Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 29 marca 2002  
    

Mulitres w wersji 1.40


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 21:46
(1)Komentarzy (1)
Firma EnTech Taiwan znana doskonale ze swojego rozbudowanego asystenta kart graficznych i monitorów PowerStrip, jest także wydawcą małego programu, który może być dobrą alternatywą dla QuickResa z systemu Windows. Mulitres umożliwia łatwą zmianę rozdzielczości oraz szybkości odświeżania ekranu (i jej blokadę). Posiada pełne wsparcie dla opcji multi-monitor (do 9 urządzeń) oraz systemów Windows 9x/Me i Windows NT/2000/XP. Mulitres jest całkowicie darmowy - można go ściągnąć z serwerów EnTech Taiwan lub ftp.twojepc.pl (98 KB). Pełna dokumentacja programu dostępna jest w tym miejscu.

Proste zrzucanie płyt DVD


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 18:59
Komentarzy (0)
W Sieci ukazała się nowa wersja aplikacji Easydivx, którą cechuje przejrzysty graficzny interfejs oraz łatwa obsługa. Do czego można wykorzystać Easydivx? Jak sugeruje nam sama nazwa tej aplikacji, Easydivx umożliwia łatwe "zrzucenie" danych z płyt DVD oraz późniejszy zapis w pliku Divx.avi i jego edycję. W nowym wydaniu Easydivx (0.80) m.in. dodano obsługę DivX 5.0 oraz włączono "Deinterlacer". Program Easydivx dla systemów Windows 95, 98, 98SE, 2000, XP można pobrać z ze strony autora lub ftp.twojepc.pl (2.07 MB). Więcej informacji o programie tutaj.

Życzenia Świąteczne z okazji Wielkiej Nocy


Autor: DYD | 16:30
(3)Komentarzy (3)
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych cała redakcja serwisu TwojePC życzy swoim Czytelnikom suto zastawionych stołów przy świątecznych posiłkach - dziś pościmy (może tak dzień bez komputera lub Boarda?), jutro przygotowujemy posiłki i ciasta (mazury obowiązkowo w pięciu wydaniach!) a w niedziele zbieramy kulinarne plony! Niech również Wasze oczy odpoczną od ekranów CRT i LCD (no bo wiecie, Sanepid czuwa!), a najbliższe dni upłyną świątecznie, rodzinnie i w miłej atmosferze! Uważajcie też, aby w "dyngusa" komputery miały na sobie czepek, ewentualnie pelerynkę... One raczej nie lubią takich mokrych żartów... chyba tylko water coolery i systemy napędzane Peltierem będą szczęśliwe w tym szczególnym dniu... Redakcja TPC da o sobie znać po weekendzie, wówczas powinny się u nas znaleźć recenzje Pentium4 2.4 GHz oraz Prolink i Gainward GeForce4 Ti 4600. W wolnej chwili zapraszamy także do naszego Urodzinowego Konkursu - 2 kwietnia kończy się szansa na wygranie P4 2.0 GHz i karty MiNT Radeon 8500!

Garść newsów w skrócie


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:34
(1)Komentarzy (1)
 • Pojawiła się kolejna wersja popularnego programu do wypalania płyt CD, Nero Burning ROM, w wersji 5.5.8.0. Plik jest do pobrania stąd (11.1 MB) lub z mirrorów, których spis znajduje się na stronie www.nero.com.
 • Parę dni temu ukazała się wersja oficjalna (1.60), a już wychodzą kolejne edycje popularnego "Nietoperza". The Bat! jest programem przeznaczonym do obsługi poczty elektronicznej. Najnowszą wersję 1.54 Beta 31 można pobrać z ritlabs.com lub ftp.twojepc.pl (1.59 MB).
 • Wczoraj ukazało się nowe (z 28/03) uaktualnienie (3.19 MB) baz danych wirusów dla oprogramowania firmy Symantec. Plik można też pobrać od nas. Thanks Artur za info!
 • Na serwisie FrazPC.pl ukazał się artykuł Thermalright SK6. Krótki fragment: "Na dzień dzisiejszy rynek zestawów chłodzących zdominowany jest, głównie przez miedziane "chłodnice", a dla zwiększenia owych osiągów stosuje się bardziej rozbudowane oraz głośniejsze wiatraczki. Thermalright nie był dość znaną firmą, to właśnie sławny już cooler (a raczej radiator) SK6, spowodował znaczne wybicie firmy na rynku. Więc zobaczmy co tak naprawdę on potrafi. Dalej".

 • VIA pokazuje kontroler DVD-ROM VIA VT7216


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:05
  Komentarzy (0)
  Firma VIA przedstawiła kontroler DVD-ROM VIA VT7216, najnowszy produkt w optycznej ofercie VIA. Z obsługą formatów do 60X CD-ROM i 16X DVD-ROM, VIA VT7216 posiada rozszerzony interfejs IDE obsługujący ATAPI-4 Ultra-66/100 DMA. Zaawansowane technologicznie servo redukuje do minimum wibracje, zapewniając efektywne czytanie danych, zaś wbudowany procesor 8032 kieruje strumieniem danych. Zaprojektowany w sposób umożliwiający OEM'om oraz projektantom systemów łatwą integrację, VIA VT7216 posiada wbudowany 8-bitowy mikroprocesor 8032, programowalny zegar oraz moduł sleep. VIA VT7216 nie wymaga zewnętrznego DRAM'u, a wewnętrzny bufor pamięci współpracuje z systemem zarządzania. Aby zmaksymalizować stabilność urządzenia, VIA VT7216 używa zaawansowanej technologicznie kontroli motoru (w tym kontroli strumienia APC oraz AFC), która redukuje wibracje. Kontrola serwa posiada wbudowany cyfrowy procesor sygnału (DSP) z programowalnym pitch'em i cyfrowymi filtrami, dźwięk przechodzi przez wbudowany DAC. Flash-ROM obsługuje do 128Kbytes, zaś download firmware'u odbywa się przez interfejs EIDE. VIA VT7216 jest dostępna w 208-pinowym opakowaniu LQFP. Więcej informacji o VIA VT7216 można znaleźć pod tym adresem.

   
  Czwartek 28 marca 2002

  Recenzja usługi SatSpeed+


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 22:16
  Komentarzy (0)
  Kolega Jarod z serwisu ISAT - Internet Satelitarny dał znać, że na ich łamach ukazała się ponoć pierwsza w Polsce recenzja wraz z testami szybkości usługi SatSpeed+, czyli szybkiego dostepu do Internetu przez satelitę (prędkość 2 - 2.5 mbit/s). Poniżej krótki fragment z recenzji:
  "W najtańszym pakiecie użytkownik może miesięcznie ściągać 512 MB danych. Nie jest to dużo, ale w SatSpeed+ będzie dostępna usługa podobna do tego co znamy z EuropeOnline czyli zamawianie plików w trybie offline. Z tą jednak różnicą, że pliki będą wysyłane z prędkością 4 Mbit/s, a nie dwóch tak jak EON. Oprócz tego sama zasada zamawiania plików będzie wyglądała w ten sposób, że każdy użytkownik będzie mógł zgłaszać pliki do ściągnięcia -max. 10 dziennie. Przez jedną noc przesyłanych jest 15GB zgłoszonych danych z których wybieramy te które chcemy otrzymać."

  Cud nad Wisłą - opodatkowanie darmowego oprogramowania


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 21:57
  (37)Komentarzy (37)
  Marcin Kudzia napisał: "Zgodnie z nowelizacją ustawy o VAT z 15 lutego br. roku, wchodzącej w życie 26 marca br. roku twórcy oprogramowania rozprowadzanego na zasadach licencyjnych będą zmuszeni płacić 22% procentową daninę fiskusowi od hipotetycznej wartości oprogramowania. Ustawa ta przyjęła za usługę udzielenie licencji na oprogramowanie oraz przeniesienie praw autorskich. Wynika z tego, że ustawa nie będzie obowiązywać już tylko od oprogramowania komercyjnego, ale także oprogramowania wolnego rozprowadzanego na licencji GNU GPL (większość programów linuksowych i wiele windowsowych) oraz BSD, gdyż one także są rozprowadzane na zasadzie licencji, jednak takiej która nie wymaga opłat. Nieoficjalnie wiadomo, że Ministerstwo Skarbu przychylne jest do decyzji pobierania podatku od oprogramowania darmowego. Oznaczać to będzie, że twórcy darmowego oprogramowania zmuszeni będą wypłacać 22% podatek od hipotetycznej wartości darmowego oprogramowania. Przy tej okazji należało by wspomnieć o bezprecedensowym przypadku mającym miejsce w 2000 r. gdy to US w pewnej firmie opodatkował system Linux i pakiet biurowy SatrOffice po stawkach Win NT i Office 2000. Wtedy to jednak na szczęście wycofał się z wcześniejszej decyzji - źródło: Gazeta Prawna."

  Premiera układu VIA Apollo P4X333


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 21:51
  Komentarzy (0)
  Taipei, Tajwan, 27 marca 2002 - VIA Technologies, Inc. rzedstawił chipset VIA Apollo P4X333 posiadający obsługę DDR333, 533MHz'owe FSB, AGP 8X, ATA-133, USB 2.0 oraz chip V-Link o podwójnej prędkości. "VIA znana jest jako lider IT, zwłaszcza w wykorzystywaniu szybkich pamięci DDR333" powiedział Wen-Chi Chen, prezydent i CEO w VIA Technologies, Inc. "Wprowadzając VIA Apollo P4X333, staliśmy się również pionierami najnowszych technologii I/O i komunikacyjnych, wyeliminowaliśmy tradycyjne wąskie gardła systemu, zaoferowaliśmy użytkownikowi niesamowitą wydajność, która jest w stanie sprostać jego wygórowanym oczekiwaniom."

  "VIA wydaje się być zdeterminowana w promowaniu DDR333 jako następnej masowej technologii. Wprowadzenie P4X333 jest tego najlepszym przykładem" powiedział Bert McComas, główny analityk w InQuest Market Research. "Połączenie wydajności DR333 z wieloma nowymi technologiami I/O oraz komunikacyjnymi podniesie poprzeczkę dla platform Intel Pentium 4.» czytaj dalej

  VIA C3 w wersji mobile na targach Cebit 2002


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 19:54
  Komentarzy (0)
  VIA zaprezentowała nowy procesor FCPGA VIA C3 przeznaczony dla mobilnego rynku. Procesor jest dostępny w prędkościach do 933MHz, posiada rozbudowane opcje zarządzania zużyciem energii oraz regulowania właściwości termicznych. Dzięki standardowej konsumpcji mocy na poziomie 6W oraz bardzo niskiemu napięciu 1,35V, nowy, mobilny procesor VIA C3 jest najmniej "energożernym" procesorem na rynku notebooków, jednocześnie maksymalizuje cykl życia baterii bez obniżania wydajności systemu. Mobilny VIA C3 zadebiutował w prędkości do 933MHz, jest w pełni kompatybilny z obecnym standardem gniazda µFCPGA. W ten sposób zapewnia producentom OEM, producentom notebooków, tablet'ów PC, Web Pad'ów i innych przenośnych rozwiązań łatwą integrację oraz szybkie dotarcie do rynku. » czytaj dalej

  Cyfrówka HP Photosmart 812


  Autor: Anitka | źródło: e-mail | 19:05
  (1)Komentarzy (1)
  Firma Hewlett-Packard wprowadza na rynek swój najnowocześniejszy produkt do cyfrowego przetwarzania obrazu - aparat cyfrowy HP Photosmart 812. Aparatem tym można robić zdjęcia o rozdzielczości 4 mln pikseli oraz zapisywać dźwięk i sekwencje wideo. Obiektyw Pentax z 21-krotnym zoomem (optyczny 3x, cyfrowy 7x) zapewnia ostrość w zbliżeniach. Dzięki wyposażeniu w opcjonalną stację dokującą połączenie aparatu z szerokim zakresem różnych urządzeń jest kwestią jednej, prostej czynności. Można np. oglądać zdjęcia i zapis wideo na ekranie domowego telewizora. HP Photosmart 812 jest w stanie ciągłej gotowości do pracy dzięki opcjonalnym akumulatorom NiMH, ładowanym za pomocą dodatkowego adaptera A/C lub w czasie dokowania aparatu. Dodatkową zaletą HP Photosmart 812, oprócz wyjątkowo małych rozmiarów, jest zasilanie tylko dwiema bateriami AA. » czytaj dalej

  Komputer a zdrowie - raport Sanepidu!


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:34
  (1)Komentarzy (1)
  Pan Tomasz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformował, iż na stronie Sanepid.pl ukazał się ciekawy artykuł na temat wpływu pracy przy komputerze na zdrowie. Omówiono w nim obszernie i kompleksowo problematykę wpływu komputera na zdrowie. Główne tematy poruszone w tym artykule to:
  • zagrożenia związane z pracą przy komputerze (stres, promieniowanie, uzależnienie, uciążliwości fizyczne)
  • prawidłowe stanowisko pracy;
  • prawidłowa postawa przy pracy;
  • profilaktyka - ćwiczenia relaksacyjne zapobiegające schorzeniom wywołanym pracą przy komputerze, zapobieganie chorobom oczu;
  • porady praktyczne,
  • przepisy regulujące problem bezpieczeństwa i higieny pracy przy komputerze.
  Ponadto w artykule zawarto spis literatury fachowej, duży zestaw odnośników do zasobów internetowych poruszających temat komputera i zdrowia. Osobiście mam lekkie obawy przed zgłębieniem tego artykułu..., ale chyba dla "zdrowia" warto?

  Paczka pełna niespodzianek - nowości w testach!


  Autor: Kris | 14:55
  (8)Komentarzy (8)
  Właśnie przed chwilą doszła do mnie oczekiwana paczka z dwoma kartami z przedziału cenowego >2000 zł. Wydawało mi się, że byłem przygotowany psychicznie na szok buszmena w szalecie miejskim, ale jednak trafiło mnie jak rozpakowałem zabawki. Tak "wypasionych" zestawów jeszcze nie miałem w łapach. Gainward zaszokował dwoma wyjściami DVI (takiego podłączenie dwóch LCD na żadnym ATI nie da się zrobić), dwoma przejściówkami na analoga, dołączoną w cenie 3-portową kartą FireWire (układ VIA) z kabelkiem (ATI ma 8500DV to, czemu Gainward nie ma oferować GF4DV), oprogramowaniem InterVideo WinProducer / WinCoder (zawsze jakaś miła odskocznia od wszechobecnych Ulead'ów) oraz kolorową, obszerną instrukcją w rodzimym języku (przyciąga uwagę wydruk A4 na kolorowej drukarce). Duże brawa dla Multimedia Vision za własne zaangażowanie (i pożyczenie karty do testów oczywiście). O takim detalu jak radiatory na pamięciach nawet nie warto wspominać. Wręcz czuć skórzaną tapicerkę i system nawigacji satelitarnej.

  Otarłem pot z czoła i z niepokojem otworzyłem pudełko z napisem Hercules 3DProphet All-In-Wonder 8500DV. Nic nie wybuchło, ale sercowcy powinni mieć leki pod ręką. Widziałem już sporo domowych kombajnów multimedialnych, ale ten zestaw przebija wszystko. Najpierw przez pół godziny nasycałem się widokiem samej karty (wiem: Zboczenie). Szok pierwszy. Karta jest o 1/3 mniejsza od GF4Ti. Szok drugi. Tuner. Każdy, kto widział dowolny tuner TV dla peceta bądź inną kartę zintegrowaną z nim może przygotować podbierak do łapania szczęki. Cały odbiornik jest wielkości połowy karty kredytowej i grubości PCMCIA. Szok nr 3. Przemyślny układ wyjść i jego możliwości. Wejścia i wyjścia zarówno obrazu (composite i s-video) jak i (uwaga) dźwięku ! Zdębiałem szczególnie przy wyjściu S/PDIF (AC3). Dwa porty FireWire (jeden bezpośrednio na śledziu) przyjąłem już spokojniej. Różne możliwe schematy połączeń w zależności od trybu pracy zajmują pokaźną książeczkę (zwraca uwagę niesamowite przemyślenie ergonomii łączówek, aby się nie pogubić). Szok ostatni (przed odpaleniem tego w pececie). Pilot. Są różne piloty. Ten jest niepowtarzalny. Wierzcie. I czekajcie na recenzję. Dziękuję Ultramedii za wypożyczenie karty do testów, ale proszę o więcej czasu. Niekoniecznie od razu. Ta karta jest warta szczegółowego opisu. Zapomniałem. Kartę napędza najnowszy układ 3D ATI Radeon 8500 obsługujący Dx8.1 i nakładający 6 tekstur w jednym przebiegu. Ale czy to jest ważne? Chyba nieee ...

  Nowe definicje dla NAV


  Autor: DYD | źródło: Fileflash | 14:45
  Komentarzy (0)
  Wczoraj Symantec wypuścił uaktualnienie datowane na 18 marca baz danych wirusów (łącznie baza liczy 60099 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.34 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Szczegóły na stronie Symanteca. Definicje można także pobrać lokalnie z ftp.twojepc.pl (3.34 MB).

  ACTIVE RF - wygoda bez ograniczeń


  Autor: DYD | źródło: 4D | 14:34
  Komentarzy (0)
  Firma MEDIA-TECH Polska poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek nowej, radiowej myszki bezprzewodowej pod nazwą ACTIVE RF o symbolu MT116. Mysz wyposażona jest w dwa przyciski oraz rolkę przewijania pełniącą również rolę programowalnego, trzeciego przycisku. Zasilana jest z dwóch baterii typu AAA i umożliwia pracę w odległości maksymalnie 2m od odbiornika (odległość zależy od rzeczywistych warunków w miejscu pracy). Odbiornik RF jest zasilany bezpośrednio z portu komputera. Może być podłączony zarówno do portu USB jak i PS/2 dzięki znajdującej się w zestawie przejściówce USB > PS/2. W zestawie znajduje się również polska instrukcja obsługi oraz dyskietka z oprogramowaniem 4D-Scroll It umożliwiające wykorzystanie pełnych możliwości myszy również w starszych wersjach Widnows. Mysz ACTIVE RF jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: niebiesko-srebrnej oraz czarno-srebrnej. Sugerowana cena detaliczna: 69,00 PLN (z VAT).

   
  Środa 27 marca 2002

  Sterowniki dla Radeonów 8500 z 'Code 10'


  Autor: Kris | 22:33
  Komentarzy (0)
  Ważna informacja dla posiadaczy serii "wadliwych" Radeonów 8500. Wada polega na tym, że niepowodzeniem kończy się próba ich instalacji na Windows 2000/XP (działają bez zarzutu z Win 9x/ME) a instalator zwraca błąd "Code 10". Ta wersja driverów v6043 (zmodyfikowana przez PowerColor) instaluje się bez problemu: (Win2k); (WinXP). Pozostaje mieć nadzieję, że nowe sterowniki Referencyjne załatwią sprawę w bardziej cywilizowany sposób.

  Coraz więcej robotów...


  Autor: DYD | źródło: 4D | 17:52
  Komentarzy (0)
  Jutro w Yokohamie rozpoczyna się wystawa ROBODEX 2002. Po niedawnych premierach robotów Sony i Hondy, kolejne japońskie firmy ujawniają swoje propozycje. Zabawkarski koncern Bandai przygotował prototyp domowego robota rozrywkowego BN-7, który rozpoznaje ludzkie twarze i głosy. Robot potrafi rozmawiać i gestykulować. Uczy się również zachowań członków rodziny: osoba wracająca z pracy może liczyć na pytanie o to, jak minął dzień w biurze, z kolei po zakupach usłyszy pytanie: "Co będzie na kolację?". Robot potrafi także wyrażać swoje emocje, rozpoznaje 100 słów i odpowiada czerpiąc z zasobu 65 tys. zwrotów. Waży 20 kg, do poruszania się służą mu koła. Jego gabaryty to 500 x 400 x 680 mm. Od strony technologicznej BN-7 prezentuje się następująco: procesor Pentium III 1GHz, 128MB pamięci, dysk twardy 20GB i system operacyjny Windows 2000. 10-godzinne ładowanie baterii pozwala na 3 godziny aktywności robota. Do sprzedaży BN-7 trafi nie wcześniej niż za 3 lata, jego cena ma być porównywalna z ceną samochodu. W przyszłości Bandai chce pracować nad uproszczonymi odmianami BN-7, których cena byłaby porównywalna z ceną komputera osobistego. » czytaj dalej

  VIA promuje standard USB 2.0


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 17:46
  Komentarzy (0)
  San Francisco, Kalifornia (USA), 26 marca 2002 - firma VIA podczas IDF Spring 2002 przedstawiła nowy, 4-portowy host kontroler Hi-Speed USB 2.0 VIA VT6202. Oferujący prędkość transmisji do 480Mbits/s, VIA VT6202 przeszedł wszystkie testy wg USB Implementers Forum (USB-IF), otrzymał certyfikat zgodności ze standardem Hi-Speed USB 2.0. Nowy kontroler cechuje zaawansowane zarządzanie energią oraz wysoka funkcjonalność. VIA VT6202 jest jednochipowym rozwiązaniem, dostępnym jako chip do umieszczenia na PCB lub jako dodatkowa karta typu add-on. Dzięki temu klienci OEM oraz twórcy systemów mają zapewnioną maksymalną elastyczność przy implementowaniu technologii Hi-Speed USB 2.0 do swoich projektów. » czytaj dalej

  Aparat z matrycą Foveon X3


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 17:04
  (1)Komentarzy (1)
  Podczas odbywającej w Tokio imprezy Photo Expo, firma Sigma pierwszy raz zaprezentowała aparat cyfrowy SD9. Urządzenie to wyposażone zostało w matrycę Foveon o rekordowej rozdzielczości 10 megapikseli. Sigma SD9 to cyfrowa lustrzanka, w której pierwszy raz wykorzystano matryce opracowaną przez amerykańska firmę Foveon. Sensor wykonano w technologii 3X, która każdemu pikselowi przypisuje trzy niezależne sensory (dla barw czerwonej, zielonej i niebieskiej), co wpływa na zdecydowaną poprawę jakości zdjęć. Standardowe sensory "łapią" zaledwie jeden kolor dla każdego piksela. Dlatego choć podawana rozdzielczość matrycy Foveon to 10 megapikseli, najwyższa możliwa do uzyskania rozdzielczość zdjęcia wynosi 2268 x 1512 pikseli (3,43 megapiksele x 3). Wymiary czujnika Foveon X3 CMOS wynoszą 13,8 x 20,7 mm i są blisko 15 razy większe niż rozmiary 3-megapikselowej matrycy CCD. » czytaj dalej

  Pamięci DDR333 dla chipsetów VIA


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 16:50
  Komentarzy (0)
  VIA informuje o pełnym wsparciu dla chipsetu VIA Apollo DDR333 od wiodących producentów pamięci. Z chwilą wypuszczenia na rynek chipsetu VIA Apollo KT333 obsługującego procesor AMD Athlon XP oraz z nadchodzącym chipsetem VIA Apollo P4X333 dla procesora Intel Pentium 4, czołowi producenci pamięci, w tym Samsung Semiconductor, Micron Technology, Hynix Semiconductor, Infineon Technologies, Nanya Technology i Elpida Memory rozpoczęli dostawy modułów DDR333 (PC2700), specjalnie przetestowanych i w pełni kompatybilnych z chipsetami VIA. » czytaj dalej

  Tańsze płyty DVD-R


  Autor: DYD | źródło: 4D | 16:38
  Komentarzy (0)
  Pioneer nie ustaje w wysiłkach mających na celu promowanie standardu DVD-R. Wczoraj firma obniżyła blisko o połowę ceny czystych płyt, w tym miesiącu zadebiutuje również nowa, tańsza nagrywarka. W USA ceny DVD-R spadły z 10 USD do 6 USD, zaś płyty DVD-RW potaniały z 20 USD do 10 USD. Pioneer wprowadza też do sprzedaży nowy model nagrywarki DVD. Urządzenie DVR-A04 zastąpi model DVR-03 i będzie od niego aż o 150 USD tańszy - jego cena wyniesie około 500 USD. Proponowane przez Pioneera formaty DVD-R, DVD-RW oraz DVD-RAM konkurują z DVD+RW wspieranym m.in. przez firmę Hewlett-Packard. HP również przygotowuje nowe nagrywarki, których ceny będą porównywalne do Pioneera DVR-A04. Ceny płyt DVD+R i DVD+RW również mają być zbliżone do nośników Pioneera. Z nasilającej się konkurencji cenowej możemy się tylko cieszyć, pozostaje tylko czekać, kiedy producenci dogadają się ze sobą i rozwiążą problemy związane z brakiem kompatybilności formatów.

  Xbox w Europie - bez entuzjazmu


  Autor: DYD | źródło: 4D | 16:25
  Komentarzy (0)
  Niemiecki serwis internetowy Heise News donosi, że konsola Xbox słabo sprzedaje się na rynku europejskim. Heise News powołuje się na liczby podane przez "Markt fűr Computer und Videospiele". W ciągu pierwszych trzech dni sprzedaży w Niemczech ze sklepowych półek zniknęło zaledwie 10 tys. sztuk konsoli Microsoftu, podobny wynik zanotowano we Francji. W tym samym czasie na Wyspach Brytyjskich sprzedano 48 tys. sztuk, jednak MCV spekuluje, że brytyjskie wyniki nie są wiarygodne i prawdopodobnie znaczną część Xboxów kupili tam dealerzy, chcąc w ten sposób sztucznie poprawić wyniki sprzedaży.

  Xbox w Europie zadebiutował 14 marca i wszystko wskazuje na to, że nie pobije wyniku otwarcia PlayStation 2 (w listopadzie 2000 w samej tylko Wielkiej Brytanii i Niemczech sprzedano 140 tys. sztuk). Również w Japonii - po całkiem udanej premierze - konsola Microsoftu sprzedaje się coraz słabiej i prawdopodobnie jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy domeną Xboxa zostanie rodzimy, amerykański rynek. Na dysproporcje w sprzedaży z pewnością wpływ ma cena konsoli - w Europie za Xboxa trzeba zapłacić około 413 USD, podczas gdy w USA cena konsoli wynosi 260 USD, a w Japonii około 300 USD. W Polsce Xbox wciąż nie ma oficjalnego dystrybutora, a fani konsol nowej generacji skazani są na "importy" zza zachodniej granicy.

  Nowa "18-stka" firmy NEC/Mitsubishi


  Autor: DYD | źródło: 4D | 14:33
  (3)Komentarzy (3)
  Firma NEC-Mitsubishi wprowadza na rynek nowy monitor LCD z ekranem o przekątnej 18,1 cala - NEC MultiSync LCD1850E, który zastąpi poprzedni model NEC MultiSync 1830. Nowy monitor NEC/Mitsubishi dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - tradycyjnej, szaro-beżowej oraz czarnej. Efektowny wygląd modelu NEC MultiSync LCD1850E to także zasługa wąskiej obudowy ekranu - jej szerokość wynosi 1,85 cm. Nowy NEC posiada 6-osiowy system regulacji kolorów (technologia Omnicolor, która oprócz korekty ustawień standardowych kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego, pozwala zmieniać również żółć, magentę i cyan) oraz zgodność ze standardem sRGB. Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje płytę CD-ROM z programem LiquidView, który umożliwia skalowanie wielkości czcionek, ikon i innych elementów pulpitu, bez konieczności zmiany rozdzielczości wyświetlanego obrazu. » czytaj dalej

  Cebit: VIA Eden oraz Mini-ITX


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:21
  Komentarzy (0)
  VIA Technologies, Inc. poinformował o platformach i urządzeniach zgodnych z Total Connectivity, które zostały pokazane podczas największych na świecie targów CEBIT 2002 w Hanowerze (Niemcy), odbywających się w dniach 13-20 marca 2002. Oprócz zintegrowanych i energooszczędnych platform VIA Eden, kompaktowych rozmiarów Mini-ITX, zaprezentowane były końcówki informacyjne (Information PC), przystawki typu Set-Top-Box, tablety, web pady, czy też najnowsze rozwiązania pochodzące od partnerów VIA, w tym od: Nexcom, Advantech, AAEON, ECS, Microstar. Eden zawiera procesor szóstej generacji, chipset VIA Apollo PLE133 lub VIA ProSavage PN133T (ze zintegrowaną grafiką AGP2X/4X, video 3D/2D). Jest też zintegrowany mostek południowy VT8231, obsługujący sieć, Super I/O, audio. Opcjonalnie może być dodana obsługa IEEE 1394, USB 2.0, TV-Out oraz eternetowych funkcji PHY. Dzięki całkowitemu poborowi mocy na poziomie 6W, platforma VIA Eden jest najoszczędniejszą z istniejących na rynku. Cecha ta czyni z EDEN'a idealne rozwiązanie dla ergonomicznych, bezszumnych, kompaktowych projektów, czy też dla segmentu mobilnego. » czytaj dalej

  Teleexpress: garść nowości...


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:13
  Komentarzy (0)
 • Artur namierzył nowe definicje datowane na 26.03.2002 baz danych wirusów dla oprogramowania firmy Symantec. Plik dostępny jest też z ftp.twojepc.pl (3.34 MB).
 • Pine GeForce3 Ti500 został opisany przez chłopaków z Nukleon.pl - porównali ją do testowej poprzednio MSI GF3. Zapraszam do lektury...
 • Także Artur dał znać o najnowszych baza antyvirusowych dla Sophosa (Linux) - last update na 25.03.2002. Download (30 KB).

 • Nowy serwis PayGSM.pl


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:14
  Komentarzy (0)
  Firma PayBACK oraz Verna uruchomiły wspólnie nowy serwis - www.paygsm.pl, który umożliwia on-linowe zasilenie telefonów prepaidowych wszystkich operatorów telefonii komórkowej w Polsce. Dzięki serwisowi PayGSM.pl, Internauci otrzymają bezpośrednią możliwość bezpośredniego zasilenia swojego telefonu komórkowego w systemie prepaid bez potrzeby opuszczania swojego fotela. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa autoryzacja karty odbywa się on-line poprzez Centrum Autoryzacji Kart Kredytowych firmy eCard. Połączenie to jest szyfrowane przy użyciu technologii SET i SSL. Dane karty trafiają bezpośrednio do banku zamawiającego i nie są przechowywane w innym miejscu. Serwis PayGSM.pl do każdej wirtualnej telekarty proponuje punkty programu lojalnościowego PayBACK, skąd w pierwszej kolejności spodziewa się klientów (obecnie ponad 27 000 osób). Twórcy serwisu liczą także na to, że oprócz zasilenia konta własnego telefonu prepaidowego, usługa ta stanie się wkrótce popularnym prezentem pośród Internautów.

  Pentium 4 2.4GHz już w "sprzedaży"


  Autor: DYD | źródło: x-bit | 11:40
  Komentarzy (0)
  Japonia kolejny raz udowodniła swój prym w dziedzinie nowości sprzętowych. W kraju "Kwitnącej Wiśni" już teraz można zakupić najnowszy model procesora Pentium 4 pracujący z zegarem 2.40 GHz (technologia 0.13 mikrona, rdzeń Northwood, magistrala 400MHz Quad Pumped Bus). Intel oficjalnie wyznaczył 1 kwietnia dniem premiery tegoż procesora - Japonia tradycyjnie mogła się wykazać wyłamaniem się od tego postanowienia o czym donoszą japońskie serwisy (tu i tu). Cena procesora Pentium 4 2.40 GHz na japońskim rynku kształtuje się na poziomie $580-$600.

   
  Wtorek 26 marca 2002

  VIA zaprezentowała płytę główną P4MA


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 23:26
  Komentarzy (0)
  VIA w dniu wczorajszym przedstawiła płytę główną VIA P4MA - pierwszą, stworzoną w dziale VIA Platform Solutions Division (VPSD), która posiada zintegrowany chipset VIA ProSavageDDR. VIA P4MA łączy w sobie kompaktowe rozmiary MicroATX z wysoką integracją, co zapewnia producentom OEM oraz integratorom systemów dużą elastyczność i efektywność kosztową przy budowie platform opartych na procesorze Intel Pentium 4. Sercem VIA P4MA jest chipset VIA ProSavageDDR, który wyposażony jest w zintegrowany engine S3 ProSavage8 AGP. Elastyczność rozwiązania podkreślona jest przez obecne na płycie zewnętrzne gniazdo AGP4X, obsługę pamięci SDRAM do 2GB DDR200/266 oraz ATA/133/100/66. P4MA zawiera również sieć Realtek 10/100 i kodek AC'97.

  "Dzięki wysokiej integracji VIA P4MA umożliwia producentom OEM i integratorom systemów tworzenie wydajnych systemów opartych na procesorze Intel Pentium 4, charakteryzujących się również atrakcyjną ceną" powiedział Richard Brown, dyrektor marketingu w VIA Technologies, Inc. VIA P4MA dodatkowo jest wyposażona w technologiczne, opcjonalne nowości, np: obsługa Smart Card/Memory Stick, Voice POST Alert oraz Flitedeck służący do monitorowania systemów i kontroli.

  Rozwiązanie problemu SDI + Win2K/XP


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 20:08
  (3)Komentarzy (3)
  Info podajemy ze źródła www.Win2K.pl: "Problem wieszających się (resetujących) Windowsów 2000/XP na komputerach podłączonych do Internetu terminalem HiS firmy Ericsson w ramach usługi SDI został rozwiązany przez polski oddział Microsoftu po zgłoszeniu sprawy przez jednostki edukacyjne biorące udział w programie Interklasa.

  Zanim odpowiednie łatki zyskają status publiczny (czyli będą udostępnione w oficjalnych centrach dystrybucyjnych Microsoftu i włączone do Service Packa 3 dla Windowsa 2000 i SP1 dla XP), legalni użytkownicy mogą uzyskać je za pośrednictwem linii pomocy technicznej Microsoft Polska. Dokładne informacje (wraz ze szczegółowymi instrukcjami pod jakie numery telefonów zadzwonić i o co poprosić) znajdziecie tutaj.

  Nowe szczegóły o Heroes IV PL


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 20:01
  (3)Komentarzy (3)
  Firma CD Projekt podała garść gorących newsów na temat polskiej wersji Heroes of Might and Magic IV. Przede wszystkim ostatecznie ustalono, że w skład pakietu (oprócz Heroes IV) wejdzie Heroes I i Heroes II Gold, a nie jak podawano wcześniej, podstawowa wersja Heroes II! Następna dobrą wiadomością jest to, że data premiery 10 kwietnia nie ulegnie zmianie! Ciekawostką jest to, że polska wersja językowa będzie pierwszą na świecie nie anglojęzyczną wersją, jaka pojawi się w sprzedaży! CD Projekt ujawnił również pierwsze screeny z polskiej wersji Heroes IV (poniżej)! Już wkrótce zostaną zaprezentowane również próbki dźwiękowe.

  VIA ogłosiła wyniki sprzedaży w lutym


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:20
  Komentarzy (0)
  Taipei, Tajwan, 23 marca 2002 - VIA Technologies, Inc. producent chipsetów, mikroprocesorów, multimedialnych chipów, rozwiązań komunikacyjnych i sieciowych, w dniu dzisiejszym poinformował, iż sprzedaż netto w lutym 2002 wyniosła około NT$ 2.3 miliarda NT$ (w przybliżeniu 65.6 milionów US$). Porównując sprzedaż w lutym ze sprzedażą w styczniu (wynoszącą 2.72 miliardy NT$ tj. w przybliżeniu 77.5 milionów US$), nastąpił spadek o 15.34%. Jako powód tego spadku VIA podała Chiński Nowy Rok, który skrócił luty do 3 tygodni handlu.

  Co słychać w sprawie testów na TPC?


  Autor: DYD | 13:27
  (4)Komentarzy (4)
  Oto pokrótce najnowsze doniesienia z warsztatów hardware na TPC. Lancer po przetestowaniu zestawu z Pentium 4 2.40 GHz udostępnionym przez firmę ACT (patrz tutaj) zabrał się za round-up z płytami opartymi na VIA KT333. Przypomnę że premiera naszego testu P4 w dniu oficjalnej premiery procesora Pentium4 2.40 GHz (początek kwietnia). Z kolei Kris właśnie jest na ukończeniu epizodu zwanego Prolink GeForce4 Ti 4600 (patrz tutaj), lecz już od jutra bierze się za testy kombajnu o krótkim oznaczeniu Hercules 3D Prophet Radeon All in Wonder 8500DV 64MB DDR wypożyczonym przez firmę Ultramedia. Święta będą pracowite...

  Teleexpress: garść nowości...


  Autor: DYD | 13:12
  Komentarzy (0)
 • Tweak.pl przedstawił dziś testy okrągłych taśm dla twardego dysku i FDD firm Vantec i CoolerMaster. [Dalej...]
 • Recenzja MSI K7D-Master Dual Athlon na in4.pl: "Po kilku dniach testów przedstawiamy dziś recenzję dwuprocesorowej płyty głównej MSI K7D Master na chipsecie AMD760MPX. Dowiecie się czy na płycie udało się uruchomić dwa Athlony XP 2000+. Czy zadziałały dwa Durony 1.3GHz i co w ogóle daje posiadanie konfiguracji dwuprocesorowej." [Dalej...]
 • Na stronie firmy Microsoft ukazało się nowe wydanie aplikacji BootVis.exe, która posiada specjalne funkcje umożliwiające skrócenie czasu bootowania się systemów operacyjnych Windows XP (build 2600). Plik dostępny jest stąd (336 KB).

 • Komputer z "Supermarketu"...


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:17
  (25)Komentarzy (25)
  Jeden z naszych Czytelników podesłał nam ciekawy przypadek bardzo „fachowego” i „rzetelnego” złożenia zestawu pochodzącego z "Super Sklepu". Autor testu w zamierzeniu pragnie przez niżej opisane zdarzenie dać przestrogę przed zakupem różnych promocyjnych tanich komputerów, zwłaszcza tych zaplombowanych...

  Jestem pracownikiem sklepu komputerowego i wiem oraz widuję na własne oczy wiele ciekawostek. Wiadomo, że w Polsce jest bida i ludzie decydują się na zakup tanich rzeczy, które nie zawsze okazują się dobre. Po różnych dziwnych firmach (zwłaszcza supermarketach) są dostępne zestawy typu P4 plus SDRAM, co jak wiadomo jest mało ciekawym rozwiązaniem a do tego mają full integrację i jednego PCI gdzie i tak nie idzie nic wstawić, bo czego się nie wrzuci to jest konflikt. Nawet jak nie są full integracją to i tak połowa gier na nich nie działa, bo są skręcone z wynalazków. Np. mój znajomy zaoszczędził na zakupie monitora w supermarkecie, gdzie po zakupie okazało się, że zamiast 2 lat, to ma tylko rok gwarancji, a po rozpakowaniu w domu okazało się, że brak w komplecie kabla zasilającego, a do tego w prawym dolnym rogu monitor ma przebarwienie, a po roku i kilku dniach rozleciał się całkowicie.
   » czytaj dalej

  ICQ 2002a Beta v5.33 Build #3722


  Autor: DYD | 01:21
  Komentarzy (0)
  A więc mamy kolejną wersję ICQ oznaczoną numerem 2002a Beta v5.33 Build #3722 i datowaną na 25/03. ICQ (I Seek You) potocznie zwany "ickiem", jest najpopularniejszym narzędziem służącym do kontaktów ze znajomymi w Internecie, wysyłania sms'ów i wielu innych funkcji. Nowe funkcje ICQ 2002a (czasowo limitowana wersja Beta) to m.in.: rozszerzone możliwości funkcjonalności oraz wyszukiwania, nowe sygnatury e-maila, zwiększone ustawienia użytkownika, usprawniona obsługa i detekcja firewalli, lepsza integracja z systemem Windows XP. Plik z najnowszym ICQ można pobrać z oficjalnej strony ftp.icq.com (4.05 MB) lub lokalnie z ftp.TwojePC.pl. Pierwsze wrażenie po uruchomieniu nowego ICQ to dużo szybsze ladowanie się "icka" (w XP).

   
  Poniedziałek 25 marca 2002

  Bluetooth w Makach


  Autor: DYD | źródło: 4D | 23:54
  Komentarzy (0)
  Podczas wystąpienia na otwarciu Macworld Tokyo 2002, Steve Jobs zapowiedział, że w nowej wersji Mac OS X zaimplementowana zostanie obsługa technologii Bluetooth. Zaprezentowano także moduł Bluetooth podłączany do komputerów Apple przez port USB. Moduł trafi na rynek w kwietniu lub maju, w Japonii będzie oferowany w cenie 6000 jenów (około 45 USD). Bluetooth ma stać się filarem bezprzewodowej wersji lansowanej przez Apple koncepcji "Digital Hub". Polega ona na podejściu do komputera jako centrum łączącego inne urządzenia elektroniczne. "Bluetooth lepiej niż Air Mac nadaje się do bezprzewodowego łączenia urządzeń peryferyjnych" - powiedział Jobs.

  Lekkie projektory multimedialne Mitsubishi


  Autor: DYD | źródło: 4D | 23:50
  (1)Komentarzy (1)
  Firma ProAUDIO-AVT wprowadziła do sprzedaży na terenie Polski dwa nowe modele projektorów przenośnych firmy Mitsubishi: LVP-XL1U i LVP-SL1U. Mitsubishi Electric jako wiodący producent projektorów multimedialnych konsekwentnie wprowadza, w poszczególnych kategoriach, bliźniacze modele projektorów o rozdzielczościach XGA (LVP-XL1U) i SVGA (LVP-SL1U). Przedstawiane projektory cechują niewielkie wymiary i waga (2,9 kg), nowoczesne wzornictwo obudowy, łatwość obsługi, bardzo zaawansowana technologia projekcji i jasność 1000 ANSI lm. Przy minimum potrzebnej ingerencji użytkownika automatycznie optymalizowane są parametry projekcji dopasowujące je do oświetlenia w pomieszczeniu. Nowy system przetwarzania kolorów "Natural Color Matrix" jest najbardziej zaawansowanym algorytmem używanym w projektorach i umożliwia bardzo precyzyjne i wierne odtwarzanie kolorów. » czytaj dalej

  Garść newsów w skrócie...


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 23:45
  Komentarzy (0)
 • Dziś na stronie Symanteca (3.17 MB) ukazało się nowe wydanie definicji wirusów dla oprogramowania Norton AntiVirus. Plik z definicjami można też pobrać od nas.
 • Na serwisie Overclockers.pl znajdziemy nowy artykuł zatytułowany Monitor Tweaking Guide. Zastanawiacie się jak można tweak'ować monitor? Zajrzyjcie tutaj...
 • Z kolei Tweak.Pl zaprasza w swoje progi na zwiedzanie artykułu o modyfikacji płyty ABIT TH7-II (i850). Zaletami płyty są możliwości zablokowania częstotliwości AGP/PCI na 66/33 niezależnie od FSB oraz specjalne ekranowania ścieżek sygnałowych FSB. [Dalej...]

 • Nowe monitory LCD 18" Philips


  Autor: DYD | źródło: 4D | 15:38
  (1)Komentarzy (1)
  Firma Philips rozpoczęła sprzedaż nowych monitorów LCD 18": 180B2B - ze standardowym kolorem obudowy oraz 180P2G z obudową w kolorze czarnym. Najważniejsze cechy nowych monitorów to znaczna redukcja wymiarów zewnętrznych: 399 x 424 x 184 mm razem z podstawą (szer x wys x gł), nowe wzornictwo przycisków kontrolnych, zasilanie zintegrowane z obudową oraz system wymiennych podstaw. Model 180P2B w standardzie, został wyposażony w podstawę "basic" - opcjonalnie można go zaopatrzyć w podstawę ergo-multimedialną (wbudowane głośniki o łącznej mocy znamionowej 48W, wbudowany mikrofon, możliwość obracania ekranu/obrazu o 90°, dzięki specjalnemu oprogramowaniu "PIVOT" dostarczanego wraz z monitorem - podstawa posiada symbol VG3P31). Monitor 180P2G - w pełni multimedialny o możliwości pionowego pozycjonowania obrazu - posiada bowiem w standardzie podstawę ergo-multimedialna o symbolu VG3P31. Nowe monitory charakteryzują się nastepującymi parametrami technicznymi: plamka 0,280 x 0,280 mm, aktywny obszar ekranu wynosi 359 x 287,2 mm, kontrast 350:1, jasność 250 cd/m2. » czytaj dalej

  GeForce Tweak Utility 3.2t29


  Autor: DYD | 15:11
  Komentarzy (0)
  Kennung przygotował kolejną BETA wersję oznaczoną numerem 3.2t29 programu GeForce Tweak Utility. Ów tweaker przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników, służy do optymalizacji kart z Geforce 256, Geforce 256 DDR, Geforce2 GTS, Geforce2 MX, Quadro, Quadro2, Quadro2 MXR, Geforce3 oraz innych i działa pod systemami Windows 95/98/SE/ME, Windows2000, WinXP ("zapewne" też pod WinNT 4.0). GTU wymaga sterowników referencyjnych NVidii (5.08 i w górę), ASUSa (5.16 i nowsze) lub nowych driverów ELSY. Najlepiej współpracuje z najnowszymi sterownikami Detonators XP. Więcej informacji o zmianach na nowej witrynie autora Geforcetweak.com. Program dostępny jest stąd (574 KB).

  Opis 17-calowego monitora LCD PV720A firmy CTX


  Autor: Lancer | 11:35
  (17)Komentarzy (17)
  Obserwowany przez kilka ostatnich miesięcy spadek cen monitorów typu CRT nie jest tak drastyczny jak proces zachodzący pośród monitorów LCD, które do niedawna traktowane jako ekskluzywne i dostępne jedynie dla najbogatszych, stały się w chwili obecnej konkurencyjne cenowo wobec wysokiej klasy klasycznych monitorów, a w niektórych warunkach zdecydowanie bardziej od nich preferowane. Na moje biurko trafił ostatnio 17-calowy monitor LCD model PV720A znanego producenta wszelkiej gamy multimediów - firmy Chuntex Electronics, znanej szerzej jako CTX. Zapraszam do zapoznania się z opisem tego ciekawego produktu, dostarczonego przez firmę ACT» czytaj dalej

  Nowe wersje CPUCool i CPUFSB


  Autor: DYD | źródło: W2S | 11:06
  Komentarzy (0)
  Podien wczoraj zamieścił nowe wydanie swojego programu CPUCool w wersji 7.0.15. CPUCool to aplikacja, która monitoruje m.in. temperaturę, prędkość obrotową wiatraka oraz napięcia na płycie głównej. Program umożliwia zmianę ustawień magistrali FSB, optymalizuje pamięć i procesor oraz posiada funkcję S.M.A.R.T (Self Monitoring, Analysis and Reporting Technologie) od wersji 7.0.x. CPUCool potrafi chłodzić procesor poprzez wstawianie instrukcji HALT, gdy procesor nie jest zbyt obciążony i w ten sposób wpływać na pobór mocy układu i wydzielane ciepło. W wersji 7.0.15 dodano nowy chipset AMD, poprawiono czujniki ITE87XX oraz usunięto kilka drobnych błędów. Najnowszy CPUCool przeznaczony dla systemów W9X, W2K, XP i NT4, osiągalny jest stąd lub lokalnie z naszego działu PLIKI (2.51 MB).

  Wczoraj ukazała się też nowa wersja (2.2.6) aplikacji CPUFSB przeznaczonej do programowej zmiany magistrali FSB (FrontSideBus). Szczegóły na stronie autora. W nowej wersji dodano obsługę nowego układu oraz aktualizowano pliki PLL. Program można pobrać stąd lub lokalnie z naszego działu PLIKI (1.66 MB).

  Nowe artykuły w polskiej Sieci


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:19
  (1)Komentarzy (1)
  Przez weekend zjechało do naszej redakcji wiele doniesień o nowych recenzjach i artykułach. Poniżej przedstawiamy je zbiorczo:
  • Czwórka na ringu - KYRO vs KYRO 2 to sprawdzenie testów sprawnościowych kart Hercules 3DProphet 4000XT KYRO 32MB, Hercules 3DProphet 4500 KYRO 2 64 MB, Power Color Evil KYRO 64 MB TV-Out oraz Jupiter KYRO 2 64 MB TV-Out przez FrazPc.pl. [Dalej...]
  • Okrągłe kable IDE domowej roboty przygotował MoDeD-KOMPz. Będzie to drugi poradnik z serii "dzieci nie róbcie tego same w domu". [Dalej...]
  • Jarek z serwisu redakcja.NET poinformował o recenzji najnowszej karty Hercules 3D Prophet All In Wonder 8500DV. Karta dostała wyróżnienie "Złoty Redaktor". [Dalej...]
  • Zapis z pokazu nowej karty Matrox i DX9 znalazł się na www.matrox.3d.pl. Znajdują się tam krótkie filmy prezentujące wykorzystanie efektu Displacement Mapping na nowych kartach Matrox przy użyciu API DirectX9. [Dalej...]
  • Na IN4.pl szybki test czterech nagrywarek x24/x10/x40 - LG, LiteOn, Plextor i Teac. [Dalej...]

  Comanche 4 DX 8.1 Benchmark Demo


  Autor: DYD | źródło: Bluesnews | 10:10
  (4)Komentarzy (4)
  Firma Novalogic - producent znany głównie z serii gier symulacyjno-zręcznościowych helikoptera Comanche - opracował nowe wydanie wersji demo "benchmark" swojej najnowszej gry Comanche 4. Ta wersja doskonale nadaje się jako program testujący wydajność komputera (głównie karty graficznej i procesora) w środowisku DX 8.1. Po zainstalowaniu Comanche 4 DX 8.1 Benchmark Demo możemy pograć sobie w jedną misję przeznaczoną dla pojedynczego gracza lub z menu startowego wybrać skrót o nazwie "Comanche 4 Demo Benchmark Test". Tam ustawiamy parametry dla benchmarku i uruchamiamy test, który trwa około dwóch minut. Na koniec dostajmy średnią ilość klatek na sekundę (autorzy tej wersji mogli również dodać minimalną oraz maksymalną ilość fps, brakuje również podawania na bieżąco ilości fps podczas trwania testu). Benchmark można ściągnąć z stąd lub stąd (60 MB). Tego benchmarka można także już pobrać z działu PLIKI.

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL