Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 23 stycznia 2004  
    

Test Hercules All-In-Wonder 9800SE


Autor: Kris | 23:55
(28)Komentarzy (28)
Do kart ATI z serii All-In-Wonder zawsze miałem słabość. Produkt niewątpliwie niszowy, ale dla miłośników tego specyficznego rozwiązania multimedialnego, jest jak niebezpieczna używka. Potrafi wywołać wieloletni nałóg. Tym razem niebezpieczeństwo jest jeszcze większe, bo po raz pierwszy karta oparta jest na układzie, którego wydajność blokowana jest sztucznie na poziomie sterowników.

Dzięki uprzejmości firmy ABCData (www.abcdata.pl) przedstawiam Hercules All-In-Wonder 9800SE. Zapraszam. » czytaj dalej

Relacja: Komputer Expo - 2004


Autor: Grosz | 23:45
(19)Komentarzy (19)
Dzień Targów Drugi (22.01.2004 godzina 10.00 - 13.00) XIX (moje własne wyliczenie, bo przecież ostatnie były XVIII) Narodowe (tu źródła podają różnie, nawet organizatorzy podają raz Narodowe, a innym razem Międzynarodowe) Targi Teleinformatyczne Komputer Expo - 2004. Na targi przybyło ponad 150 firm z dziewięciu krajów.

Mam nieodparte wrażenie déja vu (zjawisko polegające na przekonaniu, że wydarzenie lub sytuacje obserwowane po raz pierwszy już były widziane - déja vu - lub przeżywane - déja vécu. Może występować u ludzi zdrowych, ... - Upss!!!) » czytaj dalej

Miniaturowy odtwarzacz MPEG2


Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 19:16
Komentarzy (0)
Firma Canopus rozpoczęła sprzedaż nowego kompaktowego odtwarzacza plików wideo - MTPlayer - który wyposażony jest w 2,5-calowy dysk twardy. Cena urządzenia w Japonii wynosi 185 USD.

Ze względu na niewielkie rozmiary odtwarzacza (162x111x30mm), nie posiada on żadnego złącza PC, a łączność z komputerem zapewnia interfejs USB 2.0. Dodatkowo producent wyposażył sprzęt w czytnik kart pamięci flash CompactFlash, Memory Stick, Secure Digital/MMC i MicroDrive. Urządzenie można także bezpośrednio podłączyć do telewizora (NTSC/PAL). MTPlayer posiada także złącze VGA, S-Video, Composite oraz końcówki audio. Oprócz filmów, odtwarzacz obsługuje także formaty JPEG i MP3.

Restrukturyzacja w Kodaku


Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 19:01
Komentarzy (0)
Stopniowo porzucając produkty analogowe, w ciągu najbliższych 3 lat Kodak zwolni 15 tys. pracowników. Ma to pomóc firmie w zaoszczędzeniu 1,7 mld USD. Kodak wykupi też 41% brakujących firmie akcji Chinon Industries.

Obecnie Kodak zatrudnia 64 tys. osób i choć 5 lat temu liczba ta była o 22 tys. wyższa, to w planie naprawy przedsiębiorstwa zmniejszenie liczby zatrudnionych jest priorytetem. Ma to pomóc w podniesieniu rentowności firmy, która boleśnie odczuła spadek zainteresowania fotografią tradycyjną - zarówno sprzętem, jak i filmami (których produkcja jest coraz droższa ze względu na wzrost cen srebra). Dlatego firma wycofuje się ze sprzedaży aparatów analogowych w USA, Kanadzie i Europie Zachodniej. » czytaj dalej

Bezprzewodowy telewizor Sony


Autor: DYD | 12:24
(7)Komentarzy (7)
LF-X1 to nowy model telewizora LCD serii Airboard firmy Sony, który wyposażony jest w kartę Ethernet i dekoder MPEG-4. Nowy telewizor, który posiada 12,1-calowy ekran LCD, zintegrowany jest ze stacją bazową, do której sygnał przesyłany jest drogą bezprzewodową. W Japonii urządzenie trafi do sprzedaży 12 marca, a jego przewidywana cena to ok. 1400 USD. Jak podaje producent, LF-X1 to urządzenie czwartej generacji serii Airboard.

W odróżnieniu od modeli poprzednich, nowy telewizor posiada m.in. wbudowaną kartę Ethernet co pozwala na "całkowitą niezależność od miejsca przebywania". Urządzenia poprzedniej generacji umożliwiały odbiór sygnału TV w dowolnym miejscu domu, w oparciu o technologię WLAN, natomiast LF-X1 uwalnia użytkownika nawet od konieczności przebywania w domu. Po dołączeniu do nowego telewizora nagrywarki DVD użytkownik może także zapisywać oglądane programy telewizyjne. » czytaj dalej

Intel przyspiesza Celerony


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 12:08
(9)Komentarzy (9)
W tym roku, wraz z przejściem na 90-nanometrowy proces produkcyjny Celeronów, zegary taktujące te procesory doświadczą znacznego przyspieszenia. Dodatkowo, układy zostaną wyposażone w większą pamięć cache, szybszą magistralę systemową oraz technologię SSE3.

Jak wynika z planów Intela, pierwsze Celerony produkowane w technologii 90nm pojawią się na rynku w drugim kwartale tego roku i będą dostępne w trzech wersjach: z zegarem 2,53GHz, 2,66GHz i 3,06GHz. Natomiast już w drugiej połowie 2004r. odbędzie się premiera chipów z podstawką LGA775, oraz Celeronów pracujących z częstotliwością 3,20GHz. Uwzględniając fakt, że na rynku dostępność płyt głównych z Socketem T będzie dużo mniejsza niż z dotychczasowym Socketem 478, procesory Celeron (od modelu z zegarem 2,80GHz) będą dostępne w dwóch wersjach (478-pinowej i LGA775). Pod koniec tego roku zaplanowana jest natomiast premiera chipów Intel Celeron 3,33GHz, a za rok pojawią się procesory taktowane zegarem 3,46GHz. » czytaj dalej

Wistron coraz większy


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 12:02
Komentarzy (0)
Jeden z największych tajwańskich producentów kontraktowych, firma Wistron, przewiduje że w roku 2004 wyprodukuje aż o 75% notebooków więcej, niż przed rokiem.

Oznacza to, że firma planuje sprzedać aż 3,5 mln sztuk komputerów przenośnych. Tak duży wzrost ma być efektem nowych zamówień od 5 głównych klientów Wistrona: firm Dell, HP, Acer, IBM i Fujitsu Siemens. Aby sprostać popytowi, druga fabryka firmy zlokalizowana w chińskim mieście Kunshan (prowincja Jiangsu), zwiększy produkcję. Wistron planuje też budowę kolejnego zakładu produkcyjnego w Chinach. » czytaj dalej

 
Czwartek 22 stycznia 2004

Mozilla PL 1.6 dla Windows i Linuksa


Autor: DYD | źródło: e-mail | 23:19
(3)Komentarzy (3)
Od Adama otrzymaliśmy info, że serwerze mozillapl.org dostępne jest aktualne stabilne wydanie MozilliPL 1.6, aplikacji internetowej, przygotowanej na bazie kodu źródłowego Mozilli, która zawiera wszystkie podstawowe komponenty (przeglądarkę, program pocztowy, edytor stron www oraz dodatki) w jednym pakiecie. Udostępniane są pełne wersje aplikacji dla systemów: Windows (9,3 MB) oraz Linux (14 MB).

Nowy Amilo Fujitsu Siemens Computers


Autor: DYD | źródło: FSC | 14:55
(3)Komentarzy (3)
Nowy notebook wprowadzony do oferty przez Fujitsu Siemens Computers jest modelem klasy podstawowej przeznaczonym dla użytkowników profesjonalnych oraz małych i średnich firm. Nowe Amilo PRO V1000 jest dostępny w dwóch wersjach konfiguracyjnych.

W zależności od wymagań klient może wybrać moc procesora (Mobile Intel Celeron 2.40 GHz lub Mobile Intel Pentium 4 2.20 GHz), wielkość matrycy (wyświetlacz 14.1" XGA TFT, 1024 x 768 lub 15.1" XGA TFT, 1024 x 768), pojemność dysku twardego (30 GB lub 40 GB UDMA 100) oraz rodzaj systemu operacyjnego (Windows XP Home lub Professional). Oba modele są wyposażone w ergonomiczną klawiaturę, wbudowany modem i LAN. Za grafikę odpowiedzialny jest układ Intel 852GML, bateria litowo-jonowa pozwala na pracę do 3 godzin. Gwarancja wynosi 24 miesiące. Cena uboższej konfiguracji wynosi 4286zł + VAT, tej drugiej - 5836 zł + VAT.

Kabel ... z własnym zasilaniem


Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 14:10
(2)Komentarzy (2)
Firma Melco, właściciel marki Buffalo , wprowadziła na rynek przydatne urządzenie. Jest to kabel USB 2.0 dla zewnętrznych nośników danych, który posiada własny akumulator. W trakcie normalnej pracy akumulator jest ładowany, a w przypadku braku zasilania urządzenie podtrzymuje napięcie. Kabel ten może być przydatny przy pracy z kilkoma urządzeniami USB i wydaje się być niezwykle kusząca propozycją dla właścicieli notebooków.

Pomimo wbudowanego akumulatora kabel jest bardzo lekki, waży zaledwie 50g, a jego długość wynosi 50cm. Urządzenie trafi do sprzedaży pod koniec miesiąca w cenie 25 USD.

Zintegrowany wyświetlacz LCD do komórek


Autor: DYD | źródło: 4press / AsiaBizTech | 12:04
Komentarzy (0)
Firma Sony opracowała nowe niskotemperaturowe wyświetlacze LCD dedykowane dla telefonów komórkowych, w których układy sterujące są zintegrowane z panelem. Urządzenia wykorzystują technologię system-on-glass (SOG). To pierwszy przypadek, w którym Sony zastosowało technologię SOG do podzespołów stosowanych w telefonach komórkowych. Dotychczas, od października 2002r., firma produkowała tylko 3,8-calowe panele tego typu, a obecnie Sony opracowało dwa nowe wyświetlacze - ACX522 o przekątnej 2,3-cala i ACX525 o przekątnej 2,9-cala.

Obydwa panele mogą wyświetlać 260 tys. kolorów. Urządzenie ACX522 będzie wykorzystywane w produktach wyświetlających obraz w rozdzielczości QVGA, zaś drugi model będzie dedykowany dla produktów SlimQVGA. Na każdym z paneli znajduje się około 500 tys. bramek logicznych. Model ACX522 zasilany jest napięciem 2,9V, zaś ACX525 2,75V. Nominalne zużycie energii obydwu wyświetlaczy to 25mW. » czytaj dalej

Demo gry 'fps' Far Cry


Autor: DYD | źródło: AVault | 10:17
(18)Komentarzy (18)
Zapowiadany już od dłuższego czasu 3D shooter typu first-person zatytułowany Far Cry jest już do przetestowania! A to dzięki wypuszczeniu ogromnego dema - jego waga to prawie pół gigabajta - dla pojedynczego gracza zawierającego jedną mapkę "The Fort". Warto sprawdzić co przygotował zespół Crytek, gdyż Far Cry jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier FPP w tym roku. Wydawcą tej gry będzie Ubi Soft. Engine gry - CryENGINE - odpowiedzialny jest za dynamiczne oświetlenie, realistyczne zachowanie się przedmiotów, reakcje ciał przeciwników na strzały (np. strzał w kolano powoduje 'potknięcie się' i dopiero upadek), wymodelowane postaci i foto-realistyczne krajobrazy.

Demo można pobrać m.in. z serwisów: 3DGamers.com, AVault lub GamerShell (waga: 496 MB). Rekomendowana do płynnej gry jest specyfikacja w postaci: szybkiego układu 3D, procesora 2GHz i 512MB RAM. Posiadacze Nvidii muszą zainstalować sterownik Forceware v53.03 lub nowszy, zaś właściciele ATI powinni skorzystać ze sterowników Catalyst v3.9 i w górę. Więcej informacji o grze na oficjalnej stronie www.farcry-thegame.com.

Nowe karty Kingston Hi-Speed Elite Pro


Autor: DYD | źródło: Kingston | 09:56
(2)Komentarzy (2)
Firma Kingston ogłosiła wprowadzenie na rynek kart pamięci SecureDigital (SD) serii Elite Pro o pojemnościach 128 MB oraz 256 MB. Karty SD to najnowsze produkty firmy Kingston uzupełniające jej ciągle wzbogacaną ofertę w dziedzinie pamięci cyfrowych. Karta SD, mimo iż przypomina wielkością znaczek pocztowy i waży zaledwie około dwóch gram, umożliwia transfer danych w pakietach 4-bitowych z prędkością do 10 Mb/s - 5 razy szybciej niż przy użyciu standardowych kart SD (standardowe karty SD umożliwiają transfer danych w porcjach 1 bitowych). Karta SD wyposażona jest w rozbudowane zabezpieczenie kryptograficzne celem ochrony danych chronionych prawem autorskim i może być używana w najnowszych urządzeniach kompatybilnych ze standardem SD, takich jak urządzenia PDA, cyfrowe aparaty fotograficzne, cyfrowe kamery video oraz odtwarzacze MP3.

Karty pamięci Hi-Speed SD serii Elite Pro są już dostępne, a sugerowana przez producenta cena detaliczna wynosi 90 EUR za kartę 128 MB (SD/128-S) oraz 142 EUR za kartę 256 MB (SD/256-S). Karty SecureDigital firmy Kingston są indywidualnie testowane oraz objęte pięcioletnią gwarancją i programem bezpłatnej pomocy technicznej.

Logitech kontynuuje wzrost finansowy


Autor: DYD | źródło: Logitech | 09:51
Komentarzy (0)
Logitech zaprezentował najświeższe wyniki finansowe za ostatni kwartał roku 2003 zakończony 31 grudnia (FY04Q3). Sprzedaż wzrosła do sumy 410 mln USD czyli o 16% więcej w porównaniu z taki samym kwartałem roku poprzedniego (352 mln USD). Wzrosła tym samym średnia marża z 31.5% (FY04Q2) do 34.3% (FY04Q3). Zysk operacyjny wyniósł 65,3 mln USD i był o 29% wyższy niż rok temu (50,8 mln USD). Osiągnięty zysk netto zamknął się kwotą 66,8 mln USD (1,35 USD na akcje) i był o 65% większy niż w roku poprzednim (40,4 mln USD, 0.80 USD na akcje).

Sprzedaż produktów OEM Logitech była kontynuowała wzrostem o 39%. Duży wpływ miało na to zawarcie porozumienia i sprzedaży kamer do produktu Sony, jakim jest EyeToy dla konsoli Playstation 2. Sprzedaż produktów retail wzrosła o 12% i została wywołana głównie dużą sprzedażą i umocnieniem się Logitech na rynku jako producenta wysokiej jakości głośników oraz innych produktów z grupy audio. Na wzrost miała wpływ również większa sprzedaż kamer internetowych, produktów z grupy urządzeń wskazujących oraz produktów dla graczy (PC i konsole).

 
Środa 21 stycznia 2004

"Płaski" Pentium 4 EE?


Autor: R4v | źródło: x-bit labs/Inquirer | 19:01
(5)Komentarzy (5)
Intel rozważa możliwość produkcji procesora Pentium 4 Extreme Edition w obudowie LGA775. Wcześniej jednak pojawi się model dla Socket478. Wersja 3.4GHz pojawi się oficjalnie w lutym. Podobnie jak poprzednik, będzie on wyposażony w 2MB pamięci cache L3. Będzie to prawdopodobnie ostatni model z jądrem Gallatin, ze względu na ograniczenia technologii 0.13 mikrona. Jeżeli pojawi się model dla gniazda Socket T, będzie on prawdopodobnie taktowany właśnie zegarem 3.4GHz. Nie wiadomo czym miałby się kierować Intel, wypuszczając taki model. Firma najprawdopodobniej będzie chciała w ten sposób zachęcić potencjalnych klientów do przesiadki na nową platformę. Tymczasem w Sieci pojawiły się już zdjęcia procesora z jądrem Prescott w obudowie LGA775. Fotografie przedstawiają Pentium 4 2.8E z pamięcią cache L2 o pojemności 1MB. Zdjęcia, w tym także gniazda na płycie można zobaczyć tutaj.

Pioneer przedstawia nową nagrywarkę DVD


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 18:47
(1)Komentarzy (1)
Japoński oddział firmy Pioneer dzisiaj oficjalnie zaanonsował wiadomość o wypuszczeniu na rynek nowego napędu optycznego do nagrywania płyt CD/DVD. Ukażą się dwie wersję wewnętrznego napędu, różniące się kolorystycznie: model DVR-A07-J (biały) oraz DVR-A07-J-BK (czarny). Nowa nagrywarka japońskiej firmy Pionner ma charakteryzować się szybkimi osiągami i cichą pracą. Nowy model ma być dostępny w Japonii od lutego b.r., zaś masowa produkcja tej nagrywarki ma osiągnąć liczbę 10000 sztuk miesięcznie.

Nagrywarka DVD posiada możliwości nagrywania z prędkością 8x płyt DVD±R oraz 4x krążków DVD±RW. Możliwe jest odtwarzanie płyt DVD-RAM. Ogłoszony napęd posiada również zestaw technologicznych cech, takich jak: Liquid Crystal Tilt Compensator, Smart Laser Driver, Ultra Dynamic Resonance Absorber, Distributed Defect Real Management System, Precision Recording Technology i innych, usprawniających pracę napędu. Wymiary napędu wynoszą 148x42.3x198mm, a waga - 1.1 kg. Wersja pudełkowa tej nagrywarki będzie zawierać oprogramowanie MovieWriter Advance, VideoStudio 7 SE, RecordNow oraz WriteDVD. Pełna specyfikacja w dalszej części. » czytaj dalej

Bezprzewodowe technologie Intela


Autor: DYD | 18:34
(1)Komentarzy (1)
Podczas dorocznego sympozjum Wireless Communications Association (WCA), Sean Maloney - wiceprezes Intela i dyrektor generalny Intel Communications Group - przedstawił bezprzewodowe technologie szerokopasmowe, które pomogą pięciu miliardom ludzi uzyskać dostępu do Internetu.

Sean Maloney przedstawił plany Intela dotyczące współpracy z liderami branży. Efektem wspólnych prac będzie znaczące obniżenie kosztów i popularyzacja szerokopasmowych technologii bezprzewodowych, takich jak 802.11 w sieciach lokalnych WLAN oraz 802.16 w sieciach metropolitarnych WMAN. Najnowsze rozwiązania bezprzewodowe pozwolą na gwałtowny wzrost liczby użytkowników Internetu, zwłaszcza na rynkach rozwijających się, takich jak Chiny, Indie czy Ameryka Łacińska. » czytaj dalej

Z zatkanymi uszami lepiej słychać


Autor: DYD | źródło: 4press / Yahoo | 18:34
(8)Komentarzy (8)
Od stycznia w Japonii sprzedawany jest pierwszy telefon komórkowy, który pozwala usłyszeć dźwięki po przyłożeniu go do głowy. Producentem telefonu TS41, który wykorzystuje kości czaszki jako nośnik dźwięków, jest firma Sanyo. Urządzenie spotkało się ze znacznym entuzjazmem ze strony Japończyków, którzy dzięki niemu będą mogli wyraźniej słyszeć swoich rozmówców na "zatłoczonych" szumem ulicach miast.

Nowy telefon wyposażony jest w rozwiązanie "Sonic Speaker", które transmituje dźwięki w formie wibracji od czaszki do ucha wewnętrznego. Kluczowa kwestią w przypadku korzystania z tego telefonu jest zatkanie ucha, co pozwala na wyeliminowanie zewnętrznego hałasu. Przykładając telefon do głowy i zatykając np. lewe ucho, użytkownik słyszy wewnętrznie swojego rozmówcę lewą stroną. » czytaj dalej

RightMark Audio Analyzer 5.3


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 18:21
Komentarzy (0)
Dzisiaj ukazała się nowa wersja programu do testowania kart dźwiękowych. RightMark Audio Analyzer to aplikacja, która umożliwia w prosty sposób zmierzyć najważniejsze parametry układu dźwiękowego zainstalowanego na karcie. Mierzone są takie parametry, jak odstęp sygnału od szumów, dynamika, charakterystyka częstotliwości czy separacja kanałów stereo. Więcej informacji o programie oraz dokładny opis jego możliwości znajdziecie na oficjalnej stronie audio.rightmark.org. Najnowsza wersja 5.3 posiada kilka zmian i poprawek. RightMark Audio Analyzer w wersji 5.3 dla systemów Microsoft Windows 2000, XP, 95/98/98SE/ME można pobrać stąd (480 KB).

Kolekcjonerski zestaw gadżetów TPC oddany


Autor: DYD | 18:01
(3)Komentarzy (3)
Aukcja zakończona pozytywnie, a więc czas kolekcjonerski, jedyny w swoim rodzaju, zestaw gadżetów TwojePC.pl wręczyć zwycięzcy aukcji! Właśnie przed paroma chwilami nastąpił osobisty odbiór paczki gadżetów, jakie wystawiliśmy na naszej aukcji podczas uroczystego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękuje wszystkim licytującym, a w szczególności oczywiści zwycięzcy aukcji - Robertowi - za chęć pomocy w tym słusznym celu. Cieszymy się, że mogliśmy coś dać w tej akcji od redakcji. Mamy także nadzieje, że zestaw gadżetów spodoba się Robertowi, gdyż na razie zobaczył jedynie szarą paczkę... rozpakuje zapewne w domu.

Dobre rokowania dla LCD


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 17:49
Komentarzy (0)
Według prognoz firmy iSuppli, światowy rynek wyświetlaczy LCD osiągnie w roku 2004 wartość 47 mld USD. W stosunku do ubiegłego roku oznacza to wzrost o 32%.

Jeśli przewidywania analityków sprawdzą się, branża LCD podtrzyma, a nawet zwiększy dynamikę wzrostu z lat ubiegłych - rok 2003 był bowiem dla branży LCD lepszy od roku 2002 o 27,9%. W tym roku obok tradycyjnych motorów wzrostu, czyli rosnącego zapotrzebowania na ekrany dla notebooków i monitory LCD, istotną rolę odegra trzeci czynnik: większa sprzedaż paneli o dużych przekątnych, wykorzystywanych w telewizorach LCD. Zainteresowanie rynku telewizorami LCD rośnie szczególnie od chwili, kiedy takie produkty wprowadziła do swojej oferty firma Dell. W tym roku wzrośnie również popyt na najmniejsze ekrany LCD, wykorzystywane w aparatach cyfrowych i telefonach komórkowych. » czytaj dalej

Nowy chip dla HDTV


Autor: DYD | źródło: 4press / EETimes | 17:48
(1)Komentarzy (1)
Samsung Electronics opracował nowy układ elektroniczny, dedykowany do telewizorów HDTV i urządzeń set-top box. Nowy układ zawiera dekoder MPEG2 S5H2010 oraz procesor do obróbki sygnału cyfrowej telewizji S3C2800. Rozwiązanie to już znalazło zastosowanie w urządzeniach dedykowanych na koreański rynek, m.in. w 55-calowym projekcyjnym telewizorze HDTV, czy bezprzewodowych odbiornikach HDTV i LCD, dedykowanych na rynek podstawowy i średni.

Nowy chip integruje wszystkie główne funkcje, kluczowe dla HDTV, zapewniające wysoką jakość obrazu. Urządzenie zapewnia graficzny interfejs użytkownika dla cyfrowych wyjść 1080i, 720p i 480pm, nie obsługuje natomiast 1080p, które staje się obecnie standardem dla wysokiej klasy telewizorów HD. Układ Samsunga łączy w sobie rdzeń 200MHz procesora RISC ARM920T, z dekoderem MPEG2, demultiplekserem, procesorem grafiki 2D, oraz dekoderem NTSC/PAL. Chip jest zgodny z interfejsem smart card i PCI. » czytaj dalej

Muzeum Nośników Danych otwarte


Autor: DYD | 17:13
(5)Komentarzy (5)
Dziś, w samo południe na Targach Komputer Expo 2004 otwarte zostało pierwsze w Polsce muzeum, którego eksponatami są najstarsze i wyjątkowe nośniki danych. Ekspozycja po raz pierwszy pokazana została na stoisku MBM Ontrack - pomysłodawcy muzeum. Zbiory liczą ponad sto twardych dysków i innych nośników pamięci. Podczas tegorocznych Targów Komputer Expo zaprezentowanych zostało 20 najbardziej interesujących eksponatów.

W muzeum można zobaczyć m.in. pamięć ferrytową z 1970 roku, która spełniała zadania dzisiejszych pamięci RAM. Każdy ferromagnetyczny rdzeń, z którego składała się pamięć mocowano na płytce, a jego uzwojenia szyto igłą. Prócz pamięci ferrytowej w muzeum prezentowane są karty perforowane z 1978 roku stosowane w komputerach IBM S/360, Odra oraz RIAD JS-R32, węgierskie dyskietki ośmio calowe, czy taśmy magnetyczne stosowane w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. » czytaj dalej

Dobry kwartał AMD


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 16:02
(2)Komentarzy (2)
Advanced Micro Devices zanotowało w czwartym kwartale ubiegłego roku wpływy na poziomie 1,2 mld USD - aż o 76% wyższe, niż w analogicznym okresie roku 2002. Wzrost sprzedaży procesorów i pamięci flash sprawił, że zyski firmy zdecydowanie przerosły oczekiwania analityków i wyniosły 43 mln USD (12 centów na akcję).

Ostatni kwartał roku 2003, który firma zamknęła 28 grudnia, był dla AMD naprawdę dobry. Producent zanotował zyski, a należy przypomnieć, że rok wcześniej AMD poniosło straty w wysokości 855 mln USD. Wyniki finansowe AMD zaskoczyły specjalistów: z sondy przeprowadzonej przez firmę Thomson (dawniej First Call) wśród 27 analityków wynika, że na Wall Street spodziewano się zysku na poziomie 4 centów na akcję. Akcjonariusze otrzymali więc od firmy spóźniony, ale bardzo miły gwiazdkowy prezent. Zwłaszcza, że są to pierwsze zyski AMD od drugiego kwartału 2001. » czytaj dalej

Nagrody Vaporware rozdane


Autor: R4v | źródło: Wired | 13:41
Komentarzy (0)
Wired News przyznało po raz siódmy nagrody Vaporware. Są one przyznawane za programy i sprzęt, które miały pojawić się w 2003 roku, a z jakichś powodów się to nie udało. Dostają ją także "wirtualne" produkty, których nikt na oczy nie widział. Po raz kolejny listę zdominowały gry. W czołówce plasuje się Valve, którego dwa produkty zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach, a kolejny ma coraz gorszą opinię. Najlepszy okazał się jednak trzeci rok z rzędu 3DRealms z, jak łatwo się domyślić, Duke Nukem Forever. W szóstym roku produkcji tytuł zgarnął 50% ogólnej liczby głosów! Za te osiągnięcia gra otrzymała w tym roku nagrodę honorową "Lifetime Achievment Award". O dziwo, ID Software i jego Doom III nie zdobył tyle głosów, aby zdobyć nagrodę. Firma straciła głosy najprawdopodobniej z powodu braku obietnic gruszek na wierzbie. Już w zeszłym roku ID przesunęło datę premiery na początek 2004 roku. Doom III ma jednak wciąż szansę na nagrodę przyszłoroczną. Póki co pierwsze miejsce zajął główny konkurent, czyli Half Life 2, którego premiera przesuwa się coraz bardziej, W kategorii systemów operacyjnych nagrody trafiły do SCO, za skradziony kod, którego nikt nie widział i do Microsoftu za przesunięcie terminu wypuszczenia systemu Longhorn. Wyróżnienia przyznano także broni masowej zagłady prezydenta Busha i minikomputerowi Oqo. Pełna lista nagrodzonych znajduje się tutaj.

 
Wtorek 20 stycznia 2004

Komputer EXPO edycja '04


Autor: DYD | 22:25
(3)Komentarzy (3)
W dniach 21 - 24 stycznia 2004 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbywać się będą targi Komputer EXPO 2004, organizowane przez Zarząd Targów Warszawskich Biura Reklamy S.A. Na targach prezentowana będzie oferta ponad 120 firm. Na swoje stoiska zapraszają prezentujący nowości rynkowe dystrybutorzy sprzętu komputerowego i oprogramowania, firmy zajmujące się tworzeniem infrastruktury informatycznej, integratorzy systemów oraz dostawcy rozwiązań informatycznych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Więcej informacji na oficjalnej stronie www.komputerexpo.com.pl. Nasza relacja z Expo 2003 znajduje się tutaj.

"Szybka" Belinea TFT 101735


Autor: DYD | 17:50
(5)Komentarzy (5)
Belinea 101735 to najszybszy wyświetlacz TFT w ofercie MAXDATA o przekątnej ekranu 17 cali / 43,18 cm. Czas reakcji matrycy 16 ms sprawia, że animacje wideo i wymagające aplikacje multimedialne są wyświetlane bez najmniejszych problemów. Monitor charakteryzuje się kontrastem 450:1 i jasnością 250 cd/m2. Jakość obrazu może być jeszcze wyższa, gdy wykorzystamy możliwość transmisji cyfrowej. Cena Belinea 101735 to 1944 PLN netto (2372 PLN brutto). Monitory są objęte 36-miesięczną gwarancją (gwarancja obejmuje również panel i świetlówkę). Podstawowe dane techniczne: rozdzielczość nominalna 1280 x 1024, plamka pion/poziom - 0,264 x 0,264, kąt widzenia poziom / pion - 140° / 120°, czas reakcji matrycy wł / wył - 4 ms / 12 ms, wejście analogowe + cyfrowe, wyposażenie - głośniki, TN-Panel, Lift, certyfikaty (wybrane) - TCO03, ISO-13406-2 II.

Intel obniża ceny


Autor: R4v | źródło: DigiTimes/The Register | 16:51
Komentarzy (0)
Niespodziewanie Intel postanowił przyspieszyć cięcia cen procesorów Pentium 4. Jak podaje DigiTimes, powinny one nastąpić 1 lutego, czyli dwa tygodnie przed planowanym terminem. Niestety, redukcja dotyczy tylko modeli taktowanych zegarem 2.8GHz. Wersja z Hyper-Threading potanieje o 18.3% (do $178), natomiast "zwykły" model potanieje o 15.5% (do $163). Oznacza to zrównanie ceną z wersją 2.6GHz. Można się jednak spodziewać kolejnej obniżki już 15 lutego. Obniżki są przygotowaniem do wprowadzenia układów z rdzeniem Prescott. Dostępny on będzie w wersjach 3.4, 3.2, 3.0 z HT oraz w wersji 2.8, zarówno z HT, jak i bez. Nowy procesor ma kosztować odpowiednio $637, $417, $278, $218 i $193. Takie są też ceny aktualnie sprzedawanych modeli z jądrem Northwood. W związku z agresywną kampanią Intela na rzecz Prescotta, zostaną one prawdopodobnie na takim samym poziomie.

Powietrzny Internet


Autor: R4v | źródło: The Register | 16:47
(8)Komentarzy (8)
Naukowcy z uniwersytetu w York w Wielkiej Brytanii rozpoczęli badania nad szerokopasmowym dostępem do Internetu, z wykorzystaniem statków powietrznych. Projekt Capanina, o budżecie 5.6 miliona euro, zakłada zbudowanie "satelitów": sterowców lub samolotów zasilanych energią słoneczną, nazwanych High Altitude Platforms (HAP) i umieszczenie ich na wysokości 20km. Projekt ma zapewnić użytkownikom w zasięgu działania transfer do 200 razy szybszy niż powszechnie stosowany ADSL (np. Neostrada). Co więcej, nowe rozwiązanie ma być także tańsze niż obecnie stosowane technologie. Badania mają udoskonalić komunikację radiową, zwłaszcza zmniejszyć opóźnienia oraz poprawić zarządzanie dostępnymi zasobami. Dla HAP będą także opracowane sterowane anteny kierunkowe. Pierwszym celem projektu jest zapewnienie łączy szerokopasmowych wiejskim terenom w Europie. Grupa badaczy ma nadzieję, że uda jej się tego dokonać w ciągu czterech lat. Kolejnym krokiem będzie podłączenie do Internetu pociągów. Do tego celu będą wykorzystane wspomniane już anteny kierunkowe, śledzące poruszający się obiekt. Wiecej informacji można znaleźć na stronie projektu.

Aficio dla firm


Autor: Anitka | 15:38
Komentarzy (0)
Ricoh rozszerza ofertę urządzeń wielofunkcyjnych o Aficio 2232C i Aficio 2238C, które łączą funkcje kopiarki, drukarki, faksu i skanera sieciowego w jednym urządzeniu. Oferując prędkość druku 32-38 stron na minutę, a w kolorze - 24-28 stron na minutę, przeznaczone są dla biur, gdzie potrzebna jest wydajna czarno-biała drukarka, oraz czasem szybki wydruk kolorowy.

Funkcje dziurkowania, zszywania i tworzenia broszur pomagają nadać dokumentom żądany wygląd. Wersja standardowa oferuje tryby dwustronnego drukowania i kopiowania, przy czym charakteryzują się one taką samą prędkością pracy, jak tryby jednostronne. Funkcja multi-bin tray (tace dedykowane do poszczególnych aplikacji) pozwala oddzielić różne rodzaje dokumentów, np. faksy i wydruki. » czytaj dalej

Codec 7.7f (DivX pack)


Autor: DYD | 15:27
(8)Komentarzy (8)
Na tej stronie został zamieszczony nowy pakiet kodeków, które zapewniają swobodne odgrywanie filmów DiVX zapisanych w różnych wersjach. Codec 7.7f to pakiet najnowszych kodeków, w skład których weszły: DivX Pro 5.1.1 Codec Full, XviD MPEG-4 Codec (16/07/03) Nic's Build, Ligos Indeo, XP Codec 5.2820.15.58, AC3Filter 0.70b (rc2), Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 DirectShow Decoder 1.9.0.311, Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 ACM Codec 1.9.0.305, Ogg Vorbis DirectShow Filter 0.9.9.6, Ogg Vorbis DirectShow Filter Decoder 1.0b6, Ogg Vorbis Audio ACM Codec 0.0.3.6, DivX AntiFreeze 0.4. Wersja pod Windows 9X/ME lub XP/2000 można pobrać ze strony autora. Pakiet waży trochę ponad 3MB. Pakiet zawiera wszystkie niezbędniki w jednym miejscu, zaawansowany i przejrzysty instalator oraz brak reklam i programów "szpiegujących".

Zaawansowany zestaw 7.1 od Creative


Autor: DYD | źródło: Creative | 15:11
(1)Komentarzy (1)
Creative poinformował o wprowadzeniu dekodera DDTS-100 a także zestawu głośnikowego Creative Inspire TD7700 7.1 wyposażonego w dekoder DDTS-100, który może być jednostką sterującą domowym zestawem audio. Wyposażony jest w zestaw analogowych i cyfrowych złączy. Wbudowane są takie dekodery standardów kodowania dźwięku, jak Dolby Digital, DD EX, DTS i DTS ES. Dzieki systemom Dolby ProLogic II i DTS Neo:6, które cyfrowo przetwarzają sygnał, dekoder DDTS-100 zapewni dźwięk wielokanałowy także ze źródeł stereofonicznych. Użytkownicy, których komputery przetwarzają samodzielnie dźwięk przestrzenny, mogą przesyłać sygnał bezpośrednio do głośników dzięki funkcji "pass-through", zaś pozostałe złącza dekodera wykorzystać do podłączenia sprzętu multimedialnego. Dekoder może współpracować z aktywnymi głośnikami firmy Creative w konfiguracji zarówno 5.1, 6.1 jak i 7.1 a także wzmacniaczami Hi-Fi z wejściem wielokanałowym.

Dekoder Creative DDTS-100 dostępny jest od połowy stycznia w cenie 150 USD + VAT (ok. 695 PLN brutto), głośniki Creative Inspire TD7700 7.1. (zawierające dekoder DDTS-100) w cenie 301 USD + VAT (1395 PLN brutto).

Nowy interfejs sieciowy Intela


Autor: DYD | źródło: Intel | 14:57
(1)Komentarzy (1)
Intel zaprezentował interfejs sieciowy Intel PRO/Wireless 2200BG umożliwiający bezprzewodową łączność sieciową w standardach 802.11b i 802.11g. Nowa technologia zapewni wzrost wydajności sieciowej notebooków z technologią mobilną Intel Centrino. Intel PRO/Wireless 2200BG to standardowe, legitymujące się certyfikatem Wi-Fi rozwiązanie WLAN umożliwiające bezprzewodową transmisję danych z prędkością do ok. 54 milionów bitów na sekundę. Nowy interfejs sieciowy pozwala na korzystanie z większej przepustowości sieci domowych i biurowych.

Interfejs sieciowy Intel PRO/Wireless 2200BG składa się z układów: radiowego i komunikacyjnego. Moduły zostały zaprojektowane w oddziałach Intela w Hajfie (Izrael) i w San Diego (USA). Intel PRO/Wireless 2200BG dostępny jest w postaci karty mini-PCI. Będzie jednym z elementów notebooków wykorzystujących technologię mobilną Centrino, które zostaną zaprezentowane w pierwszym kwartale bieżącego roku. Premiera nowych notebooków z interfejsem Intel PRO/Wireless 2200BG w Japonii (zapowiedziana przez firmy Fujitsu, Matsushita Electric Industrial, NEC, Sony i Toshiba) odbędzie się w najbliższych tygodniach.

E-papier Fujitsu


Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 13:11
(5)Komentarzy (5)
Fujitsu zaprezentowało nowy wyświetlacz, który ma pełnić funkcje e-papieru. Według zapowiedzi, urządzenie może trafić na rynek w roku 2006.

Twórcom prototypu udało się uzyskać jasność odpowiadającą 80% bieli papieru oraz zadowalający kontrast. Choć nie podano szczegółów, ze zdjęć wynika że wyświetlacz jest również wystarczająco elastyczny, aby w przyszłości móc przejąć pewne zastosowania papieru. Problemy które stoją przed inżynierami z laboratoriów Fujitsu to jednak wciąż redukcja czasu reakcji matrycy oraz - przede wszystkim - ograniczenie kosztów produkcji. » czytaj dalej

Microsoft.com kontra MikeRoweSoft.com


Autor: DYD | źródło: 4press / Ananova | 13:09
(9)Komentarzy (9)
Siedemnastolatek z Kanady, Mike Rowe, zauważył podobieństwo swojego imienia i nazwiska do nazwy giganta z Redmond i wpadł na dość oryginalny pomysł. Dołączył do swoich danych końcówkę "soft" i założył w Internecie domenę o adresie mikerowesoft.com.

Niestety nie spodobało się to Microsoftowi, który twierdzi że strona ta narusza prawa autorskie firmy oraz powoduje dezorientację klientów i zażądał natychmiastowego przekazania witryny firmie. W tej sprawie w listopadzie ubiegłego roku nastolatek otrzymał list od prawników Microsoftu. Mike Rowe zażądał od giganta oprogramowania za przekazanie strony finansowego odszkodowania, bo jak wyjaśnił włożył bardzo dużo wysiłku w stworzenie witryny. "Nie mogłem oddać mojej strony ponieważ włożyłem dużo czasu i wysiłku w jej stworzenie i spopularyzowanie mojego nazwiska, wykorzystując do tego kartę kredytową. Jeżeli straciłbym swoją domenę, wówczas straciłbym także czas i pieniądze jakie na nią wydałem". » czytaj dalej

Nowe notebooki Toshiby


Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 13:04
(2)Komentarzy (2)
Pod koniec miesiąca w ofercie Toshiby pojawią się nowe modele notebooków serii "all-in-one". Notebook Toshiba VX1 będzie następcą modelu V9. Komputer oparty jest na chipsecie Intel 855PM, posiada ekran LCD o przekątnej 15,4-cala, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1,5GHz procesor Pentium M, 256MB pamięci operacyjnej, kartę graficzną GeForce FX Go5200 z 64 MB pamięci, dysk twardy o pojemności 80GB i nagrywarkę DVD. Do urządzenia dołączony jest zewnętrzny tuner TV podłączany przez port USB 2.0. Zewnętrzne wymiary komputera wynoszą 360 x 270 x 25,4 mm, a jego waga to 2,8kg.

Inny nowy model to notebook Toshiba EX1, który będzie pozwalał na odbiór sygnału TV bez uruchamiania systemu operacyjnego. Komputer oparty na chipsecie Intel 852GM, posiada procesor Pentium 4-M lub Mobile Celeron taktowany zegarem do 2,4GHz, ekran LCD o przekątnej 15-cali, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, a także dysk twardy o pojemności 80GB, napęd DVD i moduł 802.11b/g. Notebook waży 3,1 kg, a jego wymiary zewnętrzne to 330 x 282 x 38,4 mm. » czytaj dalej

Newsy z polskich redakcji


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:19
Komentarzy (0)
 • Tygrysy, czyli 2x ATI RADEON 9800XT @ nvision.pl. Fragment artykułu: "GeXCube charakteryzuje się najwyższą wydajnością spośród testowanych modeli. Bazuje na referencyjnej budowie, więc jej jakość wykonania na pewno jest wysoka. Producent dodaje wszystkie niezbędne akcesoria, oprogramowanie i dwie gry: Half-Life2 (oczywiście na razie w formie kuponu) i DeltaForce Black Hawk Down. Niestety wyniki podkręcania nie są równie wysokie jak w przypadku Sapphire."

 • Format AUDIO CD a zapis cyfrowy - zarys technologii @ cdrinfo.pl. Fragment artykułu: "Muzyka na płycie AUDIO CD zapisana jest w formacie cyfrowym. Co jednak oznacza dokładnie ten termin nie wszyscy wiedzą. Przedstawię więc trochę najważniejszych wiadomości związanych z tematem zapisu muzy na płycie CD Dźwięk to fala mechaniczna o określonej w czasie amplitudzie i częstotliwości, mająca charakter czysto analogowy- ciągły w czasie."

 • Badania i analiza najlepszych timingów pamięci na platformie nForce2 @ frazpc.pl. Fragment artykułu: "Zamierzam przetestować najlepsze ustawienia timingów dla pamięci DDR TwinMOS PC3200 DDR RAM. Po przeanalizowaniu timingów doradzę Wam jak podjąć najlepsze warianty ustawień dla platformy nForce2, Ultra 400."

 • Digivox T-IV MP3


  Autor: Pawel | źródło: digit-life | 11:40
  (3)Komentarzy (3)
  Firma Digivox zaprezentowała miniaturowy odtwarzacz mp3 - T-IV MP3. Oprócz odtwarzania mp3 player poradzi sobie także z plikami zapisanymi w formacie WMA i ASF. Na rynku mają ukazać się modele o pojemnościach 512MB, 256MB, 128MB, 64MB oraz 32MB. Urządzenie posiada wbudowany tuner radiowy działający w zakresie 87.5 — 108 MHz. Umożliwia także nagrywanie z radia do formatu MP3. Player może pełnić funkcje dyktafonu. Na karcie o pojemności 512MB można zapisać do 144 godzin głosu. Użytkownik ma do wyboru 5 ustawień equalizera - Live, Pop, Rock, Classic oraz U-Bass.

  T-IV MP3 posiada 4-liniowy podświetlany wyświetlacz. Odtwarzacz korzysta z jednej baterii AA, która jak zapewnia producent ma zapewnić pracę przez 24-godziny. T-IV MP3 oprócz wymienionych wcześniej funkcji może służyć także jako przenośna pamięć.

  ATI CATALYST wersja 4.1


  Autor: DYD | źródło: Board | 00:59
  (3)Komentarzy (3)
  Dziś możemy ogłosić, że firma ATI wypuściła świeżutkie sterowniki ATI CATALYST w wersji 4.1. Najnowszy pakiet Catalyst 4.1 posiada zunifikowany sterownik RADEON display driver 7.97 (w tym Multimedia Center 8.8, HydraVision 3.25.0006, WDM version 3.11, Remote Wonder 2.1) dla układów od Radeon 7000 do Radeon 9800 (modele All-In-Wonder na tych układach także są wspierane przez ten sterownik). Wspierane są także zintegrowane układy IGP 320, 330, 340, 9000 IGP, 9100 IGP oraz IXP 150, 200 i 250.

  Szczegółowe informacje o tym wydaniu Catalyst podaje ta podstrona. Nowe drivery dla poszczególnych systemów (Windows XP, 2000, ME, 98/98SE) i wersji językowych można pobrać z tej strony.

   
  Poniedziałek 19 stycznia 2004

  ATi RADEON 9500 64MB: krótki test


  Autor: Jasiek | źródło: TPC Lab | 21:20
  (16)Komentarzy (16)
  ATi trzyma się aktualnie linii kart 9200/9600/9800 i sukcesywnie wyprzedaje magazynowe resztki ich poprzedników. Ostatnio dotarły do nas spore ilości Radeonów 9500 w wersji ATi OEM. Dzięki uprzejmości firmy INFOGLOB z Łodzi miałem okazję rzucić okiem na jedną z takich kart pochodzącą od Herculesa. Wyposażono ją w 64MB pamięci Infineon 3.0ns ze 128-bitową szyną. W teście skoncentrowałem się na wyciśnięciu ostatnich potów z tej stosunkowo taniej karty, a co za tym idzie uzyskaniu zupełnie przyzwoitej wydajności w DirectX9. Kliknijcie po „więcej”. » czytaj dalej

  Pierwszy notebook z 64-bitowym Athlonem


  Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 14:47
  (19)Komentarzy (19)
  Amerykańska firma eMachines rozpoczęła na terenie USA sprzedaż pierwszego notebooka opartego na mobilnej wersji procesora AMD Athlon 64. Urządzenie dedykowane jest dla entuzjastów nowinek technologicznych i miłośników gier, a jego cena wynosi około 1500 USD.

  Komputer M6805 (jest także model M6807) jest wyposażony w mobilny procesor AMD Athlon 64 3000+, taktowany zegarem 2,0GHz, 512MB pamięci PC2700, dysk twardy o pojemności 60GB oraz napęd optyczny DVD-ROM/CD-RW. Producent wyposażył notebooka w zintegrowany ukłąd graficzny ATI Radeon IGP 320 64 MB. Obraz jest wyświetlany na 15,4-calowym, panoramicznym ekranie LCD, w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Co więcej, M6805 posiada także wbudowany moduł łaczności bezprzewodowej 802.11g WLAN, kartę Ethernet 10/100Mb/s, szybki modem V92, czytnik kart flash (obsługujący formaty CompactFlash, Memory Stick, Memory Stick PRO, Secure Digital, MultiMediaCard i IBM Microdrive), a także port FireWire i 4 porty USB 2.0. Pierwszy notebook z procesorem AMD Athlon 64 w wersji mobilnej waży nieco ponad 3,7 kg. » czytaj dalej

  Koniec pop-upów?


  Autor: DYD | źródło: 4press / NYTimes | 14:36
  (17)Komentarzy (17)
  Pop-upy, czyli reklamy otwierające się w osobnych okienkach, to z punktu widzenia użytkownika jedno z najbardziej irytujących zjawisk Internetu. Pop-upy to jednak również jeden z najbardziej efektywnych i dochodowych działów sieciowego marketingu. Dlatego branża reklamowa z coraz większymi obawami oczekuje zapowiadanej na lato "łaty" Service Pack 2 dla Windowsa XP. Doda ona możliwość blokowania pop-upów do standardowych opcji Internet Explorera.

  Reklama internetowa przeżywa trudne chwile: coraz więcej krajów (w tym Polska) stosuje prawne obostrzenia dotyczące rozsyłania reklam pocztą elektroniczną, a Internauci coraz skuteczniej walczą z pop-upami. Wskutek zapotrzebowania na tego typu usługi, pojawia się coraz więcej narzędzi do walki z niechcianymi reklamami - udostępniają je także najpopularniejsze serwisy internetowe, w tym Google czy Yahoo. Latem taka funkcja pojawi się w nowym Internet Explorerze. Czyżby więc koniec pop-upów? » czytaj dalej

  Nowy szkodnik WORM_BEAGLE.A


  Autor: DYD | źródło: e-mail / Trend Micro | 13:57
  (1)Komentarzy (1)
  Czytelnik Marcin a także firma Trend Micro informują o pojawieniu się w Internecie nowego wirusa o średnim poziomie zagrożenia. Wirus BEAGLE.A rezyduje w pamięci komputera i rozprzestrzenia się przy pomocy poczty e-mail, wykorzystując do tego własny silnik SMTP. Wirus wysyła się w postaci załącznika z rozszerzeniem exe. Wiadomość rozsyłana jest pod wszystkie adresy e-mail znalezione w zainfekowanym komputerze. Wirus działa w środowiskach Windows 95, 98, ME, NT, 2000 oraz XP. Dziś już do mnie trafiło trochę tego "śmiecia". Szczegóły w dalszej części informacji. » czytaj dalej

  DDR2: jeszcze nie teraz?


  Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 13:46
  (1)Komentarzy (1)
  Pomimo zabiegów Intela i sporego zainteresowania ze strony użytkowników komputerów, pamięci DDR2 w tym roku pozostaną marginesem rynku. Powodem jest sceptyczne podejście producentów płyt głównych.

  W drugim kwartale na rynek trafi procesor Intel Prescott, przystosowany do obsługi układów pamięci DDR2. Producent przewiduje bardzo agresywną promocję nowego układu i planuje, że przed końcem roku 2004 Prescott zdobędzie aż 40% rynku stacjonarnych komputerów PC. Aby zapewnić klientom dostępność układów DDR2 w chwili premiery Prescotta, Intel w ostatnich miesiącach wspierał inwestycjami producentów układów pamięci. Jak się okazuje, te zabiegi mogą nie wystarczyć, gdyż na drodze do sukcesu Prescotta stają producenci płyt głównych. » czytaj dalej

  Aparat-breloczek


  Autor: DYD | źródło: 4press / I4U | 13:45
  (2)Komentarzy (2)
  Veo Mini Capture to miniaturowy aparat cyfrowy w formie breloczka do kluczy. Wymiary urządzenia to zaledwie 38 x 60 x 20 mm, waga bez baterii nieznacznie przekracza 40 gram. Aparat posiada matrycę o rozdzielczości 1,3 megapiksela. Zdjęcia są zapisywane w wewnętrznej pamięci (8MB) lub na karcie SD – produkt Veo radzi sobie z nośnikami do 256MB. Urządzenie może rejestrować filmiki w rozdzielczości do 320x240 pikseli, posiada też funkcje kamery internetowej.

  Źródłem zasilania tego gadżetu jest jedna bateria AAA, a z komputerem Veo Mini Capture łączy się przez port USB. W Stanach Zjednoczonych urządzenie kosztuje 70 USD.

  Windows Services For Unix 3.5


  Autor: DYD | źródło: 4press / Vnunet | 11:57
  (4)Komentarzy (4)
  Microsoft wprowadził do swojej oferty darmowe oprogramowanie umożliwiające użytkownikom przeniesienie aplikacji z platform Linux i Unix na system Windows. Pakiet Windows Services For Unix 3.5 jest zgodne z systemami Windows 2000, XP i Server 2003 i można go pobrać bezpłatnie ze strony firmy.

  Nowe oprogramowanie jest kompatybilne z wszystkimi głównymi dystrybucjami Uniksa oraz z ważniejszymi wersjami Linuksa, m.in. firmy RedHat. Jak wyjaśniła Hilary Whittmann, manager produktu systemów Microsoft Windows Server, krok firmy miał na celu uczynienie Windowsów bardziej przyjaznymi dla profesjonalnych użytkowników Uniksa. "To część naszej ogólnej strategii dla świata Uniksa. Chcemy udostępnić tak wiele narzędzi wspomagających migrację z Uniksa jak to tylko możliwe" - dodała Whittmann. » czytaj dalej

  Poprawiony OpenGL dla Voodoo


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:53
  (11)Komentarzy (11)
  News prawie jak z innej epoki. Na serwisie 3dfxzone.it ukazały się nowe biblioteki MesaFX 0.51x, które powinny zainteresować posiadaczy kart 3dfx Banshee, Velocity, Voodoo3, Voodoo4 i Voodoo5 działających podsystemami Windows 98SE/ME/2000/XP. Mesa są to biblioteki graficzne API przypominające OpenGL. Dzięki tym nieoficjalnym bibliotekom, dostajemy lepszą jakość obrazu (Quake 3 Arena, MOHAA, Serious Sam The Second Encounter), większą wydajność i możliwość uruchomienia np. Call of Duty. Jak pisze RusH - który naprowadził nas na te biblioteki - na Celeronie 1 GHz i Voodoo3 grywalne jest GTA3 i GTA3VC (wydajność na poziomie GF2 MX 400). Mesa 0.51e datowane na 14.01.2004 dostępny jest stąd (903 KB).

  MyIE2 build 0.9.13


  Autor: DYD | źródło: Board | 11:34
  (1)Komentarzy (1)
  MyIE2 to popularna i darmowa przeglądarka internetowa oparta na "silniku" Internet Explorera (do poprawnego działania wymaga IE w wersji 5/6). Poszczególne okna otwierane są w zakładkach co sprawia, że MyIE2 zużywa bardzo mało zasobów systemowych. Wśród najważniejszych zalet programu wymienić należy wyszukiwanie zaznaczonego tekstu po upuszczeniu go na stronie, wbudowany podręczny notatnik, chowające się (opcjonalnie) paski narzędzi i pasek eksploratora, przypisywanie aliasów do adresów internetowych, łatwość wypełniania formularzy (np. login+hasło), dodatkowe wyszukiwarki, funkcję tłumaczenia stron i rozbudowany system własnych wtyczek. Ponadto MyIE2 to program "ekologiczny" i nie zaśmieca Rejestru niepotrzebnymi wpisami. Pojawiła się właśnie nowa wersja - build 0.9.13. Download.

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL