborze mocy na poziomie 5W oraz 7-calowym ekranie o rozdzielczości 800 na 480 punktów. DO dyspozycji jest także 1 GB pamięci RAM, 40 GB dysk o wielkości 1,8 cala, obsługa sieci WLAN 802.11 b/g i Bluetooth oraz jedno złącze PCMCIA, jeden port USB 2.0, slot dla kart pamięci SD i MMC, wyjście D-Sub i karta sieciowa FastEthernet. Tak wyposażony system waży poniżej 1 kg, a jego cena ma wynosić 1699 dolarów.

Dwa napędy w jednej zatoce


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 11:57
(4)Komentarzy (4)
Plextor przedstawił ciekawe rozwiązane, pozwalające na umieszczeniu dwóch napędów optycznych w jednej zatoce 5,25 cala - produkt umożliwiający to nosi nazwę PX-DB608AL. Plextor przekonuje, że rozwiązanie t pozwala między innymi na jednoczesne oglądania filmu i nagrywanie płyty lub bezpośrednie przegrywanie płyt. Zestaw ten zawiera moduł mieszczący dwa napędy typu slim (stosowane między innymi w notebookach) o oznaczeniu PX-DB600 oraz nagrywarkę o nazwie PX-608AL, korzystającą ze slotowego mechanizmu ładowania płyty. Druga zatoka pozostaje wolna - można w niej umieścić inny napęd. » czytaj dalej

Karta Razer Barracuda AC-1


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 11:46
(4)Komentarzy (4)
Firma Razer już od pewnego czasu poszerza swoją ofertę o produkty należące do nowych kategorii - jednym z nich jest karta muzyczna Razer Barracuda AC-1. Model ten jest już dostępny w sprzedaży - w Polsce karta ta kosztuje ponad 600 zł. Jest ona przeznaczona dla graczy i bazuje na układzie C-Media Oxygen HD CMI8788. Do dyspozycji jest także obsługa technologii Dolby Pro-Logic IIx, Dolby Headphone, Dolby Digital Live, Dolby Virtual Speaker oraz DTS Interactive. Jeśli chodzi o gry wspierane są standardy EAX 1.0 i 2.0, A3D 1.0 oraz DirectSound. Karta oferuje analogowe wyjście w formacie 7.1 oraz cyfrowe, optyczne wejście i wyjście audio, obsługujące format 192kHz/24-bit. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

Test Drive Unlimited PL opóźniony


Autor: DYD | 11:38
(7)Komentarzy (7)
CD Projekt informuje, że polska premiera gry Test Drive Unlimited zostaje przesunięta na połowę kwietnia. Przyczyną przesunięcia jest problem z zsynchronizowaniem polskiej wersji językowej gry z serwerami multiplayerowymi producenta. Potwierdzona natomiast została cena 99,90 PLN dla polskiego wydania Test Drive Unlimited. Video nagrane z gry można ściągnąć z tego miejsca. Link dostępny jest na początku wątku.

Xbox 360 z HDMI to nie plotka?


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 10:04
(3)Komentarzy (3)
W kwietniowym numerze magazynu Game Informer ma się pojawić artykuł o odświeżonej wersji konsoli Xbox 360 firmy Microsoft - redakcja potwierdziła, że nie jest to primaaprilisowy dowcip. Konsola w tej wersji spodziewana jest już od jakiegoś czasu - ma ona posiadać czarną obudowę i pasujące do niej akcesoria, 120 GB dysk twardy oraz wyjście HDMI i odpowiedni kabel. Jednocześnie nie będzie ona posiadać wewnętrznego napędu HD DVD - w środku znajdzie się 12x napęd DVD ROM. Ponadto 120 GB dysk twardy ma być dostępny także dla obecnych użytkowników Xbox 360 - jego cena ma wynosić poniżej 200 dolarów. Spodziewana cena konsoli w nowej wersji ma wynosić 479 dolarów.

Notebook MSI S262 YA


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 10:01
Komentarzy (0)
Firma MSI przedstawiła nową wersję swojego komputera przenośnego S262, noszącą nazwę S262 YA. Różni się on od dostępnego dotąd modelu kolorystyką - nowa wersja dostępna jest w trzech kolorach o nazwach Aegean Sea Blue (niebieski), Fresh Grass Green (zielony) oraz Marguerite Rose Pink (różowy). Jego konfiguracja nadal bazuje na procesorach Intel Core 2 Duo, chipsecie Intel 945GM i 12,1-calowym ekranie o rozdzielczości WXGA. Notebook ten może posiadać do 2 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności do 100 GB a także nagrywarkę płyt DVD, kartę sieciową GigabitEthernet i obsługę sieci WLAN. Dokładna cena tego notebooka nie jest jak na razie znana.

 
Wtorek 20 marca 2007

Toshiba Tecra A8 - do nauki i pracy


Autor: NimnuL | 10:15
(34)Komentarzy (34)
TEST notebooka Toshiba Tecra A8 - Każdy szanujący się producent notebooków ma szeroką ofertę swoich produktów podzielonych na różne segmenty, od prostych i tanich modeli, przez multimedialne maszyny do gier i zabaw, a na sprzęcie o przeznaczeniu biznesowym skończywszy. W niniejszej recenzji zajmę się komputerem przenośnym należącym do segmentu wymienionego na końcu. Tecra A8-183 firmy Toshiba to solidna maszyna oparta o wydajny procesor Intel Core 2 Duo mająca zapewnić wysoką efektywność i wygodę pracy. Czy aby na pewno? Zapraszam. » czytaj dalej

Kolejne LCD z podświetleniem LED


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:14
(3)Komentarzy (3)
Firma Toshiba Matsushita Display Technology Corporation (TMD) przedstawiła nową linię monitorów LCD, przeznaczonych przede wszystkim dla komputerów przenośnych i korzystających z podświetlenia w technologii LED. Dostępne są modele o wielkości od 8,9 cala do 13,3 cala o rozdzielczościach od XGA do WXGA+. Ekrany te oferują jasność od 200 do 300 cd/m2 i pobór mocy od 2,4W dla ekranu 10,4 cala o rozdzielczości XGA do 4W dla ekranu 13,3 cala o rozdzielczości WXGA. Ponadto mają one niewielką grubość - 2,5 mm - i wagę od 120 do 135g. Jednocześnie firma TMD przewiduje, że w drugiej połowie tego roku ponad połowa produkowanych przez nią ekranów LCD będzie korzystać z podświetlenia w technologii LED.

Zalman przedstawia Reserator XT


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 09:12
Komentarzy (0)
Zalman już od dłuższego czasu oferuje własny, kompletny system chłodzenia wodnego - do tej pory korzystał on z pasywnie chłodzonej aluminiowej wieży, pełniącej rolę chłodnicy. Nowa wersja, nosząca nazwę Reserator XT, została przeprojektowana i korzysta teraz z dodatkowego wentylatora o wielkości 140 mm i prędkości od 500 do 2000 RPM. Regulacja jego prędkości jest związana z wydajnością pompy obiegowej - dostępny jest tryb automatyczny i ręczny. Sam jednostka centralna posiada trzy wyświetlacze, informujące o parametrach pracy systemu. Cały zestaw waży około 5 kg, a jego wymiary wynoszą 21 na 35 na 18 cm. Reserator XT ma trafić do sprzedaży w drugim kwartale i kosztować około 400 dolarów.

Pamięci OCZ Flex XLC DDR2 1400


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 09:10
(3)Komentarzy (3)
Podczas tegorocznego CeBIT'u firma OCZ Technology przedstawiła nowe moduły pamięci DDR2, należące do serii Flex XLC - noszą one nazwę PC2-11200 Flex XLC. Pamięci te przeznaczone są do pracy w trybie DDR2 1400 przy ustawieniach CL5-6-6 i napięciu zasilającym 2,35V. Bazują one na kościach Micron D9, spośród których według producenta tylko około 2% potrafi pracować przy tych ustawieniach. Do sprzedaży mają trafić zestawy DualChannel, składające się z dwóch modułów o pojemności 1 GB - spodziewana cena takiego zestawu ma wynosić około 650 dolarów, a sprzedaż ma się rozpocząć w pierwszej połowie kwietnia.

Fujitsu Siemens Lifebook P7230


Autor: Adam | źródło: The Register | 09:08
Komentarzy (0)
Firma Fujitsu Siemens wkrótce wprowadzi do sprzedaży nową wersję notebooka Lifebook P7230, obsługującą sieci 3G i technologię HSDPA. Ponadto w późniejszym terminie dodane ma zostać wsparcie dla protokołu HSUPA - zwiększa on prędkość wysyłania danych docelowo do 5,76 Mbps. Lifebook P7230 korzysta z 10,6-calowego ekranu LCD z podświetleniem LED oraz procesora Intel Core Solo ULV o prędkości 1,2 GHz. DO dyspozycji jest także 1 GB pamięci RAM i 80 GB dysk twardy oraz obsługa sieci WLAN i Bluetooth. Sprzedaż tak wyposażonego systemu ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu, a jego spodziewana cena ma wynosić początkowo 2999 Euro.

Pogodoodporna cyfrówka Olympus


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 09:06
(1)Komentarzy (1)
Firma Olympus przedstawiła nowy, kompaktowy aparat cyfrowy o nazwie Mju 780 (znany także pod nazwą Stylus 780). Model ten wyróżnia się "pogodoodporną" obudową, zgodną z wymogami normy IEC 529 IPX4. Aparat ten korzysta z 7 Mpix sensora CCD 1/2,3 cala oraz obiektywu z 5-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik 36-180 mm, F3.3-5.0). Do dyspozycji jest także podwójny system stabilizacji obrazu (mechaniczny oraz poprzez podbicie czułości i skrócenie czasu otwarcia migawki), zakres czułości od ISO 64 do 1600, możliwość nagrywania filmów w formacie VGA przy 30 fps oraz 2,5-calowy ekran LCD. » czytaj dalej

GeForce 8950GX2 na horyzoncie?


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 09:04
(13)Komentarzy (13)
Podczas CeBIT'u firma Alpha Cool przedstawiła swoje najnowsze bloki wodne - jeden z nich przeznaczony jest dla podwójnych kart nVidii, takich jak GeForce 7950GX2. Jednocześnie producent zapewniał, że blok ten przeznaczony jest dla przyszłej generacji kart tego typu - mowa o GeForce 8950GX2. Jest to także kolejne potwierdzenie wcześniejszych przecieków, mówiących o zamiarach wprowadzenia tej karty do sprzedaży. Ponadto przedstawione bloki wodne są o tyle ciekawe, że mają bardzo niewielką grubość - jest to rozwiązanie opatentowane przez firmę Alpha Cool, jednocześnie mające nie ograniczać przepływu wody w zbyt dużym stopniu. Producent oferuje także blok tego typu przeznaczony dla pojedynczych kart graficznych.

4 GB zestawy pamięci Patriot


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:02
(3)Komentarzy (3)
Firma Patriot Memory przedstawiła nowe moduły i zestawy DualChannel pamięci DDR2, należące do serii Patriot Extreme Performance - pojedyncze moduły oferują pojemność 2 GB, a zestawy DualChannel, zawierające dwa takie moduły, 4 GB. Przedstawione pamięci pracują w trybie DDR2 800 przy ustawieniach CL 5-5-5-12 i napięciu zasilającym 2,0V. Moduły te wyposażone są także w aluminiowe radiatory, a ponadto objęte są dożywotnią gwarancją. 4 GB zestawy DualChannel noszą oznaczenie PDC24G6400ELK, a pojedyncze moduły PEP25126400EL. Więcej informacji o tych pamięciach można znaleźć pod tym adresem.

 
Poniedziałek 19 marca 2007

Tani BenQ C640 z 6 MPix


Autor: DYD | 16:54
Komentarzy (0)
W sprzedaży jest już nowy aparat cyfrowy BenQ z matrycą 6 Mpix, model BenQ C640 z wyświetlaczem 2,5" LPTS, zoomem 3-krotnym optycznym obiektywem Pentax SMC, funkcją antywstrząsową. Sugerowana cena detaliczna 399 zł z VAT, gwarancja 2 lata w trybie door-to-door. W aparacie wbudowano pamięć o pojemności 9MB, którą można rozszerzyć za pośrednictwem standardowych kart pamięci Flash SD. Aparat wykonuje zdjęcia w rozdzielczościach: 2816x2120 (6 MPiksela), 2784x1856 (3:2) / 2816x1584 (16:9), 2304x1728 (4MPiksela), 1600x1200 (2MPiksela) oraz rozdzielczości VGA 640x480. Zdjęcia można wykonać w zakresie czułości 50 - 800 ISO i szybkości migawki 1/2000 - 8 sekund. » czytaj dalej

Telefon 3G 1,8Mb/s Samsunga


Autor: DYD | 16:45
(2)Komentarzy (2)
Samsung Z630 to pierwszy na polskim rynku telefon Samsung z funkcją HSDPA (usługa telefonii 3G umożliwiająca pobieranie danych do telefonu z prędkością do 1.8 Mb/s). Pobieranie plików muzycznych czy przeglądanie poczty e-mail zajmuje z HSDPA zaledwie kilka sekund. Dzięki zastosowaniu tworzywa z dodatkiem włókna szklanego Z630 jest lekki i wytrzymały. Wyposażony jest w wyświetlacz TFT (262 tys. kolorów) o przekątnej 2.13 cala. Dwa obiektywy aparatu fotograficznego umieszczone są na przedniej (aparat VGA do prowadzenia wideorozmów) i tylnej (2 megapiksele i trzykrotny zoom cyfrowy) ściance telefonu. » czytaj dalej

40000 Euro dla zwycięzców w Counter-Strike


Autor: DYD | 16:12
(6)Komentarzy (6)
Polski zespół zdobył pierwsze miejsce podczas tegorocznych targów komputerowych Cebit 2007 w Hanowerze. Team Pentagram G-Shock odniósł spektakularne zwycięstwo w prestiżowych rozgrywkach ESL Extreme Masters. Aktualni mistrzowie świata w grze Counter-Strike pokonali w finale duńską drużynę H2k Thermaltake i za zwycięstwo otrzymali czek na 40000 Euro. To nie koniec sukcesów tej utytułowanej drużyny. Tego samego dnia wywalczyli również tytuł wice-mistrza Europy w turnieju Samsung European Championship, powtarzając tym samym sukces z poprzedniego roku. Za drugie miejsce gracze otrzymali 6.000 Euro. » czytaj dalej

Kilka nowych coolerów Zalmana


Autor: Adam | źródło: VRZone | 15:55
Komentarzy (0)
Podczas CeBIT'u firma Zalman zaprezentowała kilka nowych coolerów, z których część przeznaczona jest dla kart graficznych, a część dla procesorów. Dla serii GeForce 8800 przeznaczony jest model VF1000 - bazuje on na czterech ciepłowodach i aluminiowym radiatorze. Drugi z coolerów dla kart graficznych to VNF1000 - jest to konstrukcja podobna do poprzedniej, ale korzystająca z trzech ciepłowodów i przeznaczona dla serii GeForce 7900 oraz ATI X1800. Pozostałe dwa coolery przeznaczone są dla procesorów - zarówno Intela w wersji LGA 775 i 478 jak i AMD Socket AM2, 754, 939 i 940. » czytaj dalej

Dwa przenośne odtwarzacze Toshiba


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 15:47
Komentarzy (0)
Japoński koncern Toshiba przedstawił swoje najnowsze, przenośne odtwarzacze muzyki - noszą one nazwy Gigabeat U101 oraz Gigabeat U201. Są to bliźniacze modele, różniące się dostępną pojemnością pamięci flash - 1 GB w pierwszym przypadku i 2 GB drugim. Obydwa posiadają tuner FM oraz nadajnik FM. a także możliwość nagrywania audycji bezpośrednio w formacie MP3. Do dyspozycji jest także wyświetlacz OLED o przekątnej 1,1 cala i rozdzielczości 96 na 96 punktów. Odtwarzacze te mają 11,9 mm grubości, a czas pracy na zasilaniu bateryjnym ma wynosić do 20 godzin. Ich ceny wynoszą w Japonii w przeliczeniu około 120 i 140 dolarów, odpowiednio za 1 GB i 2 GB model.

Dwa nowe notebooki Samsunga


Autor: Adam | źródło: The Register | 10:38
Komentarzy (0)
Samsung przedstawił dwa nowe komputery przenośne - noszą one nazwy Q45 oraz R70. Obydwa mają korzystać z przyszłych układów graficznych nVidia z serii GeForce Go 8800 i procesorów Intel Core 2 Duo. Ponadto notebooki te posiadają czarne obudowy, pokryte błyszczącym lakierem "fortepianowym". Model Q45 korzysta z 12,1-calowego ekranu o rozdzielczości 1280 na 800, a większy R70 z 15,4-calowego o rozdzielczości 1280 na 800 lub 1680 na 1050. W obydwu konfiguracjach można znaleźć do 2 GB pamięci RAM, obsługę sieci WLAN 802.11 b/g i Bluetooth oraz czytnik kart pamięci. Samsung R70 ma trafić do sprzedaży w maju, a Q45 później - producent podaje tylko, że ma to nastąpić w pierwszej połowie tego roku.

Nowe obudowy Slimline Asusa


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:24
Komentarzy (0)
Asus przedstawił nową serię obudów typu Slimline, przeznaczonych dla płyt głównych w formacie Micro-ATX. Jak na razie należą do niej dwa modele - TS-8A oraz TS-8B. Każda z nich oferuje dwie zewnętrzne zatoki 5,25 cala i jedną 3,5 cala oraz trzy wewnętrzne 3,5 cala. Wymiary tych obudów wynoszą 140 mm na 360 mm na 410 mm. Chłodzenie zapewniają dwa 60 mm wentylatory z tyłu oraz tunel do chłodzenia procesory, korzystający z 80 mm wentylatora. Na przednim panelu znalazły się także dwa porty USB 2.0 oraz wejście i wyjście audio. Obudowy sprzedawane są wraz z zasilaczami o mocy 250W. Ceny tych obudów jak na razie nie zostały podane.

Scythe Ninja w nowej wersji


Autor: Adam | źródło: VRZone | 09:17
(5)Komentarzy (5)
Podczas tegorocznego CeBIT'u firma Scythe przedstawiła ciekawą wersję coolera Ninja, będącego jednym z najwydajniejszych modeli dostępnych na rynku. Cooler ten korzysta z miedzianych ciepłowodów - sześciu wygiętych w kształt litery U. W przedstawionej wersji jeden z ciepłowodów jest pusty - został on przeznaczony do podłączenia do systemu chłodzenia wodnego. Jak na razie nie wiadomo, czy jest to tylko oryginalna koncepcja, czy też cooler w takiej postaci trafi w najbliższym czasie do sprzedaży. Nie wiadomo także, jak sprawuje się to rozwiązanie w praktyce. Na zdjęciu można obejrzeć tą oryginalną konstrukcję.

450W Fortron dla kart graficznych


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 09:08
(16)Komentarzy (16)
Firma FSP Group już jakiś czas temu wprowadziła do sprzedaży zasilacz, przeznaczony do zasilania kart graficznych - model ten dysponował mocą 300W i przeznaczony był do montażu w zatoce 5,25 cala. Podczas tegorocznego CeBIT'u producent ten przedstawił najnowsze wcielenie tego zasilacza, noszące nazwę Booster X5 - największą zmianą jest zwiększenie mocy do 450W. Model ten nadal montowany jest w zatoce 5,25 cala, a chłodzenie zapewniają dwa 40 mm wentylatory. Zmianie uległ także wygląd przedniego panelu. Jak na razie dokładniejsze parametry techniczne ani cena tego zasilacza nie są znane.

Halo 3 w trzech wydaniach


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:02
(5)Komentarzy (5)
Niedawno informowaliśmy o premierze gry Halo 2 dla komputerów PC i systemu Windows Vista - ma ona nastąpić w maju. Tymczasem jesienią pojawi się trzecia część tej gry, przeznaczona jednakże - przynajmniej jak na razie - tylko dla konsoli Xbox 360. Gra będzie dostępna w trzech wersjach: pierwsza z nich to Standard Edition w cenie niespełna 60 dolarów, zawierająca samą grę bez dodatków. Drugie wydanie - Limited Edition - ma kosztować niespełna 70 dolarów i być dostarczane w metalowym pudełku z dodatkowym dyskiem. » czytaj dalej

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL