Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 31 marca 2006  
    

Test coolerów FreeZone NX - 6 wiatraków dla CPU


Autor: SebaSTS | 12:40
(18)Komentarzy (18)
Po niewątpliwym sukcesie pierwszych coolerów z serii FreeZone, firma Pentagram wprowadza do sprzedaży odświeżoną wersję swoich produktów. Ilość i rodzaj zauważonych zmian, w porównaniu ze starszymi braćmi, nie pozwala mi na użycie innego przymiotnika. W dzisiejszej recenzji opiszę cztery nowe modele FreeZone oznaczone skrótami: dwa w pełni miedziane NXC-100Cu i NXC-80Cu, mieszany NXC-100AlCu oraz aluminiowy NX-80 Al. Linię coolerów NXC porównam do gigantów FreeZone: QVC-120Cu+ i QVC-100Cu+. Zapraszam. » czytaj dalej

Granice możliwości GF 7900 GT


Autor: Adam | źródło: VRZone | 08:36
(4)Komentarzy (4)
Jakiś czas temu prezentowaliśmy informacje o podkręcaniu dwóch kart GeForce 7900 GTX do ponad 900 MHz dla rdzenia - artykuł taki przedstawił serwis VRZone. Obecnie w tym serwisie można znaleźć podobny artykuł, ale dotyczący znacznie bardziej przystępnych cenowo kart GeForce 7900 GT. Co ciekawe, wbrew pozorom karta ta pod względem możliwości podkręcenia nie odstaje aż tak bardzo od droższego modelu - dodatkowo wyniki te zostały osiągnięty przy pomocy chłodzenia powietrzem. Kartę udało się podkręcić maksymalnie do 800 MHz dla rdzenia i 1063 MHz DDR dla pamięci - oznacza to podkręcenia rdzenia o niemal 80%. Pełną wersję artykułu i więcej zdjęć można znaleźć pod tym adresem.

Lekki notebook Gateway NX100


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:30
Komentarzy (0)
Gateway przedstawił nowy komputer przenośny o nazwie NX100, bazujący na procesorach Intel Core Solo w wersji ULV. Układ ten nosi nazwę Core Solo U1300 i pracuje z prędkością 1,06 GHz - co ciekawe, jego prezentacja ma się odbyć 16 kwietnia. Do wyboru jest także procesor o nazwie Core Solo U1400, pracujący z prędkością 1,2 GHz. Notebook korzysta z ekranu LCD o przekątnej 12,1 cala i rozdzielczości WXGA a w podstawowym wyposażeniu znalazły się także dwa porty USB 2.0, jeden FireWire i czytnik kart pamięci w 5 standardach a waga tego notebooka wynosi około 1,3 kg. W podstawowej konfiguracji Gateway wycenił swój komputer na 1399 dolarów.

Przejściówka dla dysku z Xbox 360


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:11
(5)Komentarzy (5)
Na stronie www.360sata.com można kupić specjalną przejściówkę przeznaczoną dla konsoli Microsoft Xbox 360, która umożliwia podłączenie dysku z konsoli do komputera PC poprzez port Serial-ATA. Przejściówka wpinana jest w gniazdo w dysku dołączonym do konsoli a do połączenia z komputerem służy port Serial-ATA i złącze Molex do zasilania. Dzięki temu rozwiązaniu bez otwierania konsoli może mieć dostęp do jej dysku twardego - ma to umożliwić na przykład skopiowanie zapisanych stanów gry lub, w przyszłości, wykonanie kopii zapasowych samych gier. Przejściówka została wyceniona na 15 dolarów i jest dostępna na stronach wspomnianego wcześniej serwisu.

Głośniki Sweex USB Speaker Set


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 07:24
Komentarzy (0)
Zestaw głośników o nazwie USB Speaker Set oferowany jest przez firmę o nazwie Sweex. Zestaw ten składa się ze stereofonicznej pary głośników, podłączanych i zasilanych z portu USB - zarówno zasilanie jak i sygnał audio przekazywane są w ten sposób. Oznacza to, że oprócz podłączenia do portu USB nie potrzeba nic więcej - ani osobnego zasilacza ani przewodów audio. Głośniki dysponują mocą określoną jako 120W PMPO - niestety producent nie podał chociażby mocy RMS - i są ekranowane magnetycznie. Zestaw ten może współpracować z systemami Windows 98SE, 2000 oraz XP a jego cena wynosi około 15 Euro.

Płyta Mitsubishi DVD-R DL 8x


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 07:22
Komentarzy (0)
Firma Mitsubishi Chemical przedstawiła w tym tygodniu swoją pierwszą nagrywalną płytę DVD-R DL certyfikowaną do zapisu przy prędkości 8x. Nośnik ten ma trafić do sprzedaży pod koniec kwietnia w cenie około 13 dolarów. Płyta będzie identyfikowana przez nagrywarki jako MKM 03RD 30 MID a dostępne, certyfikowane prędkości zapisu wynoszą od 2x do 8x. Nośnik ten jest także zgodny z najnowszą specyfikacją zapisywalnych płyt DVD-R DL w wersji Ver. 3.0 8X, która wprowadza właśnie możliwość zapisu przy prędkości wynoszącej 8x. » czytaj dalej

Bezprzewodowa myszka Sony


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 07:16
(7)Komentarzy (7)
Firma Sony przedstawiła nową, bezprzewodową i zarazem optyczną myszkę komputerową o nazwie SMU-WM10. Myszka wyposażona jest w dwa przyciski wkomponowane w obudowę oraz rolkę do przewijania. Model ten do łączności z komputerem wykorzystuje pasmo 27 MHz i nadajnik podłączany do poru USB a zasięg pracy wynosi 1 m. Myszka posiada także wyłącznik a zasilanie stanowi jedna bateria alkaliczna, mająca wystarczać na 2,5 miesiąca pracy natomiast deklarowana rozdzielczość sensora optycznego wynosi 800 DPI. Wymiary gryzonia wynoszą 58 mm na 18 mm na 86 mm przy wadze 70g. Oprócz tego myszka dostępna jest w trzech różnych kolorach obudowy a jej cena wynosi 57 dolarów.

Płyta DFI na bazie ATI RD580


Autor: Adam | źródło: VRZone | 07:14
(5)Komentarzy (5)
W przyszłym tygodniu ma trafić do sprzedaży płyta główna firmy DFI o nazwie LAN Party CFX3200-DR. Model ten bazuje na chipsecie ATI RD580 z mostkiem południowym ULi M1575 i jest przeznaczony dla procesorów AMD w wersji Socket 939. Do dyspozycji są dwa sloty PCI-Express x16 z obsługą technologii Crossfire a także dwa PCI-E x1 i trzy PCI. Płyta oferuje także dwie karty sieciowe GigabitEthernet, korzystające z technologii o nazwie Teaming Technology mającej zwiększać transfery. Oprócz tego wszystko wskazuje na to, płyta będzie umożliwiać podniesienie napięcia dla pamięci do 3,7V i do 2,1V dla procesora. Więcej informacji o tej płycie można znaleźć pod tym adresem.

Epson Stylus Photo R340


Autor: DYD | 07:12
(4)Komentarzy (4)
Nowa domowa drukarka fotograficzna Epson Stylus Photo R340 posiada wyświetlacz 2,4", zintegrowaną technologię Epson PhotoEnhance, druk na płytach CD i DVD, a także mechanizm MicroPiezo - druk odbywa się przy użyciu sześciu atramentów i kroplom o rozmiarze 3 pikolitrów. Drukarka ma wbudowane gniazda pamięci, technologię PictBridge, USB Direct Print (bezpośredni druk przez USB) i opcjonalne złącze Bluetooth. Cena drukarki nie została jeszcze ustalona. Polska premiera drukarki będzie miała miejsce na początku kwietnia 2006. Stylus Photo R340 potrzebuje około minuty na wydrukowanie odbitki w formacie 10 x 15 cm.

Craig Barrett z wizytą w Polsce


Autor: DYD | 07:05
(11)Komentarzy (11)
Prezes Rady Nadzorczej Intela - Craig Barrett nakłaniał najbardziej wpływowych ludzi w Polsce do kontynuowania inwestycji w edukację oraz w innowacyjne technologie. Zauważając, że edukacja jest fundamentem nowoczesnej gospodarki, Barrett zapowiedział rozpoczęcie przez firmę Intel kolejnego etapu programu szkoleniowego, który pomoże polskim nauczycielom w udoskonalaniu nauczania dzięki stosowaniu innowacyjnych technologii. Od 2001 roku w Polsce w ramach programu Intel - Nauczanie ku Przyszłości firma przeszkoliła ponad 80 tysięcy nauczycieli. Podczas swojej wizyty w Polsce Craig Barrett spotkał się ze studentami i wykładowcami Politechniki Gdańskiej. » czytaj dalej

 
Czwartek 30 marca 2006

Przecieki o Nintendo Revolution


Autor: Adam | źródło: The Register | 15:46
(18)Komentarzy (18)
Serwis IGN przedstawił informacje dotyczące konsoli Nintendo Revolution. Zastosowany procesor o kodowej nazwie Broadway ma być produkowany przez firmę IBM i wywodzić się z architektury PowerPC a jego taktowanie zostało ustalone na poziomie 729 MHz, czyli o 50% większym niż w starszej konsoli GameCube. Sam procesor jest zintegrowany również z układami DSP i 3 MB pamięci, która przeznaczona jest na tekstury. Revolution ma także korzystać z układu graficznego, pracującego z prędkością 234 MHz. Oprócz tego konsola ma posiadać 24 MB wewnętrznej pamięci MoSys 1T-SRAM, 64 MB zewnętrznej pamięci i prawdopodobnie 512 MB wbudowanej pamięci flash.

Nowe zewnętrzne dyski Plextora


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 15:38
Komentarzy (0)
Plextor przedstawił nowe modele zewnętrznych dysków twardych, korzystające ze specjalnie przygotowanych obudów, mających chronić przed upadkami i uszkodzeniami. Obudowy obłożone są silikonową osłoną, która zapewnia właśnie odporność na uszkodzenia. Dyski noszą oznaczenia PX-SP08U oraz PX-SP12U i oferują pojemności wynoszące odpowiednio 80 GB i 120 GB. Zastosowane wewnątrz dyski twarde to modele o wielkości 2,5 cala i prędkości obrotowej 5400 RPM, wyposażone ponadto w 8 MB pamięci cache. Plextor wprowadzi te dyski do sprzedaży w kwietniu tego roku ale ich cena nie została jak na razie sprecyzowana.

Świeże wieści o nowościach ATI


Autor: Adam | źródło: VRZone | 13:40
Komentarzy (0)
Zgodnie z najnowszymi informacji nowe układy ATI ze średniej półki trafią do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku - będą to RV560 oraz RV570, obydwa produkowane w technologii 80 nm. Pierwszy z nich ma posiadać 8 potoków i 24 jednostki Pixel Shader oraz 4 Vertex Shader, dziedzicząc tym samym proporcje ilości potoków do jednostek Pixel Shader z serii X1900. Jeśli chodzi o RV570 to ma on korzystać z 12 potoków, 36 jednostek Pixel Shader i 6 jednostek Vertex Shader. Jak na razie dokładne taktowanie nie zostało podane - wiadomo natomiast, że RV560 ma być wydajniejszy od X1600XT i GF 7600GS a RV570 od X1800GTO i GF 7600GT.

Kolejne Opterony Socket 940


Autor: Adam | źródło: VRZone | 13:27
Komentarzy (0)
AMD ma przedstawić wkrótce - a dokładniej 4 kwietnia - nowe procesory Opteron w wersji Socket 940, przeznaczone do zastosowań profesjonalnych. Układy te będą nosić nazwy Opteron 256 oraz Opteron 856 i będą przeznaczone dla systemów z, odpowiednio, dwoma i ośmioma procesorami. Obydwa procesory mają pracować z prędkością 3 GHz i korzystać z 1 MB pamięci cache L2 oraz wbudowanego kontrolera pamięci DDR 400. Deklarowany pobór mocy TDP został określony na 95W. Ponadto dla podstawki Socket 940 będą oferowane od czerwca procesory Opteron 285 i 885 o prędkości 2,6 GHz a także Opteron 290 i 890 o prędkości 2,8 GHz, które trafią do sprzedaży w przyszłym roku.

Trailer z następcy Far Cry


Autor: DYD | 12:56
(34)Komentarzy (34)
Wielu graczy mając w pamięci udany tytuł Far Cry, zapewne ucieszy się na fakt o powstawaniu gry w podobnych klimatach do tego słynnego shootera. EA szykuje grę o nazwie Crysis, która będzie wykorzystywać najnowszy engine firmy Crytek (oni właśnie stworzyli silnik do Far Cry). Na demo i pełną wersję jeszcze trochę poczekamy - pierwsza grywalna wersja ma zostać pokazana publiczności podczas targów E3 w Los Angeles (10 - 12 maj 2006). Już teraz jednak można zobaczyć technologiczne efekty oferowane przez silnik CryENGINE 2 pobierając wysokiej jakości trailer (1280 x 720 px) ze strony gamershell.com (52 MB, WMV). Warto zobaczyć...

Przenośny dysk WD Passport Pocket


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:46
(1)Komentarzy (1)
Firma Western Digital przedstawiła niewielki, zewnętrzny dysk twardy o nazwie Passport Pocket. Model ten oferuje pojemność 6 GB, korzystając z dysku twardego o wielkości 1 cala i prędkości 3600 RPM. Pozostałe parametry tego dysku to średni czas wyszukiwania na poziomie 11 ms i 2 MB pamięci cache. Wymiary zewnętrzne Passport Pocket wynoszą 6 cm na 4,5 cm na 0,9 cm, przy wadze zaledwie 45 g. Do połączenia z komputerem służy port USB 2.0 a sama wtyczka jest składana i chowana w obudowie. Ponadto producent zapewnia, że jego dysk jest wystarczająco cienki aby korzystać jednocześnie z dwóch dysków, podłączonych do sąsiednich portów USB. Western Digital ustalił cenę tego dysku na poziomie 130 dolarów.

Pierwszy odtwarzacz Blu-ray Panasonic'a


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:37
(2)Komentarzy (2)
Panasonic przedstawił oficjalne informacje o swoim pierwszym odtwarzaczu płyt w technologii Blu-ray, który trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych we wrześniu tego roku. Urządzenie to nosi nazwę DMP-BD10 a jego sugerowana cena ma wynosić "poniżej 1500 dolarów", jak określił to producent. Model ten ma korzystać z rozwiązania o nazwie EZ-Sync HDAVI, która ma umożliwiać łatwe połączenie i sterowania pozostałymi urządzeniami tego producenta, w szczególności telewizorami plazmowymi. Jak na razie nie wiadomo zbyt wiele o możliwościach tego odtwarzacza - wiadomo, że oprócz płyt Blu-ray odtwarzane będą także formaty CD i DVD i obsługiwana będzie rozdzielczość 1080p, odpowiadająca zapowiadanym w tym samym czasie telewizorom plazmowym.

Dwie nowe stacje robocze Dell'a


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 08:08
(1)Komentarzy (1)
Dell przedstawił dwa nowe komputery przenośne, mające pełnić funkcje przenośnych stacji roboczych - modele te noszą nazwy Precision M90 oraz Precision M65. Obydwa systemy korzystają z procesorów Intel Core Duo oraz układów graficznych nVidia Quadro FX i oferują możliwość instalacji do 4 GB pamięci RAM. Model Precision M90 wyposażony jest w 17-calowy ekran o rozdzielczości 1920 na 1200 oraz kartę graficzną nVidia Quadro FX OpenGL z 512 MB własnej pamięci. Drugi komputer - Precision M65 - wyposażony jest w 15,4-calowy ekran oraz układ graficzny nVidia QuadroFX 350M, korzystający z maksymalnie 512 MB pamięci RAM komputera. Cena komputera Dell Precision M90 została ustalona na poziomie od 2239 dolarów a dla modelu Dell Precision M65 wynosi od 1849 dolarów. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem» czytaj dalej

 
Środa 29 marca 2006

Test szerokiej dziewiętnastki LCD Asusa PW191


Autor: NimnuL | 09:05
(35)Komentarzy (35)
Panoramiczne wyświetlacze powoli, lecz sukcesywnie wkraczają na rynek zarówno w segmencie RTV jak i komputerowy. Również ekran o przekątnej 19'' stojący na biurku nie dziwi już nikogo, choć w połączeniu z proporcjami boków 3:2 jest co najmniej przyjemne dla oka. Niedawno w naszych newsach poinformowaliśmy o wprowadzeniu przez Asusa panoramicznego modelu PW191. Jest to pierwsza "panorama" w ofercie tej firmy. I tym właśnie modelem, który przybył prosto z azjatyckiej fabryki zajmę się w niniejszym artykule. Zapraszam. » czytaj dalej

Targi Tuningu Komputerów


Autor: Vartan | 09:01
Komentarzy (0)
Targi Tuningu Komputerów zbliżają się wielkimi krokami. Już za miesiąc Wrocław stanie się stolicą środkowoeuropejskiego tuningu komputerów. W imieniu organizatorów przypominamy, że na Targach odbędzie się szereg konkursów, w tym przede wszystkim konkurs na najlepiej zmodyfikowany komputer. Fotografów natomiast zapewne ucieszy informacja o towarzyszącym imprezie konkursie fotograficznym. Przypominamy również że 02.04 upływa termin zapisów na miejsca noclegowe. Niezdecydowanym radzimy się pospieszyć. Do zobaczenia we Wrocławiu!

Nowa płyta MSI P4N SLI XE


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 08:32
Komentarzy (0)
Firma MSI przedstawiła nową płytę główną o nazwie P4N SLI XE, przeznaczoną dla procesorów Intela w wersji LGA 775. Obsługiwane są procesory z FSB 533 MHz, 800 MHz oraz 1066 MHz, w tym także modele Pentium Extreme Edition i Pentium D oraz produkowane w 65 nm układy o kodowych nazwach Presler i Cedar Mill. Płyta korzysta z chipsetu nVidia nForce 4 SLI XE i oferuje dwa sloty PCI-Express x16 z obsługą technologii SLI a także dwa PCI-E x1 i dwa PCI. Do dyspozycji są także cztery gniazda pamięci DDR2 667, układ HD Audio 7.1 jak również cztery porty Serial-ATA II i dwa ATA. Jak na razie MSI nie podało sugerowanej ceny swojej nowej płyty głównej.

Notebook Rock Pegasus 330


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 08:30
Komentarzy (0)
Brytyjska firma Rock wprowadza do sprzedaży nowy komputer przenośny o nazwie Pegasus 330. Model ten wyposażony jest w ekran LCD o przekątnej 13,3 cala, pracujący w rozdzielczości WXGA. Notebook dysponuje również wbudowanym tunerem TV oraz możliwością oglądania telewizji, słuchania muzyki i odtwarzania filmów bez uruchamiania systemu operacyjnego. W podstawowej konfiguracji Rock Pegasus 330 korzysta z dwurdzeniowych procesorów Intel Core Duo T2300 o prędkości 1,66 GHz oraz 512 MB pamięci DDR2, 80 GB dysku twardego o prędkości 5400 RPM i nagrywarki płyt DVD. Tak wyposażony komputer kosztuje na rodzimym rynku 749 funtów brytyjskich.

Pamięci A-DATA Vitesta Extreme Edition


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 08:20
Komentarzy (0)
A-DATA wprowadza do sprzedaży nową serię pamięci o wspólnej nazwie Vitesta Extreme Edition. Należą do niej zarówno moduły pamięci DDR jak i DDR2. W pierwszej grupie znajdziemy pamięci określane przez producenta jako DDR 400+, pracujące z CL2, oraz DDR 500+ i DDR 553+, pracujące z CL3. Do drugiej kategorii czyli pamięci DDR2 należą moduły DDR2 667 z CL3 jak również DDR2 900+ i 1000+, pracujące przy ustawieniach CL5. Ponadto producent oferuje w tej serii moduły o pojemności zarówno 512 MB jak i 1 GB. Jak na razie producent nie określił dokładnych cen modułów w tej serii. Więcej informacji o nowych pamięciach A-DATA można znaleźć pod tym adresem» czytaj dalej

ATI R580+ w planach


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 08:16
(1)Komentarzy (1)
Według najnowszych informacji, podanych przez The Inquirer, ATI poinformowało swoich głównych odbiorców o nowym układzie graficznym. Do tej pory układ ten pojawiał się pod oznaczeniem R581 - obecnie nazwa została zmieniona na R580+. Oznacza to, że nowe GPU ATI dziedziczy wszystkie możliwości serii X1900, bazującej właśnie na układzie R580 - podstawowa zmiana to produkcja w technologii 80 nm a nie 90 nm jak dotychczas. Posunięcie to ma pozwolić na zmniejszenie kosztów produkcji przy jednoczesnym spadku poboru mocy a co za tym idzie i temperatury pracy. Możliwe także, że ATI zdecyduje się na podniesienia taktowania względem serii X1900. Pierwsze, próbne egzemplarze tego układu mają trafić do odbiorców w maju a właściwa produkcja rozpocznie się między czerwcem a sierpniem tego roku.

Dodatkowe chłodzenie Xbox 360


Autor: Adam | źródło: ExtremeTech | 08:12
(11)Komentarzy (11)
Firma Nyko Technologies, zajmująca się produkcją różnych akcesoriów dla konsol do gier, przedstawiła nowy produkt o nazwie Intercooler 360. Urządzenie to ma pomagać w chłodzeniu konsoli Xbox 360 - montuje się go na zatrzaski z tyłu konsoli, na zewnątrz. Intercooler 360 korzysta z zasilacza konsoli, nie wymagając własnego osobnego zasilania, jednocześnie włączając i wyłączając się równocześnie z konsolą. Producent podaje, że temperatura wewnątrz konsoli, w zależności od punktu pomiaru, spada nawet o kilka stopni Celsjusza. Cena Intercooler 360 została ustalona na poziomie niespełna 20 dolarów a więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

Notebook Dell Latitude D620


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:10
Komentarzy (0)
W sieci pojawia się coraz więcej informacji o nowych komputerach przenośnych firmy Dell, które powinny w najbliższych dniach trafiać do sprzedaży. Jednym z nich jest model o nazwie Latitude D620 - korzysta on z procesorów Intel Core Solo lub Core Duo oraz ekranu LCD o przekątnej 14,1 cala i rozdzielczości 1280 na 800 lub 1440 na 900. Układ graficzny to GMA 950, zintegrowany w chipsecie Intel 945GM, lub nVidia Quadro NVS 110M z 256 MB pamięci. Podstawowa konfiguracja zawiera także 512 MB pamięci i 40 GB dysk twardy oraz obsługę sieci WiFi 802.11a/g. Dell Latitude D620 ma wymiary 337 mm na 238 mm na 32 mm przy wadze 1,98 kg. Jak na razie nie wiadomo kiedy ten komputer trafi do sprzedaży ani w jakiej cenie.

GeForce Go 7900 GS w Toshibie


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:06
Komentarzy (0)
Toshiba przedstawiła wczoraj nowy komputer przenośny o nazwie P105-S921, który jest o tyle ciekawy, że zawiera nowy, jeszcze oficjalnie nieprzedstawiony układ graficzny nVidia GeForce Go 7900 GS. Komputer Toshiby korzysta z 17-calowego ekranu LCD o rozdzielczości WXGA i procesora Intel Core Duo T2400 oraz 1 GB pamięci RAM, 160 GB dysku twardego, nagrywarki płyt DVD oraz zdalnego sterowania. Jeśli chodzi o układ graficzny, to oferuje on te same możliwości co cała seria GeForce 7900 - zmianie uległa ilość potoków, w tym wypadku wynosząca 20 a nie 24, oraz ilość jednostek Vertex - 7 zamiast 8. Taktowanie tego układu wynosi 375 MHz a nVidia zaleca zastosowanie 256 MB pamięci GDDR3, korzystających z 256-bitowej szyny i taktowanych zegarem 500 MHz DDR. Przedstawiony notebook został wyceniony na 1999 dolarów.

 
Wtorek 28 marca 2006

200 GB, 2,5-calowy dysk Fujitsu


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 17:41
Komentarzy (0)
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Fujitsu Corporation wprowadza do sprzedaży najbardziej pojemny dysk twardy o wielkości 2,5 cala, przeznaczony dla komputerów przenośnych. Model ten nosi oznaczenie MHV2200BT, oferuje pojemność 200 GB a jego grubość jest większa od typowych dysków 2,5 cala, mających najczęściej 9,5 mm, i wynosi 12,5 mm przy wadze 135 gram. Oprócz tego, aby uzyskać pojemność 200 GB, Fujitsu musiało zastosować trzy talerze - wynika to także z tego, że producent nie zdecydował się na skorzystanie z technologii zapisu prostopadłego. Dysk pracuje z prędkością 4200 RPM, korzysta z 8 MB pamięci cache i będzie dostępny w wersji z interfejsem Serial-ATA 150. Dysk ma trafić do sprzedaży w maju tego roku a jego cena jak na razie nie została podana.

Nowy 17-calowy LCD od BenQ


Autor: Anitka | 15:10
(1)Komentarzy (1)
BenQ zaprezentował nowy 17-calowy monitor LCD FP72G+S. Monitor ma nowy przegub mocujący ekran z podstawą - umożliwiający regulację wysokości i kąta pochylenia ekranu monitora w zakresie 160/160 stopni. Ekran wyposażono w matrycę TFT, która charakteryzuje się czasem reakcji matrycy 8ms oraz kontrastem 500:1 przy jasności 250 cd/m2. Wielkość plamki wynosi 0,264 mm, a optymalna rozdzielczość to 1280 x 1024 SXGA. Dzięki technologii Senseye parametry wyświetlanego obrazu są automatycznie dostosowywane do fizjologii ludzkiego oka. Monitor ma złącze D-Sub, DVI-D. W Polsce BenQ FP72G+S jest dostępny od marca 2006 w cenie (z VAT) 969 zł. Gwarancja 36 miesięcy w systemie door-to-door.

Panasonic Toughbook z Core Duo


Autor: Adam | źródło: Engadget | 14:51
(1)Komentarzy (1)
Panasonic ma wkrótce przedstawić nowy komputer przenośny z serii o nazwie Toughbook - nowy model będzie nosić nazwę CF-74 czyli inaczej Toughbook-74. Komputer ten bazuje na znanym już modelu Toughbook-73 - najważniejsze zmiany to zastosowanie dwurdzeniowego procesora Intel Core Duo o prędkości 1,83 GHz zamiast Pentium M o prędkości 2 GHz. W nowym modelu można także zainstalować dwa razy więcej pamięci RAM niż dotychczas a producent deklaruje również znacznie dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym - ma on wynosić między 7 a 8 godzin. W podstawowej konfiguracji wykorzystywany jest ekran dotykowy o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości XGA a także nagrywarka płyt DVD, obsługa sieci WiFi a jako opcja także EV-DO i Bluetooth. Komputer ma trafić do sprzedaży już w przyszłym miesiącu w cenach od około 3000 dolarów.

Kolejny rekord gęstości zapisu


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 13:03
(1)Komentarzy (1)
Firma InPhase, zajmująca się zapisywaniem danych przy pomocy technologii holograficznej, poinformowała o pobiciu kolejnego rekordu gęstości zapisu. InPhase podaje, że udało się osiągnąć gęstość zapisu na poziomie 64,375 GB na cal kwadratowy - w praktyce oznacza to, że nośnik o wielkości płyty CD lub DVD mógłby pomieścić 400 GB danych czyli ponad siedem razy więcej niż dwuwarstwowa płyta Blu-ray. Pierwsze urządzenia, korzystające z technologii holograficznej, mając trafić do sprzedaży przez końcem tego roku - jest to możliwe dzięki współpracy z firmą Hitachi Maxell, która zbuduje w tej technologii napędy pierwszej generacji. Urządzenia te na nośniku o średnicy 130 mm mają pomieścić 300 GB danych, przy transferze na poziomie 20 MB na sekundę.

Palit GF 6800GS AGP w wersji 512 MB


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 10:09
(7)Komentarzy (7)
Palit przedstawił nową kartę graficzną, przeznaczoną dla magistrali AGP 8x - model ten nosi nazwę 6800GS Super 512MB AGP. Zgodnie z nazwą karta bazuje na układzie nVidia GeForce 6800GS i wyposażona jest w 512 MB pamięci GDDR3, korzystających z 256-bitowej szyny i pracujących z prędkością 500 MHz DDR. Jeśli chodzi o układ graficzny to jego taktowanie zostało ustalone na poziomie 425 MHz i zawiera on 12 potoków i 5 jednostek Vertex, oferując pełne wsparcie standardu Shader Model 3.0. Ponadto karta korzysta z dodatkowego złącza zasilającego a dostępne wyjścia obejmują D-Sub, DVI oraz wyjście telewizyjne. Jak na razie producent nie sprecyzował sugerowanej ceny tej karty.

Gigabyte i pasywny GeForce 7600GS


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 10:01
Komentarzy (0)
Firma Gigabyte przedstawiła kolejną kartę graficzną, przeznaczoną dla magistrali PCI-Express - model ten nosi oznaczenie GV-NX76G256D-RH i bazuje na układzie nVidia GeForce 7600GS. GV-NX76G256D-RH wyróżnia się przede wszystkim zastosowanym systemem chłodzenia - rozwiązanie to należy do kategorii pasywnych i korzysta z ciepłowodów. Sama karta wyposażona jest w 256 MB pamięci DDR2 ze 128-bitową szyną, pracujących z prędkością 400 MHz DDR. Układ graficzny zawiera 12 potoków, oferując pełne wsparcie standardu Shader Model 3.0, i pracuje z prędkością 400 MHz. Do dyspozycji jest jedno wyjście D-Sub, jedno DVI oraz wyjście telewizyjne. Karta ma trafić do sklepów na początku kwietnia ale jej cena nie została jak dotąd podana.

Nowy odtwarzacz Sony?


Autor: Adam | źródło: The Register | 09:50
(1)Komentarzy (1)
Wszystko wskazuje na to, że koncern Sony planuje wprowadzić do sprzedaży odświeżoną wersję przenośnych odtwarzaczy muzyki z serii Network Walkman E. Jak na razie dostępnych jest niewiele informacji - nowe modele mają posiadać zintegrowane złącze USB i być dostępne w kilku różnych kolorach obudów - do wyboru będzie kolor zielony, czerwony, niebieski, czarny i purpurowy. Wiadomo także, że będą dostępne wersje o pojemności 512 MB, 1 GB i 2 GB, korzystające z pamięci flash. Prawdopodobnie zniknie także wbudowany tuner FM, obecny w dotychczasowej serii. Oprócz tego odtwarzacze mają korzystać z wyświetlaczy OLED z 1 linią tekstu a czas pracy na zasilaniu bateryjnym ma sięgać 28 godzin.

Palit GeForce7600GT Sonic


Autor: Adam | źródło: HardwareMagazine | 09:33
Komentarzy (0)
Tytułowa karta graficzna to pomysł firmy Palit na stworzenie wyróżniającego się z tłumu GeForce'a 7600 GT. Model o nazwie GeForce7600GT Sonic został zbudowany na czerwonym laminacie i zmienionym układzie komponentów, opracowanym przez tego producenta. Jednocześnie Palit podniósł taktowanie względem referencyjnego - rdzeń pracuje z prędkością 575 MHz i zawiera 12 potoków, oferując pełne wsparcie standardu Shader Model 3.0. Oprócz tego zastosowane zostały pamięci GDDR3 o czasie dostępu 1,2 ns, korzystające ze 128-bitowej szyny i taktowane zegarem 750 MHz DDR. Także system chłodzenia został zmieniony - ma on inną konstrukcję i dodatkowo oferuje radiatory na kostkach pamięci. Producent jak na razie nie określił ceny swojej nowej karty.

 
Poniedziałek 27 marca 2006

TEST: Pojedynek Microsoft Laser 6000 kontra A4Tech X-750F


Autor: Spieq | 09:30
(31)Komentarzy (31)
Miało być inaczej. Pewnego dnia otrzymałem od zaprzyjaźnionego serwisu Hardware for Gamers niniejsze cudo: Microsoft Laser Mouse 6000 i ochoczo wziąłem się do sprawdzania. W międzyczasie okazało się, że od równie zaprzyjaźnionego Megabajtu doszedł A4Tech X-750F, którego jeszcze w sprzedaży krajowej nie ma. Co tu począć? Okazuje się, że to świetny pretekst do "walki" myszek. Oba modele cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród graczy. W pierwszym przypadku brakuje im polskiej recenzji (Laser 6000), w drugim - przede wszystkim dostępności na polskim rynku. Zawrzyjmy umowę - dla Was test, dla mnie upragniona wiosna... » czytaj dalej

Karta Inno3D GeForce 7600GS


Autor: Adam | źródło: NVnews | 08:58
Komentarzy (0)
Firma Inno3D przedstawiła nową kartę graficzną z serii GeForce 7, bazującą na układzie nVidia GeForce 7600 GS i przeznaczoną dla magistrali PCI-Express. W tej wersji układ graficzny pracuje z prędkością 400 MHz, zawiera 12 potoków i oferuje pełne wsparcie standardu Shader Model 3.0. Karta może być wyposażona w 256 MB lub 128 MB pamięci DDR2, pracujących z prędkością 400 MHz DDR i korzystających ze 128-bitowej szyny. Zastosowany układ graficzny oferuje także wsparcie procesu dekodowania materiału wideo, zapisanego w standardach H.264, MPEG-2 oraz WMV, a sama karta może także pracować w trybie SLI. Dostępne wyjścia obejmują D-Sub, DVI oraz wyjście telewizyjne. Dokładna cena tego modelu nie została sprecyzowana.

Sony kończy produkcję PSOne


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:54
(4)Komentarzy (4)
Koncern Sony podjął decyzję o zakończeniu produkcji konsoli do gier o nazwie PSOne, która w pierwszej wersji miała swoją japońską premierę w grudniu 1994 roku a 6 miesięcy później także w Europie i Stanach Zjednoczonych. Model PSOne to odnowiona wersja konsoli Playstation, znana także pod oznaczeniem SCPH-100. Pomimo decyzji o zaprzestaniu produkcji Sony nadal będzie promować i sprzedawać tą konsolę aż do czasu wyczerpania się zapasów. Obecnie rolę najtańszej konsoli ma przejąć model Playstation 2 a zakończenie produkcji PSOne jest zapewne związane także z zapowiadaną na listopad tego roku premierą modelu Playstation 3.

IE 7 osobno a nie w systemie?


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:52
(6)Komentarzy (6)
Według informacji opublikowanych przez BusinessWeek Microsoft zamierza wydzielić przeglądarkę Internet Explorer 7 z przyszłych systemów operacyjnych. Decyzja taka jest związana z bezpieczeństwem systemu - od dłuższego czasu Internet Explorer stanowi integralną część systemu, jednocześnie dając dostęp do całego systemu operacyjnego poprzez Internet. Oddzielenie przeglądarki od systemu ma zwiększyć bezpieczeństwo - obecnie każda luka znaleziona w zabezpieczeniach tego programu może zostać wykorzystana do uzyskania dostępu do systemu. Jednocześnie nie zmienia to faktu, że system Windows Vista będzie dostarczany łącznie z przeglądarką Internet Explorer.

Chaintech producentem pamięci


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 08:50
(1)Komentarzy (1)
Firma Walton Chaintech, która powstała z połączonych sił firm Chaintech Computer, znanej dotąd przede wszystkim jako producent płyt głównych, oraz Walton Advanced Technology, oferuje od teraz pamięci komputerowe. Pamięci te sprzedawane są pod stworzoną przez tą firmę marką Apogee a do sprzedaży trafią zarówno pamięci DDR - będą to moduły DDR 400, DDR 433 i DDR 466 o pojemności 512 MB a także 1 GB DDR 400 i DDR 433 - jak i DDR2 w postaci modułów DDR2 533, DDR2 667, DDR2 800 o pojemności 512 MB oraz 1 GB DDR2 667. Jak na razie więcej informacji o tych pamięciach nie zostało podanych. W przyszłości Walton Chaintech chce rozpocząć dostawy pamięci także na potrzeby rynku OEM.

Sapphire wprowadza X1800 GTO


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 08:46
Komentarzy (0)
Firma Sapphire Technology przedstawiła swoją najnowszą kartę graficzną, która właśnie trafia do sprzedaży - jest to model o nazwie Radeon X1800 GTO. Karta bazuje na układzie ATI R520, znanym z całej serii X1800, w tym wypadku ograniczonym do 12 jednostek Pixel Shader. Rdzeń pracuje z prędkością 500 MHz i zawiera 8 jednostek Vertex Shader a ponadto oferuje pełną zgodność ze standardem ShaderModel 3.0. Karta wyposażona jest także w 256 MB pamięci GDDR3, korzystających z 256-bitowej szyny i taktowanych zegarem 500 MHz DDR. Do dyspozycji są także dwa wyjścia DVI a także wyjście telewizyjne w postaci gniazda S-Video z funkcją VIVO. Jak na razie dokładna cena tej karty nie została określona.

23 calowy LCD Philipsa


Autor: DYD | 08:44
(5)Komentarzy (5)
W połowie kwietnia Philips wchodzi na rynek z nową linią monitorów dla biznesu. Flagowym produktem tej serii jest urządzenie o symbolu LCD Philips Brilliance 230WP7NS. Monitor o przekątnej ekranu 23 cale został opracowany z myślą o użytkownikach profesjonalnych. Dzięki rozdzielczości ekranu WUXGA 1920x1200 możliwe jest przeglądanie na raz dwóch pełnej wielkości kartek A4 - jedna obok drugiej, a kąt widzenia sięgający do 178 stopni zapewnia dobrej jakości obraz z każdego kierunku. Panel posiada 12-milisekundowy czas odświeżania (8ms szary do szarego). Użytkownik może ustawić wysokość monitora, obrócić go w dowolnym kierunku oraz regulować kąt jego nachylenia. Zainstalowano w monitorze 4 porty USB 2.0, a zestaw zawiera przewody: USB, analogowy VGA oraz cyfrowy DVI. » czytaj dalej

Nowe głośniki od Geniusa


Autor: DYD | 08:36
Komentarzy (0)
Dla amatorów muzyki nie posiadających profesjonalnego sprzętu audio system, Genius przygotował nowy komplet głośników, które z łatwością można podłączyć nie tylko do wieży, ale także do CD Playera, czy MP3. Głośniki Genius SW-i2.1 1100 to zestaw składający się z trzech elementów. Główny subwoofer z membraną o średnicy 5,25 cala posiada moc 18 Wat. Boczne dwie satelity, o mocy 5 Wat każda, skonstruowano w oparciu o dwa magnesy neodymowe, które wpływają na polepszenie dynamiki wydobywanych z wnętrza dźwięków. Dodatkowo na cały zestaw składa się przewodowy pilot. Przewidywana cena głośników to około 178 zł z gwarancją na 2 lata. Głośniki dostępne będą od kwietnia.

Cooler Master z certyfikatem SLI


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 00:02
Komentarzy (0)
Firma Cooler Master poinformowała, że zamierza w najbliższym czasie wprowadzić do sprzedaży nową serię zasilaczy ATX o nazwie iGreen Power. W jej skład będą wchodzić trzy modele: najsłabszy o mocy 430W, mocniejszy 500W i najmocniejszy 600W. Wszystkie trzy mają się wyróżniać wysoką sprawnością na poziomie 85% - producent podaje, że było to możliwe dzięki rozwiązaniu o nazwie Double Forward Switching Circuit Technology. Zasilacze chłodzone są pojedynczymi wentylatorami o średnicy 120 mm i są zgodne ze standardem ATX 12V V2.2, a w przypadku dwóch najmocniejszych modeli także EPS 12V V2.91. Dodatkowo dwa mocniejsze modele - o mocach 500W i 600W - mogą się pochwalić certyfikatem zgodności z technologią SLI. Jak na razie ceny ani termin wprowadzenia do sprzedaży tych zasilaczy nie są znane.

4 GB pamięci RAM dla Visty?


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 00:01
(17)Komentarzy (17)
Serwis The Inquirer od pewnego czasu informuje o sporych wymaganiach odnośnie pojemności pamięci operacyjnej, dotyczących systemu operacyjnego Microsoft Windows Vista. Wszystko wskazuje na to, że w obecnym stanie system ten wymaga 2 GB pamięci do komfortowego grania w najnowsze gry. W związku z tym producenci pamięci już zacierają ręce - Ryan Petersen, zasiadający na stanowisku CEO w firmie OCZ Technology, potwierdził, że firma ta zamierza wprowadzić do sprzedaży 4 GB zestawy dla graczy. Premiera tych pamięci ma się odbyć w tym samym czasie co Windows Vista - jak wiadomo, po ostatnich zmianach ma to nastąpić w styczniu - a w ich skład będą wchodziły dwa moduły, każdy o pojemności 2 GB. Jak na razie więcej informacji nie zostało podanych.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL