Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 26 stycznia 2007  
    

Elita dla każdego? Test odtwarzacza MP3 Genius DJ Elite


Autor: NimnuL | 07:55
(8)Komentarzy (8)
O kieszonkowych odtwarzaczach MP3 wiadomo już wszystko. Ich ekspansja, szczególnie w segmencie tanich playerów zdaje się być niepohamowana. Niestety, mimo zalewu nowych modeli odtwarzaczy nie otrzymujemy nic nowego, czy też ciekawego. A szkoda, bo przecież możliwości rozwoju playerów nie zostały w pełni wyczerpane.

Firma Genius właśnie wprowadziła na rynek odtwarzacz oferujący bazowe funkcje, a nosi on imię DJ Elite. Jego atutem zdają się być bardzo niewielkie wymiary oraz waga. Mam jednak nadzieję, że do atutów dołączy także wysoka jakość. Sprawdźmy.


Test odtwarzacza MP3 Genius DJ Elite - kliknij, aby przejść dalej

 » czytaj dalej

Hyper-Threading powróci?


Autor: Adam | źródło: VRZone | 07:20
(23)Komentarzy (23)
Z najnowszych doniesień wynika, że Intel szykuje niespodziankę w serii nowych procesorów o kodowej nazwie Penryn. Układy to seria Core 2 Duo dla komputerów biurkowych, ale produkowana w technologii 45 nm zamiast obecnych 65 nm. Do tej pory wydawało się, że układy te będą posiadać dwa rdzenie i obsługiwać dwa wątki - obecnie wszystko wskazuje na to, że Intel doda stosowaną już wcześniej technologię Hyper-Threading. Zmiana ta oznaczałaby pozostawienie dwóch rdzeni, z których każdy mógłby wykonywać dwa wątki - byłby to w pewnym sensie funkcjonalny odpowiednik procesora czterordzeniowego. Jeśli te informacji okażą się prawdziwe, to nie wróżą one zbyt dobrze przyszłej architekturze AMD K8L.

"Przedłużacz" dla kart graficznych


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:16
(7)Komentarzy (7)
Matrox przedstawił nowe urządzenie o nazwie Extio F1220 Remote Graphics Unit, które stanowi swoisty "przedłużacz" dla kart graficznych. Urządzenie to pozwala na podłączenie do czterech monitorów w odległości do 250 metrów od komputera - dostępne są dwa wyjścia D-Sub i dwa cyfrowe DVI. Każdy z ekranów może pracować w rozdzielczości do 1920 na 1200, a do połączenia między urządzeniem a komputerem służą światłowody. Extio F1220 Remote Graphics Unit posiada także sześć portów USB 2.0, dwa FireWire 400 oraz trzy porty audio, z których jeden może pełnić rolę cyfrowego wyjścia S/PDIF. Matrox Extio F1220 Remote Graphics Unit ma trafić do sprzedaży w przyszłym kwartale, ale jego cena nie została jak na razie ujawniona.

Rekordowy Ultra-Zoom Olympusa


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:14
(16)Komentarzy (16)
Olympus przedstawił nowy aparat cyfrowy o nazwie SP-550 UZ, który w klasie kompaktów wyróżnia się niespotykanym jak dotąd 18-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik 28-504 mm, F2.8-4.5). Zastosowana matryca o rozdzielczości 7 Mpix ma wielkość 1/2,5 cala, a zakres możliwych do ustawienia czułości rozciąga się od ISO 50 do ISO 5000. Do dyspozycji jest także wyświetlacz o przekątnej 2,5 cala i rozdzielczości 230 tysięcy pikseli, możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości do 640 na 480 przy 30 FPS włącznie oraz zdjęcia seryjne (do 7 zdjęć przy 1,2 FPS, do 15 przy 7 FPS i 3 MP oraz do 20 klatek przy 15 FPS i 1,2 MP). Wymiary tego aparatu to 116 mm na 78,5 mm na 78 mm przy wadze 365 g. Aparat ma trafić do sprzedaży w marcu, a jego spodziewana orientacyjna cena ma wynosić około 500 dolarów.

Płyta Jetway HA02-KE 3


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 07:10
Komentarzy (0)
Firma Jetway przedstawiła kolejną płytę główną o nazwie HA02-KE 3, zbudowaną na bazie chipsetu AMD 580X (dawniej znany jako ATI RD580) z mostkiem południowym SB600 i przeznaczoną dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Płyta oferuje trzy sloty PCI-Express x16, jeden PCI-E x1 i dwa PCI, cztery gniazda dla pamięci DDR2, cztery porty Serial-ATA II i jeden eSATA, jeden ATA 133, 8-kanałowy układ HD Audio, dwie karty sieciowe GigabitEthernet i osiem portów USB 2.0. Płyta powinna wkrótce trafić do sprzedaży, ale producent nie określił jak na razie jej ceny.

Komputer do samochodu


Autor: Adam | źródło: Engadget | 07:08
(1)Komentarzy (1)
Firma Mini-Box przedstawiła kolejne wcielenie swojego komputera przeznaczonego do montażu w samochodzie - system ten nosi nazwę VoomPC-2. Można go kupić w postaci samej obudowy akceptującej płyty Mini-ITX - kosztuje wtedy niespełna 120 dolarów - lub wyposażony w płytę z serii VIA EPIA z procesorem C7 o prędkości 1,5 GHz, przejściówką do montażu napędu slim z komputerów przenośnych, miejscem dla twardego dysku i portami USB 2.0, FireWire, S-Video, VGA, kartą FastEthernet oraz wyjściami audio. Tak wyposażony system kosztuje 350 dolarów, a za dopłatą można go uzupełnić o odbiornik GPS i obsługę sieci WLAN. Pobór mocy tego komputera ma wynosić pomiędzy 15 a 35W, a zakres temperatur, w których może pracować, wynosi od -40 do +55 stopni Celsjusza.

Płyta ASRock P4VM890


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 07:04
(4)Komentarzy (4)
ASRock poszerza swoją ofertę o nowy model płyty głównej o nazwie P4VM890, przeznaczony dla procesorów Intela w wersji Socket 478 z FSB do 800 MHz włącznie. Płyta ta bazuje na chipsecie VIA P4M890 z mostkiem południowym VT8237R Plus oraz ze zintegrowanym układem graficznym VIA Uni Chrome Pro. Do dyspozycji jest jeden slot PCI-Express x16, trzy PCI, dwa gniazda dla pamięci DDR 400, dwa porty Serial-ATA, dwa ATA 133, 6-kanałowy układ audio, karta sieciowa FastEthernet oraz sześć portów USB 2.0. Dokładna cena tej płyty nie została określona.

Nowe 1,8-calowe dyski Samsunga


Autor: Adam | źródło: Engadget | 07:02
Komentarzy (0)
Samsung przedstawił nową serię dysków twardych, oznaczonych literą N. Są to 1,8-calowe dyski, korzystające z technologii zapisu prostopadłego i jednego talerza - dostępne są pojemności 20 GB, 30 GB, 40 GB i 60 GB. Dyski z tej serii pracują z prędkością 4200 RPM, korzystają z 2 MB pamięci cache, pobór mocy w trybie spoczynku to 0,3W, a głośność ma nie przekraczać 18 dB. Samsung podaje średni czas wyszukiwania na poziomie 7,14 ms, a wysokość tych dysków to zaledwie 5 mm. Dyski dostępne będą z interfejsem PATA (ZIF) oraz CE-ATA. Ich dokładne ceny nie zostały podane.

 
Czwartek 25 stycznia 2007

3 nowe PowerShot'y Canona


Autor: DYD | 16:54
(8)Komentarzy (8)
Canon zapowiada rozszerzenie bestsellerowej linii PowerShot o trzy nowe, dostępne cenowo, aparaty: PowerShot A450, PowerShot A460 i PowerShot A550. Zastępujące odpowiednio modele PowerShot A420 i PowerShot A430 podstawowe modele PowerShot A450 i PowerShot A460 posiadają ulepszone możliwości zachowując jednocześnie prostotę obsługi poprzedników. Model PowerShot A550 o rozdzielczości 7,1 mln pikseli zastępuje aparat PowerShot A530 i wyposażony jest w wiele nowych funkcji zwiększających prostotę obsługi. Szczegółowe specyfikacje w pliku Excela» czytaj dalej

Nowy, szybszy procesor Geode


Autor: Adam | źródło: VRZone | 14:48
(4)Komentarzy (4)
Według najnowszych doniesień (jak na razie nieoficjalnych) AMD planuje poszerzyć swoją serię procesorów Geode o nowy model - nosi on oznaczenie Geode LX 900. Układ ten ma zastąpić model Geode LX 800, pracujący z prędkością 500 MHz - nowy procesor ma pracować z prędkością 667 MHz. Jego przeznaczeniem są przede wszystkim komputery typu UMPC - zarówno Intel, jak i Via oferują już 1 GHz procesory dla tego segmentu. Układ ten ma współpracować z przedstawionym niedawno chipsetem CS5536 - szacowana cena tego zestawu ma wynosić poniżej 40 dolarów.

Napęd Pioneera z Blu-ray i DVD


Autor: Adam | źródło: CDrinfo.com | 14:39
Komentarzy (0)
Pioneer przedstawił nowy napęd optyczny o oznaczeniu BDC-202, przeznaczony dla komputerów biurkowych, należący do kategorii urządzeń Combo - możliwy jest odczyt płyt w formacie Blu-ray oraz odczyt i zapis nośników DVD i CD. Prędkości odczytu płyt Blu-ray wynoszą 5x dla BD-ROM, BD-R, BD-RE oraz 2x dla BD-R DL i BD-RE DL. Zapis płyt DVD+R oraz DVD-R odbywa się z prędkością 12x, DVD+R DL oraz DVD-R DL 4x, DVD-RW oraz DVD+RW 6x oraz DVD-RAM 5x. Ponadto możliwy jest zapis płyt CD - CD-R zapisywane są z prędkością do 24x, podobnie jak CD-RW. Napęd ten ma trafić do sprzedaży w drugim kwartale tego roku - jego cena nie jest jak na razie znana.

Kamera (DVD) Canon DC50


Autor: DYD | 12:05
Komentarzy (0)
Canon zaprezentował nową flagową kamerę video zapisująca na płytach DVD: Canon DC50. Kamera wyposażona jest w procesor DIGIC DV II2 oraz układ optycznej stabilizacji obrazu [OIS] – technologie opracowane dla potrzeb produktów segmentu HD [High Definition]. Skrócona charakterystyka kamery DC50: Matryca CCD rozdzielczości 5,39 mln pikseli z filtrem kolorów podstawowych i bezpośredni zapis na płytach DVD [-R/-RW/-R DL]; 10-krotny zoom optyczny z układem optycznej stabilizacji obrazu; Duża pojemność zapisu: wsparcie standardu płyt dwuwarstwowych i niskie zużycie energii; Łatwa obsługa za pomocą jednej ręki i nowa funkcja szybkiego rozpoczęcia nagrywania ‘Quick Start’. » czytaj dalej

X-Fi i dźwięk 3D w systemie Vista


Autor: DYD | 11:59
(28)Komentarzy (28)
Creative poinformował o udostępnieniu wersji beta aplikacji Creative ALchemy, dzięki której popularne gry poprzedniej generacji, takie jak World of Warcraft, Rome: Total War i F.E.A.R. będą brzmiały tak samo dobrze z kartą Sound Blaster X-Fi w systemie Windows Vista jak w systemie Windows XP. “Usunięcie przez Microsoft jednej z warstw komunikacji pomiędzy sprzętem audio a systemem operacyjnym Windows Vista obniży przyjemność z grania lub nawet utrudni rywalizację wielu profesjonalnym graczom”, powiedział Steve Ericsson, wiceprezes ds. audio w firmie Creative „Wiele osób testujących popularne gry poprzedniej generacji nie mogło uzyskać wielokanałowego dźwięku pod wersją beta systemu Vista. » czytaj dalej

Sony PS3 w Europie 23 marca


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:28
(25)Komentarzy (25)
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami premiera konsoli do gier Playstation 3 firmy Sony ma się odbyć w marcu tego roku - teraz znany jest już dokładniejszy termin. Premiera tej konsoli w Europie, Afryce, Australii i na Bliskim Wschodzie ma się odbyć 23 marca. Niestety, jak to zwykle bywa w naszej części globu cena tej konsoli będzie wysoka - oficjalne ceny dla Wielkiej Brytanii wynoszą 425 funtów za model 60 GB i 350 funtów za konsolę w wersji 20 GB. Ceny te w przeliczeniu na dolary wynoszą około 840 za droższą wersję i niemal 700 za tańszą.

VIA przedstawia chipset VN896


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:18
Komentarzy (0)
Firma VIA Technologies przedstawiła swój najnowszy chipset o nazwie VN896, przeznaczony dla komputerów przenośnych i UMPC. Układ ten obsługuje procesory VIA C7-M oraz te bazujące na architekturze Intel Core. Chipset ten zawiera zintegrowany układ graficzny o nazwie VIA Chrome9 HC, wspierający DirectX 9.0 i oferujący sprzętową akcelerację dekodowania formatu MPEG-2. VN896 oferuje także obsługę jednego slotu PCI-Express x16, jednego PCI-E x1, pamięci DDR2 do 667 włącznie oraz DDR do 400 włącznie i procesorów z FSB do 1066 MHz. Mostek południowy VT8237A dodaje do tego dwa porty Serial-ATA, dwa ATA 133, sześć portów PCI, cztery porty USB 2.0, interfejs dla karty sieciowej FastEthernet i układ HD Audio VIA Vinyl HD.

Athlon 64 X2 6000+ w lutym


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:51
(22)Komentarzy (22)
Spodziewany jeszcze przed końcem zeszłego roku dwurdzeniowy procesor firmy AMD o nazwie Athlon 64 X2 6000+ ma wreszcie trafić do sprzedaży - ma to nastąpić w lutym. Układ ten nadal będzie produkowany w technologii 90 nm, a jego taktowanie to 3 GHz. Do dyspozycji jest także 1 MB pamięci cache dla każdego z rdzeni. Athlon 64 X2 6000+ ma być przeznaczony dla podstawki Socket AM2, a jego cena to około 600 dolarów. Ofertę AMD uzupełnią także dwa nowe układy z serii EE (Energy Efficient) - jednordzeniowe Athlon 64 EE 3800+ (2,4 GHz) oraz Athlon 64 EE 3500+ ((2,2 GHz). Obydwa produkowane są w technologii 65 nm, a ich pobór mocy (TDP) ma wynosić 45W. Ich ceny wynoszą odpowiednio 101 i 91 dolarów.

Radeon X1950GT już wkrótce


Autor: Adam | źródło: VRZone | 07:44
(4)Komentarzy (4)
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami AMD wprowadzi do sprzedaży jeszcze jedną, tym razem już ostatnią, kartę graficzną z serii Radeon X1950 - będzie to model Radeon X1950GT. Karty te bazują na układzie RV570LE, produkowanym w technologii 80 nm. Układ graficzny ma pracować z prędkością 500 MHz i zawierać 36 jednostek Pixel Shader zgodnych ze standardem Shader Model 3.0, 8 jednostek Vertex Shader i 12 jednostek ROP. Pamięci mają być taktowane zegarem 600 MHz DDR i korzystać z 256-bitowej szyny. Jak na razie tylko dwóch producentów rozważa wprowadzenie do sprzedaży takich kart - są to firmy Palit i Sapphire. Sugerowana cena tych kart ma wynosić 169 dolarów, czyli pomiędzy X1950 Pro w cenie 199 dolarów oraz X1650 XT w cenie 149 dolarów.

Płyta Abit AB9 QuadGT


Autor: Adam | źródło: Anand | 07:36
(4)Komentarzy (4)
Universal abit przedstawił nową płytę główną o nazwie AB9 QuadGT, zbudowaną na bazie chipsetu Intel P965 Express z mostkiem południowym ICH8R i przeznaczoną dla procesorów Intela w wersji LGA 775 z FSB do 1066 MHz. Płyta ta od znanej już wersji AB9 Pro odróżnia się zastosowaniem wyłącznie kondensatorów Solid State i cyfrową sekcją zasilania dla procesora. AB9 QuadGT oferuje cztery gniazda dla pamięci DDR2, dwa sloty PCI-Express x16 (jeden o pełnej prędkości, drugi x4), jeden PCI-E x1, dwa PCI, sześć portów Serial-ATA II oraz dwa eSATA, jeden ATA 133, kartę sieciową GigabitEthernet i 8-kanałowy układ HD Audio. Cena tej płyty głównej wynosi w Stanach Zjednoczonych około 220 dolarów.

 
Środa 24 stycznia 2007

Nowy NAS firmy D-Link


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 14:28
Komentarzy (0)
D-Link ma w swojej ofercie zewnętrzną obudowę dla twardych dysków, która ma pełnić rolę dysku sieciowego (NAS). Model ten nosi oznaczenie DNS-323 - oferuje on możliwość instalacji dwóch 3,5-calowych dysków twardych z interfejsem Serial-ATA o dowolnej pojemności - istnieje także możliwość instalacji tylko jednego dysku. Ponadto przy instalacji dwóch dysków można je ustawić w konfiguracji JBOD, RAID 0 lub RAID 1. Obudowę wyposażono w port do połączenia z siecią GigabitEthernet oraz jeden port USB, pozwalający na podłączenie drukarki i wykorzystanie jej jako serwer druku. Cena tej obudowy w Polsce wynosi około 1100 zł.

Tuner Compro VideoMate U2700


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 14:21
(1)Komentarzy (1)
Firma Compro przedstawiła swój najnowszy tuner telewizyjny, noszący nazwę VideoMate U2700. Jest to zewnętrzny, hybrydowy tuner telewizyjny, pozwalający na odbiór zarówno cyfrowej, naziemnej telewizji DVB-T oraz naziemnej analogowej w standardach NTSC, SECAM i PAL. VideoMate U2700 pozwala także na wykorzystanie funkcji PiP i PoP z jednocześnie pięcioma wyświetlanymi kanałami. Do połączenia z komputerem służy port USB 2.0, z którego tuner jest także zasilany. W zestawie otrzymujemy nadajnik zdalnego sterowania oraz pakiet programów: ComproDVD 2, Ulead PhotoExplorer 8.5 SE oraz Ulead DVD MovieFactory 4 SE. Dokładna cena tunera nie została podana.

550W zasilacz GlacialPower


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 14:14
(10)Komentarzy (10)
Firmy GlacialPower oraz GlacialTech przedstawiły opracowany wspólnie zasilacz komputerowy o mocy 550W i oznaczeniu GP-PS550BP, który jest zgodny ze standardem ATX12V V2.2 - model ten pomalowany jest na niespotykany w tego typu produktach biały kolor. Zasilacz oferuje dwie linie zasilające +12V, każda o wydajności 18A i łącznej obciążalności 400W, a także linie +3,3V i +5V każda o wydajności 25A oraz mocną linię +5Vsb o mocy 15W. Charakterystyczną cechą jest także system chłodzenia - wentylator do 30% obciążenia zasilacza jest wyłączony, a uruchamia się dopiero po przekroczeniu tego progu. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

Przenośny projektor Hitachi CPX1


Autor: DYD | 14:04
Komentarzy (0)
Hitachi poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży nowego projektora CPX1 w technologii LCD. Działa cicho, a ponadto jest lekkie i niewielkie. Urządzenie obsługuje znaną już z innych projektorów Hitachi funkcję prowadzenia prezentacji bez komputera. Użytkownik zapisuje prezentację na wtyczce USB z pamięcią. Żeby rozpocząć pokaz, wystarczy włożyć wtyczkę do projektora. Nie trzeba nosić notebooka na każde zebranie i za każdym razem go uruchamiać. Projektor wyposażono w szerokokątny obiektyw, który umożliwia uzyskanie obrazu o przekątnej 60” z odległości 1,5 m. Dlatego nawet w małych pomieszczeniach urządzenie można umieścić blisko ekranu, tak żeby nie przeszkadzało uczestnikom spotkania. » czytaj dalej

Zestaw bezprzewodowy Trust


Autor: DYD | 13:57
Komentarzy (0)
Trust wprowadza na rynek Trust Wireless Optical Multimedia Deskset DS-3250. To bezprzewodowa klawiatura z optyczną myszą multimedialną i odbiornikiem USB. Płaska klawiatura posiada rolkę przewijania, 19 przycisków multimedialnych, osobny przycisk regulacji dźwięku oraz cztery dodatkowe przyciski Windows Media Center Edition. Również bezprzewodowa 9-przyciskowa mysz o ergonomicznej budowie posiada przydatne funkcje związane z użytkowaniem Windows Media Player i innych funkcji Media Center. Są to np. przyciski odtwarzania/przerywania, zatrzymania, w przód i w tył. Funkcje te sprawiają, że zestaw ten ułatwia w nadzwyczajny sposób obsługę różnych aplikacji multimedialnych. » czytaj dalej

Śnieżnobiały LCD BenQ


Autor: DYD | 13:53
(6)Komentarzy (6)
BenQ zaprezentował nowy monitor LCD FP93VW będący panoramicznym następcą modelu FP93V o białej obudowie. FP93VW oferuje rozdzielczość 1440 x 900 (WSXGA+), czas reakcji matrycy na poziomie 5 ms, kontrast o współczynniku 700:1, jasność 300 cd/m2m, kąty widzenia 170/160, technologię iKey oraz podwójne gniazda DVI i D-Sub. Sugerowana cena detaliczna monitora to 969 zł z VAT. Gwarancja wynosi 36 miesięcy w systemie door-to-door.

Notebook Toshiba Satellite A135


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:56
Komentarzy (0)
Toshiba zaprezentowała kolejny komputer przenośny, noszący nazwę Satellite A135 - notebook ten sprzedawany będzie z systemem Windows Vista. Zastosowany ekran ma przekątną 15,4 cala i oferuje rozdzielczość 1280 na 800, a wykorzystany układ graficzny to GMA 950 zintegrowany w chipsecie. W podstawowej konfiguracji znajdziemy procesor Intel Core Duo o prędkości 1,73 GHz, 1 GB pamięci RAM i 120 GB dysk twardy - cena tej wersji ma wynosić około 900 dolarów. W najdroższej konfiguracji, kosztującej około 1500 dolarów, do dyspozycji jest procesor Core 2 Duo o prędkości 1,66 GHz, 2 GB pamięci RAM, dwa twarde dyski o pojemności 120 GB każdy i system Vista Ultimate.

Nowy moduł WLAN Intela


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:48
(1)Komentarzy (1)
Intel przedstawił oficjalnie swój najnowszy moduł WLAN przeznaczony dla komputerów przenośnych, noszący nazwę Intel Wireless Wi-Fi Link 4965AGN. Wersja ta wprowadza obsługę sieci w standardzie 802.11n Draft-N - jak na razie nie jest dostępna ostateczna wersja tego standardu. Sieci te mają zapewniać teoretyczną przepustowość do 300 Mbps oraz dwukrotnie większy zasięg niż dotychczasowy standard 802.11g. Intel zapewnia także o mniejszym poborze mocy, który ma pomóc w przedłużenie pracy notebooków na zasilaniu akumulatorowym. Moduł ten ma być dostępny w komputerach przenośnych z systemem Windows Vista jeszcze w tym miesiącu.

AMD wykazuje stratę


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:40
Komentarzy (0)
Według przedstawionych przez AMD wyników finansowych za czwarty kwartał zeszłego roku firma ta poniosła w tym okresie straty netto w wysokości 574 milionów dolarów - w tym samym kwartale rok wcześniej AMD zanotowało 96 milionów dolarów zysku netto. Strata wynika przede wszystkim z kosztów przejęcia ATI, które w tym kwartale określono na 550 milionów dolarów. Przychody firmy w tym okresie wyniosły 1,77 miliarda dolarów, w porównaniu do 1,84 miliarda dolarów rok wcześniej. Wyniki te i tak okazały się lepsze, niż wcześniejsze przewidywania analityków giełdowych z Wall Street.

Miniaturowe diody LED


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:33
(5)Komentarzy (5)
Japońska firma Rohm przedstawiła miniaturowe diody LED o nazwie PicoLED, które mają być najmniejszymi jakie do tej pory wyprodukowano. Ich wymiary wynoszą zaledwie 1 mm na 0,8 mm na 0,2 mm - dotychczasowy rekordzista mógł się pochwalić wymiarami 1,6 mm na 0,8 mm na 0,2 mm. Zmniejszenie wymiarów ma pozwolić na umieszczenie tych diod w miejscach, w których ich stosowanie dotąd było kłopotliwe ze względu na ich zbyt duże wymiary. Firma Rohm planuje produkować miesięcznie około 10 milionów tych diod - ich produkcja ma ruszyć w kwietniu tego roku, a cena jednej sztuki ma wynosić około 100 jenów (w przeliczeniu 0,83 dolara).

 
Wtorek 23 stycznia 2007

Wydajne chłodzenie - test 5 zaawansowanych coolerów


Autor: DYD | 08:10
(22)Komentarzy (22)
W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej kilku świeżym i wydajnym rozwiązaniom do schładzania naszej jednostki centralnej. Od zawsze wiadomo, że procesory wytwarzają niechcianą wysoką temperaturę, którą następnie trzeba skutecznie eliminować. Standardowe coolery nie zawsze oferują wydajne chłodzenie i co równie ważne, cichą pracę. Tutaj dużo lepiej sprawdzają się dedykowane, zaawansowane systemy chłodzące, których na rynku zaczyna być coraz więcej.

W tym artykule opiszemy, zbadamy, przesłuchamy i przetestujemy następujące modele: SilverStone Nitrogon 06 Heatpipe, ASUS Silent Square, Cooler Master Hyper TX Intel, Pentagram Freezone HP-120 AlCu oraz Noctua NH-U12F. Są to w większości solidnie “chłodziwa”, których głównym celem jest dobrze chłodzić i nie powodować hałasu. Jak wypadły w praktyce – o tym przekonamy się po lekturze artykułu. Zapraszam.


Test pięciu zaawansowanych coolerów - kliknij, aby przejść dalej

 » czytaj dalej

Apple iPhone dla każdego?


Autor: Adam | źródło: The Register | 07:40
(5)Komentarzy (5)
Dla osób, które już nie mogą się doczekać przedstawionego wcześniej telefonu iPhone firmy Apple mamy dobrą wiadomość - w tej chwili może go mieć każdy, i to za darmo. Haczyk tkwi w tym, że jest to tylko wierna makieta, którą można wykonać we własnym zakresie. Serwis Sneakmove przygotował plik PDF, który po wydrukowaniu na kolorowej drukarce, pocięciu i "poskładaniu" da nam wierną kopię iPhone. Istnieje także wersja dla programu Adobe Illustrator, która umożliwia zmianę grafiki "wyświetlanej" na ekranie telefonu. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem (tam także znajdziemy plik PDF do wydruku i wspomniany wcześniej dla Adobe Illustrator).

Cooler Thermaltake Spirit RS


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 07:32
(13)Komentarzy (13)
Jakiś czas temu przedstawiliśmy przedprodukcyjną wersję systemu chłodzenia pamięci, opracowanego przez firmę OCZ - rozwiązanie to nosiło nazwę Flexpipe. Tymczasem firma Thermaltake przedstawiła własne, niemalże bliźniacze rozwiązanie o nazwie Spirit RS. Radiator umieszczony na module pamięci łączy się poprzez ciepłowód z drugim, większym radiatorem umieszczonym powyżej - różnice w porównaniu do Flexpipe to górny radiator o większej powierzchni oraz ciepłowód łączący obie części tylko z jednej strony. Jak na razie dokładna cena coolera Thermaltake Spirit RS nie jest znana. Więcej informacji można znaleźć na stronie Thermaltake pod tym adresem.

Pentium 4 osiąga 8 GHz


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 07:30
(5)Komentarzy (5)
Początkowe plany Intela odnośnie architektury NetBurst i procesorów Pentium 4 zakładały docelowo osiągnięcie taktowania na poziomie 8 - 10 GHz. Tak się jednak nigdy nie stało - jednakże włoska grupa entuzjastów ThuG Team Italy postanowiła "dotrzymać" obietnic Intela. Procesor Intel Pentium 4 631 na rdzeniu Cedar Mill, produkowany w technologii 65 nm, udało się podkręcić do rekordowych 8 GHz - wynik ten został zweryfikowany przy pomocy programu CPU-Z. Możliwe to było na zmodyfikowanej płycie Asus P5B - bez jej modyfikacji procesor osiągnął 7,41 GHz. Więcej informacji o ustawieniach i konfiguracji można znaleźć pod tym adresem.

Mobility Radeon X1900 oficjalnie


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 07:24
Komentarzy (0)
Wcześniej już informowaliśmy o pojawieniu się komputerów przenośnych z układem graficznym ATI Mobility Radeon X1900 - jednakże wtedy ATI nie informowało o istnieniu tych układów. Teraz AMD wreszcie przedstawiło je oficjalnie i podało więcej informacji o nich. Mobility Radeon X1900 bazuje na rdzeniu RV570, znanym z serii kart Radeon X1950 Pro dla komputerów biurkowych. Ten produkowany w technologii 80 nm układ oferuje 36 jednostek Pixel Shader, 8 jednostek Vertex Shader i 12 ROP, jednocześnie wspierając standard Shader Model 3.0. Niestety, AMD nie podało dokładnego taktowania samego GPU i pamięci tłumacząc to tym, że zależą one od producentów komputerów przenośnych. Także pobór mocy nie został ujawniony - karty z układem X1950 Pro pobierają około 65W.

Nowe nagrywarki Lite-On


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 07:20
(1)Komentarzy (1)
Lite-On poszerza swoją ofertę nagrywarek płyt DVD o dwa nowe modele - wewnętrzny o oznaczeniu LH-20A1SM z interfejsem Serial-ATA oraz zewnętrzny LH-20A1PU z portem USB 2.0. Obydwa napędy pozwalają na zapis płyt DVD+R oraz DVD-R z prędkością do 20x. Pozostałe obsługiwane formaty i prędkości zapisu płyt to: DVD+R DL i DVD-R DL 8x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x, CD-R 48x oraz CD-RW 32x. Czas dostępu wynosi 160 ms zarówno dla DVD, jak i CD, a prędkości odczytu to 16x dla DVD-ROM i 48x dla CD-ROM. Obydwa napędy mają trafić do sprzedaży w Europie w połowie lutego - model LH-20A1S ma kosztować 49 Euro, a LH-20A1P 69 Euro.

Foxconn NVidia 680i SLI


Autor: DYD | 07:16
Komentarzy (0)
Firma Foxconn przygotowała płytę N68S7AA-8EKRS2H zbudowaną na chispecie NVidia 680i SLI, obsługującą pełną gamę procesorów Intel z podstawką LGA775. Płyta posiada 3 sloty PCI Express x16, o przepustowości 4 GB/s w obu kierunkach transmisji. Płyta wspiera technologię SLI i umożliwia skalowanie wydajności podsystemu graficznego poprzez dołożenie drugiej karty. Trzeci slot PCI-Express może być wykorzystany do konfiguracji składającej się z trzech kart graficznych, karty fizyki lub jakiejkolwiek innej karty w zależności od potrzeb użytkownika. Technologią MediaShield Storage przyspiesza tworzenie macierzy RAID 0, 1, 0+1, 5 oraz JBOD na dyskach SATA przez prosty kreator. » czytaj dalej

Zasilacze Enermax Galaxy DXX


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 07:06
Komentarzy (0)
Enermax wprowadza do sprzedaży nową serię mocnych zasilaczy, noszącą nazwę Galaxy DXX. Najważniejszą zmianą w porównaniu do znanej już serii Galaxy jest wsparcie standardu PCI-Express 2.0, który wprowadza nową, 8-pinową wtyczkę zasilającą: Galaxy DXX oferuje trzy znane już 6-pinowe złącza zasilające PCI-E i dodaje dwa nowe, 8-pinowe. Zasilacze dostępne są w dwóch wersjach - o mocy 850W oraz 1000W, obydwu dysponujących pięcioma liniami +12V, każda o wydajności 24A (łączna obciążalność to odpowiednio 68A i 75A). Obydwa modele oferują także system odpinanych kabli i sprawność na poziomie 80-85%. Cena zasilacza Galaxy DXX w wersji 1000W ma wynosić około 300 Euro. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

Nadchodzi Mobility Radeon X2300?


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:04
(3)Komentarzy (3)
Asus przedstawił nowy komputer przenośny o nazwie A8Jr, który korzysta z nowego, jeszcze nie prezentowanego, układu ATI Mobility Radeon X2300. Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom odnośnie oznaczeń, układ ten należy do tej samej generacji co ATI R600 - niestety, żadne szczegóły dotyczące tego układu nie zostały podane. Wiadomo tylko tyle, że korzysta on z technologii HyperMemory i oferuje pełne wsparcie systemu Windows Vista. Jeśli chodzi o sam komputer, to wyposażony jest on w procesory Intel Core 2 Duo, 14,1-calowy ekran o rozdzielczości WXGA+, obsługę sieci WLAN 802.11 a/b/g, Bluetooth 2.0+EDR oraz pięć portów USB 2.0 i slot ExpressCard. Tak wyposażony notebook ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie lutego, ale jego ceny nie są jak na razie znane.

 
Poniedziałek 22 stycznia 2007

Cooler Master Eclipse


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 16:30
(8)Komentarzy (8)
Cooler Master oferuje już od pewnego czasu kolejny cooler dla procesorów, noszący nazwę Eclipse. Model ten korzysta z miedzianej podstawy, która łączy się z aluminiowym radiatorem przy pomocy czterech ciepłowodów. Wentylator ma wymiary 66 na 68 mm, a jego prędkość można regulować pomiędzy 900 a 3300 RPRM, tym samym zmniejszając głośność w zakresie od 17 dBA do 24 dBA. Eclipse przeznaczony jest do chłodzenia procesorów Intela w wersji LGA 775 oraz AMD w wersjach Socket AM2, 940, 939 i 754. Wymiary tego coolera wynoszą 132 mm na 120 mm na 105 mm przy wadze 670 g. Cooler Master Eclipse jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena wynosi około 160 zł.

AMD obniża ceny procesorów


Autor: Adam | źródło: The Register | 15:36
(5)Komentarzy (5)
Firma AMD wprowadziła obniżki cen niektórych spośród oferowanych procesorów – maksymalnie wynoszą one do 26,8%. Ta wspomniana obniżka dotyczy modelu Athlon 64 X2 5200+, którego cena spadła z 403 do 295 dolarów. Także model Athlon 64 3800+ będzie od teraz nieznacznie tańszy - zamiast 108 dolarów od teraz ma kosztować 101 dolarów. Pozostałe obniżki dotyczą procesorów z serii Sempron - model Sempron 3200+ ma kosztować 51 dolarów zamiast 67, a Sempron 3000+ został wyceniony na 41 dolarów (dotąd 56 dolarów). Z oferty ma także zniknąć jednordzeniowy procesor Athlon 64 3500+.

Płyta Jetway M2T-89VP


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 11:32
(2)Komentarzy (2)
Firma Jetway poszerza swoją ofertę o kolejną płytę główną - nosi ona nazwę M2T-89VP i jest przeznaczona dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Zastosowany chipset to układ VIA K8T890 z mostkiem południowym VT8237R Plus. Do dyspozycji jest jeden slot PCI-Express x16, jeden PCI-E x1, cztery PCI, cztery gniazda dla pamięci DDR2, dwa porty Serial-ATA II, dwa ATA 133, karta sieciowa FastEthernet, 6-kanałowy układ audio i 4 porty USB 2.0 wyprowadzone na tylnym panelu. Płyta ta ma w najbliższym czasie trafić do sprzedaży, ale jej cena nie jest jak na razie znana.

Limitowana wersja Visty


Autor: Adam | źródło: Engadget | 07:16
(9)Komentarzy (9)
System operacyjny Windows Vista miał trafić do sprzedaży dopiero 30 stycznia, ale w niektórych sklepach już pojawił się on w ofercie - jak na razie głównie w wersjach OEM. Tymczasem w amerykańskim sklepie internetowym Amazon.com (zgodnie z ostatnią modą na przeróżne wersje specjalne i limitowane) dostępna jest specjalna, limitowana wersja tego systemu, przygotowana przez Microsoft i opatrzona podpisem samego Billa Gatesa. Pełna nazwa tego systemu brzmi Microsoft Windows Vista Ultimate Limited Numbered Signature Edition. Do sprzedaży trafi tylko 20 tysięcy egzemplarzy, każdy z własnym numerem umieszczonym na opakowaniu. Cena tego systemu w wersji Upgrade wynosi 259 dolarów.

Rekordowo cienka komórka


Autor: Adam | źródło: Engadget | 07:12
(36)Komentarzy (36)
Samsung przedstawił nowy telefon komórkowy o nazwie Ultra Edition 5.9, który jak sama nazwa wskazuje ma zaledwie 5,9 mm grubości. Model ten bije dotychczasowy rekord "cienkości", należący do modelu X820 tego samego producenta, o 1 mm. Telefon ten pracuje w trzech zakresach sieci GSM (Tri-Band), posiada wbudowany aparat cyfrowy o rozdzielczości 3,2 Mpix oraz 80 MB pamięci i obsługę technologii Bluetooth. Ponadto do dyspozycji będą także funkcja odtwarzania muzyki i filmów, a możliwe że także odbiór programu telewizyjnego. Samsung Ultra Edition 5.9 ma trafić do sprzedaży w Europie w marcu tego roku, ale jego cena nie jest jak na razie znana.

Płyty Gigabyte z FSB 1333


Autor: Adam | źródło: VRZone | 07:04
Komentarzy (0)
Jako jeden z pierwszych Gigabyte zamierza wprowadzić do sprzedaży swoje płyty główne z chipsetami z serii Intel P965 Express z oficjalną obsługą FSB o prędkości 1333 MHz. Niestety, oficjalne wsparcie dla tej prędkości FSB będzie dostępne dopiero w nowych wersjach dostępnych obecnie płyt, oznaczonych jako wersje 3.3 - wszystko wskazuje na to, że zmiana ta nie obejmie dostępnych dotąd modeli. Płyty te to modele GA-965P-DQ6, GA-965P-DS4, GA-965P-DS3P, GA-965P-DS3 i GA-965P-S3, wszystkie we wspomnianych już wersjach 3.3 (v. 3.3). Płyty w najnowszym wydaniu mają trafić do sprzedaży jeszcze przed końcem stycznia.

Alienware Area-51 m5790


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:02
(1)Komentarzy (1)
Firma Alienware przedstawiła swój najnowszy komputer przenośny o nazwie Area-51 m5790 Special Edition, który jako jedną z opcji oferuje podkręcony procesor Core 2 Duo. W podstawowej wersji znajdziemy procesor Intel Core 2 Duo T5500 o prędkości 1,66 GHz, a za dopłatą można otrzymać układ T7600G o prędkości 2,33 GHz, podkręcony do 2,66 GHz. Do dyspozycji jest także 17-calowy ekran o rozdzielczości WUXGA i trzy układy graficzne do wyboru: nVidia GeForce Go 7600, ATI Mobility Radeon X1800 lub ATI Mobility Radeon X1900, wszystkie z 256 MB własnej pamięci. » czytaj dalej

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL