Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 25 czerwca 2004  
    

Testy notebooka LG XNote LM50a


Autor: DYD | 21:45
(26)Komentarzy (26)
Dziś po raz pierwszy w laboratorium naszego serwisu znalazł się komputer przenośny. Testowany model to produkt z wysokiej półki, udostępniony i zbudowany w całości przez firmę LG. Należy do wprowadzonej niedawno linii notebooków XNote, wyposażony jest w technologię Centrino, wydajną kartę graficzną Radeon 9600, a cechuje się nowoczesną stylistyką. Do testów trafił model LM50a i z uwagi na to, że jest to pierwsze tego typu urządzenie badane przez serwis TwojePC.pl, zostanie porównany w testach wydajności do komputera stacjonarnego. Jeśli nasz system oceny notebooka spodoba się Czytelnikom, w kolejnych recenzjach mobilnych komputerów korzystać będziemy z tej samej metodologii testów, mogąc łatwiej ocenić testowane urządzenie. Pozostało mi zaprosić chętnych do przeczytania artykułu o nowoczesnym notebooku w cenie około 10 tys. PLN. » czytaj dalej

Licznik na głównej TwojePC wybił...


Autor: DYD | 21:30
(38)Komentarzy (38)
...dziś w nocy 10.000.000 odsłon (dokładnie w nocy z piątku na sobotę, licznik bije już 3,5 roku od początku istnienia serwisu, wybijając tylko odsłony strony głównej). Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, że chętnie nas odwiedzacie, że z nami jesteście zarówno podczas rozkwitu jak i w chwilach nieuniknionych awarii, że nas dopingujecie i krytykujecie, mobilizując "zazwyczaj" do sprawniejszego działania, oraz że po prostu czy z miłości do redakcji, czy do sprzętu z nami wciąż jesteście! Dziękuję także całej ekipie redakcyjnej, że często zarywając noce, zaniedbując rodziny, szkołę, czasem także inną pracę, poświęcacie się w imię sprzętowej społeczności TwojePC.pl, a przede wszystkim dla naszych Czytelników - bądźcie z nami!

GeForce 6800 GT niestety uszkodzony!


Autor: DYD | 21:25
(10)Komentarzy (10)
W czwartek wieczór, z radością informowaliśmy, że kolejna karta oparta na układzie z serii "6" dotarła do redakcji TwojePC.pl. Zdążyliśmy zrobić zdjęcia i oddaliśmy ją w ręce naszego specjalisty Krisa. Jednak okazało się w piątek, że karta w ogóle nie uruchamia się, zero reakcji, jednym słowem martwa. Szkoda to dla nas, gdyż analizując recenzję "Nowa Generacja" model GeForce 6800 GT mógł okazać się bardzo ciekawym rozwiązaniem i chcieliśmy podzielić się jego testami tak szybko, jak to było możliwe. Niestety Czytelnicy, którzy chcieliby poczytać recenzję tej karty na naszych stronach, będą musieli się uzbroić w cierpliwość. Karta, jaką otrzymaliśmy do testów, czyli referencyjny sample NVidii, jak widać, nie sprostała serii dociekliwych badań kilku redakcji i nie zdążyła ujawnić nam swoich możliwości. Z uwagi na to, że jest weekend, Kris pozostał z nieczynną kartą... Łączmy się w smutku...

Nowy członek rodziny Mebius


Autor: Anitka | źródło: Digit-Life | 16:06
(3)Komentarzy (3)
Firma Sharp poszerzyła swoją ofertę notebooków z serii Mebius o model Mebius PC-AL90G, oparty na procesorze Mobile Athlon 64 2700+ o częstotliwości 1,6 GHz. Notebook wyposażony został w 15" wyświetlacz LCD XGA, który charakteryzuje się kątami widzenia rzędu 160° w poziomie oraz 130° w pionie oraz jaskrawością na poziome 400 nit.

Urządzenie oparte na chipsecie VIA K8N800, posiada 256 MB pamięci PC2700 (DDR333) z rozbudową do 768 MB. W notebooku znajduje się 80 GB dysk twardy. Nowy Mebius obsługuje następujące interfejsy: PC Card Type II, LAN, RJ-11 (V90 modem), 4 x USB2.0, 1 x IEEE1394, D-Sub, 1 x DirectHD (USB 2.0). Opcjonalnie dostępny jest z multi-formatową nagrywarką DVD. Jego wymiary to 326 x 273 x 29.7~39 mm. Notebook trafi do sprzedaży 7 sierpnia, nieznana jest jednak jego cena.

Samsung wprowadza pamięci 8GB DDR SDRAM


Autor: Anitka | źródło: Digit-Life | 15:31
(3)Komentarzy (3)
Firma Samsung Electronics zaprezentowała swoje najnowsze 8GB-owe moduły pamięci DDR SDRAM wykonane na elementach 1-Gbitowych (w technologii 0.10 mikrona). Nowości zostały zaprojektowane dla serwerów o wysokiej wydajności, wyspecjalizowanych systemów oraz komputerów do pracy. Pamięci cechują się albo podwójnie ułożonym 1Gbit DDR SDRAM w pakiecie TSOP lub też poczwórnie ułożonym 1Gbit DDR SDRAM w pakiecie FBGA. Tak więc 8GB pamięć posiada 36 chipów TSOP lub 18 chipów FBGA umieszczonych po obu stronach kości.

Wykorzystany pakiet FBGA jest standardem dla modułów DDR2 SDRAM, tak więc może być użyty również w pamięciach opartych na chipach nowej generacji

Microsoft opatentował ludzką skórę


Autor: Anitka | źródło: Ananova | 14:46
(5)Komentarzy (5)
Według danych serwisu InSourced patent US No. 6,754,472 należy do firmy Microsoft i traktuje o "metodzie transmitowania zasilania oraz danych przy wykorzystaniu ludzkiego ciała". Patent ten ma być częścią nowego planu firmy - połączenia razem kilku urządzeń przy wykorzystaniu ludzkiej skóry jako przekaźnika.

Dla przykładu Microsoft twierdzi, że byłoby możliwe posiadanie tylko jednego głośnika dla zegarka, handhelda, przenośnego radia jednej osoby, w przypadku gdyby były one podłączone do tego głośnika za pomocą skóry. Ponadto twierdzi, że różne urządzenia mogłyby być zasilane za pomocą pojedynczego źródła energii przylepionego do skóry. Każde byłoby sterowane za pomocą wielu sygnałów elektrycznych pracujących na różnych częstotliwościach, przy czym sygnały danych oraz audio mogłyby być transmitowane poprzez ten sam sygnał elektryczny. Źródło mocy oraz urządzenia miałyby być podłączone poprzez ciało za pomocą elektrod.

Miniaturowe ogniwo od Toshiby


Autor: Anitka | źródło: BBC | 14:25
(2)Komentarzy (2)
Firma Toshiba przedstwiła prototyp miniaturowego ogniwa, które jako paliwo wykorzystuje alkohol metylowy. Urządzenie jest, według producenta, w stanie zasilać przenośny odtwarzacz muzyczny nawet przez 20 godzin na jednej "porcji" paliwa. Miniaturowe urządzenie ma wymiary zaledwie 22 x 45 mm, zaś jego waga nie przekracza 8,5 grama (z "wlanymi" 2 cm3 paliwa). Co jednak najważniejsze - nowe ogniwo Toshiby jest bardzo efektywne - może wyprodukować nawet 100 milliWatt energii. Przedstawiciele firmy zakładają, że nowe miniaturowe ogniwa trafią do zastsowań w przenośnych urządzeniach elektronicznych już w przyszłym roku i mają skutecznie wyprzeć baterie litowo-jonowe.

Mysz Trust ze zwijanym kabelkiem


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 14:23
Komentarzy (0)
Firma Trust oferuje nową, kompaktową mysz do notebooka - Trust Micro Mouse Retractable USB z asortymentu Trust Portable, posiadającą zwijający się kabel USB, który można wyciągnąć na pięć różnych długości. Korzystając z myszy długość kabla dostosowuje się do naszych wymagań. Po użyciu kabel jest składany, dzięki czemu nie płacze się z innymi kablami, gdy mysz jest przechowywana. Mysz wyposażono w trzy przyciski oraz rolkę przeglądarki, a jej kształt umożliwia użytkowanie przez osoby zarówno prawo- jak i leworęczne. Produkt korzysta z najnowszej technologii oszczędności energii, co przedłuża działanie baterii notebooka. Mysz jest ponadto zgodna ze standardem IntelliMouse. Do kompletu dołączono futerał ochronny i wielojęzyczną instrukcję obsługi. Mysz będzie dostępna w sprzedaży od połowy sierpnia. Sugerowana cena brutto wyniesie 119 PLN.

Intel Celeron D oficjalnie ogłoszony


Autor: DYD | 13:42
(9)Komentarzy (9)
Intel oficjalnie zaanonsował nowych przedstawicieli w klasie desktop. Są to procesory Celeron D 335, 330, 325, 320 - przeznaczone na niższy segment rynku, tam gdzie popularne są układy i848/865, czy VIA lub SiS. Pojawiło się wraz z Celeronami D nowe logo. Po lewej stronie w całej okazałości.

Jeśli chodzi o zegary nowych procesorów - Intel Celeron D 335, 330, 325, 320 wyposażone są w odpowiednio 2.80 / 2.66 / 2.53 / 2.40 GHz-owe zegary. Celeron D oparty jest na 90nm rdzeniu Prescott. Przeznaczony dla gniazd 478-pinowych Celeron D posiada 256KB cache L2 oraz 533MHz FSB. W cenniku za 1000 sztuk nowe procesory wycenione zostały odpowiednio za dany model na $117, $89, $79, $69. W kwestii wydajności Celeron D zapowiada się interesująca - polecamy recenzję na AnandTech.

Podatek od domowych sieci komputerowych?


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:17
(11)Komentarzy (11)
Źle się dzieje w USA pod obecną administracją i nie chodzi tylko o politykę zagraniczną. Na Florydzie (gdzie gubernatorem jest brat obecnego prezydenta) trwają przymiarki do opodatkowania wewnętrznych sieci domowych! Język projektu jest tak niejasny, że pod jego definicję sieci podpadają nawet faxy czy krótkofalówki! Firmy od wewnętrznych sieci opodatkowane są już od 1985 r. Podatek w wysokości 16% miałby być według projektu nakładany na koszt operowania takiej sieci, co oznacza że byłby doliczany na przykład do kosztu serwisowania komputera, czy drukarek wpiętych w sieć (czy również np. do kosztu atramentu w drukarce?). Więcej informacji na podaje Wired.com. Oby nasi legislatorzy nie wpadli na podobny pomysł...

Trillian w nowych wersjach


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 13:12
(2)Komentarzy (2)
Na stronie domowej www.trillian.cc ukazały się nowe wydania programu Trillian w wersji darmowej 0.74i oraz płatnej Pro Pro 2.013 (poprawiono komunikację z Yahoo). Trillian może okazać się przydatny dla osób korzystających z wielu zagranicznych komunikatorów jednocześnie. Znane są Wam na pewno programy typu ICQ, AOL, Windows Messenger, Jabber, Yahoo! Messenger czy odwieczny IRC. Bywa tak, że mamy zainstalowanych kilka komunikatorów na jednym komputerze - wówczas przydany może okazać się właśnie Trillian. Łączy on w sobie w/w komunikatory, udostępniając w jednym programie ich funkcje - a wszystko okraszone przejrzystym interfejsem. Triliana można pobrać stąd.

Cyfrówka dla podglądaczy


Autor: Anitka | źródło: 4Press / DP-Review | 12:43
(8)Komentarzy (8)
Od lipca w Japonii rozpocznie się sprzedaż aparatu cyfrowego Kowa Prominar TD-1. Urządzenie jest wyposażone w potężny obiektyw o ogniskowej 1350 mm, czyli odpowiednik 30-krotnego zoomu optycznego. Obiektyw 450 - 1350 mm F2.8 - F4.0 współpracuje z 3-megapikselową matrycą CCD 1/2.5". Wymiary aparatu to 385 x 130 x 125 mm, waga - 2,3 kg. Zdjęcia zapisywane są na kartach SD. Cena TD-1 wyniesie 210 tys. jenów, a więc około 7,4 tys. PLN. Ten ciekawy produkt skierowany jest na rynek niszowy: maksymalna czułość ISO 200 i brak stabilizatora obrazu przy takim obiektywie sprawiają bowiem, że do wykonania tym monstrum dobrych zdjęć niezbędny jest statyw.

 
Czwartek 24 czerwca 2004

GeForce 6800GT w redakcyjnych łapach!


Autor: Kris | 22:13
(6)Komentarzy (6)
Dopiero co pojawiła się druga odsłona recenzji kart graficznych nowej generacji, a już zapowiada się następna. Tym razem będzie to niemalże techniczne, choć bardzo ważne, uaktualnienie. Dzięki testom GF6800U w warunkach obniżonego taktowania spróbowałem oszacować możliwości drugiej, pod względem wydajności, karty nVidia. Chodzi o GeForce 6800GT. Nie ma co ukrywać, że próby zapowiedziały niezły przebój, biorąc pod uwagę sugerowaną cenę tych kart. Napisałem, że jak tylko sprzęt wpadnie w moje łapska, to wymienię przybliżone wyniki na rezultat testów rzeczywistej karty. Nie przypuszczałem jednak, że tak szybko ten moment nadejdzie. Dzięki uprzejmości firmy nVidia, referencyjny egzemplarz karty GeForce 6800GT jest już gotowy do testów. » czytaj dalej

Płyty z serii ASUS AI Proactive


Autor: DYD | 20:21
(7)Komentarzy (7)
Firma ASUSTeK Computer Inc. (ASUS) wprowadza do swojej oferty 8 nowych płyt głównych z serii AI Proactive, wyposażonych w szereg technologii, rozszerzających możliwości chipsetów Intel 925X, 915P oraz 915G. Płyty oferują również natywną obsługę pamięci DDR2 600 oraz zmniejszone opóźnienia w pracy pamięci. Technologie AI Proactive:

Stack Cool - lepsze chłodzenie i cichsza praca technologia polega na wykorzystaniu specjalnej płytki PCB, umieszczonej na spodniej stronie płyty głównej. Dzięki temu zwiększa się skuteczność odprowadzania ciepła z okolic gniazda procesora oraz układów zasilających, co prowadzi do zmniejszenia temperatury pracy nawet do 10 st. C. Dzięki brakowi jakichkolwiek wentylatorów jest to całkowicie bezgłośny system chłodzenia, pozwalający na łatwiejszy overclocking, zwiększający stabilność systemu oraz jego żywotność. » czytaj dalej

Laur dla Combolota @ MSI-NVidia


Autor: DYD | 14:16
(54)Komentarzy (54)
W sobotę 19-go czerwca w Masłowie koło Kielc odbyła się IV runda Pucharu Polski PZM. W tych coraz bardziej popularnych w Polsce, wyścigach równoległych na 1 mili załoga Opla COMBO MSI-NVIDIA wywalczyła III miejsce w swojej klasie (TURBO) i wróciła z pucharem! Pogoda spłatała figla i dokładnie na moment przed rywalizacją w tej silnej klasie, spadł deszcz. Mimo tych przeciwności losu Combo, mające już ponad 303 KM (!), sponsorowane przez firmy MSI oraz NVIDIA, startując nawet na lekko śliskiej nawierzchni, uzyskało czas 15.001 sek. i stanęło na podium zwycięzców! Ale to nie jest jego ostatnie słowo, gdyż praca przy modyfikacjach auta wciąż wre.

Przy każdym starcie publiczność kręciła głowami z niedowierzaniem, że taki samochód w ogóle startuje (auto z założenia dostawcze!). Miło więc było po raz kolejny zaskoczyć wszystkich obecnych. To jednak ciągle rozgrzewka przed III Rundą Mistrzostw Polski, których następna rywalizacja odbędzie się 3-go lipca na torze w Poznaniu. » czytaj dalej

Tyan wprowadza Tomcaty dla Intela


Autor: NimnuL | źródło: Digit-Life | 14:08
(3)Komentarzy (3)
Dwie nowe płyty główne przedstawiła firma Tyan. Seria Tomcat i915 (S5120) oraz Tomcat i925X (S5130) została oparta na chipsetach odpowiednio - i915G Express oraz i925X Express. Przeznaczone są dla szerokiej gamy systemów komputerowych począwszy od komputerów biurowych, a na domowych zaawansowanych maszynach skończywszy. Próbki płyt zostaną pokazane jeszcze w czerwcu, masowa produkcja rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku. Zdjęcia w dalszej części newsa. » czytaj dalej

Pentium M 715 oraz 725 oficjalnie zapowiedziane


Autor: NimnuL | 13:55
Komentarzy (0)
Intel uzupełnił swoją serię procesorów mobilnych Pentium M o modele 715 oraz 725. Aktualnie więc rodzina Pentium M zawiera 5 modeli, włączając modele 735, 745 oraz 755. Pentium M 715 i 725 oparte o jądro Dothan wykonane są w procesie technologicznym 90nm. Oba modele charakteryzują się taktowaniem rdzenia odpowiednio 1,5 GHz oraz 1,6 GHz, wbudowaną pamięcią cache drugiego poziomu o wielkości 2MB oraz FSB 400MHz. Oba procesory przeznaczone są dla notebooków opartych o chipset i855. Cena za sztukę procesorów 715 i 725 wynosi odpowiednio 209$ oraz 241$ przy zakupie 1000 szt.

Nowa seria aparatów cyfrowych Practica


Autor: NimnuL | źródło: Digit-Life | 13:40
(6)Komentarzy (6)
Practica Germany (www.praktica.de) zapowiedziała aparat cyfrowy z serii Luxmedia 4008. Aparat ma 4,2MPix matrycę (interpolowana do 6,2MPix) oraz 8x zoom optyczny i 4x zoom cyfrowy. Pozostałe dane techniczne: EVF, 180,000 pixeli. Obiektyw: f:2.80-3.41 / 40-320mm. Autofocus: 0.5m do nieskończoności w trybie normalnym oraz 20-50cm w trybie makro. Czasy ekspozycji: 1/2000-16s. Matryce: 1/2.5" CCD, 4.23 Mp (4.07 Mp efektywnie). Dostępne rozdzielczości zdjęć: 3264x2448, 2880x2160 (interpolowana), 2272x1704, 1600x1200, 1280x960, 640x480. Czułość matrycy: ISO 50/100/200/400. Ustawienia: Auto WB oraz 4 ustawienia własne. Szybkostrzelność: do 3 fps. Centralnie-ważony pomiar światła od2.0 EV do +2.0 EV, kroki co 1/3 EV. Wyświetlacz 1.6" LCD, 85,000 pixeli. » czytaj dalej

Doom 3: oficjalna data premiery??


Autor: DYD | źródło: 4Press / Inquirer | 13:33
(24)Komentarzy (24)
Jak donosi Gamestop.com trzecia cześć megahitu sprzed lat DooM ostatecznie trafi do sprzedaży 3 sierpnia. To niezwykle istotna informacja dla nVidii, bowiem ten tytuł jest grą, która ma "sprawdzić mikroarchitekturę renderowania" najnowszych kart graficznych tej firmy. Według nieoficjalnych testów, w grze "Doom 3" sprzęt nVidii był szybszy od procesora ATI R420 i to nawet o 50%.

ATI oczekuje na wypuszczenie gry "Half Life 2", która ma wykazać klasę i umiejętności jej produktów, ale pomimo wcześniejszych zapowiedzi szybkiego wprowadzenia tytułu na rynek ostateczny termin wciąż pozostaje nieznany. A to oznacza, że dzięki grze "Doom 3" nVidia może zdobyć naprawdę skuteczną amunicję przeciwko swojemu rywalowi.

TOCA Race Driver 2 w sprzedaży!


Autor: DYD | źródło: CDProjekt | 13:29
(8)Komentarzy (8)
Wszyscy, którzy lubią wysoki poziom adrenaliny i kochają wirtualne wyścigi mają kolejny powód do świętowania! W dniu dzisiejszym na półki sklepowe w całym kraju trafiła gra wyścigowa - TOCA Race Driver 2. W grze znajdziemy m.in.: 15 rodzajów wyścigów (GT, rajdy, wyścigi na lodzie, Supertrucks, Wyścigi Uliczne, Klasyczne i wiele innych.), 35 licencjonowanych najsłynniejszych marek świata m.in. Aston Martin V12 Vanquish, Jaguar XJ220, Ford Mustang, Ford GT, Mitsubishi 3000 GT, Mitsubishi EVO 7, Subaru Impreza WRX, ABT-Audi TT-R, Opel Astra V8 Coupe i AMG-Mercedes CLK, 50 międzynarodowych torów wyścigowych, Nowy świetny engine gry zapewniający bardzo realistyczne zniszczenia, efekty wizualne i bardzo płynną animację, Możliwość uczestniczenia w wyścigach z innymi graczami poprzez Internet. Gra została wydana w polskiej wersji językowej, na 5 płytach CD i w cenie 99 PLN.

LCD: więcej telewizorów, mniej monitorów


Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 13:27
Komentarzy (0)
W pierwszym kwartale bieżącego roku wzrosła sprzedaż telewizorów LCD, spadło za to zainteresowanie płaskimi monitorami - donosi iSuppli. W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku 2004 na całym świecie sprzedano 1,6 mln sztuk telewizorów LCD, czyli aż o 31% więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W tym samym czasie wolumen sprzedaży monitorów LCD spadł. Telewizory ciekłokrystaliczne tanieją, co stymuluje popyt. Równocześnie na ten rynek wchodzą nowe firmy, znane z branży komputerowej, dzięki czemu technologia staje się coraz bardziej znana. Wpływ na zainteresowanie użytkowników ma także wzrost produkcji telewizorów LCD z ekranami o przekątnej powyżej 30 cali.

Inaczej wygląda sytuacja na rynku monitorów LCD, który boleśnie odczuł spadek dostępności paneli 15-calowych i zanotował pierwszą od 5 lat obniżkę sprzedaży. Producenci koncentrują się na monitorach 17-calowych, jednak do tego segmentu trafia tylko część klientów zainteresowanych wcześniej 15-calowymi monitorami LCD. Pozostali - głównie ze względu na ceny - decydują się na tradycyjny monitor CRT.

Lexmarka laserowe drukarki mono


Autor: DYD | 13:20
Komentarzy (0)
Firma Lexmark właśnie wprowadza na polski rynek nową serię monochromatycznych drukarek laserowych serii "E". Ponieważ potrzeby firm są różne, Lexmark oferuje kilka modeli z serii "E": Lexmark E232 - biurkowa drukarka osobista zapewniająca profesjonalną jakość druku; Lexmark E232t - z dodatkowym podajnikiem papieru; Lexmark E330 - większa funkcjonalność i wydajność, pełna modułowość; Lexmark E332n - z wbudowaną karta sieciową; Lexmark E332tn - gotowość do pracy w sieci, drugi podajnik papieru zwiększający pojemność. Dokumentny drukowane są z szybkością 26 stron na minutę. Dzięki emulacji języka PCL6, procesorowi 200 MHz oraz pamięci 16 lub 32 MB, drukarka nie wymaga komputera PC i szybko drukuje złożoną grafikę. Drukarki posiadają dwuczęściowe kasety z tonerem z oddzielnym bębnem światłoczułym. Kasety z tonerem do modeli E330, E332n i E332tn wystarczają do wydrukowania nawet do 6 tys. stron.

Nowa "kostka" AOpen z PCI Express x16


Autor: DYD | źródło: 4Press / Digit-Life | 13:05
(2)Komentarzy (2)
Japoński oddział firmy AOpen zaprezentował nową obudowę typu Small Form Factor ze zintegrowaną płytą UX915 dla procesorów Pentium 4. XC Cube EX915 obsługuje procesory z szynami 533/800MHz i pozwala na obsadzenie maksymalnie 2GB pamięci PC3200/PC2700 DDR SDRAM. Na płycie zintegrowano układ graficzny Intel GMA 900, ale jest też slot PCI Express x16. Nie zabrakło karty Gigabit Ethernet i 6-kanałowego układu dźwiękowego Realtek AC´97.

W obudowie można umieścić jeden napęd 5,25 cala i jeden 3,5 cala, całość chłodzona jest cichym wentylatorem (29 dB). Wymiary "kostki" AOpen to 200 x 320 x 185 mm. XC Cube EX915 trafi do sprzedaży na początku lipca. Cena produktu nie została jeszcze ujawniona.

Nowość Hynix w segmencie pamięci


Autor: DYD | źródło: 4Press / Digit-Life | 12:26
Komentarzy (0)
Koreańska firma Hynix Semiconductor zaprezentowała nowe rejestrowane moduły pamięci DIMM o pojemności 4GB oraz moduły SO-DIMM o pojemności 2GB. Pierwsza z pamięci produkowana jest z 1Gbitowych układów DDR2-533 SDRAM, druga zaś to 16 chipów DDR2-533 SDRAM. Maksymalna przepustowość urządzeń w systemach 64-bitowych według informacji producenta wynosi 4300MB/s. Opóźnienie zapisu jest równe opóźnieniu odczytu i wynosi jeden cykl zegarowy.

Nowości przeznaczone są do współpracy z najnowszymi chipsetami Intela, kompatybilnymi z takimi pamięciami. Jak podaje producent, najnowsze rozwiązania DDR2 umocnią pozycje Hynixa na rynku, szczególnie w segmencie produktów DDR2 SDRAM.

 
Środa 23 czerwca 2004

Dwa nowe LCD serii S od Sony


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:12
(1)Komentarzy (1)
Nowe panele serii S (17" S74 i 19" S94) wprowadziła na polskim rynku firma Sony. Najnowsze panele serii S dedykowane są przede wszystkim użytkownikom sektora biznesowego. Dwa nowe modele oferują obraz o rozdzielczości 1280x1024, kontrast (S74 - 450:1, S94 - 600:1) oraz specjalną powłokę antyrefleksyjną. Czas reakcji matrycy wynosi 16 ms w przypadku S74 oraz 25 ms dla modelu S94. Kąty widzenia wynoszą: 160 stopni w pionie i poziomie w przypadku S74 i 170 stopni - S94. Wyświetlacze serii S dostępne są w dwu kolorach obudowy do wyboru - srebrnym i czarnym. Wąska ramka, która otacza ekran, umożliwia łączenie ze sobą kilku paneli. Specjalna konstrukcja tylnej obudowy, z odsuwaną pokrywką, tworzy schowek na kable. » czytaj dalej

Nowe PenDrive od TEAC'a


Autor: NimnuL | źródło: Digit-Life | 18:02
Komentarzy (0)
Firma TEAC zapowiedziała pojawienie się pod koniec czerwca urządzenia Flash Drive SmartII USB2.0 o pojemnościach od 128 do 512 megabajtów.

Wersja z pamięcią flash 1 GB ma pojawić się w połowie lipca. Dane zapisane w urządzeniu będą mogły być chronione hasłem. PenDrive TEAC'a charakteryzować się ma wymiarami 19 x 68 x 8mm i wagą około 12g. Parametry i ceny modeli mają kształtować się następująco... » czytaj dalej

100 GB w 2,5" dysku Toshiby


Autor: DYD | źródło: e-mail | 17:24
Komentarzy (0)
Już wkrótce oferta Alstor poszerzona zostanie o nowe 2,5" dyski twarde MK1031GAS o pojemności 100 GB. Dysk ma dwutalerzową konstrukcję, usprawnioną głowicę zapisująco-odczytującą oraz poprawiony mechanizm parkowania głowic. Kiedy nie dokonywane są operacje zapisu bądź odczytu, mechanizm parkujący izoluje głowice od talerzy. Podczas pracy dysk wytrzymuje przeciążenia rzędu 325g, podczas transportu - do 850g.

Zużycie energii udało się zmniejszyć o blisko 20% w stosunku do wykorzystywanego przez dotychczasowe konstrukcje, a dzięki zastosowaniu łożyska olejowego (FDB) poziom hałasu w czasie spoczynku nie przekracza 21 dB. Toshiba planuje również wprowadzenie na rynek modelu jednotalerzowego, o pojemności 50GB. Pierwsze egzemplarze pojawią się na rynku w połowie wakacji i będą objęte 3-letnią gwarancją. Cena niestety nie jest jeszcze znana.

Nowe zasilacze spod znaku OCZ


Autor: NimnuL | źródło: Digit-Life | 17:16
(6)Komentarzy (6)
Firma OCZ Technology jest znana i ceniona wśród overclockerów, głownie za wydajne moduły pamięci. Świat nie stoi jednak w miejscu, a OCZ Technology idzie na przód wraz z nim, przedstawiając nowe zasilacze komputerowe z serii PowerStream. Główną cechą tych zasilaczy jest zastosowana technologia pod nazwą PowerFlex. Dzięki niej zasilacz może niezależnie regulować napięcia 3.3V, +5V oraz +12V. Jednocześnie nowe produkty OCZ mają uniwersalne złącze nazwane ConnectAll, zgodne ze standardem ATX v.2.03 oraz BTX. Zasilacz przy 60% obciążeniu ma generować hałas o nasileniu 23dBA. Producent już dzisiaj wprowadza modele: OCZ520ADJ - 520W, OCZ470ADJ - 470W, OCZ420ADJ - 420W.

Karty na PCI-Express w sprzedaży


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 15:44
(7)Komentarzy (7)
Oczywiście jeszcze nie w naszym kraju, lecz na japońskim rynku. Serwis Akiba donosi, iż pojawiły się w kraju Kwitnącej Wiśnie pierwsze karty z szyną PCI-Express. Zaobserwowano zarówno modele na układach ATI jak i NVIDIA. Nie są to modele z najwyższej półki, lecz tzw. średni poziom wydajności. Jeśli chodzi o ATI to na japońskim rynku można spotkać karty od dwóch producentów ABIT oraz SAPPHIRE. Każdy z producentów posiada trzy wersje kart: RX600 XT oraz RX600 Pro ze złączem PCI-Express oraz RX600 Pro na AGP. Ceny wynoszą odpowiednio RADEON X600 XT-PCIE ($195 - $238), RADEON X600 PRO 256PCIE ($178 - $215), RADEON X600 PRO ($233 - $255).

Także z ogródka firmy NVIDIA coś już można kupić w Japonii - Albatron i Gigabyte wystawił na sprzedaż GeForce PCX 5900 oraz 5300 na PCI-Express. Gigabyte GV-NX59128D na GeForce PCX 5900 wyceniono na $245 - $292. Najtańszy jest Albatron GeForce PCX 5300 w cenie około $105 (najniższy segment kart NVIDII). W Polsce lipiec będzie miesiącem, kiedy PCI-Express "wyłoni się" jak grzyby po deszczu, wraz z nowymi układami Intela (915 i 925). » czytaj dalej

Pięć nowych myszek optycznych


Autor: DYD | źródło: Media-Tech | 15:13
(13)Komentarzy (13)
Od lipca oferta akcesoriów Media-Tech wzbogaci się o pięć nowych myszek optycznych. Są wśród nich myszki tradycyjne, podłączane do portu USB i PS/2 oraz myszki bezprzewodowe, komunikujące się z komputerem drogą radiową. Nowe myszki Media-Tech są estetycznie wykonane oraz układają się w dłoni zarówno u osób prawo i leworęcznych oraz przyciągają wzrok swoim atrakcyjnym wyglądem.

MT-1015 (NAVIGATOR RF OPTICAL) - Wyposażona jest w pięć standardowych przycisków i rolkę przewijania. Dodatkowo myszka posiada trzy przyciski funkcyjne dedykowane do obsługi aplikacji MS Windows. NAVIGATOR RF OPTICAL "porozumiewa się" z komputerem za pośrednictwem odbiornika RF, który sprzężony jest z ładowarką akumulatorków NiMH. Dzięki temu zaoszczędzimy na częstej wymianie baterii. Myszkę można używać w odległości 1.5 m od odbiornika. Niezależnie od tego może być też podłączona do komputera przez porty USB i PS/2. Myszka ma sensor optyczny o rozdzielczosci 800 dpi. Jej sugerowana cena detaliczna to 119.99 PLN brutto. » czytaj dalej

Zewnętrzne "dwie warstwy"


Autor: DYD | źródło: 4Press / CDR Info | 13:50
(1)Komentarzy (1)
Firma Freecom wprowadziła na rynek zewnętrzną nagrywarkę dwuwarstwowych płyt DVD. Urządzenie FX-50 Double Layer zapisuje dwuwarstwowe płyty DVD+R o pojemności 8,5GB, a także standardowe krążki DVD+/-R(W) i CD-R(W). Dwuwarstwowe płyty są wypalane z prędkością 2.4x. Konwencjonalne płyty DVD jednokrotnego zapisu są nagrywane z szybkością 8x, a wielokrotnego zapisu - 4x. Płyty CD-R nowy produkt Freecom nagrywa z szybkością 32x, a CD-RW - 16x.

Nagrywarka jest podłączana do portu USB 2.0 lub FireWire. Urządzenie jest już dostępne, jego cena w Europie wynosi 209 euro + VAT.

Nowe zabezpieczenie do notebooków Kensingtona


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:43
(3)Komentarzy (3)
Firma Kensington - znany zabezpieczania urządzeń przenośnych i twórca standardów branżowych obowiązujących w tej dziedzinie - w przyszłym miesiącu zaprezentuje nową generację rozwiązań antykradzieżowych. Popularność komputerów przenośnych stale rośnie, a wraz z nią - niestety - także liczba kradzieży. Teraz firma zapowiada wprowadzenie na rynek nowego rozwiązania, oferującego wszystkie walory standardowej linki, a równocześnie łatwiejszego w użyciu. Szczegóły na temat nowego produktu do chwili premiery są objęte tajemnicą, jednak projektanci firmy zapewniają, że rozwiązanie skonstruowano tak, aby w torbie z laptopem nie plątał się dwumetrowy "drut z kluczykiem". Nowość ma być więc bardziej funkcjonalna od rozwiązań obecnych na rynku, poprawie ulegnie także estetyka. Szczegóły podane zostaną na początku sierpnia, kiedy to nastąpi premiera nowego urządzenia.

Niebezpieczny "Unreal"


Autor: DYD | źródło: 4Press / CNet | 11:36
(3)Komentarzy (3)
Śmierć na ekranie nie jest jedynym ryzykiem, jakie ponoszą użytkownicy gier "Unreal" - alarmuje firma Secunia. W kodzie programu odkryto błąd umożliwiający hakerom przejęcie kontroli nad komputerem, na którym uruchomiona jest gra. Luka w zabezpieczeniach tkwi w engine gry "Unreal" i dotyczy pięciu wersji gier z tej serii, a także tytułów wykorzystujących ten sam kod, m.in. "Postal 2", "Deus Ex" i "Rune". "Dziura" jest związana z mechanizmem weryfikacji serwera rozgrywki sieciowej. Gdy komputer z uruchomioną grą jest podłączony do Internetu, haker może wysłać do maszyny ciąg "śmieci". Po przepełnieniu buforu aplikacji losowo generowanymi informacjami, możliwe staje się odpalenie na komputerze dowolnego programu. Z tego względu gracze proszeni są o zachowanie ostrożności, a przede wszystkim - instalację "łatek", które na wieść o luce w zabezpieczeniach przygotowali wydawcy gier. » czytaj dalej

Druga fabryka Samsunga na Słowacji


Autor: DYD | źródło: 4Press / AsiaBizTech | 11:25
Komentarzy (0)
Koreański koncern Samsung Electronics zapowiedział rozpoczęcie produkcji w swojej drugiej fabryce na Słowacji. Firma zakończyła budowę zakładu produkcyjnego w Galanta, dzięki czemu wzrośnie produkcja urządzeń elektroniki konsumenckiej dostosowanych do wymagań rynku Europy Wschodniej. W fabryce wybudowanej kosztem 27 mln USD Samsung będzie produkował m.in. monitory LCD, telewizory, wyświetlacze plazmowe i drukarki.

Notebook multimedialny Aristo 2600V


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 11:12
Komentarzy (0)
Comes wprowadza do swojej oferty nowy model Aristo należący do linii notebooków Aristo 2xxx. Nowy notebook wyposażony został w 15" matrycę SXGA+ o rozdzielczości 1400 x 1050, procesor Intel Pentium 4 (3.0 lub 3.2 GHz) z 1 MB pamięci cache i technologią Hyper-Threading oraz kartę graficzną ATI Mobility Radeon 9600 z pamięcią 128MB. Obsługuje ona również zewnętrzny monitor (zarówno przez port VGA, jak i S-Video).

Wbudowane czytniki kart multimedialnych obsługują karty CF Microdrive, Memory Stick, SmartMedia Card, MultiMedia Card. Model Aristo 2600V oferuje użytkownikowi do wyboru napęd optyczny DVD-CDRW combo, bądź nagrywarkę płyt DVD-R/RW. Aristo 2600V oferowany będzie z dyskami 20-80GB, pamięcią operacyjna 256MB oraz torbą do przenoszenia notebooka.

 
Wtorek 22 czerwca 2004

Nowa Generacja - II odsłona: MSI GeForce 6800 Ultra


Autor: Kris | 19:05
(65)Komentarzy (65)
Po długim czasie oczekiwania, nadszedł doniosły moment prezentacji praktycznych możliwości najsilniejszej karty nVidia, należącej do nowej generacji. GeForce 6800 Ultra jest 16-potokowym monstrum, pretendującym do korony wydajności kart graficznych. Wprawdzie, chwilowo nie ma dostępu do jego głównego konkurenta, w postaci RX800XT PE, ale recenzja ma charakter otwarty i w kolejnych odsłonach przyjdzie czas na bezpośrednie starcie. Na razie, honoru ATI bronić będzie 12-potokowy RX800Pro, któremu przy okazji testów GF6800U zapewniłem dodatkowego, wirtualnego konkurenta, który być może niedługo pojawi się w zbliżonej cenie. Chodzi oczywiście o GF6800GT (16-potoków, niższe taktowanie), który (jeśli spełnią się prognozy cenowe) zapowiada się znakomicie. Pierwszoplanową postacią drugiej odsłony recenzji zatytułowanej "Nowa Generacja" będzie karta MSI GeForce 6800 Ultra, udostępniona przez MSI-Polska, na wręcz sprinterski odcinek czasu. Tym nie mniej, w miarę swoich ograniczonych możliwości, postarałem się wycisnąć z niej jak najwięcej informacji, czego efektem jest dzisiejszy, spory "update" artykułu. Oprócz wprowadzenia nowej karty (w postaci opisu oraz wyników testów) chciałbym zwrócić również uwagę na pojawienie się pierwszego rozdziału omawiającego jakość obrazu. Tym razem spróbuję przybliżyć kwestię antyaliasingu.

Aby nie zmuszać czytelnika, który już wcześniej zapoznał się z pierwszą odsłoną recenzji, do poszukiwania wprowadzonych zmian, już w zapowiedzi podaję pełną listę poprawek:Zgodnie z przyjętą konwencją, w kolejnych odsłonach, do minimum ograniczam zakres własnych komentarzy o charakterze globalnym. Jak na razie, wnioski końcowe (bez przetestowania pełnego asortymentu nowych kart, mogą mieć charakter jedynie cząstkowy) pozostawiam w rękach czytelnika. O tym, co sądzę (to tylko przykład) na temat faktycznej przydatności nowych funkcji układów NV40, czy realnym wykorzystaniu mocy kart nowej generacji oraz wskazanie własnych preferencji w danych kategoriach cenowych, pozostawię na chwilę ukończenia całej recenzji. Tym bardziej, że w chwili obecnej zarówno brakuje kompletu danych jak i ceny (czy ich sugestie) są wciąż niestabilne. Zapraszam do lektury. » czytaj dalej

Skype teraz także pod Linuksa


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:15
(5)Komentarzy (5)
Dziś została wydana po raz pierwszy wersja głosowego komunikatora Skype pod system Linux, poinformował Chrisu. Skype to w zasadzie wirtualny telefon korzystający z połączenia internetowego, umożliwiający głosową komunikację dwóch osób mających dostęp do Internetu. Użytkownicy wpisani do programu Skype, mogą bez żadnych dodatkowych wymogów rozmawiać ze sobą tylko przy pomocy mikrofonu - jakość transmitowanego głosu zależy od połączenia internetowego. Szczegółowy opis oraz download najnowszej wersji Skype nas stronie www.skype.com.

Napędy Maxtor MaXLine z funkcjami SATA II


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:15
(4)Komentarzy (4)
Firma Maxtor w trzecim kwartale br. wprowadzi na rynek nowe dyski MaXLine III, charakteryzujące się dużą pojemnością i bezpośrednią obsługą standardu SATA. Jest to trzecia generacja napędów MaXLine, tym razem wyposażona w pierwszy w branży bufor o pojemności 16MB i zaprojektowana zgodnie z korporacyjnym standardem 1 mln godzin bezawaryjnej pracy (MTTF - mean time to failure). Nowe funkcje SATA II to m.in. bezpośrednia obsługa kolejkowania poleceń (NCQ - native command queuing), maksymalna pojemność 300GB, szybkość 7200 obr./min. oraz technologia Maxtor MaxCommand.

Dyski twarde Maxtor MaXLine III mają konstrukcję trójtalerzową i są dostępne w pojemnościach 250GB i 300GB. Dyski zostaną wprowadzone do sprzedaży na początku trzeciego kwartału br. Nieco później dostępne będą modele ATA/133. Napędy MaXLine III objęte są trzyletnią, limitowana gwarancją. » czytaj dalej

Grę S.T.A.L.K.E.R wyda CD Projekt


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:39
(9)Komentarzy (9)
CD Projekt nawiązał współpracę z firmą THQ. W wyniku tej współpracy w Polsce ukażą się trzy gry: Full Spectrum Warrior, S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl oraz The Incredibles. S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl - jedna z najbardziej oczekiwanych gier akcji FPP tego roku. Prawdziwy przełom w gatunku, a wszystko w swojskim dla polskich graczy klimacie "Cienia Czarnobyla". W grze wcielamy się w tytułowego Stalkera, czyli poszukiwacza, który dla pieniędzy naraża swoje życie w zamkniętej, skażonej enklawie. Gra oferuje nam możliwość zwiedzenia olbrzymiej Zony, w której będziemy mogli decydować się na wykonanie dodatkowych zadań. Gra ma zachwycić fizyką świata i realistycznym zachowaniem sztucznej inteligencji. Gra ukaże się w czwartym kwartale tego roku, w polskiej wersji językowej i w cenie 99 PLN. » czytaj dalej

12 nowych Seagate'ów raz jeszcze


Autor: DYD | 13:12
(3)Komentarzy (3)
Premiera już miała miejsce 16 czerwca, tym razem jednak szersze info plus zdjęcia "małego" - ale tylko pod kątem cali - dysku Seagate'a z rodziny ST1 przeznaczonego dla aparatów cyfrowych, czy playerów MP3, zrobione podczas dzisiejszej konferencji prasowej firmy Seagate. Seagate m.in. zamierza swoje 1-calowe dyski montować w odtwarzaczach Apple'a. Wróćmy teraz do całej, nowej "rodzinki", która wejdzie do sprzedaży w 3 i 4 kwartale tego roku.

Firma Seagate do swojego portfolio wprowadza nową linię produktów przeznaczonych dla aplikacji od odtwarzaczy MP3, aż do nagrywarek DVR oraz innych urządzeń elektroniki konsumenckiej, notebooków, komputerów stacjonarnych, serwerów oraz centrów danych korporacji. Grupa nowo wprowadzonych dysków twardych zawiera 1-calowy dysk twardy o pojemności 5 GB, rozwiązania 2,5- i 3,5-calowe, z interfejsem Serial ATA, SAS, Fibre Channel, działającej z prędkością 15 000 obrotów na minutę z pojemnościach do 500 GB. » czytaj dalej

Pocket Bit USD-2G: mały twardziel firmy Sony


Autor: DYD | źródło: 4Press / Inquirer | 12:45
(1)Komentarzy (1)
W lipcu firma Sony wprowadzi do swojej oferty miniaturowy dysk twardy USB. Mały "twardziel" Sony jest zdecydowanie większy od standardowego pen drive'a, jednak oferuje dużą pojemność i szybki transfer. Pocket Bit Pro USD-2G ma wymiary 7,3 x 5 x 1,3 cm i mieści 2GB danych. Z komputerem łączy się przez port USB 2.0, a w trakcie transportu wtyczka jest chowana w obudowie. Choć Pocket Bit Pro USD-2G nie posiada wyświetlacza, producent wyposażył go w ciekawą funkcję AutoSync, dzięki której użytkownik może zgrać na dysk wybrane foldery. Cena dysku została skalkulowana na poziomie 34 440 jenów - 1,2 tys. PLN. » czytaj dalej

Na 16x jeszcze poczekamy


Autor: DYD | źródło: 4Press / DigiTimes | 12:37
(4)Komentarzy (4)
Masowa produkcja nagrywarek DVD+RW 16x rozpocznie się później, niż zaplanowano. Powodem są niedobory diod laserowych LD. Nowe, szybsze nagrywarki miały pojawić się już w lipcu - takie produkty zapowiadały zarówno firmy japońskie (m.in. Pioneer i Sony), jak i ich tajwańscy konkurenci (BenQ, Lite-On i Accesstek). Z powodu opóźnień w dostawach podzespołów na premiery nagrywarek DVD+RW 16x trzeba będzie jednak poczekać jeszcze co najmniej kilka tygodni.

Wprowadzenie na rynek nowych produktów dodatkowo hamuje brak odpowiednich nośników - czołowe japońskie firmy takie jak Mitsubishi Chemical czy Taiyo Yuden rozpoczną ich produkcję dopiero pod koniec lipca. » czytaj dalej

Sandra Standard 2004.SP2 (9.129)


Autor: DYD | źródło: W2S | 12:36
Komentarzy (0)
Firma SiSoftware wypuściła nową wersję jednego z bardziej znanych i rozbudowanych programów diagnostycznych do komputerów i urządzeń PDA - Sandra 2004. Najnowsza wersja datowana na czerwiec 2004, nosi oznaczenie Sandra Standard 2004.SP2 (9.129) i dostępna jest z tego serwera (7.16 MB). Program, oznaczony numerkiem 2004, posiada kilka nowych funkcji. Nowa wersja została nieco odchudzona, w celu wykorzystania jej do testów PDA i SmartPhone. Dla tych urządzeń przeznaczone jest 10 testów. Na liście znalazły się także benchmarki dla Internetu. Sandra otrzymała też obsługę 64-bitowych procesorów AMD i Intela.

 
Poniedziałek 21 czerwca 2004

Nowe chipsety i procesory LGA 775 Intela


Autor: DYD | źródło: Intel | 20:47
(10)Komentarzy (10)
Intel zaprezentował zestaw rozwiązań, które na pewno spowodują zmiany platformy PC. "Sprawcą" nadchodzących zmian są zaprezentowane dzisiaj trzy nowe chipsety Intel Express oraz nowe procesory Intel Pentium 4 z technologią HT w obudowie LGA 775. Komputery wykorzystujące chipsety Intel 915 G/P Express oraz 925X Express są od dzisiaj oficjalnie dostępne. Oprócz nowych chipsetów Intel zaprezentował najnowsze procesory Pentium 4 z technologią HT z grupy 5xx. Nowe jednostki są wyprodukowane w technologii 90nm i pracują z częstotliwościami do 3,6 GHz.

Lepszą jakość dźwięku zapewnia specyfikacja Intel High Definition Audio, która umożliwia obsługę dźwięku surround 7.1. Coraz większa liczba odtwarzaczy DVD (ponad miliard sztuk sprzedanych w 2003 roku2) i coraz większa dostępność wysokiej jakości treści audio sprawiają, że nowe rozwiązania w dziedzinie dźwięku stają się niezwykle istotne. IHDA docelowo ma wyprzeć leciwy układ Codec 97. » czytaj dalej

PCI Express 2x od Rambusa


Autor: R4v | źródło: Designtechnica | 18:47
(5)Komentarzy (5)
Rambus Inc. przedstawiło mostek Turbo PCI Express. Obsługuje on transfer na poziomie 5-6.4Gbps oraz standardowy dla PCI Express 2.5Gbps. Złącze automatycznie wykrywa dostępną przepustowość i dopasowuje się do urządzenia. Według producenta, układ pozwoli na przyspieszenie kart PCI-E bez ich modyfikowania. Turbo PCI Express PHY bazuje na układzie Raser, który zapewnia obsługę PCI Express 1x. Rambus pracuje obecnie nad zapewnieniem kompatybilności z protokołami wyższej warstwy PCI Express. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, każdy klient, który zdecyduje się wykorzystać przyspieszony mostek może liczyć na wszelką pomoc. Nowość zostanie zaprezentowana w dniach 8 i 9 lipca w Tokyo na konferencji Rambus Developer Forum.

Antyradarowa tapeta


Autor: R4v | źródło: CNet | 18:25
(7)Komentarzy (7)
Brytyjski BAE Systems stworzył dość nietypowy dla siebie produkt. Specjalne panele mają zablokować fale elektromagnetyczne w zakresie stosowanym przez urządzenia Wi-Fi. Inne długości fal będą przepuszczane, czyli "komórki" i radio będą działać bez problemu. Panele FSS (Frequency Selective Circuit) mają budową podobną do płytek drukowanych i składają się z warstwy miedzi i Kaptonu. Podobne materiały wykorzystywane są w pokryciach bombowców i myśliwców ze zmniejszonym widmem radarowym. Panele będą dostępne w dwóch wersjach: pasywnej, cały czas blokującej transmisję Wi-Fi i aktywnej, umożliwiającej otwieranie "okien" w ekranie. Nowy wynalazek ma usprawnić działanie sieci radiowej w budynkach, w których działa dużo odrębnych sieci. Zabezpieczy on także sieć przed niepowołanym dostępem z zewnątrz. Według producenta, panele będą tanie. Mają one grubość od 50 do 100 mikronów i mogą być nakładane na każdą powierzchnię, w tym szkło. Nie podano daty wprowadzenia wynalazku do sprzedaży.

Dwuwarstwowa i 12-krotna nagrywarka LG


Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:00
(7)Komentarzy (7)
Firma LG Electronics wprowadza na polski rynek szybką, wieloformatową nagrywarkę DVD - GSA-4120B, potrafiącą zapisywać płyty dwuwarstwowe. Urządzenie obsługuje praktycznie wszystkie obecne na rynku nośniki DVD i CD-R, w tym płyty dwuwarstwowe. Dodatkowo, GSA-4120B potrafi zapisać płyty DVD-RAM z prędkością 5x. Na jednym takim nośniku można pomieścić do 9,4 GB danych i przechowywać je do 30 lat bez strachu przed ich utratą. Użytkownik może zapisać taką płytę ponad 100 tysięcy razy, a prawidłowość zapisu gwarantowana jest również przy uszkodzonych nośnikach. DVD-RAM to jedyny format, w którym nie występuje konieczność finalizacji sesji.

Prędkość zapisu poszczególnych rodzajów płyt wynosi odpowiednio: DVD-R - 8x, DVD-RW - 4x, DVD+R - 12x, DVD+RW - 4x, DVD-RAM - 5x, DVD+R (dwuwarstwowa) - 2,4x, CD-R - 40x, CD-RW - 24x. Szybkość transmisji danych dla nośników CD to 6000 KB/s (max 40x), a DVD - 22160 KB/s (max 16x). Instrukcja obsługi w języku polskim znajduje się na załączonej do każdego zestawu płycie CD. W Polsce nagrywarka Super Multi DVD GSA-4120B będzie dostępna w sprzedaży od końca czerwca br. Sugerowana przez producenta cena urządzenia wynosi 559 zł. » czytaj dalej

40-calowy monitor LCD NEC-a


Autor: DYD | źródło: 4Press / NEC | 11:12
Komentarzy (0)
Firma NEC-Mitsubishi wprowadziła na rynek swój trzeci wielkoformatowy monitor NEC LCD4000e (o wersji 4000 już pisaliśmy tutaj). Optymalna rozdzielczość pracy nowego monitora NEC LCD4000e to 1280 x 768 pikseli (WXGA). Wyświetlacz może odwzorować 16,7 mln kolorów, a kąt widzenia wynosi 170 stopni w pionie i poziomie. Dzięki uzyskaniu tak szerokiego kąta, tekst, obrazy oraz filmy wideo są widoczne nawet w przypadku, gdy obraz oglądany jest z boku.

Czas reakcji matrycy wynosi 22ms, jasność - 450cd/m2 i kontrast 600:1. Urządzenie posiada trzy rodzaje wejść sygnałowych: cyfrowe DVI-D, analogowe D-sub oraz pięć złącz BNC, a dodatkowo jeszcze dwa wejścia audio RCA i jedno PC audio. Jako wyjście audio mogą służyć opcjonalnie dwa głośniki. Wbudowana funkcja Loop-Through umożliwia równoczesne wyświetlanie informacji na dwóch lub więcej monitorach umieszczonych w pewniej odległości od siebie.

Nowy router ADSL - Pentagram Cerberus


Autor: DYD | źródło: MMV | 10:46
(6)Komentarzy (6)
Router ADSL Cerberus marki Pentagram doczekał się swojej handlowej premiery. Cerberus ADSL to rozwiązanie dla osób, które chcą się włączyć do ruchu po internetowej autostradzie. Wbudowany modem ADSL pozwala na bezpośrednie połączenie się z siecią, a 4-portowy koncentrator przełączający 10/100 Mb/s umożliwia rozdzielenie sygnału w sieci lokalnej. Cerberus pełni również funkcję firewall'a dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo sieci lokalnej. Oprócz tego urządzenie umożliwia skorzystanie z wielu innych usług, np.: DDNS, VPN, DHCP i innych.

Do routera dołączana jest instrukcja w języku polskim, dzięki czemu użytkownik będzie miał możliwość konfigurowania urządzenia do swoich potrzeb. Sugerowana cena detaliczna wynosi 330 PLN z VAT. Specyfikacja techniczna tutaj.

Intel Active Monitor 1.2.1


Autor: DYD | 10:14
(1)Komentarzy (1)
Narzędzie Intel Active Monitor przeznaczone jest wyłącznie dla płyt wyprodukowanych przez firmę Intel. Monitoruje ono w tle stan temperatury procesora i systemu, prędkość obrotową wiatraków, napięcia zasilacza oraz podaje podstawowe dane o płycie głównej, pamięciach i procesorze. W przypadku obniżania danej wartości, narzędzie wysyła odpowiednie komunikaty. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie Intela. Intel Active Monitor w nowej wersji 1.2.1 można pobrać z download.intel.com (7.13 MB). Listę płyt głównych wpierających ten program można sprawdzić tutaj.

Pojedynek w wadze Catalyst 4.6 - testy sterowników


Autor: Redakcja | 00:15
(28)Komentarzy (28)
O kartach graficznych opartych na Radeonie napisano i powiedziano już wiele. Niewiele mniej napisano i powiedziano o sterownikach do tych kart. Każda nowa edycja Catalystów spotyka się z burzliwą niekiedy dyskusją. Pojawiają się porównania, oceny, zestawienia. Pod lupę idą nowe opcje, stare błędy, wzrosty i spadki wydajności czy jakości. Od pewnego zaś czasu wiele niezależnych grup pasjonatów kart graficznych ATI upodobało sobie 'grzebanie' w oficjalnych edycjach sterowników, aby poprawić to i owo, odkryć ukryte opcje, dodać swoje ulepszenia czy wyspecjalizowane ustawienia. Do najsłynniejszych 'poprawek', jakie owe grupy implementują w Catalystach, należą z pewnością tzw. softmody, czyli odblokowywania zamkniętych potoków dostępne na kilku modelach kart opartych na Radeonie. Dodatkowo niektóre grupy tworzą własne wersje paneli kontrolnych, zmieniają pliki wchodzące w skład pakietu sterowników na stabilniejsze, bądź wydajniejsze. Ile grup - tyle pomysłów.

I tak mamy sterowniki w wersji Omega, DNA, NGO, ForSage - żeby wymienić te najsłynniejsze. Sprawdzano już wielokrotnie różnice w wydajności i jakości pomiędzy poszczególnymi edycjami Catalystów, ale rzadko zdarza się, aby dokonywano porównania sterowników tej samej edycji, ale modyfikowane przez różne grupy. Dzisiaj czymś takim zajmie się TwojePC.pl, a do walki staną drivery Omegi, DNA i oryginalne ATI. Wszystkie w wersji oparte na Catalystach 4.6 dodatkowo z użyciem softmoda 9800SE na 9800PRO. Zaczynamy! » czytaj dalej

Uwaga! Nadchodzi druga odsłona...


Autor: Kris | 00:05
(19)Komentarzy (19)
...recenzji kart graficznych nowej generacji. Dzięki MSI-Polska, dotarł do mnie egzemplarz testowy karty MSI GeForce 6800 Ultra. Oczywiście jest to sygnał o rychłym nadejściu następnej odsłony, wciąż dalekiej od skończenia recenzji, którą zatytułowałem "Nowa Generacja". "Zabawka" została już sfotografowana, zmierzona, zważona, obwąchana, nadtaktowana, podtaktowana oraz poddana serii dodatkowych, nieszkodliwych nacisków.

Mam już komplet wyników klasycznych testów, a teraz wyciskam z niej informacje potrzebne do rozdziałów opisujących jakość generowanego obrazu 3D. W recenzji znajdą się nie tylko wyniki testów GF6800U wraz z dokładniejszym opisem karty MSI, ale zasymuluję również możliwości nieco słabszego, ale bardzo interesującego, modelu GF6800GT. Aby nie tylko miłośnicy suchych tabel z wynikami testów mieli frajdę, to jednocześnie pojawi się pierwsza część opisu jakości obrazu nowych kart. Tym razem "dotknę" kwestii pełnoekranowego antyaliasingu. Od razu uprzedzam, że Ci którzy chcieliby poznać końcowe wnioski oraz własne, nieco głębsze przemyślenia na temat kart nowej generacji, zgodnie z przyjętą konwencją, będą musieli poczekać do zakończenia całej recenzji. » czytaj dalej

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL