Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 23 listopada 2007  
    

Blu-Ray i HD-DVD za rok w co dziesiątym PC


Autor: Zbyszek | źródło: X-bit Labs | 23:19
(26)Komentarzy (26)
Według przewidywań firmy Panasonic, pod koniec przyszłego roku średnio jeden na dziesięć komputerów posiadać będzie napęd optyczny Blu-Ray lub HD-DVD. Obecnie takie urządzenia znajdują się w mniej niż 1% spośród wszystkich PC. Popularyzacji nowych standardów sprzyjać ma spadek cen odtwarzaczy, oraz znacznie bogatsza oferta wytwórni filmowych. Jak zwykle nowe technologie największym powodzeniem cieszą się w kraju kwitnącej wiśni, gdzie już blisko 20% PC posiada napęd Blu-Ray lub HD-DVD, a próg 50% ma zostać przekroczony jeszcze w przyszłym roku.

Tańszy PhysX na święta


Autor: Zbyszek | źródło: Hardspell | 20:32
(19)Komentarzy (19)
Ageia zamierza wkrótce obniżyć cenę PhysX - układu służącego do obliczeń związanych z fizyką w grach. Obecnie koszt zakupu akceleratora fizyki wynosi ponad 150 dolarów, jednak po obniżce ma spać poniżej 100$. Prawdopodobnie jednak nie pomoże to znacząco zwiększyć sprzedaży kart, i wybrnąć firmie z opałów. Akceleratory sprzedają się bardzo słabo z powodu braku wsparcia przez gry, i nic nie wróży temu żeby sytuacja ta mogła ulec szybkiej poprawie. Początkowo PhysX wyceniany był na 300 dolarów, jednak niedługo po premierze cenę obniżono poniżej 200 USD. Nowa obniżka będzie już drugą, na jaką zdecydowała się Ageia.

MSI 8800GT 256MB


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 20:19
(10)Komentarzy (10)
Firma MSI wprowadza do sprzedaży dwie nowe karty graficzne GeForce 8800GT. Urządzenia posiadają 256MB pamięci video, oraz płytkę PCB w firmowym czerwonym kolorze. Karta oznaczona symbolem NX8800GT-T2D256E cechuje się taktowaniem 600MHz dla układu graficznego, 1500MHz dla jednostek SP, natomiast pamięć pracuje z zegarem 1800MHz (efektywnie). Taktowania drugiej z nowości, posiadającej oznaczenie NX8800GT-T2D256E-OC, wynoszą 660/1650/1900MHz (rdzeń/ jednostki/ pamięć). Cena kart nie powinna przekraczać 200 dolarów.

45 razy szybszy Windows Server 2008


Autor: Przemysław Rel | źródło: Neowin | 15:10
(20)Komentarzy (20)
Testy najnowszej serwerowej edycji systemu Windows są bardzo ciekawe i obiecujące – w ramach wewnętrznych testów wysyłano i pobierano ok. 10GB danych z programu VirtualEarth. System Windows Server 2003 męczył się z wysłaniem 5 godzin i 40 minut, zaś pobranie tych samych danych zajęło ponad 6 godzin. Windows Server 2008 natomiast, uporał się z wysłaniem plików czasie... niespełna 8 minut, zaś download zajął dokładnie 8 minut i 10 sekund. Wszystko wskazuje więc na to, że wersja 2008 może być w pewnych zastosowaniach nawet ~45 razy szybsza od poprzednika. Premiera nowego systemu powinna nastąpić w pierwszym kwartale 2008 roku.

Nforce 680i nie obsługuje 45nm CPU?


Autor: Przemysław Rel | źródło: The Inquirer | 14:48
(1)Komentarzy (1)
Na forum firmy EVGA, producenta między innymi płyt głównych, znalazła się informacja od jednego z moderatorów mówiąca, iż płyty z chipsetem Nvidia NForce 680i po aktualizacji BIOSu będą obsługiwać jedynie dwurdzeniowe procesory na 45-nanometrowym rdzeniu Wolfsdale. Obsługa czterordzeniowych Yorkfieldów będzie możliwa na płytach wyposażonych w najnowszą propozycję Nvidii, Nforce 780i. Jeśli okaże się to prawdą, nie będzie to pierwszy taki przypadek – podstawka socket LGA775 jest stosowana od 2004 roku, jednak od tego czasu wiele razy zdarzało się, że nowsze procesory, mimo zgodności z socketem, nie były obsługiwane przez starsze chipsety płyt głównych.

Rośnie sprzedaż PS3


Autor: Zbyszek | źródło: The Inquirer | 14:29
(4)Komentarzy (4)
PlayStation 3 zaczyna sprzedawać się coraz lepiej. Po niedawnej obniżce cen oraz wprowadzeniu nowego modelu konsoli z 40GB dyskiem i 65nm procesorem Cell, sprzedaż wzrosła ponad dwukrotnie. Firma Sony poinformowała, że w rozpoczynającym się 5 listopada tygodniu sprzedała ponad 100 tysięcy egzemplarzy PS3. Poprzednio średnia tygodniowa sprzedaż utrzymywała się na poziomie 30-40 tysięcy sztuk. Mimo tego konsola nadal pozostaje daleko w tyle za Wii oraz Xbox 360. W październiku w Stanach Zjednoczonych Nintendo sprzedało 519 000 sztuk swojej konsoli, Microsoft 366 tysięcy, natomiast Sony - 121 000 sztuk PS3.

Vista SP1 nie będzie wydajniejsza


Autor: Zbyszek | źródło: vnunet | 14:22
(8)Komentarzy (8)
Grupa specjalistów z EXO Performance Network przeprowadziła serię testów wydajności Windows Vista z zainstalowanym Service Pack 1. Wydajność sprawdzono w zakresie wielozadaniowości oraz mediów strumieniowych, a także przy użyciu Microsoft Office 2007. Eksperci mieli nadzieję, że zaobserwują znaczący wzrost wydajności systemu. Niestety wyniki testów okazały się identyczne z tymi, jakie prezentowała Vista bez Service Packa. Na blogu firmy można przeczytać wiadomość... » czytaj dalej

Orange Box niegrywalny na Playstation 3?


Autor: Przemysław Rel | źródło: 1UP | 12:43
(16)Komentarzy (16)
Serwis 1UP miał okazję przetestować niemal finalną wersję pakietu The Orange Box firmy Valve przeznaczonego dla konsoli Playstation 3. Przypomnijmy, że w skład “pomarańczowego pudełka” wchodzą gry Half-Life 2 wraz z dwoma epizodami, Portal oraz Team Fortress 2. Gabe Newell już jakiś czas temu twierdził, że konsola PS3 jest stratą czasu i najlepiej byłoby, gdyby Sony zaprojektowało całość od nowa. Ze względu na problemy z opracowaniem portu na tą platformę, zlecone zostało to innej firmie przez Electronic Arts. Okazuje się jednak, że gry w obecnej fazie są w dużej mierze niegrywalne... » czytaj dalej

Samsung inwestuje w rozwój LCD


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 11:16
Komentarzy (0)
Samsung ogłosił plany dalszego rozwoju technologii LCD. Korporacja zamierza w najbliższym czasie zainwestować kwotę 2.2 miliarda dolarów w dalsze prace nad matrycami ciekłokrystalicznymi. Koreański gigant elektroniczny niedawno wprowadził na rynek wyświetlacze podświetlane za pomocą diod LED, zamiast tradycyjnych katod CCFL. W przeciwieństwie do innych producentów firma nie zamierza porzucać rozwoju LCD, w świetle nadchodzącej wielkimi krokami technologii Organic Light-Emitting Diode. O planach Samsunga dotyczących technologii OLED pisaliśmy już wcześniej.

Niedrogie DDR3 Kingstona


Autor: Zbyszek | 11:03
(7)Komentarzy (7)
Kingston wprowadza do sprzedaży niedrogie moduły pamięci DDR3 z serii ValueRAM. Kości oferują częstotliwość taktowania 1333MHz pracując z opóźnieniami 9-9-9-24. Napięcie zasilania jest zgodne z oficjalnym standardem JEDEC i wynosi 1.5V. Nowość ma oferować najlepszy stosunek ceny do wydajności, spośród dostępnych obecnie w sprzedaży kostek pamięci DDR 1333MHz trzeciej generacji. Kości będą znacząco tańsze od dostępnych już w sprzedaży pamięci ValueRAM 1333MHz pracujących z opóźnieniami 8-8-8-20. Za moduł o pojemności 1GB w sklepach zapłacimy około 800-850 złotych.

Więcej Core 2 w notebookach ASUSa


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 07:09
Komentarzy (0)
ASUStek zdradził plany wprowadzenia nowej strategii na rynku komputerów przenośnych. Firma zamierza w znacznie większym, niż dotychczas stopniu wykorzystać procesory marki Intel. W przeciągu kilku miesięcy 90% notebooków marki ASUS korzystać będzie z platform Intela. Obecnie 70% sprzedawanych przez firmę laptopów ma procesor Intela, natomiast sercem pozostałych 30% urządzeń jest układ AMD. Biorąc pod uwagę, że ASUS posiada obecnie ponad 10% udziałów na rynku komputerów przenośnych, decyzja tej firmy oznacza dla AMD utratę ponad 2% rynku procesorów mobilnych na rzecz konkurencyjnego Intela. » czytaj dalej

IBM BlueGene liderem Green500


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 07:02
(4)Komentarzy (4)
Superkomputer IBM BlueGene plasujący się na pierwszym miejscu listy TOP500 - pięciuset najwydajniejszych superkomputerów na świecie, zdobył podobny laur na liście Green500. BlueGene uzyskał moc obliczeniową równą 280.6 Gigaflopów pobierając 1494 kilowatów energii, co przełożyło się na wydajność 187.79 megaflopów na wat. BlueGene został zarazem jedyną maszyną, której udało się przekroczyć próg efektywności równy 100 MFLOPS/W. Lista Green500 powstała z inicjatywy naukowców z Virginia Tech, i aby znaleźć się na jej szczycie należy skonstruować superkomputer zapewniający najlepszy stosunek wydajności do zużycia energii. » czytaj dalej

 
Czwartek 22 listopada 2007

Firefox 3.0 Beta1 dostępny


Autor: Zbyszek | 21:18
(6)Komentarzy (6)
Na stronach fundacji Mozilla pojawiła się już wersja testowa przeglądarki Firefox 3.0. Kompilacja oznaczona jest jako Beta1 i dostępna w 20 wersjach językowych, dla systemów operacyjnych Windows, Linux oraz Mac OS. Lista nowości wprowadzona w wersji 3.0 przeglądarki jest bardzo długa, i obejmuje min. nowy download manager z ochroną antywirusową, pełnoekranowy zoom oraz inteligentne foldery. Nowy Firefox ma także w znacznie mniejszym stopniu, niż wersja 2.0, prowadzić do defragmentacji danych w pamięci, i związanego z tym zjawiska "pożerania" coraz większej ilości megabajtów w miarę upływu czasu pracy przeglądarki. Aplikację można pobrać odwiedzając stronę fundacji.

Nowe karty pamięci Kingstona


Autor: Zbyszek | źródło: Hardspell | 21:07
Komentarzy (0)
Kingston wprowadza do sprzedaży nowe karty pomięci. Nowości mają przyciągać klientów wysokimi pojemnościami oraz efektownym wyglądem. Na wierzchniej stronie kart CompactFlash Elite Pro naniesiono ilustrację. Karty dostępne będą w wersjach o pojemności 2, 4, 8 i 16GB i cechować się mają prędkością odczytu wynoszącą 25 MB/s, natomiast zapis odbywać się z prędkością 20 MB/s. Miłośnicy fotografowania ucieszą się także dożywotnią gwarancją, jaką objęte zostaną nowe karty pamięci.

Sony: Tylko 2000 XEL-1


Autor: Zbyszek | źródło: DailyTech | 21:01
(6)Komentarzy (6)
Na początku grudnia w Japonii rozpocznie się sprzedaż telewizorów Sony XEL1 - pierwszych na świecie konsumenckich odbiorników TV posiadających matrycę wykonaną w technologii OLED. Telewizory te charakteryzują się przekątną ekranu wynoszącą 11 cali, rozdzielczością 960x540 pikseli, kontrastem 1,000,100:1 i grubością zaledwie 3mm. Będą nie tylko bardzo smakowitym kąskiem, ale jak się okazuje - również bardzo trudnym do zdobycia. Do końca bieżącego roku Sony zdoła wyprodukować zaledwie 2000 egzemplarzy XEL-1. Kupującym życzymy szybkiego biegu do sklepowych półek. Najlepiej jeżeli trenują już od dawna... » czytaj dalej

Asus 8800GT TOP


Autor: Zbyszek | 20:48
(4)Komentarzy (4)
Asus wprowadza do sprzedaży podkręconą edycję GeForce 8800GT. Karta EN8800GT TOP taktowana jest z częstotliwością 700MHz dla układu graficznego, 1750MHz dla jednostek Stream Processor, natomiast 512MB pamięci GDDR3 pracuje z zegarem 2000MHz (efektywnie). Dzięki zastosowaniu wydajnego systemu chłodzenia o nazwie Glaciator, temperatura układu graficznego jest do 7ºC niższa, niż w przypadku kart opartych o konstrukcję referencyjną, taktowanych standardowym dla GeForce 8800GT zegarem. Asus EN8800GT TOP ma pojawić się w sprzedaży niebawem. Cena nie została podana. » czytaj dalej

Abit i MSI z Intel X48


Autor: Przemysław Rel | źródło: Fudzilla | 18:59
(2)Komentarzy (2)
Firmy Abit i MSI zaprezentowały płyty główne korzystające z najnowszego chipsetu Intel X48, który od X38 różni się praktycznie tylko “oficjalną” obsługą magistrali FSB i pamięci DDR3 o prędkości 1600MHz. Abit IX48-MAX oddaje do dyspozycji użytkownika dwa sloty PCI-Express 2.0 x16 i jeden x4, sześć portów SATA i jedno złącze PATA, dźwięk w standardzie 7.1, gigabitową kartę sieciową, złącze FireWire oraz porty USB. MSI X48 Platinum jest niemal identyczna z modelem X38 Platinum różniąc się tylko zastosowanym chipsetem. W odróżnieniu od Abita, posiada cztery sloty PCI-Express – dwa w wersji 2.0 pracujące w standardzie x16 i dwa 1.0 x4. » czytaj dalej

R700: pierwsze fakty


Autor: Zbyszek | źródło: VR-Zone | 18:34
(16)Komentarzy (16)
Znane są już pierwsze informacje techniczne na temat chipu R700, będącego podstawą przyszłych wieloprocesorowych kart graficznych ATI. R700 będzie produkowany w procesie technologicznym 45 nanometrów. Pojedynczy chip ma mieć powierzchnię 72 mm2 i składać się będzie z około 300 milionów tranzystorów. Karty wykorzystujące jeden układ należeć będą do segmentu low-end, dwa R700 na jednym PCB posłużą do zbudowana kart segmentu mainstream, natomiast trzy chipy znajdą się w kartach kategorii performance. Karty z najwyższej półki będą wyposażone w cztery chipy.

Pamięci A-DATA DDR3 2000MHz


Autor: Zbyszek | 16:48
(1)Komentarzy (1)
Firma A-DATA zaprezentowała pamięci, które działają z efektywną częstotliwością 2000MHz. Moduły należą do serii Vitesta X i są pierwszymi seryjnymi pamięciami pracującymi z zegarem 2GHz. Tak wysoka częstotliwość uzyskiwana jest przy opóźnieniach rzędu 9-9-9-24. Do poprawnej pracy kości wymagają napięcia zasilania o wartości od 2.05 do 2.15V. Moduły będą sprzedawane w zestawach Dual Channel o łącznej pojemności 2GB (2x1GB). Cena jak i data pojawienia się nowych pamięci w sklepach, nie jest jeszcze znana.

Mysz w kształcie pistoletu


Autor: DYD | źródło: 4press/E.USB | 15:55
(2)Komentarzy (2)
Praca z komputerem czasami może być stresującym zajęciem. W takich przypadkach można spróbować rozładować stres używając G-Mouse - myszy komputerowej w kształcie pistoletu. Urządzenie, wyprodukowane przez firmę Solware jest idealną repliką prawdziwego pistoletu SIG Sauer P230. Zadania lewego klawisza myszy przejmuje spust, a prawy przycisk jest umieszczony na rękojeści, w miejscu, gdzie spoczywa środkowy palec. Mysz jest dostosowana zarówno dla osób prawo- jak i leworęcznych. » czytaj dalej

Gears of War - premiera PL 4/12


Autor: DYD | 15:52
(7)Komentarzy (7)
CD Projekt poinformował o przesunięciu daty premiery gry Gears of War na PC z 29 listopada na 4 grudnia. Powodem opóźnienia jest długi okres certyfikacji mastera. Związane jest to z tym, że gra Gears of War objęta jest programem Games for Windows, a to oznacza, że musi być poddana specjalnej weryfikacji, która gwarantuje m.in. bezproblemowe działanie programu. Gears of War to gra akcji, znana z konsoli Xbox 360, ukaże się w Polsce 4 grudnia, w sugerowanej cenie 129,90 zł.

John Carmack o PC


Autor: Przemysław Rel | źródło: Gamasutra | 14:20
(12)Komentarzy (12)
Przedwczoraj pisaliśmy o czynionych przez dużych producentów rozważaniach na temat rynku gier przeznaczonych dla PC, dziś w tej kwestii wypowiada się programista John Carmack, współzałożyciel id Software. Niestety, również on nie widzi sytuacji różowo i twierdzi, że jeśli ktoś planuje stworzyć dziś nową grę, spogląda na PC niejako przy okazji. Zauważa, że dawniej o wyższości komputera nad konsolą stanowiły rozgrywki sieciowe i powstające modyfikacje, co dziś jest możliwe na tzw. “next-genach” (choć z możliwością tworzenia modyfikacji można polemizować). Pan Carmack sądzi, że gatunkiem gier, który będzie wciąż dominował na PC to MMO, czyli produkcje w stylu World of Warcraft. » czytaj dalej

Ageia w rękach AMD?


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 11:03
(22)Komentarzy (22)
Ageia zajmująca się akceleracją obliczeń i fizyką w grach komputerowych, może zostać przejęta przez korporację Advenced Micro Devices. Jeden z szefów AMD, Richard Huddy, przyznał, że jego firma obecnie skupia się na budowaniu partnerskich relacji z Ageią, i jest nawet skłonna ją kupić, ale tylko za realną rynkową cenę. Obecnie wartość rynkowa Ageii może być znacznie zawyżona. Producent kart PhysX nie osiągnął oczekiwanego sukcesu, a same akcelatory z powodu braku wsparcia przez gry sprzedają się bardzo słabo. Sytuacja ta mogła by ulec znacznej poprawie pod sterami producenta kart graficznych ATI. » czytaj dalej

 
Środa 21 listopada 2007

Sterowniki AMD Catalyst 7.11


Autor: Przemysław Rel | źródło: game.amd | 21:26
(6)Komentarzy (6)
Firma AMD opublikowała najświeższe sterowniki Catalyst dla kart Radeon. Oprogramowanie w wersji 7.11 przynosi ze sobą głównie poprawki dotyczące stabilności m.in. w grach Bioshock, Lost Planet, World In Conflict, Doom 3, Hellgate London i Enemy Territory: Quake Wars. Dla osób grających w Crysis, firma AMD zaleca jednak korzystanie z udostępnionego kilka dni temu hotfiksu, który poprawia wydajność gry i usuwa kilka graficznych błędów. Najnowsze Catalyst'y dostępne są w wersjach dla systemów Windows XP/Vista oraz Linux i można je pobrać ze strony producenta.

XFX 8800GT Alpha Dog


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 19:42
(2)Komentarzy (2)
Firma XFX zamierza wprowadzić do sprzedaży zmodernizowane karty GeForce 8800GT. Największym zmianom poddany zostanie referencyjny system chłodzenia, który według firmy nie jest wystarczająco wydajny. Cooler otrzyma wentylator o większej średnicy, i nieco wyższy radiator. Dzięki temu znacząco zwiększy się powierzchnia oddawania ciepła jak i przepływ powietrza. Oprócz tego karta posiadać będzie płytkę PCB w kolorze czarnym. Częstotliwość taktowania układu graficznego wyniesie 625MHz, natomiast pamięć video pracować będzie z zegarem 1800MHz (efektywnie). Cena jak i data wprowadzenia XFX 8800GT Alpha Dog do sprzedaży nie jest jeszcze znana. » czytaj dalej

Noctua dla procesora


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 19:26
(5)Komentarzy (5)
Noctua wprowadza do sprzedaży nowy cooler, oznaczony symbolem NH-U12P. Nowość posiada cztery podwójne rurki Heat Pipe oraz radiator składający się z 36 cienkich aluminiowych listków. Całość przewiewana jest przez 120mm wentylator. Zaletą NH-U12P ma być wysokie umiejscowienie finów, przez co radiator nie będzie kolidował z nawet najbardziej rozbudowanymi systemami chłodzenia chipsetów i innymi elementami na płytach głównych. Cooler jest kompatybilny z podstawkami Socket LGA775 oraz AM2+ i AM2. Sugerowana cena wynosi 56.90 euro. » czytaj dalej

45nm procesory AMD bez opóźnień


Autor: Zbyszek | źródło: Fudzilla | 18:06
(8)Komentarzy (8)
Pierwsze procesory AMD wyprodukowane w procesie technologicznym 45 nanometrów, mają pojawić się w sprzedaży w drugiej połowie przyszłego roku. Będą to układy o nazwie kodowej Deneb, posiadające 6MB pamięci cache L3 i usprawnioną architekturę K10. Procesory mają współpracować z płytami głównymi wyposażonymi w gniazdo Socket AM2+ jak i starsze AM2. AMD wobec kłopotów z obecnymi 65nm procesorami K10 i ich bezsilnością w pojedynku z układami Core 2, zamierza skupić się na możliwie najszybszym wprowadzeniu 45nm procesorów. Jeżeli uda się zrealizować założenia, nowe układy pojawią się jeszcze przed zaplanowaną na koniec 2008 roku przez Intela premierą procesorów Nehalem.

Notebooki Alienware z GeForce 8800M


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 17:49
(3)Komentarzy (3)
Area-51 m17x oraz m15x to nowe komputery przenośne marki Alienware. Laptopy posiadają wyposażenie, którego pozazdrościć może im niejeden komputer stacjonarny. Urządzenia wyposażone zostały w procesor Core2 Extreme X7900 działający z częstotliwością 2.8GHz, 4GB pamięci RAM oraz dwa 320GB dyski twarde połączone w macierz RAID 0. Area-51 m17x posiada dwie karty graficzne GeForce 8800M GTX pracujące w trybie SLI, oraz wyświetlacz o przekątnej 17 cali i rozdzielczości 1920x1200 pikseli. Natomiast urządzenie noszące oznaczenie m15x, poza mniejszą 15 calową matrycą, wyposażone zostało w "tylko" jedną kartę graficzną. » czytaj dalej

AMD R700 układem wieloprocesorowym?


Autor: Przemysław Rel | źródło: Fudzilla | 10:53
(13)Komentarzy (13)
Serwis Fudzilla dotarł do informacji mówiącej, że zapowiadany przez AMD układ R700, mający zastąpić obecną linię opartą na różnych wariantach chipu R600, będzie składał się z co najmniej czterech GPU. Dlatego też karty Radeon HD3870 X2, oparte na R680 (czyli dwóch RV670), są dla firmy bardzo ważne – to od ich przyjęcia na rynku i występowania potencjalnych problemów zależy przyszłość następcy. Nie wiadomo jeszcze, czy podobne rozwiązanie zostanie zastosowane w G100 firmy Nvidia, jednak jest to prawdopodobne. Nowość spod znaku AMD spodziewana jest na połowę 2008 roku.

ASUS z chipsetem Intel G35


Autor: Przemysław Rel | źródło: OCWorkbench | 09:57
(2)Komentarzy (2)
Serwis OCW miał okazję zapoznania się z płytą główną P5E-VM HDMI firmy Asus. Korzysta ona z chipsetu Intel G35, z którym zintegrowano układ graficzny GMA X3500, który charakteryzuje się m.in. obsługą... DirectX 10, choć jest to bardziej ciekawostką przyrodniczą niż faktycznie użyteczną funkcjonalnością. Sama płyta jest zbudowana w formacie micro ATX (wymiary 24,4x24,4cm) i udało się na niej zmieścić cztery sloty DDR2 (obsługa prędkości 667/800MHz i pojemności do 8GB), złącze PCI-Express x16, dwa PCI-Express x1 oraz jedno PCI. Ponadto, na płycie znajdziemy sześć portów SATA i jedno złącze PATA, 12 portów USB i jedno firewire oraz 8 kanałowy dźwięk Realtec ALC883. Płyty główne z chipsetem G35 pojawią się w sklepach już w grudniu bieżącego roku.

Tanie i szybkie Kingstony


Autor: Zbyszek | 06:58
(4)Komentarzy (4)
Firma Kingston zaprezentowała nowe pamięci DDR2 z serii ValueRAM. Moduły o pojemności 512MB oraz 1GB cechują się częstotliwością taktowania 1066MHz, i przeznaczone są dla osób, które niskim kosztem chcą wyposażyć się w szybkie pamięci dla procesorów AMD Phenom. Kości pracują z opóźnieniami 7-7-7-20 na napięciu zasilania o wartości 1.8V. Nowości pojawią się w sprzedaży pojedynczo oraz w zestawach Dual Channel. Cena nie jest jeszcze znana.

 
Wtorek 20 listopada 2007

Ekskluzywne stanowisko gracza


Autor: DYD | źródło: Coolest Gadgets | 21:06
(12)Komentarzy (12)
HotSeats 723 Flight Simulator TRX Game Chair jest stanowiskiem dla gracza, które może spełniać niemal wszystkie oczekiwania użytkownika. W zestawie jest 23-calowy panoramiczny monitor LCD i komputer z procesorem Dual Core 1,8GHz. Gracz, który zdecyduje się na zakup, otrzyma także bezprzewodową klawiaturę i mysz Logitech. Całości dopełniają głośniki z subwooferem w systemie Dolby 5.1. Produkt wyposażono nawet w uchwyt na kubek. Zestaw jest zbudowany na ramie, wykonanej ze stali i aluminium. W razie konieczności, sprzęt można złożyć w celu zaoszczędzenia miejsca. » czytaj dalej

Seria pamięci Geil Dragon


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 17:29
(3)Komentarzy (3)
Geil zaprezentował nową serię pamięci DDR2, nazwaną Dragon Evo One. Seria obejmuje dwanaście zestawów Dual i Quad Channel, o pojemności od 2GB (2x1GB) do 8GB(4x2GB). Moduły należące do nowej serii mają pojemność 1 lub 2GB i oferują trzy poziomy wydajności. Najwolniejsze kości działają z częstotliwością 800MHz i opóźnieniami 5-5-5-15, kolejne oferują 800MHz przy opóźnieniach rzędu 4-4-4-12, natomiast "najszybsze" oferują częstotliwość 1066MHz przy opóźnieniach 5-5-5-15. Ponadto pamięci wyróżniają się specjalnym radiatorem, który, w przeciwieństwie do innych konstrukcji, ma zapewnić ich równomierną temperaturę. » czytaj dalej

Nowy Joybook BenQ


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 17:12
(6)Komentarzy (6)
BenQ poszerza linię komputerów przenośnych Joybook o nowy model R43. Urządzenie wprawdzie nie imponuje parametrami, ale wyróżniać ma się nowoczesną stylistyką i niską ceną. Za wyświetlanie obrazu odpowiadał będzie 14.1" panoramiczny ekran o rozdzielczości 1280x800 pikseli. Wewnątrz dopieszczonej przez stylistów obudowy znajdzie się procesor Core2 Duo T7100, 512MB pamięci RAM, chipset SIS oraz zintegrowany układ graficzny Mirage 3+. Do wyboru będzie dysk twardy o pojemności 80, 120 lub 160GB, a pamięć za dopłatą będzie można rozbudować do 2GB. Oprócz tego urządzenie posiada kartę Ethernet 100Mbit, moduł WiFi 802.11 b/g i czytnik kart pamięci 4in1. » czytaj dalej

Serwery wydajniejsze dzięki pszczołom


Autor: DYD | źródło: 4press/Neowin | 17:07
(3)Komentarzy (3)
Naukowcy z Georgia Institute of Technology opracowali system komunikacji, zainspirowany tańcem pszczół, który ma sprawić, że serwery internetowe będą wydajniejsze. Nowy system redukuje możliwość przeładowania serwera z powodu zbyt dużej liczby wysłanych zapytań. W testach, przeprowadzonych na rzeczywistym ruchu internetowym, „pszczela” metoda poprawiła efektywność o 4-25%. Craig Tovey, profesor z H. Milton Stewart School of Industrial and System Engineering powiedział, że przestudiował wydajność pszczół i omówił problem z Sunilem Nakrani, specjalistą od nauk komputerowych na uniwersytecie w Oxford. Dyskusja doprowadziła ich do wniosku, ze pszczoły i serwery internetowe mają do pokonania podobne bariery.

ETEN glofiish X600


Autor: DYD | 17:01
(1)Komentarzy (1)
ETEN glofiish X600 posiada telefon GSM, GPRS oraz EDGE do przesyłu danych bądź rozmów telefonicznych oraz moduł IEEE802.11 b/g pozwalający na łączność z publicznymi lub prywatnymi sieciami WiFi. Dla podróżujących użytkowników glofiish X600 oferuje funkcje GPS i TMC dzięki wbudowanemu nowoczesnemu obiornikowi GPS opartym na procesorze SiRF Star III. Wbudowana kamera cyrowa o rozdzielczości 2 Mpix została wyposażona w tryb Auto-Macro. ETEN glofiish X600 posiada najnowszą wersję systemu operacyjnego - Microsoft Windows MobileT 6.0. Sugerowana cena detaliczna brutto : 1649 PLN

Jednorazowe karty pamięci?


Autor: DYD | źródło: 4press/Engadget | 16:03
(9)Komentarzy (9)
Firma Sandisk prawdopodobnie rozważa możliwość wprowadzenia na rynek jednorazowych kart pamięci. Może o tym świadczyć fakt przeprowadzenia sondy na ten temat wśród własnych klientów. Najbardziej interesująca w tym wszystkim wydaje się być cena: karta o pojemności 1GB, co pozwala na zapisania około 400 zdjęć, ma kosztować 5,99$. Produkt ma być szeroko dostępny w takich miejscach, jak: sklepy, stacje benzynowe itd. Zainteresowane sprzedażą są już podobno sieci handlowe Wal-Mart i Walgreens. » czytaj dalej

HOMM V: Dzikie Hordy w styczniu


Autor: DYD | 15:10
Komentarzy (0)
CD Projekt informuje, że drugi dodatek do gry Heroes of Might and Magic V,
zatytułowany Dzikie Hordy, ukaże się na rynku w styczniu 2008 roku. Niestety prace przy lokalizacji przedłużają się i gra nie ukaże się w tym roku, jak to pierwotnie było planowane. Za opóźnienie CD Projekt wszystkich graczy bardzo przeprasza. W Dzikich Hordach gracz poprowadzi potężną armię Orków mającą w swych szeregach gobliny, cyklopy i potężne latające monstra Pao-kai. Do dyspozycji gracza oddane będzie 170 istot, które można wcielić do armii. » czytaj dalej

Przyszłości gier PC według producentów


Autor: Przemysław Rel | źródło: Bit-Tech | 11:40
(38)Komentarzy (38)
Wnioski producentów sprzętu komputerowego i gier są następujące: od kilku lat rynek pecetowy zmniejsza się, ustępując miejsca konsolom. Z tego powodu, podczas Nvidia GeForce LAN 4 w Kaliforni, firmy Intel, Nvidia, Microsoft, Electronic Arts oraz Crytek zastanawiają się co zrobić, aby tchnąć więcej życia w rozrywkę na komputerach osobistych i zwiększyć sprzedaż. Obecnie walka z konsolami odbywa się głównie na poziomie technologicznym – czyli tworzeniu gier takich, jak Crysis» czytaj dalej

 
Poniedziałek 19 listopada 2007

Zastrzyk gotówki dla AMD


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 21:42
(11)Komentarzy (11)
Mająca siedzibę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich firma Mubadala Development Company wykupiła 8,1% udziałów AMD, dzięki czemu producent min. kart graficznych i procesorów wzbogacił się o ponad 600 milionów dolarów. Transakcja polegała na sprzedaży 49 mln. akcji w cenie 12.70$, za łączną kwotę 622 mln. dolarów. Po odliczeniu kosztów transakcji, AMD otrzymało 608 milionów $ w gotówce. Kilka miesięcy temu, gdy firma znalazła się w poważnych tarapatach finansowych, jednym z środków zaradczych, oprócz sprzedaży obligacji, stało się poszukiwanie prywatnych inwestorów. Z oficjalną informacją prasową można zapoznać się klikając w ten link.

Będzie mobilna wersja RV670


Autor: Zbyszek | źródło: Fudzilla | 19:19
(5)Komentarzy (5)
AMD pracuje nad nową kartą graficzną przeznaczoną dla komputerów przenośnych. Karta formatu MXM posiadać będzie chip RV670, i ma być odpowiedzią na GeForce 8800M GTS i GTX z 65 nanometrowym chipem G92. Prawdopodobnie karta nie zdoła osiągnąć wydajności mobilnych GeForce, jednak ma pokonać konkurencję pod względem ceny do wydajności. Niskie zużycie energii zostanie osiągnięte poprzez obniżenie częstotliwości taktowania układu oraz napięcia go zasilającego, a także dzięki nowym systemom oszczędzana energii, które nie są dostępne w kartach Radeon HD3800. Data premiery mobilnej wersji RV670 nie jest jeszcze znana, prawdopodobny termin to I kwartał przyszłego roku.

HD-DVD 51GB zatwierdzone


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUP | 19:08
(22)Komentarzy (22)
Podczas odbywającego się zjazdu organizacji DVD Forum, zajmującej się min. ustalaniem i opieką nad standardami DVD, jednogłośnie zatwierdzony został nowy standard trójwarstwowych krążków HD-DVD. Zastosowanie trzeciej warstwy podnosi pojemność nośnika do 51GB, co daje pojemność większą niż w przypadku dwuwarstwowych płyt Blu-ray(50GB). Za wprowadzeniem trójwarstwowych płyt HD-DVD od dawna zabiegała Toshiba. Ponadto podczas obrad forum rozważana była sprawa kolejnego trójwarstwowego standardu, który dzięki zastosowaniu jednej warstwy w formacie DVD oraz dwóch HD-DVD, miałby połączyć oba te formaty.

Niebawem mobilne wersje G8800M


Autor: DYD | 16:59
(3)Komentarzy (3)
NVidia informuje, że niebawem na rynku będą dostępne notebooki wyposażone w nowe procesory graficzne z serii nVidia GeForce 8800M. Nowe procesory to GeForce 8800M GTX i GeForce 8800M GTS. "Jestem absolutnie zachwycony niesamowitą wydajnością notebooków wyposażonych w nowe układy GeForce 8800M GTX", powiedział Mark Rein, wiceprezes firmy Epic Games, twórców gry Unreal Tournament 3 i silnika gier Unreal Engine 3. "Te maszyny nowej generacji mogą idealnie obsłużyć grę Unreal Tournament 3 nawet w rozdzielczości HD 1920x1200. Zamawiam taki komputer!". » czytaj dalej

Aktualizacja testu Pendrive'ów 4GB


Autor: DYD | 16:41
(7)Komentarzy (7)
Nastąpiła mała aktualizacja "Testu 31 flashy PenDrive o pojemności 4GB". Dodaliśmy nową podstronę zawierającą test na płycie DFI na układzie nVidia nForce 680. Z uwagi, że kontroler USB2.0 w płytach z chipsetami NVidii może uzyskać inne wyniki, postanowiliśmy sprawdzić wydajność także na tym chipsecie. Przyrównaliśmy wyniki uzyskane na Intelu P35 z układem NForce 680. Jako model porównawczy, użyliśmy szybkiego sticka OCZ ATV Turbo. Oprócz tego testu, w opisie dołożyliśmy jeszcze jeden model: Kingston DataTraveler II Plus (Migo).

Nowa płyta ASRock z portem AGP


Autor: Przemysław Rel | źródło: Tech Connect | 15:11
(7)Komentarzy (7)
Firma ASRock wprowadza na rynek nową płytę główną o oznaczeniu ALiveDual-eSATA2 z podstawką Socket AM2, która poza złączem PCI-Express posiada także stare, dobre AGP. Efekt ten został osiągnięty dzięki zastosowanym chipsetom Nvidia nForce3 250 oraz ULi M1695. Ponadto, płyta wyposażona jest w cztery gniazda pamięci DDR2, obsługę Hypertransport 1.0, 4 porty SATA i jeden eSata, złącze sieciowe Ethernet oraz dźwięk w standardzie 7.1. Z pewnością płyta przyda się użytkownikom, którzy stopniowo wymieniają elementy komputera i chcą przez jakiś czas zachować kartę graficzną ze złączem AGP. Nie jest jeszcze znana cena nowości ani data pojawienia się jej na półkach sklepowych.

Nowe karty AMD ze średniej półki


Autor: Przemysław Rel | źródło: DigiTimes | 13:03
(1)Komentarzy (1)
Na początku przyszłego roku firma AMD planuje wprowadzić na rynek nie tylko dwuprocesorową kartę Radeon HD 3870 X2, ale także propozycję dla mniej wymagających użytkowników. Chodzi o układ RV635, który będzie wykonany w procesie 55nm i komunikował się z pamięcią za pośrednictwem 128-bitowej szyny danych. Nowe karty najprawdopodobniej otrzymają nazwę Radeon HD 3600 i dostępne będą w dwóch wersjach: Pro i XT (choć nazwa rynkowa najprawdopodobniej będzie tylko numeryczna, podobnie jak w przypadku serii 3800). Obie posiadać mają od 256 do 512MB pamięci, procesor tańszej wersji pracować będzie przy częstotliwości 600MHz, zaś droższej – 800MHz. Nie są jeszcze znane informacje na temat ilości procesorów strumieniowych ani ceny nowości. » czytaj dalej

Nowy Twinhead Stylebook


Autor: DYD | 13:00
(2)Komentarzy (2)
Twinhead ponformował o wprowadzeniu do sprzedaży nowego modelu notebooka: Stylebook H12V. Model H12V jest wyposażony w szeroki ekran 12.1" WXGA, 512 MB pamieci RAM, nagrywarkę DVD Super-Multi, dysk twardy o pojemności 80 GB oraz moduł łączności bezprzewodowej WLAN. Na płycie głównej znajduje się procesor VIA C-7M 1.6 GHz. Dodatkowo jest wyposażony w czytnik kart pamięci "4 in 1" i 24-bitowy układ High Definition Audio. Notebook Twinhead Stylebook H12V jest oferowany bez preistalowanego systemu operacyjnego. Mała waga - 1,85 kg - pozwala na w pełni mobilną pracę. Wszystkie Notebooki Twinhead, oferowane przez Unicom, objęte są 24 miesięczną gwarancją. Sugerowana cena detaliczna brutto: 1999 PLN. » czytaj dalej

AMD Phenom - premiera i... problemy


Autor: Przemysław Rel | źródło: hardocp | 11:23
(50)Komentarzy (50)
Dziś ma miejsce oficjalna premiera długo oczekiwanych nowych procesorów AMD Phenom. W tym roku miały pojawić się czterordzeniowe modele z oznaczeniami 9500, 9600 oraz 9700, pracujące odpowiednio z zegarem 2.2, 2.3 i 2.4GHz. Niestety, okazuje się, że w tym roku nie ujrzymy modelu 9700 ze względu na problemy z pamięcią cache, a dokładniej z modułem TLB (Translation Lookaside Buffer), zajmującym się buforowaniem tablicy stron pamięci RAM, co skutkowało zawieszaniem systemu przy 100% obciążeniu rdzeni. Niestety, problem nie jest łatwy do usunięcia i naprawiony zostanie w poprawionym rdzeniu o steppingu B3, który jednak nie jest jeszcze gotowy. Na półkach sklepowych pojawi się zatem na początku przyszłego roku wraz z jeszcze szybszymi modelami.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL