Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 16 marca 2001  
    

1GHz G4 wiosną?


Autor: NICR4M | 23:45
(1)Komentarzy (1)
Procesor G4 - znany też jako PowerPC 7450 (używany głównie w komputerach Apple PowerMac G4) ma niedługo osiągnąć barierę 1GHz (obok niego pokażą się 800, 866, 933MHz-owe wersje). Premiera nowych procesorów produkowanych przez Motorolę nastąpi podczas wiosennych targów Macworld, które odbędą się w Nowym Jorku. G4 1GHz trafią do seryjnie produkowanych komputerów w kilka tygodni po oficjalnej premierze. Bardzo ciekawie zapowiada się porównanie wydajności 1GHz G4, do 2GHz Pentium 4. Pomimo 100% różnicy w zegarach obu procesorów - prawdopodobnie starcie wygrałby G4, gdyż znany jest z bardzo wydajnej architektury, dzięki której uzyskuje bardzo dobre wyniki nawet z niskim zegarem 450MHz. Jeśli interesujesz się komputerami firmy Apple, to koniecznie odwiedź stronę MAC OS Rumors.

Kolejne mo'bo na VIA KT266


Autor: Anitka | 21:07
Komentarzy (0)
W poniedziałek pisałam o płycie FIC'a opartej na KT266, a dziś przedstawię kolejną płytę na tym chipsecie, tym razem od EPoX'a.

Wraz ze wzrostem popularności płyt DDR, a w szczególności platform bazowanych na procesorach Socket A, model VIA KT266 z pewnością staje się najbardziej oczekiwanym rozwiązaniem. EpoX po raz kolejny ustosunkował się do potrzeb rynku i przedstawia swoje pierwsze płyty z KT266. EP-8KHA montowana jest z chipsetem VIA KT266, który dostarcza elementy takie jak pamięć DDR266 SDRAM, 266MHz FSB, V-Link Hub Architecture oraz wsparcie ATA-100 dla platformy AMD Socket A. Tak jak EP-3VHA, pochodzący z rodziny płyt VIA Pro 266, model EP-8KHA posiada kontroler pamięci V-Link, który obsługuje pamięci DDR 200/266 SDRAM. To rozwiązanie podwaja wydajność komunikacji pomiędzy północnym i południowym mostkiem do 266 MB na sekundę. Południowy mostek to VT8233, który dostarcza funkcje monitorowania sprzętu, a także Fast Ethernet 10/100 zarówno jak i modem HSP. Pozostałe dane techniczne płyty to 6 slotów PCI, 1 AGPx4 oraz trzy 184-pinowe banki pamięci DDR (PC266). Do EP-8KHA będzie można podłączyć maksymalnie 4 urządzenia Ultra DMA-100, zaś wszelkie ustawienia procesora (Vcore, mnożnik, zegar, etc.) będą dokonywane z poziomu BIOSu. EP-8KHA zostanie wprowadzona na rynek na początku kwietnia tego roku.

Nowe "Mega Mix" demo No One Lives Forever


Autor: Anitka | 20:34
Komentarzy (0)
No One Lives Forever jest narracyjną grą fpp, która dostarcza zarówno zapierającą dech w piersiach akcję, niesamowitych przestępców jak i czarny humor, a wszystko to w konwencji świetnych filmów szpiegowskich i programów telewizyjnych lat 60-tych. Uzbrojona w szeroki asortyment broni konwencjonalnej i eksperymentalnej oraz liczne gadżety, bohaterka, Cate Archer, będzie odkrywała egzotyczne miejsca, przechytrzała diabelskie pułapki, oraz walczyła ze śmiertelnie niebezpiecznymi agentami, zdeterminowanymi do wyeliminowania jej ze szpiegowskiego biznesu raz na zawsze.

Mega Mix demo stworzone zostało przy wykorzystaniu zaktualizowanego kodu z pełnej wersji gry. Demo zawiera cztery poziomy dla pojedynczego gracza oraz dwie mapy multiplayer. Nowe demo można ściągnać z portugalskiego serwera ftp.telepac.pt (135 MB) lub z Polski (task.gad.pl).

Gainward szykuje nowego MX-a


Autor: Marecek | 17:15
Komentarzy (0)
Po sukcesie karty graficznej Hollywood/MX, Gainward zdecydował się pójść za ciosem i na zbliżających się targach CeBIT zamierza zaprezentować najnowszy model kombajnu do obróbki grafiki, zbudowanego na chipie NVIDII GeForce 2 MX. Urządzenie nazywać się będzie GeForce2 MX TwinView VIVO i prócz standardowych funkcji oferowanych przez popularny układ NVIDII, posiadać będzie wejście oraz wyjście (TwinView) S-Video oferujące pełne możliwości edycji filmów. Podobnie jak w przypadku każdego innego produktu Gainward-a, GeForce2 MX TwinView VIVO parametrami technicznymi będzie nieco odbiegać od standardowych rozwiązań tego typu oferowanych na rynku kart graficznych. Do konstrukcji wykorzystano bowiem 32MB 4,5-ns (!) pamięci SDRAM firmy EliteMT, dzięki czemu są one w stanie współpracować z jądrem działającym przy prędkości 210MHz. Karta zapowiada się więc na jedną z najszybszych odmian GeForce'a 2 MX. Szkoda jedynie, że cała przyjemność kosztować ma prawie tyle, co GeForce 2 GTS na rynku wtórnym, bo około 200$.

"Ciekły kryształ" coraz tańszy


Autor: Marecek | 16:11
Komentarzy (0)
Analitycy rynkowi zauważają, że ceny ekranów LCD zaczęły gwałtownie spadać od grudnia ubiegłego roku. Niektóre modele od zeszłych wakacji straciły na wartości około 60%. Co więcej sądzi się, że ich cena będzie nadal spadać. Analitycy przewidują, że już niedługo standardowy, 15-calowy ekran LCD kosztować będzie w granicach 350$, podczas gdy za "osiemnastkę" będzie trzeba zapłacić w granicach 700$. Co Wy na to?

Napster wyrabia 40% normy


Autor: Marecek | źródło: ZDNET | 15:59
Komentarzy (0)
Od momentu rozpoczęcia akcji filtrowania list piosenek użytkowników Napstera, średnia ilość udostępnianych utworów zmalała ze 172 do 71. Blisko 60% spadek spowodowany był oczywiście przez czarną listę RIAA, na której znajdowało się około 135 tysięcy utworów. Nie mniej Napster nie narzeka na brak zainteresowania - choć ilość udostępnianych plików zmalała, serwery Napstera wciąż notują wysokie ilości aktywnych użytkowników.

Teraz trochę statystyk: w lutym, zanim jeszcze nakazano firmie blokowanie plików chronionych prawami autorskimi, Napster umożliwił ściągnięcie około 2,7 miliarda utworów. Obecnie najbardziej popularnym (najczęściej ściąganym) softem do ściągania plików MP3 z Sieci jest, wg danych dostarczonych przez Download.com, iMesh - w zeszłym tygodniu ściągnięto przeszło 400 tysięcy kopii tego programu.

Nowe mobilne procesory Intela


Autor: Marecek | źródło: TheRegister | 15:45
Komentarzy (0)
Intel już w najbliższy poniedziałek wystartuje ze sprzedażą 1GHz-owej jednostki Pentium III przeznaczonej dla komputerów przenośnych. Procesor pojawi się dokładnie w tym samym czasie, co Mobile Athlon zbudowany na nowym jądrze Palomino. Jednocześnie rozwiane zostały wszelkie wątpliwości co do polityki Intela w zakresie dystrybucji układów dla komputerów przenośnych: 1GHz Mobile PIII przeznaczone będą jedynie do najpotężniejszych notebooków "z górnej półki". Dotychczasowe z najszybszych procesorów kierowane będą do producentów standardowych komputerów przenośnych "thin and light". Modele Low Voltage PIII pojawiać się mają w tzw. "mini notebookach", natomiast wersje Ultra Low Voltage w "sub-notebookach".

Źródła podają, że Intel równolegle z procesorem Mobile PIII 1GHz wypuści również jego słabszą odmianę, taktowaną zegarem 900MHz. Nie wykluczone, że pojawi się też 750MHz-owa jednostka Mobile Celerona. Kolejny wzrost w prędkości "procesorów przenośnych" przewiduje się na trzeci kwartał bieżącego roku, kiedy to wykonywane dotychczas w technologii 0.18 mikrona wysłużone jądro Coppermine ustąpi miejsca nowoczesnemu Tualatin-owi (0.13 mikrona), dostępnego początkowo w odmianach 1,06GHz oraz 1,13GHz. W poniedziałek będzie można przeczytać na naszym serwisie dłuższy artykuł na temat najnowszych mobilnych procesorów Intela.

Internet zza kółka


Autor: Marecek | źródło: CNET | 15:33
Komentarzy (0)
MobileAria to firma powstała w sierpniu zeszłego roku w wyniku wspólnej inicjatywy korporacji Palm oraz giganta wśród producentów części i akcesoriów samochodowych, Delphi. Pierwszym owocem tejże współpracy ma być dostępny od połowy bieżącego roku w USA samochodowy system MobileAria. Będzie to pakiet usług związanych z Internetem, jak np. możliwość odczytu poczty e-mail czy pobrania informacji pomocnych w prowadzeniu auta (info o nasileniu ruchu, wskazówki jak gdzie dojechać etc.). Dostępne będą również opcje zarezerwowania miejsc w restauracji czy przejrzenie ofert najbliższego hotelu. Ponadto oczywiście na bieżąco aktualizowane serwisy informacyjne - słowem wszystko, z czego nie korzystali pionierzy motoryzacji...

Początkowo (od połowy b.r.) usługi te oferowane będą za pośrednictwem dostępnego od stycznia urządzenia Mobile Productivity Center (MPC) - jest to specjalna przystawka do deski rozdzielczej, do której podpina się telefon komórkowy oraz Palm'a V. Obydwa urządzenia są obsługiwane za pośrednictwem poleceń głosowych.

Zauważmy jeszcze, że MobileAria nie będzie jedynym systemem oferowanym kierowcom w USA. Wszystkie większe firmy w branży IT dostrzegły już w zeszłym roku, że w XXI wieku komputer w samochodzie stanie się standardem. I tak jesienią General Motors podpisał umowę z Sun'em, dzięki czemu powstał projekt systemu rozwiązań OnStar. Microsoft zapowiedział już dawno, że nie zamierza odpuścić tej gałęzi rynku - mamy już Windows CE for Automotive i szykowana jest kolejna ofensywa pod (bardzo oryginalną) nazwą Car.Net... IBM ogłosił plany współpracy z Intelem, z których jak na razie nie wyniknęło nic konkretnego. Jednego możemy być pewni - w ciągu najbliższych lat na tym polu dojdzie do poważnych starć gigantów starających się narzucić pozostałym firmom swój standard.

Tabela z wynikami 3DMark2001


Autor: DYD | 11:38
Komentarzy (0)
Serwis Benchmark.pl otworzył dziś nową benchmarkową sekcję, do nadsyłania wyników z programu 3DMark 2001. Wszystkich chętnych zaprezentowania swoich wyników zapraszam do zapełniania nowej tabelki. Na stronie znajdziecie link do formularza, z którego można wysłać rezultaty oraz krótki przewodnik co i jak ustawić, aby porównywane wyniki były pomiędzy sobą zgodne. Jak tylko znajdę chwilę, podeśle swoje marne wyniki... Wyniki już przysłane można przestudiować na tej stronie.

Black Pearl ASUSa


Autor: Marecek | 10:59
Komentarzy (0)
Czołowy tajwański producent płyt głównych oficjalnie ogłosił fakt wprowadzenia na rynek nowego produktu. Mobo ASUS CUSL2-C Black Pearl (ATX) jest specjalną odmianą popularnej płyty głównej CUSL2-C (Socket370) z tą jednak różnicą, że jej serce stanowi chipset i815EP. Poza tym producent przywiązał szczególną uwagę do stylizacji - wykonana z czarnej płyty krzemowej "Black Pearl", posiada złoty, firmowy radiator nad mostkiem północnym. "Perła" wygląda na prawdę okazale, jednak strona wizualna nie jest chyba czynnikiem, którym kierują się kupujący. CUSL2-C Black Pearl posiada 3 podstawki DIMM zdolne do obsługi max 512MB pamięci PC100/PC133 SDRAM, 6 slotów PCI, 1 AGP4x, 1 CNR oraz kontroler ATA/100. Podobnie jak CUSL2-C, "Czarna Perła" pozwala na w miarę swobodną zabawę w overclocking "Petrójek" jak i "Celków". W zasadzie jedyną różnicą w konstrukcji tych dwóch modeli jest posiadanie przez "Black Pearl" złącza do obsługi czytnika kart Smart Card. Do zestawu dołączony jest również (co ciekawe) wielofunkcyjny śrubokręt do "ręcznej" obsługi płyty.

Nowy Screen z Diablo II: Lord of Destruction


Autor: Marecek | 10:37
Komentarzy (0)
Blizzard Entertainment udostępnił fanom Diablo II nowy screen z mającego pojawić się jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku dodatku: Lord of Destruction. Przypomnę, że przygotowywany przez ekipę Blizzard North add-on zawierać będzie dwie nowe klasy postaci (Assassin oraz Druid - każda to około 30 dodatkowych zdolności i zaklęć) oraz nowy akt rozgrywający się na Wyżynach Barbarzyńców. Poza tym obiecywano jeszcze interaktywne otoczenie, na które składać się mają wieże oblężnicze oraz złożone fortyfikacje, plus "tysiące" rodzajów nowego uzbrojenia i magicznych przedmiotów - w tym dodatkowe, specjalnie dla nowych postaci, i nowe przepisy... do Kostki Horadrimów. Całość wydana zostanie w całości po polsku za sprawą firmy CD Projekt. Na dzień dzisiejszy nie znana jest jeszcze cena pozycji, widniejącej w planach wydawniczych firmy jako "Diablo 2: Pan Zniszczenia - Dysk Dodatkowy"...

 
Czwartek 15 marca 2001

Nowe głosowanie już wisi!


Autor: DYD | 19:33
Komentarzy (0)
Dziś zmieniliśmy temat naszej Sondy. W nowym głosowaniu pytamy, jakich systemów używacie do pracy i do zabawy. Do wyboru Win2K + Win9x, Win9x, WinME, Win2K, Win2K + WinME oraz Win + Linux. Wyniki poprzedniej (o Detonatorach) znajdują się w dziale Sonda.

Unreal II - garść szczegółów


Autor: NICR4M | 18:49
Komentarzy (0)
Epic uaktualnił stronę zawierającą informacje o postępach w pracy nad nowym enginem graficznym. Dziś możemy zobaczyć prezentację animacji szkieletowej i mimikę postaci. Zaprezentowane screeny budzą podziw. Do ich stworzenia autorzy użyli programów 3D Studio MAX i Maya. Zapewne Unreal II zmusi nas do modernizacji sprzętu - tak, jak uczyniła to fascynacja równie wymagającą (jak na swój czas) częścią pierwszą. Plusem jest to, że będzie to jedna z nielicznych gier uzasadniających zakup karty z GeForce3 na pokładzie. Czekamy z niecierpliwością.

Linuxowy tweaker dla kart NVidii


Autor: NICR4M | 18:31
Komentarzy (0)
NVClock został oparty o źródła programu NVCS. Aplikacja jest przyjazna dla użytkownika i wspiera najnowsze wydania sterowników. Projekt, jak większość programów dla Linuxa, jest otwarty dla chcących pomóc w jego dalszym rozwoju. Program można pobrać stąd, a specjalne forum jego użytkowników znajdziecie pod tym adresem..

Get the Bunny demo


Autor: DYD | 18:27
Komentarzy (0)
"Dorwij Królika" to mała gierka w stylu Moorhuhn, czyli zabawa dla dorosłych z zamiłowaniem do polowania. W grze wcielasz się rolę "myśliwego", którego zadaniem jest ustrzelenie jak największej liczby biednych zwierzątek buszujących po farmie. Dostajesz punkty za trafienie w króliczka, kurę czy szczurka. Czasem jako bonus z pola wyskoczy tarcza. Wersja demo zawiera jeden poziom i dostępna jest z serwera www.getthebunny.com (3.43 MB).

Testy procesora Athlon 1.2 GHz


Autor: DYD | źródło: e-mail | 16:52
Komentarzy (0)
Na polskim serwisie Tweak.pl, chłopaki zamieścili ośmiostronicową recenzję procesora AMD Athlon 1200 MHz. Autor do testu wykorzystał testowe "aplikacje" SiSoft Sandra 2001, Quake III Arena, Unreal Tournament, Open-GL Stars, 3D Mark 99 MAX oraz 3D Mark 2000. Zamieszczam fragment z podsumowania:
Procesor AMD Athlon 1.2 GHz jest bardzo dobrym, wydajnym procesorem, dość dobrze się podkręca, bez problemów chodzi na magistrali 133 MHz bez podnoszenia napięcia zasilającego Vcore. Na tą prędkość według mnie nawet cena jest przystępna, jednak aby zabrać się za podkręcanie tego procesora trzeba mieć bardzo wydajny cooler i tutaj nawet Volcano II może nie wystarczyć, najlepiej być zaopatrzonym w GlobalWIN FOP38.

WCPUID 3.0 - oficjalna wersja


Autor: DYD | źródło: BetaNews | 15:54
Komentarzy (0)
H.Oda! przygotował dla nas już oficjalną wersję (nie BETA) programu do identyfikacji procesorów WCPUID. Program rozpoznaje rodzaj procesora, mnożnik, magistralę, ilość i rodzaj pamięci cache, i wiele innych cennych informacji. Dodatkowo, program podaje informacje o chipsecie płyty głównej, kontrolerze IDE, chipie graficznym i rodzaju AGP. WCPUID w wersji 3.0, posiadający zmieniony graficzny interfejs, można pobrać lokalnie z naszego serwera (178 KB).

Pierwsza biblioteka SONY


Autor: DYD | źródło: Alstor | 12:41
Komentarzy (0)
Firma Sony rozszerzyła swoją ofertę o pierwszą bibliotekę taśmową. Jest to urządzenie AIT Library 304. Zastosowano w nim napędy, wykorzystujące opracowaną przez Sony technologię AIT. Standardowo biblioteka wyposażona jest w dwa napędy, posiada również wbudowany magazynek na 10 taśm i dwa wymienne magazynki, co daje razem 30 kaset. Przy średniej kompresji 2,6:1 (uzyskanej dzięki wykorzystaniu nowoczesnego algorytmu kompresji danych ADLC) maksymalna pojemność biblioteki może wynieść 3.9 TB przy transferze osiągającym 172 GB/h. Biblioteka oferowana jest jako urządzenie wolnostojące lub w wersji rack mount 5U.

Urządzenia zbudowane w oparciu o technologię AIT charakteryzują się bardzo szybkim dostępem do danych. Osiągnięto to m.in. dzięki zastosowaniu opracowanej przez Sony technologii MIC (Memory-in-Casette). Polega ona na wykorzystywaniu danych zapisanych we wbudowanym w taśmę chipie, dzięki czemu w poszukiwaniu konkretnej informacji napęd nie musi przeszukiwać całej taśmy. Biblioteka posiada również wbudowany czytnik kodu kreskowego, kieszeń podawania i wyjmowania kaset oraz system zdalnego monitorowania.

Nowe Detonatory dla Linuxa


Autor: NICR4M | 11:49
Komentarzy (0)
NVIDIA zdaje się coraz bardziej dbać o brać linuxową. Dzisiaj zostały wydane na świat nowe sterowniki przeznaczone głównie dla kart GeForce, choć wspierają też chipy TNT/TNT2. Sterowniki dla Linuxa powstają dzięki współpracy firm NVIDIA, SGI (SiliconGraphics) i VA Linux. Pełne wsparcie posiadają dystrybucje RedHat 6/7 i Mandrake. Sterowniki można ściągnąć bezpośrednio ze strony ze strony NVIDII.

184-pinowe moduły PC133 SDRAM od SiSa?


Autor: Marecek | 11:04
Komentarzy (0)
Producenci nowej generacji chipsetów obsługujących pamięci DDR SDRAM (184-pinowe moduły) nie spodziewali się, że zainteresowanie tym rozwiązaniem będzie początkowo aż tak niskie. Po części przyczynia się do tego wciąż słaba dostępność i wysokie ceny modułów DDR SDRAM. Inna sprawa, że kości te wymagają innych portów i nie są kompatybilne ze 168-pinowymi modułami SDR SDRAM. Większość producentów zaimplementowało więc pierwszym chipsetom DDR opcję obsługi starego typu kości, przez co płyty główne posiadają dwa równoległe banki pamięci. Taką konfigurację dopuszcza m.in. ALi MAGiK 1, VIA Apollo Pro266 oraz nadchodzący VIA KT266.

Jednak nie wszyscy producenci chipsetów podchodzą do tego w ten sposób: SiS zaproponował inne rozwiązanie. Wspólnie z firmą TwinMos opracowana została specyfikacja 184-pinowych modułów DIMM PC133 (SDR SDRAM) takich, by nowa płyta główna posiadała wyłącznie jeden bank pamięci, możliwy do obsadzenia dowolnym rodzajem kości, w zależności od zamożności kupującego. Niestety, nie rozwiązuje to problemu w całości, gdyż specyfikacja ta nie jest zgodna z chipsetami innych firm... Jedyne kości, które na dzień dzisiejszy będą mogły współpracować z modułami pamięci SDR SDRAM 184-pin będą SiS635 oraz SiS735 (odpowiednio dla platform Intel oraz AMD). Rozwiązanie powinno zostać zademonstrowane na zbliżających się targach CeBIT.

Linux .NET?


Autor: Marecek | 10:56
Komentarzy (0)
TheRegister podaje, że CEO Microsoftu, Steve Ballmer, wypowiedział się odnośnie bardzo kontrowersyjnego ostatnimi czasy projektu dostarczenia platformom innym niż Windows rozwiązań Microsoft .NET. Ballmer w kliku zakręconych wypowiedziach stwierdza, że Microsoft zapewni serwerom działającym na Linuxie odpowiednie rozwiązania, jednak nie chodzi tu o zmuszenie ich do przesiadki na system operacyjny Windows... Bardziej szczegółowych wypowiedzi należy się spodziewać jednak dopiero w poniedziałek, kiedy to przedstawiciele MS oficjalnie wypowiedzą się w tej sprawie.

Sony stawia na telefony komórkowe


Autor: Marecek | 10:48
Komentarzy (0)
Przedstawiciel Sony Computer Entertainment, odziału Sony zajmującego się szeroko rozumianym pojęciem branży elektronicznej rozrywki, zdementował plotki, jakoby firma zamierzała wypuścić na rynek przenośny model konsoli do gier. Nie mniej wszelkie pomysły tego rodzaju zostaną zawarte w planach wsparcia dla telefonów komórkowych, które dziś powoli zaczynają stanowić sporą konkurencję dla przenośnych urządzeń do gier. Sony zamierza wypuścić na rynek specjalny kabelek, umożliwiający podłączenie konsoli Playstation (jak i jej następcy - Playstation2) do produkowanych przez czołowego japońskiego operatora telefonii komórkowej telefonów "i-mode". Użytkownicy będą więc mogli za pomocą telefonu ściągać z Internetu dodatkowe bajery do swoich ulubionych gier dla PSX oraz podłączać telefon do telewizora (WebTV?) za pośrednictwem konsoli. Pojawić się mają również specjalnie sformatowane wersje gier z Playstation, w które "zmieszczą się" na wyświetlaczach telefonów "i-mode".

Kabelek trafi w Japonii do sprzedaży osiem dni po premierze konkurencyjnego Nintendo Game Boy Advance - 21 marca. Nowa konsola Nintendo również posiada możliwości łączenia się z telefonami komórkowymi.

Nowy wirus...


Autor: Marecek | 10:45
Komentarzy (0)
Informacje tego typu pojawiają się wciąż, choć wydawać by się mogło, że kolejne fale, Czarnobyla, PrettyPark'a, LoveBug'a czy Anny Kurnikowej czegoś nas nauczyły... W sieci pojawił się kolejny nieciekawy robal, rozprzestrzeniający się droga pocztową. "Magistr" przyjmuje wiele form i rozsyła się do adresatów pod różnymi postaciami, zawsze jednak chodzi o to samo - ofiara otwiera załącznik, wirus odszukuje pliki książki adresowej Outlooka lub Netscape Messengera, rozsyła się pod wszystkie znalezione adresy, przepisuje zawartość każdego pliku na dysku twardym, zapisując w nich zdanie: "You think you are God, but you are only a piece of shit.", a w ramach finału - zeruje BIOS. Aha, zapomniałbym - za każdym z tego rodzaju robali podążają jak cień różne mądre przestrogi, więc: "nie otwierajcie załączników", "aktualizujcie bazy danych programów antywirusowych".

Recenzja płyty Epox 8KTA3+


Autor: DYD | 10:43
Komentarzy (0)
NetCop informuje o recenzji płyty głównej Epox 8KTA3+ (SocketA) zamieszczonej na serwisie IN4. Autor testu porównał płytę z Asusem A7V133 oraz Abitem KT7A. Poniżej krótki fragment o podkręcaniu Epoxa.
Sprawdźmy teraz jak Epox poradzi sobie podczas overclockingu. Płyta ma przygotowany niezły arsenał. Zmiana mnożnika i magistrali. I tu opiszę sprawę dokładniej. W Epox'ie zmieniać możemy magistralę od 95 do 124Mhz, skokowo. Po zmianie zworki magistrala zmienia swój zakres od 124 do 160Mhz także skokowo. Jest według mnie pewna niedogodność. Jeśli chodzi o napięcie procesora to tu do napięcia wykrytego możemy dorzucić lub odjąć od -0,05V do +0,25V co w sumie daje maksymalne napięcie 1.85V. Można także zmieniać napięcie dla pamięci oraz co jest absolutną rzadkością dla szyny AGP ! Epox bardzo zadbał o klientów, którzy lubią "kręcić".

Half-Life 1.1.0.6 już jest!


Autor: Marecek | 10:35
Komentarzy (0)
Pojawiła się aktualizacja do Counter-Strike'a, nic więc dziwnego, że Valve wypuściło nową łatkę do Half-Life'a. Pełna aktualizacja bez względu na posiadaną wcześniej wersję zajmuje 55mb - mirrorsy: Blues News, 3D Gamers, Fileplanet. Jeżeli jesteście posiadaczami wersji 1.1.0.4, to możecie ściągnąć jedynie 11-megowy update: Blues
News
, 3D Gamers, Fileplanet. Poza zwykłym bug-fix-em, patch zawiera również nowe zestawy modeli do trybu Team Fortess oraz mapkę Deatchmatch-ową do Half-Life'a (Rapidcore).

Update: JoleKK dał nam znać, że zarówno pliki, jak i lista polskich mirrorów patch'a 1.1.0.6 dostępna jest na stronie Counter-Strike.Pl

BXBoards - powrót?


Autor: NICR4M | 01:22
Komentarzy (0)
Andy zamieścił kolejne oświadczenie, w którym informuje, że jednak nie zaprzestanie swojej działalności. Wspomina też o przyłączeniu się do innej strony sprzętowej, nie określił dokładnie, czy ma to być połączenie dwóch stron pod szyldem BXBoards, czy też przeprowadzka Andiego pod skrzydła nowej ekipy. Więcej szczegółów już jutro. (THX Adam)

AMD: hurtem premiera


Autor: NICR4M | 01:16
Komentarzy (0)
Z małym poślizgiem z naszej strony, ale zawsze... Na rynek weszły Thunderbird 1300/1333 i Duron 900. Premiera jak zwykle w Japonii, a za miesiąc także w Polsce. Dla rozumiejących krzak-pismo więcej informacji tutaj.

Z kraju kwitnącej wiśni


Autor: NICR4M | 01:07
Komentarzy (0)
Oto kolejna z tych rzeczy, których raczej nie zobaczycie w Polsce. Niestety nasza rynkowa oferta dla "tweakerów" nie rozwija się zbyt dynamicznie. Długo przyjdzie nam jeszcze czekać na ofertę coolerów podobną, jak ta proponowana Japończykom. Zdjęcie pochodzi z serwisu AKIBA PC Hotline!

Nowy BETA PowerStrip 3.0


Autor: NICR4M | 00:26
Komentarzy (0)
Tego programu nie trzeba chyba przedstawiać. Najbardziej rozpowszechniony menager + tweaker popularnych kart graficznych w kolejnej odsłonie. Jak z każdą wersją BETA - używacie tylko na własną odpowiedzialność. Nowa wersja BETA posiada wstępne wsparci dla takich chipów jak Radeon, G450, Kyro oraz GF2 Ultra/Pro oraz dla systemu Windows XP. Plik dostępny jest z serwera www.entechtaiwan.com (441 KB).

 
Środa 14 marca 2001

Gigabyte pracuje nad i815EP


Autor: Anitka | 22:52
Komentarzy (0)
W drugim kwartale tego roku powinny się pojawić liczne płyty główne na chipsecie i815 B-step obsługujące procesory Pentium III Tualatin. Dzięki z XBit-Labs dowiedzieliśmy się o jednej płycie jak ta, nad którą pracuje obecnie Gigabyte. Mowa tu o modelu GA-60XET przeznaczonym dla rodziny procesorów Intel Celeron/Coppermine/Coppermine-T/Tualatin. Budowa płyty będzie bardzo podobna do młodszej siostry Gigabyta GA-60XE opartej na i815, jednakże PCB będzie nieco inne. Na płycie znajduje się, tak jak w poprzednim modelu, 6 slotów PCI, 1 AGP i 1 CNR. Dodatkowo płyta będzie wyposażona w południowy mostek ICH2, który będzie obsługiwał porty ATA/100 i 4 USB. Będzie także czterokanałowy układ dźwiękowy oparty na chipie Creative CT5880. GA-60XET będzie też wspierała SmartCard i technologię DualBIOS.

CounterStrike 1.1 gotowy


Autor: Anitka | 22:41
Komentarzy (0)
Counter-Strike jest modyfikacją (MOD) świetnej gry Half-Life, ulepszającą rozgrywkę w trybie multiplayer, aby skierować tok gry bardziej na zespołowy. Counter-Strike zaspokaja potrzeby gracza doświadczeniem, jakiego doznaje wyszkolona jednostka anty-terrorystyczna lub też terrorystyczna. Modyfikacja jest oparta na grze zespołowej, której jedna drużyna wciela się w terrorystów, a druga odgrywa rolę oddziału antyterrorystycznego. Każda ze stron ma dostęp do najróżniejszych broni i wyposażenia, tak samo jak różnych specjalnych umiejętności. Poszczególne misje mają różne cele takie jak: uwolnienie zakładników, zabójstwo na zlecenie, rozbrojenie bomby, ucieczka terrorystów i inne. » czytaj dalej

SiS rozpoczął produkcję SiS633T/635T


Autor: Anitka | 22:33
Komentarzy (0)
Opierając się na źródłach XBit-Labs informujemy, że SiS wystartował z produkcją chipsetów obsługujących Pentium III Tualatin, którego nawet nie widział. Chcielibyśmy przypomnieć, że oba chipsety nie mają zintegrowanej grafiki i obsługują standard PC100/133 SDRAM, a model SiS635T dodatkowo jeszcze pamięci DDR SDRAM. Co do tajemniczego SiS633 (poprzednik SiS633T, bez wsparcia dla Tualatina), jest bardzo prawdopodobne, że wcale nie będzie produkowany na skalę masową. SiS ma szanse stać się liczącym kandydatem w rynku firm produkujących chipsety, ale tylko pod warunkiem, że będzie w stanie zaopatrzyć producentów płyt głównych w swoje chipsety bez opóźnień i na czas.

3DMark 2001 - lista mirrorów


Autor: DYD | 11:38
Komentarzy (0)
Niestety, nawet potężne łącze w firmie Rodan nie wytrzymuje takiego ruchu. Zapotrzebowanie na 3DMarka 2001 jest tak duże, że koniecznie jest rozbicie ruchu na inne serwery. Poniżej zamieszczam listę mirrorów pliku "3DMark2001.exe", jednocześnie przypominam o wadze - 38 MB. Jeśli znacie inne polskie lokalizacje proszę o kontakt.

Nowy tweaker dla Radeona


Autor: DYD | 09:58
Komentarzy (0)
Humus opublikował dziś nową wersję (4.1) Raid-on Tweakera dla karty ATi Radeon oczywiście. Najnowszy "release" wprowadza możliwość overclockingu w Win2k, tryb asynchronicznego podkręcania i komendy dla tego trybu "Clocks=xxx:yyy". Oprócz tych nowości na pasku pojawia się już aktualny status ustawień rdzenia i pamięci (core/mem). Można też zdefiniować ustawienia zegara podczas startu systemu. Raid-on Tweaker leży na ftp.zdnet.com (244 KB). Przy okazji wspomnę jeszcze o pojawieniu się wersji setclk (27 KB) dla Win2K i NT.

Nowe panele od HIVISION


Autor: DYD | 09:34
Komentarzy (0)
Rodzinę monitorów LCD HIVISION w firmie AB SA tworzą już dwa modele: 13,3'' L1306 oraz 15,1" HV-151S. Model HIVISION 15,1'' HV-151S posiada ekran typu TFT (matrycę wyprodukowała firma FUJITSU) i umożliwia wyświetlanie obrazów w maksymalnej rozdzielczości 1024x768 pikseli z plamką wielkości 0.3 mm. Obszar wyświetlania równy jest obszarowi widocznemu na monitorze kineskopowym o przekątnej 17". Zaprojektowany ergonomiczne panel posiada system regulacji OSD (dostępny poprzez przyciski umieszczone w stopce monitora) zawierający funkcje, jak np. regulacja temperatury kolorów (3 ustawienia fabryczne plus ustawienia użytkownika). Panel posiada też dwa wbudowane stereofoniczne głośniki. » czytaj dalej

Sony zwiększa pojemność CD-RW


Autor: Marecek | 09:26
Komentarzy (0)
Japoński gigant przedstawił nowe rozwiązania w dziedzinie wielokrotnego zapisu krążków CD-RW. Opracowany standard nosi nazwę DD-R (dla płyt jednorazowego zapisu) oraz DD-RW (analogicznie do CD-RW). Płyty zapisane w tym systemie cechować się będą pojemnością 1,3GB, czyli dwukrotnie większą od standardowych dziś rozwiązań CDR/W (650MB). Technologia double-density polega przede wszystkim na zmniejszeniu odstępów między poszczególnymi ścieżkami na krążku. Jak zapewne domyślacie się, płyty z cyklu DD nie będą "się czytały" w obecnie stosowanych napędach, tak więc na polu rozwiązań wielokrotnego zapisu pojawił się kolejny niekompatybilny standard... » czytaj dalej

DVD/CD-RW w modzie


Autor: Marecek | 09:23
Komentarzy (0)
Producenci sprzętu do odtwarzania i wypalania krążków CD powoli zaczynają przekonywać się do słuszności rozwiązania DVD/CD-RW Combo. Po cichym starcie w roku 1999, napędy takie zaczynają pojawiać się w coraz większej ilości i stanowią wcale ciekawą alternatywę dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na posiadanie dwóch osobnych urządzeń (CD-RW plus DVD). IBM, Compaq, Toshiba oraz Sony od początku bieżącego roku instalują takie rozwiązania w komputerach przenośnych, gdzie rozmiar jest wartością kluczową. Gateway oraz Hewlett-Packard zamierzają pójść w ich ślady jeszcze w tym miesiącu. HP, lider wśród producentów urządzeń CD-RW wypuścił ponadto wczoraj na rynek nowe urządzenie dla komputerów PC, umożliwiające odtwarzania filmów DVD oraz nagrywanie płyt CD-RW. CD-Writer 9900ci jest pierwszym modelem HP z cyklu Combo. Napęd umożliwia zapis płyt CD-R z prędkością 12X, CD-RW przy 10X, odczyt CD 32X oraz odtwarzanie płyt DVD z prędkością 8X. Urządzenie wyceniono na 349$.

AMD wciąż dyktuje tempo


Autor: Marecek | 09:19
Komentarzy (0)
Główny konkurent Intela zamierza dokonać radykalnych cięć cenowych swoich najszybszych procesorów. Ceny Athlonów 1,3GHz oraz 1,33GHz, dostępnych dziś jedynie u niektórych japońskich sprzedawców, spadną w połowie maja do poziomu dzisiejszych wartości procesora 1,2GHz. Ma to być odezwą na zapowiedziane na ten sam okres czasu obniżki PIII u Intela. Dzięki temu AMD zamierza utrzymać dotychczasowy poziom sprzedaży procesorów, trzymając jednocześnie swojego głównego konkurenta za gardło. » czytaj dalej

Atari 2600 - sposób na korki uliczne


Autor: Marecek | 09:15
Komentarzy (0)
Pewien amerykański konstruktor, Troy Kellogg, postanowił wyposażyć swojego starego, dobrego Volkswagena Scirocco (1978) w klasyczną konsolę do gier, by uprzyjemnić sobie długie chwile spędzane w samochodzie w drodze do pracy. Po co komu system nawigacji satelitarnej, komputery pokładowe i inne elektroniczne gadżety, skoro samochód prawie i tak zawsze stoi w korku? Wystarczy zainstalować sobie na desce rozdzielczej Atari 2600, podłączyć Joy'a i w chwilach wolnych od prowadzenia, rozkoszować się Combat-em czy RiverRide-m. Wszelkie instrukcje wraz z masą zdjęć znajdziecie na stronach AtariMobile.

3DMark 2001 wreszcie jest!


Autor: DYD | 01:15
Komentarzy (0)
MadOnion.com dotrzymał słowa i z lekkim poślizgiem wypuścił swoje najnowsze dziecko. 3DMark 2001 dostępny jest z serwera download.cnet.com (38 MB). Program, podobnie jak jego starszy brat, dostępny jest w wersji darmowej oraz w wersji wzbogaconej, komercyjnej - PRO (w cenie $39.95) z kilkoma dodatkami (m.in. ResultBrowser2001, grywalna gra/demo). Wrażenia po obejrzeniu dema są mocne! Na moim C416, 128MB, GeForce2 MX w 1024x768x32bit już od początku "chrupało" - jakieś 10 - 15 fps, potem było już tylko gorzej. Symulacja przyrody (wygląda pięknie) oraz akcja a'la Matrix (świetnie dobrany dźwięk) to już slideshow. Tyle wrażeń na szybko. » czytaj dalej

Sterowniki Herculesa @ Detonators 7.52


Autor: DYD | 00:37
Komentarzy (0)
Amerykański sajt Herculesa zamieścił nowe sterowniki dla całej dużej rodziny swoich kart opartych na NVidii. Drivery bazują na Detonatorach 7.52 i przeznaczone są dla Win9X/ME. Oto lista kart do których "pasują" nowe drivery: Dynamite TNT, 3D Prophet SE, 3D Prophet DDR-DVI, Prophet II GTS 32MB, 3D Prophet II GTS 64MB, 3D Prophet II GTS Pro, 3D Prophet II MX, 3D Prophet II MX Dual-Display Video oraz 3D Prophet II Ultra. Plik dostępny jest z ftp.hercules.com lub lokalnie (2.57 MB).

 
Wtorek 13 marca 2001

Nowy driver VIA 4 in 1


Autor: DYD | 23:35
Komentarzy (0)
U Woja na b3D podejrzałem, że VIA oficjalnie wydała nowe sterowniki z serii VIA 4 in 1 w wersji 4.29 pod Windows 95, 98, 98SE, NT4.0, 2000 i ME. Przypomnę, że 4in1 zawierają komplet najnowszych sterowników dla AGP, IDE, IRQ oraz INF. Driver przeznaczony jest dla płyt głównych opartych o chipsety Apollo: KT266, KT133A, ProSavage KM133, KT133, KX133, MVP4, MVP3, Pro266, Pro133A, Pro133, ProSavage PM133 oraz PLE133. Możecie je ściągnąć z www.via.com.tw (930 KB) lub lokalnie (rodan.net) z Polski.

Nowy SubSeven!


Autor: Marecek | 22:45
Komentarzy (0)
Jak donosi TheRegister, na sieci znaleźć już można nową wersję jednego z najpopularniejszych Trojanów - SubSeven'a. Na oficjalnej stronie programu jak dotąd nie udostępniono jeszcze wersji 2.2, więc trzeba szukać gdzieś indziej. Jak wiecie, SubSeven jest bardzo nieprzyjemnym programem, za pomocą którego jesteśmy w stanie kontrolować w pełni komputer ofiary (pod warunkiem posiadania przez ofiarę Windowsa i wcześniejszego zapuszczenia u niej serwera SubSeven). Tak więc możemy podglądać wszystkie czynności wykonywane przez delikwenta, kontrolować jego kursor, odpalać u niego różne programy, posyłać nieprzyjemne komunikaty, a nawet prowadzić stały nasłuch, o ile ofiara posiada zainstalowany mikrofon. SubSeven 2.2 jest ponoć jeszcze bardziej niezawodny od swoich poprzedników i najprawdopodobniej większość programów antywirusowych nie będzie w stanie go wykryć bez uprzedniej aktualizacji bazy wirusów/trojanów.

IBM, Sony i Playstation 3


Autor: Marecek | 22:34
Komentarzy (0)
Sony zaczyna już poważnie myśleć nad konstrukcją nowej konsoli do gier. Wczoraj pisaliśmy o nowym rodzaju procesora opracowywanym wspólnie przez Sony, IBM oraz Toshibę - "Cell". Okazuje się, że projekt jest na tyle poważny, że Sony zamierza uczynić go sercem kolejnej generacji konsoli Playstation. Przedstawiciel IBM zapowiedział już, że "Komórka" tworzona będzie w fabryce w Austin, jednak do celów produkcyjnych budowana jest już nowa placówka produkcyjna w East Fishkill, w stanie Nowy York. Ukończenie budowy przewiduje się na koniec roku 2002, pełna produkcja super procesora "Cell" ruszy w początkach 2004 roku.

Playstation w 0.13 mikrona


Autor: Marecek | 22:22
Komentarzy (0)
Firmie Sony, przy współpracy z Toshibą, udało się opracować nową wersję procesora dla Playstation 2 (tzw. Emotion Engine), wykonaną w technologii 0.13 mikrona. Przesiadka na nowsze technologie dotyczyć też ma całego systemu graficznego, za który odpowiada układ GS stworzony przez firmę Simplex Solutions. W zeszłym miesiącu opracowano kość GS w technologii 0.18 mikrona, dzięki czemu udało się również zwiększyć ilość pamięci graficznej z 4 do 32MB. W rezultacie jednak cały układ stał się dwa razy większy od stosowanego obecnie w konsolach modelu chipu GS (0.25 mikrona). Sony zamierza więc wspomóc firmę Simplex Solutions w dokonaniu przesiadki na 0.13, by zmniejszyć rozmiary kości. » czytaj dalej

3DMark2001 dziś będzie dostępny!


Autor: DYD | 13:55
Komentarzy (0)
ALien podesłał wiadomość, która na pewno zadowoli wszystkich lubujących się w testowaniu swojego sprzętu pod kątem wydajności grafiki. Nicklas "worm" Renqvist z MadOnion.com podał, że jeszcze dzisiejszego dnia (2001-03-13) światło dzienne ujrzy długo oczekiwany benchmark 3DMark2001. Dokładna godzina premiery nowego programu nie jest jeszcze znana - jeśli chcecie być na bieżąco i macie ochotę ściągnąć program pierwsi zapraszam na stronę gamershq.madonion.com/3dmark2001. Tam znajdziecie najnowsze informacje dotyczące 3DMarka2001. Jak tylko gorący pliczek zjawi się na MadOnion zamieścimy go u nas!

Co przewidują wybitni uczeni?


Autor: DYD | 13:30
Komentarzy (0)
Jak podaje CNET NEWS, prawie codziennie słyszymy od ludzi z Microsoftu, Intela i innych techguru o wielkich technologicznych przełomach. Nie słyszymy natomiast tego skąd się te wielkie wynalazki biorą? Wymienione niżej laboratoria badawcze grupują uczonych o światowej renomie i wiele technologicznych innowacji tam właśnie się narodziło. Ich zdaniem technologia właśnie zaczyna zmieniać obraz naszego życia i wiele zmian jeszcze jest przed nami. » czytaj dalej

Nowa płyta Asusa pod Pentium4


Autor: DYD | 12:35
Komentarzy (0)
Firma AB SA - autoryzowany dystrybutor Asusa w Polsce - wprowadziła do sprzedaży najnowszy model płyty głównej tego producenta: P4T. Płyta ta obsługuje procesory Intel Pentium 4 1,4~1,5GHz+ i została oparta na najnowszym chipsecie Intel 850 wyposażonym w magistralę 400MHz (FSB). Płyta posiada 4 gniazda RIMM i podwójny kanał RDRAM obsługujący pamięć: maks. 2GB PC800/PC600 ECC/non-ECC RDRAM. Maksymalna prędkość transferu wynosi 3.2GB/s. Asus P4T przystosowany jest do obsługi portu grafiki AGP Pro/4X i ultraszybkich dysków UDMA/100. Na płycie zamontowano kontroler obsługujący 4 porty USB. Płyta została zbudowana w formacie ATX, a jej wymiary to: 24.4cm x 30.5cm. » czytaj dalej

Barracuda II vs Barracuda III - porównanie dysków


Autor: Lancer | 11:49
Komentarzy (0)
Firmy produkujące dyski twarde, już kilka lat temu podzieliły je niejako na dwie części. Te do zastosowań profesjonalnych używające interfejsu SCSI w różnych mutacjach, z jego najnowszym wcieleniem Ultra3 SCSI o maksymalnej teoretycznej przepustowości 160MB/s. Do zastosowań domowych i mniej profesjonalnych dyski używające interfejsu (w dosłownym tłumaczeniu międzymordzia) ATAPI. Te jako najbardziej rozpowszechnione ze względu na korzystną cenę dzielą się z kolei na szybsze, używające standardu komunikacji UDMA66 lub 100, a w których talerze wirują z prędkością 7200obr/min, oraz dla mniej wymagających użytkowników pracujące, co prawda też w standardzie UDMA66/100, lecz ich talerze obracają się już tylko z prędkością 5400obr/min.

Kilka miesięcy temu Seagate zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży trzeciej już generacji swych doskonałych napędów jako odpowiedź na nowe produkty konkurencji. Czym różni się poprzednia Barracuda II od najnowszej "trójki?. Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule. W tym celu wziąłem pod lupę dyski Barracuda II 20 GB i Barracuda III 20GB. Jak istotne są różnice? Zobaczymy. » czytaj dalej

Przyspiesz swojego Radeona


Autor: DYD | 10:20
Komentarzy (0)
Właściciele kart ATi Radeon nie mogą ostatnio narzekać na brak nowości binarnych. Niedawno ukazały się nowe sterowniki oraz co chwila wychodzi nowa wersja Raid-On Tweaker, a teraz pojawił się mały, zmyślny programik do podkręcania Radeon'ów bez pomocy PowerStrip'a czy Raid-On Tweaker'a 4.0 umożliwiający asynchroniczne podkręcanie pamięci i rdzenia pod Win9x/ME. Pełny opis działania i funkcji programu znajdziecie na stronie autora. Plik dostępny jest z www.hot.ee/shodan (21 KB).

Nowa wersja Pajączka 2000 (4.8.0)


Autor: DYD | 02:01
Komentarzy (0)
No proszę, ja tu chciałem iść spać, a tu bach - nowy Pająk się ogłosił! Oj dostanie mi się jutro. Wróćmy jednak do tematu. Cream Software udostępnił nową wersję znanego chyba wszystkim webmasterom programu Pajączek. Pajączek to polski program służący do tworzenia stron WWW, ale nie tylko, bo również dokumentów około HTML takich jak programy CGI w PERL, PHP oraz skrypty ASP, JavaScript, VBScript. Dodatkowo Pajączek wspiera tworzenie dokumentów WML (WAP) na potrzeby urządzeń przenośnych. W aktualnej wersji dokonano ponad 55 zmian, które powinny przyczynić się do poprawy działania programu oraz wygody jego użytkowania. Pełna lista zmian w w tym miejscu. Nowego "insekta" można ściągnąć z szybkiego serwera creamsoft.com.pl (4.48 MB).

Garść nowych plików


Autor: DYD | 01:38
Komentarzy (0)
Wczoraj mi się nie udało, więc informuje dziś o trzech nowych plikach wartych uwagi wprost ze strony The-Ctrl-Alt-Del.com. Zacznę od nowych Detonatorów z serii 10 dla systemu NT4, a dokładniej 10.80 - można je pobrać z serwera trzech króli (2.43 MB). Kolejnym plikiem będzie w wersji 1.0.11 umożliwiający zmianę magistrali FSB (Front Side Bus). Download (1 MB). Na koniec zostawiłem sobie użytka CPUCooL w wersji beta 6.0.7, który doskonale nadaje się do monitoringu temperatury, prędkości obrotów wiatraczka oraz napięcia na płytach głównych. Download oczywiście z alt-del.com (1.65 MB). Wszystkie w/w pliki znalazły już swoje miejsce w odpowiednim dziale (PLIKI).

Summnoner poszedł się tłoczyć


Autor: DYD | 01:12
Komentarzy (0)
Serwis GoneGold.com informujących o wszelkich nowych tytułach oddanych to tłoczni (GOLD - płyta "matka") podał, że długo oczekiwany fantasy RPG Summoner właśnie trafił do tłoczni. Prace nad grą trwają już od lipca 1998 roku, zaś na półki sklepowe Summoner ma wejść w okolicach 20 marca (u nas prawdopodobnie trochę później). Summoner zostanie wydany w wersji dla PlayStation2 PC oraz Mac. Na koniec kilka zrzutów z serwisu Adrenaline Vault.

Jeśli ktoś już teraz chce zakosztować co tam dobrego przygotowali programiści z Volition to przypomnę o wersji demo Summonera (v1.01, waga ok. 64 MB), który dostępny jest z naszego działu DEMA GIER.

Krótki komentarz do Sondy


Autor: DYD | 00:35
Komentarzy (0)
Mało nie spadłem z krzesła po przeczytaniu trzeciego komentarza w naszej bieżącej Sondzie. Przypomnę, że pytanie Sondy brzmi: Do posiadaczy NVidii - czy korzystasz z Detonatorów czy ze sterowników od producenta karty? Niejaki "Skorpione" napisał bowiem: "Raz skorzystałem z Detonatorów nieoficjalnych i Windows mi zdetonował". Jeśli jeszcze nie głosowaliście - zapraszam, komentarze mile widziane!

Nowe RC tweakera RivaTuner 2.0


Autor: DYD | 00:26
Komentarzy (0)
Alex Unwinder jeszcze wczoraj wypuścił na światło dzienne swój produkt w postaci tweakera RivaTuner 2.0, tym razem "Release Candidate" 3.1. Z programu mogą skorzystać posiadacze kart począwszy od TNT, przez TNT2, GeForce, aż do GeForce2, którym ustawienia firmowe już się przejadły. Najnowsze RC posiada pełne wsparcie dla Windowsa 2000 oraz nowe ustawienia dla Direct3D/OpenGL/System. Najnowszy RivaTuner 2.0 leży sobie na serwerze FTP zdnet.com (374 KB) lub tradycyjnie w dziale PLIKI.

Oficjalne podziękowania


Autor: DYD | 00:14
Komentarzy (0)
Jak już wiecie wystartowałem, ale gdyby nie grono przyjaciół z sieci, mógłbym wraz z redakcją pisać sobie do szuflady. Dlatego pragnę serdecznie podziękować serwisom Benchmark.pl, Tweak.pl, IN4.pl, HOGA.PL - serwis hardware oraz CDRInfo.pl za wsparcie! Szczerze dziękuje chłopaki! Od razu dziękuje także wszystkim Czytelnikom za przybycie i dobre słowo dla redakcji!

 
Poniedziałek 12 marca 2001

Nowy FIC na chipsecie KT266


Autor: Anitka | 16:23
Komentarzy (0)
Jak się dowiedzieliśmy, FIC zaprezentowało nową płytę główną FIC AN11 opartą na chipsecie VIA KT266. Produkt wyposażony jest w 3 sloty DIMM dla pamięci PC 1600/PC2100 DDR. Nowy model posiada także 5 slotów PCI, jeden ACR oraz port AGP 4x. Warty wspomnienia jest też zintegrowany kontroler IDE RAID od firmy Promise i czterokanałowy układ dźwiękowy AC'97. Amatorzy overclockingu będą także bardzo zadowoleni z nowej płyty FIC'a, ponieważ posiada ona 3 pary zworek służących do zmiany mnożnika częstotliwości zegara procesora, napięcia Vcore oraz częstotliwości magistrali (FSB). Do newsa dołączamy zdjęcie nowego mo'bo pochodzące z serwisu Overclockers Australia.

Co planuje Nintendo?


Autor: Marecek | 14:45
Komentarzy (0)
Europejski oddział Nintendo poinformował, że firma oficjalnie nie pojawi się tej wiosny na targach ECTS w Londynie. Nie mniej zorganizowana zostanie (tu, w Europie) odrębna impreza pod patronatem Nintendo - "The Nintendo Show 2001", na której promowana będzie najnowsza konsola GameCube oraz kieszonkowy GameBoy Advance. Ponadto oficjalnie poinformowano jeszcze raz o dacie premiery GameCube'a - nastąpić ma to dopiero w październiku, a nie jak wcześniej informowano - we wrześniu (chochlik drukarski, czy opóźnienia?).

House Party w tłoczni


Autor: Marecek | 14:34
Komentarzy (0)
Programiści z Electronic Arts posłali do tłoczni drugi oficjalny dodatek do jednej z najpopularniejszych gier ostatniego roku - The Sims - House Party. Firma zachęcona sukcesem sprzedającego się błyskawicznie pierwszego Add-on'a - Livin' Large - nie czekała długo. 27 marca do sklepów trafić ma kolejny zestaw dodatkowych postaci, ciuchów, zawodów, elementów dekoracyjnych, dźwięków, oprawy graficznej i mebli mających jeszcze bardziej wzbogacić doznania płynące z zabawy w świecie The Sims. Jak sugeruje tytuł produktu, tym razem główny nacisk położono na możliwość łatwego tworzenia niecodziennych imprez w Sim-domu. W tym celu pojawiły się trzy nowe, specjalne zestawy dekoracyjne (oraz mnóstwo akcesoriów) umożliwiające udekorowanie wnętrz domostw na kształt dobrego dance-klubu.

Sony, Toshiba i IBM pracują nad super procesorem


Autor: Marecek | 14:25
Komentarzy (0)
Trzy firmy z branży, Sony, Toshiba oraz IBM, poinformowały właśnie o zawiązaniu umowy, dzięki której w ciągu najbliższych pięciu lat powstać ma nowy rodzaj procesora. Układ noszący kodową nazwę "Cell" (komórka) wykonany ma być w technologii 0.10 mikrona, natomiast firmy zobowiązały się poświęcić na jego wytworzenie łączną sumę 400 milionów dolarów. Prototypy powstawać mają początkowo w laboratoriach IBM, w Austin. Sony i Toshiba otrzymają licencję na produkcję procesorów w przyszłości. Równolegle firmy nastawiają się na opracowanie nowych technologii, które zmniejszyć mają koszty wytwarzania samych układów. » czytaj dalej

Nowe drivery od Creative dla NVidii


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:30
Komentarzy (0)
Azjatycki sajt firmy Creative zamieścił u siebie nowe sterowniki datowane na 9 marca dla kart Creative Graphics. Drivery oparte są na Detonatorach 6.50 i skierowane dla Windows 9x i ME. Mogą z nich skorzystać posiadacze kart Creative z procesorem RIVA TNT, RIVA TNT2 GeForce oraz GeForce2. Nowa wersja poprawia wydajność m.in. w takich grach jak Revolt, Tom Clancy's Rainbow Six: Covert Ops Essentials oraz Evolva. Sterowniki dostępne są na serwerze firmy Creative (3.07 MB).

Pinnacle Systems na Cebicie


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:15
Komentarzy (0)
Firma Pinnacle Systems ogłosiła, że na tegorocznych targach Cebit odbywających się w Hanowerze w dniach 22-28/03/2001, zostaną po raz pierwszy zaprezentowane najnowsze karty oraz oprogramowanie do edycji video:
  • DV500plus - ulepszona wersja popularnej karty DV500 z Adobe Premiere 6.0
  • Studio Action - urządzenie na USB z oprogramowaniem do edycji dla dzieci, zaprojektowanym w kooperacji z LEGO
  • Studio Online
  • ExpressDV - oprogramowanie do kreowania filmów na krążkach CD umożliwiające odtwarzanie ich w stacjonarnych odtwarzaczach DVD Philips
  • Studio Software - proste w obsłudze oprogramowanie do edycji video, które jest dołączane standardowo do kart z grupy Studio, a teraz prezentowane jako samodzielne oprogramowanie współpracujące ze wszystkimi kontrolerami IEEE-1394
Pinnacle Systems będzie prezentować swoje produkty w Hali 9, stoisko B71.

GeForce2 MX100/200/400 od AOpen


Autor: DYD | 11:50
Komentarzy (0)
Za serwisem naszych przyjaciół ze wschodu iXBT.com podaje, że Aopen zapowiedział wydanie już w kwietniu tego roku nowej serii jak z rodziny GeForce 2 MX. Rodzinka będzie liczyć trzy modele. Zacznijmy od najbardziej zaawansowanego modelu. MX400, który produkowany będzie w wersji z 32 lub 64 MB pamięci SDRAM ze 128-bitową szyną i wyjściem TV jako opcja, poprzez MX200 32 MB SDRAM, 64-bitowa szyna, wyjście TV także jako opcja oraz najskromniejszy model MX100 - 16 MB pamięci DDR, 64-bitowa szyna.

Cacheman 4.1 dziś wydany


Autor: DYD | 11:15
Komentarzy (0)
Cacheman (freeware) autorstwa firmy Outer Technologies to program służący do zarządzania i optymalizacji pamięcią cache w dyskach twardych pod Windows 95/98/ME. Oprócz tego warto wspomnieć, że Cacheman usuwa problemy w systemach wyposażonych w ponad 512MB pamięci RAM. W wersji 4.1 wśród wielu poprawek które wnosi najnowsza aktualizacja warto wyróżnić zwiększone wartości ustawień dla "ReadAhead" oraz "Name Cache". Program dostępny jest z serwera sunsite.cnlab-switch.ch (624 KB).

Xboxowe wieści


Autor: Marecek | 00:52
Komentarzy (0)
W piątek dotychczasowy design strony www.XBox.com przeszedł do historii. Na jego miejscu pojawił się splash screen wykonany we flashu. Przyczyną tego posunięcia jest fakt, że oficjalnej stronie zbliżającej się wielkimi krokami konsoli Microsoftu powierzono zupełnie nowe zadanie skupienia się przede wszystkim na grach dla systemu XBox. Począwszy od wtorku, 13 marca, znajdziemy więc na niej głównie na bieżąco aktualizowane nowości o sofcie dla XBox'a. Kolejna sprawa - tego samego dnia rozpocznie się show Gamestock 2001, na którym Microsoft zaprezentować ma kilka działających gierek w akcji. Poza tym, jeżeli mieszkacie w okolicach Seattle, możecie dostąpić zaszczytu uczestniczenia w programie testowania konsoli - bliższe informacje zostaną podane na stronie XBox.com już jutro.

Particle Fury 1.45 - zbadaj swoją pamięć


Autor: DYD | 00:49
Komentarzy (0)
Ukazał się kolejny, nowy, niewielki benchmark (program testujący) Particle Fury w wersji 1.45 testujący wydajność pamięci w środowisku OpenGL. Autor benchmarka, niejaki George Pantazopoulos w niedalekiej przyszłości planuje wypuszczenie wersji 2.0 z ulepszonym kodem. Nowy tryb ma wnieść ponad 30%-owe przyśpieszenie w porównaniu z wersjami 1.xx (przynajmniej na sprzęcie autora czyli PIII-600E @ 852MHz, 384MB RAM, Hercules 3D Prophet II MX). Download możliwy jest ze strony autora (209 KB) lub oczywiście z działu PLIKI. Dodam jeszcze, że program działa pod systemami Win9x/NT/2000 oraz ME.

Raid-on tweaker z funkcją overclocking


Autor: DYD | 00:43
Komentarzy (0)
Wczoraj miała miejsce kolejna aktualizacja ostatnio dosyć popularnego programu do zarządzania parametrami kart z rodziny ATi Radeon. Raid-on tweaker, bo o nim mowa, został "zupdatejtowany" do wersji 4.0, przeznaczony jest dla systemów Win9x/ME/2000. Najważniejszą zmianą w tej wersji jest opcja overclockingu. Raid-on tweaker v4.0 osiągalny jest pod adresem ftp.zdnet.com (240 KB) lub z działu PLIKI. Więcej informacji o samym programie można znaleźć pod tym adresem.

Kyro II - taniej i szybciej


Autor: Marecek | 00:35
Komentarzy (0)
Trochę ponad tydzień po tym, jak Hercules ogłosił plany wypuszczenia nowej karty graficznej zbudowanej na układzie GeForce3, dowiadujemy się, że firma podjęła współpracę z korporacją ST Microelectronics, której owocem ma być nowa, szybka i tania karta graficzna, przeznaczona dla bardzo szerokiego grona odbiorców, oparta o kość Kyro II. Produkt opatrzony logiem Herculesa nazywać się będzie 3D Prophet 4500. Pierwsze, wciąż nieoficjalne testy przechwycone przez chłopaków z XBit-Labs sugerują jedno: nawet przy niedopracowanych sterownikach, karta bije na głowę GeForce'a2 MX (10% przewagi w testach Q3A, 50% w Expendable) i ani na krok nie ustępuje Radeonowi... » czytaj dalej

Nowy Beta OpenGL renderer dla UT


Autor: DYD | 00:27
Komentarzy (0)
Na stronie Unreal Technology ukazał się zaktualizowany BETA port OpenGL dla gry Unreal Tournament. Instalacja portu polega na rozpakowaniu pliku "OpenGL renderer" do katalogu UnrealTournament/System oraz drobnej modyfikacji w pliku "UnrealTournament.ini". Pełną listę, konieczną do wpisania podaje lokalnie w pliku utopengl.txt. Należy także pamiętać podczas uruchamiania gry o ustawieniu pulpitu na 32-bitowy kolor. Użytkownicy TNT oraz TNT2 w sekcji "UseTNT" zmieniają "zero" na "jedynkę". Plik leży na unreal.epicgames.com (34 KB).

DVD Genie już w wersji 3.86


Autor: DYD | 00:23
Komentarzy (0)
Panowie z Infomatrix.Com wypuścili nową wersję (3.86) swojego szlagierowego programu DVD Genie. Geniusz umożliwia łatwą zmianę parametrów najpopularniejszych odtwarzaczy DVD, takich jak np. PowerDVD czy Cinemaster. Dzięki Geniuszowi można zmienić ustawienia jakości grafiki, dźwięku lub rodzaj regionu. Dość obszerną listę nowości jaką wprowadza wersja 3.86 znajdziecie na tej stronie. Sam niewielki program można ściągnąć wprost ze strony inmatrix.hoyty.com (230 KB). Można go także pobrać z naszego działu PLIKI.

Oficjalne otwarcie, trzy słowa na powitanie


Autor: DYD | 00:10
(6)Komentarzy (6)
Po kilkunastu długich dniach odpoczynku, po skończonej pracy w poprzednim serwisie mam przyjemność ogłosić i poinformować Szanownych Czytelników, że jeszcze całkiem nie wypadłem z tematu PC i mam wielką ochotę i siły spróbować stworzyć coś interesującego raz jeszcze. Wiem, że będzie ciężko przebić się przez silną konkurencję, jednak ze swej strony oraz całej redakcji, mogę obiecać już teraz fachowe i rzetelne podejście do tematu w jak najbardziej przystępnej wersji dla Czytelnika. Nie rozwodząc się, w skrócie powiem, że moja nowa strona opiera się na - mam nadzieje, dobrych korzeniach serwisu, który kiedyś nazywał się Voodoo Serwis PL a osiągalny był pod nieczynnym już adresem voodoo.strefa.com. Już teraz zapraszam do zapoznania się z naszymi nowymi artykułami na temat GeForce3 oraz potokowania w Pentium4.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL