Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 12 maja 2006  
    

Testy: HIS Radeon X1800GTO (XL mod) i Palit 7600GT i 7600GS


Autor: DYD | 17:50
(17)Komentarzy (17)
W kolejnej recenzji kart graficznych znajdujących się w segmencie środka, przyjrzeliśmy się bliżej trójce nowych przedstawicieli tego segmentu. Pierwszy bohater to HIS X1800GTO IceQ3 Turbo z nowym systemem chłodzenia i potencjałem do łatwej “przeróbki” uaktywniającej dodatkowe potoki, podobnie jak było z modelem X800GTO. Drugą kartą jest Palit GeForce 7600GT Sonic fabrycznie podkręcony, zaś trzecia karta to najtańszy z całej trójki Palit GeForce 7600GS Sonic, także z dodatkowymi megahercami na starcie. W porównaniu wzięły udział także inne układy środka – nie przedłużając, zapraszamy do testów. » czytaj dalej

Płyta Asus'a dla AMD Socket AM2


Autor: Adam | źródło: VRZone | 14:37
(7)Komentarzy (7)
W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia płyty firmy Asus o nazwie M2N32-SLI Deluxe, przeznaczonej dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Płyta wykorzystuje chipset nVidia nForce 590 i oferuje dwa sloty PCI-Express x16. Oprócz tego do dyspozycji jest jeden slot PCI-E x4, jeden PCI-E x1 i dwa PCI a także cztery gniazda dla pamięci DDR2. Asus zastosował w tym modelu także pasywny system chłodzenia, wykorzystujący ciepłowody i udostępnił sześć portów Serial-ATA II, oferowanych przez zastosowany chipset. Więcej zdjęć można znaleźć pod tym adresem. Jak na razie nie wiadomo kiedy Asus wprowadzi tą płytę do sprzedaży, ani jaka będzie jej cena.

GeForce 7600 AGP w lipcu


Autor: Adam | źródło: VRZone | 14:25
(2)Komentarzy (2)
Jak podaje serwis VRZone w połowie lipca tego roku mają trafić do sprzedaży dwie karty graficzne z serii nVidia GeForce 7600, przeznaczone dla magistrali AGP. Pierwszy z układów to GeForce 7600 GS w wersji AGP - posiada on 12 potoków a rdzeń pracuje z prędkością 400 MHz. Karty z tym układem będą posiadać 256 MB pamięci GDDR2 ze 128-bitową szyną, pracujących z prędkością 400 MHz DDR. Dla określenia jej wydajności podany został wynik z testu 3DMark 06 - wynosi on ponad 2100 punktów. Drugi układ przeznaczony dla magistrali AGP to GeForce 7600 GT - on także posiada 12 potoków a rdzeń pracuje z prędkością 560 MHz. Karty z tym układem także wykorzystują 256 MB pamięci, tym razem jednak GDDR3, ze 128-bitową szyną i pracują z prędkością 700 MHz DDR. Wynik tej karty w teście 3DMark06 to ponad 3000 punktów.

Bardzo dobre wyniki nVidii


Autor: Adam | źródło: The Register | 10:05
(5)Komentarzy (5)
nVidia ogłosiła wczoraj swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku obrachunkowego - w tym okresie wartość sprzedaży osiągnęła rekordową dla firmy kwotę 681,8 miliona dolarów, co stanowi wzrost o 17% względem tego samego okresu w roku ubiegłym oraz wzrost o 7,6% w porównaniu do poprzedniego kwartału. Biorąc pod uwagę osiągnięty dochód netto wyniki nie były już tak dobre - nVidia zanotowała 7,5% spadek dochodów z 98,1 miliona do obecnych 90,7 miliona. Według danych podanych przez Mercury Research, dotyczących ostatniego kwartału, także udział rynkowy nVidii w większości kategorii uległ zwiększeniu.

Nagrywarka DVD BenQ DW1670


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 09:28
(4)Komentarzy (4)
Jeszcze w tym miesiącu ma trafić do sprzedaży w Polsce najnowsza wewnętrzna nagrywarka płyt DVD firmy BenQ - model ten nosi nazwę DW1670 i potrafi obsługiwać wszystkie formaty zapisywalnych płyt DVD oraz CD. Urządzenie to zapisuje płyty DVD+/-R z prędkością 16x, DVD+R DL 8x, DVD-R DL 6x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x a ponadto zapisywane są płyty DVD-RAM przy prędkości 5x oraz CD-R 48x. Czas dostępu zarówno dla płyt CD jak i DVD wynosi 120 ms a wbudowany bufor ma 2 MB pojemności. Nagrywarka będzie sprzedawana wraz z programem Nero OEM Suits w cenie około 230 zł a jej sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Nowe pamięci Mushkin DDR2 800


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:14
(1)Komentarzy (1)
Znany z produkcji pamięci komputerowych Mushkin Enhanced Memories wprowadza do sprzedaży nowe pamięci DDR2 800 ze zmniejszonymi opóźnieniami, należące do linii XP2-6400. W serii tej znajdują się zarówno pojedyncze moduły o pojemności 512 MB i 1 GB, jak i zestawy DualChannel o łącznej pojemności 1 GB i 2 GB. Moduły te mogą pracować w trybie DDR2 800 przy ustawieniach CL4-4-3 i napięciu zasilającym na poziomie 1,9V. Mushkin poleca te pamięci zarówno do systemów bazujących na procesorach Intel, jak i nadchodzących układów AMD w wersji Socket AM2. Dokładne ceny nowych pamięci nie zostały jak na razie podane.

Płyta Abita z wyjściem HDMI


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 09:02
Komentarzy (0)
Universal Abit ma w najbliższym czasie wprowadzić do sprzedaży nową płytę główną o nazwie IL-80MV. Model ten przeznaczony jest dla procesorów Intel Yonah, a w przyszłości zapewne także Merom. Płyta korzysta z chipsetu Intel 945GT ze zintegrowanym układem graficznym - ciekawostką jest fakt, że oprócz wyjścia D-Sub umieszczone jest także złącze HDMI. Abit postarał się także o obsługę technologii HDCP - firma Silicon Image ma wkrótce wydać odpowiedni certyfikat. Przedstawiona na zdjęciu płyta nie jest jeszcze jej ostateczną wersją - producent planuje wykorzystać pasywny system chłodzenia SilentOTES. Płyta ma trafić do sklepów jeszcze przed końcem czerwca, ale jej cena jak na razie nie jest znana.

Wydajna karta pamięci dla PSP


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:49
Komentarzy (0)
SanDisk wprowadza do sprzedaży kartę pamięci w standardzie Memory Stick PRO Duo, noszącą nazwę RapidGX. Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla użytkowników przenośnej konsoli do gier Sony PSP - karta ma pojemność 1 GB i oferuje prędkość transferu dochodzącą do 15 MB na sekundę. W osiągnięciu tej wydajności pomaga także dołączony do karty czytnik o nazwie MicroMate - do komputera PC podłączany jest poprzez port USB. Oprócz tego producent dołącza do karty oprogramowanie, które pozwala na przegrywanie plików z komputerów PC na konsolę PSP poprzez kartę pamięci. SanDisk wycenił swój produkt na 85 dolarów.

 
Czwartek 11 maja 2006

4 GB karta Memory Stick Pro Duo


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 15:14
(1)Komentarzy (1)
SanDisk przedstawił nową kartę pamięci w formacie Memory Stick Pro Duo, oferującą pojemność zwiększoną do 4 GB. Karta korzysta ze standardu, który został opracowany przy udziale koncernu Sony i jest przeznaczona przede wszystkim dla przenośnej konsoli do gier PSP. Dzięki tak dużej pojemności może ona pomieścić ponad 20 godzin filmów lub 64 godziny muzyki, zapisanej w formacie MP3. Oprócz modelu o pojemności 4 GB SanDisk oferuje także wersje o pojemności 256 MB w cenie 35 dolarów, 512 MB w cenie 45 dolarów, 1 GB kosztuje 60 dolarów a 2 GB to wydatek 110 dolarów. Przedstawiona dziś karta o pojemności 4 GB kosztuje 220 dolarów a do sprzedaży trafi jeszcze w tym miesiącu.

Nowa wersja odtwarzacza Sony


Autor: Adam | źródło: The Register | 14:37
(3)Komentarzy (3)
Według informacji podanych przez serwis The Register Sony w najbliższym czasie ma wprowadzić nową wersję odtwarzacza z serii NW-A1000 - w nowym wcieleniu będzie on nosić nazwę NW-A1200. Najważniejszą wprowadzoną zmianą jest powiększenie pojemności dysku twardego z 6 GB w obecnym modelu do 8 GB w nowym. Oprócz tego NW-1200 korzysta z nowego oprogramowania Sony, które nosi nazwę SonicStage CP. Możliwości odtwarzacza mają pozostać takie same jak w obecnej wersji - zachowany ma zostać także czas pracy na zasilaniu bateryjnym, dochodzący do 20 godzin. Wśród odtwarzanych formatów na pewno znajdzie się MP3 oraz ATRAC 3 i ATRAC 3 Plus, a możliwe że także AAC. Sony NW-A1200 ma trafić do sprzedaży w połowie czerwca - jego cena nie jest na razie znana.

Intel za standardem pamięci flash


Autor: Adam | źródło: The Register | 14:16
Komentarzy (0)
Intel wraz z takimi gigantami jak Hynix, Micron i Sony stworzył grupę roboczą o nazwie Open NAND Flash Interface (ONFI), która zajmuje się ustaleniem standardów dotyczących wykorzystania pamięci flash. Głównym zastosowaniem, nad którym pracuje ONFI, jest wykorzystanie pamięci NAND flash w komputerach przenośnych - ich zadaniem byłoby przyspieszenie startu komputera, a w szczególności systemu operacyjnego. Opracowywany standard ma pozwolić na komunikację kości pamięci flash z różnymi kontrolerami, także od innych producentów, a nawet na współpracę z kontrolerami umieszczonymi w innych urządzeniach korzystających z tego typu pamięci. ONFI ma przedstawić wstępną wersję tego standardu w drugiej połowie tego roku.

Rekordery z dyskiem twardym


Autor: DYD | 13:43
(6)Komentarzy (6)
AB wprowadza do swojej oferty nowe rekordery DVD Liteon z dyskiem twardym z dyskiem 80 GB - model LVW-5025GHC+ i 160GB – model LVW-5045GDL+. Rekordery DVD marki Liteon posiadają polską instrukcję i menu w języku polskim. Obsługują DIVX TXT (polskie fonty) klatkowe i czasowe. Dysk twardy 160 GB pozwala na przechowanie 200 godzin wideo w trybie SLP. Dzięki wbudowanemu tunerowi telewizyjnemu użytkownik może nagrywać sygnał telewizyjny lub inne źródła na płyty DVD. Urządzenia umożliwiają programowanie kanałów, które chcemy nagrać - wystarczy wprowadzić numery programów ShovView. » czytaj dalej

Dell przedstawia Inspiron 640M


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 11:40
Komentarzy (0)
Dell wprowadza do sprzedaży nowy komputer przenośny, dostępny od teraz także w Europie - nosi on nazwę Inspiron 640M. Model ten bazuje na procesorach Intel Core Duo i korzysta z 14,1-calowego ekranu o rozdzielczości WXGA lub WXGA+. Zastosowany układ graficzny to Intel GMA 950, zintegrowany z chipsetem Intel 945GM Express. Inspiron 640M może posiadać do 2 GB pamięci RAM i 80 GB dysk twardy. Oprócz tego notebook ten posiada nagrywarkę płyt DVD, kartę FastEthernet, 4 porty USB 2.0, 1 FireWire, wyjście telewizyjne i czytnik kart pamięci. Tak wyposażony komputer waży 2,5 kg a na droższej z dwóch dostępnych baterii może pracować ponad 8 godzin. W podstawowej konfiguracji Dell Inspiron 640M kosztuje około 950 Euro.

Kierownica Logitech G25


Autor: Anitka | 11:31
(10)Komentarzy (10)
Podczas targów E3 Logitech przedstawił kierownicę Logitech G25. Kierownica, należąca do rodziny urządzeń peryferyjnych dla graczy z serii G, oferuje takie rozwiązania jak przekładnia na sześć biegów (wraz z wstecznym), pedał sprzęgła, dwa silniki o wysokiej wartości momentu obrotowego (które wyposażono w mechanizm siłowego sprzężenia zwrotnego)oraz 11-calowa kierownica o obrocie maksymalnym 900 stopni. Kierownicę wyposażono także w 12 programowalnych przycisków: cztery umieszczono na kierownicy, osiem (wraz z manipulatorem kierunkowym) na dźwigni. Kierownicę, przekładnię i pedały wykonano z nierdzewnej stali i skóry. Platformę z pedałami wyposażono w gumowe stopki gwarantujące przyczepność na drewnianej podłodze lub dywanie. Dźwignia i konsola sterownicza posiadają system zacisków, pozwalający na przymocowanie urządzenia do stołu lub biurka. » czytaj dalej

Premiera AMD Socket S1 wcześniej


Autor: Adam | źródło: The Register | 11:22
Komentarzy (0)
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami premiera procesorów AMD dla komputerów biurkowych w wersji Socket AM2 ma się odbyć 23 maja, a nie jak wcześniej planowano 6 czerwca. Z najnowszych doniesień wynika także, że również premiera procesorów AMD w wersji Socket S1, przeznaczonych dla komputerów przenośnych, odbędzie się wcześniej - ma to nastąpić 17 maja. Zostaną wtedy wprowadzone dwurdzeniowe układy Turion 64 X2, przeznaczone dla nowej podstawki Socket S1. Wcześniejsze terminy premier mogą mieć związek z chęcią wyprzedzenia firmy Intel, która wprowadzi w lipcu układy bazujące na rdzeniu Conroe, a w sierpniu także Merom.

Przenośny odtwarzacz Mio z GPS


Autor: Adam | źródło: The Register | 10:22
Komentarzy (0)
Koreańska firma Mio przedstawiła nowy, przenośny odtwarzacz o nazwie C810, wyposażony także w odbiornik GPS. Urządzenie posiada kolorowy ekran o przekątnej 4,3 cala i oprócz typowych funkcji takich jak odtwarzanie muzyki, filmów i przeglądanie zdjęć, potrafi także odbierać sygnał cyfrowej telewizji DMB. Ponadto na wbudowanej baterii można oglądać telewizję przez 4 godziny. Mio C810, dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS, może także służyć do wyznaczania pozycji i nawigacji na drogach. Odtwarzacz trafi jeszcze w tym tygodniu do sprzedaży w Korei - producent nie podał jak na razie ani ceny ani dokładnej specyfikacji. Nie wiadomo także kiedy ten odtwarzacz trafi na inne rynki.

Dwa GF 7900 w notebook'u Alienware


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:46
(3)Komentarzy (3)
Alienware przedstawił nowe wersje swoich komputerów przenośnych - pierwszy z nich nosi nazwę Aurora m9700 a drugi to mALX. W pierwszym z nich zastosowane zostały dwa układy graficzne GeForce Go 7900 GS 256MB, korzystające z technologii SLI, oraz 17-calowy ekran o rozdzielczości 1440 na 900 lub 1920 na 1200 a w drugim dwa GeForce Go 7900 GTX 256MB i 19-calowy ekran o rozdzielczości 1680 na 1050. Obydwa notebooki korzystają z procesorów AMD Turion 64 z serii ML i mogą posiadać dwa dyski twarde oraz 2 GB pamięci RAM. Alienware mALX z dwoma układami graficznymi kosztuje 4490 dolarów i trafi do sprzedaży 26 czerwca a Aurora m9700 trafi do sklepów 19 czerwca i będzie kosztować 2398 dolarów.

 
Środa 10 maja 2006

Projektor z myślą o slajdach


Autor: DYD | 17:15
(1)Komentarzy (1)
Panasonic poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego projektora LCD, który stworzony został przede wszystkim z myślą o wskrzeszeniu idei domowych pokazów slajdów dla rodziny i przyjaciół. PT-P1SD wyposażony w gniazdo kart SD potrafi zacząć pokaz po 2 sekundach od momentu włączenia urządzenia. W zależności od upodobań skorzystać można z trybu wyświetlania pojedynczych zdjęć lub ich serii, trzech prędkości oraz siedmiu efektów przejścia slajdu. Jeśli zdjęcia wykonane zostały przy użyciu formatu DPOF, będą one automatycznie obracane do pionu lub poziomu. PT-P1SD waży 1,3 kg a jego wymiary wynoszą 234x65x188mm, co w praktyce oznacza podstawę o 30% mniejszą niż kartka formatu A4. » czytaj dalej

Klawiatura z kalkulatorem


Autor: DYD | 17:11
(2)Komentarzy (2)
Trust prezentuje klawiaturę KB-1600 Calculator typu slimline posiadającą skóropodobną podpórkę dla nadgarstka i zintegrowany kalkulator z wyświetlaczem - dla osób często korzystających z aplikacji finansowych. Klawiatura USB w kolorach czarnym i ciemnoniebieskim posiada wbudowany 12-cyfrowy wyświetlacz oraz 8 przycisków funkcyjnych kalkulatora, jak np. "pamięć" i "kasowanie wyświetlacza". Wszystkie obliczenia wykonywane na klawiaturze mogą być bezpośrednio przesyłane do aktywnych programów w komputerze, jak np. Excel, do dalszych aplikacji. Kontrolki Num lock, Caps lock i Scroll lock umieszczone są w specjalnym miejscu na wyświetlaczu. » czytaj dalej

Nowy mousepad Speed-Linka


Autor: DYD | 17:05
Komentarzy (0)
MMV wprowadza do sprzedaży kolejny już model podkładki pod myszkę. Tym razem jest to przeznaczony głównie dla graczy mousepad Speed-Linka o groźnej nazwie BattlePad. Gładka powierzchnia jest efektem zastosowania specjalnego plastiku, który zapewnia BattlePad'owi dużą wytrzymałość i odporność na zarysowania. Dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych - czarnej, niebieskiej i przezroczystej, natomiast jej cena detaliczna to 49 zł. » czytaj dalej

Nowy, 2 ms monitor LCD firmy LG


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 17:04
(8)Komentarzy (8)
Firma LG przedstawiła swój najnowszy monitor LCD o nazwie L1970HR. Monitor ten dysponuje ekranem o przekątnej 19 cali a jego całkowita grubość po złożeniu podstawki to 65 mm. Oprócz tego L1970HR można obracać o 90 stopni do pozycji pionowej lub o 135 stopni w osi poziomej. Deklarowany czas reakcji matrycy (pomiar GTG) wynosi 2 ms - jak łatwo się domyślić, LG poleca ten monitor przede wszystkim dla graczy. Kontrast ma wartość 1600:1, jasność to 300 cd/m2 a kąty widzenia wynoszą po 160 stopni, zarówno w pionie jak i poziomie. Monitor wyposażony jest zarówno w analogowe wejście D-Sub, jak i cyfrowe DVI. Cena tego monitora w Stanach Zjednoczonych wynosi około 450 dolarów.

GF 7300 GT w przyszłym tygodniu?


Autor: Adam | źródło: The Register | 16:54
(3)Komentarzy (3)
W przyszłym tygodniu ma się odbyć premiera kolejnego układu graficznego firmy nVidia - będzie to GeForce 7300 GT. Układ ten był zapowiadany już w kwietniu - jego premiera została jednak przełożona na dzień 15 maja. GeForce 7300 GT posiada 8 potoków i 128-bitową szynę pamięci - karty GeForce 7300 GS korzystają z szyny 64-bitowej. Zastosowany układ graficzny to G73, produkowany w technologii 90 nm, pracujący w tym wypadku z prędkością 350 MHz. Taktowanie pamięci jak na razie nie jest znane - możliwe, że będzie ono wynosić około 400 MHz DDR. Ponadto karty te będą mogły korzystać z technologii SLI a ich cena ma wynosić niespełna 100 dolarów.

Płyta ASrock dla AMD Socket AM2


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 12:54
Komentarzy (0)
ASrock w najbliższym czasie wprowadzi do sprzedaży płytę główną o nazwie AM2NF4G-SATA2, przeznaczoną dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Model ten bazuje na chipsecie nVidii ze zintegrowanym układem graficznym, składającym się z układów GeForce 6100 oraz nForce 410 MCP. Płyta wykonana jest w formacie Micro-ATX i oferuje cztery gniazda pamięci DDR2, jeden slot PCI-Express x16, jeden PCI-E x1, dwa PCI i jeden HDMR. Oprócz tego do dyspozycji jest 8-kanałowy układ audio, karta sieciowa FastEthernet i dwa porty Serial-ATA II. ASrock jak na razie nie określił sugerowanej ceny tej płyty ani dokładnego terminu rozpoczęcia jej sprzedaży.

Nowa myszka i klawiatura Logitech'a


Autor: Adam | źródło: CDrinfo.com | 12:13
(8)Komentarzy (8)
Logitech poinformował o nowej myszce i klawiaturze, które w połowie tego roku trafią do sprzedaży. Myszka nosi nazwę G3 Laser Mouse i, zgodnie z nazwą, korzysta z technologii laserowej. Pracuje ona z maksymalną rozdzielczością 2000 DPI i potrafi przetworzyć 6,4 Mpix na sekundę. Oprócz tego G3 pozwala na zmianę czułości podczas pracy - bez oprogramowania można wybierać między wartościami 1600 i 800 DPI a z oprogramowaniem dochodzi zakres od 400 do 2000 DPI. Przedstawiona klawiatura to model o nazwie G11 - posiada ona 18 programowalnych klawiszy, które w połączeniu z trzema trybami M1, M2 i M3 pozwalają na przyporządkowanie 54 różnych komend. Myszka trafi do sprzedaży w sierpniu w cenie 60 dolarów a klawiatura w lipcu, w cenie 70 dolarów.

Connect3D Radeon X1900GT


Autor: DYD | 11:04
Komentarzy (0)
Wczoraj odbyła się premiera najnowszej karty graficznej firmy Connect3D opartej na chipsecie Radeon X1900GT, wyposażona w 256 MB pamięci GDDR3. Zastosowany w Connect3D Radeon X1900GT układ graficzny oferuje 36 jednostek Pixel Shader oraz 8 jednostek Vertex Shader. Karta umożliwia wyświetlanie obrazu w trybie HD (1080p) wykorzystując standard kodowania H.264. Podstawowe cechy Connect3D Radeon X1900GT: procesor 575MHz, pamięć 600 MHz oraz 512-bitowy pierścieniowy kontroler pamięci. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1100 zł.

Wzrost sprzedaży układów scalonych


Autor: Adam | źródło: The Register | 11:02
Komentarzy (0)
Według przewidywań organizacji SEMI (Semiconductor Equipment and Materials International), zajmującej się rynkiem układów scalonych, w tym roku sprzedaż ma wzrosnąć o około 10% - w poprzednim roku wzrost ten wynosił 6,8%. W zeszłym roku wartość sprzedaży wszystkich układów na świecie wyniosła 227,5 miliarda dolarów - na wzrost tej wartości w tym roku największy wpływ ma duża popularność wyświetlaczy LCD i plazmowych a także przenośnych odtwarzaczy i telefonów komórkowych. Tegoroczny, 10% wzrost, ma się także utrzymywać w następnych latach, co najmniej aż do 2008 roku.

Dwie nowe drukarki Sony


Autor: Adam | źródło: The Register | 10:50
Komentarzy (0)
Sony w połowie tego roku ma wprowadzić do sprzedaży dwie nowe drukarki termosublimacyjne, przeznaczone do wydruków zdjęć w wysokiej jakości. Modele te noszą oznaczenia DPP-FP35 oraz DPP-FP55 i korzystają z 4 podstawowych kolorów, łączonych w technologii termosublimacyjnej. Urządzenia te drukują w rozdzielczości 300 na 300 DPI w formacie 4 na 6 cali i posiadają podajniki na 20 arkuszy. Oprócz tego w modelu DPP-FP55 wykorzystany został 2-calowy, kolorowy ekran LCD oraz czytnik kart pamięci. Obydwie drukarki wykorzystują port USB a w modelu FP55 dodana została obsługa standardu PictBridge. Wymiary tych urządzeń wynoszą 17,5 cm na 13,7 cm na 6 cm a ich sprzedaż rozpocznie się w lipcu w przypadku modelu DPP-FP55 oraz w sierpniu w przypadku DPP-FP35.

Legalne filmy w sieci BitTorrent


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:36
(6)Komentarzy (6)
Znana amerykańska wytwórnia filmowa Warner Bros ma zamiar wykorzystać sieć BitTorrent do udostępniania filmów w Internecie. Oczywiście oferowane filmy będzie można ściągnąć po zapłaceniu za nie i oglądać tylko na komputerze - jak na razie nie wiadomo jaka to będzie kwota. Oprócz tego filmy będą zabezpieczone przed nielegalnym kopiowaniem - jaka zostanie wykorzystana technologia do tego celu także nie wiadomo. W połowie roku poprzez sieć BitTorrent ma zostać udostępnionych około 200 pozycji, w tym między innymi takie filmy jak Harry Poter i Czara Ognia oraz telewizyjny serial Babylon V. Z najnowszych przecieków pojawiających się w sieci wynika, że także Apple rozważania wykorzystanie sieci BitTorrent do udostępniania swoich programów, a w przyszłości może także filmów.

 
Wtorek 9 maja 2006

Felieton: E-ldorado połyka CHIP-a


Autor: Spieq | 13:55
(30)Komentarzy (30)
Kalać własne gniazdo jest czynnością wysoce ryzykowną, lecz gdy idą za tym szlachetne (teoretycznie!) pobudki, czuję się nieco usprawiedliwiony. Internet jest nie tylko informacyjną studnią bez dna, ale również źródłem dodatkowych dochodów dla współczesnych rycerzy Jedi, którzy walczą z ciemną (czyt. tajemniczą) stroną mocy hardware i software. Internet staje się przejrzystszy, choć może to być efekt sprawniejszego poruszania się po hałdach śmieci. W każdym razie powoduje to coraz większe dysproporcje i niszczy tradycyjne źródła dostępu do informacji. Szkoda kolegów z „branży analogowej”, w końcu to właśnie na skutek lektury papierowych wydań straciliśmy informatyczne dziewictwo. Wielu z nas zaczynało od Bajtka, ale i spora część kończyła na CHIP-ie. Jako przedstawiciel generacji wychowanej na celulozie muszę to z siebie wykrztusić: „quo vadis Vogel?” » czytaj dalej

GeCube rozszerza ofertę o X1900 GT


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 13:47
Komentarzy (0)
GeCube wprowadza do sprzedaży kolejną kartę graficzną, korzystającą z układów ATI - bazuje ona na układzie ATI Radeon X1900 GT a jej oznaczenie to GC-X1900GTD-VID3. Model ten przeznaczony jest dla magistrali PCI-Express a wykorzystany układ graficzny to R580, znany z wcześniejszych kart z serii X1900, pracuje z prędkością 575 MHz i posiada 36 jednostek Pixel Shader oraz 8 Vertex Shader. Karta wyposażona jest ponadto w 256 MB pamięci GDDR3 z 256-bitową szyną, taktowanych zegarem 600 MHz DDR. Zastosowany system chłodzenia zajmuje tylko jeden slot i jest podobny do stosowanego w kartach X1800 XL. GeCube ustalił sugerowaną cenę tej karty na poziomie 299 dolarów.

Podkręcony notebook firmy Rock


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 13:40
Komentarzy (0)
Brytyjska firma Rock oferuje komputer przenośny o nazwie Pegasus 330, o którym już wcześniej informowaliśmy. Komputer ten bazuje na procesorach Intel Core Duo - ciekawostką jest jednak fakt, że jest to jeden z niewielu - o ile nie jedyny - komputer przenośny podkręcony przez producenta. O ile takie praktyki nie są niczym niezwykłym w przypadku komputerów biurkowych, o tyle w notebookach są raczej niespotykane. W wersji z procesorem Core Duo T2600 o prędkości 2,16 GHz notebook podczas intensywnej pracy podnosi taktowanie procesora do poziomu 2268 MHz - nie jest to może zbyt wiele, ale wystarczająco aby dać przewagę w większości syntetycznych testów.

Supercienka komórka Samsunga


Autor: DYD | 13:38
(8)Komentarzy (8)
Samsung przedstawił dzisiaj pierwszy telefon z planowanej serii superpłaskich urządzeń mobilnych. Zaprezentowany po raz pierwszy na wystawie Sviaz ExpoComm 2006 w Moskwie Samsung X820 ma najcieńszy na świecie profil — 6,9 mm. Podczas wystawy zaprezentowano również najcieńszy na świecie telefon z przesuwaną klapką — Samsung D900, o grubości 13 mm. X820 waży 66 gramów i ma grubość 6,9 mm. Do budowy użyto tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Telefon obsługuje standardy GSM, (900/1800/1900MHz), GPRS, EDGE, posiada aparat fotograficzny 2 megapiksele, wyświetlacz 1,9 oraz nagrywanie i przesyłanie wideo (MPEG4 / H.263). X820 zadebiutuje w tym miesiącu na rynku rosyjskim, a następnie zostanie wprowadzony na rynek europejski. » czytaj dalej

Sapphire wprowadza X1900GT


Autor: DYD | 13:24
Komentarzy (0)
Firma Sapphire wprowadziła na rynek nowy model z serii akceleratorów graficznych X1900. Nowa seria Radeon X1900GT wykorzystuje tą samą uznaną architekturę grafiki, co inne produkty serii X1900. Nowy model posiada 36 procesorów cieniowania pikseli i 8 procesorów cieniowania wierzchołków, a także 512-bitowy sterownik pamięci Ring-Bus, które zapewniają zgodność z Direct X 9 Shader Model 3.0. Karta Sapphire Radeon X1900GT jest wyposażona w 256MB szybkiej pamięci GDDR3. Wykorzystuje ona zegar jądra o częstotliwości 575MHz oraz zegar pamięci o częstotliwości 600MHz (efektywnie 1200MHz).

Cooler Master X Dream K640


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 12:43
Komentarzy (0)
Cooler Master przedstawił nowy model coolera dla procesorów AMD, w szczególności polecany dla dwurdzeniowych układów w wersji Socket AM2 i procesorów Opteron. Cooler nosi nazwę X Dream K640 i należy do kategorii Low-profile, co oznacza jego niewielką wysokość. Radiator ma kształt krzyża i wykonany jest z aluminium a w podstawie umieszczona jest miedziana wstawka, poprawiającą wydajność chłodzenia. Zastosowany wentylator ma wielkość 92 mm i pozbawiony jest typowej ramki - rozwiązanie to ma oferować wysoką wydajność przy poziomie głośności na poziomie 19,5 dBA. Oprócz tego wentylator posiada własną regulację obrotów, uzależnioną od temperatury. Dokładna cena tego coolera nie została podana.

Napęd HD DVD dla Xbox 360


Autor: Adam | źródło: CDrinfo.com | 12:19
(4)Komentarzy (4)
Firma Microsoft poinformowała, że jej konsola Xbox 360 będzie w końcu obsługiwać format HD DVD. Będzie to możliwe za sprawą zewnętrznego napędu HD DVD ROM, podłączanego do portu USB 2.0. Wszystko wskazuje także na to, że ze względu na wykorzystanie zewnętrznego napędu nie będzie możliwości skorzystania z interfejsu HDMI - konsolę będzie można podłączyć do telewizorów za pomocą złączy Component. Microsoft nie chciał także podać ceny tego napędu, dodając tylko tyle, że będzie on stanowił atrakcyjną propozycją cenową.

Oficjalna cena Sony PS3


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:09
Komentarzy (0)
Koncern Sony podał wczoraj oficjalne ceny nowej konsoli Playstation 3, która ma trafić do sprzedaży w tym roku. PS 3 trafi do sklepów w dwóch wersjach: tańsza będzie posiadać 20 GB dysk twardy a jej cena to 499 dolarów. Droższa wersja, korzystająca z dysku o pojemności 60 GB, została wyceniona na 599 dolarów. W obydwu wersjach znajdzie się także nowy, bezprzewodowy pad. Oznacza to, że Sony Playstation 3 będzie najdroższą konsolą na rynku. Premiera PS 3 ma się odbyć 11 listopada w Japonii a 17 listopada w pozostałych regionach, w tym w Europie. Według zapowiedzi Sony w dniu premiery ma być dostępnych 2 miliony konsol a do końca roku ma zostać sprzedanych w sumie 4 miliony PS 3.

Buffalo DriveStation SATA


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 08:04
Komentarzy (0)
Firma Buffalo przedstawiła nową wersję swojego zewnętrznego dysku twardego o nazwie DriveStation SATA. Model ten korzysta z interfejsu USB 2.0 i jest dostępny w wersjach o pojemności 160 GB, 250 GB, 300 GB, 400 GB i 500 GB. Zastosowane dyski twarde to modele pracujące z prędkością 7200 RPM a DriveStation SATA w nowej wersji korzysta z zaprojektowanego od nowa radiatora i systemu wentylacji. Producent dołącza także oprogramowanie o nazwie Secure Lock Ware, które pozwala na zaszyfrowanie umieszczonych na dysku danych przy pomocy 256-bitowego szyfrowania AES. Buffalo DriveStation SATA kosztuje na rynku brytyjskim 76 funtów za model o pojemności 160 GB, 93 funty dla wersji 250 GB, 128 funtów dla modelu 300 GB, 196 funtów w wersji o pojemności 400 GB i 255 funtów dla najpojemniejszej wersji 500 GB.

ATI pozwane za brak HDCP


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:02
(9)Komentarzy (9)
Grupa użytkowników kart graficznych ATI, reprezentowana przez dwie osoby: Stanley Batsalkin i Kenny Vargas, wniosła pozew przeciwko tej firmie do sądu okręgowego w mieście San Jose. Główne zarzuty wymieniane w pozwie to wprowadzenie w błąd nabywców - ATI od dłuższego czasu reklamowała swoje produkty jako zgodne z technologią HDCP, stanowiącą jeden z warunków koniecznych do oglądania materiału zapisanego na płytach HD-DVD i Blu-ray w pełnej jakości. Nabywcy kart ATI argumentują, że podawane w reklamach informacje były mylące - tylko niewielka część kart ATI w pełni obsługuje technologię HDCP. Jak na razie nie wiadomo jakie są dokładne żądania pozywających i jak dalej rozwinie się ta sprawa.

 
Poniedziałek 8 maja 2006

Recenzja słuchawek Sennheiser PMX-60 oraz HD 555...


Autor: NimnuL | 11:45
(43)Komentarzy (43)
... na uszach dla sportu i dla relaksu. Witam serdecznie z okazji kolejnej recenzji. Tym razem omówię dwie pary słuchawek firmy Sennheiser. Jest to mój prywatny sprzęt, którego używam już od kilku miesięcy. Po tak długim czasie użytkowania postanowiłem więc skrobnąć małe co nieco na ich temat. Porozmawiamy na temat niewielkich „sportowych” słuchawek PMX-60 oraz dużych, domowych nauszników HD 555. Krótko mówiąc – otrzemy się o hi-end segmentu słuchawek. Czy warto inwestować w modele z wyższej półki jakościowej? To się okaże, zapraszam zatem na dalsze strony tekstu. » czytaj dalej

Kolorowy Apple MacBook Pro


Autor: Adam | źródło: The Register | 11:05
(3)Komentarzy (3)
Amerykańska firma Colorware oferuje komputery Apple MacBook Pro pomalowanie na ponad 20 kolorów, z których część to lakiery metaliczne. Pomalowanie komputerów nie jest jednak tanie - dopłata do kolorowego komputera to 650 dolarów. Z najnowszych pogłosek wynika również, że swoją ofertę zamierza także poszerzyć Apple - producent ten zamierza oferować swoje komputery także w dodatkowych kolorach. Jak na razie informacje te nie są jednak potwierdzone a wybór kolorów będzie na pewno mniejszy niż w ofercie firmy Colorware. Ta amerykańska firma oferuje obecnie komputery MacBook Pro w wersjach 1,83 GHz, 2 GHz i 2,16 GHz w cenach odpowiednio 2 649, 3 149 i 3 549 dolarów.

Kolejny monitor LCD Asusa


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 10:54
Komentarzy (0)
Asus wprowadza do sprzedaży monitor o oznaczeniu PW201 w formacie 16:10, który po raz pierwszy został zaprezentowany podczas tegorocznej wystawy CeBIT. Model ten oferuje ekran o przekątnej wynoszącej 20,1 cala a ponadto posiada wbudowaną kamerkę internetową o rozdzielczości 1,3 Mpix. Monitor pracuje w rozdzielczości 1680 na 1050 punktów a deklarowany czas reakcji matrycy wynosi 8 ms. Kontrast ma wartość 800:1, jasność to 300 cd/m2 a kąty widzenia wynoszą po 178 stopni, zarówno w pionie jak i poziomie. Asus PW201 posiada wejście D-Sub oraz DVI a także Composite, S-Video i Component, jak również wbudowane głośniki o mocy 2x3W. Cena tego monitora to około 500 Euro.

Samsung przedstawia cienką komórkę


Autor: Adam | źródło: The Register | 10:52
(4)Komentarzy (4)
Samsung przedstawił swój najnowszy telefon komórkowy o bardzo cienkiej obudowie - według słów tego producenta jest to najcieńszy telefon na świecie jaki został do tej pory wyprodukowany. Model ten nosi oznaczenie SGH-X820 a jego grubość wynosi zalediwe 6,9 mm natomiast jego sprzedaż ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu, równocześnie w Chinach i Europie. Jak na razie wiadomo tylko tyle, że telefon waży 69 gram i pracuje w sieciach GSM. Oprócz tego posiada on wbudowany aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 Mpix i obsługę technologii Bluetooth. Cena ani dokładne dane techniczne nie zostały jak na razie ujawnione.

2 ms, 19-calowy monitor Acer'a


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 10:50
(2)Komentarzy (2)
Firma Acer America przedstawiła nowy monitor LCD o nazwie AL1951D, który od pewnego czasu jest już także dostępny w Polsce. Acer przeznacza ten monitor przede wszystkim dla graczy - wiąże się to z deklarowanym czasem reakcji matrycy na poziomie 2 ms. Monitor ten korzysta z matrycy typu TN i dysponuje ekranem o przekątnej wynoszącej 19 cali oraz rozdzielczości 1280 na 1024. Kontrast ma wartość 1000:1, jasność to 300 cd/m2 a kąty widzenia wynoszą 150 stopni w poziomie i 135 stopni w pionie. AL1951D wyświetla paletę 16,2 miliona kolorów i posiada wejścia D-Sub oraz DVI a ponadto wyposażony jest w stereofoniczne głośniki o mocy 1,5W każdy. Acer wycenił swój monitor w Stanach Zjednoczonych na 379 dolarów.

Nowe pamięci Kingstona


Autor: DYD | 10:35
(2)Komentarzy (2)
Kingston poinformował o rozszerzeniu rodziny pamięci DDR o moduły charakteryzujących się krótkimi czasami opóźnień oraz wprowadził nowe moduły DDR2 Low Latency. Specyfikacja pamięci Kingston HyperX DDR 400 MHz (PC3200) CL2 została zmodyfikowana tak, aby modułom o pojemności 1 GB oraz zestawom 2 GB umożliwić pracę przy ustawieniach czasów 2-2-2-5-1, zaś w przypadku pamięci Kingston HyperX DDR2 800 MHz (PC6400) CL4 moduły 512 MB, 1 GB oraz zestawy 1 GB i 2 GB mogą bezpiecznie i wydajnie pracować przy ustawieniach 4-4-4-12. Linia pamięci Kingston HyperX została opracowana z myślą o zapalonych graczach oraz zaawansowanych użytkownikach komputerów PC. » czytaj dalej

Intel Conroe czyli Core 2 Duo


Autor: Adam | źródło: FiringSquad | 10:35
(3)Komentarzy (3)
Intel podał właściwe nazwy procesorów, znanych dotąd pod kodowymi oznaczeniami Conroe i Merom - pierwszy z nich przeznaczony jest dla komputerów biurkowych, a drugi dla przenośnych. Conroe i Merom będą nosić nazwy Core 2 Duo, kontynuując nazewnictwo wprowadzone wraz z rdzeniem Yonah. Oprócz nazwy Core 2 Duo układy te będą także posiadać dodatkowe oznaczenie - w przypadku Conroe będą to liczby 4000 i 6000 a dla Merom zarezerwowano 5000 i 7000. Oprócz tego w nazwie znajdą się także oznaczenia literowe, odnoszące się do poboru mocy danego układu - taki sposób nazewnictwa znany jest już ze wspomnianych procesorów Yonah. Premiera procesorów Conroe ma się odbyć w lipcu a Merom zadebiutuje w sierpniu. Oryginalna informacja prasowa Intela dalej. » czytaj dalej

Płyta EPoX EP-MNF55P SLI


Autor: Adam | źródło: OCWorkBench | 10:14
(1)Komentarzy (1)
Serwis OCWorkBench przedstawił nową płytę główną firmy EpOX, przeznaczoną dla nadchodzących procesorów AMD w wersji Socket AM2. Płyta ta nosi nazwę EP-MNF55P SLI i bazuje na chipsecie nVidia nForce 570 SLI MCP. Do dyspozycji są dwa sloty PCI-Express x16 z obsługą technologii SLI a także dwa PCI-E x1 i trzy PCI. Ponadto płyta oferuje cztery gniazda dla pamięci DDR2 533, DDR2 667 i DDR2 800, dziesięć portów USB 2.0, sześć portów Serial-ATA II oraz dwa eSATA, dwie karty sieciowe GigabitEthernet i 8-kanałowy układ audio. Dokładna data premiery tej płyty ani jej cena nie zostały jak dotąd ujawnione.

PowerColor wprowadzi X1900 GT


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:29
(1)Komentarzy (1)
Według wcześniejszych informacji karty z układami ATI Radeon X1900 GT miały trafić tylko na rynek OEM, czyli do producentów komputerów. Firma Tul Corp., produkująca karty pod marką PowerColor, zamierza jednak wprowadzić takie karty także do sprzedaży detalicznej - przedstawiony produkt swoim wyglądam i systemem chłodzenia przypomina karty X1800 XL. Układ graficzny oferuje 36 jednostek Pixel Shader oraz 8 jednostek Vertex i pracuje z prędkością 575 MHz. Karta wyposażona jest w 256 MB pamięci GDDR3, pracujących z prędkością 600 MHz DDR. PowerColor Radeon X1900 GT ma kosztować 349 dolarów, ale dokładny termin rozpoczęcia sprzedaży jak na razie nie jest znany.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL