Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 5 marca 2004  
    

Przed weekendem, wiadomości z Kurii TePeCe


Autor: DYD | 20:27
(14)Komentarzy (14)
 • Konkurs organizowany przez naszą redakcję oraz firmę RRC Poland Sp. z o.o. trwa tylko do poniedziałku. Wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania, aby stać się potencjalnym właścicielem ciekawych urządzeń w postaci zestawu U.S.Robotics 100Mbps Wireless Turbo AP Router z kartą 100Mbps Wireless Turbo PCI, Wireless ADSL Modem/Router do Neostrady i czegoś jeszcze...

 • Prescott: obszerna recenzja Lancera, a w niej wszystko co chcielibyście przeczytać o najnowszym dziecku Intela. Testy wydajnościowe Prescotta porównaliśmy do wyników Athlona 64 3200+, Pentium 3.2 GHz "C", AthlonaXP 3200+, po obiekt wielu westchnień - ultra drogi i egzotyczny Pentium4 Extreme Edition. Nie przegapcie.

 • Kubek TPC drugi rzut firmowych Kubków, nie pozwólcie by zalegały w redakcji. Jak niektórzy twierdzą, napoje różnej maści (zwłaszcza kawa i herbata) smakują lepiej z naszego kubaska... ;-)

 • Opis dwóch małych pecetów, czyli wypociny naczelnego o Shuttle ZEN XPC i ST61G4. Oba wyposażone są w zintegrowany układ Radeon 9100 IGP, zaś jeden z nich posiada także dodatkowy slot AGP. Jeśli chcecie zobaczyć "czym się je" barebone SFF (Small Form Factor) to ten artykuł "je" dla Was.

 • Total Commander 6.02 - oficjalny


  Autor: DYD | 19:30
  (3)Komentarzy (3)
  Ghisler.com zamieścił wersję 6.02 menadżera plików Total Commander. Dodam, że wersja 6.x zawiera wiele innowacji, w tym wielo stronicowy interfejs, wyszukiwanie często używanych wyrażeń oraz przyciski katalogu historii i "hotlist" (ulubione). Total Commander (shareware) jest to aplikacja działająca pod systemami Windows 95/98/ME/NT/2000/XP ułatwiająca zarządzanie plikami i katalogami, posiadająca klienta FTP, a także pomagającą przy kopiowaniu, wyszukiwaniu, archiwizowaniu i usuwaniu danych. Program dostępny jest pod tym adresem.

  "Cicha Wieża" od Thermaltake


  Autor: DYD | źródło: 4MAX | 15:16
  (17)Komentarzy (17)
  Firma Thermaltake przedstawia pierwszy na świecie agregat chłodzący procesory, typu 4-in-1. Kodowa nazwa urządzenia to SilentTower, przeznaczony dla wszystkich zaawansowanych procesorów dostępnych na rynku (w tym także A64 i Prescott w podstawce LGA775).

  Baza SilentTower jest zbudowana w oparciu o technologię HeatPipe. Zastosowano 3- drożne miedziane rurki wypełnione gazem transportującym ciepło. Przymocowane są bezpośrednio do podstawy radiatora wykonanej w całości z miedzi. Dzięki takiej konstrukcji, SilentTower jest zdolny do szybkiego odprowadzenia ciepła do odpromiennika, znajdującego się w górnej części agregatu. Odpromiennik wyposażony jest w gęste aluminiowe użebrowanie wykonane z aluminiowych płytek. » czytaj dalej

  Przenośne pamięci masowe Fujitsu


  Autor: DYD | 13:18
  Komentarzy (0)
  Fujitsu wprowadza na rynek nowe przenośne pamięci masowe. Nowa edycja zewnętrznych, 2,5" dysków twardych o pojemności 80 GB dostępna będzie w ofercie Alstor pod koniec marca 2004 r. Linia produktów HandyDrive Data Edition obejmuje dyski o pojemnościach 40 GB, 60 GB oraz 80 GB. HandyDrive charakteryzuje się prędkością obrotową 4200 obr./min i łączy się z komputerem poprzez interfejs USB 2.0. Generowany podczas pracy szum nie przekracza 24dBA dzięki zastosowaniu łożyska olejowego, waga urządzenia - 200g. Nie ma konieczności stosowania zewnętrznego zasilacza - dysk pobiera potrzebną do pracy energię poprzez łącze USB. Dołączona w zestawie torba zabezpiecza urządzenie podczas transportu. » czytaj dalej

  Cichy Gainward FX 5700


  Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 12:55
  (3)Komentarzy (3)
  Znany doskonale w naszym kraju Gainward, ogłosił wydanie nowej karty graficznej Gainward SilentFX PowerPack! Ultra/980 XP "Professional", wyposażonej w dwa cyfrowe złącza DVI oraz gniazdo VIVO. Karta bazuje na układzie GeForce FX 5700, wyposażona jest w 256MB pamięci (3.6ns) i charakteryzuje się częstotliwościami rdzenia i pamięci 425/550MHz. Dwa 400MHz-owe układy RAMDAC dają maksymalny obraz w rozdzielczości do 2048x1536 @ 85MHz. Główną cechą wyróżniającą kartę Gainward SilentFX jest pasywne chłodzenie w postaci dwóch radiatorów osadzonych po obu stronach płytki PCB, tradycyjnie połączonych poprzez "heat-pipes". » czytaj dalej

  Przenośny odtwarzacz Toshiby


  Autor: DYD | źródło: 4press / CDR-Info | 12:07
  Komentarzy (0)
  Z początkiem kwietnia Toshiba rozpocznie w Japonii sprzedaż nowego przenośnego odtwarzacza DVD - SD-P1400. Urządzenie obsługuje różne nośniki danych, w tym DVD-R, CD audio lub wideo, CD-R/RW oraz liczne formaty kodowania, m.in. JPEG, WMA i MP3. Do urządzenia dołączony jest konwerter wideo DA (54MHz / 12 bit). Obraz jest wyświetlany na panelu LCD o rozdzielczości 480 x 234 pikseli.

  Nowy odtwarzacz Toshiby posiada zintegrowane głośniki, umożliwiające odtworzenie dźwięków trójwymiarowych. Dźwięk jest obsługiwany przez przetwornik DAC (192kHz / 24 bit), który pozwala na zastosowanie trybu Enhanced Audio Mode. » czytaj dalej

  Komputerowy filtr powietrza


  Autor: DYD | źródło: 4press / I4U | 11:42
  (1)Komentarzy (1)
  W ofercie firmy ThinkGeek pojawiło się urządzenie zaprojektowane z myślą o alergikach. Jest to przenośny oczyszczacz powietrza zasilany przez port USB. Urządzenie usuwa z otaczającej atmosfery m.in. dym, kurz, zarazki i inne drobiny.

  Niewielkie rozmiary sprzętu – 75 x 60 x 200mm - pozwalają zabrać go ze sobą w podróż i podłączyć do laptopa. Oczyszczacz jest wyposażony w kabel o długości 1,5m. Urządzenie jest dostępne w sprzedaży, a jego cena wynosi 29,99 funta, czyli ok. 220 PLN.

  mIRC w wersji 6.14


  Autor: DYD | 00:22
  Komentarzy (0)
  Serwis BetaNews poinformował o nowej wersji jednego z bardziej popularnych programów do komunikacji IRC (Internet Relay Chat). Tjerk Vonck opracował nową wersję (6.14) programu mIRC. Nowa wersja tego programu posiada wiele zmian i poprawek, których listę znajdziecie tutaj. W tym miejscu znajduje się lista serwerów skąd można pobrać najnowszą wersję mIRCa w wersji 32 bit, dla Windows 95, 98, 2000, XP, ME i NT. Waga pliku 1.23 MB.

  Cyfrowa kamera z nagrywarką DVD


  Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 00:20
  (1)Komentarzy (1)
  W ofercie firmy Panasonic pojawiła się nowa kamera wideo, która umożliwia nagranie zapisanego materiału na nośniku DVD-RAM/R (80mm). Kamera VDR-M70K została opracowana wraz z firmą Hitachi, stąd podobieństwo do modelu DZ-MV580. Urządzenie Panasonica posiada 1/3,8-calową matrycę CCD o rozdzielczości 1-megapiksela: w trybie nagrywania wideo ok. 460 tys. efektywnych pikseli, dla zdjęć ok. 960 tys. pikseli efektywnych, z 10-krotnym zoomem optycznym. Kamera obsługuje format obrazu 16:9. Użytkownik może podglądać nagrywany obraz 2,5-calowym wyświetlaczu LCD. Oczywiście urządzenie posiada złącze USB 2.0.

  Litowo-jonowa bateria o pojemności 1360mAh zapewnia działanie urządzenia przez nieco ponad 2 godziny. Kamera VDR-M70K waży 585g, a jej wymiary zewnętrze to 64 x 146 x 89mm. W Japonii nowa kamera Panasonica trafi do sprzedaży 10 kwietnia, a jej prawdopodobna cena wyniesie ok. 1090 USD.

  Płynny obiektyw Philipsa


  Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 00:15
  (7)Komentarzy (7)
  Podczas targów CeBIT prezentowany będzie miniaturowy obiektyw o zmiennej ogniskowej, stworzony w laboratoriach firmy Philips. Obiektyw FluidFocus nie posiada ruchomych elementów mechanicznych, lecz - podobnie jak ludzkie oko - płynne soczewki, które regulują ogniskową poprzez modyfikację swojego kształtu.

  Miniaturowy obiektyw FluidFocus ma 2,2 mm długości, a jego średnica to 3 mm. Składa się z dwóch płynów o różnych właściwościach optycznych. Pierwsza z cieczy to wodna substancja przewodząca prąd, druga - olej o cechach izolatora. Obie substancje są zamknięte w niewielkim walcu o przezroczystych końcach, a ich ułożenie jest regulowane przez przykładanie napięcia do ścianki walca. Zmieniając napięcie, można zmieniać kształt soczewek, dzięki czemu ogniskową można ustawić w przedziale od 5 cm do nieskończoności, a taka zmiana trwa niespełna 10 ms. Kolejną zaletą technologii jest fakt, że obiektyw przy zmianie ustawień ogniskowej w zasadzie nie zużywa prądu. » czytaj dalej

  Sprzętowy konwerter wideo


  Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 00:14
  (3)Komentarzy (3)
  Firma Plextor zaprezentowała pierwszy w Europie sprzętowy konwerter wideo - ConvertX PX-M402U, który potrafi przekodować wejściowy strumień wideo do formatów MPEG1/2, MPEG4 lub DivX.

  Minimalne wymagania sprzętowe komputera, który może współpracować z konwerterem to: procesor Pentium III 800 MHz, 256MB pamięci RAM, 10GB wolnego miejsca na dysku twardym, 24-bit karta graficzna zgodna z DirectX 9.0, karta dźwiękowa, napęd optyczny i system operacyjny Windows XP lub 2000. ConvertX PX-M402U posiada złącze USB 2.0, stereofoniczne wejście audio oraz wejścia S-Video i composite video. Do urządzenia dołączany jest zestaw oprogramowania: Intervideo WinDVD Player i WinDVD. » czytaj dalej

  Elekt-Redaktor NimnuL napisał...


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 00:11
  (8)Komentarzy (8)
  ...wczoraj otrzymałem trzy zasilacze z Sirius.pl, jeden Enermax 550W i dwa inne modele (500W i 550W - będę także kompletował kilka dodatkowych do porównawnania)... już są spisane, obadane, "obmacane", pomierzone i zważone. W sobotę powinna być już załatwiona platforma do zmęczenia tych potworów... Możliwe, że uda mi się załatwić system dual Intel Xeon i 2GB pamięci, ale tego nie obiecuje. W najgorszym wypadku będzie maszyna klasy 3GHz i grafiką kultową, bo GeForce FX 5800, czyli prawdziwa suszarka ;-)

  Audi przechodzi na Itanium


  Autor: DYD | 00:07
  Komentarzy (0)
  Audi będzie wykorzystywał serwery HP Integrity wyposażone w procesory Intel Itanium 2 do opracowywania rozwiązań z zakresu chłodzenia silnika i klimatyzacji. Serwery umożliwią przeprowadzanie dokładniejszych symulacji i obliczeń projektowych. Dzięki temu skrócony zostanie czas wdrażania nowych produktów. Przejście Audi z architektury RISC na serwery wykorzystujące procesory Itanium ma na celu optymalizację systemów CAE (computer aided enineering). Systemy CAE określają sposób przemieszczania się ciepła i jego wpływ na osiągi samochodów Audi.

  Kolejnym etapem migracji na nowy system będzie podłączenie 25 stacji roboczych wykorzystywanych w centrach danych Audi w Ingolstadt i Neckarsulm do nowych serwerów HP Integrity rx2600 wykorzystujących HP-UX 11i v2. » czytaj dalej

  Pilot do prowadzenia prezentacji


  Autor: DYD | 00:03
  Komentarzy (0)
  Bezprzewodowy pilot Kensington Wireless Presentation Remote ułatwi przeprowadzenie prezentacji nawet w dużych salach konferencyjnych. Wystarczy umieścić odbiornik pilota USB w porcie notebooka i przewijać slajdy z odległości do 10 metrów. Pilot wyposażony jest dodatkowo we wskaźnik laserowy, co pozwoli na podkreślenie i zaznaczenie kluczowych informacji na slajdach. Wireless Presentation Remote jest mały (110x45x19 mm) i lekki (49g) - z łatwością mieści się w dłoni. Po zakończonej prezentacji odbiornik USB chowany jest w obudowie pilota. Urządzenie jest kompatybilne z systemami Windows (od 98 wzwyż) i Mac OS (od 9.0). Jest objęte 2-letnią gwarancją, a sugerowana cena detaliczna wynosi 259 PLN netto.

  Newsy z polskich redakcji


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 00:02
  (1)Komentarzy (1)
 • GeForce FX 5700 Ultra kontra Radeon 9600 XT i nie tylko @ PCLab.pl. Fragment artykułu: "Z założenia niniejszy artykuł miał być testem porównawczym dwóch kart graficznych z układami FX 5700 Ultra - Gigabyte oraz MSI. Do naszego laboratorium dotarły jednak kolejne trzy akceleratory z tym układem. Dorzuciliśmy zatem kilka kart "do porównania" i w efekcie uzbierało się łącznie 19 akceleratorów "

 • Cooler Master Cool Drive 4 @ Dzikie.NET. Fragment artykułu: "Miałem okazje dobrze się przyjrzeć Cool Drive 4 i używać go przez przeszło tydzień. W ciągu tych kilku dni zmieniałem dyski w kieszeni, obserwowałem temperatury ich pracy, oraz jak kieszeń wpływa na poziom wydzielanego dźwięku."

 • Intel Pentium 4 2.4A (Prescott) @ Tweak.pl. Fragment artykułu: "Na Tweak.pl możecie przeczytać nową recenzję procesora widmo, Intel Pentium 4 2.4A opartego o rdzeń Prescott (1MB cache L2, brak technologi Hyper-Threading, FSB 533MHz). Procesor, do którego nie przyznaje się Intel został porównany z Pentium 4 2.4C na rdzeniu Northwood (512KB cache L2, technologia Hyper-Threading, FSB 800MHz)."

 •  
  Środa 3 marca 2004

  Test: Pentium 4 Prescott na tle innych


  Autor: Lancer | 13:45
  (40)Komentarzy (40)
  Przed niespełna miesiącem, Intel oficjalnie przedstawił zapowiadane od długiego czasu jądro, mające wnieść świeży powiew w starzejącą się linię procesorów Pentium 4 Northwood. Pojawił się Prescott. Chip nadal oficjalnie zaliczany do czwartej generacji procesorów Pentium. Na temat samego układu powstało wiele mitów i to na długo przed premierą. Część plotek wydawała się mało wiarygodna, zaskakując rozbudowaną historyjką, część mogła być bliska prawdy. Niewiele jednak było wiadomo oficjalnie. Dziś nasza znajomość tajników Prescotta wskazuje, że nie jest on prostu ulepszonym Northwoodem. Procesor wnosi nową jakość. To chip, który będzie głównym produktem handlowym Intela na najbliższe miesiące.

  Niniejszy artykuł przybliżający tajniki Prescotta składa się z dwóch części. Część teoretyczną stanowi opis zmian poczynionych przez inżynierów w najnowszym jądrze w stosunku do układów starszych i dobrze znanych. Ponieważ teoria zawsze w jakiejś części zbiega się z praktyką, więc nie zabrakło testów wydajnościowych Prescotta, mających dać dowód skuteczności wprowadzonych ulepszeń. By oddać pełnię możliwości nowego rdzenia, testom poddał się nie tylko nowy Pentium, ale także jego poprzednicy ze stajni Intela, oraz bezpośredni rywale z obozu AMD. Zapraszam na bliskie spotkanie z procesorami Prescott. » czytaj dalej

  Biometryczne "hasło" USB


  Autor: DYD | źródło: 4press / I4U | 13:09
  (3)Komentarzy (3)
  W ofercie firmy APC (American Power Conversion) pojawiło się biometryczne zabezpieczenie do komputera - Biometric Password Manager - podłączane przez port USB. Biometric Password Manager, którego sprzedaż ma się rozpocząć jeszcze w marcu, ma być najtańszym rozwiązaniem tego typu na rynku amerykańskim. Co więcej, będzie pierwszym "kompletnym" produktem w cenie poniżej 49USD.

  Urządzenie jest zgodne z P&P i instaluje się w trzech krokach. Biometric Password Manager posiada czujnik odcisków palców zgodny z technologią Authentic TruePrint i zasilany jest przez kabel USB.

  MSI: nie tylko nVidia


  Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 13:04
  (1)Komentarzy (1)
  Micro-Star International (MSI) w kwietniu rozszerzy swą ofertę o karty graficzne wykorzystujące układy ATI. Wcześniej producent stosował tylko procesory nVidii. MSI to jeden z ważniejszych partnerów nVidii. Decyzja firmy jest więc kolejnym sygnałem, że popyt na rozwiązania wykorzystujące chipy ATI systematycznie rośnie. Pierwsze karty graficzne z Radeonami MSI zaprezentuje już na marcowych targach CeBIT. Obecnie MSI produkuje około 700 tys. kart graficznych miesięcznie. Po wprowadzeniu na rynek kart z układami ATI, liczba ta powinna ulec znacznemu zwiększeniu.

  Newsy z polskich redakcji


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:55
  (1)Komentarzy (1)
 • Wywiad z Andrzejem Zarembą (MS Polska)? @ Windows2003.pl. Fragment artykułu: "Andrzej Zaremba to Security Program Manager w polskim oddziale Microsoftu, który koordynuje światowe działania korporacji w dziedzinie bezpieczeństwa na naszym polskim podwórku."

 • GeForce FX 5950Ultra @ NVision.pl. Fragment artykułu: "Karta o bardzo fajnej konstrukcji coolerka i świetnym podświetleniu. Wprawdzie na tle tak mocnej konkurencji (jaką niezaprzeczalnie jest MSI, Gainward i Gigabyte) Albatron uplasował się na ostatnim miejscu, ale jak powiedziałem - ciężko wybijać się wśród elity."

 • Aluminiowa obudowa Antec P160 @ IN4.Pl. Fragment artykułu: "Tym razem do laboratorium trafiła aluminiowa obudowa Antec P160. Tytułem wstępu rzec można, że jest to konstrukcja dobrze przemyślana, która z pewnością usatysfakcjonuje niejednego majsterkowicza komputerowego lubiącego ciągłe zmiany wewnętrzne PeCeta, ale ... nie uprzedzajmy faktów."

 • Konkurs Plextor @ CDRinfo.p. Fragment: "Wspólnie z firmą Alstor wyłącznym dystrybutorem napędów optycznych marki Plextor mamy przyjemność zaprosić wszystkich do udziału w pierwszym w tym roku konkursie na stronach naszego portalu. Do wygrania jest kilkanaście ciekawych nagród a konkurs trwa do końca marca."

 • Lepsze płyty DVD-RW


  Autor: DYD | źródło: 4press / CDR-Info | 12:34
  (3)Komentarzy (3)
  Firma Hitachi Maxell wprowadzi na rynek nowe nośniki DVD-RW wyposażone w specjalną membranę i technologię HGX stamper. Obydwa rozwiązania mają obniżyć liczbę występujących błędów, także przy zapisie z dużą szybkością, oraz zabezpieczyć dane przed niemożnością odczytu, np. związanego z zabrudzeniem czy zarysowaniem płyty. Zmodyfikowane będą także opakowania płyt: ich grubość to 5mm, co zapewni wygodę korzystania z nośników i oszczędność miejsca przy przechowywaniu.

  Nowe płyty Maxella dostępne będą w sprzedaży w kilku wersjach kolorystycznych, m.in. cyjanowej, niebieskiej, cytrynowej, pomarańczowej i różowej. Płyty DRW47C trafią do sklepów w Europie w kwietniu, zaś w Japonii ich premiera odbędzie się 25 marca. Przewidywana cena nośników to 5,8Euro. » czytaj dalej

  aTuner do "dłubania" w ATi i NVidii


  Autor: DYD | źródło: Warp2Search | 12:24
  Komentarzy (0)
  Ukazała się właśnie nowe wersja darmowego narzędzia aTuner w wersji 1.8.6.5304 dla systemów Windows 98/ME/2000/XP (kompatybilne ze sterownikami Detonator 23.11 - 53.04 oraz Catalyst 3.0 - 4.20). Z narzędzia mogą zatem skorzystać użytkownicy kart z układami Radeon jak i GeForce. Program przede wszystkim umożliwia szybką zmianę takich parametrów karty graficznej jak: filtrowanie anizotropowe, antyaliasing, vsync. Dostępny jest podział tych parametrów na OpenGL i Direct3D, jak również możliwość zmiany zaawansowanych parametrów OpenGL i D3D oraz ich optymalizacja dla danego układu. Jest też kilka dodatkowych opcji, np. sysinfo. Program ważący niecałe 500KB można pobrać z www.3dcenter.org.

  Czas na PCI Express?


  Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 12:02
  Komentarzy (0)
  CP Technology przewiduje, że karty graficzne ze slotem PCI Express x16 będą w tym roku stanowić od 20 do 25% wszystkich sprzedanych przez firmę kart. Oznacza to, że CP Technology chce w tym roku sprzedać od 800 tys. do 1 mln sztuk kart graficznych z portem nowej generacji. To zaskakująco optymistyczna prognoza - modele ze slotem PCI Express x16 będą bowiem dostępne dopiero w drugiej połowie roku. Nowa technologia może jednak liczyć na silne poparcie producentów, którzy dzięki rozszerzeniu oferty o urządzenia z PCI Express chcą podnieść średnią cenę sprzedaży i uzyskać większe zyski. Nie ma wątpliwości, że w roku 2004 karty z portem PCI Express x16 trafią tylko do najbardziej wydajnych komputerów. Jednak według analityków, już w przyszłym roku standard PCI Express może zdominować rynek - zgodnie z prognozami, nowoczesny slot ma posiadać nawet 80% sprzedanych kart. » czytaj dalej

   
  Wtorek 2 marca 2004

  Syberia 2 - demo


  Autor: R4v | źródło: W2S | 23:05
  (7)Komentarzy (7)
  Urocza pani adwokat Kate Walker już wkrótce powróci w drugiej części swych przygód. Microids właśnie wypuścił demo swojej najnowszej gry - Syberia 2. Przygodę zaczniemy tam, gdzie zakończyła się część pierwsza. Po odnalezieniu Hansa Voralberga, Kate wyrusza z nim na poszukiwanie mitycznej wyspy Syberii, na której mają żyć mamuty. Podróż będzie wiodła przez Romansbourg, zamarznięte tereny północy oraz wioskę Youkol aż na Syberię. Demo zawiera początkowy etap gry. Można je ściągnąć z mirrorów, których lista znajduje się na tej stronie.

  Abit wprowadza "kuloodporną" technologię


  Autor: DYD | 22:46
  (11)Komentarzy (11)
  Zaprojektowana technologia BulletProof Abita to dobór najlepszych dostępnych komponentów u tego producenta. "Kuloodporna" technologia Abita ma zapewnić stabilność, czyli 4-fazowego zasilania, które ma na celu dostarczać do CPU zasilanie wystarczające przy "karkołomnym" podkręcaniu, czy długotrwałym graniu. Stabilność płyt głównych weryfikowana jest za pomocą ciężkiej procedury testowej, składającej się z serii zapętlonych programów demonstracyjnych i benchmarków, zaprojektowanej tak, by obciążyć urządzenie ponad normę. Jeśli płyta główna przejdzie pomyślnie cykl naszych testów, to oznacza, że nie będzie sprawiać problemów nawet w najcięższych zastosowaniach i przy najbardziej intensywnym użytkowaniu. » czytaj dalej

  BenQ S30 - muzyczny aparat fotograficzny


  Autor: DYD | 20:02
  Komentarzy (0)
  BenQ S30 to aparat cyfrowy łączący możliwość robienia zdjęć, słuchania radia i odtwarzania plików MP3, zapisywania komentarzy oraz nagrywania sekwencji wideo. Aparat wyposażony jest w 3,34 Mpikselową matrycę CCD, 3x zoom optyczny i obracany ekran LCD do podglądu zrobionych zdjęć. Wymiary aparatu to 96 x 63 x 40 mm, waga 180 gramów bez baterii, a sugerowana cena detaliczna w Polsce - 1.190 zł (z VAT).

  BenQ S30 zasila litowo-jonowy (Li-On) akumulator. Aparat wyposażony jest w DRS (Dual Recharge System) - system podwójnego ładowania. Pozwala on ładować akumulator za pomocą zasilacza (jest w wyposażeniu) lub z komputera poprzez złącze USB. Aparat posiada wbudowane radio FM i odtwarzacz plików MP3 - ma wbudowany głośnik. Dołączony program Q-music zapewnia łatwą edycję muzyki. » czytaj dalej

  Nowy procesor Intel Xeon MP


  Autor: DYD | 19:20
  (12)Komentarzy (12)
  Intel zaprezentował udoskonaloną wersję procesora Intel Xeon MP dla serwerów wieloprocesorowych. Procesor zapewnia większą wydajność niż jego poprzednia wersja (do 25%, według obliczeń Intela i benchmarków TPC-C, SPECjbb2000 oraz SAP R/3). Nowe procesory są taktowane zegarem o częstotliwości 3,0 GHz. Wyposażono je w 4 MB pamięci podręcznej iL3 cache. Nowe procesory są w pełni kompatybilne z istniejącymi systemami. Mogą współpracować z interfejsami sieciowymi Intel PRO Gigabit Ethernet Network Connections oraz z kontrolerami Intel Server RAID Controllers. Intel niedawno zaprezentował również czteroprocesorowy moduł typu blade (Intel Server Compute Blade SBX44), który może być zasilany przez nowe procesory Intel Xeon MP. » czytaj dalej

  Alternatywa dla MS Office


  Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 18:53
  Komentarzy (0)
  Corel zapowiedział nową wersję pakietu biurowego WordPerfect. Przedstawiciele firmy reklamują go jako tanią alternatywę dla MS Office. WordPerfect Office 12 do sprzedaży trafi pod koniec kwietnia. Pełna wersja pakietu w Stanach Zjednoczonych będzie kosztować 300 USD, za upgrade z poprzedniej wersji użytkownicy zapłacą 150 USD. W skład pakietu wejdą nowe wersje procesora tekstu WordPerfect, arkusza kalkulacyjnego Quattro Pro oraz przeznaczonego do tworzenia prezentacji programu Presentations. Udoskonalenia w stosunku do poprzedniej wersji obejmują przede wszystkim poprawę kompatybilności z formatami wykorzystywanymi przez aplikacje Microsoftu. Jeden z trybów pracy pakietu pozwala na automatyczny zapis plików w formatach MS Office, „dwunastka” umożliwia też takie skonfigurowanie interfejsu, aby był on niemal identyczny z rozmieszczeniem opcji w aplikacjach Microsoftu. » czytaj dalej

  Monitory LG z technologią S-IPS


  Autor: DYD | 15:19
  (1)Komentarzy (1)
  LG Electronics wprowadza na rynek monitory ciekłokrystaliczne z technologią S-IPS, umożliwiającą uzyskanie kąta widzenia na poziomie 176 stopni. W najnowszej ofercie LG znajdą się monitory LCD o panoramicznym ekranie, o przekątnej 17", 19", 23" i 30". Wykorzystane w budowie ekranów LCD ciekłe kryształy ułożone są w jednym określonym kierunku. Cząsteczki poszczególnych kryształów są związane ze sobą niewielkimi siłami podatnymi na działanie pól elektrycznych. Zastosowanie powyższych właściwości kryształów daje użytkownikom wiele udogodnień. Przede wszystkim takie monitory LCD są dużo bardziej ergonomiczne. W porównaniu z modelami kineskopowymi są mniejsze, lżejsze i pobierają znacznie mniej energii elektrycznej. Co nie mniej ważne, obraz na ekranie LCD jest pozbawiony zniekształceń geometrycznych. Istotną zaletą jest również fakt, iż nie emitują tak szkodliwego dla użytkowników promieniowania. » czytaj dalej

  Rodzina płyt Gigabyte serii RZ


  Autor: DYD | 15:03
  (2)Komentarzy (2)
  Gigabyte Technology zapowiada wydanie nowej serii płyt RZ podczas targów Cebit 2004, ukierunkowanych na segment rynku tanich rozwiązań. Hasło dla tej nowej rodziny płyt jest proste: niezawodność, prawdziwa wydajność i odpowiednia wartość (Reliability, Real performance, Right value - trzy "R"). Seria RZ to szeroki wybór płyt dla procesorów Intel lub AMD. Wszystkie modele serii RZ są wyposażone w szybką sieciową, technologię USB2.0 i 6-kanałowy dźwięk. Wszystkie modele posiadają oprogramowanie Gigabyte, takie jak Xpress Install dla łatwej instalacji sterowników i EasyTune4 dla wygodnej kontroli systemu. Dla zapewnienia ochrony systemu w komplecie znajduje się także oprogramowanie Norton Internet Security 2004. Na etapie początkowym jest oferowanych 10 modeli dla platform Intel lub AMD. Są one przedstawione poniżej. » czytaj dalej

  Inspiron 9100 - nowy notebook Della


  Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 14:23
  Komentarzy (0)
  W ofercie Della pojawił się nowy komputer przenośny - Inspiron 9100 - którego wydajność, według producenta, dorównywać ma komputerom biurkowym. Inspiron 9100 dostępny jest w dwóch wersjach. Użytkownik może wybrać pomiędzy modelami z ekranem o rozdzielczości WXGA (1280 x 800 pikseli) lub WUXGA (1920 x 1200 pikseli). Inne parametry są raczej standardowe dla notebooków, komputery posiadają procesor Intel Pentium 4 taktowany zegarem 2,8GHz, rdzeń graficzny MOBILITY RADEON 9700 (z 64MB lub 128MB pamięci), 512MB lub 2GB pamięci RAM DDR400 SDRAM, dysk twardy o pojemności 40GB lub 80GB HDD oraz napęd optyczny DVD-ROM/CD-RW. Model droższy posiada także stację dyskietek i moduł łączności bezprzewodowej WLAN. Obydwa modele oparte są na chipsecie i865PE i posiadają 4 porty USB2.0, jeden port FireWire, slot PC Card Type II oraz złącza D-Sub, DVI-D i S-Video. » czytaj dalej

   
  Poniedziałek 1 marca 2004

  Opis Shuttle ZEN XPC oraz ST61G4


  Autor: DYD | 13:00
  (49)Komentarzy (49)
  Głównym przesłaniem niniejszego artykułu jest bliższe poznanie komputerów SFF (Small Form Factor) w formie barebone. Nie będzie to wbrew pozorom wyciskanie ostatnich soków z urządzenia barebone, a raczej wnikliwe oględziny malucha (będzie "nieco" zdjęć), jeszcze w naszym kraju trochę egzotycznego. Niezbyt udana, rodzima nazwa tego typu urządzeń - mini komputer, bierze się stąd, że wielkość obudowy takiego peceta jest mniej więcej ćwiartką typowej obudowy mini-tower. W niniejszym opisie, poznamy dwa najnowsze produkty z rodziny barebone firmy Shuttle, przeznaczone pod platformę Socket 478 - a więc procesory Pentium4/Celeron. Urządzenia oferują duże możliwości i mogą zaskoczyć niejednego posiadacza tradycyjnego "wielkiego" peceta. Oba wyposażone są w zintegrowany układ Radeon 9100 IGP, zaś jeden z nich posiada także dodatkowy slot AGP. Sprzęt do testów udostępniła firma Action. Zapraszam. » czytaj dalej

  Kubek TwojePC ponownie na magazynie


  Autor: DYD | 12:54
  (21)Komentarzy (21)
  Elitarny Kubek zawierający logo TwojePC.pl ponownie dostępny jest dla naszych Czytelników! Pierwsza seria rozeszła się bardzo szybko i na kolejną musieliśmy trochę poczekać. Przypomnijmy "specyfikację" kubka: szary Kubek TwojePC.pl wykonany został z porcelitu o kształcie jak na obrazku i z wygodnym uchem. Pojemność: 330 ml. Wysokość 95 mm. Średnica 80 mm. Waga: 370 g. Logo TwojePC.pl i napis "Twoje źródło informacji o sprzęcie" nanieśliśmy na kubek poprzez wypalanie kalki ceramicznej w piecu w temperaturze ok. 800°C, co pozwala uzyskać bardzo dużą trwałość wykonanego zdobienia. Tak naniesiony wydruk odporny jest na ścieranie, podgrzewanie w kuchenkach mikrofalowych, mycie mechaniczne i działanie chemicznych środków czyszczących. Serdecznie zapraszamy!

  Asus zaprasza graczy na LAN Party


  Autor: DYD | 12:16
  (10)Komentarzy (10)
  W dniach 6-7 marca w Warszawie odbędzie się LAN4FUN 2 - impreza LAN Party typu BYOC (Bring Your Own Computer), na której spotykają się wielbiciele sieciowych gier komputerowych. Przywożą oni swoje komputery (jest to warunek uczestnictwa) i przez ponad 30 godzin oddają się swojej ulubionej rozrywce. Organizatorzy zapewniają, że osoby, które wykupiły miejsce mogą oczekiwać profesjonalnej obsługi, możliwości niezakłóconego oddawania się rozrywce oraz niezapomnianej atmosfery. Podczas imprezy rozgrywane będą różnego rodzaju turnieje, których zwycięzcy zdobędą atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu firmy Asus. Szczegółowe informacje dotyczące imprezy oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej www.lanparty.pl.

  "Wypalanie" według Iomega


  Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 11:39
  Komentarzy (0)
  Firma Iomega rozpoczęła sprzedaż dwóch nowych napędów optycznych combo - modelu połączonego z czytnikiem kart pamięci flash oraz zewnętrznego napędu z portem USB 2.0. Obydwa urządzenia pracują z prędkością 52x24x52x dla formatu CD i 16x w przypadku DVD. Średni czas dostępu wynosi 120ms, maksymalny transfer przy zapisie to 7,8MB/s, przy zapisie wielokrotnym wynosi 3,6MB/s, zaś prędkość odczytu to 7,8MB/s.

  Urządzenia wyposażone w bufor wielkości 2MB, posiadają możliwość ripowania muzyki z szybkością 48x. Wraz ze sprzętem, w pakiecie dostępne jest oprogramowanie: Automatic Backup, Sonic CinePlayer, MusicMatch Jukebox i Adobe Photoshop Album. » czytaj dalej

  BSPlayer 1.00 RC1 Build 806


  Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 11:33
  (2)Komentarzy (2)
  Ukazała się nowea wersja odtwarzacza filmowego BSPlayer. Datowana jest na 28 lutego i posiada oznaczenie 1.00 RC1 Build 806. Player odtwarza różne formaty video: avi, mpeg 1, mpeg 2, xvid, divx, 3ivx, ogg, ogm, matroska, asf, wmv oraz audio: wav, mp2, mp3, ogg a także pliki graficzne jpeg, gif, bmp (wymaga DirectX 9). Program wyświetla napisy dla filmów DivX, posiada zestaw skórek, zmianę okna video i napisów i wiele innych opcji. Szczegóły i download ze strony www.bsplayer.org.

  Codec 7.7i (DivX pack)


  Autor: DYD | 11:09
  (3)Komentarzy (3)
  Na tej stronie został zamieszczony nowy pakiet kodeków, które zapewniają swobodne odgrywanie filmów DiVX zapisanych w różnych wersjach. Codec 7.7i to pakiet najnowszych kodeków, w skład których weszły: DivX Pro 5.1.1 Codec Build 1031 - NipTuck Full, XviD MPEG-4 Codec (16/07/03) Nic's Build, Ligos Indeo XP Codec, AC3Filter 0.70b (rc2), Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 DirectShow Decoder, Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 ACM Codec, Ogg Vorbis DirectShow Filter, Ogg Vorbis DirectShow Filter Decoder, Ogg Vorbis Audio ACM Codec 0.0.3.6 oraz DivX AntiFreeze 0.4. Wersja pod Windows 9X/ME lub XP/2000 można pobrać ze strony autora. Pakiet waży trochę ponad 3MB.

  Microsoft na każdym DVD?


  Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 11:08
  (6)Komentarzy (6)
  DVD Forum wstępnie zatwierdziło użycie technologii kompresji wideo Microsoftu w standardzie zapisu nowej generacji. To dla giganta z Redmond duży sukces - firma ma szanse zwiększyć swoją rolę na kluczowym obszarze rynku mediów cyfrowych.

  Do aktualnej wersji specyfikacji standardu HD-DVD, oprócz technologii H.264 i MPEG-2, trafiło opatentowane przez Microsoft rozwiązanie VC-9,czyli technologia dekodowania obrazu zintegrowana w Windows Media Video 9. Argumentem, który przesądził o wyborze VC-9, była podobno najwyższa jakość obrazu, dzięki której rozwiązanie pokonało aż 18 konkurentów. Jeśli taka specyfikacja zostanie ostatecznie zatwierdzona, pozwoli to Microsoftowi rozszerzyć zasięg swojej technologii wideo poza Internet i pomoże firmie w rozmowach z partnerami spoza branży komputerowej. Do tej pory zarówno Hollywood, jak i najwięksi wytwórcy domowego sprzętu audio-wideo, w obawie przed praktykami monopolistycznymi zachowywali wobec firmy Billa Gatesa daleko posuniętą ostrożność. » czytaj dalej

  Turniej ACON4 od Abita dla graczy


  Autor: DYD | 11:05
  Komentarzy (0)
  Abit, wspólnie z firmami Intel, Kingston, Kia Motors, Western Digidal i Viewsonic ma przyjemność poinformować o Światowym Turnieju ACON4. W eliminacjach ACON4 będą mogli wziąć udział gracze z 19 krajów i terytoriów (w tym z Polski). Każda z imprez kwalifikacyjnych wyłoni zwycięzcę, który otrzyma prawo reprezentowania swojego regionu w finałach ACON4 w Szanghaju w Chinach (koszty wszelkich wydatków związanych z podróżą ponoszą organizatorzy). Reprezentanci regionów stoczą finałowy pojedynek w Warcraft III: The Frozen Throne, którego ostateczny rezultat wskaże mistrza ACON4. Dokładne informacje na temat rejestracji w turnieju będą dostępne już wkrótce pod adresem www.Abitgamer.com.

  Newsy z polskich redakcji


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:04
  Komentarzy (0)
 • Od ciszy do wichury, czyli czym chłodzić? @ Sirius.pl. Fragment artykułu: "Jak większość z Was wie od czasów procesora Pentium producenci zaczęli stosować do chłodzenia układów kawałek metalu z zamontowanym nań wentylatorem. Nikt wtedy nie przypuszczał, że takie niepozorne maleństwa będą miały miedzy sobą taką konkurencje, a rynek chłodzenia powietrznego tak się rozwinie."

 • Wentylator Sunbeam CCFLMod 4 [dot] Us. Fragment artykułu: "Dzisiaj niemal już każdy modder w swojej "case" posiada świecący wiatrak LED bądź CCFL. W dzisiejszych czasach wiatrak nie służy jedynie jako element chłodzący, ale także ozdobny. Poniżej opisze ten bardziej wyrafinowany i bardziej ceniony produkt. Do moich rąk trafił wyrób Sunbeama."

 • II Zjazd OC & Moders - relacja @ Dzikie.net.

 • Porównanie coolerów Socket 462 @ Tweak.Pl. Fragment artykułu: "W zestawieniu wzięły udział: Thermaltake Silent Boost, Thermaltake Extreme Volcano 12, Cooler Master Jet7, Zalman CNPS7000A-Cu, Zalman CNPS7000A-AlCu, Thermalright SP-97, Swiftech MCX462-U, Swiftech MCX462-V oraz wentylatory: Papst 8412N/2GLE, Tt Thunderblade LED, Delta FFB0912EHE."

 • Test nagrywarki DVD x8 TDK 880N @ CDRinfo.p. Fragment artykułu: "Rywalizacja pomiędzy formatami DVD-R i DVD+R przyniosła dość szybkie tempo wprowadzania kolejnych nagrywarek charakteryzujących się coraz krótszymi czasami zapisu całych krążków DVD. Od jesieni dostępna była na rynku pierwsza nagrywarka wypalająca płyty DVD+R z maksymalną prędkością x8 - oczywiście mowa tu o urządzeniu Plextor PX-708A."

 •     
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL