Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 2 sierpnia 2002  
    

Nowa "dziewietnastka" od NEC


Autor: DYD | źródło: e-mail | 19:17
(1)Komentarzy (1)
Firma NEC-Mitsubishi Electronis Display rozszerzyła swą ofertę o nowy model monitora CRT - NEC Multi Sync FE991SB. Urządzenie zostało wyposażone w 19-calowy kineskop Diamondtron M2 Natural Flat z technologią SuperBright dzięki której poziom jasności obrazu automatycznie dostosowuje się do wyświetlanych na ekranie treści. Przy oglądaniu filmów DVD jasność zostaje podniesiona do 300 cd/m2, by podczas prezentacji tekstu obniżyć się do poziomu 125 - 150 cd/m2. Urządzenie jest zgodne ze standardem sRGB, co gwarantuje wolną od przekłamań kolorów wymianę obrazów z innymi urządzeniami. sRGB jest także standardem obowiązującym w Internecie. Nowy kineskop z maską szczelinową - produkowany równolegle do światowego lidera, kineskopu Diamondtron Natural Flat - dzięki plamce o wielkości 0,25 mm gwarantuje ostry i wyraźny obraz. Zalecana rozdzielczość pracy to 1280 x 1024 piksele (85 Hz), maksymalna - 1792 x 1344 (68 Hz). Częstotliwość odchylania pionowego to 30 - 96 kHz, poziomego - 50 - 160 Hz.

NEC Multi Sync FE991SB jest jednym z pierwszych monitorów NEC-Mitsubishi wykorzystujących nową obudowę, zaprojektowaną zgodnie z filozofią "forma podporządkowana funkcji". Dostępne są dwa typy obudowy - w tradycyjnym kolorze sprzętu komputerowego oraz w wersji czarnej, ze srebrną ramką ekranu (dzięki czemu spełnia wymogi normy TCO'99). Na uwagę zasługuje również system diagnostyczny 'Self Diagnosis Circuit', informujący o pojawieniu się ewentualnych usterek w formie komunikatu ekranowego. Dzięki temu użytkownik może sam usunąć proste nieprawidłowości w pracy sprzętu, a w wypadku poważniejszych problemów - znacznie ułatwić pracę serwisu. Monitor posiada opcję Asset Management, pozwalającą na identyfikację monitora w sieci komputerowej. Wszystkie ustawienia, w tym geometria obrazu oraz korekta temperatury kolorów, dokonywane są z poziomu chronionego hasłem menu ekranowego On-Screen Manager.

NEC Multi Sync FE991SB spełnia wszystkie aktualne normy ergonomii i bezpieczeństwa, w tym CE, MPR-II, TCO 99, TUV-GVS, TUV-Ergonomie, Energy Star oraz ISO 9241-3/-7/-8. Podobnie jak wszystkie monitory NEC-Mitsubishi Electronics Display, jest objęty 3-letnią gwarancją producenta. Na terenie Polski jest ona realizowana w dogodnym dla użytkownika systemie door-to-door. Sugerowana cena detaliczna netto monitora NEC Multi Sync FE991SB wynosi 1750 PLN. Jako opcja dostępna jest podstawka multimedialna AudioBase.

Coraz więcej notebooków


Autor: DYD | źródło: 4D | 11:28
Komentarzy (0)
W drugim kwartale 2002 światowa sprzedaż notebooków była o 6,1% wyższa, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym samym zestawieniu sprzedaż ogółu komputerów spadła o 1% - wynika z raportu firmy Gartner. Od początku kwietnia do końca czerwca na całym świecie sprzedano 6,9 mln sztuk notebooków. Jedynymi regionami, w których komputery przenośne nie zanotowały wzrostu popularności były Ameryka Łacińska i Japonia. Wzrost poziomu sprzedaży komputerów przenośnych jest obserwowany od czterech lat, a za podstawową przyczynę takiego stanu rzeczy uważa się spadek cen. Sprzęt, na który w przeszłości mogły pozwolić sobie wyłącznie duże firmy, powoli trafia "pod strzechy". W ostatnim kwartale czynnikiem, który dodatkowo wpłynął na wzrost sprzedaży było pojawienie się nowych modeli z procesorami Pentium 4.

W rywalizacji producentów pierwszym miejscem podzieliły się Dell Computer i Hewlett-Packard. Wiele jednak wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach HP spadnie na drugie miejsce - ze względu na fuzję z firmą Compaq niektóre linie notebooków znikną z rynku, co może negatywnie odbić się na sprzedaży. W ostatnim kwartale każda z tych firmy sprzedała nieco ponad 1 mln sztuk komputerów przenośnych, jednak dla Della oznacza to 10% wzrost, a dla HP - 0,4% spadek sprzedaży. Największe postępy w stosunku do ubiegłego roku poczyniła Toshiba - wynik 885 tys. sprzedanych notebooków jest aż o 11,4% lepszy, niż w analogicznym okresie roku 2001. Tym samym firma zajęła w światowym rankingu trzecie miejsce, wyprzedzając IBM-a (737 tys. sztuk, minimalny wzrost) oraz Sony (489 tys. sztuk, wzrost 7,1%). Z prognoz Gartnera wynika, że rynek notebooków do końca bieżącego roku a także w przyszłym będzie się wciąż rozwijać - niezależnie od sytuacji całej branży komputerowej.

Catalyst v2.2 dla Radeonów


Autor: Kris | 10:34
(17)Komentarzy (17)
Pojawiły się nowe sterowniki Catalyst v2.2 dla Radeonów pod tym adresem. Pora chyba skończyć z manierą podawania linków do sterowników dla kart ATI i ich mirrorowania. Użytkowników Radeonów produkcji ATI jest znacznie mniej i nie ma specjalnego sensu próbować je siłowo instalować. Użytkownikowi GeForca firmy np. MSI nawet by nie przyszło do głowy ściąganie sterowników dla np. Asusa. Mam nadzieję, że inne serwisy też zaczną promować "zdrowe" i bezproblemowe referki ... Karty ATI oczywiście też mogą na nich pracować.

15 i 18 cali LCD od AOC


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:04
(2)Komentarzy (2)
AOC International (Europe) GmbH wprowadza na rynek europejski dwa nowe monitory LCD: swój pierwszy osiemnastocalowy LM800 TFT oraz piętnastocalowy LM520 TFT. Wprowadzanie tego nowo opracowanego produktu odbywa się równolegle z wprowadzaniem innych nowych LCD i monitorów Diamondtron TM CRT. Ceny nie są jeszcze znane.

LM800 (na zdjęciu) posiada powierzchnię obrazu 359 x 287 mm, na której współpracuje ze sobą 3,9 milionów subpikseli i prezentuje użytkownikowi obraz w 16,7 milionów kolorów oraz kontrastowości do 450:1. Czas reakcji wynosi 23 ms, zaś maksymalna rozdzielczość to 1280 x 1024 punktów. LM800 zajmuje niewiele miejsca na biurku a jego cienka (jedynie 230 mm na głębokość i 570 mm na szerokość, waga 6,6 kg) i dwukolorowa obudowa stanowi miły akcent dla użytkowników. AOC oferuje Trzy lata gwarancji Door to Door, czyli połączenie przejęcia kosztów za części zamienne i robociznę oraz serwis wymiany na miejscu. Produkty AOC wytwarzane są wyłącznie we własnych fabrykach macierzystej spółki AOC TOP VICTORY (TPV).

Nowy monitor LM520, który dostępny będzie u dystrybutorów w połowie miesiąca sierpnia. Przy szerokości tylko 356 mm i głębokości 158 mm zajmuje mało miejsca. Zalecana rozdzielczość wynosi 1024 x 768 z częstotliwością odświeżania obrazu 60Hz. Do dyspozycji posiadamy 16,7 milionów kolorów wytwarzających na 2,35 milionach subpikseli. Odległość między poszczególnymi pikselami wynosi 0,297 mm. Kontrast 350:1 pozwala na ustawienie monitora również w miejscach nieposiadających doskonałego oświetlenia. Przy maksymalnym zużyciu energii 25 W wpływa też dodatnio na budżet energetyczny, posiadając oczywiście atest ISO13406-2. Cechy gwarancyjne ten model posiada takie same jak w LM800.

 
Czwartek 1 sierpnia 2002

Zadzwoń i wyrzuć


Autor: DYD | źródło: 4D | 17:32
Komentarzy (0)
Lada dzień w kalifornijskich sklepach pojawią się jednorazowe telefony komórkowe firmy Hop-On. W ciągu najbliższych trzech miesięcy oferta swoim zasięgiem obejmie całe Stany Zjednoczone, a później być może trafi do Europy. Aparat Hop-On ma wielkość talii kart. Aby obniżyć koszty, producent zrezygnował z umieszczenia w nim wyświetlacza LCD - informacje o nadchodzących połączeniach podawane są w formie audio. W USA telefon będzie kosztować 40 USD i cena ta obejmuje 60 minut rozmowy. Po wykorzystaniu limitu można dokupić nową kartę, wyrzucić telefon lub sprzedać go za 5 USD producentowi. Jak łatwo się domyślić, odzyskany w ten sposób sprzęt Hop-On będzie ponownie wprowadzać na rynek. Na odpowiednie zezwolenia czeka już tańszy model, który będzie kosztować 29 USD.

Przedstawiciele Hop-On uważają, że ich produkt zawojuje rynek i będzie przebojem świątecznego sezonu zakupowego. Jedynym zmartwieniem Hop-On są ograniczone możliwości produkcyjne. Analitycy rynku nie są jednak przekonani, czy telefoniczne "jednorazówki" odniosą sukces. Telefony komórkowe przyjmują dziś na siebie coraz więcej zadań i funkcjonalność maksymalnie uproszczonego, jednorazowego aparatu nie przystaje do dzisiejszych standardów. Dlatego Hop-On ma wszelkie dane ku temu by stać się produktem niszowym. Szczególne w USA, gdzie działa bardzo wielu operatorów i osoba udająca się w podróż na pewno oprócz standardowego telefonu wzięłaby ze sobą jednorazowego pre-paida. Takie rozwiązanie mogłoby też interesować turystów. Jednak w Europie - której podbój zapowiada Hop-On - perspektywy dla "jednorazówek" są praktycznie żadne. Zwykłe telefony w opcji pre-paid są niewiele droższe od propozycji Hop-On. Wydaje się więc wątpliwe, aby na Starym Kontynencie telefony Hop-On mogły odegrać rolę poważniejszą niż obecność na rynku gadżetów reklamowych.

Przywracanie w Windows 2000/XP


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 16:57
Komentarzy (0)
GreGM z serwisu WinXP.pl napisał do nas, że na łamach jego serwisu pojawił się nowy artykuł "Przywracanie/backup Windows 2000/XP", omawiający, jak sam tytuł wskazuje, aspekt przywracania do życia systemów Windows 2000/XP oraz ich skuteczny backup. Oto fragment artykułu, zaś całość dostępna jest pod tym adresem.
"Na pewno wielu z Was ma teraz dobrze skonfigurowaną i funkcjonalną instalację systemu Windows 2000/XP. Czy jednak, mimo wielu zabezpieczeń i potwierdzonej stabilności systemów opartych na jądrze NT, nie obawiacie się żadnej awarii ? A może dotknął Was już katastrofalny w skutkach błąd tegoż systemu? W poniższym artykule postaram się opisać jak wykonać pewny backup systemu Windows 2000/XP oraz jak potem przywrócić go do poprzedniego stanu, bez użycia jakichkolwiek narzędzi firm trzecich. Później omówię procedurę przywracania "do życia" systemu Windows XP, ale bez wykonywania wcześniejszych backupów. Oba sposoby są w miarę proste, a przy tym niezwykle skuteczne i opierają się na wykonaniu i przywróceniu kopii rejestru systemowego - najczęstszego źródła awarii i unieruchomienia komputera."

Labtec - debiut na rynku europejskim


Autor: Anitka | 16:31
(1)Komentarzy (1)
Labtec, firma należąca do korporacji Logitech rozpoczęła sprzedaż swoich produktów w Polsce. Oferta firmy Labtec na dzień dzisiejszy składa się z mikrofonów, zaawansowanych zestawów słuchawkowych, rozbudowanej linii głośników oraz myszy, klawiatur i kamer internetowych.

Firma Labtec znana jest z opracowania systemów NCAT oraz NCAT2. Systemy te zostały zastosowane w słuchawkach i mikrofonach Labtec. System NCAT oraz NCAT2 skupia się na mowie ludzkiej przekazywanej w zakresie spektrum od 350 Hz do 7000 Hz eliminując przy tym wszelkie zakłócenia z zewnątrz (hałas, szumy, szmery, itp.). W ofercie firmy znajdują się obecnie m.in. zestawy słuchawkowe Axis-301, Axis-302, Axis-501,Axis-502 oraz wiele innych urządzeń wymienionych wyżej. Urządzenia Labtec są już w sprzedaży detalicznej. Wszystkie produkty objęte są 2 letnią gwarancją producenta. Ceny urządzeń kształtują się następująco:
  • Labtec Axis-301 - 72 PLN brutto dla końcowego użytkownika
  • Labtec Axis-302 - 95 PLN brutto dla końcowego użytkownika
  • Labtec Axis-501 - 105 PLN brutto dla końcowego użytkownika
  • Labtec Axis-502 - 125 PLN brutto dla końcowego użytkownika

Faza finalna Windows.NET Server - wersja RC1 już dostępna


Autor: Anitka | 16:15
Komentarzy (0)
Redmond, stan Waszyngton, lipiec 2002 r. - Na konferencji poświęconej platformie .NET (.NET Briefing Day) firma Microsoft poinformowała, że prace nad systemem operacyjnym Windows .NET Server osiągnęły etap RC1 (Release Candidate 1). Oznacza to, że większość prac technicznych i programistycznych zostało już zakończonych oraz, że rozpoczęła się końcowa faza testowania kodu systemu poprzedzająca wprowadzenie produktu. Dnia 25 lipca system Microsoft® Windows .NET Server w wersji RC1 został udostępniony użytkownikom testowym, natomiast tydzień później - klientom, którzy mogą zapoznać się z nowym produktem.

W systemie Windows .NET Server zastosowano podstawowe i sprawdzone technologie infrastruktury serwerów. W ten sposób powstał wysokiej klasy, ekonomiczny system operacyjny serwera. Ścisła integracja platformy Microsoft .NET z serią Windows.NET Server umożliwia bezpośrednią obsługę infrastruktury .NET Framework w zakresie projektowania i wdrażania połączonych aplikacji, sieci oraz usług WWW.

"Mogę z dumą stwierdzić, że Windows .NET Server odzwierciedla potrzeby i wymagania klientów w stopniu niespotykanym w poprzednich wersjach systemów operacyjnych Windows Server" ľ powiedział Jim Allchin, wiceprezes w firmie Microsoft odpowiedzialny za rozwój Windows. "Dla klientów najważniejsza jest niezawodność. Uwzględniając opinie i uwagi wielu użytkowników, postaraliśmy się, aby Windows .NET Server był łatwiejszy we wdrażaniu, zarządzaniu i obsłudze. Nie poprzestaliśmy na dodaniu słowa .NET do nazwy produktu. Dzięki integracji kompleksowego zestawu usług udostępniania aplikacji przez Internet Windows .NET Server jest funkcjonalną, kompletną platformą dla programistów, którzy chcą szybko tworzyć wszechstronne, połączone rozwiązania".

Toshiba i jej nowe dyski mobilne


Autor: Anitka | źródło: Alstor | 16:09
(2)Komentarzy (2)
Toshiba zapowiada, że już we wrześniu na rynku pojawią się nowe dyski do notebook'ów Toshiby. Urządzenia o symbolu MK6022GAX mają podobne parametry jak model MK6021GAS, największą różnicą jest zwiększona do 5400 liczba obrotowa talerzy. Nowością jest też zastosowanie 16 MB bufora danych, dzięki czemu zwiększono znacznie prędkość startową dysku, a przez co przyspieszono transfer danych i działanie systemu. Spodziewana cena dysków dla odbiorcy końcowego to 1135 PLN netto. Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją.

Nowe dyski charakteryzuje szybki transfer danych, zgodny ze standardem Ultra DMA/100. Dzięki szybkiemu dostępowi do danych i cichej pracy, jaką gwarantuje zastosowanie łożysk olejowych, dyski nowej generacji zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niski pobór mocy (2,5 W w czasie pracy i 0,85 W w czasie spoczynku) i wysoka odporność na wstrząsy sprawiają, że są to rozwiązania nie tylko do notebook'ów, ale również do wszelkich przenośnych urządzeń, takich jak odtwarzacze MP3, drukarki, kopiarki, systemy telekomunikacyjne czy GPS.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL