Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 21 listopada 2003  
    

Codec 7.7d z najnowszym DivX'em


Autor: DYD | 23:17
(18)Komentarzy (18)
Na tej stronie został zamieszczony nowy pakiet kodeków, które zapewniają swobodne odgrywanie filmów DiVX zapisanych w różnych wersjach. Codec 7.7d to pakiet najnowszych kodeków, w skład których weszły: DivX Pro™ 5.1.1 Codec Full, XviD MPEG-4 Codec (16/07/03) Nic's Build, Ligos Indeo XP Codec 5.2820.15.58, AC3Filter 0.70b (rc2), Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 DirectShow Decoder 1.9.0.311, Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 ACM Codec 1.9.0.305, Ogg Vorbis Audio DirectShow Filter 0.9.9.6, Ogg Vorbis DirectShow Decoder 1.0b5, Ogg Vorbis Audio ACM Codec 0.0.3.6 oraz DivX AntiFreeze 0.4. Wersja pod Windows 9X/ME lub XP/2000 można pobrać ze strony autora. Pakiet waży trochę ponad 3MB. Pakiet zawiera wszystkie niezbędniki w jednym miejscu, zaawansowany i przejrzysty instalator oraz brak reklam i programów "szpiegujących".

Kerio Personal Firewall 4.0.8


Autor: DYD | źródło: e-mail | 23:05
(3)Komentarzy (3)
Kerio-Tiny Personal Firewall jest łatwym w użyciu osobistym firewallem, który zabezpiecza przed atakami hakerów. Program zawiera technologię WinRoute Pro, który posiada certyfikat ICSA. Kerio-Tiny Personal Firewall jest również częścią nowego systemu centralnego zarządzania bezpieczeństwem (CMDS), systemu wdrażanego w US Air Force na ponad 500,000 komputerów. Ten Firewall uruchamia się jako usługa w tle, wykorzystuje specjalny sterownik niskiego poziomu, który jest ładowany do jądra systemu. Sterownik ten ładuje się ponad wszelkimi innymi sterownikami urządzeń sieciowych. Dlatego też ma kontrolę nad pakietami wchodzącymi i wychodzącymi, co daje skuteczną ochronę naszego komputera. Na stronie Kerio.tk, można zassać nową wersję Kerio Personal Firewall 4.0.8.

Podbojowe plany XGI


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 17:41
(2)Komentarzy (2)
XGI Technology, które w ubiegłym miesiącu rozpoczęło sprzedaż nowych procesorów graficznych linii Volari, zapowiedziało że celem firmy na 2004r. jest objęcie 5-10% udziałów w globalnym rynku rdzeni graficznych przeznaczonych dla komputerów biurkowych.

Będąc nowym, a co więcej dużo mniejszym niż branżowi potentaci (nVidia, ATI) graczem na rynku, XGI przyjęło Europę jako pierwszy główny rynek, ponieważ w tym regionie łatwiej będzie znaleźć firmie partnerów. Z wcześniejszych informacji wynika, że produkcję kart graficznych opartych na procesorach graficznych Volari zapowiedzieli już m.in. Asustek, Club-3D, CP Technology, Gigabyte i Micro-Star. » czytaj dalej

Maxtor na targach komputerowych GamesEXPO


Autor: DYD | źródło: Maxtor | 16:13
Komentarzy (0)
Firma Maxtor jest jednym ze sponsorów targów komputerowych "GamesEXPO - Wszystko dla Gracza", które rozpoczęły się dziś w Kielcach i będą trwać do 23 listopada. Maxtor ufundował sześć nagród dla najlepszych graczy w postaci dysków DiamondMax Plus 9 z buforem cache 8 MB i interfejsem ATA, o pojemności 200 GB.

Podczas imprezy odbędą się rozgrywki indywidualne i grupowe w najpopularniejszych grach komputerowych. Równolegle z emocjonującymi turniejami trwa impreza wystawiennicza, w której bierze udział polska czołówka producentów i dystrybutorów gier, oprogramowania multimedialnego, dostawcy usług internetowych, producenci akcesoriów komputerowych dla graczy, komponentów do komputerów PC oraz konsol. Organizatorzy przewidują udział ok. 15 tys. zwiedzających i ok. 3 tys. osób biorących udział w turniejach. » czytaj dalej

Pentium4 "Prescott" 4GHz za rok...


Autor: Redakcja | źródło: The Register | 15:36
(3)Komentarzy (3)
Prezes firmy Intel - Paul Otellini - zapowiedział na wczorajszej konferencji prasowej, wypuszczenie na rynek 4GHz-owych procesorów Pentium 4 pod koniec 2004 roku. Nowy produkt będzie chipem z rodziny 90nm-owych "Prescottów". Wolniejsze wersje tego procesora - 3,6GHz i 3,8GHz - są spodziewane na drugi i trzeci kwartał przyszłego roku. Obecnie dostępne 130nm-owe "Northwoody" zostaną wycofane ze sprzedaży w okolicach trzeciego kwartału przyszłego roku, od którego to czasu, Intel będzie oferował jedynie nowe wersje.

Jednocześnie potwierdziły się przypuszczenia jakoby 90nm-owe Celerony również miały pojawić się w sprzedaży w przyszłym roku. Oparte na tym samym rdzeniu - "Prescott" - będą dostępne w wersjach 2,8GHz i 3,06GHz. [Autor: Tomek]

Winamp 5 Full RC8 Beta


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 15:28
(8)Komentarzy (8)
Wyciekła kolejna Beta wersja piątego wydania popularnego Winampa. Z tego miejsca (waga 4.21 MB) można pobrać najnowsze, choć jeszcze w fazie produkcji, wydanie popularnego odtwarzacza plików muzycznych i video. Winamp 5 Beta wszedł w pierwszą fazę testów publicznych testów w sierpniu 2003. Jest to kolejne wydanie Winampa po wersji 2.95. Nie polecamy korzystać z wersji 3.xx - wersja 5.xx ma być połączeniem najlepszych cech 2.xx i 3.xx w odświeżonym wydaniu. Przy kłopotach zawsze można wrócić do wersji 2.95. Wersja Winamp 5 RC8 jest stabilna i wnosi kilka zmian, listę w oryginale zamieszczam w dalszej części newsa. Dostępna jest też standardowo wbudowana nowa skóra - Modern - do obejrzenia na zrzucie. » czytaj dalej

Problemy z rejestracją na TPC rozwiązane


Autor: DYD | 15:10
(1)Komentarzy (1)
Przez ostatnie kilka dni były kłopoty z rejestracją użytkowników na naszym serwisie. Problem powstał, z uwagi na pewne zabezpieczenia, jakie poczyniliśmy na etapie rejestracji (chodziło o pewnego delikwenta, który spamował Board). Wróćmy to problemów z rejestracją. Użytkownik się rejestrował, jednak e-mail potwierdzający nie był wysyłany poprawnie. Teraz już nasz programista skorygował ten błąd i można się rejestrować bez usterek. Osoby, które rejestrowały się w przeciągu kilku ostatnich dni, przepraszamy za kłopot. W celu aktywacji użytkowników ostatnio dodanych, proszę skorzystać z opcji przypomnienia hasła na adres e-mail. Wówczas użytkownik będzie mógł się w pełni zalogować na serwisie.

Szybka "cyfrówka" Kyocery


Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 11:45
Komentarzy (0)
Kyocera Finecam S3R to najnowszy model aparatu cyfrowego japońskiego producenta. Urządzenie posiada 3-megapikselową matrycę i obiektyw z zoomem 3x. Dzięki zastosowaniu procesora RTUNE, takiego jak w dostępnym już na rynku modelu S5R, aparat umożliwia wykonywanie 3 zdjęć na sekundę aż do zapełnienia karty. Niezbędne jest jednak użycie szybkiego nośnika, pozwalającego na zapis z szybkością minimum 10 MB/sekundę. Zastosowany format to Secure Digital.

Kyocera Finecam S3R posiada ekran LCD o przekątnej 1,6 cala. Aparat pozwala na manualną regulację czułości – dostępne ustawienia to ISO 100, 200, 400, 800. Może rejestrować klipy wideo w rozdzielczości 640x480 z szybkością do 30 klatek na sekundę. Długość zapisu jest ograniczona wyłącznie pojemnością karty pamięci. Gabaryty nowej Kyocery to 92 x 57,5 x 33 mm, waga 175 g (bez baterii). Urządzenie jest dostępne w 3 kolorach: srebrnym, czerwonym i niebieskim. W Europie jego cena wyniesie około 400 euro.

Ułóż sobie klawiaturę


Autor: Anitka | źródło: 4Press / The Guardian | 10:46
(11)Komentarzy (11)
Podczas targów Comdex, firma Cubeboard z Hongkongu zaprezentowała nietypową klawiaturę komputerową dostosowaną do potrzeb czasów, w których karierę robi słowo „personalizacja”. Zaprezentowane urządzenie pozwala bowiem na... dowolne przekładanie klawiszy.

Zastosowany w pierwszej na świecie maszynie do pisania układ QWERTY, który przetrwał do dziś, miał tak zaprojektowany układ klawiszy, żeby praca maszynistki została spowolniona, dzięki czemu prymitywny mechanizm miał mniej okazji by się zacinać. Chodziło przede wszystkim o rozdzielenie liter, które w wyrazach najczęściej ze sobą sąsiadują, co miało zapobiec równoczesnemu wciśnięciu dwóch klawiszy i zablokowaniu czcionek. » czytaj dalej

 
Czwartek 20 listopada 2003

Router USR do Neostrady


Autor: DYD | źródło: RRC | 22:51
(15)Komentarzy (15)
W ofercie firmy RRC pojawił się najnowszy produkt firmy U.S.Robotics dedykowany do Neostrady. Model USR999105 łączy w sobie modem ADSL, router oraz switch 4-portowy i firewall. Obsługuje między innymi Dynamic DNS, wirtualne serwery i DHCP (client/server).

Urządzenie jest proste w konfiguracji. Pozwala na zarządzanie wszystkimi funkcjami poprzez przeglądarkę internetową (lokalnie lub zdalnie). Automatycznie nawiązuje ponowne połączenie w przypadku jego utraty. Cena: 349.00 PLN. U.S.Robotics oferuje także wersję tego routera z wbudowanym punktem dostępowym (Wireless Access Point) standardu 802.11g (54-Mbit) - model USR999106.

Office System w polskiej wersji językowej


Autor: DYD | źródło: Microsoft | 22:38
(6)Komentarzy (6)
Firma Microsoft poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży produktów Microsoft Office System w polskiej wersji językowej we wszystkich kanałach sprzedaży na terenie całego kraju. Równocześnie z dniem premiery ogólnoświatowej - 21 października 2003 r. - jako pierwsze w Polsce weszły do sprzedaży tylko wybrane wersje detaliczne pakietu Microsoft Office 2003 po polsku. Miesiąc później - 20 listopada 2003 r. - polskie wersje wszystkich podstawowych produktów Microsoft Office System są już dostępne w kanałach sprzedaży. Firma Microsoft przygotowała ofertę produktów Microsoft Office 2003 dla w wersjach dla:

a) małych przedsiębiorstw - Microsoft Office Small Business Edition 2003 (pakiet zawierający całkowicie nowe narzędzie Business Contact Manager dla Microsoft Office Outlook 2003, dzięki któremu pracownicy mogą zarządzać kontaktami i komunikacją z klientami, śledzić okazje do przeprowadzenia transakcji oraz generować i analizować raporty dotyczące bieżących działań handlowych), » czytaj dalej

Kolejny superklaster na Itanium 2


Autor: DYD | źródło: Intel | 22:20
(2)Komentarzy (2)
Intel, California Digital, Uniwersytet Kalifornijski i Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) ogłosiły, że rozpoczęły budowę jednego z najwydajniejszych superkomputerów na świecie. Superkomputer o nazwie roboczej Thunder będzie wyposażony w niemal 4000 procesorów Intel Itanium 2. Uruchomienie systemu nastąpi w styczniu.

Thunder będzie składał się z 960 serwerów. Każdy z nich wykorzystuje 4 procesory Intel Itanium 2 1,4 GHz z 4MB pamięci podręcznej L3 cache, 8 GB pamięci i dysk lokalny 73 GB UltraSCSI320. Do zarządzania wykorzystane zostaną gigabitowe kontrolery Intela. Poza tym system będzie wykorzystywał karty sieciowe Intel PRO/1000 MT i zoptymalizowany dla procesorów Intel Itanium 2 chipset Intel E8870. W celu osiągnięcia maksymalnej wydajności Intel Solution Services zapewni odpowiednie ekspertyzy i optymalizacje. Całkowita pojemność dysków systemu wyniesie ponad 190 TB. » czytaj dalej

Wystartował najgłębszy hotspot w Europie


Autor: DYD | źródło: Intel | 22:17
(1)Komentarzy (1)
W Kopalni Soli w Wieliczce uruchomiono najgłębszy w Europie hotspot WiFi - miejsce, w którym istnieje bezprzewodowy dostęp do Internetu. Na głębokości 135 metrów, w Komorze Warszawa, ponad 500 osób bawiło się na koncercie inaugurującym Tydzień z Technologią bezprzewodową w Krakowie. Koncert i prezentacja technologii mobilnej Intel Centrino zorganizowane zostały przez firmę Intel wraz firmami Dell, Fujitsu Siemens, Hewlett Packard, IBM i Toshiba oraz dostawcą rozwiązań bezprzewodowych - firmą Xylab. » czytaj dalej

Intel zaprzestaje produkcji Celerona 2GHz


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 21:52
(7)Komentarzy (7)
Intel zaprzestaje produkcji Celerona 2GHz. Główną przyczyną takiej decyzji jest zaprezentowanie na początku tego miesiąca Celerona taktowanego częstotliwością 2.8GHz. Nowy procesor jest wykonany w technologii 0.13 mikrona, współpracuje z 400-megahercową magistralą i płytami ze złączem Socket 478. Przy zakupie 1000 sztuk za procesor trzeba zapłacić 117 dolarów. A wracając do głównego tematu tego newsa, Intel poinformował także, że zamówienia na 2-gigahercowego Celerona będą przyjmowane jeszcze do 12 marca 2004 roku.

K9 z Drezna


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 16:00
Komentarzy (0)
AMD oficjalnie potwierdziła plany budowy nowej fabryki w Dreźnie w Niemczech. Zakład oznaczony symbolem Fab 36 będzie umiejscowiony w pobliżu Fab 30. Fabryka ma osiągnąć pełne możliwości produkcyjne w 2006 roku. Zatrudnienie w niej znajdzie ok. 1000 osób, w większości wykwalifikowanych inżynierów i techników. Fab 36 będzie prawdopodobnie największym europejskim zakładem, wytwarzającym półprzewodniki. AMD planuje tam wytwarzać kolejną generację swoich procesorów. Wykorzystany przy tym zostanie opatentowany proces automatycznej produkcji 3-ciej generacji. Budowa zakładu pochłonie 2.4 miliarda dolarów w ciągu czterech lat. AMD zdołało zapewnić sobie sumę 1.5 miliarda dolarów. Większość tych pieniędzy to obietnice rządu Niemiec i Saksonii oraz grupy prywatnych inwestorów.

Poprawki dla Catalyst 3.9


Autor: R4v | źródło: Rage3D | 16:00
(6)Komentarzy (6)
ATI wypuścił łatę dla sterowników z pakietu Catalyst 3.9. Zawiera ona niektóre elementy, które trafią do wersji 3.10. Hotfix poprawia błąd, który uniemożliwiał korzystanie z OpenGL posiadaczom kart All-In-Wonder. Wyeliminowano także zawieszanie się gry Call Of Duty i błędy tekstur w IL2 Sturmovik. Patch można znaleźć na tej stronie. Ze względu na testowy charakter poprawek, ATI zaleca instalację jedynie osobom, których maszyny cierpią na podane wyżej dolegliwości. Pozostali powinni poczekać na Catalyst 3.10, które pojawią się na początku grudnia.

Nanopłyty gotowe do produkcji


Autor: R4v | źródło: Inquirer | 14:34
(2)Komentarzy (2)
Na trwających właśnie targach Comdex 2003 VIA silnie promuje swoje małe płyty główne. Duże zainteresowanie wzbudza nowy format NanoITX. Według tej specyfikacji płyty główne będą miały wymiary 12x12cm, czyli mniejsze od pudełka na CD. Korzystające z procesora w obudowie NanoBGA płyty powinny pojawić się w sprzedaży na początku przyszłego roku. Zaprezentowany prototyp został wyposażony w najnowszy mostek 8237, który zapewnia m.in. obsługę Serial ATA.

VIA nie zapomina także o nieco większych płytach Mini-ITX z rodziny EPIA. Na targach pojawił się po raz pierwszy prototyp dwuprocesorowej płyty, korzystającej z procesorów Eden-N w obudowie NanoBGA (na zdjęciu). Nie wiadomo na razie, czy model ten trafi do produkcji. VIA przygotowuje także małą płytę dla układów Intela. P4-ITX będzie obsługiwać procesory Socket478. Wykorzystanie układów Pentium 4 powoduje jednak zwiększenie wymagań co do zasilania. Kolejną wadą jest wysokość radiatora dla CPU. Płyta prawdopodobnie nie będzie także posiadać złącza AGP.

Oficjalny, nowy DivX 5.1.1!


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:58
(2)Komentarzy (2)
Kolega Arek podesłał info, że dziś ukazała się nowa edycja popularnego standardu DivX. Wersja 5.1.1 wprowadza szereg zmian, innowacji i nowości - pełna lista została opublikowana na tej stronie. Podobnie jak przy poprzedniej wersji, mamy możliwość pobrania trzech wariantów pakietu: DivX (standardowa wersja, pozbawiona pewnych elementów, darmowa), DivX Pro (pełna wersja, darmowa jednak z dodatkiem reklamowym Adware) oraz DivX Pro pozbawiony modułu Adware, ale płatna. Objaśnienie różnic tych wersji dostępne jest tutaj. Wersję darmową DivX Pro 5.1.1 można pobrać stąd (5.60 MB).

19-cali od Hercules-a


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 11:49
(1)Komentarzy (1)
Firma Hercules zaprezentowała nowy 19-calowy monitor LCD - ProphetView II 191 BLK.

Cechuje się on rozdzielczością 1280x1024 przy 16,7 mln kolorów. Jasność monitora wynosi 250cd/m², a kontrast 500:1. Czas reakcji to 25ms, zaś kąt widzenia w pionie i w poziomie - 170°. Monitor posiada złącze analogowe oraz DVI. Nowy produkt Herculesa trafi do sprzedaży detalicznej w grudniu. Jego przewidywana cena to ok. 800 euro.

Chińskie EVD?


Autor: Redakcja | źródło: Faster.de | 10:53
Komentarzy (0)
Chińskie konsorcjum Beijing E-world Technology Co. wraz z dwoma firmami zajmującymi się produkcją czytników DVD ujawniły we wtorek plan stworzenia nowego formatu zapisu danych, zwanego EVD (Enhanced Versatile Disc). Cele, które przyświecają twórcom projektu to, oprócz podniesienia technicznych standardów, uniezależnienie chińskiego rynku od obcej technologii oraz skończenie z przymusem płacenia honorariów autorskich za produkcję DVD firmom w większości japońskim. W roku 2002 Chińczycy wyeksportowali około 20 milionów czytników DVD, co stanowi 70% całego rynku tych produktów. Póki co EVD jest technologią droższą niż DVD, a eksperci twierdzą, iż jedyną dlań szansą jest przekonanie Hollywoodzkich wytwórni filmowych do przerzucenia się na nowy standard. Odtwarzacz EVD kosztuje około $230. [Autor: Tomek]

Konkurs Głośnikowy - ostateczne losowanie!


Autor: DYD | 01:51
(27)Komentarzy (27)
Mamy już ostateczne wyniki losowania, które spłynęły do nas od Pana Marcina Gutkiewicza, reprezentującego firmę Logitech (www.logitech-sklep.pl), sponsora konkursu głośnikowego, w którym można było wygrać sześć systemów głośnikowym firmy Logitech o łącznej wartości ponad 2300PLN!

Tak jak wczoraj pisałem, z grupy 3860 zgłoszeń odrzuciliśmy 8% błędnych odpowiedzi. Z listy osób, które prawidłowo odpowiedziały poprawnie wylosowaliśmy 12 nazwisk. Z tej 12-ski, Pan Marcin Gutkiewicz z firmy Logitech Polska, wylosował 6 osób, którym zostaną wysłane kurierem nagrody, zestawy głośnikowe! Prosimy wylosowane osoby o kontakt! » czytaj dalej

Action inwestuje w California Computer


Autor: DYD | źródło: Action | 01:42
Komentarzy (0)
17 listopada 2003 r. spółka Action Sp. z o.o. dokonała inwestycji finansowej w spółkę California Computer. Action to największa polska firma informatyczna i najbardziej dynamiczny dystrybutor branży IT, prowadzący działalność od 1991 r. Firma California Computer została założona w 1992 r. i posiada ugruntowaną pozycję silnego dystrybutora w kraju. Jak podkreśla Prezes ACTION Sp. z o.o., Piotr Bieliński, jest to inwestycja kapitałowa, mająca na celu zacieśnienie współpracy obu firm, dla obopólnej korzyści, bez wpływu na codzienną działalność Californii. W związku z zaistniałą sytuację nastąpiły zmiany w zarządzie California Computer S.A.

HP czwarty raz z rzędu na czele TOP500


Autor: DYD | źródło: HP | 01:37
(3)Komentarzy (3)
HP po raz czwarty z rzędu zajął pierwsze miejsce wśród dostawców superkomputerów na liście rankingowej TOP500 Supercomputer (www.top500.org). Lista ta obejmuje 500 systemów o największej na świecie mocy obliczeniowej spośród zainstalowanych systemów komputerowych do zastosowań technicznych i komercyjnych.

HP zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby superkomputerów na liście TOP500, gdyż na systemy HP przypada 165 pozycji, czyli prawie jedna trzecia wszystkich uwzględnionych instalacji. To zwiększenie liczby superkomputerów jest wynikiem instalowania wydajnych systemów HP Integrity, HP Superdome i HP AlphaServer. » czytaj dalej

180-dniowy Windows 2003 do pobrania


Autor: DYD | źródło: e-mail | 01:13
(2)Komentarzy (2)
Tomasz Bryja z portalu użytkowników Microsoft Windows Server 2003 bez zbędnych komentarzy informuje, że na windows2003.pl pojawiła się właśnie do ściągnięcia długo oczekiwana, POLSKA wersja ewaluacyjna Windows Server 2003 -- licencja pozwala przetestować najnowszy produkt Microsoftu w pracy lub w domu przez 180 dni od daty instalacji na maksymalnie czterech komputerach, całkowicie za darmo. Szczegóły: obraz płyty, klucze, itp.

Sieciowy odtwarzacz MP3


Autor: Redakcja | źródło: Slim Devices | 01:09
Komentarzy (0)
Specjalista w dziedzinie przesyłu muzyki z komputera na sprzęt hi-fi - Slim Devices - przedstawił swój nowy produkt. Squeezebox umożliwia użytkownikowi przesyłanie muzyki z komputera na domową wieżę za pośrednictwem sieci bezprzewodowej 802.11b lub Ethernetu. Urządzenie posiada cyfrowe wyjścia optyczne, coaxialne, jak również standardowe "jack'i".

Posiada również dwuwierszowy wyświetlacz LED, dzięki któremu nie potrzebne jest podłączanie Sqeezbox'a do telewizora w celu przeszukiwania swoich archiwów. Dołączone oprogramowanie obsługuje .mp3, CD Audio i .wav, oraz działa na szerokiej gamie systemów operacyjnych oprócz Windowsa - Mac OS X, Linux, BSD i Solaris. Koszt urządzenia to $299. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są tutaj [Autor: Tomek]

 
Środa 19 listopada 2003

Seria radiatorów na pamięci


Autor: Redakcja | źródło: Thermaltake | 22:03
(3)Komentarzy (3)
Thermaltake zaprezentował nową serie radiatorów na pamięci RAM. Radiatory zostały wykonane w wersji aluminiowej i miedzianej. Radiatorami powinny zainteresować się osoby, które mają problemy ze stabilnością systemu, z powodu zbyt wysokiej temperatury.

W pudełku znajdziemy 8 radiatorów z przyklejoną taśmą termoprzewodzącą umożliwiającą łatwy montaż. Cena i data wprowadzenia na polski rynek jest jeszcze nieznana. Zastosowanie radiatorów: kości pamięci RAM, kości pamięci kart graficznych, chipset płyty głównej, wszelkie elementy PC narażone na przegrzanie. [Autor: Frodo] » czytaj dalej

Obudowa z przyjaznym montażem


Autor: Redakcja | źródło: 4MAX | 16:08
(34)Komentarzy (34)
Chenbro GamingBomb to nowa obudowa zaprojektowana tak, aby użytkownik nie musiał używać żadnych narzędzi do zamontowania komponentów. Obudowa poza niebanalnym wyglądem, oferuje możliwość zastosowania wentylatorów do 120 mm. Śrubki mocujące urządzenia PCI, hdd, fdd a także boczny i przedni panel obudowy zastąpiono specjalnymi zatrzaskami, co znacznie przyśpiesza i ułatwia montaż. Dostępna jest w czterech kolorach pomarańczowym, srebrnym, niebieskim i zielonym. Cena: ok. 400zł (bez zasilacza). Szczegóły na www.chenbro.com.tw. Produkt dostępny jest w ofercie 4MAX. [Autor: Frodo] » czytaj dalej

20-calowy NEC MultiSync LCD2080UX+


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 16:05
(9)Komentarzy (9)
W grudniu na polski rynek trafi najnowszy monitor firmy NEC/Mitsubishi z linii MultiSync LCD80. 20-calowy MultiSync LCD2080UX+ jest jednym z niewielu monitorów LCD na rynku, które spełniają wymogi niezwykle rygorystycznej normy TCO'03. Najnowszy produkt NEC/Mitsubishi jest następcą monitora NEC MultiSync LCD2080UX. Dzięki zastosowaniu matrycy nowej generacji monitor, którego aktywna powierzchnia ekranu wynosi aż 408 x 306 mm, zapewnia kontrast o współczynniku 400:1 i czas reakcji - 16ms. Optymalna rozdzielczość pracy to 1600x1200 pikseli przy odświeżaniu z częstotliwością 60Hz. Poziom luminacji wynosi 250 cd/m2. Wąska ramka ekranu w połączeniu z kątem widzenia 176 stopni w poziomie i w pionie sprawia, że NEC MultiSync LCD2080UX+ sprawdza się także jako element zestawu wielomonitorowego. » czytaj dalej

ForceWare 53.03


Autor: R4v | źródło: nVNews | 16:03
Komentarzy (0)
W Sieci pojawiły się sterowniki ForceWare 53.03, przeznaczone dla kart graficznych nVidii. Nie posiadają one certyfikatu WHQL, należy je więc traktować jako wersję testową. Sterowniki poprawiają m.in. obsługę trybów HDTV. Poprawiono takżę błędy w grach, takich jak Tiger Woods 2004, Battlefield 1942 Desert Combat, Homeworld 2 i Warcraft III. Sterowniki można pobrać stąd lub stąd.

HP z Athlonem 64 w desktopie


Autor: Redakcja | źródło: The Register | 15:52
Komentarzy (0)
Firma Hewlett Packard zaprezentowała na poniedziałkowym Comdex'ie zapowiadany nowy komputer typu desktop oparty na technologii Athlon 64. Compaq Presario 8000Z jest oparty o procesor Athlon 64 3200+, posiada 256 MB 400MHz-owej pamięci DDR SDRAM, 80GB dysk twardy oraz 128MB-owego ATI Radeona 9200. Cena $1239.

Mimo tego, HP oświadczyła, iż nie zamierza używać procesorów Athlon 64 FX-51 firmy AMD w nowych modelach ze swoich serii Presario i, bardziej zorientowanej na graczy, Compaq X. W zamian za to, X07 otrzyma 3GHz-owego Pentiuma 4, a X09 3,2GHz-owego. Modele owe wyposażone będą, kolejno, w 512MB i 1GB 400MHz-owe pamięci DDR SDRAM oraz kartę GeForce FX 5950 Ultra. Rozpiętość cen: $2299 - $2999. [Autor: Tomek]

Nowe "jabłka" iMac i Power Mac


Autor: Redakcja | źródło: The Register | 15:26
Komentarzy (0)
Trochę informacji ze świata TwójMac. Firma Apple wypuściła na rynek dwa nowe modele, zasilając swoje linie iMac'ów i Power Mac'ów. Świeży iMac, charakteryzuje się 20-calowym monitorem. Jest on oparty, podobnie jak wersja 17-calowa, na procesorze z zegarem 1,25GHz klasy G4. Oba modele posiadają wspólne podzespoły: 256MB 333MHz pamięci DDR SDRAM, kartę graficzną 64MB Nvidia GeForce FX 5200 oraz napęd 4x DVD-R/CD-RW. Cena modelu z LCD 20" wynosi 2199 USD.

W rodzinie "większych" komputerów stacjonarnych, najnowszy Power Mac posiada dwa procesory 1,8GHz G5 i ma zastąpić podobną, jednoprocesorową wersję. W linii Power Mac'ów plasuje się w połowie stawki, za modelem wyposażonym w dwa CPU 2GHz i pojedynczym 1,6GHz. Nowy Mac posiada trzy sloty PCI-X, dysk 160GB Serial ATA 7200 rpm, 512MB 400MHz DDR SDRAM oraz kartę graficzną Nvidia GeForce FX 5200 Ultra z 64MB pamięci. Cena zaczyna się od 2499 USD. [Autor: Tomek]

Dwa nowe przenośne Asusy


Autor: DYD | źródło: Pronox | 14:59
Komentarzy (0)
Pronox informuje o dwóch nowych modelach komputerów przenośnych Asusa: L58GM oraz S52N. Obydwa urządzenia pochodzące ze stajni tajwańskiego producenta kierowane są do klientów ceniących sobie wydajność i ekskluzywny wygląd. Pierwszy model to komputer należący do znanej serii L5, ale ze znacznymi różnicami w konfiguracji. Główna różnica to karta graficzna - nVidia GeForce FX Go5650 (NV31MFC) 64MB RAM, matryca LCD SXGA - IPS oraz wysokowydajny procesor w technologii HT. Prezentowany komputer aktualnie występuje w konfiguracji P4 HT 3,0GHz/HDD60GB/512MB RAM/COMBO. Cena modelu L58GM (brutto - wraz z systemem XP Profesional) 11399 zł.

Drugi komputer reprezentuje serię lekkiego rozwiązania z procesorem Intel Centrino. Komputer przeznaczony jest dla klientów w pełni mobilnych oraz szukających urządzenia w kategorii "ekskluzywny sprzęt". Waga komputera to zaledwie 1,2kg z baterią 2200mAh (w zestawie również druga bateria 4400mAh). Zaprezentowany model w dystrybucji firmy Pronox dostępny będzie z początkiem grudnia 2003. Planowane ceny modelu S52N od 7 899 brutto. » czytaj dalej

Cztery nowe, ciche karty ATI


Autor: Redakcja | źródło: Sapphire | 14:52
Komentarzy (0)
Sapphire Technology zaprezentowała na Comdex'ie swoje cztery nowe produkty linii "Ultimate" oparte na technologii ATI. Najbardziej ekscytującym z nich jest Sapphire ATLANTIS RADEON 9800XT Ultimate, najwydajniejszy z pozbawionych wiatraczka kart graficznych. Oparty jest on na technologii ATI RADEON 9800XT (niedługo recenzja tego układu u nas). Równocześnie firma wypuściła model Sapphire ATLANTIS RADEON 9600XT Ultimate, który jest kompromisem pomiędzy ceną a cichą technologią "bezwiatraczkową".

Kolejny pasywnie chłodzony produkt należy do rodziny "All-in-Wonder" - THE BEAST All-In-Wonder 9800 Pro Ultimate. Łączy on wysoki poziom wydajności graficznej oraz zalety produktów AIW z bezgłośnym działaniem. Ostatnim zaprezentowanym modelem jest THE BEAST All-In-Wonder 9600 Pro Ultimate, karta multimedialna wyposażona dodatkowo w technologie FM Radio, Dual VGA, Faster-than-Real time DVD i kolejną generację pilota częstotliwości radiowych REMOTE WONDER II. Szczegóły w informacjach prasowych na www.sapphiretech.com [Autor: Tomek]

Zaurus SL-6000 - nowa seria PDA Sharpa


Autor: Pawel | źródło: Digit-Life | 14:37
(1)Komentarzy (1)
Firma Sharp zaprezentowała nową serię urządzeń PDA przeznaczonych dla użytkowników biznesowych. W skład serii Zaurus SL-6000 wchodzą modele L-6000N, SL-6000L oraz SL-6000W. Trafią one na rynek odpowiednio 10 i 24 grudnia 2003 roku oraz 23 stycznia roku 2004. Jak zwykle jeśli chodzi o serię SL nowe handheldy pracują pod kontrolą systemu Linux, posiadają klawiatury takie jak w modelu SL-B500 i cechują się wyświetlaczem o rozdzielczości 480x640. Wszystkie modele wspierają standardy WLAN, Bluetooth oraz IrDA. Posiadają także kontrolery USB oraz sloty CF i SD. W skład zainstalowanych aplikacji wchodzi m.in. przeglądarka, klient e-mail, organizer, przeglądarka plików graficznych oraz HancomMobileWord i HancomMobileSheet.

PDA oparte są na procesorach XScale PXA255 400MHz, posiadają 64MB pamięci flash (25MB wolnych) oraz 64MB pamięci RAM. Ich rozmiary to 79.8 na 158 na 20.4mm, a waga w zależności od modelu 255-264 g

Konkurs Głośnikowy - pierwsze losowanie!


Autor: DYD | 14:22
(39)Komentarzy (39)
Wszyscy zainteresowani pełnym rozwiązaniem naszego ostatniego konkursu głośnikowego zapewne niecierpliwie czekają na wyniki. Dobra wiadomość! Już prawie jesteśmy na etapie finalizacji - na razie z grupy 3860 zgłoszeń jakie wpłynęły do nas, odrzuciliśmy 8% błędnych odpowiedzi (prawidłowe odpowiedzi: Logitech X-620 posiada 7 głośników, zaś maksymalny zasięg produktów Bluetooth to 10 metrów). Pierwszy ruch należał do nas. Z grupy osób, które prawidłowo odpowiedziały na nasze "arcytrudne" pytania, sierotka wylosowała 12 nazwisk. Z tej 12-ski, Pan Marcin Gutkiewicz z firmy Logitech Polska, wylosuje 6 osób, którym zostaną wysłane kurierem nagrody, zestawy głośnikowe! Trzymamy kciuki za wszystkich! Oto nasza dwunastka... » czytaj dalej

HyperSnap-DX ... 5.40.04


Autor: DYD | źródło: FileFlash | 12:40
Komentarzy (0)
Ukazała się wersja 5.40.04 programu HyperSnap-DX na razie tylko w wersji angielskiej. Polska edycja dostępna jest w starszej wersji 5.30.00. HyperSnap-DX służy do przechwytywania ekranów z systemu Windows (zrzuty ekranu) oraz obróbki i edycji otrzymanych w ten sposób obrazów. Umożliwia też zrzuty z gier komputerowych pracujących w trybie pełnoekranowym, używających DirectX lub Glide, a także z niektórych programów odtwarzających video. Download wersji 5.40.01 dla systemów Windows 9x, NT4, Windows 2000 i Windows XP możliwy jest z tej lokalizacji (2.74 MB). Informacje co nowego? w nowej wersji dostępne są tutaj.

Polski program do archiwizacji i backupu


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:29
(4)Komentarzy (4)
Piotr Zagawa informuje o powstaniu programu do archiwizacji i backupu danych: WinPSF 1.0. Jak donosi autor, jest to pierwszy polski program archiwizujący z własnym, specjalnym formatem kompresji (PackSafeFormat), odpornym na uszkodzenia plików archiwum. Zaletami aplikacji mają być: szybkość działania, łatwość obsługi, ikona w tray'u oraz opcjonalne okienko tooltip, informujące o stanie programu, wykonywanie backupu wg ustalonego harmonogramu, wielojęzyczny interfejs oraz mała ilość miejsca potrzebna do instalacji. Więcej informacji na stronie domowej. Bezpośredni link do programu (534 KB).

MP3 z "sinym zębem"


Autor: DYD | źródło: 4press / I4U | 12:10
(1)Komentarzy (1)
Daisy Multimedia zapowiedziało wprowadzenie na rynek przenośnego odtwarzacza MP3 z wbudowanym modułem Bluetooth. DIVA GEM GB4000 to prawdopodobnie pierwsze takie urządzenie jakie trafi do sklepów.

DIVA GEM GB4000 odtwarza pliki MP3 i AAC, posiada też wbudowane radio i mikrofon, a także sloty kart pamięci SD i MMC. Może więc działać nie tylko jako odtwarzacz czy radio, ale i dyktafon, czytnik kart oraz pamięć USB. Produkt firmy Daisy oferuje też możliwość zapisu dźwięku z radia do formatu AAC. Wewnętrzna pamięć urządzenia – w zależności od wersji – to maksymalnie 256MB. Moduł Bluetooth, w który wyposażono produkt, pozwala na podłączone DIVA GEM GB4000 do telefonicznego zestawu słuchawkowego. Dzięki temu odbieranie rozmów podczas słuchania muzyki będzie mniej uciążliwe. Wymiary urządzenia to 86 x 32 x 20 mm, waga - 25 g (bez baterii). Sprzedaż ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu, niestety cena jest wciąż nieznana.

Szybka nagrywarka DVD


Autor: DYD | źródło: 4press / AsiaBizTech | 12:01
Komentarzy (0)
W grudniu NEC rozpocznie sprzedaż pierwszej na świecie nagrywarki DVD x8, przeznaczonej dla komputerów osobistych. Dzięki wcześniejszemu wprowadzeniu do oferty dwukrotnie szybszej nagrywarki DVD, niż obecnie jest standardem, NEC chce wzmocnić swoją pozycje na rynku przed przejściem z urządzeń x4 na x8.

W październiku 2002r. firma rozpoczęła produkcję pierwszych napędów DVD x4 w Malezji. Obecnie w tej fabryce NEC będzie wytwarzał nowe urządzenia, a planowany miesięczny wolumen produkcji to 500 tys. sztuk. W sytuacji, gdy urządzenia spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony rynku, NEC planuje także uruchomić dodatkowo produkcje w fabryce w Chinach. NEC jest dostawcą napędów optycznych DVD dla czołowych producentów komputerów, m.in. Dell, czy HP, jak również produkty tej firmy trafiają na europejskie rynki sprzętu komputerowego.

42 calowa plazma Tatunga


Autor: DYD | źródło: MMV | 11:53
(3)Komentarzy (3)
Multimedia Vision wprowadza na rynek następny produkt ze stajni Tatunga. Tym razem jest to ogromny 42" monitor plazmowy.

Monitor PDP Tatung P42BSTT zapewnia swym odbiorcom obraz w rozdzielczości 852 x 480 (WVGA) oraz jasność na poziomie 750 kandeli na centymetr kwadratowy. Przekątna 42 cale, panoramiczny obraz o proporcjach 16:9 oraz grubość mniejsza niż 10 centymetrów to tylko niektóre cechy godne uwagi. Oprócz możliwości prezentacji wideo, Tatung P42BSTT pozwala podłączyć sygnał komputerowy w rozdzielczości VGA. Konfiguracja parametrów pracy odbywa się poprzez menu ekranowe OSD. Moc podczas pracy wynosi 340 W. P42BSTT waży 21 kg bez podstawki. Pozostała specyfikacja to kontrast: 800:1, Kąt patrzenia: powyżej 160 stopni, Wymiary W x H x D: 1033 × 745 × 300(mm). Sugerowana cena detaliczna brutto (bez akcesoriów dodatkowych) 18490 zł, zaś z akcesoriami dodatkowymi 21215 zł.

 
Wtorek 18 listopada 2003

Toshiba rozszerza ofertę


Autor: Anitka | źródło: 4Press / Yahoo | 19:29
(1)Komentarzy (1)
Od wtorku w ofercie Toshiby jest nowy tablet PC – Portege M200, który charakteryzuje się tym, że można przewijać zawartość ekranu zmieniając położenie urządzenia. Przewijanie stron internetowych odbywa się przez pochylanie tabletu w dół lub podnoszenie w górę, natomiast dla miłośników książek w formie elektronicznej Portege M200 udostępnia funkcję przewracania kartek za pomocą przechylania w lewo lub prawo.

Funkcje te są dostępne dzięki zastosowaniu dwuwymiarowych akcelerometrów, przekształcających przyspieszenie w sygnał przewijania. Oprócz tego Portege M200 umożliwia rozpoznawanie odręcznego pisma, a dzięki zintegrowanej klawiaturze umożliwia wprowadzanie tekstów także w tradycyjny sposób. Tablet posiada procesor Pentium M taktowany zegarem do 1,70 GHz, 32MB pamięci RAM DDR, procesor graficzny GeForce FX Go5200 z 32MB pamięci oraz 12,1-calowy ekran SXGA. Sugerowana przez producenta cena urządzenia wynosi 2499 USD. » czytaj dalej

Intel - płyty główne 2004


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 19:24
(2)Komentarzy (2)
Intel opracowuje nowe płyty główne, które pojawią się w sprzedaży w przyszłym roku. Plany zakładają w przyszłym roku przejście na gniazdo Socket T oraz powszechne stosowanie dwukanałowych kontrolerów pamięci i wprowadzenie PCI Express. Chipset Alderwood, który będzie najbardziej zaawansowaną konstrukcją Intela, trafi na płyty Culver City i Black Canyon. Będą one obsługiwać procesory w obudowach LGA775 (Socket T) i pamięć DDR-II, pracującej z magistralą 533MHz (PC2-4300). Możliwe będzie także włączenie "przyspieszenia" pamięci, podobne do PAT stosowanego w i875P. Chipset zapewni także obsługę PCI Express 16x, a mostek ICH6R będzie obsługiwał m.in. macierze RAID Serial ATA i kontroler FireWire. Culver City będzie dostępna w formacie ATX, natomiast Black Canyon będzie płytą microATX.

Dla głównego segmentu rynku przeznaczony będzie chipset Grantsdale-P. Dla niego projektowane jest sześć płyt:Glen Ridge, Sharkey, Battle Lake, Powers Lake, Cherry Creek i Comanche Creek. Wszystkie będą obsługiwać procesory LGA775 i pamięć DDR-II PC2-4300, także w trybie dwukanałowym. Wszystkie otrzymają także złącze PCI Express 16x. Mostek ICH6R trafi do płyt Battle Lake i Powers Lake. Płyty Glen Ridge, Battle Lake i Cherry Creek będą oferowane w formacie ATX, a pozostałe 3 w formacie microATX. » czytaj dalej

ATI EAZYSHARE


Autor: R4v | źródło: Rage3D | 17:23
(5)Komentarzy (5)
ATI przedstawiło nowe oprogramowanie nazwane EAZYSHARE. Zamienia ono komputer z kartą All-In-Wonder w serwer video. Dzięki temu, obraz odbierany przez kartę AIW może być oglądany na innych pecetach, podłączonych do sieci lokalnej. Oprogramowanie wymaga jedynie aby karta w tych komputerach była "Built by ATI". Nie wiadomo czy firma ma na myśli jedynie karty sprzedawane przez siebie, czy także "klony". Pecety-odbiorcy otrzymają także dostęp do funkcji nagrywania. EAZYSHARE będzie dostępne w przyszłej wersji Multimedia Center 8.8, która pojawi się z pakietem Catalyst 3.10. Transmisja może być przeprowadzona przez sieci Ethernet, HPNA a także IEEE 802.11b/g. Biorąc pod uwagę aktualną tendencją ATI do wypuszczania nowych wersji oprogramowania, EAZYSHARE będzie dostępne za ok. 3 tygodnie.

nVidia GeForce FX Go5700


Autor: R4v | źródło: Digit-Life | 15:56
Komentarzy (0)
nVidia przedstawiła wczoraj swój najnowszy układ dla notebooków, nazwany GeForce FX Go5700. Nowy procesor będzie najszybszy w ofercie nVidii dla komputerów przenośnych. Go5700 taktowany jest zegarem 350MHz i współpracuje z pamięcią DDR, taktowaną zegarem 300MHz. Jak sama nazwa wskazuje, układ bazuje na konstrukcji GeForce FX 5700 i także jest wytwarzany w procesie 0.13 mikrona w fabrykach IBM. Go5700 posiada trzy jednostki geometryczne i jest pierwszym układem "przenośnym" z funkcją Ultra Shadow. Procesor obsługuje także technologię PowerMizer 4.0, zmniejszającą pobór prądu. Zasilany napięciem 1.1V układ pochłania 8W mocy. Pierwsze komputery z GeForce FX Go5700 powinny pojawić się w sprzedaży na początku przyszłego roku.

High-endowy projektor NEC LT170


Autor: Anitka | źródło: 4Press / IRS | 15:45
Komentarzy (0)
Firma Image Recording Solutions wprowadza na nasz rynek kolejny innowacyjny produkt koncernu NEC. Urządzenie to jedyny na świecie projektor tej klasy oferujący automatyczną korekcję efektu trapezowego. NEC LT170 waży 1,8 kg, dysponuje strumieniem światła o sile 1500 ANSI lumenów, co wystarcza do prowadzenia prezentacji nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Rzeczywista rozdzielczość XGA wynosi 1024 x 768 pikseli natomiast kontrast ma współczynnik 1000:1. Dzięki specjalnym wentylatorom, poziom szumu generowanego przez projektor NEC LT170 nie przekracza 35 dB. Mechanizm AutoSense uwalnia użytkownika od konieczności konfiguracji parametrów pracy do podłączonego sygnału – projektor dostraja się automatycznie. Wygodę użytkowania podnoszą też proste w obsłudze menu ekranowe i unikalne pokrętło, dzięki któremu projektor może być obsługiwany jedną ręką. W trosce o komfort użytkownika wszystkie wejścia posiadają indywidualne oznaczenia kolorystyczne. » czytaj dalej

Brakuje chipów Bluetooth


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 13:50
(2)Komentarzy (2)
Pod koniec trzeciego kwartału liczba zamówień na układy obsługujące standard komunikacji Bluetooth przekroczyła o 30% możliwości produkcyjne – informują azjatyccy wytwórcy.

Brak dostępności chipów Bluetooth staje się globalnym problemem, który zostanie rozwiązany nie wcześniej niż w styczniu. Producenci sukcesywnie uruchamiają w fabrykach nowe linie technologiczne, jednak i tak nie są w stanie nadążyć z realizacją zamówień. Dynamikę wzrostu najlepiej ilustruje przykład Tajwanu. W pierwszym kwartale bieżącego roku na wyspie powstawało średnio 300 tys. sztuk chipów Bluetooth miesięcznie. W drugim kwartale było to już 500 tys., a w trzecim – 550 tys. W październiku tajwańskie firmy wyprodukowały już 900 tys. sztuk takich układów, a w listopadzie ich liczba przekroczy milion. Potrzeby są jednak ogromne. Według prognoz w tym roku na całym świecie sprzeda się 65-70 mln sztuk urządzeń z modułami Bluetooth. W przyszłym roku liczba ta ulegnie podwojeniu.

Diamond znów na rynku


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 13:04
(5)Komentarzy (5)
W poniedziałek na rynek w USA trafiły pierwsze po wznowieniu produkcji karty graficzne i urządzenia multimedialne firmy Diamond. Produkty z rodziny Stealth, oparte na rdzeniach graficznych ATI i nVidii, wyposażone są w złącza AGP lub PCI. Urządzenia są dostępne w sprzedaży w cenach od 49 USD do 99 USD.

W ofercie firmy znalazły się następujące karty graficzne: Diamond Stealth S90, Diamond Stealth S80, Diamond Stealth S70 i Diamond Stealth S60 - wszystkie dedykowane na rynek podstawowy. Najdroższy model S90 posiada procesor graficzny GeForce FX 5200, podwójne złącze D-Sub i DVI oraz wyjście TV-Out. Urządzenie S80 to karta oparta na Radeonie 9200 SE z 64-bitowym kontrolerem pamięci, wyposażone w wyjście analogowe i cyfrowe, dostępne w cenie 89,99 USD. Z kolei S70 to urządzenie z procesorem GeForce 2 MX400, które posiada jedynie złącze D-Sub. Cena tej karty wynosi 59,99 USD. Najtańszym modelem jest S60, w którym znajduje się chip Radeon 7000. Urządzenie posiada wyjście D-Sub i TV-Out. Modele S90 i S80 posiadają 128MB pamięci, a w pakiecie dołączana do nich jest gra "SpyHunter". Z kolei karty S70 i S60 mają odpowiednio 64MB i 32MB pamięci i są sprzedawane bez żadnych dodatków.

5 megapikseli od BenQ


Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 13:03
(1)Komentarzy (1)
BenQ C50 to nowy aparat cyfrowy, który trafi na rynek europejski. Urządzenie posiada matrycę o rozdzielczości 5 megapikseli i obiektyw z zoomem 3x.

Producent zapewnia, że dzięki możliwości manualnej korekty ustawień m.in. przesłony i migawki, aparat może zainteresować także bardziej ambitnych użytkowników. Zdjęcia są zapisywane na kartach SD, a transfer do komputera odbywa się za pośrednictwem łącza USB 1.1. Aparat posiada wyświetlacz LCD o przekątnej 1,5 cala. Wymiary BenQ C50 to 98x63x35 mm, a waga (bez baterii) 180 g. Oprócz robienia zdjęć, urządzenie pozwala na zapisywanie obrazu wideo oraz dźwięku. » czytaj dalej

Max Payne 2: demo wersja


Autor: DYD | źródło: AVault | 10:54
(1)Komentarzy (1)
Jest okazja dla tych, co się jeszcze do drugiej części Max Payne'a nie przekonali, gdyż właśnie ukazało się demo (245 MB) tej gry. Max Payne 2 to gra akcji 3D z widokiem z trzeciej osoby (widok kamery za pleców). Nastrój, atmosfera napięcia, klimat, interakcja z otoczeniem, fizyczność postaci i elementów "nośnych", efekty dźwiękowe... to tylko niektóre zalety, które dodatkowo podnosi świetna grywalność! Wersja demo zawiera trzy poziomy oraz dodatkowo odblokowany etap dead-man walking. Jeśli masz szybkie łącze i 245 MB nie stanowi kłopotu, lubisz dobre gry akcji, polecam przynajmniej rzucić okiem na Max Payne 2. Minimlane wymagania 1 GHz PIII / Athlon lub 1.2GHz Celeron / Duron, 32 MB DX9 AGP z HW T&L support, 256 MB RAM.

Total (Windows) Commander 6.0!


Autor: DYD | źródło: Board | 10:14
(7)Komentarzy (7)
Wyszła właśnie nowa wersja ulubionej nakładki na Eksplorera. Ghisler.com zamieścił datowaną na 17/11/2003, nową wersję menadżera plików Total Commander (kiedyś zwany Windows Commander). V. 6.0 zawiera wiele innowacji, w tym wielo stronicowy interfejs, wyszukiwanie często używanych wyrażeń oraz przyciski katalogu historii i "hotlist" (ulubione). Total Commander (shareware) jest to aplikacja działająca pod systemami Windows 95/98/ME/NT/2000/XP ułatwiająca zarządzanie plikami i katalogami, posiadająca klienta FTP, a także pomagającą przy kopiowaniu, wyszukiwaniu, archiwizowaniu i usuwaniu danych. Najnowszy Commander 6.0 dostępny jest stąd (1.40 MB).

 
Poniedziałek 17 listopada 2003

Test: 4 myszki Logitecha... w szponach kobiety


Autor: Anitka | 15:24
(38)Komentarzy (38)
Oto kolejna odsłona testów mysz made by kobita. Bogatsza o doświadczenia wyniesione z poprzedniego testu - mianowicie odkryłam wtedy, że myszy nie gryzą i nie muszę przed nimi uciekać na stołek - ochoczo zabrałam się za nowe przedsięwzięcie. Tym razem do wyścigu szczurów stanęły myszki firmy Logitech. Próbie wytrzymałości w kobiecych rękach poddały się cztery gryzonie: Cordless Optical Mouse for Notebooks, Cordless Click! Plus Optical Mouse, Cordless Mouse oraz Cordless Click! Optical Mouse. Każda z nich została obejrzana, zważona, zmierzona i poddana wnikliwej inwigilacji. Zrezygnowałam jedynie z próby ognia i wody. Wyniki moich oględzin i wniosków z nich wynikających znajdują się w poniższej recenzji. Zapraszam. » czytaj dalej

Nowe combo Matsushity


Autor: Anitka | źródło: Digit-Life | 15:22
Komentarzy (0)
Matsushita zaprezentowała swoje nowe, przenośne combo CD-RW&DVD-ROM o nazwie KXL-CB35AN, pochodzące z serii P3. Będzie ono dostępne w sprzedaży już pod koniec tego tygodnia. Model będzie posiadał wsparcie dla USB 2.0/1.1 i poza tym nie będzie zbytnio odbiegał od podobnych sobie urządzeń. Jego podstawowe cechy to: 130ms – czas dostępu do danych CD-ROM oraz 180ms - czas dostępu do danych DVD-ROM a także 2 MB bufor. Combo ma wymiary 130x157x18,5 mm i waży 305g. Przy podłączeniu do zasilania zewnętrznego będzie pobierało 10W, natomiast tyko 5W przy wykorzystaniu samego kabla USB.

W zależności od rodzaju zasilania dostępne będą różne funkcje urządzenia. W przypadku zasilania zewnętrznego model będzie nagrywał płyty CD-R z 24-krotną prędkością, w przypadku płyt CD-RW z 16-krotną prędkością, natomiast przy podłączeniu poprzez kabel USB prędkość nagrywania wyniesie tylko 8x. Ponadto zasilanie zewnętrzne pozwala na odczyt płyt CD-ROM/R/RW z 24-krotna prędkością, DVD-ROM z prędkością 8-krotną, 4-krotną dla DVD-R/RW oraz 2-krotną dla DVD-RAM. W przeciwnym razie prędkości odczytu będą wynosiły odpowiednio 20x, 6x, 4x i 2x.

Seagate na konferencji w Warszawie


Autor: DYD | 15:16
(3)Komentarzy (3)
Pod koniec października firma Seagate zorganizowała konferencję prasową w Hotelu Rialto w Warszawie. Spotkanie z prasą poprowadzili z ramienia firmy Seagate: Bernard Eisman - Personal Storage Product Marketing Manager oraz Shawn Hook - Enterprise Product Marketing Senior Manager. Głównymi tematami poruszanymi na konferencji były dyski twarde: Momentus przeznaczony dla segmentu notebooków oraz projekt wersji napędu SCSI Cheetah 2,5 cala o prędkości obrotowej 10 000 RPM - Seagate Cheetah 2,5". Jak zapewnia Seagate został on stworzony do pracy w warunkach, gdzie liczy się ekstremalna wydajność, pewność i ograniczone ilości miejsca. Omówiono także Storage Application Model - opracowany przez Seagate, lecz uniwersalny dla wszystkich producentów dysków model, który ma za zadanie ułatwienie wyboru odpowiedniego napędu do konkretnego zastosowania. SAM możemy podzielić na 5 podstawowych segmentów: Domowa elektronika (konsole, przystawki do TV), Notebooki, Komputery osobiste, Komputery korporacyjne, nie będące maszynami krytycznymi dla działania oraz Komputery korporacyjne o kluczowym znaczeniu. Zaprezentowany podział decydować ma o wyborze odpowiedniego dysku twardego.

Nowy handheld i komórka Asusa


Autor: DYD | 15:10
(2)Komentarzy (2)
Firma Asus rozszerzy swoją ofertę o nowe komputery PDA i urządzenia typu smartphone. Prezentujemy pierwsze informacje zaciągnięte z francuskiego serwisu PDAFrance.

Pierwszym produktem, którego specyfikacja pojawiła się w internecie jest zaawansowany handheld My Pal A716. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Windows Mobile 2003, posiada moduł Bluetooth i wsparcie komunikacji Wi-Fi. Sercem A716 jest procesor Intel Xscale PXA255, taktowany zegarem 400MHz. Handheld posiada 64MB pamięci RAM, z czego do dyspozycji użytkownika 58MB, oraz sloty rozszerzeń SD i CF. Wymiary nowego produktu Asusa to 135x77x17,6 mm, waga - 170 g.

Również pod kontrolą Windows Mobile 2003 ma pracować telefon komórkowy Asus A8100, który już teraz jest porównywany do modelu Sony Ericsson P900. Niestety, brak danych technicznych na temat tego produktu, podobnie jest z innymi premierami Asusa. Pozostaje cierpliwie czekać - wszak to, co już "wyciekło" z firmy każe przypuszczać, że warto. » czytaj dalej

Karta graficzna z Marilyn Monroe


Autor: DYD | źródło: 4press / PC Watch | 15:02
(9)Komentarzy (9)
Nie od dziś wiadomo, że karta graficzna jest oczkiem w głowie prawdziwych komputerowych maniaków. Do wszystkich tych, którzy odczuwają silną więź emocjonalną z tym akurat podzespołem "peceta", skierowany jest nowy model firmy AOpen.

Oparta na procesorze GeForce FX 5200 niskoprofilowa karta "White Monroe" ze 128MB pamięci DDR jest wykonana z białego laminatu i stylistycznie nawiązuje do jednej z najsłynniejszych ról legendarnej aktorki. Chodzi o kreację z filmu "Słomiany wdowiec" i wizerunek Marilyn w białej sukni unoszonej przez strumień powietrza. Azjatycki producent nie mógł sobie pozwolić na wykupienie praw do oryginału i w materiałach dołączonych do produktu straszy zdjęcie azjatyckiej modelki, jednak zadbano o inne detale. Zdjęcie w dalszej części informacji. - dodajmy, że do "oryginału" jej daleeeeeeeko. » czytaj dalej

Duplikatory płyt CD w Alstor


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 15:02
Komentarzy (0)
W Alstor pojawiły się nowe duplikatory Acard obsługujące nagrywanie płyt CD z prędkością 52x. Wolnostojące urządzenia, przeznaczone do kopiowania nawet bardzo dużych ilości płyt CD, wyposażone są w napędy Plextor: czytnik CD-ROM PX-54TA (jako napęd źródłowy) i nagrywarki PX-W5224TA o parametrach 52x/24x/52x.

Urządzenia dostępne są w kilku „rozmiarach”: z jedną, trzema, pięcioma i siedmioma nagrywarkami lub jako zestaw dwóch połączonych wież z 14 nagrywarkami CD. Wydajność, w zależności od konfiguracji waha się od 20 kopii/godz. dla wersji 1:1 (model ARS-2021-1) do 280 kopii/godz. dla wersji 1:14 (model ARS-2034-14). Warto wspomnieć o wbudowanym dysku twardym, służącym do przechowywania wielu obrazów płyt przeznaczonych do kopiowania. Duplikatory Acard kopiują płyty CD bez użycia komputera. Zasada działania jest prosta: wystarczy umieścić płytę z danymi źródłowymi w napędzie CD-ROM a czystą płytę w nagrywarce (nagrywarkach) a następnie uruchomić kopiowanie. Obsługa polega na wybieraniu i akceptowaniu poszczególnych funkcji na panelu przednim wyposażonym w wyświetlacz z przyciskami. Acard kopiuje płyty CD o dowolnej zawartości: audio, video jak również zwykłe dane komputerowe.

CPU Spy 1.02 Beta do badania procesora


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 10:39
(2)Komentarzy (2)
CPUSpy to nowy program do identyfikacji i sprawdzania szczegółowych danych o procesorach firm Intel i AMD. Aplikacja oprócz prezentowania standardowych danych takich jak typ procesora, wartość zegara w megahercach, wartość magistrali FSB, podaje szczegółowe dane o klasyfikacji procesora, dostępnych funkcjach, obudowie oraz ilości i rodzaju cache'a L1, L2 oraz L3 posiada bazę danych procesorów AMD i Intela, wyświetla numer IP, informację o dostępnej pamięci fizycznej i wirtualnej a także test pamięci cache. Wszystko w jednym, małym programie dostępnym ze strony sinnercomputing.com (35 KB). Informacje szczegółowe o wersji 1.02 tej aplikacji na stronie domowej.

Logitech Internet Nawigator SE przetestowany!


Autor: DYD | źródło: e-mail | 00:44
(19)Komentarzy (19)
Recenzja klawiatury Logitech Internet Nawigator SE. Autor: Tytan. Zapraszamy do lektury.

Logitech - znany i ceniony producent komputerowych peryferiów od lat słynie z wysokiej jakości produktów, których ergonomia, design oraz support ze strony producenta stoją na najwyższym poziomie. Niestety, jak to już w świecie bywa, finezja produktów Logitecha okupiona jest wysoką ceną, która dla wielu użytkowników komputerów nad Wisłą nadal pozostaje barierą nie do pokonania. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku flagowego produktu tego szwajcarskiego producenta - klawiatury Internet Nawigator Special Edition. Model ten również w żadnym stopniu nie odbiega od dotychczasowego wizerunku firmy i stanowi potwierdzenie obiegowej opinii panującej na jej temat. » czytaj dalej

Nowy WinRAR 3.30 beta 1


Autor: DYD | źródło: FileFlash | 00:29
Komentarzy (0)
Dziś na stronie www.rarlab.com, pojawiło się nowe wydanie jednego z najbardziej znanych i często używanych programów do archiwizacji plików. Najnowszy WinRAR w wersji 3.30 beta 1 posiada całkiem pokaźną paletę nowości, usprawnień i zmian w stosunku do wersji 3.11 - ich pełna lista znajduje się pod tym adresem. WinRAR w wersji dla Windows 95/98/NT/2000/Me/XP można pobrać stąd (977 KB). Wersja dla pozostałych systemów (Linux, MacOS, DOS, OS/2, FreeBSD) dostępna jest tutaj.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL