Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 19 kwietnia 2002  
    

Nietypowe 'combo' od Matsushity


Autor: DYD | źródło: 4 | 16:26
(1)Komentarzy (1)
Matsushita wprowadzi do sprzedaży magnetowid VHS Hi-Fi wyposażony w dysk twardy. Matsushita NV-HVH1 łączy w sobie cechy tradycyjnego magnetowidu VHS i magnetowidu cyfrowego: stanowi w zasadzie dwa odrębne urządzenia umieszczone w jednej obudowie. To nietypowe 'combo' może np. równocześnie odtwarzać jeden program z kasety wideo i nagrywać program telewizyjny na dysku twardym. Możliwy jest też równoczesny zapis dwóch programów. Zastosowany w magnetowidzie dysk twardy o pojemności 40GB pozwala na zarejestrowanie do 40 godzin obrazu. Cena urządzenia wyniesie około 90 tys. jenów (ok. 690 USD), jego japońska premiera zaplanowana jest na 1 czerwca. Matsushita planuje sprzedaż na poziomie 3 tys. sztuk miesięcznie. Urządzenie prawdopodobnie nigdy nie będzie sprzedawane poza Japonią. Podobne urządzenia sprzedają już - oczywiście tylko w Japonii - firmy Toshiba oraz Victor (JVC).

Pożegnanie Durona


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:02
(19)Komentarzy (19)
W środę przewodniczący rady nadzorczej AMD, W. Jerry Sanders, nieoczekiwanie zapowiedział zaprzestanie produkcji procesorów Duron. Fabryka Fab 25 w Teksasie, gdzie produkowane są Durony, zajmie się wyłącznie produkcją pamięci typu flash. Uzasadnieniem decyzji o wstrzymaniu produkcji Durnonów są koszty marketingu. Firmy AMD po prostu nie stać na intensywne promowanie dwóch linii procesorów równocześnie. A taka reklama jest niezbędna, aby skutecznie rywalizować z Intelem. Produktami z segmentu low-budget staną się więc słabsze Athlony, a być może Athlony jako takie. Ich pozycję mogą bowiem zająć procesory oparte na rdzeniu Hammer (wciąż nie wiadomo, czy zostaną włączone do rodziny Athlon, czy zapoczątkują nową linię). Ostatnim Duronem, jaki pojawi się na rynku, będzie procesor oparty na nowym rdzeniu Appaloosa 0,13 mikrona, który do sprzedaży trafi w ciągu najbliższego kwartału.

Konsola XBox złamana...


Autor: DYD | 14:54
Komentarzy (0)
_PAULUS_ powołując się na Konsoll.net napisał: "Neotech, firma znana z produkcji przeróbek umożliwiających odpalanie "kopii zapasowych" dla PS2, wzięła się za przeróbki Xbox'a. Na dzień dzisiejszy dostępny jest mod pozwalający uruchamiać gry pisane w NTSC na PAL'owskich konsolach, ale już wkrótce NEO zapowiada wypuszczenie kolejnego chipa, który pozwoli nam uruchomić "kopie zapasowe" XBox'owych gier. Ta wiadomość plus prawie 40% obniżki cen maszynka Gates'a zapowiadanej na 26 kwietnia powinny trochę rozruszać kulejąca sprzedaż konsoli."

Nowe napędy DVD: HP DVD 200e i 200i


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:18
Komentarzy (0)
Podczas targów CeBIT 2001 w Hanowerze firmy skupione w organizacji Alliance DVD+RW promowały format zapisu filmów DVD+RW. Grupa DVD+RW Alliance skupia największych producentów optoelektroniki: Hewlett-Packard, MCC/Verbatim, Philips Electronics, Ricoh, Sony Corporation, Thomson Multimedia i Yamaha. Firmy te uważają, że technologia DVD+RW daje znacznie więcej korzyści niż obecnie stosowane DVD-RW.

Napędy DVD+RW przeznaczone do podłączania do pecetów i nagrywania filmów z telewizji będą dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku. Format DVD+RW/ +R jest w stanie nagrywać do 4.7 GB cyfrowych obrazów - wideo, zdjęć oraz danych. Jest to równowartość pojemności siedmiu płyt CD-R/RW. Główną zaletą tego formatu jest jego kompatybilność, co oznacza, że mogą one być odtwarzane w większości napędów DVD i DVD-ROM, dostępnych obecnie na rynku.

Analitycy rynkowi z Dataquest przewidują, ze w 2002 uda się sprzedać około 2,13 miliona napędów DVD wielokrotnego zapisu a do 2005 roku do 14,5 miliona. Wielu analityków uważa nawet, iż ta liczba może być dwukrotnie wyższa. Wynika to niewątpliwie ze stale rosnącego zainteresowania tworzeniem własnych filmów wideo. » czytaj dalej

Rusza druga edycja rajdu Pentium 4 Grand Prix


Autor: DYD | 14:02
Komentarzy (0)
Od 20 kwietnia 2002 roku ponad 10.000 amatorów szybkości w 20 centrach handlowych 18 miast całej Polski zasiądzie za kierownicą samochodu rajdowego Subaru Impreza WRX STI napędzanego komputerem Vobis Highscreen XPower z procesorem Intel Pentium 4 2.4 GHz. Wyposażeni w tak potężny sprzęt rajdowy uczestnicy wezmą udział w eliminacjach drugiej edycji rajdu Pentium 4 Grand Prix. Dziś w hotelu Victoria w Warszawie odbyła się inauguracja imprezy w wydaniu dla dziennikarzy - nie byliśmy pierwsi, ale też nie byliśmy ostatni...

Eliminacje będą odbywały się w każdy weekend w centrach handlowych kilku miast jednocześnie i zakończą się Wielkim Finałem 22 czerwca 2002 roku w Warszawie. Oprócz samochodu rajdowego, do dyspozycji uczestników zostanie oddanych 7 najnowszych komputerów Vobis Highscreen XPower z procesorem Intel Pentium 4 prezentujących możliwości współczesnego PC-ta. Zadaniem kierowców będzie przejechanie w jak najkrótszym czasie specjalnego odcinka rajdowego długości 10 kilometrów w Szkocji z gry "Rally Championship XTreme".

W trakcie całej imprezy kierowcy przejadą łącznie 48.000 kilometrów, czyli dystans około 4 razy dłuższy, niż czeka uczestników rajdu Paryż - Dakar i 80 razy dłuższy od rajdu Monte Carlo. Na prawdziwej trasie rajdowej o długości 48 tysięcy kilometrów, prowadząc Subaru Impreza WRX STI, kierowcy zużyliby około 7.600 opon i 20.000 litrów benzyny. Eliminacje do finału rajdu Pentium 4 GrandPrix 2 potrwają 3 miesiące, podczas których rajdowcy spędzą za kierownicą łącznie około 400 godzin. » czytaj dalej

Definicje dla Nortona AntiVirusa


Autor: DYD | 13:38
(1)Komentarzy (1)
Wczoraj ukazało się nowe uaktualnienie baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 60873 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.21 MB) mogą skorzystać użytkownicy produktów należących do rodziny Nortona AntiVirus. Plik można też pobrać z naszego serwera FTP. Uaktualnienie datowane jest na 18/04.

CloneCD w wersji 4.0.0.0 BETA 30


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 13:20
(1)Komentarzy (1)
18. kwietnia ukazała się nowa wersja programu CloneCD, który jest rozbudowanym narzędziem do kopiowania płyt CD. Program umożliwia zapis na płycie w trybie RAW, dzięki czemu posiadamy pełną kontrolę przy nagrywaniu danych. Jeśli posiadamy nagrywarkę, która znajduje się na liście urządzeń CloneCD, otrzymamy wówczas dodatkowo możliwość kopiowania płyt CD w całości w stosunku 1:1. CloneCD 3 pracuje pod systemami Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows NT 4 (SP4 lub nowszy), Windows 2000 oraz Windows XP. Więcej informacji o tym oprogramowaniu do nagrywania płyt znajduje się na stronie producenta. CloneCD w wersji 4.0.0.0 BETA 40 można pobrać stąd lub z ftp.twojepc.pl (2.19 MB).

 
Czwartek 18 kwietnia 2002

HP Photosmart 120 dla początkujących


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:36
(3)Komentarzy (3)
Nowy aparat HP Photosmart 120 już wkrótce pojawi się na polskim rynku. Przeznaczony jest dla osób, które po raz pierwszy stykają się z fotografia cyfrowa i dla których najważniejsza jest łatwość obsługi i powiązana z nią radość z korzystania (robienie zdjęć, ich przechowywanie i drukowanie) i przede wszystkim niska cena (na razie nie znana). Aparat nie poraża parametrami technicznymi: rozdzielczość 1 megapiksel oraz Zoom cyfrowy 2x. Wyróżnić możemy jedynie wykorzystanie portu USB 2.0. Korzystając z aparatu Photosmart 120 można od razu oglądać swoje zdjęcia, a nawet klipy wideo, na wyświetlaczu LCD 3,6 cm z tłem odblaskowym (w świetle dziennym) i podświetlaniem (w pomieszczeniach zamkniętych). Szybko i łatwo można przenieść zawartość pamięci aparatu (4MB pamięci) do komputera, a oprogramowanie umożliwia dzielenie się z innymi zdjęciami. Wbudowane gniazdo na karty CompactFlash (tm) pozwala dodatkowo zwiększać pojemność pamięci aparatu.

Xbox: słabiej, niż zakładano


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:23
(3)Komentarzy (3)
Choć w ciągu ostatnich 6 tygodni roku 2001 Microsoft sprzedał w Ameryce Północnej aż 1,5 mln sztuk konsoli Xbox, w tym roku zainteresowanie gwałtownie spadło. W pierwszym kwartale bieżącego roku z półek amerykańskich sklepów zniknęło zaledwie 300 tys. sztuk tych konsol. Również wyniki sprzedaży w Japonii i Europie obserwatorzy rynku określają jako "rozczarowujące".

"Jesteśmy przygotowani, że - o ile nie nastąpi jakaś większa obniżka cen - Microsoft znacząco obniży zakładane wyniki sprzedaży w tym roku fiskalnym (4,5 do 6 mln sztuk)" - powiedział Chris Withmore, analityk z Deutsche Banc Alex. Brown., zajmujący się firmą Flextronics produkującą konsole na zlecenie Microsoftu. Rok podatkowy Microsoftu kończy się w czerwcu. » czytaj dalej

Plany Intela z IDFu


Autor: R4v | 16:14
Komentarzy (0)
Na odbywającym się w Japonii Intel Developer Forum, Anand Chandrasekher przedstawił plany Intela dotyczące rynku komputerów przenośnych. Przede wszystkim oficjalnie potwierdzono, że Pentium 4M 2GHz pojawi się jeszcze przed końcem tego roku. Do tego czasu mobilne Pentium 4 mają zastąpić w notebookach dotychczas stosowane Pentium III-M. Intel zaprezentował także chipset dla innego procesora z segmentu mobile, Baniasa. Układ nazywa się Odem i obsługuje pamięci DDR266. Na płycie referencyjnej znalazł się także nowy mostek południowy ICH4-M (FW82801DBM) obsługujący USB 2.0. Ma on znaleźć się w sprzedaży w przyszłym roku. Także Banias ma się pojawić na początku przyszłego roku. Pierwsze wersje mają być taktowane zegarami 1.4GHz, 1.5GHz i 1.6GHz. Odem jest przeznaczony dla notebooków pełno-wymiarowych, natomiast inny chipset dla Baniasa, Montara GM ma obsługiwać mininotebooki i tablet PC. Montara ma się pojawić w drugim kwartale 2003.

Magistrala PCI Express


Autor: R4v | 16:04
Komentarzy (0)
nVidia dołączyła do Arapahoe Work Group, której celem jest opracowanie nowej magistrali PCI Express. Firma odpowiada za opracowanie łącza szybkiej wymiany danych z układem graficznym. Prace mają na celu zastąpienie szyny PCI, która jest zbyt wolna dla współczesnych i przyszłych zastosowań. Nowa magistrala ma także obsługiwać komunikacje z kartą graficzną. Architektura PCI Express (nazywanej przez Intela magistralą danych trzeciej generacji) zakłada dynamiczny przydział pasma w zależności od aktualnych wymagań aplikacji. Nowa magistrala wydaje się bezpośrednim konkurentem dla Hypertransport AMD. Pierwsze produkty pracujące z PCI Express mają się pojawić w 2003 roku. Więcej informacji o tej magistrali można znaleźć na stronach Intela.

Czas wirusów i robaków


Autor: R4v | 16:01
(1)Komentarzy (1)
Przyszła wiosna, z pod ziemi wychodzi wszelkie robactwo. Także to komputerowe. W Sieci grasuje najnowsza odmiana znanego robaka Klez. Wersja H jest wyjątkowo wredna. Zarażony mail zawiera dodatkową niespodziankę w postaci wirusa Elkern. Próbuje on zainfekować wszystkie programy w katalogu "Program Files" a także wyłączyć skanery antywirusowe obecne w systemie. Klez-H rozsyła się do wszystkich z książki adresowej Outlooka, ICQ oraz dołącza się do plików przesyłanych w sieci lokalnej. Format rozsyłanej wiadomości jest losowy. Zalecane jest natychmiastowe uaktualnienie baz programów antywirusowych oraz sprawdzenie komputera.

Trident w notebookach


Autor: R4v | 15:56
Komentarzy (0)
Nieco zapomniana już firma Trident wraca z układem dla notebooków. Chip posiada nazwę XP4 i jest pierwszym układem graficznym zbudowanym w technologii 0.13 mikrona. XP4 w pełni obsługuje DirectX 8.1 i pobiera zaledwie 3 waty mocy dzięki zasilaniu napięciem 1.2V. Nowy układ jest taktowany zegarem 250MHz i współpracuje z pamięcią DDR 666MHz. Mała powierzchnia rdzenia ma zapewnić niższe koszty wytwarzania. XP4 jest produkowany przez firmę UMC. Cena układu to $39.95 przy ilościach hurtowych.

Nowe Biosy Asusa


Autor: R4v | 15:50
Komentarzy (0)
Asus wypuścił kolejną serię biosów w wersji beta. Biosy są przeznaczone dla płyt obsługujących Pentium 4 jak i Athlona. A oto lista najnowszych uaktualnień:

Sega iwestuje w Mobile


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:41
Komentarzy (0)
Sega utworzyła w USA nowy dział, zajmujący się produkcją gier dla telefonów komórkowych i innych urządzeń przenośnych. Firma chce przenieść japoński fenomen kulturowy - masowe korzystanie z gier w telefonach komórkowych - na inne rynki. W Japonii Sega posiada aż 2,5 mln abonentów usług związanych z grami dla telefonów komórkowych. Sega Mobile - bo tak nazywa się nowy dział firmy - zadebiutuje grą "Super Monkry Ball", dostępną wcześniej dla konsoli Nintendo GameCube. Jak wynika z raportu brytyjskiej firmy Datamonitor, w roku 2005 aż 200 mln mieszkańców USA i Europy Zachodniej będzie grać na telefonach komórkowych, tworząc rynek warty 6 mld USD rocznie.

Fresh Diagnose - zbadaj swojego PC


Autor: DYD | 15:25
Komentarzy (0)
Wczoraj ukazała się wersja 4.00 narzędzia Fresh Diagnose wzbogacający moduł OLE Objects. FG to aplikacja przeznaczona do analizy i sprawdzenia wydajności naszego komputera. Program - podobnie jak czynią to inne tego typu aplikacje (SiSoftware Sandra 2002, HWiNFO32) potrafi wyświetlić informacje zarówno o systemie i programach zainstalowanych oraz o wszelkich urządzeniach znajdujących się w pececie. Dowiemy się szczegółowych informacji m.in. o procesorze, płycie głównej, karcie graficznej i wielu innych podzespołach. Dodatkowo Fresh Diagnose umożliwia syntetyczny test procesora, twardego dysku, napędu CD/DVD ROM, a uzyskane wyniki można porównać z kilkoma innymi systemami. Program dostępny jest ze strony firmy FreshDevices.com (985 KB) lub lokalnie z naszego działu PLIKI.

Kącik Radeona: Divx na telewizorze


Autor: Kris | 14:04
(48)Komentarzy (48)
Obiecałem podać kilka przepisów na wygodne oglądanie filmów Divx wysyłanych przez Radeon 8500 na telewizor. Prawdopodobnie każdy ma swoje metody natomiast zainteresowanych może zainspirować moja propozycja. Generalnie pytania w listach dotyczą trzech podstawowych problemów. Overscan, Tryb pełnoekranowy oraz Napisy i skalowanie. Kącik Radeona: Divx na telewizorze» czytaj dalej

IBM opuszcza rynek dysków twardych


Autor: DYD | źródło: e-mail | 09:01
Komentarzy (0)
CCN Money w dniu wczorajszym podał (podziękowania dla Miśka za info), że firma IBM Corp. oraz jeden z japońskich tytanów od elektroniki - Hitachi Ltd., we wtorek 16 kwietnia oficjalnie wyraziły chęć konsolidacji i współpracy przy tworzeniu pamięci masowych wykorzystując przy tym potencjał obu firm. We wstępnym porozumieniu ogłoszono, iż Hitachi przejmie 70% udziałów w sektorze dysków twardych w firmie IBM.

Dodajmy, że po zamknięciu sesji giełdowej w środę, w pierwszym kwartale tego roku IBM zanotował największy od 1993 roku spadek zysków. Powodem były mniejsze wydatki firm na nowe technologie. Koncern zapowiedział jednak, że w całym 2002 roku uda mu się zrealizować prognozy analityków, a wzrost przychodów w sektorze usług powinien osiągnąć dwucyfrowe tempo. Czyżby więc Hitachi było lekarstwem na kryzys?

Hercules All-In-Wonder 8500 DV - więcej niż karta graficzna...


Autor: Kris | 01:25
(36)Komentarzy (36)
Nie będę ukrywać. Lubię zabawki. A szczególnie takie, które są nie tylko zabawne, ale i funkcjonalne. Tym razem niebywałej frajdy dostarczyła mi firma Ultramedia. Zabawka nazywa się Hercules 3DProphet All-In-Wonder 8500 DV i do dziś nie mogę otrząsnąć się z żalu, że bawiłem się nią jedynie tydzień. Tak to niestety bywa, że co dobre musi się skończyć a ja mam wrażenie, że za karę muszę siedzieć nad tym wypracowaniem. Trudno. W tak krótkim czasie nie da się zgłębić wszystkich tajników szydełkowania, a tym bardziej rozpracować zabawkę o tak dużym ciężarze gatunkowym. Tym nie mniej mogę spróbować podzielić się wrażeniami i tym wszystkim, co udało mi się z tego Herculesa przez tydzień wycisnąć. Nie jest to typowa karta graficzna przeznaczona dla graczy, więc nad tym aspektem zabawy nie mam zamiaru się długo rozwodzić. Niechętnie zmusiłem się jedynie do wykonania kilku w sumie mało istotnych testów. Będzie za to pokaźna ilość obrazków, o czym z góry uprzedzam wąskopasmowców. Bez tego trudno byłoby mi rzucić światło na funkcjonalność produktu. Spróbuję za ich pomocą roztoczyć wizję możliwości, jakie daje nam porządny produkt multimedialny, którym może stać się nawet nasz zwykły pecet po doposażeniu go w tą niezwykłą, choć w sumie niewielką gabarytowo kartę. Zapraszam... » czytaj dalej

 
Środa 17 kwietnia 2002

Nowe artykuły w Sieci


Autor: DYD | źródło: e-mail | 22:51
(1)Komentarzy (1)
 • FrazPC.pl: 3D ZA BEZCEN II - Ciężkie boje trzeba przetrwać, aby zapanować nad rynkiem low-end, najbardziej dynamicznym i wbrew pozorom, przynoszącym największe zyski. Rynek kart graficznych low-end jest także bardzo zawiły i trudno na pierwszy rzut oka się w nim odnaleźć ze względu na potężny asortyment produktów w tej właśnie części rynku. Jednak wszyscy producenci stale pielęgnują ten i tak napchany rynek. NVIDIA ciągle zasypuje nas coraz to nowszymi, tańszymi odmianami dominujących na całym świecie układów GeForce. Jednak po drugiej stronie globu czyli w Azji, NVIDIA ma na rynku low-end bardzo silnego konkurenta, u nas ledwo już pamiętanego.
 • IN4.pl: Abit NV7-133R (nForce 415D) na - Jeśli wziąć pod uwagę wyposażenie, wydajność, stabilność i cenę (ok. 700 zł) to okazuje się, że dostajemy do ręki świetną płytę, ale jeśli ktoś popatrzy na BIOS i opcje overclockerskie to krzyknie "To nie może być Abit !". Płytę można polecić każdemu kto szuka solidnej, wydajnej i dobrze wyposażonej konstrukcji, a do tego nie będzie bawił się w overclocking (i nie lubi VIA). Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w dwie kości pamięci PC2100 aby móc w pełni korzystać z wydajności tej płyty, no i zasilacz taki jak do płyt dla Pentium 4.
 • pazur.prv.pl: Gainward GEFORCE 4 Ti4400 Ultra 700 XP Powerpack! Golden Sample z elemantami fizoloficznymi - Gdy wiele lat temu kupowałem swój pierwszy wymarzony akcelerator, byłem jescze laikiem. Diamond Monster Voodoo kojarzył się każdemu z najwyższą jakością, niezawodnością i szybkością o jakiej do niedawna można było marzyć. Kosztował fortune. Gdy po raz pierwszy odpaliłem na nim UNREAL'a, szczena opadła mi na podłogę, a było to przecież tak dawno temu. Potem nastał czas wysokich rozdzielczości i tak z duchem czasu znowu jako jeden z pierwszych nabyłem Voodoo 3 który oferował mi aż do wczoraj wszystko czego potrzebowałem - AGP i rozdzielczość 1024x768 to podstawowe rzeczy bez których nie mogłem się obejść patrząc na moją 17-tke.
 • MoDeD-KOMPz: Układ sterujący wentylatorami zależnie od temperatury - Jak często pracując przy komputerze nie mogłeś(aś) skoncentrować się, ponieważ obok szalały pracujące na pełnych obrotach wiatraki 80 mm? A jak często byłeś tak zmęczony, że nie chciało Ci się wstawać z łóżka i wyłączać albo obniżać napięcie tych samych wiatraków na baybusie? Teraz masz okazję do wykonania prostego w budowie kontrolera do zmiany obrotów w zależności od temperatury.
 • WGK & PCGuru.pl: Libero IR 225 i Libero RF 215 - Na sam koniec podsumowując obie myszki można stwierdzić ze obie nadają się do użytku domowego, jednak na zakup takiej myszki nie powinien sobie pozwolić żaden z graczy z powodu takiego ze myszka nie posiada zbyt wiele przycisków a do gier jednak to jest dość potrzebne. Obie myszki są godne polecenia a na szczególną uwagę zasługuje radiowa ze względu na większą swobodę pracy, co nie oznacza ze ta mysz na podczerwień jest gorsza.

 • Sony KF-50SX200 - obraz na miarę ery cyfrowej


  Autor: DYD | źródło: 4D | 22:01
  (11)Komentarzy (11)
  Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego modelu KF-50SX200, należącego do drugiej generacji telewizorów projekcyjnych LCD z serii Grand WEGA. Urządzenia te są telewizorami wielkoekranowymi, oferującymi jakość dźwięku i obrazu na miarę ery cyfrowej. Dzięki zastosowaniu trzech, opracowanych przez Sony, panoramicznych paneli LCD o rozdzielczości XGA, z których każdy odpowiada za inną składową sygnału RGB (czerwony, zielony i niebieski) i zbudowany jest z 1,05 mln pikseli, uzyskano całkowitą rozdzielczość obrazu wynoszącą aż 3,15 mln pikseli. Telewizor ten wyposażony jest również w układ optyczny, umożliwiający nie tylko osiągnięcie wysokiej rozdzielczości na całej powierzchni ekranu, ale również uzyskanie wysokiego, równomiernego poziomu jasności.

  Dzięki zastosowaniu układu DRC-MF (Digital Reality Creation) model KF-50SX200 tworzy obraz telewizyjny wysokiej rozdzielczości na podstawie standardowego sygnału telewizyjnego. Przy użyciu specjalnego algorytmu cyfrowego i przetwornika MID scan converter odbierany sygnał telewizyjny jest przekształcany z formatu 625i (z analizą międzyliniową) x 740 pikseli w poziomie na 768p ( z analizą kolejnoliniową) x 1366 pikseli w poziomie. Model KF-50SX200 będzie dostępny od maja, a jego cena rekomendowana wyniesie 35 999 PLN.

  WinTasks 4 Professional


  Autor: DYD | 12:27
  (4)Komentarzy (4)
  Johan Malmberg z firmy Leading Interactive - twórca programu WinTasks 4 Professional podesłał nam pełną wersję tego narzędzia. Poniżej przedstawiamy krótką informację o tym programie, napisaną przez Dhoine'a:

  "WinTask Professional jest narzędziem pozwalającym na kontrolowanie zasobów systemowych w prosty sposób. WTP pozwala Ci zatrzymywać i rozpoczynać procesy, zmieniać priorytety procesów oraz sprawdzać ich poprawność działania. Programem tym możesz kontrolować takie elementy jak: biblioteki DLL, zużycie procesora przez daną aplikację czy wykorzystanie pamięci. W okienku wypisane są wszystkie procesy wraz odpowiednim numerem (priorytet - im niższy tym wyższy priorytet zadania).

  Można zatrzymać, wznowić proces, popatrzeć na aktualne użycie procesora i pamięci RAM. Można dowolnie ten program konfigurować, co ma być wyświetlane, co nie - w jakiej kolejności itd. Podejrzeć można co jest w autostarcie, czy rejestrze. Poza tym o każdym procesie można się dowiedzieć z jakich zasobów korzysta (ram, proc, DLLe) - ile i jakich okien do tego używa. WinTask Professional umożliwia również zmianę priorytetów procesów. Standardowo każdy program ma 8 (normal). Kernel ma 13 (high), a np. DirectX i z tym związane rzeczy (DirectDraw, DirectSound itd) mają REALTIME."

  Notebooki z Wrocławia


  Autor: DYD | 12:13
  Komentarzy (0)
  JTT Computer S.A. dziś na konferencji prasowej w Warszawie zaprezentowała nowy produkt w swojej ofercie - notebooki ADAX. Pierwszym modelem, który pojawi się w sklepach już w kwietniu 2002 jest ADAX MOBILE C1000X20 wyposażony w procesor Intel Celeron 1GHz, 128MB RAM, dysk twardy 20GB, CD ROM, FDD, kartę sieciową i modem, matrycę TFT 14,1" oraz system operacyjny Windows XP Home lub Windows 2000 Professional. Notebooki objęte są dwuletnią gwarancją + rocznym bezpłatnym serwisem (dwa lata części plu 3 rok "robocizna"). Sugerowana cena detaliczna urządzenia (w wersji z Windows XP Home) 3999 zł netto. Już w maju 2002 w sprzedaży pojawią się kolejne modele notebooków ADAX z procesorami Intel Pentium 4 i nowymi procesorami Intel Celeron z jądrem P4. Szacuje się, że w tym roku w Polsce sprzeda się ponad 100 tys. notebooków - JTT Computer zamierza zdobyć przynajmniej 4% tego rynku.

  Nowy GetRight 4.5d


  Autor: DYD | źródło: Fileflash | 12:03
  Komentarzy (0)
  W Sieci ukazała się nowa wersja (4.5d) przydatnego asystenta do ściągania binarnych plików - GetRight z firmy Headlight Software. Program potrafi wznawiać pobieranie pliku nawet, kiedy połączenie zostanie przerwane (tylko w przypadku kiedy serwer na którym znajduje się plik korzysta z funkcji odzyskiwania połączenia). Nowa wersja aplikacji GetRight posiada wyszukiwarkę FileMirrors.com, historię ściąganych plików (Download History), dodany Mirror Manager, dodana weryfikacja ściąganych plików i wiele innych innowacji o których można poczytać tutaj Program przeznaczony dla systemów Windows95/98/Me/NT/2000/XP można pobrać ze strony Headlight Software lub z ftp.twojepc.pl(2.11 MB).

   
  Wtorek 16 kwietnia 2002

  Program Intel - Nauczanie ku przyszłości


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:08
  Komentarzy (0)
  Intel, wspierany przez Microsoft, zainaugurował drugi etap programu Intel - Nauczanie ku przyszłości. Jego celem jest podniesienie umiejętności nauczycieli w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz dalsze ich wykorzystanie w nauczaniu wszystkich przedmiotów szkolnych. Firma planuje przeszkolenie 20 tys. nauczycieli z całej Polski w tym roku, co łącznie z 4 tysiącami przeszkolonymi w 2001 roku daje liczbę 24 tysięcy nauczycieli do końca 2002 roku. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu i firma Intel podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy realizacji programu.

  "Intel - Nauczanie ku przyszłości pokazuje, w jaki sposób łączyć sprawdzone metody nauczania przedmiotów w klasach z wykorzystaniem nowych technologii. Chcemy, by stał się inspiracją dla nauczycieli do modyfikacji sposobu nauczania na różnych zajęciach, a w rezultacie pomógł uczniom praktycznie korzystać z komputera i Internetu we wszystkich dziedzinach" - powiedział Piotr Pągowski, dyrektor polskiego przedstawicielstwa firmy Intel.

  Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu i firma Intel podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy realizacji programu Intel - Nauczanie ku przyszłości, realizowanego przy wsparciu firmy Microsoft. Czytamy w nim m.in., że "Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, traktując priorytetowo przygotowanie nauczycieli do świadomego i twórczego wykorzystania technologii informacyjnych i komputerowych w procesie dydaktycznym, deklaruje wsparcie dla realizacji programu Intel - Nauczanie ku przyszłości, jako formy doskonalenia i kształcenia nauczycieli w jego obecnej i przyszłych edycjach." » czytaj dalej

  Thoroughbred - jednak później?


  Autor: R4v | 14:37
  (1)Komentarzy (1)
  Okazuje się, że AMD ma problemy z dotrzymaniem terminu rozpoczęcia sprzedaży Athlonów XP z nowym jądrem Thoroughbred. Początkowo firma planowała premierę procesora pod koniec Marca. Tymczasem może się okazać, że realną datą jest druga połowa maja lub nawet czerwiec. Dodatkowo zmieniono plany co do pierwszego układu z serii. Ma nim być model 2200+ pracujący z zegarem 1800MHz. W trzecim kwartale ma się pojawić wersja 2400+, natomiast pod koniec roku 2600+. Główne różnice pomiędzy obecnymi Athlonami XP a tymi na jądrze Thoroughbred to: zmiana ID procesora na 680h, zmniejszenie napięcia rdzenia do 1.65V oraz przeniesienie elementów pasywnych, które znajdują się pod spodem procesora, z powrotem na górę. Nowy procesor mają obsługiwać wszystkie płyty, z którymi działa Ahtlon z jądrem Palomino. Jedyny problem może stanowić zasilanie. Dla procesorów o zegarach powyżej 2GHz ma być wymagany prąd o natężeniu 45A.

  HP wymienia nagrywarki DVD


  Autor: R4v | 14:03
  Komentarzy (0)
  Hewlett-Packard zamierza zaoferować użytkownikom dotychczasowych nagrywarek DVD100i wymianę na nowszy model za 99$. Nagrywarka DVD100i jest urządzeniem pierwszej generacji i może zapisywać płyty CD oraz DVD+RW. HP obiecało wcześniej, że dzięki aktualizacji firmware napęd będzie mógł też nagrywać płyty DVD+R. Teraz firma wycofuje się z tego, tweirdząc, że jest to niemożliwe. Użytkownicy, którzy uwierzyli w te zapewnienia stanęli teraz przed wyborem: mieć możliwość nagrywania tylko droższych płyt DVD+RW, czy dopłacić 99 dolarów za nowy napęd nagrywający także DVD+R. Kolejną złą wiadomość przygotowało HP dla klientów w Europie. Program wymiany obejmuje jedynie Amerykę Północną. Decyzja co do pozostałych rynków wciąż nie została podjęta.

  80GB Western Digital z 8MB cache


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:27
  Komentarzy (0)
  INCOM wprowadził do sprzedaży najnowszy model dysku twardego Western Digital z buforem cache o wielkości 8MB. Specjalna wersja dysku 80GB, który wraz z modelami o pojemności 100GB i 120GB, tworzy jedną z najszybszych drużyn dysków ATA o prędkości obrotowej 7200RPM, pozwala uzyskać duży wzrost szybkości pracy oraz dostępu do danych. Dyski Western Digital posiadają funkcje Data Lifeguard, która automatycznie wyszukuje i naprawia uszkodzone sektory (włacza się, co 8 godzin po 15 minutach bezczynności dysku). W przypadku niebezpieczeństwa utraty danych, dysk automatycznie relokuje zapisane pliki oraz poprawia i zapisuje ponownie sektory trudne do odczytania. Oprogramowanie można pobrać ze strony support.wdc.com/download. Sugerowana cena brutto dla użytkownika końcowego to: 749 zł. Dysk objęty jest 36 miesięcznym okresem gwarancji. Specyfikacja techniczna:
  • Prędkość obrotowa: 7200 RPM
  • Interfejs: ATA/100
  • Pamięć cache: 8MB
  • Pojemność: 80GB (dostępne również modele 100GB i 120GB)
  • Średni czas odczytu: 8.9ms

  MSI, EPoX, Soltek: przegląd płyt na układzie KT333


  Autor: Lancer | 02:00
  (37)Komentarzy (37)
  Ewolucja komputerów PC nie ogranicza się tylko do wypuszczania coraz to nowych i szybszych kart graficznych, czy procesorów. Ewoluują wszystkie elementy, z mniejszą czy też wyższą prędkością. Zauważmy jednak, że najszybciej w ostatnich miesiącach zmieniają się płyty główne, a raczej układy sterujące nimi. Szczególny postęp jest widoczny w przypadku chipsetów zasilających procesory AMD. Sama VIA, w ciągu niespełna półtora roku pokazała układy KT133, KT133A, KT266, KT266A i w końcu KT333. Taką ilością wydawania układów nie jest w stanie pochwalić się żaden inny producent - pomijając kwestię jakości zmian.

  Dawno już minęły czasy, gdy jeden układ panował na rynku przez rok, a nawet dłużej np. legendarny BX. Powoduje to, że niejeden użytkownik czuje się obecnie zagubiony w gąszczu nowych układów i sam nie wie czy kupić coś teraz, czy poczekać jeszcze chwilę i rozejrzeć się za nowym, topowym układem. Na rynku nie zdołały się jeszcze zadomowić starsze produkty, a tu już mamy nowość (udany KT266A ma ledwie pół roku!). Jak tu się znaleźć drugi koniec tego samego kija? A jeśli na dodatek nasz kij jest procą z trzema końcami? Może być ciężko. Proponuję nieco ogarnąć rzeczywistość i zobaczyć z czym mamy do czynienia obecnie.

  Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie najnowszego układu firmy VIA, czyli KT333. Aby nie chłonąć wiadomości na próżno i zobaczyć jak chipset wygląda nie tylko na papierze, ale i w rzeczywistości, przetestowałem kilka płyt głównych wyposażonych w tenże "scalak". Znalazł on się na produktach firm: EPoX w wydaniu płyty o oznaczeniu 8K3A+, Soltek swemu wyrobowi nadał oznaczenie DRV5, zaś MSI prezentuje KT3 Ultra w wersji ARU. Nieocenioną pomoc w przygotowaniu tego małego porównania wniosły firmy MSI Polska, Gral i Sirius.pl. Do lepszego porównania wartości KT333, prezentuję też wyniki osiągnięte przez poprzednika KT333, czyli KT266A z płyty ENMIC 8TCX2+. » czytaj dalej

  12. numer Escape Magazine


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 01:04
  Komentarzy (0)
  Ukazał się już 12. numer Escape Magazine - www.escapemag.pl. Jak zwykle można w nim znaleźć wiele ciekawych artykułów, m.in.: "Pamięci RAM", "Wyciszanie wentylatorów", "Klastry w Linuxie", "Oszustwa w Internecie" i wiele innych. Ponadto Redakcja tego e-zinu przygotowała dla Czytelników dwa konkursy, można w nich wygrać książkę "PHP Praktyczne Rozwiązania", a także płytę CD ufundowaną przez serwis www.matura.pl. Zachęcamy do prenumeraty Escape Magazine (aby zamówić prenumeratę wystarczy kliknąć TUTAJ), a także polecamy stroną on-line www.escapemag.pl.

   
  Poniedziałek 15 kwietnia 2002

  Metaron i Opteron?


  Autor: R4v | 15:15
  (5)Komentarzy (5)
  AMD od jakiegoś czasu przygotowuje swoje pierwsze 64-bitowe procesory. ClawHammer i SledgeHammer mają być kompatybilne z poprzednimi procesorami z serii x86, ale będą także wykonywać 64-bitowe instrukcje z zestawu nazwanego x86-64. Ostatnio Internet obiegła szokująca niektórych pogłoska na temat tych układów. Okazuje się, że procesory z serii Hammer mogą otrzymać nazwy handlowe dość drastycznie różniące się od dotychczasowych nazw kodowych. Biorąc pod uwagę katalog zarejestrowanych przez AMD nazw można wyróżnić pewnych kandydatów. Według niektórych źródeł mają to być Metaron i Opteron. Oprócz nich jest jeszcze kilka możliwości: Forteon, Multeon i Vanton. Któraś z nich może być także przeznaczona dla następcy Athlona XP, procesora znanego jako Barton. Warto jeszcze nadmienić, że Vanton był marką pomp mechanicznych w latach 50-tych, natomiast Forteon jest byłą nazwą dodatku do cementu.

  Sterowniki dla Radeona


  Autor: R4v | 15:01
  Komentarzy (0)
  Ledwo pojawiły się oficjalne sterowniki ATi dla kart z serii Radeon, a już na Sieci można znaleźć wersję beta kolejnych driverów. Jest to wersja 4.13.01.9026 datowana na 31 marca. Sterowniki te przeznaczone są dla Windows 9x/ME. Obsługują wszystkie karty z serii Radeon, czyli: Radeon Mobility 7500GL, Radeon Mobility oraz Radeon 8500/8500LE/7000/7200/7500/VE. Sterowniki możecie pobrać stąd lub z naszego FTP (11.6 MB).

  Film o Cray SV2


  Autor: R4v | 14:57
  (4)Komentarzy (4)
  Zapewne wielu z was zna firmę Cray. Produkuje ona potężna superkomputery, przeznaczone do prac wymagających gigantycznych mocy obliczeniowych, takich jak: symulacja klimatu, projektowanie i symulacje inżynieryjne i badania naukowe. Najnowszym dziełem firmy, wciąż w stadium projektowym, jest Cray SV2. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o tej maszynie i technologiach jakie zostaną w niej użyte, to obejrzyjcie film znajdujący się na tej stronie. Niestety mam też złą wiadomość dla "modemowców". Film w MPEGu zajmuje 410MB.

  WinFast TV2000 XP: centrum multimedialne


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:31
  (10)Komentarzy (10)
  W ofercie INCOM pojawił się nowy produkt firmy Leadtek. Tym razem obok kart graficznych, oferujemy tuner TV/FM. WinFast TV2000 XP pozwoli zmienić Twój domowy lub biurowy komputer w odbiornik TV i FM z możliwościami nagrywania oraz edycji oglądanych programów i słuchanych stacji. Umożliwi ponadto przeprowadzanie konferencji video i oglądania filmów oraz słuchania rozgłośni radiowych bezpośrednio z sieci Internet.

  Sugerowana cena brutto dla użytkownika końcowego to: 279 zł,- karta objęta jest 24 miesięczną gwarancją. W zestawie znajduje się instrukcja obsługi oraz komplet sterowników wraz z oprogramowaniem instalacyjnym. » czytaj dalej

  Nowy monitor Philips z płaskim kineskopem


  Autor: DYD | źródło: 4D | 14:13
  Komentarzy (0)
  Firma Philips wprowadziła w pierwszym kwartale 2002r. do swojej oferty handlowej kolejną nowość - monitor 107X23. Nowy monitor jest dostępny wyłącznie w sieci handlowej Media Markt. Nowy monitor wyposażono w płaski kineskop wykonany w technologii Real Flat (redukcja odblasków świetlnych, naturalny, pozbawiony zniekształceń obraz), oraz technologię LightFrame 2 (wzmocnienie jasności i ostrości wyświetlanego obrazu). Kineskop monitora posiada maskę perforowaną, która zapewnia precyzyjne wyświetlanie obiektów graficznych. Monitor spełnia wymogi normy TCO’95 w związku z nietypowymi materiałami, z jakich wykonano jego obudowę. Kształt oraz kolor obudowy monitora i jego podstawy - to przykłady wyszukanej i oryginalnej stylistyki, dzięki której monitor przestaje być zwykłym, szarym urządzeniem biurowym - zaczyna być ciekawym i inspirującym elementem otoczenia - które nie może być monotonne i nudne. Sugerowana cena detaliczna brutto dla modelu 107X23 wynosi 999 PLN. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją. » czytaj dalej

  Kamera cyfrowa od JVC


  Autor: DYD | źródło: 4D | 13:58
  Komentarzy (0)
  Firma JVC wprowadziła na rynek nowe, niezwykłe kamery MiniDV, które poprzez swą elegancką, ultra-kompaktową konstrukcję o płaskich powierzchniach, rzucają wyzwanie tradycyjnym koncepcjom konstrukcyjnym. Nazwane "Mobile DV", modele GR-DVP3 i GR-DVP1, mieszczą wszystkie funkcje, występujące w wysokiej klasy kamerach MiniDV JVC, w ultra-kompaktowym osobistym urządzeniu wideo dostatecznie małym, aby wsunąć się wygodnie do twej kieszeni. Ze swym płaskim korpusem i powierzchnią ze szczotkowanego aluminium, kamera stanowi przykład nowoczesnego wzornictwa.

  Kamery GR-DVP3/DVP1 oferują wiele interesujących funkcji i możliwości. Wyposażone są w przetwornik obrazu CCD z 0,8 Megapikselami i oraz procesor szerokopasmowy. Te niewielkich rozmiarów kamery wyposażone są w pełen zestaw interfejsów i funkcji multimedialnych, włączając spotykane wyłącznie w JVC wideoklipy MPEG4 dla poczty elektronicznej, efekty dźwiękowe MP3, jak również złącze USB oraz gniazdo karty pamięci SD Memory Card. » czytaj dalej

  Motorola w systemie UMTS


  Autor: DYD | źródło: 4D | 13:48
  Komentarzy (0)
  Motorola przeprowadziła pierwszą udaną transmisję głosową w systemie UMTS (Universal Mobile Telecommunications Systems) w Niemczech zgodną ze standardem 3rd Generation Partnership Project (3GPP) Standard Release 99. Rozmowę przeprowadzono w laboratorium UMTS Motoroli w Wiesbaden przy wykorzystaniu AMR (Adaptive Multi-Rate) CODEC zgodnego ze specyfikacjami 3GPP. Wcześniej Motorola przeprowadziła już transmisje danych o prędkości 144 Kb/s w oparciu o sieć UMTS Radio Access Network (UTRAN). Dzięki transmisji w systemie UMTS w Niemczech, Motorola udowodniła, że sieć UTRAN jest kompatybilna ze standardem UMTS 3GPP Standard Release 99. Udane testy potwierdzają wieloletnie doświadczenie Motoroli w pracach nad komórkowymi sieciami przesyłania danych i głosu. » czytaj dalej

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL