Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 26 kwietnia 2002  
    

Koszulki TPC: ważne informacje!


Autor: DYD | 23:02
(20)Komentarzy (20)
Na wstępie informuje, że duża część zamówień została już zrealizowana! Do dzisiaj wzmożonymi siłami obu płci, wypuściliśmy w obieg blisko 90 paczek. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, do wtorku uda nam się wypracować 100% dziennej normy, która aktualnie wynosi około 33 zamówień. Przypominam też, ze na stronie koszulkowej widnieje już piękna galeria, która przedstawia w pełnej krasie obraz naszych koszul (z wypełniaczem). Jest jeszcze trochę beżowych koszulek o rozmiarach "L" i "XL", kończą się czarne "L" i "M", a pozostałych już nie ma. Po wyczyszczeniu aktualnych zapasów, startujemy z nową produkcją: głównie duże rozmiary.

Nowa Sonda: Kubasy TPC


Autor: DYD | 22:56
(33)Komentarzy (33)
Koszulki już mamy, może więc macie ochotę postawić sobie obok PC-eta również "firmowy" kubas? Tylko uważajcie żeby zawartość kubka nie znalazła się na komputerze - mi ostatnio rozlał się sok, czego efektem są teraz przycinające się klawisze na panelach napędów DVD i CDRW... W związku z tym tematem startuje nasza nowa Sonda (znajduje się po lewej stronie). Pytanie proste, a odpowiedzi nie mniej skomplikowane.

Nowe artykuły w Sieci


Autor: DYD | źródło: e-mail | 22:39
Komentarzy (0)
 • FrazPC.pl: Soltek 75DRV5 - VIA KT333 - Dziś w naszym skromnym Menu mamy dla Was recenzje płyty głównej Soltek 75DRV5 opartej na najnowszym chipsecie VIA KT333. Jak się nasza mała rybka przedstawia ? Mała zakąska: "Płyta wyposażona jest w najnowsze dziecko z koncernu VIA dla procesorów AMD, a mianowicie chipset VIA KT333. Płyta posiada najnowsze technologie odnośnie obsługi najnowszych modeli procesorów, pamięci oraz dysków twardych."
 • IN4.pl: Epox 8K3A+ rev. 1.0 (VIA KT333) - Epox wychodząc na przeciw prośbom klientów umieścił kontroler RAID na płycie. Dał też większe możliwości dla overclockerów. Tak na prawdę to płyta ta daje największe możliwości podkręcania ze wszystkich aktualnie obecnych na rynku zachowując przy tym wysoką stabilność. Jednak wydajność nie stoi na najwyższym poziomie.
 • Dzikie Podkręcanie: Porównanie coolerów: Dr. Thermal TI-V86L, Pent Alpha APSK0169, Spire 5E070B1H3R, Evercool CUD-725, Evercool CUC-610 i Titan TTC-D5T. Może się powtarzam, ale coolerów na rynku jest cała masa. Jedne duże, drugie małe, trzecie drogie, a czwarte tanie. A nie zapominajmy o wydajności każdego z nich. W związku z tym małym bałaganem (i sporą ilością coolerów w laboratorium) postanowiłem napisać porównanie 6 HSF'ów.
 • Redakcja.NET: Creative Labs D.A.P. Jukebox - Creative Labs DAP Jukebox, bo tak brzmi pełna nazwa urządzenia, to przenośny odtwarzacz plików MP3, WMA i WAVE, który zamiast tradycyjnej pamięci w postaci kart Compast Flash najczęściej dzisiaj stosowanej, wyposażony jest w twardy dysk o pojemności 6GB, a także 8 MB pamięci DRAM, interfejs USB 1.1, który wykorzystywany jest do transmisji plików i komunikacji z komputerem.

 • Sirius.pl: informacja sponsorowana


  Autor: Redakcja | 22:17
  (25)Komentarzy (25)
  Sirius.pl jako partner dystrybuujący Gainwarda w chwili obecnej wyprzedał Gainward GeForce3 PowerPack!!! Ti200/450 TV w promocyjnej cenie 589 zł... To nie jest jednak problem - pomimo iż następca tej karty, Gainward GeForce3 PowerPack!!! Ti200/450 TV "Golden Sample" w cenie 629 zł - już z wysyłką gratis - sprzedaje się jak przysłowiowe cieple bułeczki, Sirius.pl nadąża z pakowaniem :) Pamiętaj, ze z tej karty możesz szybko zrobić GF3Ti500, gdyż jest to wersja GS, umożliwiająca podkręcanie - taktowanie pamięci: 450MHz, taktowanie rdzenia: 200MHz... Zamów już teraz...

  To jednak nie wszystko - od pierwszego czerwca rusza 12-etapowy konkurs z wielkim finałem (do wygrania super atrakcyjne nagrody) pod patronatem FrazPC, Gazety Wyborczej, Skutera, Dechy.prv, overclocking, TwojePC, Tweak.pl :-). A w nim do wygrania za friko : cala góra sprzętu PC, karty Hercules, KYRO, Gainward, DIMM, HDD a dla niewtajemniczonych - rowery górskie, mikrofalówki, Discman"y, telefony komórkowe, firmowe bluzy i koszulki i cala masa innych gadżetów. Recepta na szczęście - od 1 czerwca odwiedzaj regularnie www.sirius.pl

  Nie zapominajcie, ze już niedługo tylko u nas do kupienia Hercules 3D Prophet 4800 Kyro II SE 64MB TV nie czekaj zamów w ciemno już teraz bo nasza cena będzie najlepsza z jednego względu - będzie jedyna :-) kliknij tutaj.

  Badanie Intela - uniwersalność korzystania z laptopów


  Autor: DYD | źródło: intel | 21:16
  Komentarzy (0)
  Nieograniczona jest wyobraźnia i pomysłowość ludzka. Dowodzą tego ostatnie badania dotyczące sposobów używania laptopów, stylu życia i zachowań ludzkich z tym związanych przeprowadzone przez Brain Group - międzynarodową agencję badań i strategii, na zlecenie firmy Intel. Komputery przenośne stosowane są w najmniej oczekiwanych sytuacjach, można je spotkać na przykład na weselach, używane są w kopalniach lub na szczytach wieżowców. Można je zobaczyć nawet w kościele, gdy pomagają zrozumieć niesłyszącym nabożeństwo. W przypadkach krytycznych mogą posłużyć jako pilot do zamknięcia platformy wiertniczej przy ucieczce przed huraganem, a te wyposażone w GPS pozwalają też na nawigację jachtu.

  Zależność ludzi od laptopów jest ogromna. Wielu użytkowników korzysta z nich wykonując drugą czynność jednocześnie. I tak najwięcej, bo 81% respondentów stwierdziło, że używa laptopa podczas oglądania telewizji, 54% nie przeszkadza on w jedzeniu, 41% przyznało się do prowadzenia w tym czasie samochodu osobowego, a 20% swobodnie użytkuje je w środkach komunikacji publicznej. Wchodząc w bardziej intymne sfery życia 39% pytanych wyznało, że korzysta z laptopa będąc nagim lub w bieliźnie. » czytaj dalej

  Wznowiona budowa


  Autor: DYD | źródło: 4D | 17:14
  Komentarzy (0)
  Intel wznowił budowę zakładu Fab 24 w irlandzkim Leixlip. Firma zainwestowała w Leixlip już 2 mld USD, jednak ze względu na zapaść branży półprzewodników prace nad nową fabryką zostały wstrzymane. Teraz rynek najgorsze ma już chyba za sobą, skoro Intel zdecydował się wznowić budowę Fab 24. Wznowienie inwestycji jest w Irlandii komentowane jako sukces rządu, zwłaszcza, że zbliżają się wybory. Przy pracach budowlanych znajdzie zatrudnienie 1500 robotników, a gdy prace zostaną zakończone Intel przyjmie do pracy 1000 osób.

  Definicje dla Nortona AntiVirusa


  Autor: DYD | 16:24
  Komentarzy (0)
  Dziś ukazało się uaktualnienie datowane na 26.04 baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 60915 wirusów) dla oprogramowania antywirusowego firmy Symantec poinformował serwis FileFlash. Z najnowszych definicji (3.25 MB) mogą skorzystać użytkownicy produktów z rodziny Norton AntiVirus. Plik można też pobrać z lokalnie naszego serwera FTP.TwojePC.pl (3.25 MB).

  Barracuda ATA IV w ep Station


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:36
  (1)Komentarzy (1)
  Matsushita Electric Industrial Co., Ltd., najlepiej znana jako Panasonic, producent urządzeń z rynku Consumer Electronics (CE), będzie montowała dyski twarde Barracuda ATA IV firmy Seagate Technology w swoich nowych set-top box-ach - ep Station, produkowanych dla ep Corporation.

  Telewizyjny set-top box ep Station zawiera opcję Personal Video Recording oferowaną przez szerokopasmowe łącze satelitarne, umożliwia również interaktywny dostęp do aplikacji wideo oraz audio, gier online, poczty elektronicznej oraz pozwala na prowadzenie bankowości internetowej. Barracuda ATA IV firmy Seagate jest nie tylko szybkim dyskiem twardym, którego talerze obracają się z prędkością 7,200 obrotów na minutę, ale również najcichszym z obecnie dostępnych na rynku napędów. Dyski te znakomicie nadają się do wielofunkcyjnych aplikacji telewizyjnych, które muszą być na tyle ciche, aby nie przeszkadzały w codziennym życiu. Ponadto dyski twarde firmy Seagate odpowiadają na komendę AV streaming, odpowiadają więc wymogom ep Station firmy Matsushita. Seagate jest wiodącym dostawca dysków twardych do urządzeń Consumer Electronics. » czytaj dalej

   
  Czwartek 25 kwietnia 2002

  AMD zastosowany w notebooku Compaq


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 22:47
  (3)Komentarzy (3)
  AMD ogłasza, iż procesory mobile AMD Athlon 4 oraz mobile AMD Duron będą stosowane przez Compaq Computers Sp. z o.o. w nowym komputerze przenośnym Presario 700 Series Internet Notebook PC. "Klient kupując komputer z linii Presario 700 otrzymuje łatwe w użytkowaniu i ekonomiczne narzędzie pracy. Dzięki innowacyjnej, zintegrowanej konstrukcji i niezwykłej wydajności Presario 700 stanowi znakomite rozwiązanie dla mobilnych użytkowników", powiedział Dominik Sumowski, menedżer produktu odpowiedzialny za komputery przenośne w polskim oddziale Compaq Computer. Compaq Presario zintegrowany z zaawansowanymi technologiami AMD oszczędności energii zapewni przeważającej większości użytkowników bezkompromisową wydajność oraz mobilność," powiedział Reinhard Fabritz, regionalny menedżer marketingu segmentu konsumenckiego AMD w Europie Wschodniej. "Jest to perfekcyjny przykład determinacji AMD, aby użytkownikom w każdym kraju dostarczyć bogatszy wybór oraz wyższą wydajność."

  Nowe modele monitorów CRT firmy NEC/Mitsubishi


  Autor: DYD | źródło: 4D | 20:15
  (4)Komentarzy (4)
  Firma NEC-Mitsubishi Electronics Display wprowadza na polski rynek monitory NEC MultiSync FE770 i NEC MultiSync FE770M - nowe, 17-calowe modele z kineskopem Diamondtron NF i wsparciem standardu sRGB. Jak przystało na monitory z serii FE, nowe modele przeznaczone są na rynek masowy. Nadają się do wielu zastosowań, dzięki czemu zainteresują zarówno firmy, jak i odbiorców indywidualnych. NEC MultiSync FE770 i NEC MultiSync FE770M wyposażone zostały w nowy, udoskonalony kineskop Diamondtron NF (Natural Flat) oraz pomniejszoną, efektowną obudowę. Obydwa modele spełniają wszystkie aktualne normy ergonomii, w tym TCO 99, a także ważny standard PFC (Power Factory Control). Monitor NEC MultiSync FE770M dzięki wbudowanym głośnikom (2 x 1W/8 ohm) i wyjściu słuchawkowemu idealnie nadaje się do aplikacji multimedialnych. Użytkownicy obydwu modeli zapewne docenią także obsługę standardu sRGB, który zapewnia wierną reprodukcję kolorów przy wymianie obrazu z innymi peryferiami zgodnymi z tym standardem.

  Nowy kineskop Diamondtron NF zapewnia idealnie płaski obraz z 60% redukcją zewnętrznych odbić światła. Dzięki nowym modelom z serii FE, NEC-Mitsubishi pierwszy raz udostępnia zalety technologii Diamondtron Natural Flat szerokiemu gronu użytkowników. NEC MultiSync FE770 i NEC MultiSync FE770M posiadają ekran o rzeczywistej przekątnej 41 cm i wymiarach 325 x 244 mm (full scan). Dzięki zastosowaniu powłoki antyodblaskowej obraz wyróżnia się doskonałym kontrastem. Zalecana rozdzielczość pracy to 1024 x 768 pikseli przy odświeżaniu 85 Hz, maksymalna rozdzielczość wynosi 1280 x 1024 piksele (odświeżanie 66 Hz). Częstotliwość pozioma wynosi 30 do 70 kHz, pionowa: 50 do 120 Hz. » czytaj dalej

  Świeży Winamp w wersji 2.80


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 19:30
  Komentarzy (0)
  Lekko ponad miesiąc czekaliśmy na nową wersję tego popularnego playera. Mimo, iż na stronie Winamp.com tradycyjnie nie ma jeszcze żadnej wzmianki o nowej wersji tego odtwarzacza plików muzycznych, to na oficjlanym serwerze (1.92 MB) firmy Nullsoft - producenta Winampa, znajdziemy już nową wersję (2.80) tego programu w wersji "full". Nowe wydanie zawiera kilkanaście zmian i poprawek - pełna lista wewnątrz programu. Najnowszy Winamp dostępny jest także z naszego FTP.twojepc.pl - znajdziecie go w dziale PLIKI (sekcja Programy użytkowe). Winamp to niezbędnik każdego posiadacza PC! Polecamy! Thhanks Shneider za info!

  Mega-konsorcjum


  Autor: DYD | 19:07
  Komentarzy (0)
  Firmy NEC, KDDI, Japan Telecom i Matsushita Electric Industrial utworzą organizację Mega Consortium, która w najbliższych latach ma zdominować japoński rynek usług szerokopasmowych. Firmy tworzące konsorcjum dostarczają usługi internetowe dla łącznie 10 mln Japończyków. Tym samym Mega Consortium stanie się japońskim providerem numer 1, spychając na drugą pozycję dotychczasowego lidera – firmę Fujitsu, której usługa @nifty posiada obecnie 5,18 mln abonentów.

  „Dostawcy usług internetowych nie przetrwają, jeśli nie będą w stanie zapewnić klientom wartości dodanej w postaci nowych usług. Konsorcjum, które utworzymy będzie podstawą dla ich tworzenia” – powiedział przedstawiciel firmy NEC, Kenji Yoshiyama. „Dzięki Mega Consortium, specyfikacje usług ulegną standaryzacji, co pozwoli większej liczbie użytkowników komunikować się ze sobą za pośrednictwem usług takich jak telefonia IP czy narzędzi typu instant messanger”. » czytaj dalej

  Wysyłka koszulek TPC rozpoczęta!


  Autor: DYD | 19:04
  (12)Komentarzy (12)
  Dzisiejszy dzień w głównej części poświęciliśmy wysyłce zamówionych koszulek, które hucznie wystartowały wczoraj! Oczywiście nasze moce przerobowe mają swój kres i dziś wraz z Anitką daliśmy radę dzielnie pchnąć w Polskę ponad 30 paczek, czyli około 1/4 czwartej całości zamówień. Niestety, koszulki się kończą i w tej "edycji" na pewno nie zdołamy wszystkich uszczęśliwić. Aktualnie, w chwili gdy piszę tego newsa stan magazynu wygląda następująco:
  • Koszulka TPC beżowa M - pozostało sztuk: 2
  • Koszulka TPC beżowa L - pozostało sztuk: 21
  • Koszulka TPC beżowa XL - pozostało sztuk: 20
  • Koszulka TPC beżowa XXL - pozostało sztuk: 0

  • Koszulka TPC czarna M - pozostało sztuk: 4
  • Koszulka TPC czarna L - pozostało sztuk: 11
  • Koszulka TPC czarna XL - pozostało sztuk: 0
  • Koszulka TPC czarna XXL - pozostało sztuk: 0
  Najbardziej poszkodowane będą osoby zamawiające wersję XXL - ich niestety mamy debet w ilości prawie 20 sztuk. Nic jednak straconego, gdyż po wyprzedaniu całości naszych zapasów koszulkowych, rozpoczniemy subskrypcję na kolejne - wówczas na pewno każdy, kto zamówi koszulkę to ją otrzyma. Z góry przepraszamy tych, do których w tej turze nie dojdzie upragniony ciuch. Nie jesteśmy w stanie produkować koszulek na bieżąco, więc liczymy na zrozumienie. Osoby, którym nie uda się w tej turze zdobyć koszulki poinformujemy e-mailem.

  Dziś też zrobiliśmy foto sesję koszulkową naszemu modelowi (modelka zażyczyła sobie gażę z sześcioma zerami...). Ubraliśmy go we wszystkie rozmiary koszulek (M i L czarne oraz Xl i XXL beże) i zrobiliśmy fotki w czasie dnia. Będzie można sobie zobaczyć, jak „rozmiarowo” przedstawiają się nasze koszulki - model ma 180 cm oraz około 110 cm w klatce. Dziś wieczorem (w nocy) fotki powinny się znaleźć na stronie z koszulkami.

   
  Środa 24 kwietnia 2002

  nVidia wspiera PCI Express


  Autor: DYD | źródło: 4D | 19:55
  Komentarzy (0)
  Firma nVidia poinformowała, że będzie współpracować z Arapahoe Work Group i weźmie udział w tworzeniu specyfikacji intelowskiej technologii PCI Express. nVidia przygotowała szybkie połączenie graficzne do zastosowania we wszystkich typach komputerów – także komputerach przenośnych. Przedstawiciele firmy argumentują, że podzespoły graficzne mają największe ze wszystkich elementów komputera zapotrzebowanie na szybki transfer danych i stąd zainteresowanie promowaną przez Intela technologią. nVidia gra jednak na dwa fronty. Równolegle bierze bowiem udział w pracach nad stworzonym przez AMD rozwiązaniem HyperTransport.

  Kopiowanie DVD legalne?


  Autor: DYD | źródło: 4D | 18:02
  (16)Komentarzy (16)
  Mała firma programistyczna zwróciła się do amerykańskiego sądu z prośbą o zezwolenie na sprzedaż pakietu służącego do kopiowania płyt DVD. Firma 321 Studio złożyła wniosek w sądzie federalnym w San Francisco. Domaga się w nim potwierdzenia, że oferowany przez nią produkt o wszystko mówiącej nazwie "DVD Copy Plus" nie łamie ustawy Digital Millenium Copyright Act.

  W swoim wniosku 321 Studio pisze o "instrukcji obsługi i pakiecie oprogramowania, które umożliwią prawowitym posiadaczom filmów w formacie DVD wykonanie na własny użytek legalnej kopii zawartości płyty". Motion Picture Association of America (organizacja zrzeszająca amerykańskie wytwórnie filmowe) zareagowała już, prosząc sąd o zablokowanie działalności 321 Studio. MPAA zwróciła się też do FBI z prośbą o zbadanie działalności firmy.

  Równocześnie prezes 321 Studio, Robert Moore, skrytykował prawodawstwo chroniące interesy dużych korporacji: "Jest coś niewłaściwego w mówieniu amerykańskiej opinii publicznej, że ludzie nie mogą zrobić zapasowej kopii czegoś, co jest ich własnością".

  Tym samym mamy szansę na "powtórkę z Napstera" – kolejną sprawę dotyczącą konfliktu, po którego jednej stronie znajdują się firmy branży technologicznej i zwykli użytkownikami, a z drugiej - właściciele praw autorskich. Wciąż brak tu jednoznacznych rozstrzygnięć prawnych – wszak wykonywanie kopii na własny użytek jest legalne, a równocześnie – na mocy DMCA - łamanie zabezpieczeń (a znajdują się one na płytach DVD) podlega karze.

  Nowe produkty z PC Coolera


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 17:32
  (4)Komentarzy (4)
  Firma PC Cooler przedstawia nowe modele jak i nowe rozwiązania w dziedzinie chłodzenia komputera np: Radiator Zen - nowoczesna technologia i konstrukcja pozwala na zastąpienie Water Cooler'a tymże produktem, specjalna ciecz HCF- 134a ma na celu efektywne schłodzenie procesora. Fridge Rock (Spire 5U213) wyposażony w sensor temperatury pozwala na kontrolę obrotów wentylatora w zależności od temperatury procesora. Natomiast produkty firmy Zalman to nowoczesna konstrukcja i lekarstwo na jakże uciążliwe hałasy wydobywające się z wiatraczków o wysokich decybelach. W przypadku firmy Zalman konstrukcja radiatora+wiatraczek z regulatorem temp. w modelach 6000 umożliwia prawie bezgłośną pracę zestawu! Proponujemy także nowe wyroby Thermal Integration - Dr Thermal, które poprzez stworzenie nowej formy radiatora poprawiają znacznie efekt odprowadzania ciepła, jak znana już ARKUA. Ostatnim wyrobem jest Evercool CUD-725 - wydajny system z radiatorem wykonanym z czystej miedzi!

  Przegląd kart z GeForce4 Titanium


  Autor: Lancer | 13:11
  (52)Komentarzy (52)
  Karty GeForce4 zalewają rynek. Z półek sklepowych znikają powoli starsze "trójki", których cena zeszła sporo poniżej magicznej bariery 1000 zł. Karta "marzenie" stała się już przestarzała i trzeba było wymyślić coś nowego. Tak oto pojawiają się nowe, szybsze, potężniejsze układy, które mają uczynić grafikę komputerową jeszcze bardziej przypominającą rzeczywistość. W ten sposób powstał GeForce4 Titanium, będący na obecną chwilę układem "naj". Nikt nie może pozostać w tyle i produkować tylko nisko budżetowych kart w stylu MX. Trzeba w swojej ofercie mieć coś "tytanowego", dlatego co i rusz pojawia się nowy produkt jednego z wielu producentów współpracujących z NVIDIĄ. Czy w dobie produkcji kart opartych o projekty referencyjne, ktoś decyduje się jeszcze na odrobinę ekstrawagancji i posuwa się do wprowadzenia różnych modyfikacji? Zobaczcie sami. Do zbiorowego testu pozowały cztery karty oparte na procesorze graficznym GeForce4 Ti. Jako symbol bledniejącego światła wydajności odważył się stanąć układ GeForce3 Ti500. Do przeglądu swoje karty wystawiły firmy Creative, Gainward, Visiontek i Leadtek. GF3 był reprezentowany przez kartę Gainward GeForce3 Power Pack!!! Ti/550. Do testów sprzęt udostępniły firmy Multimedia Vision, Sirius.pl i ACT» czytaj dalej

  Definicje dla Nortona AntiVirusa


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:55
  Komentarzy (0)
  Dziś ukazało się uaktualnienie baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 60910 wirusów) dla oprogramowania antywirusowego firmy Symantec poinformował XCLONE. Z najnowszych definicji (3.25 MB) datowanych na 23 kwietnia 2002 mogą skorzystać użytkownicy produktów z rodziny Norton AntiVirus. Plik można też pobrać z naszego serwera FTP.

  Compact Komputery dystrybutorem A-Open


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:37
  Komentarzy (0)
  Compact Komputery został autoryzowanym dystrybutorem firmy A-Open. W ofercie dystrybutora już wkrótce pojawią się napędy optyczne tego producenta. Jako pierwsze w ofercie zagoszczą napędy DVD, zarówno w wersji "bulk" jak i "retail" wraz z dołączonym oprogramowaniem PowerDVD SoftMPEG. Napędy DVD firmy A-Open są produkowane w tej samej fabryce co napędy firmy Pioneer, a wysoka jakość napędów marki Pioneer jest znana na rynku polskim. Jednak dzięki tajwańskim fabrykom firmy A-Open, jej produkty są tańsze niż wyroby markowane znakiem Pioneer. W ofercie Compact Komputery pojawią się:
  • DVD-ROM A-open 1640 Slot-in OEM (DVD 16x, CD-ROM 40x, 512kb cache)
  • DVD-ROM A-open 1640 Slot-in RETAIL (DVD 16x, CD-ROM 40x, 512kb cache)
  • DVD-ROM A-open 1648 Tray-in OEM (DVD 16x, CD-ROM 48x, 256kb cache)
  • DVD-ROM A-open 1648 Tray-in RETAIL (DVD 16x, CD-ROM 48x, 256kb cache)
  Wszystkie napędy objęte są dwuletnią gwarancją, którą realizowana jest ogólnopolską kartą gwarancyjną producenta.

  Oficjalne koszulki TWOJEPC w sprzedaży!


  Autor: DYD | 02:14
  (20)Komentarzy (20)
  No i stało się... po wielu miesiącach oczekiwań w końcu machina odzieżowa ruszyła! Jest już dosyć późno, więc nie będę oryginalny i zrobię copy-paste ze strony TPC SHOPu (czeka mnie jeszcze dokończenie dzieła Lancera: przeglądu kart z GeForce4 Titanium, więc wybaczcie). Pierwszym produktem jaki znalazł się w sklepie TPC jest nasza oficjalna koszulka (klasyczny T-shirt) dostępna w dwóch wersjach: jasnej oraz ciemnej z nadrukiem wykorzystując sitodruk. Jest to najpopularniejsza metoda stosowana do nadruków na odzieży. Sitodruk charakteryzuje się dużą wytrzymałością podczas użytkowania jak i prania odzieży oraz długotrwałym utrzymaniem kolorów.

  Ciemna koszulka jest koloru czarnego z logiem na lewej piersi (długość 95 mm) oraz adresem www.twojepc.pl (90 mm) na prawym rękawku. Jasna koszulka jest koloru beżowego, posiada również logo na lewej piersi oraz adres www.twojepc.pl na prawym rękawku. Barwy logo TWOJEPC i koszulek zostały tak dobrane, aby przypominały te występujące na stronie TPC. Kolor pomarańczy w logo na beżowej koszulce został troszkę bardziej wyostrzony. Materiał użyty do obydwu wersji koszulek jest ten sam - koszulka firmy AMERICA'S BEST o gramaturze 145g. Koszulki dostępne są w czterech rozmiarach: M, L, XL i XXL. Zapraszamy do zakupów! » czytaj dalej]

   
  Wtorek 23 kwietnia 2002

  Xeon do dwuprocesorowych serwerów


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 19:01
  Komentarzy (0)
  Intel wprowadził procesor Intel Xeon w wersji 2,4 GHz przeznaczony do dwuprocesorowych serwerów i stacji roboczych, wyposażony w 512 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu w najnowocześniejszej technologii 0,13 mikrometra. Intel Xeon to pierwszy przystosowany do pracy w systemach dwuprocesorowych produkt, wytwarzany na płytkach półprzewodnikowych wielkości 300 mm. Zwiększenie płytek półprzewodnikowych oraz zmniejszenie pojedynczego układu obniża koszty produkcji i zwiększa jej wydajność. "Platformy z procesorami Intel Xeon zapewniają najlepszą skalowalność, wydajność i wskaźnik cena/wartość" - powiedział Mike Fister, wiceprezes i dyrektor Enterprise Platforms Group firmy Intel. "Bezustanne zwiększanie częstotliwości taktowania i wydajności systemów z procesorami Intel Xeon prowadzi do ciągłej przewagi naszej firmy nad platformami z procesorami RISC". » czytaj dalej

  1962-2002: 40 lat grania


  Autor: DYD | źródło: 4D | 16:22
  (4)Komentarzy (4)
  Gry wideo już dawno wkroczyły do muzeów i galerii sztuki. 16 maja ruszy jednak największa w historii impreza tego typu - wystawa "Game On", dokumentująca 40 lat rozwoju elektronicznej rozrywki. Wystawa zlokalizowana będzie w londyńskiej Barbican Gallery. Na początku października przeniesie się do Museum of Scotland w Edynburgu, by później odbyć tournee po Europie, USA i Japonii. Odwiedzający będą mogli zobaczyć 250 eksponatów, w tym takie rarytasy jak stworzoną w 1962 roku przez Steve'a Russela grę "Space War!" - pierwszą grę komputerową w historii. Jej zaprezentowanie będzie możliwe dzięki sprowadzeniu do galerii działającego komputera DEC PDP-1. Nie było to łatwe - na całym świecie zostało 10 działających maszyn tego typu. Na "Game On" nie zabraknie oczywiście najsłynniejszych gier arkadowych, takich jak "Computer Space" (1971), "Pong" (1972), "Space Invaders" (1978) czy "Pac-Man" (1980). Pokazane zostaną też domowe konsole do gier - od platformy Magnavox Odyssey z roku 1972, przez kultowy model Atari 2600 (1977) aż po najnowsze - PS2, GameCube i Xbox. » czytaj dalej

  Co ludzie robią z notebookami?


  Autor: DYD | źródło: 4D | 16:03
  Komentarzy (0)
  Intel sprawdził, co Amerykanie robią z notebookami. Wyniki raportu są co najmniej... dziwne. Laptopy towarzyszą mieszkańcom USA praktycznie wszędzie - także w czasie ślubów i pogrzebów. Co ciekawe, 81% ankietowanych przyznało, że używają laptopów równocześnie oglądając telewizję, a 54% robi to podczas jedzenia. Blisko połowa (48% badanych) pracuje na komputerze przenośnym będąc... nago. Z badań, którym poddano grupę 2 400 osób wynika także, że co czwarty użytkownik laptopa uważa go za swoją najcenniejszą rzecz.

  "Laptopy stały się przedłużeniem nas samych. Oferując bezprecedensowy poziom swobody pomagają ludziom zachować poczucie zorganizowania, łączności i kontaktu z całym światem" - skomentowała wyniki badań Ann Lewnes, dyrektor jednego z działów marketingu Intela. Przedstawicielka Intela ma rację, ale... dlaczego nago?

  Chiny - internetowa potęga?


  Autor: DYD | źródło: 4D | 15:51
  (7)Komentarzy (7)
  Z najnowszego raportu Nielsen/NetRatings wynika, że pod względem ilości mieszkańców posiadających w domu dostęp do Internetu, Chiny są drugim po USA krajem na świecie. Choć w Chinach zaledwie co trzecie gospodarstwo domowe posiada telefon, to łączna liczba osób posiadających w domu dostęp do Sieci wynosi tam aż 56,6 mln. Biorąc pod uwagę, że jest to niespełna 5% populacji Chin, wydaje się jasne, że poprawa tego wskaźnika uczyni z Państwa Środka internetową potęgę nr 1. W chwili obecnej miejsce to jest zarezerwowane dla Stanów Zjednoczonych, gdzie domowe łącze posiada aż 166 mln osób. Na pozycji trzeciej znajduje się Japonia (51,3 mln osób), czwartej - Niemcy (32,2 mln), a piąta jest Wielka Brytania (29 mln). W niektórych krajach azjatyckich takich jak Korea Południowa, Hong Kong czy Singapur wskaźnik dostępu do Internetu z domu oscyluje w granicach 50%. Być może Chiny wkrótce zbliżą się do podobnego wyniku - chińskie Ministerstwo Informacji donosi, że liczba internautów rośnie w tym kraju w tempie 3% miesięcznie.

  Nowy All-In-Wonder


  Autor: R4v | 15:40
  (6)Komentarzy (6)
  ATi wprowadził do swojej oferty nową kartę z rodziny All-In-Wonder. Jest to wersja retail karty, która dotychczas trafiała do komputerów Compaqa. Nowy All-In-Wonder 8500 posiada 128MB pamięci i jest to właściwie jedyna różnica w stosunku do wersji 8500DV. Karta jest kombajnem multimedialnym, który umożliwia oglądanie TV, posiada akcelerację DVD oraz umożliwia zrzucanie obrazu z wejść video do pliku. Oczywiście dołączono REMOTE WONDER, czyli pilota radiowego umożliwiającego łatwe sterowanie dołączonymi aplikacjami i nie tylko. W związku z pojawieniem się nowej karty, zmianie ulegną ceny poprzednich wersji. All-In-Wonder 8500 ma kosztować $399, wersja 8500DV potaniała do $299, natomiast All-In-Wonder Radeon 7500 ma kosztować $199. Jak wszystkie karty z nowej serii All-In-Wonder, będzie ona dostępna w Stanach Zjednoczonych. Na razie nic nie wiadomo o planach Herculesa dotyczących sprzedaży ulepszonej wersji karty w Europie.

  Graficzny SiS


  Autor: R4v | 15:07
  (2)Komentarzy (2)
  SiS zaprezentował na Cebicie swój układ graficzny SiS 330. Teraz pora na kilka szczegółów. Nowy układ wyjdzie w czterech wersjach. Najtańszy ma być SiS328 i ma być konkurencją dla GeForce 2 MX400 i Radeona 7000 z ceną znacznie poniżej 100 dolarów. Karty z tym układem mają się nazywać Xabre 80. Będą oczywiście pracować z magistralą AGP 4x, a ich taktowanie to 200MHz/166MHz, odpowiednio dla jądra i pamięci SDRAM. Karta ma obsługiwać dwa wyjścia wizyjne dzięki układowi 301, który także znajdzie się na płytce. Drugą kartą jest Xabre 200, oparta na SiS332. Jej taktowanie to 200MHz/400MHz dla jądra i pamięci DDR. Oczywiście układ 301 znajdzie się także na tej karcie. Karta ma konkurować z Radeonem 7500 SDR i GeForce 4 MX 420. Xabre 200 ma się komunikować z płytą za pomocą magistrali AGP 8x. Cena ma być niższa niż 100 dolarów. Kolejną kartą jest Xabre 400, odpowiednik GeForce 4 MX440 i Radeon 7500. Na tej karcie ma być zamontowany SiS334 taktowanym zegarem 250MHz. Użyta pamięć to DDR taktowana zegarem 500MHz. Tak jak wersja 200, Xabre 400 pracuje z magistralą AGP 8x. Ostatnią kartą z serii jest Xabre 600 na układzie SiS336. Ma się stać konkurencją dla MX 460 i RV250. Taktowanie karty to 300MHz/600MHz. Wszystkie karty z serii Xabre obsługują DirectX8.

  MSI - płyty 845E Max2 i 645E Max2


  Autor: DYD | źródło: MSI | 13:55
  (2)Komentarzy (2)
  Firma MSI zaprezentowała dwie nowe konstrukcje dedykowane 478-nóżkowym procesorom Pentium 4 z magistralą FSB 533MHz. Pierwsza z nich, płyta 645E Max2 (na zdjęciu), zbudowana jest na specjalnie zmodyfikowanej dla takiej szybkości magistrali wersji chipsetu SiS645 oznaczonego jako 645DX. Poza standardowymi dla układu SiS funkcjami, w skład których wchodzi obsługa pamięci DDR w standardzie 333/266 MHz, podwójny kontroler IDE pracujący w trybach UltraDMA 66/100/133 oraz zintegrowana 6-kanałowa karta dźwiękowa, płyta została wyposażona w dodatki, czyniące z niej prawdziwie wielofunkcyjną platformę do szerokiej gamy zastosowań. Znajdziemy wśród nich kartę sieciową Fast Ethernet firmy Realtek, kontroler USB 2.0 NEC oraz kontroler RAID ATA133 firmy AChip w wersji ATP865-A. Do płyty dołączone jest także oprogramowanie z serii FuzzyLogic3 umożliwiające wyśrubowanie parametrów pracy systemu, LiveBIOS oraz aplikacja do odtwarzania DVD. » czytaj dalej

   
  Poniedziałek 22 kwietnia 2002

  Gitara... pół-wirtualna


  Autor: DYD | źródło: 4D | 17:10
  (2)Komentarzy (2)
  Yamaha wprowadziła do swojej oferty nietypową gitarę klasyczną. Wyposażony w nylonowe struny i pozbawiony pudła rezonansowego instrument praktycznie nie wydaje dźwięków. Efekt gry na gitarze słychać jedynie na słuchawkach, a umieszczony w instrumencie procesor pozwala symulować akustykę dowolnego pomieszczenia. Gitara SLG100N została stworzona głównie z myślą o osobach ćwiczących grę na instrumencie w domu. Dając użytkownikowi szansę symulacji warunków panujących w dowolnym pomieszczeniu, instrument Yamahy równocześnie nie przeszkadza współdomownikom. Podzespoły elektroniczne wyparły pudło rezonansowe, po którym pozostał ślad jedynie w formie obrysu dołączonego do gryfu gitary. Instrument waży 1,8 kg, a źródłem zasilania mogą być zwykłe baterie. W USA gitara SLG100N kosztuje około 700 USD. Yamaha planuje wprowadzanie na rynek kolejnych "cichych" instrumentów.

  Pamięć flash Intela do komórek


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:36
  Komentarzy (0)
  Podczas Intel Developer Forum (IDF) w Tokio Intel zaprezentował najwydajniejszą z aktualnie dostępnych pamięć Intel 1,8 Volt Wireless typu flash do telefonów komórkowych. Wykonana w zaawansowanej technologii 0,13 mikrona jest do czterech razy szybsza od innych pamięci dostępnych na rynku. Tak wysoka wydajność daje w efekcie dużą prędkość przesyłu danych, co z kolei przyśpiesza działanie aplikacji internetowych stosowanych w telefonach, takich jak przeglądarki internetowe, przesyłanie danych strumieniowych czy wiadomości tekstowe. Nowy układ pobiera też mniej energii niż standardowe pamięci flash, przez co żywotność baterii w telefonach jest dłuższa.

  "Produkcja pamięci flash w technologii 0,13 mikrona umożliwia nam wyprzedzać konkurencję o jedną generację produktów, między innymi przez zastosowanie najwyższej klasy rozwiązania, które pozwala upakować wiele układów do postaci pojedynczego modułu." - powiedział Darin Billerbeck, wiceprezes Wireless Communications and Computing Group i dyrektor generalny Flash Products Group w firmie Intel. » czytaj dalej

  Windows XP w kieszeni


  Autor: DYD | źródło: 4D | 14:34
  (1)Komentarzy (1)
  Amerykańska firma OQO jeszcze w tym roku rozpocznie sprzedaż handhelda o nazwie Ultra-Personal. Będzie to pierwszy komputer naręczny działający pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP. Zresztą parametry techniczne komputerka firmy OQO mogą zawstydzić użytkownika niejednego laptopa. Pomimo wymiarów 12,5 x 17,5 cm i grubości mniejszej niż pudełko z płyty CD, Ultra-Personal to w pełni funkcjonalny "pecet". Urządzenie posiada procesor Transmeta TM5800 z zegarem taktowanym częstotliwościami do 1GHz oraz 256MB pamięci RAM. Zastosowano w nim również kolorowy wyświetlacz VGA i dysk twardy Toshiba 10GB (identyczny z montowanym w Apple iPod). Jeśli dodamy do tego wbudowane porty 802.11b, Bluetooth, IEEE-1394 i USB oraz ekonomiczne zużycie baterii (około 8 godzin pracy na jednym ładowaniu) to otrzymamy niemal idealny komputer przenośny. » czytaj dalej

  Bluetooth w każdym domu?


  Autor: DYD | źródło: 4D | 14:29
  Komentarzy (0)
  W piątek zakończyła się impreza Bluetooth Expo 2002. Wystawa odbyła się w znanym z powieści cyberpunkowych w japońskim mieście Chiba. Niektóre zaprezentowane podczas BE urządzenia także budzą skojarzenia z literaturą science-fiction.

  Toshiba zaprezentowała zestaw sprzętu AGD, w skład którego wchodzą pralka, lodówka i kuchenka mikrofalowa. Wszystkie te urządzenia wyposażono w moduł Bluetooth, dzieki czemu mogą być kontrolowane za pośrednictwem przypominającego tablet PC terminala wyposażonego w ciekłokrystaliczny ekran dotykowy o przekątnej 10,4". Terminal może się łączyć z Internetem (w odległości do 100 m od punktu dostępowego lub modemu) i pobierać ze strony sieciowej Toshiby programy dla urządzeń - np. przepisy dla kuchenki. Połączenie internetowe jest wykorzystywane również w przypadku awarii sprzętu - zepsuta lodówka sama łączy się z serwisem i podaje szczegółowe informacje o usterce... Za taki komfort należy jednak odpowiednio zapłacić - zestaw Toshiby kosztuje blisko 5 400 USD. » czytaj dalej

  Najszybszy komputer


  Autor: R4v | 14:28
  (10)Komentarzy (10)
  IBM i jego ASCI White stracił pierwsze miejsce na liście najszybszych komputerów świata. Jego miejsce zajął Earth Simulator produkcji NECa, który ma służyć do symulacji Ziemi w celu prognozowania zmian klimatu. Maszyna zajmuje powierzchnię czterech kortów tenisowych i pracuje z prędkością 35.600 gigaflopów. Gigaflop to miliard operacji zmienno-przecinkowych. Dotychczasowy lider listy najszybszych superkomputerów osiąga prędkość 'zaledwie' 7.226 gigaflopów. Earth Simulator będzie w stanie przewidzieć powstawanie tajfunów i innych potencjalnie niebezpiecznych dla człowieka zjawisk. Jack Dongarra z uniwersytetu w Tennessee stwierdził nawet, że matematyka daje nam możliwość przewidywania przyszłości.

  Tajemnice driverów dla Radeona


  Autor: R4v | 14:11
  Komentarzy (0)
  Jak podaje Rage3D, w najnowszych sterownikach 9026 dla Radeonów znajduje się plik ATI3DUAG.DLL. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zawiera on funkcje DirectX dla układu R300. A oto lista tych funkcji:
  • R300FFVSCacheDebug
  • R300FFVSCacheSizeLog2
  • R300FFVSCache
  • R300VSConstMgmt
  • R300VSConstGranularity
  • R300OptimizePVSCode
  • ForcePrefetch
  • 128BitVectorWrites
  • ForceFPUs
  • LocalTextureTiling
  • LocalTextureMicroTiling
  • UserScissorEnable
  • AllowDitherWhileBlending
  • ColorCompression
  • CMaskEnable
  • TCLEnable
  Wygląda na to, że premiera najnowszego dziecka ATi będzie miała miejsce rzeczywiście tego lata.

  Obniżki u Nintendo


  Autor: R4v | 14:02
  Komentarzy (0)
  Nintendo zafundowało Europie obniżkę cen konsoli GameCube. Jest to o tyle ciekawe, że konsola nie trafiła jeszcze do sprzedaży. Nowa zalecana cena to 199 Euro. Poprzednio miało to być 249 Euro. Jest to zapewne odpowiedź na obniżki cen XBoxa przez Microsoft. W chwili obecnej kosztuje on 249 Euro. W tej sytuacji można także oczekiwać cięć ze strony trzeciego konkurenta, czyli Sony. Wygląda na to, że Microsoft może mieć ciężki orzech do zgryzienia. Jedną z przyczyn mizernego popytu na XBox jest właśnie wysoka cena.

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL